CloudFlare vs MaxCDN – mida nad pakuvad ja kuidas nad erinevad

WordPressi pakkumised


Nii CloudFlare kui ka MaxCDN on uskumatult populaarsed teenused ja mõlemad võivad aidata teil oma veebisaidi toimivust suurendada.

Kuid suuresti tänu sellele, et mõlemad ettevõtted pakuvad CDN (Content Delivery Network) teenuseid, satuvad paljud inimesed segadusse selle üle, milline neist sobib kõige paremini nende vajadustega.

Tegelikult, kuigi paljud nende funktsioonid ületavad, on CloudFlare ja MaxCDN selgelt erinevat tüüpi teenused.

Enne kui selgitan, mida need kaks teenust pakuvad, miks soovite tõenäoliselt ühte või teist (või mõlemat) kasutada, selgitan mõned põhimõisted – näiteks CDN-id, vahemällu salvestamine ja serveri reageerimise ajad. kuidas nad erinevad.

Alustame…

Mis siis täpselt on CDN?

CDN tähistab sisu edastamise võrk – suur hajutatud serverite võrk (tavaliselt erinevates kohtades üle maailma), mida kasutatakse veebisaidi failide (tavaliselt staatiliste failide (nt pildid, CSS ja JavaScripti failid)) külastajatele teenindamiseks.

Miks see on nii oluline? Noh, seda kaugemal on iga teie külastaja serverist, seda kauem peavad nad ootama, kuni teie veebisaidi moodustavad failid neile jõuavad. Failide salvestamisega mitmesse kohta üle kogu maailma võimaldab CDN iga saidi külastajale automaatselt neid laadida, olenevalt sellest, kumb võrguserver on lähim. See aitab vähendada ooteaega, mille jooksul teie veebilehti nende ekraanidele laaditakse. Sellest lähemalt allpool.)

Lisaks CDN-i kasutamisele staatiliste failide (st failide, mis ei muutu lennult) teenimiseks, on CDN-dele ka mitmeid muid loomulikke jõudlusega seotud eeliseid – üks neist on vahemällu salvestamine.

Lehe vahemälu

Kui registreerute kontoga hostiettevõttes, antakse teile täielik kontroll täisserveri üle (spetsiaalne hostimine) või osaline kontroll serveri osa üle (jagatud hostimine, VPS-i hostimine ja nii edasi). Teie WordPressi andmebaas, tuum WordPressi failid, teemad, pistikprogrammid, pildid ja muu selline on salvestatud serveriruumis, mille teile hostimisettevõte on määranud.

Iga kord, kui keegi külastab teie WordPressi veebisaidi lehte, saadetakse teie serverile mitu taotlust. Näiteks kui keegi külastab kodulehte, pääseb juurde WordPress index.php failile. Kõned muudesse WordPressi põhifailidesse tehakse ka teie serveris.

Külastaja peab teie WordPressi andmebaasist hankima andmeid mitmest tabelist. Taotlusi tehakse ka teemafailidele, pistikfailidele, JavaScripti failidele, CSS-failidele, piltidele ja muule. Kui keegi külastab teie veebisaidi mõnda muud lehte, korratakse seda protsessi.

Iga täiendav andmepäring pikendab lehe laadimiseks kuluvat aega. Üks tõhusamaid viise selle probleemi lahendamiseks on oma veebisaidi iga lehe staatilise versiooni vahemällu salvestamine. Kui keegi külastab teie veebisaiti, laadib ta alla iga lehe staatilise HTML-i versiooni, selle asemel et seda iga kord oma andmebaasi helistades dünaamiliselt laadida..

Puhverdamine on üks tõhusamaid viise veebisaidi kiiruse suurendamiseks. See võib hõlpsalt vähendada lehe laadimisaega neljalt sekundilt vähem kui ühele. Lehe laadimisaega vähendades saate lõppkokkuvõttes õnnelikumate külastajatega ning õnnelikumate külastajatega kaasneb suurenenud liiklus ja veelgi parem otsingumootorite asetus. Seetõttu peaks prioriteediks olema veebisaidi kiire laadimise tagamine.

Serveri reageerimise aja lühendamine

Veel üks suur tegur, mis mõjutab veebisaitide laadimisaegu, on serveri reageerimise aeg.

Serveri reageerimisaeg on aeg, mis kulub brauseril teie serverilt andmete küsimiseks ja serveril selle brauserisse edastamiseks. Vastuvõtvalt ettevõttelt aeglaste reageerimisaegade vastuvõtmine võib olla pettumust valmistav – eriti kui olete oma lehti juba optimeerinud, sisestades need vahemällu korralikult – ja kui aus olla, siis mõnikord on ainus lahendus vahetada hostiettevõtted selliseks, mis pakub paremaid reageerimise aegu . (See kehtib eriti juhul, kui kasutate üldist jagatud hostimist, mitte WordPressi spetsialiseeritud hostimist.)

Lisaks sellele, et kasutate hostimisteenust, mis ei vasta teie ülesandele, on serveri aeglase reageerimisaja jaoks ka muid tegureid. Need ulatuvad teie konkreetsest paketist või teie veebisaidi liikluse mahust piiratud protsessori ressursside ja üldise mälu puuduseni.

Lõpuks on serverite reageerimisaegade teine ​​suur tegur füüsiline vahemaa veebisaidi külastaja ja teie serveri asukoha vahel. Mida kaugemal on külastaja andmekeskusest, seda aeglasem on serveri reageerimise aeg. Seetõttu, kui teie andmekeskus asub Texases, saab New Yorgi keegi reageerimisaegu tunduvalt parema ajaga kui keegi, kes teie veebisaidile Londonist pääseb – kes omakorda saaks palju paremaid reageerimisaegu kui keegi, kes külastab teie veebisaiti Dubais.

Kuidas CDN-id veebisaidi toimivust parandavad?

Nagu eespool mainitud, aitavad CDN-id lahendada serveri aeglase reageerimisaja probleemi, salvestades failid, mis koosnevad teie veebilehtedest (nt pildid, CSS- ja JavaScripti-failid) mitmesse kohta üle maailma. Kui keegi teie veebisaiti külastab, edastatakse need failid neile lähimast CDN-serverist. See staatiliste failide edastamise kombinatsioon lühema serveri reageerimise ajaga aitab sisu edastamise võrkudel veebisaitide laadimisaega järsult parandada.

Veelgi enam, kuna suur osa koormusest tuleb CDN-i (mitte teie algse serveri jaoks), võivad need märkimisväärselt tugevdada ka teie algse hostimiskava võimet käsitleda oodatust suuremat liikluse kogust. See tähendab, et teie veebisaidil on vähem tõenäoline liikuda võrguühenduseta, kui teile äkki kuvatakse liikluse tõus. Lisaks sellele, kuna CDN-id edastavad teie sisu külastajatele, väheneb oluliselt ka teie hostikontoga kasutatav ribalaius. (See on eriti asjakohane, kui teie hostiettevõte võtab teilt ribalaiuse eest tasu, nagu mõned seda teevad.)

Lühidalt: kui eeldada, et teie veebisaidi vaatajaskond on ülemaailmne, võib CDN-i kasutamine olla üks tõhusamaid viise oma veebisaidi kiirendamiseks.

Vaatame kõike seda vaatamata sellele, mida need kaks CDN-teenuse pakkujat pakuvad. Alustame CloudFlare’iga.

Mida pakub CloudFlare??

CloudFlare’i abil läbib kogu teie veebisaidi liiklus selle globaalse andmekeskuste võrgu.

CloudFlarel on 31 andmekeskust kuuel mandril – eriti tihe tihedus Põhja-Ameerikas ja Euroopas. Muide, sellel on ka spetsiaalne veebisait, mis pakub ajakohaseid teateid iga andmekeskuse toimimise kohta. See on eriti kasulik seire eesmärgil.

CloudFlare andmekeskused

Lisaks ülalnimetatud CDN-tüüpi teenuste pakkumisele on CloudFlare’il ka palju funktsioone, mis aitavad teie veebisaiti muul viisil optimeerida, näiteks lehtede gipimine, asünkroonsete ressursside laadimine, JavaScripti komplekteerimine, minimeerimine, vahemälu päise optimeerimine ja brauseri vahemälu.

Kuid CloudFlare EI ole mõeldud ainult saidi toimivuse suurendamiseks. Oluline on see, et see pakub ka mitmesuguseid teenuseid, mis aitavad kaitsta teie veebisaiti pahatahtlike rünnakute eest, sealhulgas:

 • DDoS rünnakud
 • Püsivad / pahatahtlikud robotid
 • SQL-i süstid
 • Kommenteerige rämpsposti

2004. aastal tegeles CloudFlare Interneti-ajaloo suurima DDoS-rünnakuga – see rõhutab ettevõtte kogemust suuremahuliste veebisaidirünnakute ärahoidmisel. Suurepärase ülevaate saamiseks sellest, kuidas CloudFlare veebisaitide kaitsmisel töötab, vaadake käepäraseid diagramme (ja teksti) selle ametlikul lehel.

Selle kasutamiseks peate oma DNS (domeeninimeserverid) muutma CloudFlare’i omadeks. See on CloudFlare turvasüsteemis vajalik samm, mis tähendab, et kogu teie veebiliiklus voolab enne selle saidile jõudmist selle võrgu läbi. Kui ründajad suutsid teie DNS-ist mööda minna, võiksid nad CloudFlare’i kõigist turvameetmetest täielikult mööda minna. Näiteks kui potentsiaalsed ründajad leidsid teie serveri IP-aadressi, võivad nad rünnata teie serverit otse. Domeeni DNS-i sätete muutmine aitab seda vältida.

CloudFlare DNS-i seaded

Kui olete oma domeeni DNS-i CloudFlare’ile osutanud, peate lisama oma hostingu konfiguratsiooniteabe (nt teie serveri IP-aadress). Need on samad seaded, mida teie hostiettevõte kasutaks, kui kasutaksite nende DNS-i sätteid. Samuti saab konfigureerida e-posti servereid ja ümbersuunamisi. Ärge muretsege nende toimingute pärast – peate vaid avama pileti CloudFlare abil ja see aitab teil oma veebisaidi sätteid konfigureerida.

CloudFlare’i hea külg on see, et kui teie DNS on oma suunaga kursis, hakkab see automaatselt teie veebisaidi lehti vahemällu salvestama – teie saidil pole vaja midagi konfigureerida. Soovitan siiski avada pilet oma hostiettevõttes ja paluda neil taastada algne IP-teave serverilogidesse. See on vajalik samm, kuna CloudFlare on vastupidine puhverserver. Kõigil hostiettevõtetel on CloudFlare’i kasutamise kogemus, nii et on ebatõenäoline, et teie hostiettevõttel on selle sammu teie jaoks raske teha.

CloudFlare’il on kolm seadete lehte: sätete ülevaade, turvaseaded ja jõudluse sätted. Enamik veebisaitide omanikke on vaikesätetega rahul, kuid tegelikult saate kohandada erinevaid turva- ja jõudlusvalikuid. Näiteks saate sisse ja välja lülitada sellised funktsioonid nagu kuumade linkide vältimine, e-posti aadresside hägustamine, vahemälu tase ja pildi optimeerimine. Võtke siiski arvesse, et oma veebisaidile täiendavate turvameetmete lisamine võib õigustatud külastajatel tahtmatult selle vaatamist takistada.

CloudFlare'i turbesätted

Minu üks CloudFlare’i lemmikosi on analüütika leht, mis annab teile täieliku aruande oma veebisaidi liikluse kohta. Saate vaadata kõigi tasuta plaanidega või tasuliste plaanidega veebisaitide aruandeid või vaadata aruandeid veebisaidi kaupa.

Aruandes kuvatakse kogu lehevaatamiste arv, tavaline liiklus, indekseerijad ja robotid ning ohud. Kuvatakse ohtude päritoluriik ja jaotus otsingumootorite kohta, kes on teie veebisaiti antud aja jooksul indekseerinud.

CloudFlare Analytics

CloudFlare jaoks on saadaval umbes 30 rakendust, mida saab konto kaudu valida tööriistade lisamiseks või veebisaitide integreerimiseks populaarsete Interneti-teenustega.

Näiteks hoiatab parem brauser külastajaid, kes kasutavad vana brauserit, et värskendada uuemale versioonile. ScrapeShield aitab teil jälgida teie sisu dubleerivaid veebisaite. Samuti on integreerimisvalikud Google Analyticsi, Google Webmaster Tools, CodeGuard ja VigLink jaoks.

CloudFlare'i rakendused

Paljud inimesed kasutavad CloudFlare oma veebisaidi kiiruse parandamiseks; teised kasutavad seda teenust oma veebisaitide turvalisemaks muutmiseks. Kasutan seda mõlemal põhjusel – siiski oli DDoS-i rünnak, mida kogesin selle aasta alguses, see pani mind teenuse kasutajaks registreeruma.

Vaatame nüüd MaxCDN-i.

Mida MaxCDN pakub??

Esiteks vaatame lähemalt MaxCDN-i andmekeskusi. MaxCDN-l on 57 andmekeskust: 22 Põhja-Ameerikas, 31 Euroopas, kolm Aasias ja üks Austraalias. (Seda on rohkem kui CloudFlare pakub.) Kuid MaxCDN-il puudub andmekeskus Aafrikas ega Lõuna-Ameerikas, ehkki üks on kavandatud Brasiiliasse.

Kõik MaxCDN andmekeskused kasutavad kiireid 10 GB ühendusega SSD-servereid ning mobiilsideühenduste kiirendamiseks on ettevõttel partnerlussuhted suuremate Interneti-teenuse pakkujatega üle kogu maailma..

MaxCDN andmekeskused

MaxCDN-i kasutamiseks WordPressi veebisaidil vajate vahemällu pistikprogrammi, näiteks W3 kogu vahemälu, WP Super vahemälu või WP Rocket. Teise võimalusena on ka üha rohkem spetsialiseerunud WordPressi hostreid, näiteks WPEngine ja Flywheel (kui nimetada paari valdkonna juhte), kes pakuvad MaxCDN-i teenuseid, mis on sisse ehitatud mõnda nende (tavaliselt kallimasse) hostimiskavasse.

MaxCDN-iga saadaolevate konfiguratsioonivõimaluste arv sõltub teie kasutatavast vahemälupistikprogrammist. W3 kogu vahemälu pakub sisu edastamise võrkudele enam kui 20 unikaalset seadet, samas kui WP Rocket pakub ainult nelja. (Märge: WP Rocket on üks vähestest WordPressi jaoks saadaolevatest vahemälupistikprogrammidest, mis pakub tuge ka CloudFlare jaoks.)

WP Super Cache CDN-i seaded - ekraanipilt

Kuigi CloudFlare võimaldab teil lubada ja keelata oma CDN-i teatud funktsioone, ei paku see teile samal tasemel juhtimist, mida MaxCDN teeb. MaxCDN võimaldab teil salvestada vahemällu salvestatud faile aadressil netdna-cdn.com või teie valitud kohandatud domeenis.

Puhverdatud failid jagunevad kolme tüüpi ja iga tüüp salvestatakse kindlasse tsooni.

 • Tõmmake tsoonid – Need on tavaliste failide jaoks, näiteks pildifailid, CSS-failid, JavaScripti failid ja nii edasi. Nendes tsoonides salvestatud faile puhastatakse (uuendatakse) perioodiliselt pärast teie määratud ajavahemikku.
 • Lükake tsoonid – Need on mõeldud suuremate failide jaoks, mis muutuvad harva, näiteks ZIP-failid, e-raamatud, PDF-failid jne. Failid jäävad samaks, kuni muudate või kustutate.
 • Vod tsoonid – Need on mõeldud video- ja heli voogesitamiseks. Faile edastatakse reaalajas meediumivoo protokollil ja neid säilitatakse seni, kuni te neid muudate või kustutate.

MaxCDN pakub teile ka tohutul hulgal teavet vahemällu salvestatud failide kohta. Aruannete jaotis võimaldab teil vaadata CDN-is levitatavate failide suurust, 50 parimat faili, andmekeskusi, kust faile kutsutakse, olekukoode, tsoonide jaotust ja palju muud. Kõik need aruanded aitavad teil näha, milliseid faile vaadatakse, kust neid vaadatakse ja mis kasutab suurema osa teie ribalaiusest.

MaxCDN armatuurlaud - ekraanipilt

MaxCDN võimaldab teil oma kontot kaitsta kaheastmelise autentimisprotsessi abil; saate lubada inimeste nimekirja IP-aadressid, kellel on lubatud teie kontole juurde pääseda.

MaxCDN ei saa aga teie veebisaiti CloudFlare’i turvalisemaks muuta. See ei kaitse teie veebisaiti DDoS-i rünnakute ega SQL-i süstimiste eest, kuid see ei kaitse teeb pakuvad mõningaid turvavalikuid rakendustele, näiteks OAuthi autoriseerimine, IP-loendisse lisamine, HTTP-viite lubatud loend ja turvalised märgid.

Kui palju maksab CloudFlare ja MaxCDN?

CloudFlare ja MaxCDN on väga erineva hinnastruktuuriga. CloudFlare ei nõua teilt kunagi oma CDN-i kasutamist, samas kui MaxCDN-i hinnaplaanid põhinevad teie veebisaidi kasutataval ribalaiusel.

CloudFlare pakub nelja pakettüüpi: tasuta, profi-, äri- ja ettevõttetüüpi.

Nagu võite ette kujutada, on CloudFlare’i tasuta plaan väga populaarne. See aitab muuta teie veebisaidi turvalisemaks, annab teile head analüütilist teavet teie liikluse kohta, omab SSL-tuge ja pakub teile tasuta vahemällu salvestatud failide piiramatut ribalaiust. Sellegipoolest on plaan mõnes mõttes piiratud. Näiteks ei toeta see mõnda brauserit ja liiklusstatistikat värskendatakse ainult iga 24 tunni järel.

Kasutan profiplaani oma isiklikus ajaveebis ja oma arutelufoorumis. Esimese veebisaidi hind on 20 dollarit kuus ja iga järgmise veebisaidi eest 5 dollarit kuus.

Uuemale versioonile üleviimine lisab veebirakenduse tulemüüri, reaalajas statistikat (värskendatakse iga 15 minuti järel), mobiili optimeerimise funktsioone ja pildi optimeerimist. Hiljutiste uudistega, et Yahoo lõpetab oma teenuse Smush.it, on mul piltide hõlpsa optimeerimise funktsioon, mille üle mul on tõesti hea meel.

Kui tasuta plaan kontrollib teie veebisaidil muudatusi igal nädalal, parandab proplaan indekseerimise määra kolme päevani.

Jaemüügis 200 dollarit veebisaidi kohta kuus, äriplaan pakub igapäevast indekseerimist, täpsemat teenuste keelamise rünnaku leevendamist ja tuge Railguni jaoks, et teie veebisaidi kiirust märkimisväärselt parandada. Ettevõtte plaan maksab kopsakaid 5000 dollarit kuus ja see on suunatud suurtele ettevõtetele.

CloudFlare plaanid

MaxCDN-i hind sõltub sellest, kui palju ribalaiust teie veebisait iga kuu kasutab. Kui kontrollite ribalaiuset, mida praegu oma hostiettevõttes kasutate, saate hea idee plaanitavast plaanist. Ärge siiski muretsege, kui ostate plaani, mis pakub rohkem ribalaiust kui vaja – MaxCDN viib ribalaiusesse järgmise kuu.

MaxCDN-i odavaim plaan on 9 dollarit kuus. See pakub 100 GB ribalaiust ja kahte veebisaidi tsooni. Mis tahes ribalaiuse eest, mida teie jaotamise ajal kasutatakse, võetakse 0,08 dollarit GB kohta.

Kuus 39 USD maksmine suurendab ribalaiuse eraldamist 500 GB-ni, samas kui kõige populaarsem plaan jaehind on 1 USD, 79 USD kuus. Kõrgemad plaanid on vähendanud ületustasusid ja suurendanud veebisaiditsoonide jaotust.

MaxCDN stardiplaanid

Stardiplaanid võimaldavad juurdepääsu MaxCDNi 12 põhiandmekeskusele Põhja-Ameerikas ja Euroopas. Kui soovite juurdepääsu täiendavatele andmekeskustele, näiteks Hong Kong, Singapur, Sydney, Iisrael ja Tokyo, peate maksma 15 dollarit kuus tsooni kohta. Seda tasu ei kohaldata neile, kes valivad suuremahulised plaanid. Kõigi plaanide jaoks saab täiendavaid tsoone osta hinnaga 12 dollarit aastas ja kohandatud SSL-i on saadaval hinnaga 99 dollarit kuus.

Kui soovite kõigi plaanide pealt kokku hoida 20%, võiksite tasuda igal aastal. Kui valite kuuplaani ja leiate, et see kava haldab kogu teie liiklust tõhusalt, säästate raha, makstes selle eest ette.

MaxCDN suure mahuga kavad

MaxCDN-i kasutamise kulud tõusevad, kui aja jooksul teie lehe kuvamised ja ribalaius suurenevad. Siiski on oluline meeles pidada, et MaxCDN-i kasutamine vähendab oluliselt ka teie hostiga kasutatavat ribalaiust.

Näiteks võtab minu hostiettevõte minult ribalaiuse jaotamise üle minult 0,20 dollarit GB kohta. Seetõttu maksaks 2000 GB täiendava ribalaiuse kasutamine hostimisplaaniga minu hostiettevõttes 400 USD, kuid maksaks mulle MaxCDN-iga ainult 120 USD (kui kasutaksin selle kõige populaarsemat plaani ületariifiga 0,06 USD GB kohta)..

Pidage seda meeles sisu edastusvõrgu (nt MaxCDN) kulude ülevaatamisel, kuna paljud veebisaitide omanikud leiavad, et CDN-i kasutamisel säästavad nad tegelikult ribalaiuse pealt raha.

CloudFlare vs MaxCDN: kumb on parem?

Nende võrkude kiiruse osas näib olevat erinevaid arvamusi, milline teenus parandab veebisaidi toimivust kõige paremini. Mõne arvates on CloudFlare kiirem; teised arvavad, et MaxCDN on kiirem.

Olen kasutanud mõlemat teenust ega ole märganud, et üks teenus oleks kiirem kui teine ​​- ehkki väärib märkimist, et ma pole kunagi nende kahe CDN-i vastava kiiruse testimiseks teinud nende kahe vahel täielikku võrdlust..

Selle artikli alguses märkisin, et paljud CloudFlare ja MaxCDN funktsioonid kattusid. See on tõsi, kuna suure osa CloudFlare’i teenusest moodustab selle sisu edastamise võrk. Kui aga süveneda, näete, et kahe teenuse otsene võrdlus ei ole täpselt õiglane.

CloudFlare’i hinnatabelist nähtub, et sellel on CDN-iga suur piirang. Vaba plaan indekseerib kord nädalas ja proplaan indekseerib iga kolme päeva tagant. Igapäevaseks indekseerimiseks peate üle minema äriplaanile 200 dollarit kuus.

Kindlasti on see halb asi?

Noh, minu kogemuse kohaselt pole see olnud probleem. CloudFlare võimaldab faile igal ajal puhastada ja saate neid eraldi puhastada või kogu vahemälu tühjendada. CloudFlare võimaldab teil seadistada ka lehereeglid, et määratleda oma veebisaidi teatud osade vahemälureeglid.

Failide sagedane puhastamine võib jõudlust mõjutada. MaxCDN märgib oma KKK lehele:

“Puhastamine on ette nähtud teie CDN-i vahemälu loputamiseks, et vahemälu faile uuesti päritolustaatusest vahemällu salvestada, ja seetõttu peaksite seda kasutama ainult siis, kui teie serveris on värskendusi, mis tuleb lükata CDN-i, ja need muudatused on OLEMASOLEVATE failide muudatused – uued failid ei vaja puhastamist. Sagedast tühjendamist ei soovitata, sest vahemälu taastamine võtab iga kord, kui seda loputate, võtab rohkem aega. Pidage meeles, et rohkem puhastusi = aeglasem kiirus = halb jõudlus. ”

Olen CloudFlare’iga väga rahul olnud, sest see on parandanud minu veebisaidi turvalisust ja kiirust. Siiski on pole päris sisu edastamise võrk. Jah, see kiirendab minu veebisaiti, kuid sellel on palju piiranguid.

Nagu paljud veebisaitide omanikud, ei teadnud ma ka CloudFlare CDN-i piiranguid. Kahjuks kannatas minu veebisait hiljuti järjekordse DDoS-rünnaku all.

Üks asi, mis mind selle hiljutise rünnaku pärast muretses, oli see, et CloudFlare ei kuvanud minu veebisaidi vahemällu salvestatud versiooni. Miks kuvati minu lehtede vahemällu salvestatud versiooni asemel CloudFlare’i tõrketeade?

Noh, kõik sõltub sellest, kuidas CloudFlare’i funktsioon Alati veebis töötab. CloudFlare sedastab, et:

“Alati sidusrežiim on funktsioon, mis salvestab teie lehtede staatilise versiooni vahemällu juhuks, kui teie server läheb võrguühenduseta.”

Kahjuks kuvatakse alati veebis oleva teabe lehel ainult ülaltoodud väide. Infoleht „Miks alati võrk ei tööta?” Selgitab CloudFlare sisuteenuse pakkumise võrgu piiranguid täielikult:

„CloudFlare ei vahemälu teie saidi kõikidele lehtedele salvesta. Kuvatakse teie saidi piiratud vahemälu, tavaliselt üks kuni kolm lehte, mis tähendab, et ainult mõni teie saidi leht on nähtav, kui teie päritoluserver alla läheb. ”

See avaldus üllatas mind. Sisu edastamisvõrgu üks suurimaid müügiargumente on see, et kui teie veebisait väheneb, kuvatakse teie veebisaidi vahemällu salvestatud versioon, kuid CloudFlare väidab, et kui päritolusserver läheb alla, kuvatakse ainult paar vahemällu salvestatud lehte..

Olin kahtlane, kas CloudFlare kuvab kõik puhverdatud lehed serveri allakäigu korral, kuna kõik minu veebisaidi lehed olid all. Alati veebis selgitaval lehel märgitakse ka järgmist:

“Hiljuti lisatud saitidel pole nende saidi suurt vahemälu saadaval, mis tähendab, et alati veebis ei pruugi töötada, kui lisate saidi alles mõni päev tagasi.”

Minu veebisaidid lisati CloudFlare’i rohkem kui kolm kuud tagasi, seega pole vahemälupulkade puudumine tõenäoliselt selle probleemi algpõhjus. Palusin CloudFlarel seda küsimust selgitada. Päev hiljem soovitasid nad mulle järgmist:

„Funktsioonil Alati Online on mitmeid piiranguid ja see on loodud töötama ainult teie serveri aegumisvigadega. Teie serverilt tagastatud veakood oli tühi vastus, mis kahjuks pole üks neist tingimustest, kus see funktsioon töötaks. “

Seal on see mustvalge: CloudFlare’i vahemälusüsteem peaks aitama ainult ajalõpuvigade korral. Kui teie server pole maas, vahemälupulki ei kuvata.

Seega, kui me räägime sisu edastamise võrkudest, võrdleme CloudFlare ja MaxCDN ning küsime küsimust „Kumb on parem?”, Oleks minu vastus MaxCDN. MaxCDN vahemällu salvestab kõik teie veebisaidi lehed ja seisaku korral kuvatakse teie veebisaidi vahemällu salvestatud versioon – see on põhjus, miks on õiglane öelda, et see on tõeline CDN.

Seal, kus MaxCDN silma paistab, on see, millise taseme see teile sisu edastamise võrgu kaudu annab. Selle tõmbetsoonid, tõuketsoonid ja vod-tsoonid võimaldavad sisu salvestamise hõlpsalt kindlaks teha ning oskus määratleda tõmbetsoonide indekseerimise kiirust tähendab, et saate kontrollida, kui vahemälufailid puhastatakse ja uuendatakse. MaxCDN toob välja ka selle, milliseid faile ja kust alla laaditakse – midagi, mida CloudFlare ei paku.

Kui aga seisakuid ei huvita miski ja soovite lihtsalt oma veebisaiti kiirendada, peaksite proovima CloudFlare’i. Fakt, et see lubab kõigil oma plaanidel piiramatul hulgal ribalaiust, tähendab, et CloudFlare võiks mõne veebisaidi omaniku jaoks selle tasuta CDN-i abil igal aastal säästa sadu või isegi tuhandeid dollareid – kui nad on selle piirangutest teadlikud.

MaxCDN omab suurepärast mainet ööpäevaringse tugiteenuse pakkumisel, mis meelitab paljusid inimesi selle teenuse juurde. Näiteks kommenteerib selle veebisaidi peaautor Brin Wilson sageli MaxCDNi suurt tuge.

Minu esialgne kogemus CloudFlare’iga oli positiivne, kuid avasin hiljutise DDoS-rünnaku ajal tugipileti, kus küsisin abi. 14 tunni pärast võtsin ühendust CloudFlare’iga Twitteri kaudu ja sain lõpuks kasutu vastuse, mis soovitas mul minna üle oma $ 200-kohta veebisaidi-kuus äriplaanile. Kui ma märkasin, kui halb on olnud tema klienditeenindus kliendile, kes maksab oma pro-plaani kasutamise eest kuutasu, soovitati mul:

„Meil on palju teisi kliente, palju küsimusi, nagu teie oma. Vastame neile äritegevuse ja äriplaanide eelisjärjekorras nende saabumise järjekorras.

Äriplaanid saavad vastused tavaliselt tunni jooksul. Kui vajate sellist tuge, soovitaksin minna üle äri- või ettevõtlusplaanile. ”

Juhtisin neile tähelepanu, et minu pilet ei olnud lihtsalt küsimus ja minu serverit rünnati.

Kokkuvõtteks võib öelda, et MaxCDN on tuntud oma klientide toetamise ja tunni jooksul piletitele reageerimise eest. Vastupidiselt, kui te ei registreeru CloudFlare’i äriplaaniga 200 dollarit veebisaidi kohta kuus, ei saa te tõenäoliselt vastust oma piletitele paar päeva. Kuna keegi, kes maksab CloudFlare’ile kuutasu, olen ilmselgelt väga pettunud selles klienditeeninduse lähenemises.

Lõpuks peame rääkima turvalisusest.

Kui soovite oma veebisaiti turvalisemaks muuta ja kaitsta seda DDoS-i rünnakute ja muude pahatahtlike häkkimisviiside eest, on CloudFlare selgelt parim valik, kuna MaxCDN seda funktsiooni ei paku.

Tasuta ja pro CloudFlare’i plaanidega saate ainult piiratud hulgal DDoS-i kaitset. Ma ei saa neid selle eest siiski kritiseerida. DDoS-i kaitse on kallis ja CloudFlare’i tasuta või profiplaanide kasutamine annab teie veebisaitidele kahtlemata rohkem kaitset kui lihtsalt turvamine, mida teie hostiettevõte pakub.

Kui soovite mõlemast maailmast parimat, võiksite kaaluda MaxCDN kasutamist oma sisuedastusvõrgus ja CloudFlare oma veebisaidi turvamiseks. Seda soovitas MaxCDN-i tugi, kui selle artikli uurimise osana küsisin neilt kahe teenuse erinevuste kohta.

Mõnel hostiettevõttel on võimalus lisada CloudFlare või MaxCDN otse teie hostimise juhtpaneeli kaudu, nii et kui soovite mõnda neist teenustest kasutada, soovitaksin teil oma hostiga vestelda, et näha, kas neil on ühe jaoks integratsioonivõimalusi või teine ​​(või võib-olla mõlemad) on juba üles seatud.

Minu mõtete kokkuvõtteks CloudFlare ja MaxCDN kohta:

 • Kui soovite oma veebisaiti tasuta kiirendada, kasutage CloudFlare
 • Kui soovite tõelist CDN-i, mis suudaks kogu teie veebisaidi vahemällu salvestada, kasutage MaxCDN-i
 • Kui soovite oma veebisaitidele lisada mõnda põhilist DDoS-kaitset, kasutage CloudFlare
 • Kui õigeaegne klienditugi on teie jaoks oluline, kasutage MaxCDN-i
 • Ja lõpetuseks – mõlema maailma parimate jaoks – mõelge mõlema teenuse koos kasutamisele!

Ja seal see teil on!

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map