15 parimat (olulist) asja, mida teha pärast WordPressi installimist – seda tuleb lugeda!

WordPressi pakkumised


Olete installinud just WordPressi … mis nüüd saab? Kuidas muuta tühi WordPressi install installitud veebisaidiks, mis on valmis külastajaid vastu võtma?

Ehkki WordPress on üsna valmis karbist välja minema, on mõned põhilised majapidamistoimingud, mida soovite oma saidi edukaks seadistamiseks ette võtta.

Need hõlmavad konfigureerimise põhiseadeid, installi- ja kohandamislaiendeid ning sisu, mis peaksite olema enne uste avamist valmis. Näiteks soovite seada oma WordPressi URL-i struktuuri ja ajavööndi – pisiasjad, mida on lihtne kahe silma vahele jätta, kuid millel on teie saidil oluline roll.

Samamoodi on oma saidi turvalisuse tagamiseks oluline kehtestada kindel varunduspoliitika.

Juhendamiseks on siin pärast WordPressi installimist vaja 15 olulist asja:

Pärast WordPressi installimist tuleb teha 15 asja

1. Tutvuge WordPressi juhtpaneeliga

Kui olete just WordPressi installinud, peate kõigepealt tutvuma WordPressi juhtpaneeliga..

See on teie saidi juhtpaneel, nii et veedate selles kogu postituse ülejäänud aja (ja kogu ülejäänud saidi elu jooksul) palju aega.

WordPressi juhtpaneelile pääsete juurde lisades / wp-admin näiteks teie saidi URL-i lõppu, teie veebisait.com/wp-admin. Kui te pole veel sisse loginud, palub WordPress teil enne armatuurlaua kuvamist teid sisse logida.

Peamine armatuurlaud annab teile oma saidi põhikokkuvõtte. Täiendavatele aladele pääsemiseks kasutage vasakul asuvat külgriba menüüd:

WordPressi juhtpaneel

Iga vasakul asuv menüüelement sisaldab ka mitmeid alammenüüsid, kui kursoriga üle selle liikuda.

Uue sisu loomiseks kasutage Postitused ja Lehed menüüd:

 • Postitused – need on ajaveebi postitused.
 • Lehed – staatilised lehed, näiteks teie lehed „About” või „Kontakt”.

Oma saidi laiendite haldamiseks kasutage Välimus ja Pluginad menüüd:

 • Välimus – installige ja kohandage oma saidi ilmet kontrollivat WordPressi teemat.
 • Pluginad – installige ja hallake oma WordPressi pistikprogramme, mis lisavad teie saidile uusi funktsioone.

Lõpuks, kui olete alles seadistamas, veedate palju aega teleris Seadistused ala. Kui olete kõik seaded konfigureerinud, ignoreerite seda ala oma igapäevases saidihalduses.

Kui tunnete end WordPressi juhtpaneelil töötades mugavalt, olete valmis kaevama ülejäänud need näpunäited …

2. Muutke püsivara linki

Teie WordPressi saidi püsilinkide struktuur juhib teie veebisaidi URL-ide seda osa, mis tuleb pärast teie peamist domeeninime.

Näiteks kui postituse URL on „yoursite.com/things-to-do-after-installeerimine-wordpress”, Siis püsiva lingi struktuur kontrollibasju, mida teha-pärast-installimist-wordpress‘Osa.

See on oluline kaalutlus nii kasutajakogemuse kui ka otsingumootori optimeerimise (SEO) jaoks, kuna saate oma püsilinkides olevaid sõnu kasutada postituse sisu jaoks olulise konteksti pakkumiseks.

Paljud värsked WordPressi installimised kasutavad numbritel põhinevat optimeerimata püsilinki struktuuri, näiteks „teie veebisait.com/?p=123‘.

Selle parandamiseks ja optimeeritud püsilingi struktuuri valimiseks võite minna aadressile Seadistused → Permalinkid.

Enamiku veebisaitide jaoks on parim valik valida Postituse nimi struktuur. Kui teie sait postitab ajatundlikke uudiseid, võib siiski olla mõistlik valida püsilinkide struktuur, mis sisaldab kuupäeva.

Enamiku ajaveebide puhul ei tohiks te kuupäeva siiski URL-i lisada, kuna võiksite tulevikus naasta ja postitust värskendada. Sellises olukorras võib segadust tekitada, kui värskendate postitust 2020. aastal, kuid URL-i struktuur näitab siiski, et see avaldati 2017. aastal:

Püsilinkide struktuuri seadistamine WordPressis

3. Valige ajavöönd

Teie WordPressi saidi ajavööndil on oluline osa ajastamisel ja automatiseerimisel. Näiteks kui plaanite ajaveebi postituse tulevikus mingil hetkel reaalajas kuvamiseks, põhineb täpne avaldamise aeg teie WordPressi seadete ajavööndil.

Lihtsaim variant on tavaliselt seada see võrdseks teie enda ajavööndiga. Kui teie veebisaidi sihtrühm asub muus geograafilises piirkonnas, on mõnikord mõistlikum seada oma saidi ajavöönd võrdseks teie vaatajaskonna ajavööndiga.

Ajavööndi määramiseks minge lehele Seadistused → Üldine ja kasutage Ajavöönd rippmenüüst. Selle alt saate konfigureerida ka muid ajaga seotud sätteid, näiteks kuupäeva ja kellaaja vorminguid:

WordPressi ajavööndi määramine

4. Täitke oma kasutajaprofiil

Blogipostituse avaldamisel sisaldab enamik WordPressi teemasid postituse allosas väikest kasti, kus on autori kohta rohkem teavet. See kast annab teile võimaluse oma külastajatega kontakti luua ja sisule nägu panna.

Näiteks kui kerite selle postituse alla, näete midagi sellist:

WordPressi autoriboksi näide

Selle autorikasti genereerimiseks tõmbab WordPress automaatselt sisse teie WordPressi kasutajaprofiili, nii et soovite kogu oma profiilile kogu asjakohase teabe lisada.

Selle täitmiseks minge lehele Kasutajad → Teie profiil. Seal saate sisestada oma nime ja eluloolise teabe:

WordPressi kasutaja profiili muutmine

Profiilipildi juhtimiseks peate registreeruma Gravatarile, kasutades oma WordPressi kontoga seotud e-posti aadressi.

Kui soovite pigem oma profiilipildi otse WordPressi üles laadida, saate selle funktsiooni lisamiseks kasutada tasuta pistikprogrammi, näiteks WP User Avatar. Pikemalt pluginate kohta hiljem.

5. Seadistage kommenteerimispoliitika

Vaikimisi võib igaüks jätta teie blogi postituste kommentaari. Peate inimese esimese kommentaari käsitsi kinnitama, kuid pärast seda saab ta vabalt kommenteerida.

Sõltuvalt loodava saidi tüübist võiksite kasutada teistsuguseid kommenteerimispõhimõtteid. Näiteks võite:

 • kommentaaride jätmiseks peavad kasutajad registreeruma
 • suleb kommentaarid teatud aja möödudes automaatselt.

Saidi kommentaarireeglite kohandamiseks või kommentaaride täielikuks väljalülitamiseks peaksite minema saidile Seadistused → Arutelu.

Lisaks sellele, et saate kontrollida, kes kommenteerib, saate oma elu hõlbustamiseks seada ka kommentaaride modereerimise reegleid:

WordPressi kommentaari seaded

Kui muretsete rämpsposti pärast, võite installida ka rämpspostitõrje pistikprogrammi, näiteks Akismet. Sellest lähemalt hiljem.

6. Installige ja kohandage oma teemat

Teie WordPressi teema reguleerib teie saidi väljanägemist – mõelge sellele nagu teie saidi rõivad.

Iga WordPressi sait vajab teemat ja soovite valida sellise, mis sobib teie niši ja soovitud esteetikaga.

Lehel WordPress.org leiate tuhandeid tasuta teemasid. Või kui soovite pisut rohkem paindlikkust, võiksite osta lisatasu teema, siin on meie lemmikkohad.

Teema installimiseks minge lehele Välimus → Teemad → Lisa uus ja kas:

 • otsige oma nime nime järgi, kui leidsite WordPress.org-ist tasuta teema
 • laadige üles oma teema .zip-fail, kui ostsite premium-teema.

WordPressi teema installimine

Kui olete oma teema installinud, saate seda kohandada, kasutades selleks reaalajas visuaalset kohandajat Välimus → kohanda.

Mõne teema juurde kuulub ka eelnevalt valmistatud demosisu, mida saate importida. Peate tutvuma valitud teema dokumentatsiooniga, et teada saada, kas see nii on.

WordPressi teemadega töötamise üksikasjalikumaks tutvumiseks lugege meie täielikku juhendit WordPressi teemade installimise ja seadistamise kohta.

7. Looge logo ja Favicon

Teie logol on oluline roll teie saidi kaubamärgi kujundamisel.

Enamikul WordPressi teemadel kuvatakse logo kuskil ülaosas navigeerimisel, tavaliselt vasakus ülanurgas (kus näete WinningWP logo).

Kui teil veel pole logo, siis võite selle termini Google’i abil leida hulga tasuta logogeneraatoreid. Või leiate Fiverrilt odavaid 5–25 dollari väärtuses logo kujundamise teenuseid.

Muidugi saate selle, mille eest maksate, ja kui soovite hämmastavat logo, peaksite olema valmis sellele sadu kulutama.

Teie favicon on väike pilt, mis kuvatakse brauseri vahekaardil. Google kuvab selle teie saidi kõrval ka mobiilsetes otsingutulemustes (ja töötab selle nimel, et tuua see ka lauaarvuti otsingutulemusteni):

Näide WordPressi faviconist Google'is

Kuna see saab nii silmapaistva koha, on see teie WordPressi saidi kaubamärgi veel üks oluline osa.

Oma veebisaidile faviconi loomiseks võite kasutada sellist tööriista nagu favicon.io.

Kui teil on oma logo ja favicon, saate need WordPressi lisada, avades WordPressi kohandaja (Välimus → kohanda) ja minnes Saidi identiteet sektsiooni. Seal näete kahte võimalust Valige logo ja Valige saidi ikoon (teie favicon):

Kuidas lisada WordPressi logo ja faviconi?

8. Eemaldage näiv WordPressi sisu

Kui installite WordPressi, sisaldab see teie saidi esiotsa mõnda näiv sisu. See on kasulik siis, kui valite endiselt oma teema, kuid kui olete selle teema üles seadnud, soovite selle kustutada, et minna oma sisu juurde.

See on järgmine:

 • Ava Postitused ja Lehed ala.
 • Hõljutage kursorit olemasoleva sisu kohal.
 • Klõpsake nuppu Prügikast võimalus sisu kustutada.

Kuidas kustutada WordPressi postitusi ja lehti

9. Looge oma põhilehed ja määrake koduleht

Kui näiv sisu on eemaldatud, olete valmis selle asendama oma sisuga.

Esiteks peate looma oma põhilehed. See hõlmab tõenäoliselt vähemalt teie lehti umbes ja umbes. Inspiratsiooni leiate meie lehtedelt Teave ja kontaktid – see on täiesti tore, kui hoiate asju praegu lihtsana.

Blogi loomisel võiksite lisada ka spetsiaalse lehe Alusta siit, mis viitab teie kõige olulisemale sisule.

Muidugi, teil pole veel blogipostitusi! Kuid neid saab alati hiljem lisada.

Uue lehe loomiseks minge Lehed → Lisa uus. Seal saate sisu lisamiseks ja oma lehe paigutuse juhtimiseks kasutada blokeerijat:

WordPressi blokeerija

Kui leiate, et plokiredaktor on teid liiga piiranud ja soovite rohkem kujundusvabadust, võite eelistada WordPressi lehe ehitaja pistikprogrammi, näiteks Elementori. Selline pistikprogramm annab teile visuaalse, lohistatava liidese oma sisu kujundamiseks.

Lõpuks kuvab WordPress vaikimisi teie avalehel viimaste ajaveebipostituste loendi.

Kui eelistate kuvada pigem staatilist lehte, saate luua uue lehe, mis toimiks teie avalehena. Siis minge Seadistused → Lugemine ja määrake Kuvatakse teie koduleht mis on võrdne Staatiline leht:

Staatilise avalehe seadistamine

Kui teete seda, soovite luua ka uue lehe, mis toimiks teie ajaveebi lehena.

10. Seadistage vidinad

Enamik WordPressi teemasid sisaldab ühte või mitut külgriba, mis kuvatakse teie sisu kõrval. Näiteks kui kasutate arvutit ja vaatate sellest blogipostitusest paremale, näete WinningWP külgriba.

Siin kuvatava teabe juhtimiseks kasutate vidinaid.

Nende seadistamiseks võite minna aadressile Välimus → vidinad:

WordPressi vidinate seadistamine

Mõned teemad võimaldavad teil kasutada ka vidinaid jaluses kuvatava teabe juhtimiseks, nagu ülaltoodud ekraanipildil. Protsess on sama, sõltumata sellest, kas töötate külgriba vidinatega või jaluse vidinatega.

Kui eelistate visuaalsemat liidest, saate oma WordPressi vidinaid juhtida ka WordPress Customizerist (Välimus → kohanda). Tore selle lähenemisviisi juures on see, et saate oma vidinaid reaalajas eelvaadata.

11. Seadistage navigeerimismenüü

Kui kasutate külgriba ja / või jaluse juhtimiseks vidinaid, peate seadistama ka peamise navigeerimismenüü, mida enamik teemasid kuvatakse lehe ülaosas.

Tavaliselt sisaldab see menüü vähemalt linke teie põhilehtedele. Võite kasutada ka rippmenüü alammenüü üksusi, et juhtida inimesi oma saidile sügavamale.

Näiteks kui hõljutate kursorit üle Kategooriad saidil WinningWP saate liikuda otse konkreetsetesse ajakategooriatesse:

Näide WordPressi menüüst

Menüü seadistamiseks minge lehele Välimus → menüüd ja looge uus menüü:

Kuidas luua uut WordPressi menüüd

Siis:

 • Kasutage vasakul asuvaid üksusi, et linke oma menüüsse lisada.
 • Seadke oma Kuva asukoht. Enamiku teemade puhul võiksite selle võrdsustada näiteks primaarse või peamise navigeerimisega, ehkki täpsed nimed erinevad teema järgi. Kakskümmend kakskümmend vaiketeemat kasutab töölaua horisontaalmenüüd.

Menüüüksuste lisamine

12. Seadistage automaatne varunduspoliitika

Oma saidi andmete turvaliseks hoidmiseks peate kindlasti seadistama mingisuguse automaatse varunduspoliitika.

Kui kasutate kvaliteetset hallatud WordPress-hostimist, teeb teie hostiettevõte seda tõenäoliselt juba teie jaoks ja võite selle jaotise vahele jätta. Kuid kui kasutate jagatud eelarvega hostimist, on ebatõenäoline, et teie hostiettevõttel oleks mingisugune tähenduslik varunduspoliitika.

Selle parandamiseks võite kasutada WordPressi varunduspluginat. Kaks head võimalust on:

 • VaultPress – tasuline, kuid ülilihtne ja asjatu. Meie õpetus.
 • UpdraftPlus – tasuta ja endiselt käed-vabad, kui olete seadistusprotsessist mööda saanud.

13. Installige mõned muud kohustuslikud WordPressi pluginad

Lisaks varundamise pistikprogrammile on ka mitu muud pluginat, mida kõik WordPressi saidid vajavad.

Esiteks võite pistikprogrammi installimiseks minna aadressile Pistikprogrammid → Lisa uus. Samuti on meil täielik juhend WordPressi pistikprogrammide installimiseks, kui soovite pisut lisateavet.

Mis on kohustuslikud pistikprogrammid?

 • Yoast SEO – tasuta – aitab teil oma SEO-d täiustada ja Google’is kõrgemal astuda.
 • WPForms – tasuta – võimaldab teil oma loendile kontaktivormi lisada, kasutades pukseerimist. Meie WPForms ülevaade.
 • WP rakett – 49 dollarit – aitab teie saiti kiirendada. WP Super Cache on hea tasuta alternatiiv, kuigi see pole just nii põhjalik. Meie WP raketi ülevaade.
 • Akismet – tasuta – kaitseb teie saiti rämpsposti eest, mida me varem mainisime.
 • ShortPixel – free – optimeerib teie pildid automaatselt, et muuta teie sait kiiremaks.

Ja siis ma arvan, et need pistikprogrammid on kasulikud enamiku WordPressi saitide jaoks, kuid ma ei liigitaks neid kohustuslikena:

 • Jetpack – tasuta – kasulik kogu, mis sisaldab palju väikeseid näpunäiteid ja funktsioone. Meie lemmik Jetpacki funktsioonid.
 • Elementor – tasuta – lisab visuaalse redigeerimise, lohistades ja redigeerides, et aidata teil luua unikaalsemaid kujundusi.
 • Thrive Leads – 67 dollarit – aitab teil oma e-posti nimekirja täiendada.

14. Eemaldage kõik kasutamata pluginad ja teemad

Sel hetkel oleks pidanud installima valitud teema ja vajalikud pistikprogrammid.

Nüüd on aeg tagasi minna ja eemaldada kõik, mida te ei kasuta! Paljud võõrustajad installivad mõned täiendavad pistikprogrammid ja teemad või olete installinud mõned valikud, mille olete testinud ja mis teile ei meeldinud.

Mõlemal juhul peaksite eemaldama kasutamata pistikprogrammid ja teemad, kuna need lihtsalt raiskavad ruumi (ja need võivad mõnes olukorras olla isegi turvarisk, kuna need failid istuvad endiselt teie serveris).

Selleks tehke järgmist.

 • Minema Välimus → Teemad või Pluginad, vastavalt
 • Hõljutage kursorit teema või pistikprogrammi kohal, mida te ei kasuta
 • Klõpsake nuppu Kustuta

15. Kirjutage oma esimene blogipostitus

Ja kui see seadistus pole sobilik, olete ametlikult valmis oma esimese blogipostituse kirjutama! Tutvustage end oma tulevastele lugejatele ja andke neile teada, mis neil teie saidil seisab.

Esimese ajaveebi postituse loomiseks minge Postitused → Lisa uus. Seal saate oma postituse tippimiseks kasutada WordPressi blokeerijat.

Kui olete valmis, klõpsake nuppu Avalda ja jagage oma saiti kogu maailmas.

Alustage WordPressiga juba täna

Selle postituse samme järgides peaks teie WordPressi sait olema esmakordseks kasutamiseks valmis.

Tõenäoliselt leiate, et teie WordPressi sait pole kunagi “valmis” ja armastate proovida uusi pistikprogramme, muuta oma põhilehti või muuta neid.

Kuid üldiselt olete valmis oma uksed avama ja külastajaid vastu võtma.

Teie saidi kasvatamiseks võite tutvuda meie WordPressi SEO juhenditega ja kuidas luua liiklust suunavat sisu.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me