Jak stahovat, upravovat a nahrávat soubor htaccess do počítače Mac bez změny nastavení počítače

Nabídky WordPress


Od přesměrování až po kontrolu přístupu k IP je soubor htaccess neuvěřitelně užitečným nástrojem k dosažení všech druhů úprav, vylepšení a vylepšení vašich webových stránek – většina z nich již je Jeffem Starrem v rámci vynikajícího úspěchu samozřejmě odborně pokryta. snadný. Ale jak takové úpravy provést? Nebo konkrétněji, jak získat přístup k samotnému souboru htaccess? No, co s tím, že se jedná o soubor s tečkami (což u většiny počítačů způsobí skrytí souboru před zobrazením), je to – jak si již bezpochyby uvědomujete – obzvláště složitý soubor, se kterým je třeba se vypořádat. Změna nastavení viditelnosti vašeho FTP klienta je obvykle velmi jednoduchá (některé, jako například FileZilla a Transmit atd., Budou ve výchozím nastavení dokonce zobrazovat skryté soubory), ale jako každý, kdo se o to někdy pokusil, bude svědčit změna nastavení viditelnosti souborů na vašem počítači (nejrozumnější místo pro úpravy souborů *) je u Macu obvykle nic jiného než jednoduché – nejčastěji používanou metodou je zavádění obávaného terminálu a spouštění strašidelných příkazů…

Zcela jednodušší způsob:

Existuje však i další způsob, jak se vypořádat s tímto obzvláště problematickým souborem, který neguje bolest hlavy, kdy je nutné úplně změnit nastavení viditelnosti souborů vašeho Macu (poznámka: zatímco následující metoda se zdá poměrně dlouhá, jakmile to jednou uděláte, Uvidím, jak je to snadné / jednoduché). Podívejme se na to:

Krok 1.

Otevřete Cyberduck (extrémně populární FTP klient pro počítače Mac – zkuste to, pokud jste tak již neučinili) a připojte se k serveru pomocí svých obvyklých údajů o FTP / SFTP. Vyhledejte adresář, který obsahuje soubor htaccess, který chcete upravit, a v rozbalovací nabídce v části Zobrazit vyberte možnost Zobrazit skryté soubory. Měli byste vidět soubor .htaccess, který se objeví v adresáři. Jako tak:

zobrazit soubor htaccess v aplikaci Cyberduck

Krok 2.

Vytvořit nová složka někde na vašem počítači (například na ploše) a pojmenujte jej (budeme nazývat naše „úpravy souborů htaccess“). Poznámka: tento krok nevynechejte protože později budete mít v této složce skrytý soubor s tečkami – je lepší mít neviditelný soubor někde konkrétní, takže jej můžete později jednoduše smazat odstraněním složky, v níž je obsažen! Nyní se vraťte zpět do aplikace Cyberduck a klikněte pravým tlačítkem (tj. Klikněte na ovládací prvek, protože používáme počítač Mac) v souboru .htaccess a poté z rozbalovací nabídky vyberte možnost Stáhnout jako …. Pak, co je nejdůležitější, vymažte z názvu souboru znak „.“ (tj. soubor se nyní nazývá jednoduše „htaccess“ a NOT „.htaccess“) a kliknutím na malý trojúhelník směrem dolů napravo od stahovacího pole rozbalte možnosti a navigujte do vaší nové složky. Jako tak:

stáhněte si soubor htaccess do nové složky

… Poté, co přejdete do složky, do které chcete soubor stáhnout, stiskněte „Stáhnout“.

Krok 3.

Přejděte do nově staženého souboru htaccess (který, protože již nemá tečku před názvem souboru, by nyní měl být viditelný ve složce, kterou jste vytvořili ve výše uvedeném kroku), a nejdříve, vytvořte si zálohu jednoduše zkopírováním souboru (tip: přejmenujte nový soubor, abyste zamezili záměně těchto dvou souborů později – přejmenujeme náš „htaccess – originál – záloha“).

Krok 4.

Dále pomocí textového editoru (jako je TextWrangler (NOT textový procesor!) Proveďte požadované úpravy htaccess do původního souboru a poté, co jste skončili s úpravami a spokojeni s novým souborem, uložte jej.

Krok 5.

Nyní, kromě toho, že jej jednoduše uložíte na horní část původního souboru, přejděte zpět do nabídky Soubor a vyberte možnost Uložit jako – a změnit název souboru z „htaccess.txt“ na „.htaccess“ (tj. na konci odeberte „.txt“ a na začátek přidejte „.“) a stiskněte „Uložit“. Poté budete konfrontováni zprávou, která zní „Jména začínající tečkou“. “ jsou vyhrazeny pro systém. ‘. Vybrat ‘Použijte „.“‘.

přidání tečky zpět

(Všimněte si, že zde používáme TextWrangler – pokud používáte jiný textový editor, může se zobrazit jiná zpráva)

Krok 6.

Dobré věci. Nyní jste připraveni nahrát svůj upravený soubor .htaccess – který bude nyní na vašem počítači neviditelný: naštěstí je složka v je viditelné, takže stále víme, kde to je, i když to už vlastně nevidíme!

Krok 7.

Nyní se vraťte do Cyberduck a vyberte „Soubor“ → „Nahrát“. Přejděte do složky obsahující skrytý soubor .htaccess a vyberte ‘Zobrazit skryté soubory‘Zaškrtávací políčko ve spodní části okna.

nahrání tečkového souboru

Nyní byste měli vidět – a mít možnost vybrat – svůj .htaccess soubor. Klikněte na „Nahrát“ a po zobrazení výzvy pokračujte v přepisování starého souboru .htaccess.

Krok 8.

A konečně můžete nyní odstranit složku, kterou jste vytvořili v kroku. 2 obsahující skrytý soubor .htaccess – zapamatování nejprve přesuňte kopii / zálohu původně staženého souboru htaccess pro pozdější použití (pokud byste to někdy potřebovali).

Gratulujeme! Nyní se vám podařilo stáhnout, upravit a nahrát soubor .htaccess, aniž byste museli měnit jakékoli nastavení viditelnosti souborů v počítači Mac!

* Alternativně byste samozřejmě mohli jednoduše upravit soubor naživo na serveru, není to však metoda, kterou bych obecně doporučoval, protože bez stáhnutí a vytvoření zálohy nejdříve neexistuje způsob, jak se vrátit k předchozí verzi. pokud uděláte chybu!

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me