Oprava obávané „interní chyby serveru“ v programu WordPress (krok za krokem)

Nabídky WordPress


Všichni jsme tam byli – web, který před několika sekundami fungoval perfektně a najednou se rozhodl hodit záchvat a vyplivl interní chybu serveru. Pokud budete mít štěstí, bude administrátor WordPress stále fungovat, ale v některých případech může i spolupráce odmítnout. V tomto článku si vysvětlíme, co je interní chyba serveru, a co je důležitější, jak jej opravit.

Důležité: Vždy udělejte kompletní zálohování vašeho webu (i když to nefunguje tak, jak by mělo) před provedením jakýchkoli změn – Jistota je jistota!

Pojďme popraskat.

Co je interní chyba serveru

Interní chyby serveru jsou nepříjemné pro uživatele i vývojáře, protože neposkytují žádné informace o kořenech problému – pouze vám sdělí, že existuje. Představte si, že jste šli k lékaři a řekli jste, že cítíte bolest, ale odmítl jste prozradit, kde ta bolest byla – pro doktora by bylo velmi obtížné ji léčit! To je problém s interní chybou serveru – neexistuje náznak, odkud problém pochází.

Interní chyba serveru

A co víc, název „interní chyba serveru“ může být zavádějící, protože v téměř všech případech váš hostitel (a / nebo server) není na vině. Pokud se podíváte na specifikace protokolu HTTP, můžete vidět, že chyba interního serveru 500 znamená následující:

Server narazil na neočekávaný stav, který mu bránil ve splnění požadavku.

Se samotným serverem není nic špatného – prostě se s ním setká něco, na co nemůže přijít. Pojďme se podívat, co by to mohlo být – a jak se toho můžete zbavit.

Krok Zero: Povolit ladění

Prvním krokem by mělo být alespoň pokusit se pochopit chybu – můžete mít štěstí! V závislosti na tom, jak váš server zpracovává chyby, nemusí být to, co vidíte, ve skutečnosti vůbec chyba serveru. Chcete-li zjistit, zda se jedná o tento případ, budete muset upravit soubor wp-config.php v kořenovém adresáři svého webu. Stáhněte soubor (přes FTP, otevřete jej (pomocí textového editoru a vyhledejte „WP_DEBUG“). Pokud najdete řádek, jednoduše změňte false na true a soubor znovu nahrajte na server..

Pokud tento řádek ještě není v konfiguračním souboru, vytvořte jej pomocí následujícího řádku kódu:

definovat( "WP_DEBUG", skutečný );

Znovu vložte svůj web a zkontrolujte, zda se chyba změní. Pokud ano, a nyní se zobrazí zpráva „závažná chyba“, která odkazuje na konkrétní řádek kódu v konkrétním souboru, pak se díváte na relativně jednoduchou chybu kódu. Za předpokladu, že uvedená chyba pochází z pluginu nebo motivu, budete muset deaktivovat problematický produkt a / nebo pracovat na vyřešení problému sami (nebo nechat někoho jiného se na to podívat, pokud nejste schopni zjistit, co se děje na tvůj vlastní).

Poznámka: Až zjistíte problém, nezapomeňte změnit výše uvedenou „skutečnou“ hodnotu zpět na „nepravdivé“ ve výše uvedeném souboru wp-config.

Krok 1: Zkontrolujte, zda váš správce funguje

Navštivte správce webu na adrese http://yoursite.com/wp-admin/. Pokud se tato stránka načte správně a umožňuje přihlášení, můžete si být jisti, že se jedná o problém s pluginem nebo s motivem. Pokud se váš správce načte, pokračujte krokem dva. Pokud tomu tak není, přejděte ke kroku 4.

Krok 2: Zakažte všechny pluginy

Téměř neexistuje způsob, jak může plugin způsobovat problémy, pokud je deaktivován, takže pokud máte podezření, že problém způsobuje některý z vašich pluginů, přejděte do části pluginy a deaktivujte je všechny. Tím se neodstraní a uchová svá uložená data, ale jejich kód nebude spuštěn. Pokud jste deaktivovali všechny své doplňky a váš web se stále nenačítal, přejděte ke kroku tři.

Pokud je váš web spuštěn, začněte jednotlivé pluginy postupně aktivovat. Po každém zásuvném modulu stále kontrolujte, zda nedošlo k 500 interní chybě serveru. Když jste našli vinníka, můžete se rozhodnout, co s ním dělat. Nejlepší postup je nechat plugin deaktivovaný a okamžitě informovat autora. Pokud se jedná o plugin kritický pro mise, měli byste pravděpodobně hledat lepší a stabilnější alternativu.

V některých velmi vzácných případech může spuštění starých programů, například PHP 5.3, způsobit problémy. Před výměnou pluginu, který se dosud ukázal jako důvěryhodný, se podívejte na krok sedm.

Krok 3: Přepnutí na výchozí téma

Pokud deaktivace vašich pluginů problém nevyřeší, je to pravděpodobně viník vašeho motivu. Můžete to snadno ověřit přepnutím na výchozí téma WordPress. Doporučuji použít dvacet šestnáct, což je nejnovější výchozí téma. Pokud přechod na dvacet šestnáct vyřeší problém, můžete znovu povolit všechny pluginy a pustit se do hledání problému v kódu motivu.

Pokud je vaše téma buď z oficiálního repozitáře témat nebo z nezávislého tematického obchodu, měli byste o tom autorovi informovat co nejdříve. Pokud je to naopak vaše vlastní téma, musíte si najít vývojáře, který vám pomůže, protože tyto chyby mohou být často velmi obtížné najít – dokonce i pro ostřílené kodéry..

V některých velmi vzácných případech může spuštění starých programů, například PHP 5.3, způsobit problémy. Než strávíte hodiny pokusem najít chybu nebo zaplatíte stovky dolarů vývojáři, podívejte se na krok sedm.

Krok 4: Zvyšte limit paměti

Pokud vaše webové stránky využívají příliš mnoho paměti, určitě to hodí – pravděpodobně to může mít za následek 500 interních chyb serveru. v mnoho případy, to je známka špatně kódovaného tématu nebo pluginu. To lze rychle napravit zvýšením limitu paměti, ale nejedná se o spolehlivý způsob řešení problému a nedostane se ke kořenům problému.

V každém případě má WooThemes krátký průvodce, jak zvýšit limit paměti WordPress. Uvědomte si však, že váš server nebo váš účet mohou mít přiděleno určité množství paměti a vy nebudete moci zvýšit limit paměti nad tuto hranici.

Případně si promluvte s hostitelem, který vám poskytne podrobnější pokyny – některé z vás budou více než rádi, když zvýšíte paměťový limit, aniž byste se museli starat o sebe..

Krok 5: Ladění problémů s htaccessem

Soubor .htaccess je konfigurační soubor pro váš server Apache, který umožňuje některé relativně pokročilé funkce. Pomocí něj můžete povolit kompresi gzip, změnit maximální velikost nahrávání a provádět nejrůznější užitečné věci.

Již jsme napsali příručku o tom, jak upravit soubor .htaccess, ale stojí za to zopakovat, že toto je citlivá oblast, kde je třeba opatrnosti. Například překlep, zapomenuté místo nebo neuzavřená nabídka mohou snadno způsobit chybu 500 interních serverů a zastavit broušení vašeho webu – včetně vašeho administrátora -.

Řešením je otevřít soubor .htaccess – měl by být v kořenové složce WordPress – a zjistit, zda se nevyskytly nějaké chyby (zejména pokud jste jej nedávno změnili). Doporučuji vytvořit zálohu s názvem backup.htaccess a poté smazat původní soubor .htaccess, abyste zjistili, zda se web vrátí online.

Pokud ano, pak je problém s vaším souborem .htaccess. Můžete jím projít řádek po řádku a zjistit, kdy váš web klesá; jakmile zjistíte, že se jedná o urážlivý řádek, ujistěte se, že nemá žádný zbytečný text (snad neuzavřený citát nebo něco podobného). Pokud nemůžete najít problém, navrhuji odstranit řádek. Váš web je úplně dole, je mnohem horší než chybějící řádek .htaccess – zeptejte se na fórech, pokud potřebujete další pomoc.

Krok šest: Znovu nainstalujte WordPress

Je to velmi vzácné, ale v jádru WordPress můžete mít poškozené soubory. Tohle se netrápí – něco se mohlo pokazit například při kopírování požadovaných souborů serverem. Problém může být vyřešen opětovným nahráním souborů WordPress Core.

Stáhněte si novou kopii WordPress a pomocí aplikace FTP nahrajte vše kromě složky wp-content. Pokud potřebujete podrobnější pokyny, podívejte se na článek Codex o upgradu WordPress.

Krok sedm: Problémy s verzí PHP

I když staré verze PHP obvykle nezpůsobují 500 interních chyb serveru, může být užitečné hovořit s hostitelem a požádat je, aby vám dali novější verzi, než utratí drahocenný čas a peníze. PHP 7 již zastaralo některé předchozí funkce – například plugin může používat funkci, která není k dispozici ve starší verzi PHP atd..

Zeptejte se svého hostitele, jakou verzi PHP používáte. PHP 5.2 je nyní deset let a 5,3 je sedm let – nepřijímejte jej, pokud váš hostitel provozuje váš web v takových starých verzích. Měli byste mít alespoň některou variantu 5,4 spuštěnou, nebo ještě lepší, zcela nový PHP 7 (pro optimální výkon).

Složené problémy

I když je nepravděpodobné, že budete mít dva problémy najednou, může se to stát. Možná máte plugin, který způsobuje problém, stejně jako problém .htaccess. V takovém případě nebude problém vyřešen, pokud deaktivujete všechny pluginy, a nebude odstraněn, pokud odstraníte soubor .htaccess – pouze pokud provedete obojí.

Pokud jste postupovali podle těchto kroků a stále dochází k chybě interního serveru 500, měli byste začít znovu a ujistěte se, že ne zrušit jakékoli změny. Nechte své pluginy deaktivované, nechte své téma přepnuté na dvacet šestnáct atd.

Závěrečné myšlenky

Vzhledem k nejasnosti chybové zprávy s interním serverem 500 může být její řešení obtížné, ale podle výše uvedených kroků byste měli být schopni zjistit, co se děje..

Pokud stále nemůžete problém vyřešit, kontaktujte svého hostitele. Odkaz na tento článek a sdělte jim, že jste tyto kroky vyzkoušeli, protože ocení úsilí a budou schopni problém lokalizovat mnohem rychleji.!

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me