Kas sotsiaalsete jagamisnuppude kuvamine postituste ülaosas võib kahjustada teie SEO-d?

WordPressi pakkumised


Ma tean, ma tean, mis on veider idee: “et sotsiaalsete jagamisnuppude kuvamine võib teie SEO-d kahjustada”! … lubage mul selgitada: me kõik teame, et otsimootorid (nagu Google) tegelevad nüüd semantilise otsinguga ja semantiline otsing on raamatu järgi, mille ma just lõin lugemise, vähemalt osaliselt mõjutab seda, kui palju positiivset reaktsiooni teie sisu sotsiaalmeedia kanalites tekitab, st mida rohkem teie sisu meelditakse, jagatakse ja kommenteeritakse jne, seda parem – kuna need kõik võivad toimida positiivsete näitajatena, et teie sisu on huvitav, oluline ja mõjukas; ja seetõttu väärib SERP-des korralikku edetabelit. Aga mis siis, kui kuvate oma sotsiaalse jagamise nupud iga postituse ülaosas näiteks uuel veebisaidil, kus on iga päev vaid mõni suhteliselt ebaoluline * külastaja?

Teooria

Huvitav, kas selle stsenaariumi asemel võib teie SEO-le aitamine nende sotsiaalsete jagamisnuppude olemasolu (iga postituse ülaosas) seda tegelikult kahjustada … Kuna need sotsiaalsed jagamisnupud kuvavad tõenäoliselt ainult väga väikest osakaalu (tänu sellele, et teie saidil on vaid suhteliselt väike arv külastajaid), mis võib seejärel välja lülituda kõigile, kes külastavad veebisaiti esimest korda (st kõigile, kes veel ei tea, kui hea teie sisu tegelikult on) . Oletame näiteks, et olete just avaldanud üsna korraliku postituse, mis hakkab SERP-de edetabelis olema (võib-olla tänu mõnele nutikale märksõnapaigutusele jne). Mõne päeva pärast (pidage meeles, et räägime siin suhteliselt tundmatutest veebisaitidest – mida tõenäoliselt ei indekseerita ainult parimal juhul iga päev või kaks) hakkab postitus sellele saidile meelitama täiesti uusi külastajaid. Kui näete neile täiesti uutele külastajatele esimest korda sotsiaalsete jagamisnuppude rida, mis kuvavad väga väikest arvu säutsu, meeldimisi, Google + 1-sid jne, siis võite neile uutele külastajatele tahtmatult öelda **: ‘postitus, mille te “Just äsja leitud pole eriti populaarne ja seetõttu pole seda väärt vaeva näha”, mis võib siis suunata need vaevaga teenitud uued külastajad otse tagasi SERPide juurde otsima uut artiklit, kus kas selliseid andmeid pole või mis veel parem, kuvab hunnikute säutsude, meeldimiste, + 1-de jms – mis viitaks siis Google’ile, et külastaja pole rahul teie saidil leiduvaga -, mis arvatavasti põhjustab Google’ile teie sisu semantiliste SERP-de madalama asetuse. ! Kuule!!

Mis veelgi hullem (kui see pole piisavalt halb), mitte ainult, et teie sisu kukub SERP-idesse, kaotab teie sisu veelgi enam potentsiaalseid aktsiaid, mis võivad pärineda inimestelt, kes oleksid teie kui sisu poleks maha jätnud nii nähtavalt väike osakaal – peatades sellega (eeldades, et Google tõepoolest paneb postituse vastuvõetud sotsiaalsete aktsiate arvu jne arvestatava osa kaalule), peatada teie sisu suurendamine SERP-des, mida see võib põhjustada on saanud, kui need inimesed jagasid mujale. Lõppkokkuvõttes põhjustab teie omaga sarnase sisu avaldamine võib-olla madalama kvaliteediga saitidel, mida sageli külastavad paljud inimesed, kes jagavad regulaarselt sisu – mõnikord isegi ilma seda lugemata – SERP-ides teie omadest kõrgemale! Topelt oeh!!!

Muidugi ei saaks seda probleemi kohaldada saidi jaoks, mis on juba välja kujunenud ja millel on suur jälgimisvõimalus. Kuna sellised suurte jälgimistega saidid, näiteks www.webdesignerdepot.com või moz.com/blog, ei avalda peaaegu kunagi postitust (peaaegu sõltumata sellest, mis see postitus on või selle kvaliteeti ***), mida ei saa vähemalt sada (mõnikord paar tuhat) aktsiat esimese või kahe päeva jooksul lihtsalt seetõttu, et neil on juba nii palju liiklust!

Klapitav külg

Muidugi on mõned ilmsed põhjused, miks selliseid sotsiaalseid nuppe postituste ülaosas hoida (isegi kui neil on vaid väga vähe aktsiate arvu), näiteks: kui sotsiaalsete jagamisnuppude olemasolu postituste ülaosas muudab nende postituste jagamise hõlpsamaks ( suuresti kohaldatav inimestele, kes ei jõua postituse allosas asuvate sotsiaalsete jagamisnuppudeni jõudmiseks piisavalt kaugele lehele) ja kui teie saidil peaks olema mitu postitust, mis ühel või teisel põhjusel õnnestub koguda aktsiate hunnik, siis need nähtavad suured ühiskondlike aktsiate arvud julgustavad teatud määral esmakülastajaid edasi lugema – st osaliselt nägema, mida kogu häda endast kujutab.

Küsimus

Huvitav, kas Google võtab sedalaadi asja kuidagi arvesse ?! Loodan siiralt, et nii … näeme lähitulevikus siiski ainult sotsiaalsete jagamise nuppe oma postituste allosas (kuna see pole veel sait, millel on palju järgnevaid)!

* selle all pean silmas külastajaid, kellel endal pole veel palju sotsiaalset haardeulatust / mõju.

** eriti kui need uued külastajad näevad (postituse kuupäeva kaudu), et kõnealune postitus on juba nädal või kaks vana.

*** pange tähele, nii WebDesignerDepot kui ka Moz avaldavad üldiselt ainult suurepärast sisu ja on seda teinud mitu head aastat (ammu enne semantilise otsingu kasutusele võtmist).

Kas Google’i eksperdid soovivad kommenteerida? Võib-olla on vastus kuvada sotsiaalsete jagamisnuppude all ainult postituste ülaosas, mis ei näita üldse aktsiate arvu?

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me