CloudFlare vs MaxCDN – ko viņi piedāvā un kā viņi atšķiras …

WordPress piedāvājumi


Gan CloudFlare, gan MaxCDN ir neticami populāri pakalpojumi, un abi var daudz palīdzēt, lai palīdzētu uzlabot vietnes veiktspēju..

Tomēr lielā mērā tāpēc, ka abi uzņēmumi piedāvā CDN (satura piegādes tīkla) pakalpojumus, daudziem cilvēkiem rodas neskaidrības par to, kurš no viņiem vislabāk atbilst viņu vajadzībām..

Patiesībā, kaut arī daudzas to funkcijas šķērso, CloudFlare un MaxCDN ir izteikti atšķirīgi pakalpojumu veidi.

Es sākšu ar dažu pamatjēdzienu skaidrojumiem – piemēram, CDN, kešatmiņas saglabāšanu un servera reakcijas laikiem – pirms izskaidrošu, ko katrs no šiem diviem pakalpojumiem piedāvā, kāpēc jūs, iespējams, vēlēsities izmantot vienu vai otru (vai abus), un kā viņi atšķiras.

Sāksim…

Tātad, kas īsti ir CDN?

CDN nozīmē satura piegādes tīkls – liels izplatīts serveru tīkls (parasti dažādās vietās visā pasaulē), kas tiek izmantots vietnes failu (parasti statisku failu, piemēram, attēlu, CSS un JavaScript failu) kalpošanai tās apmeklētājiem.

Kāpēc tas ir tik svarīgi? Jo tālāk no servera atrodas katrs jūsu apmeklētājs, jo ilgāk viņiem būs jāgaida, līdz faili, kas veido jūsu vietni, sasniedz tos. Glabājot failus vairākās vietās visā pasaulē, CDN ļauj katram jūsu vietnes apmeklētājam tos automātiski ielādēt no tā, kurš tīkla serveris ir vistuvākais. Tas palīdz samazināt gaidīšanas laiku, līdz jūsu tīmekļa lapas tiek ielādētas to ekrānos. Plašāk par to zemāk.)

Papildus CDN izmantošanai statisko failu (t.i., failu, kas nemainīsies lidojuma laikā) apkalpošanai, CDN ir arī virkne citu ar veiktspēju saistītu priekšrocību – viena no tām ir kešatmiņas saglabāšana..

Lapas kešatmiņa

Kad jūs reģistrējaties kontā mitināšanas uzņēmumā, jums tiek piešķirta pilnīga servera daļas pilnīga kontrole (speciāla mitināšana) vai daļēja servera daļas kontrole (dalīta mitināšana, VPS mitināšana un tā tālāk). Jūsu WordPress datu bāze, galvenie WordPress faili, motīvi, spraudņi, attēli un tamlīdzīgi tiek glabāti kosmosā uz servera, kuru jums ir piešķīris jūsu mitināšanas uzņēmums..

Katru reizi, kad kāds apmeklē lapu jūsu WordPress vietnē, uz jūsu serveri tiek nosūtīti vairāki pieprasījumi. Piemēram, kad kāds apmeklē mājas lapu, tiks atvērts WordPress index.php fails. Zvani uz citiem WordPress pamata failiem tiks veikti arī uz jūsu servera.

Apmeklētājam būs jāgūst dati no vairākām tabulām no jūsu WordPress datu bāzes. Pieprasījumi tiks iesniegti arī motīvu failiem, spraudņu failiem, JavaScript failiem, CSS failiem, attēliem un citur. Kad kāds apmeklē citu jūsu vietnes lapu, process tiek atkārtots.

Katrs papildu datu pieprasījums palielina laiku, kas nepieciešams lapas ielādēšanai. Viens no efektīvākajiem šīs problēmas risināšanas veidiem ir iepriekšējas kešatmiņas saglabāšana katras jūsu vietnes lapas statiskajai versijai. Kad kāds apmeklē jūsu vietni, viņš lejupielādēs katras lapas statisku HTML versiju, nevis dinamiski ielādēs to katru reizi ar zvaniem uz jūsu datu bāzi..

Kešatmiņas saglabāšana ir viens no efektīvākajiem veidiem, kā palielināt vietnes ātrumu. Tas var viegli samazināt lapas ielādes laiku no četrām sekundēm līdz mazākai par vienu. Samazinot lapu ielādes laiku, jūs kļūsit laimīgāki apmeklētāji, un, laimīgākiem apmeklētājiem palielinot trafiku un pat uzlabojot meklētājprogrammu klasifikāciju. Tādēļ prioritātei vajadzētu būt jūsu vietnes ātrai ielādēšanai.

Servera reakcijas laika saīsināšana

Vēl viens liels faktors, kas ietekmē vietnes ielādes laiku, ir servera reakcijas laiks.

Servera reakcijas laiks ir laika rādītājs, kas nepieciešams pārlūkam, lai pieprasītu datus no servera, un serverim, lai to piegādātu pārlūkam. Var būt nepatīkami saņemt no jūsu hostinga uzņēmuma lēnus reakcijas laikus – it īpaši, ja lapas jau esat optimizējis, pareizi saglabājot tos kešatmiņā – un, godīgi sakot, dažreiz vienīgais risinājums ir mainīt hostinga uzņēmumus uz tādiem, kas piedāvā labākus atbildes laikus. . (Tas jo īpaši attiecas uz gadījumiem, kad jūs izmantojat vispārīgu dalītu mitināšanu, nevis specializētu WordPress mitināšanu.)

Papildus hostinga pakalpojuma izmantošanai, kas neatbilst darbam, ir arī citi faktori, kas var veicināt lēnu servera reakcijas laiku. Tie svārstās no jūsu īpašās paketes vai trafika apjoma, ko jūsu vietne saņem, līdz ierobežotiem procesora resursiem un vispārējam atmiņas trūkumam.

Visbeidzot, vēl viens liels faktors servera reakcijas laikos ir fiziskais attālums starp vietnes apmeklētāja atrašanās vietu un jūsu servera atrašanās vietu. Jo tālāk apmeklētājs atrodas no datu centra, jo lēnāks būs servera reakcijas laiks. Tāpēc, ja jūsu datu centrs atrodas Teksasā, kāds no Ņujorkas saņems ievērojami labākus atbildes laikus nekā kāds, kurš piekļūst jūsu vietnei no Londonas – kurš, savukārt, iegūtu daudz labāku atbildes laiku nekā kāds, kurš apmeklē jūsu vietni Dubaijā.

Kā CDN uzlabo vietnes veiktspēju

Kā minēts iepriekš, CDN palīdz atrisināt lēna servera reakcijas laika problēmu, vairākās pasaules vietās saglabājot failu kopijas, kas kopā veido jūsu tīmekļa lapas (piemēram, attēlus, CSS un JavaScript failus). Kad kāds apmeklēs jūsu vietni, šie faili viņiem tiks piegādāti no tuvākā CDN servera. Šī statisko failu piegādes kombinācija ar samazinātu servera reakcijas laiku ir veids, kā satura piegādes tīkli var krasi uzlabot vietņu ielādes laiku.

Turklāt, tā kā liela daļa slodzes būs CDN (nevis jūsu sākotnējam serverim), tie var arī ievērojami uzlabot jūsu sākotnējā mitināšanas plāna spēju apstrādāt lielāku datplūsmu, nekā paredzēts. Tas nozīmē, ka, ja pēkšņi saņemat trafika signālu, jūsu vietne retāk darbosies bezsaistē. Turklāt, tā kā CDN piegādā jūsu saturu apmeklētājiem, tiks ievērojami samazināts arī joslas platuma apjoms, kuru izmantojat savā mitināšanas kontā. (Tas ir īpaši svarīgi, ja jūsu hostinga uzņēmums jums iekasē maksu par joslas platumu, kā to dara daži.)

Īsumā: Pieņemot, ka jūsu vietnes auditorija ir globāla, CDN izmantošana var būt viens no efektīvākajiem veidiem, kā paātrināt vietni..

Neraugoties uz visu, apskatīsim, ko šie divi CDN pakalpojumu sniedzēji piedāvā. Sāksim ar CloudFlare.

Ko piedāvā CloudFlare?

Izmantojot CloudFlare, visa jūsu vietnes trafika plūsma notiks caur tās globālo datu centru tīklu.

CloudFlare ir 31 datu centrs sešos kontinentos – ar īpaši lielu blīvumu Ziemeļamerikā un Eiropā. Starp citu, tam ir arī speciāla vietne, kas nodrošina jaunākos paziņojumus par katra datu centra darbību. Tas ir īpaši noderīgi uzraudzības nolūkos.

CloudFlare datu centri

Papildus iepriekšminēto CDN tipa pakalpojumu sniegšanai CloudFlare ir arī daudz funkciju, kas palīdz optimizēt jūsu vietni citos veidos, piemēram, lapu gzipēšana, asinhronu resursu ielāde, JavaScript komplektēšana, minifikācija, kešatmiņas galvenes optimizācija un pārlūka kešatmiņa..

Tomēr CloudFlare NAV paredzēts tikai vietnes veiktspējas uzlabošanai. Būtiski, ka tas piedāvā arī virkni pakalpojumu, kas palīdz aizsargāt jūsu vietni pret ļaunprātīgiem uzbrukumiem, tostarp:

 • DDoS uzbrukumi
 • Noturīgi / ļaunprātīgi roboti
 • SQL injekcijas
 • Komentāru surogātpasts

2004. gadā CloudFlare apstrādāja lielāko DDoS uzbrukumu interneta vēsturē – tas uzsver uzņēmuma pieredzi liela mēroga vietņu uzbrukumu novēršanā. Lai iegūtu lielisku pārskatu par to, kā CloudFlare darbojas, lai aizsargātu vietnes, apskatiet noderīgās diagrammas (un tekstu) tās oficiālajā lapā.

Lai to izmantotu, jums jāmaina savi DNS (domēna vārdu serveri) uz CloudFlare DNS. Šis ir nepieciešams CloudFlare drošības sistēmas solis, kas nozīmē, ka visa jūsu tīmekļa trafika plūst cauri tās tīklam pirms jūsu vietnes sasniegšanas. Ja uzbrucēji spēja apiet jūsu DNS, viņi varētu pilnībā apiet visus CloudFlare drošības pasākumus. Piemēram, ja potenciālie uzbrucēji uzzināja jūsu servera IP adresi, viņi pēc tam varētu tieši uzbrukt jūsu serverim. Domēna DNS iestatījumu maiņa palīdz to novērst.

CloudFlare DNS iestatījumi

Kad esat norādījis sava domēna DNS uz CloudFlare, jums jāpievieno mitināšanas konfigurācijas informācija (piemēram, servera IP adrese). Šie ir tie paši iestatījumi, ko jūsu mitināšanas uzņēmums izmantotu, ja izmantotu viņu DNS iestatījumus, un var konfigurēt arī e-pasta serverus un novirzīšanu. Neuztraucieties par šīm darbībām – viss, kas jums jādara, ir atvērt biļeti ar CloudFlare, un tas palīdzēs jums konfigurēt vietnes iestatījumus..

Labā lieta par CloudFlare ir tā, ka tiklīdz jūsu DNS ir norādīts uz savu ceļu, tas automātiski sāks jūsu vietnes lapu kešatmiņu, un jūsu vietnē nekas nav jākonfigurē. Es tomēr iesaku atvērt biļeti ar savu mitināšanas uzņēmumu un lūgt viņiem atjaunot sākotnējo IP informāciju servera žurnālos. Tas ir nepieciešams solis, jo CloudFlare ir reversais starpniekserveris. Visiem mitināšanas uzņēmumiem ir pieredze ar CloudFlare, tāpēc ir maz ticams, ka jūsu mitināšanas uzņēmumam būs grūti veikt šo darbību jūsu vietā.

CloudFlare ir trīs iestatījumu lapas: iestatījumu pārskats, drošības iestatījumi un veiktspējas iestatījumi. Lielākā daļa vietņu īpašnieku būs apmierināti ar noklusējuma iestatījumiem, tomēr faktiski var pielāgot dažādas drošības un veiktspējas iespējas. Piemēram, jūs varat ieslēgt un izslēgt tādas funkcijas kā karsto saišu novēršana, e-pasta adreses aizēnošana, kešatmiņas saglabāšana un attēlu optimizācija. Tomēr ņemiet vērā, ka, šādi pievienojot savai vietnei papildu drošības pasākumus, likumīgi apmeklētāji to var netīšām apturēt.

CloudFlare drošības iestatījumi

Viena no manām iecienītākajām CloudFlare daļām ir analītikas lapa, kas sniedz pilnīgu pārskatu par jūsu vietnes trafiku. Varat apskatīt pārskatu par visām vietnēm, kurās ir bezmaksas plāni, vai visas vietnes, par kurām ir maksas plāni, vai arī skatīt pārskatus par katru vietni atsevišķi.

Pārskatā tiek parādīts kopējais lapu skatījumu skaits, regulārā trafika informācija, roboti un roboti un draudi. Tiek parādīta draudu izcelsmes valsts, un ir sadalīts meklētājprogrammas, kuras noteiktā laika posmā ir pārmeklējušas jūsu vietni..

CloudFlare Analytics

Apmēram 30 lietotņu CloudFlare ir pieejamas, un jūsu kontā tās var izvēlēties, lai pievienotu rīkus vai integrētu jūsu vietnes populārajos interneta pakalpojumos..

Piemēram, labāks pārlūks brīdinās apmeklētājus, kuri izmanto vecu pārlūku, lai atjauninātu uz jaunāku versiju, savukārt ScrapeShield palīdz uzraudzīt vietnes, kas kopē jūsu saturu. Ir arī Google Analytics, Google Webmaster Tools, CodeGuard un VigLink integrācijas iespējas.

CloudFlare lietotnes

Daudzi cilvēki izmanto CloudFlare, lai uzlabotu vietnes ātrumu; citi izmanto šo pakalpojumu, lai viņu vietnes būtu drošākas. Es to izmantoju abu šo iemeslu dēļ – tomēr tas bija DDoS uzbrukums, kuru piedzīvoju šī gada sākumā un kas man lika reģistrēties pakalpojumam.

Tagad apskatīsim MaxCDN.

Ko piedāvā MaxCDN?

Vispirms apskatīsim MaxCDN datu centrus. MaxCDN ir 57 datu centri: 22 Ziemeļamerikā, 31 Eiropā, trīs Āzijā un viens Austrālijā. (Tas ir vairāk nekā CloudFlare piedāvā.) Tomēr MaxCDN nav datu centra Āfrikā vai Dienvidamerikā, lai gan tāds ir paredzēts Brazīlijai.

Visi MaxCDN datu centri izmanto ātros SSD serverus ar 10 GB savienojumiem, un uzņēmumam ir partnerattiecības ar lielākajiem interneta pakalpojumu sniedzējiem visā pasaulē, lai palīdzētu paātrināt mobilo savienojumu izveidi..

MaxCDN datu centri

Lai izmantotu MaxCDN WordPress vietnē, jums būs nepieciešams kešatmiņas spraudnis, piemēram, W3 kopējā kešatmiņa, WP Super kešatmiņa vai WP Rocket. Alternatīvi ir arī arvien lielāks skaits speciālistu pārvaldītu WordPress mitinātāju, piemēram, WPEngine un Flywheel (nosaukt pāris nozares līderus), kas piedāvā MaxCDN pakalpojumus, kas iebūvēti dažos no viņu (parasti dārgākiem) mitināšanas plāniem..

MaxCDN pieejamo konfigurācijas opciju skaits ir atkarīgs no jūsu izmantotā kešatmiņas spraudņa. W3 kopējā kešatmiņa piedāvā vairāk nekā 20 unikālus iestatījumus satura piegādes tīkliem, savukārt WP Rocket piedāvā tikai četrus. (Piezīme: WP Rocket ir viens no nedaudzajiem kešatmiņas spraudņiem, kas pieejami WordPress un piedāvā arī atbalstu CloudFlare.)

WP Super Cache CDN iestatījumi - Ekrānuzņēmums

Lai gan CloudFlare ļauj iespējot un atspējot noteiktas tā CDN funkcijas, tas nepiedāvā jums tādu pašu vadības līmeni kā MaxCDN. MaxCDN ļauj jums saglabāt kešatmiņā saglabātus failus netdna-cdn.com vai izvēlētā pielāgotā domēnā.

Kešatmiņā saglabātie faili tiek sadalīti trīs veidos, un katrs tips tiek glabāts noteiktā zonā.

 • Pull zonas – Tie ir parastiem failiem, piemēram, attēlu failiem, CSS failiem, JavaScript failiem utt. Šajās zonās saglabātie faili tiek periodiski iztīrīti (atjaunoti) pēc norādītā laika perioda.
 • Push zonas – Tie ir lielākiem failiem, kas reti mainās, piemēram, ZIP failiem, e-grāmatām, PDF failiem utt. Faili paliks tādi, kādi tie ir, līdz tos mainīsit vai izdzēsīsit.
 • Vod zonas – Tās ir paredzētas video un audio straumēšanai. Faili tiek piegādāti, izmantojot reālā laika multivides plūsmas protokolu, un paliek, līdz tos modificējat vai izdzēsīsit.

MaxCDN piedāvā arī milzīgu informācijas daudzumu par kešatmiņā saglabātajiem failiem. Pārskatu sadaļā varat redzēt CDN izplatīto failu lielumu, 50 labākos failus, datu centrus, no kuriem tiek izsaukti faili, statusa kodus, zonu sadalījumu un daudz ko citu. Visi šie pārskati palīdz jums redzēt, kuri faili tiek skatīti, no kurienes tie tiek skatīti un kas izmanto lielāko daļu jūsu joslas platuma.

MaxCDN informācijas panelis - Ekrānuzņēmums

MaxCDN ļauj aizsargāt kontu, izmantojot divpakāpju autentifikācijas procesu; varat iekļaut baltajā sarakstā to personu IP adreses, kurām ir atļauts piekļūt jūsu kontam.

Tomēr MaxCDN nevar padarīt jūsu vietni drošāku, kā to var CloudFlare. Tas neaizsargā jūsu vietni no DDoS uzbrukumiem vai SQL injekcijām, bet gan to dara piedāvā dažas drošības iespējas tādām lietojumprogrammām kā OAuth autorizācija, IP baltajam sarakstam, HTTP novirzītāju baltajam sarakstam un drošajām pilnvarām.

Cik maksā CloudFlare un MaxCDN?

CloudFlare un MaxCDN ir ļoti atšķirīgas cenu struktūras. CloudFlare no jums nekad neiekasē maksu par sava CDN izmantošanu, savukārt MaxCDN cenu plāni ir balstīti uz to, cik daudz joslas platuma izmanto jūsu vietne.

CloudFlare piedāvā četrus plānu veidus: bezmaksas, profesionālo, biznesa un uzņēmuma.

Kā jūs varat iedomāties, CloudFlare bezmaksas plāns ir ļoti populārs. Tas palīdz padarīt jūsu vietni drošāku, sniedz labus analītiskos datus par jūsu trafiku, tai ir SSL atbalsts un bez maksas piedāvā neierobežotu joslas platumu kešatmiņā saglabātajiem failiem. Tomēr plāns dažos aspektos ir ierobežots. Piemēram, tas neatbalsta dažus pārlūkus, un trafika statistika tiek atjaunināta tikai ik pēc 24 stundām.

Es izmantoju pro plānu savā personīgajā emuārā un diskusiju forumā. Tas maksā 20 USD mēnesī par pirmo vietni un 5 USD mēnesī par katru papildu vietni.

Jaunināšana uz pro plānu tiek pievienota tīmekļa lietojumprogrammu ugunsmūris, reāllaika statistika (atjaunināta ik pēc 15 minūtēm), mobilo ierīču optimizācijas funkcijas un attēlu optimizācija. Ar nesenajām ziņām, ka Yahoo pārtrauc savu pakalpojumu Smush.it, spēja optimizēt attēlus ir funkcija, ar kuru es patiesi priecājos, ka tā ir manā rīcībā.

Kamēr bezmaksas plāns katru nedēļu pārbauda jūsu vietnes izmaiņas, pro plāns uzlabo rāpuļprogrammas ātrumu līdz trim dienām.

Biznesa plāns, mazumtirdzniecībā sasniedzot 200 USD par vietni mēnesī, piedāvā ikdienas pārmeklēšanu, progresīvu pakalpojumu noraidīšanas uzbrukumu mazināšanu un atbalstu Railgun, lai ievērojami uzlabotu jūsu vietnes ātrumu. Uzņēmējdarbības plāns mēnesī maksā milzīgus 5000 USD, un tas ir paredzēts lieliem uzņēmumiem.

CloudFlare plāni

MaxCDN izmaksas ir atkarīgas no tā, cik daudz joslas platuma jūsu vietne izmanto katru mēnesi. Ja pārbaudīsit joslas platumu, ko pašlaik izmantojat kopā ar savu mitināšanas uzņēmumu, jūs iegūsit labu priekšstatu par plānu, kas jums būs jāiegādājas. Tomēr neuztraucieties, ja iegādājaties plānu, kas piedāvā lielāku joslas platumu nekā jums nepieciešams – MaxCDN pārnes joslas platumu uz nākamo mēnesi.

MaxCDN lētākais plāns ir 9 USD mēnesī. Tas piedāvā 100 GB joslas platumu un divas vietnes zonas. Par jebkuru joslas platumu, kas tiek izmantots jūsu piešķīrumā, jāmaksā USD 0,08 par GB.

Maksājot 39 USD mēnesī, joslas platuma piešķīrums palielināsies līdz 500 GB, savukārt vispopulārākais plāns ir 1 USD par 79 USD mēnesī. Augstāki plāni ir samazinājuši pārmērīgās izmaksas un lielāku vietņu zonu sadali.

MaxCDN sākuma plāni

Sākuma plāni piešķir piekļuvi MaxCDN 12 galveno datu centriem Ziemeļamerikā un Eiropā. Ja vēlaties piekļūt papildu datu centriem, piemēram, Honkongai, Singapūrai, Sidnejai, Izraēlai un Tokijai, jums jāmaksā 15 USD mēnesī par zonu. Šī maksa nav piemērojama tiem, kas izvēlas liela apjoma plānus. Papildu zonas visiem plāniem var iegādāties par cenu 12 USD gadā, un pielāgotā SSL ir pieejama par USD 99 mēnesī.

Ja vēlaties ietaupīt 20% no visiem plāniem, apsveriet iespēju maksāt katru gadu. Ja izvēlaties mēneša plānu un konstatējat, ka plāns efektīvi pārvalda visu jūsu datplūsmu, jūs ietaupīsit naudu, samaksājot par to iepriekš..

MaxCDN liela apjoma plāni

MaxCDN lietošanas izmaksas palielināsies, jo laika gaitā palielināsies jūsu lapas seansi un joslas platums. Tomēr ir svarīgi atcerēties, ka, izmantojot MaxCDN, tiks ievērojami samazināts joslas platums, ko izmantojat kopā ar savu resursdatoru.

Piemēram, mana mitināšanas firma no manis iekasē 0,20 USD par GB, kad tiek pārsniegts joslas platuma piešķīrums. Tāpēc, izmantojot 2000 GB papildu joslas platumu ar savu mitināšanas plānu, man hostinga uzņēmumā būtu jāmaksā 400 USD, bet, izmantojot MaxCDN, tas man izmaksātu tikai USD 120 (ja es izmantotu tā populārāko plānu ar pārsnieguma likmi USD 0,06 par GB)..

Ņemiet to vērā, pārskatot satura piegādes tīkla, piemēram, MaxCDN, izmaksas, jo daudzi vietņu īpašnieki secina, ka, sākot lietot CDN, viņi faktiski ietaupa naudu par joslas platumu..

CloudFlare vs MaxCDN: kurš ir labāks?

Runājot par viņu tīklu ātrumu, šķiet, ka pastāv dažādi viedokļi par to, kurš pakalpojums vislabāk uzlabo vietnes veiktspēju. Daži domā, ka CloudFlare ir ātrāks; citi uzskata, ka MaxCDN ir ātrāka.

Esmu izmantojis abus pakalpojumus, un neesmu pamanījis, ka viens pakalpojums ir ātrāks par otru – lai gan ir vērts atzīmēt, ka es nekad neesmu veicis pilnīgi visaptverošu salīdzinājumu starp tiem, lai pārbaudītu viņu CDN atbilstošos ātrumus..

Šī raksta sākumā es atzīmēju, ka daudzas CloudFlare un MaxCDN funkcijas pārklājas. Tā ir taisnība, jo lielu daļu CloudFlare pakalpojumu veido tā satura piegādes tīkls. Tomēr, padziļinoties var redzēt, ka abu pakalpojumu tiešs salīdzinājums nav gluži taisnīgs.

CloudFlare cenu tabulā norādīts, ka tam ir liels ierobežojums attiecībā uz tā CDN. Bezmaksas plāns pārmeklē katru nedēļu, un pro plāns pārmeklē ik pēc trim dienām. Lai pārmeklētu katru dienu, jums ir jājaunina uz biznesa plānu 200 USD mēnesī.

Protams, tā ir slikta lieta?

Nu, pēc manas pieredzes tas nav bijis jautājums. CloudFlare ļauj jums attīrīt failus jebkurā laikā, un jūs varat tos iztīrīt atsevišķi vai iztīrīt visu kešatmiņu. CloudFlare arī ļauj iestatīt lapu kārtulas, lai noteiktu kešatmiņas noteikumus dažām jūsu vietnes daļām.

Bieža failu tīrīšana var ietekmēt veiktspēju. MaxCDN savā FAQ lapā norāda:

“Attīrīšana ir paredzēta, lai izskalotu CDN kešatmiņu, lai atkārtoti saglabātu kešatmiņā saglabāto failu (-us) no jūsu izcelsmes, un kā tāds jums tas jāizmanto tikai tad, ja jūsu serverī ir atjauninājumi, kas jāpārvieto uz CDN, un šīs izmaiņas ir ESOŠO failu rediģēšana – jauniem failiem nav nepieciešama tīrīšana. Bieža tīrīšana nav ieteicama, jo kešatmiņas atjaunošanai būs nepieciešams papildu laiks katru reizi, kad to izskalosit. Atcerieties, ka vairāk attīrīšanas = lēnāks ātrums = slikta veiktspēja. ”

Esmu ļoti priecīgs par CloudFlare, jo tas ir uzlabojis gan manas vietnes drošību, gan ātrumu. Tomēr tā ir nav īsts satura piegādes tīkls. Jā, tas paātrina manu vietni, taču tai ir daudz ierobežojumu.

Tāpat kā daudzi vietņu īpašnieki, es nezināju par CloudFlare CDN ierobežojumiem. Diemžēl mana vietne nesen cieta vēl vienu DDoS uzbrukumu.

Viena lieta, kas mani uztrauca par šo neseno uzbrukumu, bija tā, ka CloudFlare neparādīja manas vietnes kešatmiņā saglabāto versiju. Kāpēc manu lapu kešatmiņā saglabātas versijas vietā tika parādīts CloudFlare kļūdas ziņojums?

Viss atkarīgs no tā, kā darbojas CloudFlare funkcija Vienmēr tiešsaistē. CloudFlare paziņo, ka:

“Vienmēr tiešsaistē ir funkcija, kas kešatmiņā saglabā statisku jūsu lapu versiju gadījumā, ja jūsu serveris nonāk bezsaistē.”

Diemžēl vienmēr tiešsaistes informācijas lapā tiek parādīts tikai iepriekš minētais paziņojums. Informācijas lapa “Kāpēc vienmēr nedarbojas tiešsaistē?” Pilnībā izskaidro CloudFlare satura piegādes tīkla ierobežojumus:

“CloudFlare neatrodas kešatmiņā visas jūsu vietnes lapas. Tiks parādīta ierobežota jūsu vietnes kešatmiņa, parasti viena līdz trīs lapas, kas nozīmē, ka tikai dažas jūsu vietnes lapas būs skatāmas, kad jūsu izcelsmes serveris nokrīt. ”

Šis paziņojums mani pārsteidza. Viens no lielākajiem satura piegādes tīkla pārdošanas punktiem ir tas, ka, ja jūsu vietne samazinās, tiks parādīta kešatmiņā saglabāta jūsu vietnes versija, taču CloudFlare norāda, ka gadījumā, ja izcelsmes serveris samazinās, tiks parādītas tikai pāris kešatmiņā saglabātas lapas..

Man bija aizdomas, ka CloudFlare parādīja visas kešatmiņā saglabātās lapas, ja serveris nedarbosies, jo visas manas vietnes lapas nedarbojās. Vienmēr tiešsaistes paskaidrojumu lapā ir arī norādīts, ka:

“Nesen pievienotajām vietnēm nebūs pieejama liela to kešatmiņa, kas nozīmē, ka Vienmēr tiešsaistē var nedarboties, ja vietni pievienojat tikai pirms dažām dienām.”

Manas vietnes CloudFlare tika pievienotas vairāk nekā pirms trim mēnešiem, tāpēc kešatmiņā saglabāto lapu trūkums, visticamāk, nebija šīs problēmas cēlonis. Es jautāju CloudFlare noskaidrot šo problēmu. Dienu vēlāk viņi man ieteica:

“Vienmēr tiešsaistes funkcijai ir vairāki ierobežojumi, un tā ir paredzēta tikai darbam ar jūsu servera noildzes kļūdām. Kļūdas kods no jūsu atgrieztā servera bija tukša atbilde, kas, diemžēl, nav viens no apstākļiem, kādos šī funkcija darbosies. ”

Tur tas ir melnbalts: CloudFlare kešatmiņas sistēmai vajadzētu palīdzēt tikai ar noildzes kļūdām. Ja jūsu serveris nedarbojas, kešatmiņā saglabātas lapas netiks parādītas.

Tāpēc, ja mēs runājam par satura piegādes tīkliem, salīdzinot CloudFlare un MaxCDN un uzdodot jautājumu “Kura ir labāka?”, Mana atbilde būtu MaxCDN. MaxCDN kešatmiņā saglabās katru jūsu vietnes lapu un dīkstāves gadījumā parādīs kešatmiņā saglabātu jūsu vietnes versiju – tieši tāpēc ir taisnīgi teikt, ka tā ir patiess CDN.

Kur MaxCDN izceļas, ir tas kontroles līmenis, ko tas sniedz jums satura piegādes tīklā. Tās vilkšanas zonas, spied zonas un vod zonas ļauj viegli noteikt, kā tiek glabāts saturs, un spēja noteikt vilkšanas zonu pārmeklēšanas ātrumu nozīmē, ka jūs varat kontrolēt, kad kešatmiņas faili tiek iztīrīti un atjaunoti. MaxCDN arī izceļ, kuri faili tiek lejupielādēti un no kurienes – kaut ko tādu, ko CloudFlare nepiedāvā.

Ja tomēr dīkstāve nav tas, kas jūs uztrauc, un jūs vienkārši vēlaties paātrināt savas vietnes darbību, jums vajadzētu izmēģināt CloudFlare. Fakts, ka tas jebkuram no saviem plāniem pieļauj neierobežotu joslas platumu, nozīmē, ka CloudFlare varētu ietaupīt dažiem vietņu īpašniekiem simtiem vai pat tūkstošiem dolāru katru gadu, izmantojot savu bezmaksas CDN – ja vien viņi apzinās tā ierobežojumus.

MaxCDN ir lieliska reputācija, jo tā nodrošina diennakts atbalstu, un tas ir tas, kas daudziem cilvēkiem piesaista tās pakalpojumus. Piemēram, šīs vietnes galvenais autors Brins Vilsons bieži komentē MaxCDN lielo atbalstu.

Mana sākotnējā pieredze ar CloudFlare bija pozitīva, taču nesenā DDoS uzbrukuma laikā es atvēru atbalsta biļeti, lūdzot palīdzību. Pēc 14 stundām es sazinājos ar CloudFlare, izmantojot Twitter, un galu galā saņēmu nelietderīgu atbildi, kurā man ieteica jaunināt biznesa plānu uz 200 ASV dolāriem par vietni mēnesī. Kad es atzīmēju, cik slikta tās klientu apkalpošana ir bijusi klientam, kurš maksā ikmēneša maksu par tā plāna izmantošanu, man tika ieteikts:

“Mums ir daudz citu klientu, ar daudziem jautājumiem, tāpat kā jūsu. Mēs reaģējam uz viņiem tādā secībā, kādā viņi tiek saņemti, piešķirot prioritāti biznesa un uzņēmuma plāniem.

Biznesa plāns atbildes parasti saņem stundas laikā. Ja jums ir nepieciešams šāda veida atbalsts, es ieteiktu pāriet uz biznesa vai uzņēmuma plānu. ”

Es viņiem norādīju, ka mana biļete nav tikai jautājums un ka tiek uzbrukts manam serverim.

Rezumējot, ir zināms, ka MaxCDN sniedz lielu atbalstu saviem klientiem un stundas laikā reaģē uz biļetēm. Turpretī, ja vien jūs nepierakstīsities pie CloudFlare biznesa plāna 200 USD mēnesī par vietni mēnesī, jūs, iespējams, pāris dienas nesaņemsit atbildi uz savām biļetēm. Kā persona, kas maksā ikmēneša maksu CloudFlare, es acīmredzot esmu ļoti sarūgtināts par šo pieeju klientu apkalpošanai.

Visbeidzot, mums ir jārunā par drošību.

Ja vēlaties padarīt savu vietni drošāku un pasargāt to no DDoS uzbrukumiem un citām ļaunprātīgām uzlaušanas metodēm, CloudFlare viennozīmīgi ir labākais risinājums, jo MaxCDN nepiedāvā šo funkcionalitāti.

Izmantojot bezmaksas un pro CloudFlare plānus, jūs saņemsit tikai ierobežotu DDoS aizsardzības līmeni. Es tomēr nevaru viņus par to kritizēt. DDoS aizsardzība ir dārga, un CloudFlare bezmaksas vai pro plānu izmantošana neapšaubāmi sniegs jūsu vietnēm lielāku aizsardzību nekā vienkārši paļaušanās uz drošību, kuru nodrošina jūsu mitināšanas uzņēmums..

Ja vēlaties labāko no abām pasaulēm, ieteicams apsvērt MaxCDN izmantošanu sava satura piegādes tīklā un CloudFlare, lai nodrošinātu savas vietnes drošību. Tas bija kaut kas, ko ieteica MaxCDN atbalsts, kad šī raksta izpētes ietvaros es viņiem jautāju par atšķirībām starp diviem pakalpojumiem.

Dažiem mitināšanas uzņēmumiem ir iespēja pievienot CloudFlare vai MaxCDN tieši caur jūsu mitināšanas vadības paneli, tāpēc, ja vēlaties izmantot kādu no šiem pakalpojumiem, es ieteiktu aprunāties ar savu mitinātāju, lai redzētu, vai viņiem ir integrācijas iespējas vienam vai otrs (vai varbūt abi) jau ir izveidots.

Apkopojot manas domas par CloudFlare un MaxCDN:

 • Ja vēlaties paātrināt vietni bez maksas, izmantojiet CloudFlare
 • Ja vēlaties īstu CDN, kas varētu kešatmiņā saglabāt visu jūsu vietni, izmantojiet MaxCDN
 • Ja vēlaties savām vietnēm pievienot kādu pamata DDoS aizsardzību, izmantojiet CloudFlare
 • Ja savlaicīgs klientu atbalsts jums ir svarīgs, izmantojiet MaxCDN
 • Visbeidzot, lai būtu labākās abas pasaules, apsveriet iespēju abus pakalpojumus izmantot kopā!

Un tur jums tas ir!

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me