Oprava obávané „chyby při navazování připojení k databázi“ ve WordPressu

Nabídky WordPress


Čím déle pracujete s WordPress, tím větší je pravděpodobnost, že narazíte na obávaný ‘Chyba navázání spojení s databází‘. Je to děsivé, protože pravděpodobně budete mít přístup zčásti k přední nebo zadní straně vašeho webu – a pokud jste se ještě nedostali do hlavy o několika základních pojmech o serverech a / nebo webový vývoj, pravděpodobně budete se ztrátou.

Zde je návod, jak postupovat při porozumění této chybě a odstraňování problémů.

Co ve skutečnosti znamená „Chyba navázání připojení k databázi“?

Místo toho, aby byl uložen do konkrétních souborů, je obsah příspěvků a stránek WordPress uložen v databázi, kterou musí WordPress pokaždé, když slouží / generuje webovou stránku, odkazovat. Když se například příspěvek zobrazí, WordPress najde hostitele databáze, připojí se k jeho databázi, najde tabulku příspěvků WordPress v této databázi a vyhledá obsah, který se snaží načíst. Stručně řečeno, neslavná „chyba navazující připojení k databázi“ to znamená WordPress nemůže najít tuto databázi.

Proč je to tak velký problém? Kromě obsahu příspěvků a stránek také WordPress ukládá do své databáze celou hromadu dalších základních informací – jako jsou hlavní nastavení, vaše uživatelská data, vybrané téma, nastavení widgetu, data pro aktivní pluginy, a tak dále. Pokud WordPress nemůže získat přístup k žádné z informací ve své databázi, nemá způsob, jak načíst váš web.

Co je příčinou problému s připojením k databázi?

Existuje řada problémů, které by mohly způsobit komunikační problém s databází. Vytvořme užší seznam a ponoříme se hlouběji, abychom lépe porozuměli (a vyřešili) každý problém:

  • Nesprávné přihlašovací údaje k databázi (uživatelské jméno, heslo, hostitel, databáze)
  • Poškozené soubory
  • Poškozená databáze
  • Databázový server je přetížený nebo nefunguje správně

Ale nejdřív…

I když procesy, na které se budu dívat, nejsou nebezpečné, vždy je dobré mít zálohu – jen pro případ. Pokud již používáte nástroj, jako je VaultPress – což vřele doporučuji – jste již zálohováni a je dobré jít.

Existuje spousta pluginů, které vás mohou zálohovat, ale pokud jste již uzamčeni mimo WordPress, nebudete je moci používat. V takovém případě budete muset k vytvoření úplné zálohy použít svůj cPanel nebo jiný software pro správu hostingu.

Pokud nevíte, jak to udělat, promluvte si se svými hostiteli – většina z nich bude mít k dispozici záložní řešení. Nezapomeňte zálohovat databázi i soubory na serveru, protože je to databáze, která obsahuje všechny důležité informace pro váš web..

Oprava problémů s připojením k databázi

Výše uvedený seznam jsem napsal na základě svých zkušeností v pořadí pravděpodobnosti, ale můžete začít zdola a raději pracovat. Pokud ale nemáte s hostitelem přímou linku (nebo podporu chatu), bude obtížné zjistit, zda je databázový server na jejich konci přetížený nebo nefunkční, protože z tohoto důvodu jsou příznaky nerozeznatelné. V každém případě se podívejme na každou z příčin a uvidíme, co můžeme udělat, abychom věci napravili.

Nesprávné údaje o databázi

To je ten, který vidím docela často. Pokud se při nastavování zcela nové instalace WordPress zobrazí zpráva „Chyba navázání připojení k databázi“, je to téměř jistě viník. Pro připojení k databázi potřebuje WordPress čtyři klíčové informace:

  • Hostitel databáze
  • Uživatelské jméno databáze
  • Heslo databáze
  • Použitá databáze

Všechny tyto informace by vám měly být poskytnuty (pokud nebyly skutečně zadány vaším jménem) hostitelem. Pokud však používáte flexibilnější nastavení (tj. Nejedná se o typ instalace jedním kliknutím), měli byste zkontrolovat své uživatelské jméno, heslo a název své databáze. Vaše nejlepší sázka je zkopírovat a vložit všechna data přímo z média, na které vám byla dána. (Poznámka: Hesla mohou mít někdy na konci pomlčky nebo tečky, které obvykle nejsou vybrány.)

Pokud jste nedávno změnili hostitele, nezapomeňte znovu zkontrolovat podrobnosti „hostitele databáze“. V mnoha případech to bude „localhost“ Bluehost, HostGator. Je třeba poznamenat, že mnoho hostitelů používá IP adresu SiteGround nebo dokonce úplně jinou URL DreamHost. Pokud si nejste jisti některou z těchto částí, měli byste buď kontaktovat svého hostitele a zeptat se ho přímo, nebo se podívat na jejich online znalostní databázi (pokud ji mají).

Při nové instalaci se vám pravděpodobně zobrazí pole, do kterých se tyto informace zadají při procházení standardní rutinou nastavení WordPress na obrazovce. V mnoha případech se můžete dokonce vrátit a vyplnit tyto informace znovu. Pokud ne, budete muset stáhnout, upravit a poté (pomocí příslušného FTP klienta znovu nahrát konfigurační soubor umístěný v kořenovém adresáři WordPress (nazvaný wp-config.php). Tento soubor nezapomeňte upravit pouze pomocí textu Podrobnosti o připojení k databázi jsou samozřejmě nahoře a vypadají asi takto:

define (‘DB_NAME’, ‘database_name’);

/ ** MySQL databáze uživatelské jméno * /
define (‘DB_USER’, ‘database_user’);

/ ** Heslo databáze MySQL * /
define (‘DB_PASSWORD’, ‘database_password’);

/ ** název hostitele MySQL * /
define (‘DB_HOST’, ‘database_host’);

Jednoduše změňte hodnoty v druhé sadě závorek a upravte podrobnosti o připojení na správné hodnoty. Měli byste být v provozu okamžitě. Pokud jste však všechny tyto údaje zkontrolovali a znovu zkontrolovali a stále se vám zobrazuje stejná chyba, je čas přejít k dalšímu problému: Poškozené soubory.

Poškozené soubory

V některých případech uživatelé hlásili, že opětovné nahrání základních souborů WordPress někdy opraví chybu – přesný důvod, proč to může fungovat, se může jevit jako záhada, ale v mnoha případech to souvisí buď s resetováním oprávnění souboru nebo výměnou poškozeného jádra. soubory. (Poznámka: Nezapomeňte přepsat buď soubor config.php, který obsahuje důležité informace o nastavení, nebo adresář wp-content, který obsahuje vaše témata, pluginy a média, a nezapomeňte Před úpravou nebo výměnou cokoli vždy zálohujte.)

Chcete-li to provést, budete si muset stáhnout novou verzi WordPress z WordPress.org a rozbalit balíček na vašem počítači. Přejděte do rozbalené složky a odstranit soubor config.php a složku wp-content abyste zajistili, že náhodně nevyměníte ty na svém živém serveru. Po jejich odstranění otevřete klienta FTP a připravte se na nahrání zbývajících souborů do kořenové složky WordPress.

Za předpokladu, že nikdo neudělal riskantní úpravy svých klíčových souborů WordPress, měli byste nyní být schopni bezpečně přepsat všechny tyto soubory na svém živém serveru – ujistěte se, že nechtěně nepřepíšete wp-config.php soubor nebo wp-content složka, samozřejmě.

Poškozená databáze

Dobrou indikací poškozené databáze je, pokud rozhraní frontend funguje, ale backend ne (nebo naopak). Může se také zobrazit chybová zpráva oznamující, že některé databázové tabulky nelze najít. Naštěstí WordPress obsahuje nástroj, který vám pomůže opravit poškozenou databázi. Bude nutné stáhnout soubor wp-config.php (který najdete v kořenovém adresáři vaší instalace WordPress) a přidat následující řádek:

define (‘WP_ALLOW_REPAIR’, true);

Po opětovném nahrání byste měli mít přístup na speciální stránku pro opravu databází na svém webu na adrese http://yoursite.com/wp-admin/maint/repair.php (nahradit yoursite.com za svůj skutečná doména). Měla by se zobrazit obrazovka se dvěma možnostmi: „Opravit databázi“ a „Opravit + optimalizovat databázi“.

Oprava databáze WordPress - Screenshot

Přestože by volba jedné z možností měla být v pořádku, doporučuji zvolit pouze opravu databáze. Jako programátor jsem se dozvěděl, že i zdánlivě irelevantní mohou způsobit nepředvídatelné problémy. Nechápu, jak by také provedení optimalizace mohlo zničit věci, ale v těchto situacích je lepší být v bezpečí, než litovat. Přinejmenším bude optimalizace databáze a její snaha o opravu téměř jistě trvat déle – a prioritou by mělo být uvedení databáze do provozu..

Po dokončení se vraťte do souboru wp-admin.php a odeberte výše uvedený řádek kódu ze souboru. Stránka opravy není skrytá a není bezpečný; zůstane veřejně přístupné, dokud bude tento kód existovat v konfiguračním souboru.

Databázový server je přetížený nebo nefunguje správně

Porouchané a přetížené servery je velmi obtížné rozlišit, aniž by měly přístup k pokročilým nástrojům hostingu nebo si promluvily s hostitelskou společností. Pokud máte podezření, že se jedna z těchto událostí děje a váš hostitel má telefonickou nebo chatovou podporu v reálném čase, pak je nejlepší se zeptat, co se děje přímo.

Pokud používáte sdílený server (což znamená, že musíte sdílet zdroje serveru s velkým počtem dalších lidí), může být obtížné zjistit, zda je příčinou chyby přetížení nebo porucha. V některých případech to může být místo selhání, protože jiný server na stejném serveru přetěžuje databázi. Jinými slovy, i když máte pouze velmi malý web bez náhlého nárůstu provozu, může dojít k přetížení způsobenému webem někoho jiného. To je mnohem méně pravděpodobné s VPS nebo spravovaným nastavením hostování WordPress.

Dobrou zprávou je, že oba tyto problémy se obvykle vyřeší v relativně krátké době. Pokud databáze fyzicky nefunguje, váš webhosting se téměř vždy přesune, aby ji nahradil, jakmile jejich systémy naznačí potřebu – a pokud databáze klesne kvůli přetížení, obvykle se automaticky restartuje a bude znovu v provozu. otázkou minut. Pokud k tomu však došlo mnohokrát, upozorněte své hostitele a nechte je vyšetřit co nejdříve.

Pokud je váš web na sdíleném serveru a váš provoz rychle roste, můžete začít s problémy s připojením k databázi, když začnete přetížit server. Tyto chyby se obvykle vyřeší samy, ale budou se opakovat, pokud váš web bude i nadále vykazovat nárůst provozu. V takových případech, pokud tak již neučiníte, může použití dobrého mezipaměti, jako je W3 Total Cache, WP Super Cache nebo WP Rocket, zmírnit další problémy.

Nejjednodušší způsob, jak tento problém vyřešit, je zabránit tomu, aby se to vůbec stalo.

Spravovaný hosting WordPress

I když to není řešení samo o sobě, přechod na spravovaný hostingový balíček WordPress vám může ušetřit spoustu bolesti hlavy, pokud již tyto typy chyb začínají vidět. Spravovaný hosting WordPress je z hlediska vlastností méně flexibilní, ale pokud vše, co potřebujete, aby bylo možné spustit WordPress, může to být vynikající volba. (Tento web běží na takové službě.) Spravovaný hosting specifický pro WordPress je přizpůsoben tak, aby provozoval WordPress co nejefektivněji a nejrychleji. Hardware, serverový software a zástupci péče o zákazníky – vlastně všechno – ve skutečnosti – jsou zaměřeny na (a optimalizované) pro WordPress!

Nevýhody tohoto typu hostingu nejsou schopny přistupovat na váš server přes SSH a nemohou instalovat jiné skripty mimo WordPress (tj. Můžete spouštět WordPress a nic jiného). Navíc většina spravovaných hostitelů WordPress vám zakáže používat určité pluginy, které byly pro jejich systémy považovány buď za nestandardní nebo nevhodné..

Pokud máte zájem o spravovaný hosting WordPress, podívejte se na možnosti. Některé z nejlepších jsou ty, které nabízí WPEngine (pravděpodobně leader ve spravované hostingové aréně WordPress), Kinsta (skvělé pro velké podniky) a Flywheel (zaměřené na designéry a agentury).

Přehled

Jak vidíte, přesná příčina neslavného WordPressu „chyba navázání připojení k databázi“ může být jednou z mnoha. Podle mých zkušeností je to však ve většině případů buď kvůli nějaké formě chyby generované uživatelem (např. Překlep v souboru config.php), nebo jde o problém, který může uživatel vyřešit. Pokud máte potíže, postupujte podle výše uvedených metod a uveďte svůj web do provozu – a pokud se vám po tom stále ještě nezdá štěstí, promluvte si s hostitelem, aby vám problém prohlédl..

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me