Visnoderīgākā Jetpack WordPress moduļiem – gandrīz katrai WordPress darbināmai vietnei!

WordPress piedāvājumi


Jetpack WordPress spraudnis, kuru izveidojis Automattic (uzņēmums, kas atrodas aiz WordPress.com), satur virkni funkciju un funkcionalitātes. Lielākā daļa no tām nav saistītas – līdz vietnei, ka daudzi uzskata, ka Jetpack nav tikai viens spraudnis, bet daudzi spraudņi ir salikti kopā, padarot to par domstarpību avotu sabiedrībā.

No vienas puses, jums ir tie, kas saka, ka Jetpack vienā spraudnī iekrauj pārāk daudz, bieži nevēlamu funkciju (“Jetpack moduļi”, no kuriem ir 36), padarot to par smagsvara piederumu, kas tikai nedaudz palielina Automattic jau tā milzīgo pārsvaru WordPress ekosistēmu uz jūsu vietnes lapu ielādes laiku rēķina.

No otras puses, ļoti daudzas tīmekļa vietnes (piemēram, šī) patīk, izmanto un sirsnīgi iesaka Jetpack. Tā kā Jetpack tagad var lepoties ar vairāk nekā miljonu aktīvu instalāciju (pierādot, ka milzīgs skaits cilvēku to uzskata par noderīgu), un to regulāri atjaunina un uzlabo ļoti aktīva izstrādātāju komanda, tas ir spraudnis, kas ir absolūti iestatīts turpināt zelt un augt.

Tiem, kuri apgalvo, ka Jetpack rada lēnu ielādes laiku, ņemsim par piemēru šo pašu vietni (kurā tiek izmantoti vairāki Jetpack moduļi): Palaižot mājas lapu caur Pingdom, tiek iegūts aptuveni 1,5 sekunžu rezultāts un veiktspējas rezultāts 90/100 – ne pārāk nobružāts!

WinningWP Pingdom testa rezultāti

Neatkarīgi no tā, vai tas jūsu vietnei piešķirs vai nepievilks, Jetpack patiešām ir aprīkoti ar dažiem ļoti noderīgiem moduļiem. To priekšrocības gandrīz noteikti kompensēs nelielu slodzes laika samazinājumu, kas var rasties (var arī nebūt). (Piezīme: vēl jo vairāk, ja salīdzina ar dažiem slikti izgatavotiem alternatīviem spraudņiem, kas piedāvā tāda paša veida funkcijas.)

Šajā rakstā mēs atdalīsim kviešus no pelavām, izceļot 15 labākos Jetpack moduļus – moduļus, pēc kuriem mēs domājam, ka jūs būtu muļķīgi, lai vismaz apsvērtu iespēju iespējot.

1. Monitors

(Tiek izmantots WinningWP)

Pirmā funkcija, kas jums gandrīz noteikti jāaktivizē, ir Monitor.

Kā norāda nosaukums, šis modulis uzrauga jūsu vietni. Precīzāk, tas uzrauga jūsu vietnes dīkstāvi.

Ieslēdzot monitoru, Jetpack pārbaudīs jūsu vietni ik pēc piecām minūtēm, lai redzētu, vai tā joprojām darbojas, un kad tā konstatē dīkstāves, jums tiks nosūtīts e-pasta paziņojums. Vienkārši!

Jetpack monitors

Kā aktivizēt: Dodieties uz Jetpack > Iestatījumi > Monitor un noklikšķiniet uz Aktivizēt.

2. Aizsargājiet

(Tiek izmantots WinningWP)

Aizsardzības modulis ir viens no Jetpack iebūvētajiem drošības elementiem, un tā pamatā ir BruteProtect, kuru Automattic iegādājās 2016. gadā..

Kā izriet no sava priekšgājēja vārda, Protect palīdz aizsargāt jūsu vietni pret brutālu spēku uzbrukumiem. Tas tiek darīts, iegūstot informāciju no mākoņa bāzes, kur WordPress uzrauga visas IP adreses, kuras pārāk daudzas reizes ir neveiksmīgi mēģinājušas pieteikties Jetpack savienotā WordPress instalācijā.

Pēc tam noteiktā laika posmā tiek bloķēta jebkura IP adrese, kurai ir par daudz pieteikšanās mēģinājumu visās vietnēs, kurās ir iespējota Jetpack. Šis laika daudzums nav nemainīgs, bet ir balstīts uz vairākiem faktoriem.

Ja esat iespējojis Jetpack statistikas moduli, tad lapā Stats varat apskatīt ļaunprātīgu uzbrukumu skaitu, pret kuriem Jetpack ir aizsargāts..

Jetpack Protect

Kā aktivizēt: Dodieties uz Jetpack > Iestatījumi > Aizsargājiet un noklikšķiniet uz Aktivizēt.

Modulim ir arī konfigurācijas opcija, kas ļauj iekļaut baltajā sarakstā noteiktu IP adresi.

Jetpack Protect konfigurēšana

Šis ir noderīgs rīks, lai nodrošinātu, ka jūs nekad neesat atrauts no savas vietnes.

3. Saistītās ziņas

(Tiek izmantots WinningWP)

Saistītu ziņu pievienošana zem katras no jūsu jaunajām ziņām ir lielisks veids, kā palielināt apmeklētāju piesaisti un samazināt atlēcienu līmeni, nodrošinot, ka lasītājiem ir kaut kur citur doties uz jūsu vietni pēc tam, kad esat izlasījis kādu no jūsu emuāra ziņām..

Šis Jetpack modulis izveidos vienkāršu saistītu ziņu displeju zem katras jūsu ziņas.

Šis ir piemērs tam, kā izskatās Jetpack saistīto ziņu modulis vienā no mūsu nesenajām ziņām, kurā apskatīti trīs populāri galvenās lapas veidotāji.

Jetpack saistīto ziņu piemērs

Kā redzat, modulis precīzi vērtē ziņas saturu un saites uz trim citām ziņām, kuru centrā ir vai nu galvenā lapa, un / vai lapas veidotāja motīvi..

Jetpack saistītās ziņas

Kā aktivizēt: Dodieties uz Jetpack > Iestatījumi > Saistītās ziņas un noklikšķiniet uz Aktivizēt.

Jums ir arī pāris konfigurācijas opcijas, kas atrodamas sadaļā Iestatījumi > Lasīšanas lapa.

Saistītās ziņas Iespējas

Varat izvēlēties izslēgt saistīto galveni un / vai izslēgt katra no ziņām piedāvāto attēlu parādīšanu virs saites.

4. Uzlabota izplatīšana

(Tiek izmantots WinningWP)

Uzlabotās izplatīšanas Jetpack modulis palīdz reklamēt jūsu saturu un veidot tā sasniedzamību divos veidos:

 1. Jūsu ziņu iesniegšana meklētājprogrammās un citos trešo personu pakalpojumos, ieskaitot tos, kas nav iekļauti Ping-o-Matic.
 2. Iesniedzot savas ziņas WordPress.com Firehose.

Ja neesat pazīstams ar Firehose (es biju pārāk līdz brīdim, kad sāku darboties šajā rakstā), jūs varat uzzināt vairāk vietnē WordPress.com šeit.

Pamata noliegums ir tāds, ka Firehose ir ziņu straume (kas dienā var iegūt vairāk nekā 1 miljonu), kas publicēta WordPress.com vietnēs..

Daži cilvēki izmanto Firehose, lai atrastu lielisku saturu, ko parādīt savās vietnēs. Kad šie cilvēki izmanto Firehose, lai jūsu vietnēs parādītu jūsu saturu, viņi izveido saiti atpakaļ uz jūsu sākotnējo ziņu, daloties ar jums savā auditorijā.

Jetpack uzlabota izplatīšana

Kā aktivizēt: Dodieties uz Jetpack > Iestatījumi > Enhanced Distribution un noklikšķiniet uz Aktivizēt.

5. Pareizrakstība un gramatika

(Tiek izmantots WinningWP)

Pareizrakstības un gramatikas modulis izmanto korektūras pakalpojumu no vietnes Pēc termiņa, lai pārskatītu jūsu saturu.

Ja skatāties mājas lapu Pēc termiņa beigām, redzēsit, ka pakalpojums, domājams, ir šāds:

 • Kontekstuālā pareizrakstības pārbaude
 • Uzlabotā stila pārbaude
 • Saprātīga gramatikas pārbaude

Kad modulis būs aktivizēts, ziņu redaktora vizuālajā skatā rīkjoslā būs jauna pārskatīšanas ikona. Kad esat pabeidzis ziņas rakstīšanu, noklikšķiniet uz ikonas, lai iezīmētu nepareizi uzrakstītus vārdus / gramatikas kļūdas.

Pareizrakstība un gramatika1

Noklikšķinot uz katra izceltā vārda, tiks parādīts labojumu saraksts (kā arī vienreiz ignorēt un vienmēr ignorēt funkcijas).

Pareizrakstība un gramatika2

Pareizrakstība un gramatika atbalsta šādas piecas valodas:

 • Angļu
 • Franču valoda
 • Vācu
 • Portugāļu valoda
 • Spāņu valoda

Jetpack pareizrakstība un gramatika

Kā aktivizēt: Dodieties uz Jetpack > Iestatījumi > Pareizrakstība un gramatika un noklikšķiniet uz Aktivizēt.

Modulim ir arī daudzas jaudīgas konfigurācijas opcijas, kuras varat pielāgot Lietotāji > Jūsu profila lapa. Tas nozīmē, ka dažādiem lietotājiem varat iestatīt atšķirīgus gramatikas noteikumus, kas ir patīkami pieskarties vietnēm ar lietotājiem no vairākām valstīm.

Pareizrakstības un gramatikas opcijas

Jums ir vairāki stila noteikumi, kurus var konfigurēt, un jūs pat varat pievienot noteiktus vārdus vai frāzes, lai korektoru varētu ignorēt.

6. Fotons

Vēl viens ļoti noderīgs Jetpack modulis ir Photon.

Fotons būtībā ir WordPress.com paša CDN (satura piegādes tīkls – noklikšķiniet šeit, lai uzzinātu vairāk), kurš var mitināt jūsu vietnes attēlus un piegādāt tos apmeklētājiem, pamatojoties uz viņu ģeogrāfisko atrašanās vietu. Parasti CDN iestatīšana var ievērojami samazināt lapas ielādes laiku.

Bet vai Photon faktiski palielina lapas ielādes ātrumu?

Kā izrādās, jā.

Man ir WordPress instalācija, kuru es izmantoju visu pārbaudīto spraudņu / motīvu pārbaudei. Tāpat kā visus pārējos testētos moduļus, instalācijā aktivizēju Photon.

Šis bija manas lapas ielādes laiks pirms fotona (atcerieties, ka šai instalācijai ir ļoti mazs saturs, tāpēc ielādes laiks jau bija diezgan mazs).

Pirms fotona

Šis ir mans ielādes laiks pēc fotona.Pēc fotona

Kā redzat, ir noteikts samazinājums par ~ 300 ms, dodiet vai ņemiet.

Turklāt šis rezultāts nebija pretrunīgs. Es vairākas reizes vadīju savu vietni caur Pingdom no četriem pieejamajiem testēšanas centriem un pastāvīgi ieguvu mazāku vietnes ātrumu nekā pirms tam, kad aktivizēju Photon.

Es arī neesmu viens pats savos rezultātos – arī Džoko no Sitepoint novēroja vietnes ātruma palielināšanos par ~ 20% pēc tam, kad bija pārbaudījis fotonu savā vietnē.

Jetpack Photon

Kā aktivizēt: Dodieties uz Jetpack > Iestatījumi > Noklikšķiniet uz Fotons un noklikšķiniet uz Aktivizēt.

(Redaktora piezīme: mūsu visizdevīgākā alternatīva, kas izmantota vietnē WinningWP: MaxCDN.)

7. Vietņu kartes

Šis vienkāršais modulis novērš nepieciešamību izveidot un augšupielādēt savu vietnes karti savā vietnē, izmantojot failu pārvaldnieku vai izmantojot citu ārēju spraudni, piemēram, Google XML vietnes kartes.

Vienkārši aktivizējiet šo moduli, un Jetpack jūsu vietnē automātiski izveidos divas vietnes kartes šādās adresēs:

 • http://example.com/sitemap.xml (visām meklētājprogrammām)
 • http://example.com/news-sitemap.xml (pielāgots Google ziņām)

Lūk, kā izskatās vietnes karte vietnē mywebsite.com/sitemap.xml.

Vietņu kartes

Ņemiet vērā spraugu augšpusē, kas reklamē, ka vietnes karte ir Jetpack funkcionalitāte. Es nevaru teikt, ka man patīk šī izplūšana, bet tas patiesībā neko daudz neietekmē.

Jetpack vietnes kartes

Kā aktivizēt: Dodieties uz Jetpack > Iestatījumi > Vietņu kartes un noklikšķiniet uz Aktivizēt.

(Redaktora piezīme: mūsu visizdevīgākā alternatīva: Google XML vietņu kartes.)

8. Kontaktformas

Ja jums nav budžeta, lai meklētu premium kontaktinformācijas veidlapu spraudņus, piemēram, Gravity Forms vai Ninja Forms, tad Jetpack iebūvētā kontakta forma tiešām nevar noiet greizi..

Kā redzat zemāk esošajā gif, lietotāja saskarne ir diezgan vienkārša un viegli lietojama. Un, lai arī pielāgošanas iespējas ir diezgan ierobežotas, patiesība ir tāda, ka funkcionalitātes ir vairāk nekā pietiekami, lai apkalpotu lielu daļu (iespējams, pat vairākumu) WordPress lietotāju, kuriem vienkārši ne vienmēr ir nepieciešami visi zvani un svilpes.

Jetpack kontaktu formas

Lūk, kā izskatās kontaktinformācijas veidlapas paraugs manā priekšpusē.

Sazinieties ar veidlapas priekšpusi

Dizains var būt pamata, taču jūs to noteikti nevarētu nosaukt par sliktu.

Jetpack kontaktu forma

Kā aktivizēt: Dodieties uz Jetpack > Iestatījumi > Sazinieties ar veidlapu un noklikšķiniet uz Aktivizēt.

(Redaktora piezīme: mūsu labākā alternatīva, kas izmantota WinningWP: Gravity Forms.)

9. Pielāgota CSS

Jetpack pielāgotais CSS modulis ir vienkāršs, kas CSS ļauj rediģēt jūsu vietnē.

Kad modulis ir aktivizēts, varat doties uz URL example.com/wp-admin/themes.php?page=editcss un savam motīvam pievienot pielāgotu stila lapu..

Rediģēšanas lapa ļauj mainīt arī stila lapas režīmu (vai nu pievienot vai pilnībā aizstāt motīva stila lapu), pievienot sākotnējo procesoru (LESS vai Sass) un ierobežot multivides platumu līdz noteiktam izmēram..

Pielāgots CSS redaktors

Lapā ir īsas saites uz apmācību iesācējiem vietnē WordPress.com un tēmu un veidņu forumu vietnē WordPress.org..

Jetpack Custom CSS

Kā aktivizēt: Dodieties uz Jetpack > Iestatījumi > Pielāgota CSS un noklikšķiniet uz Aktivizēt.

10. Marķējums

Atzīmju modulis, kā jūs droši vien varat uzminēt, ļauj WordPress izveidot jaunu saturu, izmantojot atzīmju sintakse.

Marķējums ir ļoti viegla, atcelta iezīmēšanas valoda, kas ļauj pievienot vienkāršu teksta formatējumu. Uzsvars tiek likts uz vienkāršību un lasāmību.

Ņemot vērā, ka mūsdienu dizaina tendences iegūst minimālismu, kā arī tādu emuāru veidošanas platformu kā Ghost (kas teksta formatēšanai izmanto tikai atzīmi) popularitāti, šis modulis tiešām nav slikta ideja.

Personīgi es, formatējot tekstu, es joprojām pieturos pie vizuālā redaktora rīkjoslas, taču noteikti ir diezgan daudz cilvēku, kuriem Markdown ir vieglāks veids, kā rakstīt.

Jetpack Markdown

Kā aktivizēt: Dodieties uz Jetpack > Iestatījumi > Atzīmējiet un noklikšķiniet uz Aktivizēt.

11. Omnisearch

Omnisearch modulis ir vēl viena Jetpack sastāvdaļa ar ļoti vienkāršu mērķi: Tas ļauj ar vienu klikšķi savā vietnē meklēt ierakstus, lapas, multividi, komentārus un spraudņus..

Kad esat aktivizējis pakalpojumu Omnisearch, dodieties uz vietni Jetpack > Omnisearch, ierakstiet savu atslēgvārdu un nospiediet Enter.

Omnisearch

Rezultāti tiek ielādēti diezgan ātri, un visi vienā lapā.

Jetpack Omnisearch

Kā aktivizēt: Dodieties uz Jetpack > Iestatījumi > Omnisearch un noklikšķiniet uz Aktivizēt.

(Redaktora piezīme: mūsu labākā alternatīva, kas izmantota WinningWP: Relevanssi.)

12. Publicēt

Publicēšana ir vēl viens Jetpack modulis, kas palīdz reklamēt jūsu ziņas un drīz pēc publicēšanas piesaistīt jums nelielu datplūsmu.

Šī lieliskā funkcija nogalina sešus putnus ar vienu akmeni, automātiski kopīgojot jaunos ziņojumus sešos jūsu sociālo mediju kontos (Facebook, Twitter, G +, Path, Tumblr un LinkedIn šobrīd tiek atbalstīti).

Varat arī izlemt, vai ļaut katram lietotājam publicēt savas jaunās ziņas tajos pašos sociālo mediju kontos.

Kad modulis ir konfigurēts, jūs varat sākt to izmantot jaunajā ziņu redaktorā.

Publicēt iestatījumus

Katrai jaunai ziņai varat izvēlēties, kuros savienotajos tīklos izmantot automātiskās kopīgošanas funkciju, un iekļaut pielāgotu ziņojumu.

Jetpack Publicēt

Kā aktivizēt: Dodieties uz Jetpack > Iestatījumi > Publicējiet un noklikšķiniet uz Aktivizēt.

Publicēt

Kad modulis ir aktivizēts, jums būs jāpievieno savi sociālā multivides konti, ko varat izdarīt iestatījumos > Koplietošanas lapa. Katrs savienojums prasa tikai divus līdz trīs klikšķus.

13. Wp.me saīsnes

Wp.me saīsnes ir vēl viens noderīgs modulis. Tas ļauj wp.me saitēm jūsu ziņām un lapām.

Wp-me saīsnes

Šīs saīsnes ne tikai izskatās labāk nekā spammālāki bit.ly un goo.gl saīsnes, bet arī var izveidot tikai ar vienu klikšķi pa labi no ziņu redaktora, kā redzams iepriekš..

Jetpack īsās saites

Kā aktivizēt: Dodieties uz Jetpack > Iestatījumi > Wp.me saīsnes un noklikšķiniet uz Aktivizēt.

(Redaktora piezīme: mūsu labākā alternatīva: WP Bitly.)

14. Vietnes pārbaude

Ja esat kādreiz izmantojis Google Analytics iezīmes, jūs zināt, ka iestatīšanas procesā ir verifikācijas solis, kurā jums ir jāpievieno mazliet koda vienā no PHP failiem.

Šis modulis padara šo iestatīšanu daudz vieglāku, ļaujot ātri un ērti pārbaudīt savu vietni Google, Bing un Pinterest pakalpojumiem.

Kad modulis ir aktivizēts, viss, kas jums jādara, ir pievienot vajadzīgo kodu tam paredzētajā teksta laukā zem jūsu Rīki > Pieejamo rīku lapa.

Vietnes pārbaude

Nevajag vairāk domāt par tēmu redaktoru.

Kā aktivizēt: Dodieties uz Jetpack > Vietnes verifikācija un noklikšķiniet uz Aktivizēt.

15. Logrīku redzamība

Pēdējais šī saraksta modulis Widget Visibility noteikti ir viens no maniem favorītiem.

Modulis ļauj ierobežot katra vietnes logrīka redzamību: Piemēram, jūs varētu izvēlēties parādīt meklēšanas logrīku sānjoslā tikai 404 kļūdas lapā..

Logrīku redzamība

Šis ir ierobežots logrīks, kas darbojas.

Logrīka redzamības piemērs

Tīri, ne?

Jetpack logrīku redzamība

Kā aktivizēt: Dodieties uz Jetpack > Logrīka redzamība un noklikšķiniet uz Aktivizēt.

(Redaktora piezīme: mūsu izvēlētā alternatīva, kas izmantota vietnē WinningWP: WooSidebars.)

Noslēguma domas

Daudzi cilvēki mēdz atlaist Jetpack tikai tāpēc, ka viņi vai nu ievērojami pārvērtē ātruma ietekmi (kas tiešām ir diezgan minimāls), vai arī domā, ka papildu sarežģītība vienkārši nav pievienotās funkcionalitātes vērta..

Patiesība tomēr ir tāda, ka daudziem lietotājiem Jetpack ir absolūta nelaime – ļaujot viņiem piekļūt daudzām dažādām funkcijām (skatīt iepriekš), kas ievērojami uzlabos viņu vietni / vietnes, visas glīti iesaiņotas vienā, ārkārtīgi labi atbalstītā spraudnī..

Ja jūs jau nelietojat Jetpack, tagad ir pienācis laiks to nopietni apsvērt!

Vai jūs izmantojat Jetpack? Ja jā, kādi citi moduļi / funkcijas, jūsuprāt, ir vērts padomāt?

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map