Jak zjistit, které téma WordPress web používá

Kde koupit WordPress Themes


Našli jste tedy web, který se vám líbí vzhled a vymyšlený, ten, který vypadá stejně (nebo alespoň podobný)? Nejdříve je třeba nejprve zkontrolovat, zda web, na který se díváte, běží na WordPressu – pokud ano, je to dobré znamení, protože drtivá většina webů postavených pomocí WordPress má tendenci používat hotové off-the-police vzory. Předpokládejme, že na nalezeném webu je skutečně spuštěn WordPress, další věcí, kterou musíte udělat, je vyzkoušet a zjistit, jaké téma web používá – a doufat, že je ve skutečnosti založen na volně dostupném nebo alespoň zakoupeném tématu *.

Pojďme se podívat, jak zjistit, které téma WordPress web používá, a jak najít stejné téma online online, aby bylo použito na vašem vlastním webu …

Nalezení názvu motivu

Rychlá a snadná výhra:

V zápatí webu vždy stojí za to podívat se na příležitost, že autor tématu vložil název záběru a / nebo odkaz na svůj vlastní web do zápatí svého designu, pouze v případě, že je tam stále – pokud ano: hurá! Snadná výhra! Bohužel devětkrát z deseti to není tak snadné …

Kontrola zápatí webu pro název tématu WordPress - Screenshot

Nic v zápatí? Žádný problém: Pokračujme:

Kontrola kódu:

Oh ne: kód? Jo, ale nebojte se – protože to opravdu není tak těžké! Ve skutečnosti jen několik kliknutí … Použijte Chrome, protože je nejoblíbenějším prohlížečem a funguje na všech platformách (ačkoli stejné zásady budou fungovat u všech prohlížečů). Krok 1: klikněte pravým tlačítkem na obrazovku (buďte opatrní, abyste neklikali přímo na obrázek – protože tím se zobrazí jiné menu), a měli byste vidět něco takového:

Prohlížení zdrojového kódu stránky v prohlížeči Chrome - Screenshot

Krok 2. Vyberte „Zobrazit zdroj stránky“; což by vás pak mělo vést k děsivé stránce kódu (nebojte se, toto je prostě značka HTML, která tvoří webovou stránku – přemýšlejte o tom jako o zákulisí zákulisí, pokud chcete… Nyní byste měli být při pohledu na něco jako:

Stránka kódu v prohlížeči Chrome - Screenshot

Další krok, krok 3, je najít seznam stylů CSS propojený s tímto kódem. U 99% webů podporujících WordPress se jedná o soubor s názvem „style.css“ a bude umístěn v adresáři nazvaném „témata“, v podadresáři nazvaném „wp-content“. Nejjednodušší způsob, jak najít tento soubor, je rychlé vyhledávání ** fráze „style.css“ **.

Hledání šablony stylů - Screenshot

Tento soubor, soubor style.css, je zlatý soubor: v rámci tohoto souboru bychom měli mít možnost vidět všechna specifika použitého přesného tématu.

Jakmile najdete v kódu, klepněte levým tlačítkem myši na slovo „style.css“ (což bude ve skutečnosti standardní odkaz v textu) a měli byste být přesměrováni na jinou (méně barevnou) stránku kódu: toto je obsah motivový list. V horní části stránky (i když v některých případech budete možná muset rolovat dolů, abyste ji našli), měli byste nyní mít možnost vidět konkrétní informace o tématu, které web používá.!

Zobrazení šablony stylů WordPress - Screenshot

Z technického hlediska nemusí být všechny tyto informace uvedeny pro technické téma, ale zpravidla musíte vidět alespoň jméno tématu, jméno autora a odkaz na jeho / její vlastní osobní web. Bingo!

Jak můžete vidět na snímku obrazovky, v našem výše uvedeném příkladu jsme se dívali naDvacet patnáct„Téma autorem“tým WordPress“, S domovskou stránkou motivu uvedenou jako„ https://wordpress.org/themes/twentyfifteen/ “.

Nalezení stejného tématu online

Nyní, když jste (doufejme) dostali název tématu, jméno autora nebo odkaz na webovou stránku tématu / autora, měli byste jít. Podívejte se na web tématu / autora a proveďte obvyklou due diligence, zda jde o seriózní zdroj, od kterého lze téma koupit / získat (samozřejmě za předpokladu, že je řádně licencováno a veřejně dostupné).

Co když soubor style.css uvádí pouze název tématu a nic jiného? V tomto případě bude téma pravděpodobně obtížnější najít. Začněte hledáním na největších tematických trzích WordPress v okolí Themeforest, MOJO Themes and Creative Market a samozřejmě v oficiálním adresáři témat WordPress, a pak, pokud to selže, zamířte do Google a podívejte se, co přichází se standardním vyhledáváním… Nic v Google ? V takovém případě stačí na různých fórech a / nebo skupinách, jako jsou WordPress Subreddit a Quora atd., Zjistit, zda má někdo nějaké potenciální zákazníky a / nebo rozpozná jméno…

  • Důležitá poznámka: i když je najdete, není vždy dobré stahovat / používat prémiová témata zdarma – i když to licence umožňuje (a ne všechny části všech témat WordPress musí být nutně GPL, mnoho z těchto typů „roztrhaných“ Témata budou obsahovat škodlivý zdrojový kód, který máte opravdu nechci běžící na vašem webu!

Žádné štěstí?

Bohužel, pokud v souboru style.css nejsou uvedeny žádné údaje o motivu, pak máte štěstí! Jediná věc, kterou zbývá vyzkoušet, je zaslání e-mailu vlastníkovi webu a požádat je o další podrobnosti o motivu / designu, který používají přímo – něco, co často stojí za výstřel, pokud se vše ostatní nezdaří! Heck, nikdy nevíš: pokud se jedná o vlastní design a majitel webových stránek je náhodou webový designér / vývojář, možná budou dokonce připraveni vzít trochu práce navíc a navrhnout něco zvláštního!

* Pokud ne, budete mít jen malou možnost, ale buď vyhledávat – a doufat, že najdete – hotové téma s alespoň podobným designem (mnoho motivů v těchto dnech má tendenci buď pocházet nebo replikovat ty v Themeforest – šťastný lov!

** Chcete-li vyhledat konkrétní výraz v Chromu, přejděte na kartu „Upravit“ v hlavní nabídce nad stránkou kódu, poté „Najít“ a nakonec „Najít…“ zobrazit snímek obrazovky, zadejte dotaz (v tomto případě zadejte dotaz) “Style.css”) a stiskněte návrat.

Poznámka: našel téma, ale stále si není jistý vhodný hosting? Podívejte se na našeho praktického průvodce na toto téma!

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me