Jak nastavit a používat vlastní krátkou doménu pro WordPress

Nabídky WordPress


Jak jste si už možná všimli, že jste mezi tím více odhodlaný, nedávno jsme v našich tweety začali používat novou krátkou doménu (wngwp.es). Co je krátká doména? Je to opravdu jen druhé (kratší) doménové jméno, které lze použít místo původního názvu domény. Proč by to někdo chtěl dělat? Hlavně proto, že použití zkráceného názvu domény vám umožní ušetřit místo na twitteru (nebo kdekoli jinde, na kterém jej chcete používat), aniž byste se museli vracet k nudným obecným automaticky generovaným výchozím krátkým adresám URL, za další výbuch brandingu (například: ‘ nyti.ms ‘(New York Times)) a protože mít svou vlastní krátkou doménu prostě vypadá elegantně! Pojďme tedy popraskat:

Krok 1. Zadejte bit.ly!

Vydejte se na Bit.ly a zaregistrujte se na bezplatný účet. Po dokončení se přihlaste a klikněte na „ahoj,„ vaše jméno “(vpravo nahoře) a poté na„ NASTAVENÍ “. Vyberte kartu „POKROČILÉ“ a poté buď „Obchodní“ nebo „Osobní“ (pro zjednodušení zde budeme pokrývat „Osobní“). Ještě nemáte krátkou doménu? Přejděte ke kroku 2… bitly

Krok 2. Vyberte (a poté si zakupte) svou krátkou doménu

Jakou krátkou doménu si tedy vybrat? Zdá se, že konvencí je vybrat krátkou doménu, která a) vypadá dobře ab) je zjevně odvozena od původního názvu domény webu. Příklady zahrnují „nyti.ms“ (New York Times), „tcrn.ch“ (Tech Crunch), „bsa.ly“ (BuySellAds) a, ehm, „wngwp.es“ (hádej, kdo!). Pokud jste se zasekli o nápady (nebo dokonce, pokud nejste), podívejte se na domai.nr (kompletní seznam domén nejvyšší úrovně najdete na této stránce Wikipedia. Jakmile se rozhodnete pro jednu, dalším krokem je koupili jsme si to od GoDaddy (hlavně proto, že hádáme, že spousta čtenářů bude s GoDaddy již obeznámena a věděli jsme, že píšeme příspěvek o tom, jak nastavit věci, když jsme si koupili naši) – ale místo toho, abychom nás jednoduše zkopírovali, koupte si doménu bez ohledu na to, který z registrátorů domén vám vyhovuje (protože budete muset postupovat podle zde uvedeného postupu, musíte k němu přidat vlastní záznam DNS – nepropadejte panice: další informace o tomto kousku DNS dále). Až budete mít novou krátkou doménu, budete se moci vrátit zpět na kartu „Upřesnit“ uvedenou v kroku 1 a informovat o tom bit.ly.

Krok 3. Nastavte vlastní záznam DNS tak, aby ukazoval na Bit.ly

Postup se však bude trochu lišit v závislosti na vašem registrátorovi, avšak za předpokladu, že jste si vybrali GoDaddy (stejně jako výše), přihlaste se ke svému účtu GoDaddy, vyberte „Domény“ a „Spusťte“ novou krátkou doménu. Poté vyberte kartu „Soubor zóny DNS“ a poté „Upravit“. Zobrazí se nové okno, ve kterém budete moci upravit existující záznam „Hostitel“ pro svůj web a změnit adresu IP na 69,58,188,49 (adresa IP Bit.ly)..

GoDaddy Záznam pro Bit.ly

Podrobnější informace o tomto kroku (a o tom, jak jej nastavit, pokud jste pro svou krátkou doménu zvolili spíše doménu než doménu nejvyšší úrovně) najdete v části „Jak nastavím vlastní stránka krátké domény. Všimněte si, že může trvat až 48 hodin, než se změny domény rozšíří, takže bude možná nutné počkat, než se změny projeví. Po ověření budete moci vybrat svou novou krátkou doménu z rozbalovací nabídky vedle položky „Výchozí krátká doména pro vaše bitmapy“, v části „Krátká doména“, a také vybrat „Vlastní přesměrování kořenové domény krátké“ ( pravděpodobně budete chtít zadat běžný název domény svého webu) v případě, že kdokoli navštíví vaši vlastní krátkou doménu přímo (obě na stejné kartě „POKROČILÉ“ jako předtím).

Krok 4. Bit.ly + WordPress = WP Bit.ly

Jak tedy používáte nový vlastní krátký název domény s WordPress? Snadné – pomocí praktického pluginu (nazývaného WP Bit.ly), který vám umožní rychlý a snadný přístup k vlastním krátkým odkazům (vytvořeným pomocí vybrané krátké domény) prostřednictvím nové položky nabídky (vytvořené pomocí WP Bit.ly) na panelu nástrojů WordPress.

WP Bit.ly

Krok 5. Získejte tweeting s ním!

Ale počkej! Není to tak rychlé, protože stále musíte projít všechna nastavení pluginu WP Bit.ly, abyste se ujistili, že je vše správně nakonfigurováno (nezapomeňte zadat klíč Bit.ly uživatelské jméno a klíč API Bit.ly atd.) A upravit několik nastavení tak, aby odpovídají vašim osobním požadavkům (výběr toho, pro jaký druh příspěvků by se měly krátké odkazy generovat atd.) A i po nastavení všeho možná budete muset chvíli počkat, než se tyto zatracené změny DNS projeví (v našem případě to trvalo asi den). Hodně štěstí!

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me