Příběh ThemeIsle – Co to znamená vybudovat úspěšný prémiový tematický obchod!

Nabídky WordPress


V dnešním ekosystému WordPress vládne téma ThemeForest nejvyšší, pokud jde o prémiová témata. Lidé tam každý den nakupují tisíce a tisíce nákupů – největší témata dostávají někde mezi 100–2000 prodejů týdně! Zatímco ThemeForest bezpochyby hrál obrovskou roli při uvádění rozmanitosti na tematickou scénu, blíží se i faktický monopol.

Nicméně v posledních několika letech bylo zajímavé vidět, jak se na všech místech objevují menší tržiště – s některými z nich se daří velmi dobře. Jeden takový tematický obchod je: ThemeIsle. Natáhl jsem se na Ionut Neagu a než jsem to věděl, povídali jsme si o Skype. Tento článek je výsledkem našeho virtuálního setkání s kavárnami: Příběh ThemeIsle a to, co je potřeba k vybudování úspěšného prémiového tematického obchodu!

Poznámka: Měli jsme docela důkladnou diskusi, takže abych to všechno zovřel, parafrázoval jsem téměř všechny otázky a odpovědi.

Q) Jak začala vaše kariéra?

Moje vývojová kariéra začala ve Freelanceru, kde jsem převzal veškerá pracovní místa, která jsem věděl, jak dělat – a dokonce i některé, které jsem neudělal. Pro ty, které jsem nevěděl, jak dokončit, jsem přišel na věci, jak jsem šel, což mi umožnilo vzít více a více práce.

Jak již bylo řečeno, pokud pracujete celý den jako nezávislý pracovník, můžete se dostat jen tak daleko. Viděl jsem dvě cesty vpřed: mohl jsem se pokusit získat co nejvíce klientů outsourcingem své práce, nebo jsem mohl najít něco, co dělám dobře, a soustředit se na jednu věc.

Svou práci jsem začal outsourcovat do místní skupiny v Rumunsku. To bylo zpočátku skvělé, ale brzy jsem narazil na ekonomii. Pokud něco zadáte externě, zachováte si poměrně malé množství původní hodnoty. To znamená, že musíte získat mnohem více klientů a trávit většinu času řízením – proces je neefektivní a brzy se stane velmi stresujícím.

Poté jsem vyzkoušel druhou strategii: najít něco, co umím dobře, a zaměřit se na ni. Pocházím z marketingového prostředí, a tak jsem k tomu přistoupil s trochou SEO myšlení. Našel jsem středně hluboké klíčové slovo – „PSD to WordPress“ – a zaměřil své energie na to, aby se v hodnocení SERP umístil. Během dvou měsíců byl můj web, CodeinWP, na první stránce tohoto období.

Dalším problémem, kterému jsem čelil, bylo stanovení cen. Zpočátku jsem začínal cenou $ 300 – 400 $, což nebylo zpočátku špatné, ale brzy jsem si uvědomil, že jsem nebyl nikde poblíž, aby ospravedlnil čas potřebný k výrobě kvalitního produktu. Řešením bylo postupné zvyšování cen. Ve skutečnosti už klienty nepřijímáme, ale až před několika měsíci byla průměrná cena kolem 1 500 $ za zaměstnání.

Skutečný problém, na který jsem narazil, je však v tom, že nejsem tak dobrý v prodeji nebo řízení očekávání klientů. Pokud jste někdy měli společnost založenou na službách, víte, co to znamená. Klient přichází a platí vám 1000 dolarů za téma WordPress. “Ach, ale když jsi tam, mohl bys to logo trochu přepracovat?” Je velmi obtížné zvládnout tyto požadavky dobře. Pokud je děláte zdarma, jste úžasná společnost, ale ztrácíte čas finančně. Pokud o to požádáte 20 $, nastavíte se jako levná společnost a pokud o to požádáte 200 $, nastavíte se jako „nepřiměřená“ společnost.

Nyní jsme však vyvinuli hrst bezplatných témat, která jsme nabízeli v sekci témat na našem webu. Uvědomil jsem si, že když budeme mít méně práce s klienty, mohli bychom vytvořit bezplatná témata, abychom pomohli vygenerovat další provoz. Pak jsem si myslel, že by to mohl být dobrý výchozí bod pro prémiový tématický obchod.

Q) Jak začal ThemeIsle?

V listopadu 2012 jsem požádal jednoho z našich vývojářů, aby na plný úvazek pracoval na myšlence vytvoření samostatného tematického obchodu. Navrhli jsme maskoti, vytvořili pracovní postupy, vytvořili jsme web – celý proces od začátku do konce trval celých šest měsíců.

Zatímco to probíhalo, získal jsem Ready Themes (které jsem od té doby prodal), abych se pokusil dozvědět se co nejvíce o podnikání v tematickém obchodě.

Protože jsme měli nějaký provoz, který jsme mohli poslat na ThemeIsle (provoz z Codeinwp), myslel jsem, že budu schopen přesvědčit část tohoto provozu, aby si koupil téma. Byl jsem špatně mrtvý. Jakmile jsme spustili ThemeIsle, ukázalo se, že bez ohledu na to, co jsme vyzkoušeli, lidé si naše motivy nekoupili. Ve skutečnosti jsme v roce 2013 neuskutečnili jediný prodej!

Myslel jsem, že asi 55 dolarů je příliš vysoké na téma, a tak jsem snížil cenu na 37 dolarů. To nemělo žádný účinek. Bez ohledu na to, jaká témata jsme přidali, bez ohledu na to, jak jsme se snažili, prostě jsme nemohli téma prodat!

Jak se ukázalo, že existoval pouze jeden produkt, který lidé chtěli koupit – plugin. Získal jsem již existující plugin WordPress s názvem Tweet Old Post, nyní se nazývá Revive Old Post. Vylepšili jsme ji, vytvořili pro verzi s několika dalšími funkcemi a přidali ji do ThemeIsle.

Zatímco plugin si koupilo jen málo lidí, nebylo to nikde dostatečně blízko, abychom udrželi naše podnikání. Navíc je to také trochu znepokojující, protože stránky se nakonec nazývají Témaostrůvek. V tuto chvíli jsem se rozhodl, že se musí něco udělat. Došly nám peníze rychle, morálka byla velmi nízká, a v důsledku toho nám došel čas.

Prodal jsem Ready Themes za nízkou pětimístnou částku, která – po zprostředkování a dalších poplatcích – stačila k tomu, aby firma pokračovala další tři měsíce. Rozhodl jsem se vše opustit a soustředit se pouze na jednu věc: naše téma Zerif Pro (téma, které nyní představuje většinu našeho prodeje).

Q) Řekněte mi něco o Zerifovi. Jak se toto téma stalo a proč si myslíte, že to byl váš ledoborec? Proč je to první věc, která opravdu fungovala?

Zerif byl ve skutečnosti vytvořen jako téma Bootstrap vývojářem, který pro nás pracoval na Codeinwp. Moc se mi líbilo téma a myslel jsem, že by to nebyl dobrý nápad ne musí začít od nuly – a navíc bychom z toho mohli také vytvářet další témata WordPress. Získal jsem práva a odtud jsme téma rozvinuli.

Je těžké přesně říci, proč právě toto téma bylo toto … Toto téma se samo o sobě moc dobře neprodávalo a prodej se začal zvedat až tehdy, když jsme vytvořili – nyní velmi populární – bezplatnou verzi: Zerif Lite.

Popularita bezplatného tématu byla jistě velkým přispívajícím faktorem, ale ani to nemusí nutně odpovídat. Před Zerifem jsme měli řadu témat zdarma / pro, která se neprodávala. Věc, která oddělila Zerifa, byl způsob, jakým jsme se přiblížili k jeho vytvoření. Když jsme začali, bylo to již relativně úspěšné HTML téma – to byl pravděpodobně hlavní faktor.

Q) Co dělá ThemeIsle vyniknout z balení?

Na tuto odpověď lze snadno odpovědět – pomocí jednoduchého odkazu. Asi před rokem jsem vyslal na Reddit otázku, jak si komunita myslí, že by se společnost, jako je tato, měla odlišit. Měl jsem to štěstí, že jsem dostal velkou odezvu, kterou si můžete přečíst na Redditu. První odstavec to shrnuje celkem:

“Odhoď všechny ty kecy.” Všechny administrační panely. Všechny vlastní barvy. Všechno. Zabij to. Vyhodit to. Nezahrnujte deset jezdců ani 1. “

ThemeIsle se zaměřuje na jednoduchost a srozumitelnost. Zdá se, že existuje značná frustrace ze složitých témat, která vás nutí naučit se nový způsob práce pokaždé, když si stáhnete nový. Rozhodli jsme se následovat vedení příspěvku a zbavit se všech zbytečných bitů.

Zajistili jsme, aby jakákoli funkce, kterou budete potřebovat, mohla být přidána prostřednictvím pluginů nebo ještě lépe: podřízených témat. Náš kód je velmi standardem WordPress, což znamená, že se k němu může připojit každý vývojář a pracovat na něm. Pokud něco potřebujete, můžete jít na Fiverra a přimět někoho, aby to udělal za levné.

Q) Máte nějaké zkušenosti s ThemeForest? Co si o nich myslíš??

Nemáme velké zkušenosti, ale pokusil jsem se něco nahrát, odpověď byla velmi špatná. Celkový pocit byl, že se jim to opravdu nezajímá. Nelíbí se jim vedení a nejsou ochotni komunikovat.

Osobně se mi nelíbí, že jsou tak velké. Mají nyní více než 50% trhu, což není dobré pro samotný trh. WordPress.org je jediné místo, které má potenciál konkurovat, ale v tuto chvíli se to opravdu vůbec neděje.

Myslím, že by mělo být naší prací konkurovat ThemeForestu přes WordPress.org – potřebujeme mnohem více nezávislých vysoce kvalitních tematických obchodů.

Jak již bylo řečeno, ThemeForest má své místo. Je to skvělý způsob, jak začínající vývojáři testovat vody a vydělávat nějaké peníze ze své práce.

Q) Co si myslíte o směru témat a pluginů obecně??

Vidím tam hodně příliš komplexních produktů. Témata by měla být jednoduchá – měly by to být jen šablony, nic jiného. Měly by obsahovat pouze HTML a CSS (a základní PHP potřebné k jejich fungování – samozřejmě).

Existuje několik situací, kdy by velká témata dávala smysl. Především pro jednotlivé klienty, kteří nemají velký rozpočet na práci.

Myslím, že při vytváření webových stránek byste měli nejprve hledat pluginy – přidat funkčnost – a pak témata, která to vše upraví.

Q) Co si myslíte o směru WordPress obecně, kde to vidíte v příštích několika letech?

Technický směr, kterým WordPress směřuje, a současný plán, který mají, pro mě není tak důležitý. Nejvíc mě zajímají ty aspekty, které mohou pomoci nebo ovlivňují mé podnikání, jako je REST API, lokalizovaný adresář WordPress atd..

Mám však také velký zájem slyšet názory klíčových lidí z WordPress.org, protože pokud mají silnou vizi (jako nedávno oznámené dodržování tématu Přizpůsobení motivu), je pravděpodobné, že se věci změní.

Q) Máte nějaké rady k tématu & tvůrci pluginů?

S našimi zprávami o transparentnosti jsme skutečně sdíleli spoustu našich zkušeností. Momentálně sestavujeme třetí, ale můžete vidět první a druhou zprávu o transparentnosti a snadno vyvodit své vlastní závěry.

Obecně byste měli trhu porozumět dříve, než začnete. Přečtěte si o celoživotních příjmech, konverzi a pochopte, jak ceny a reklama ovlivňují vaši firmu. Vyladění a vyladění, použití statistik ve svůj prospěch, budování publika, jak nejlépe umíte atd.

Nyní se učím, že byste měli najít model, který vám umožní prodávat za mnohem vyšší cenu než ThemeForest, průměrný koš 100 – 150 $. Pokud prodáváte motivy za 40–50 $, nemůžete opravdu udělat hodně, pokud jde o růst vaší firmy s touto částkou peněz. Propagace je klíčem k růstu a propagace se vrací k tvorbě cen. Když získáte 250 USD na zákazníka, můžete platit 125 USD za marketingové kanály, jako jsou Adwords atd. Výdaje na tento druh peněz jsou nemožné při koších 55 USD.

To neznamená, že vaše téma musí stát 250 $. Můžete dobře prodat téma za 50 USD, ale máte další možnosti – můžete například prodávat další produkty nebo služby. Jde o to, aby se finální koš někde v regionu pohyboval v průměru kolem 250 $, abyste mohli maximalizovat svůj příjem na zákazníka (a tím i své náklady na marketing na zákazníka).

Investice jsou také klíčovým faktorem růstu. Až donedávna byly všechny peníze, které jsme vydělali, znovu investovány do společnosti. Po počátečním úspěchu Zerifu jsem najal na místě čtyři lidi. Sponzorujeme WordCamps v Bělehradě a Miami a často utrácíme peníze za testování nových marketingových nápadů.

Například nedávno jsme rozeslali 50 trička 50 platícím zákazníkům. Neříkám, že to byl zvlášť dobrý / špatný nápad – jde o neustálé experimentování s našimi zdroji.

Q) Jakékoli myšlenky na zaměstnávání správných lidí?

Pro mě je zaměstnání hlavně o osobnosti. Pokud je někdo skvělý člověk, ale průměrný kodér, pak je potenciál pro společnou práci mnohem vyšší, než kdyby se vlastnosti obrátily. Jsem také velký na najímání studentů. Nyní jsme týmem 10 a průměrný věk je 24. Nejmladší je 18, nejstarší je 27 a 8 z týmu jsou stále studenti!

Líbí se mi myšlenka komunity a kultury, jak věci udělat – místo kultury zúčtovatelných hodin. V kanceláři máme schůzku každé dva měsíce, kde se všichni scházejí a navzájem si pomáhají při práci na vysoké škole. Tyto zásady pomáhají inteligentním studentům růst a rozvíjet se spolu se společností.

Kdokoli si může vzít tolik volna, kolik potřebuje, a pracovat tak, jak je podle jeho názoru spravedlivé pro svůj plat. To je jedna z výhod, které nemají harmonogramy ani termíny. Akcie společnosti mají také první tři zaměstnanci – 4, 2 a 2 procenta.

Závěr

Během mého rozhovoru s Ionutem se ukázalo, že by téměř jistě uspěl se svým byznysem tak či onak. Proč? Vzhledem k tomu, že mezi linkami během naší konverzace se prolínaly některá přetrvávající témata (promiňte slovní hříčku), domníval jsem se, že shrnu, co si myslím, že znaky jeho úspěchu jsou:

Použijte všechny dostupné materiály

Zatímco úspěch byl ve výrobě dlouhý čas, základy pro něj byly stanoveny jak předem, tak nepřetržitě. Z rozhovoru bylo jasné, že vynaložil neuvěřitelné množství úsilí a byl nesmírně vytrvalý. Bylo to snad jen otázkou času, než se věci začaly nějakým způsobem spojovat.

Vytvoření úspěšného tematického obchodu, jak to má Ionut, je jen něco, co můžete udělat, pokud skutečně máte produkty, se kterými budete samozřejmě pracovat. Všechny tyto věci přispěly k případnému úspěchu podnikání pomocí zásuvného modulu na tematickém webu, umožněním bezplatných témat v prostojích klientů atd..

Děláš si štěstí …

Osobně vzato, co jiní někdy považují za štěstí, považuji za nevyhnutelnost. Samozřejmě existuje několik skutečných případů štěstí, jako je například výhra v loterii atd., Ale v takovém podniku může být štěstí často vysledováno zpět do talentu, aby viděli příležitost..

Ionut viděl příležitost použít plugin k propagaci své tematické stránky. Viděl příležitost vytvořit téma z již zavedeného bootstrapového tématu. Uviděl příležitost k tvorbě bezplatných témat. Čím více příležitostí vidíte, tím více slepých uliček můžete narazit, ale také zvyšujete své šance na nalezení úspěšné cesty!

Nebojte se selhat

Ionut mnohokrát selhal a často mu vymkne podrobnosti o jeho selhání. Nebojí se neúspěchu – protože jak všichni víme, často to selhání umožňuje zjistit cestu k úspěchu!

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me