Jak povolit kompresi GZIP ve WordPressu

Nabídky WordPress


Pokud jste s počítači pracovali po nějakou skutečnou dobu, pravděpodobně už znáte kompresi. Pro ty, kteří nejsou: komprese je velmi užitečný nástroj pro seskupování partií souborů do jednoho podstatně menšího (a snadněji přenositelného) souboru – což se pro webové stránky překládá do výrazně rychlejší doby načítání stránky. V tomto článku se podívám na to, jak funguje komprese gzip a jak ji můžete povolit na svém vlastním webu podporujícím WordPress..

Jak komprese funguje

Než přejdeme na to, jak jej implementovat, podívejme se nejprve, co to znamená komprese a jak může pomoci.

V dnešní době téměř všechny moderní webové stránky používají směs HTML, CSS a JavaScript, napsanou programátory logickým a globálně srozumitelným způsobem. Výsledkem toho je téměř vždy trochu režie, která neslouží nic víc než lidské čitelnosti. Většina programátorů bude dále používat různé vzory a společné prvky, což povede ke značnému počtu opakování.

Kompresní algoritmy, jako je gzip, používají vzorce a opakování nalezené v textu k vytvoření účinnějšího způsobu ukládání dat. Podívejme se na příklad.

Zde je několik HTML kódů, aby text v něm byl zobrazen tučně:

to je odvážné

Komprimovaná verze je ve skutečnosti dost dlouhá: eNqzKS4pys9LtyvJyCxWAKKk / JwUG32oIC8XALn8Cuo =. Podívejte se však, co se stane, když komprimujeme následující:

to je odvážné
to je také odvážné

Komprimovaná verze je eNqzKS4pys9LtyvJyCxWAKKk / JwUG32oIC + XDRZphZL8fCQlACNDF0U =. Přestože původní text má více než dvojnásobnou velikost, komprimovaná verze je ve skutečnosti pouze o 16 znaků více – neuvěřitelných 32% zmenšení, což znamená méně načtení a rychlejší web.

Jak povolit kompresi gzip pro WordPress

Je důležité pochopit, že komprese gzip není něco, za co odpovídá WordPress. Je to vlastně něco, co je řešeno samotnými servery (spíše než v rámci WordPress), což znamená, že abyste to mohli povolit, musíte nastavit věci mimo WordPress..

Zeptejte se svého hostitele

První věc první: protože povolení komprese vyžaduje, abyste upravili (nebo dokonce vytvořili) citlivý soubor, s nímž nejsnadněji pracujete (známý jako „soubor htaccess“), pokud máte pochybnosti o tom, co dělat, může být nejlepší požádat svého hostitele, aby to udělal za vás. Pokud máte špičkový hostitel s podporou špičkové úrovně, měli by být schopni to nastavit za vás (pokud tak již neučinili) během několika minut..

Nastavení věcí na vlastní pěst

Soubor htaccess se používá k tomu, aby dal serveru zvláštní pokyny, jako jsou přesměrování, automatické předávání nebo připojování souborů k určitým požadavkům a dobře všem ostatním úhledným věcem – například povolení komprese gzip! Choulostivým kouskem pro nastavení věcí, které si sami určíte, je lokalizovat – a pak upravit – tento problematický soubor.

Nejprve budete potřebovat způsob přístupu k souborům na vašem serveru. Upřednostňovanou metodou pro většinu lidí bude FTP. Protože je však soubor htaccess na webu soubor s tečkami (což znamená, že je obvykle skrytý), je o něco obtížnější najít než většina. A co je horší, protože se jedná o skrytý soubor, pokud jej stáhnete do svého počítače stejným způsobem jako normální soubor, zůstane skrytý, takže je velmi obtížné jej upravit. (Poznámka: Pokud používáte Mac, přečtěte si náš článek o tom, jak stahovat, upravovat a znovu nahrávat soubor htaccess, aniž byste museli měnit nastavení počítače.)

Důležité: pokud to všechno zní trochu děsivě, pak jste pravděpodobně nejlepší nechat to, dokud nebudete mít trochu více zkušeností, protože to není opravdu místo, kam jít do jakékoli hloubky o nezbytných základech, jako je způsob použití FTP klient, jak editovat soubory na serveru nebo mimo něj, nebo jak se vypořádat s tečkovanými soubory.

Pokud, na druhé straně, už jste s takovými věcmi dobře obeznámeni, vše, co musíte udělat, abyste povolili kompresi gzip, je zkopírování a vložení následujícího do souboru htaccess na vašem webu:

mod_gzip_on Ano
mod_gzip_dechunk Ano
mod_gzip_item_include file. (html? | txt | css | js | php | pl) $
mod_gzip_item_include handler ^ cgi-script $
mod_gzip_item_include mime ^ text /.*
mod_gzip_item_include mime ^ application / x-javascript. *
mod_gzip_item_exclude mime ^ image /.*
mod_gzip_item_exclude rspheader ^ Kódování obsahu:. * gzip. *

A to je vše – hotovo! Váš textový obsah, například HTML, CSS a JavaScript, by nyní měl být přenášen v komprimované formě gzip.

Zkontrolujte svou práci

Existuje řada způsobů, jak zkontrolovat, zda jsou soubory na webu komprimovány pomocí gzip, přičemž jedním z nejjednodušších (a nejzajímavějších) je použití nádherného nástroje pro testování webu GTMetrix – něco, co jsme vlastně probrali v předchozím článku: Jak používat GTMetrix k testování rychlosti webových stránek – efektivně!

Pokud vše funguje tak, jak by mělo (a jako vždy, možná budete muset vymazat mezipaměť vašeho webu a / nebo počkat několik minut, než se věci projeví), měli byste mít možnost vidět následující v části „Vodopád“ výsledků GTMetrix vašeho webu:

Vítězný skóre gpip WP

Jednoduchý!

Závěr

Gzip komprese je jednou z těch jednoduchých rychlých oprav, které lze přidat (nebo přidat) na váš web – ať už je podporován WordPress nebo jiným způsobem. Pokud to nepovolíte, můžete přijít o výrazné zvýšení rychlosti.

Závěrečná poznámka: Pokud máte zájem dozvědět se více o souboru htaccess webu, doporučujeme vám podívat se na vynikajícího průvodce htaccessem od Tuts +, který obsahuje hromady dalších informací a řadu skvělých tidbits, které můžete použít výhoda vašeho webu.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map