Kā iespējot GZIP saspiešanu WordPress

WordPress piedāvājumi


Ja jūs esat strādājis ar datoriem reālu laika periodu, iespējams, jūs jau esat iepazinies ar saspiešanu. Tiem, kuriem tāda nav: saspiešana ir īpaši noderīgs rīks, lai grupētu failus vienā ievērojami mazākā (un vieglāk pārvietojamā) failā, kas vietnēm nozīmē ievērojami ātrāku lapu ielādēšanas laiku. Šajā rakstā es apskatīšu, kā darbojas gzip saspiešana un kā jūs to varat iespējot savā WordPress darbinātajā vietnē.

Kā darbojas kompresija

Pirms pāriet pie tā ieviešanas, vispirms apskatīsim, ko nozīmē saspiešana un kā tā var palīdzēt.

Mūsdienās gandrīz visās mūsdienu vietnēs tiek izmantots HTML, CSS un JavaScript sajaukums, ko programmētāji raksta loģiski, globāli saprotami. Rezultāts gandrīz vienmēr ir nedaudz virs galvas, kas kalpo tikai cilvēka lasāmībai. Turklāt vairums programmētāju izmantos arī dažādus dizaina modeļus un kopīgus elementus, tādējādi novedot pie taisnīga atkārtojuma.

Kompresijas algoritmi, piemēram, gzip, izmanto tekstā atrastos modeļus un atkārtojumus, lai izveidotu efektīvāku datu glabāšanas veidu. Apskatīsim piemēru.

Šeit ir HTML kods, lai teksts tajā tiktu parādīts treknrakstā:

tas ir drosmīgi

Šī saspiestā versija faktiski ir diezgan gara: eNqzKS4pys9LtyvJyCxWAKKk / JwUG32oIC8XALn8Cuo =. Tomēr apskatiet, kas notiek, kad saspiežam šādus datus:

tas ir drosmīgi
arī tas ir drosmīgi

Saspiestā versija ir eNqzKS4pys9LtyvJyCxWAKKk / JwUG32oIC + XDRZphZL8fCQlACNDF0U =. Kaut arī sākotnējā teksta izmērs ir vairāk nekā divreiz lielāks, saspiestajā versijā faktiski ir tikai par 16 rakstzīmēm vairāk – milzīgs 32% apjoma samazinājums, kas nozīmē mazāk ielādi un ātrāku vietni.

Kā iespējot gzip saspiešanu WordPress

Ir svarīgi saprast, ka gzip saspiešana nav par ko atbildīga WordPress. Tas faktiski ir kaut kas tāds, ko apstrādā paši serveri (nevis WordPress), kas nozīmē, ka, lai to iespējotu, jums būs jāiestata lietas ārpus WordPress.

Pajautājiet savam saimniekam

Pirmkārt, vispirms, tā kā iespējot saspiešanu, ir jārediģē (vai pat jāizveido) sensitīvs fails, ar kuru nav visvieglāk strādāt (pazīstams kā “htaccess fails”), ja rodas šaubas par to, ko darīt, iespējams, vislabāk ir lūgt savam saimniekam to izdarīt jūsu vietā. Ja jūs strādājat ar vismodernāko resursdatoru ar visaugstāko atbalstu, viņiem vajadzētu būt iespējai to iestatīt jums (ja tāda vēl nav) dažu minūšu laikā..

Lietas iestatīšana pats

Htaccess fails tiek izmantots, lai serverim sniegtu īpašas instrukcijas, piemēram, novirzīšanu, automātiski pirms failu pievienošanas vai pievienošanu noteiktiem pieprasījumiem, kā arī visu veidu citas glītas lietas – piemēram, gzip saspiešanas iespējošanu! Pats grūtākais, lai pats iestatītu lietas, ir šī apgrūtinošā faila atrašana un rediģēšana.

Pirmkārt, jums būs nepieciešams veids, kā piekļūt failiem uz servera. Lielākajai daļai tautas vēlamā metode gandrīz noteikti būs, izmantojot FTP. Tā kā vietnes htaccess fails ir “dot-file” (kas nozīmē, ka tas parasti ir paslēpts), tas ir nedaudz grūtāk atrodams nekā vairums. Vēl ļaunāk, jo tas ir slēpts fails, ja jūs to lejupielādējat datorā tāpat kā parasto failu, tas paliks paslēpts, padarot to par rediģējošu ļoti apgrūtinošu. (Piezīme. Ja izmantojat Mac, izlasiet mūsu rakstu par to, kā lejupielādēt, rediģēt un atkārtoti augšupielādēt htaccess failu, nemainot nevienu no datora iestatījumiem.)

Svarīgs: ja tas viss izklausās mazliet biedējoši, tad jūs, iespējams, vislabāk to pametīsit, kamēr nebūsiet ieguvis nedaudz vairāk pieredzes, jo šī īsti nav tā vieta, kur iedziļināties nepieciešamajos pamatos, piemēram, kā lietot FTP klients, kā rediģēt failus serverī vai ārpus tā, vai kā rīkoties ar dot failiem.

Ja, no otras puses, jūs jau esat pazīstams ar šādām lietām, viss, kas jums jādara, lai iespējotu gzip saspiešanu, ir vietnes vietnes htaccess failā nokopējiet un ielīmējiet šo:

mod_gzip_on Jā
mod_gzip_dechunk Jā
mod_gzip_item_include fails. (html? | txt | css | js | php | pl) $
mod_gzip_item_include apstrādātājs ^ cgi-script $
mod_gzip_item_include mime ^ text /.*
mod_gzip_item_include mime ^ application / x-javascript. *
mod_gzip_item_exclude mime ^ image /.*
mod_gzip_item_exclude rspheader ^ Satura kodējums:. * gzip. *

Un tas arī viss – viss izdarīts! Jūsu teksta saturs, piemēram, HTML, CSS un JavaScript, tagad ir jāpārraida gzip saspiestā formā.

Pārbaudiet savu darbu

Ir vairāki veidi, kā pārbaudīt, vai vietnes faili tiek gzip saspiesti, un viens no vienkāršākajiem (un visinteresantākajiem) ir, izmantojot brīnišķīgo vietnes GTMetrix pārbaudes rīku – kaut ko mēs jau esam apskatījuši iepriekšējā rakstā: Kā efektīvi izmantot vietni GTMetrix, lai pārbaudītu vietnes ātrumu!

Ja viss darbojas tā, kā tam vajadzētu būt (un, kā vienmēr, jums, iespējams, būs jānotīra vietnes kešatmiņa un / vai jāgaida dažas minūtes, kamēr lietas stāsies spēkā), sadaļā “Ūdenskritums” jums vajadzētu būt iespējai redzēt sekojošo: no jūsu vietnes GTMetrix rezultātiem:

Uzvarot WP gzip rezultātu

Vienkārši!

Secinājums

Gzip saspiešana ir viens no tiem vienkāršajiem ātruma labojumiem, kas jāpievieno (vai ir pievienojuši) jūsu vietnei – neatkarīgi no tā, vai to nodrošina WordPress vai kā citādi. Ja to neiespējat, iespējams, tiksit zaudēts ievērojams ātruma palielinājums.

Noslēguma piezīme: ja jūs interesē uzzināt vairāk par vietnes htaccess failu, es ieteiktu ieskatīties lieliskajā Hutsaccess rokasgrāmatā no Tuts +, kurā ir kaudzes vairāk informācijas un daudz lielisku piezīmju, kuras jūs, iespējams, varētu izmantot, lai jūsu vietnes priekšrocība.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map