Jak zjistit, které WordPress Pluginy používá web

Nabídky WordPress


V návaznosti na předchozí příspěvek, ve kterém jsme psali o tom, jak zjistit, které téma WordPress web používá, jsme přišli na to, jak zjistit, které pluginy používá web podporující WordPress. Proč to chcete vědět? No, s největší pravděpodobností se dříve nebo později setkáte s webem zobrazujícím nějaký druh funkce nebo funkce, kterou se vám tolik líbí, že ji budete chtít použít / replikovat na svém vlastním webu – pokud jen dokážete zjistit, který plugin je odpovědný…

První věc, kterou je třeba zmínit, je a) bohužel, ne všechny takové funkce budou produkovány zásuvnými moduly (například některé funkce mohou být velmi dobře vlastní samotnému tématu), a b) neexistuje jistý způsob, jak najít naprosto VŠECHNY pluginy používané na webu: i když existuje řada způsobů, jak to zkusit…

Začneme nejjednoduššími a končíme některými dalšími zapojenými metodami. Pojďme se podívat na různé prostředky, které máme k dispozici, a uvidíme, jak daleko se můžeme dostat!

Pomocí automatických nástrojů

Nejjednodušší způsob, jak zjistit, které pluginy web používá, je pomocí automatizovaných online detekčních nástrojů. Bohužel však takové nástroje jsou zdaleka neumí detekovat všechny pluginy. Kromě toho mnoho z těchto nástrojů v této oblasti zvlášť nepřichází, což často vede k tomu, že se lidé příliš brzy vzdají svých detektivních aktivit. Vzhledem k tomu, že tyto typy online detekčních nástrojů jsou tak rychlé a snadno použitelné, přesto jsou skvělým místem pro zahájení.

V žádném konkrétním pořadí nejoblíbenější z těchto nástrojů, které jsou schopné detekovat pluginy WordPress, jsou možná: WordPress Plugin Checker, WPThemeDetector (služba primárně zaměřená na detekci témat WordPress, která jsme již zahrnovali v dřívějším příspěvku, What Theme is That and Built) S.

Vestavěný

Chcete-li získat rychlou představu o jejich přesnosti, zkuste použít jednu nebo dvě k rychlému prohledání této stránky WinningWP. Používáme někde v oblasti asi patnácti pluginů; nejlepší z těchto nástrojů dokáže detekovat pouze čtyři z nich!

Za zmínku také stojí, že každý z těchto nástrojů funguje poněkud odlišně – což znamená, že některé mohou detekovat pluginy, které ostatní nemohou: takže vždy stojí za to použít více než jeden nástroj k získání komplexnějšího seznamu výsledků – poznámka: i kombinované tyto nástroje mohou detekovat pouze asi pět nebo šest pluginů použitých na tomto webu.

Hledáme kontrolky ve zdrojovém kódu

Všechny webové stránky používají k zobrazení svého obsahu HTML. Prohlížeč vidí tento kód a zobrazuje nám jej způsobem, který můžeme rozpoznat (tj. V odstavcích a obrázcích atd.). Ale s trochou know-how není těžké zobrazit – a pochopit – samotný kód; a pokud jde o hledání pluginů WordPress, často je najdete přesně tam, kde je najdete.

Podívejme se na tři způsoby, jak najít oznamovací značky, které některé pluginy zanechávají v prohlížeči Chrome (ačkoli stejné zásady budou fungovat i v mnoha jiných prohlížečích):

Hledání adresářů pluginů:

Klepněte pravým tlačítkem myši na příslušný web (nikoli nad obrázek) a z rozbalovací nabídky vyberte možnost Zobrazit zdroj stránky. Nyní rychle vyhledejte * ve výsledném kódu „wp-content / plugins /“. Ať už za tímto termínem v kódu přijde cokoli (poznámka: bude-li použit více než jeden plugin, bude pravděpodobně na stránce několik výskytů tohoto výrazu, pokud budete muset použít více než jeden plugin, abyste je všechny pokryli), mohlo by to být velmi dobré. název pluginu.

Příklad vyhledávání WP-Content-Plugins - Screenshot

Poznámka: Podobným způsobem je také vhodné si dát pozor na názvy souborů stylů nebo JavaScript (hledejte cokoli, co se v kódu nachází bezprostředně před „.css“ nebo „.js“ v kódu), protože tyto mohou také občas označovat plugin jména.

Jednoduše Google cokoli najdete a doufáte v to nejlepší!

Hledám komentáře HTML:

Některé pluginy zanechají na stránce zabalené v HTML komentářích vlastní kód, který vývojářům pomůže pochopit jejich výstup – skvělý příklad toho je váš SEO plugin. Pomocí metody „Zobrazit zdroj stránky“ popsané výše procházejte kód hledáním řádků zeleného textu: tyto zelené řádky jsou komentáře HTML!

Příklad hledání HTML komentářů - Screenshot

Za předpokladu, že takové komentáře existují, povedou vás často přímo k dalším informacím o konkrétním použitém zásuvném modulu – snadné!

Při pohledu na konkrétní prvky webu:

Tato poslední metoda je často absolutním vítězem, když se snaží zjistit, který plugin je zodpovědný za generování konkrétní funkce na stránce – a může často uspět, když vše ostatní selže!

V prohlížeči Chrome umístěte kurzor myši přímo na jakoukoli funkci na stránce, která vás zajímá, a klikněte pravým tlačítkem. Z výsledné rozbalovací nabídky vyberte možnost Zkontrolovat prvek a zobrazí se rozdělené zobrazení stránky a základního kódu. Podívejte se na kód a zkuste najít jména „ID“ nebo „Třída“, která často vypadají podobně jako „class =“ ‘nebo„ ID = “‘. Cokoli, co přijde přímo za některým z těchto atributů kódu, by mohlo být velmi dobře jméno pluginu, který je za funkci zodpovědný!

Prohlédnout příklad prvku - Screenshot

Například na výše uvedeném snímku obrazovky uvidíte „div class =” jp-relatedposts-posts… ‘, jedná se o zkratku názvu pluginu, který používáme ke generování souvisejících příspěvkových obrázků zobrazených pod každým z příspěvky na tomto blogu. Zaměstnanci společnosti Google s odkazem na „jp“ vás přivedou k přesnému pluginu, který používáme k dosažení tohoto cíle: Jetpack.

Vzdělávání hádání …

Je možné uhodnout, který plugin produkuje konkrétní část funkčnosti webu? Ano, někdy to tak je.

Řekněme, že jste si všimli skvěle vypadající funkce rozbalování, která se animuje v pravém dolním rohu webové stránky, a žádná z výše uvedených metod nepřináší nic pro práci – například. Pokud najdete způsob kategorizace nebo popisu této funkce, můžete najít seznam (například prostřednictvím Google) pluginů, které by mohly být odpovědné za vytvoření této konkrétní funkce. Trochu dlouhého výstřelu, ale stojí za to vyzkoušet to samé. A co víc, pokud najdete pouze jeden plugin, který dělá něco podobného, ​​pak je zde možnost Googling název tohoto pluginu následovaný slovem „alternatives“ (například), aby se pokusil najít více / podobné pluginy – as trochou štěstí , budete moci určit, koho chcete, od kandidátů, kteří se objeví, prostudováním dokumentace (jako jsou screenshoty atd.) každého.

Zeptat se na fóru

Vím, že tohle se může zdát jako beznadějný nápad, ale ukázat web s funkčností, o kterou máte zájem, členům fóra, jako je Reddit, Quora (nebo dokonce skupina Facebook zaměřená na WordPress – za předpokladu, že jste náhodou člen jednoho, protože to jsou obvykle „uzavřené“ skupiny), pokud máte velké štěstí, může to vést k tomu, že někdo rozpozná tuto funkci. A co víc (a to je mnohem pravděpodobnější), i když vám nikdo neřekne, který plugin se používá, často se stane, že někdo bude vědět o pluginu, který dělá něco podobného (nebo lepšího)!

Přímý e-mail / dotaz na majitele stránek

Ano, vždy se můžete jen zeptat! Někteří majitelé webových stránek nebudou mít čas (nebo náklonnost) na odpověď na e-mail s dotazem na podrobnosti o svých webových stránkách, ale někteří budou, a někteří dokonce mohou být opravdu potěšeni, že jste na jejich stránkách projevili takový zájem!

* Chcete-li vyhledat konkrétní výraz v Chromu, přejděte na kartu „Upravit“ v hlavní nabídce (nad stránkou kódu), vyberte „Najít“ a poté „Najít…“ zobrazte snímek obrazovky, zadejte dotaz (v tomto případě zadejte dotaz) „Wp-content / plugins /“) a stiskněte návrat.

Je to vše? Znáte další způsoby, jak zjistit, které pluginy web používá?

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me