Ghost vs WordPress – õige platvormi valimine

WordPressi pakkumised


Viimasel kümnendil on WordPress jätkanud sisuhaldussüsteemina (aka CMS) kasvamist ja juurdunud veelgi valitud ajaveebisüsteem miljonitele kasutajatele miljonitele kasutajatele: kas hostitud WordPress.com või WordPress.org-i ise hostitud avatud lähtekoodiga paketi kujul.

Kui otsisite uusi võimalusi veebis sisu avaldamiseks, on paar viimast aastat olnud tõepoolest lahke. Lisaks sellele, et hulgaliselt hostitud lahendusi, nagu svbtle ja Medium, on märkimisväärsed teedel tehtud, on nüüd saadaval ka mitmeid uusi avatud ja lähtekoodiga (potentsiaalselt ise hostitavaid) platvorme, mille hulgast valida: üks silmapaistvamaid on Ghost.

Selles artiklis käsitleme Ghost vs WordPressi. Katame erinevused ja sarnasused, kas üks on teisest parem, kumb tuleks valida, ja lõpuks – mida Ghost ja WordPress tulevik tuua võiks.

Sissejuhatus kummitusse

Olen üsna kindel, et te ei vaja WordPressi tutvustamist. Selle taustal keskendume nüüd sellele, mis Ghost tegelikult on. Ghost, mida algselt rahastas John O’Nolani äärmiselt edukas Kickstarteri kampaania – mis kogus peaaegu 200 000 dollarit – on Ghost paigutatud lihtsa avaldamisplatvormina. Nagu ametlikul Ghost veebisaidil on suur sissejuhatav tekst, on see selgelt öeldud: “Lihtsalt ajaveebiplatvorm“.

Installiekraan on üks vorm ja administraatori peamine ekraan saab otse punkti: teie postitused.

Peaadministraator

Administraatori põhiekraanilt saate öelda, et Ghost on tõesti mõeldud ainult blogimiseks ja ainult ajaveebi pidamiseks. Pole kohandatud postitustüüpe, pistikprogramme, alaliste linkide muutmist ja keerulisi sätteid, millega viiuldada. Saate oma postituste loendi koos eelvaatega paremal ja valikuga postitusi lisada või muuta.

Redigeerimisekraan on kahe paneeliga afäär, mis võimaldab teil vasakul vasakpoolsel kohal kirjutada Markdown ja näha tulemust paremale kirjutades.

Alumine riba võimaldab teil lisada silte, postituse avaldada ja muuta mõnda sätet, näiteks postituse URL, avaldamise kuupäev, autor ja metaandmed. Samuti saate lisada esiletõstetud pildi, muuta postituse staatiliseks leheks ja postituse kuvada.

Postitage redigeerimine Ghostis

Ghostil on ka minimalistlike seadete jaotis. Mõned üldised valikud võimaldavad teil muuta pealkirja, kirjeldust, logo, teemat ja muid sarnaseid sätteid. Samuti saate luua ja muuta kasutajaid, silte, seada oma navigeerimismenüü üksusi ja lisada koodi päisesse või jalusesse. Jaotises Labs saate kasutada isegi mõnda eksperimentaalset funktsiooni. Kuid jällegi, nii kaugele see läheb.

Kasutaja profiil kummituses

Kui Ghost oli installitud, võttis see mul umbes kaks minutit kokku panna midagi äärmiselt esindlikku; midagi, mida ma tegelikult tootmises hästi kasutaksin.

Näide kummituspostitusest

WordPress vs kummitus

Nüüd, kui oleme kummituse põhitõed loonud, vaatame, mis eristab seda WordPressist.

Alustamine

WordPressi ise hostitud versioon on palju hõlpsamini juurdepääsetav kui Ghost. See on seotud platvormi aluseks oleva tehnoloogia ja populaarsusega. WordPressi installimine on sama lihtne kui ZIP-faili hankimine, serverist väljavõtmine ja brauseri suunamine oma veebisaidile. Kui te pole kunagi Internetis failidega töötanud, ilma et peaksite kartma, sest peaaegu kõigil headel hostimisteenustel on ühe klõpsuga installimine – see tähendab, et WordPress on teie käeulatuses kõikjal, kuhu lähete.

Ghost seevastu on üles ehitatud Node.js abil – nii et selle installimiseks ja käitamiseks on teil vaja terminali. Kuna vaikimisi käivitatakse rakendused pärast väljumist terminalis, peatuvad Gosti abil korraliku veebisaidi käitamiseks veel mõned tööd. See pole eriti keeruline, kuid selleks, et seda praegu teha, on teil kindlasti vaja mõnda arendajat.

Siiski on häid uudiseid: mõlemad platvormid pakuvad ka hostitud teenuseid. WordPress.com asub WordPressil põhinevate saitide jaoks ja ka Ghostis saate registreeruda.

Hinnakujundus

Mõlema platvormi lähtekood on tasuta. Kui saate koodi ise üles ja käima saada, saate seda kõigi oma veebisaitide jaoks kasutada nii palju kui soovite. Kui te ei soovi ise asjade ajamise pärast muretseda, võite kasutada ülalmainitud hostitud teenuseid.

Kummitus

Halb uudis on see, et Ghost võõrustas ei ole tasuta hostitud võimalust. Mul on sellega tegelikult kõik korras; Ma hindan nende tööd, nii et nad väärivad väikest hüvitist. Nemad tehke siiski käepärane 14-päevane tasuta prooviversioon, nii et saate alati proovida asju enne, kui endale kohustusi teete.

Saadaval on kolm plaani: isiklik, edasijõudnutele, meeskonnale ja ettevõttele.

Isiklik plaan on 8 dollarit kuus ja see annab teile üks kuni 25 000 vaatamisega ajaveeb. Täpsem plaan tagastab teile 24 dollarit ja annab teile kolm blogi 100 000 kombineeritud vaatega. Meeskonna plaan on 80 dollarit koos 10 blogi ja 350 000 vaatamist. Suurim plaan maksab 200 dollarit kuus ja annab teile piiramatu ajaveeb, 1 000 000 vaatamist.

Mõne suurema plaani valimisel on mõned eelised, kuid ma arvan, et kui teil on vaja rohkem kui kolme ajaveebi, oleks teil parem maksta kellelegi 100 dollarit oma domeenide seadistamiseks kui maksta iga kuu hostimise eest 100 dollarit. Isiklikud ja edasijõudnute plaanid tunduvad olevat enam kui mõistlikud.

WordPress

WordPressi põhirõhk on avatusel ja seda kajastavad nende hostitud plaanid. Nende põhiplaan on eluks ajaks tasuta ja annab teile soovitud arvu veebisaite. Kuigi kui soovite kasutada oma domeeni (saidi myblog.wordpress.com asemel) või soovite näiteks rohkem kohandamisvalikuid, peate oma rahakoti vastavalt avama.

Lisatasu teenuse eest saate maksta 99 dollarit aastas, mis annab teile kohandatud aadress ja kohandamisvalikud, või saate oma domeeni kaardistada lihtsalt 13 dollariga aastas.

Isiklikult arvan, et Ghost hostitud teenus on palju selgem; sa tead täpselt, mida sa saad. Kuna WordPress on nii hõlpsasti juurdepääsetav, ei usu ma tegelikult, et WordPressi hostitud teenusest palju kasu oleks – välja arvatud võib-olla suuremate võrkude jaoks.

Esmamulje

Minu esmamulje WordPressist oli juba mõnda aega tagasi, kuid ei saa eitada, et see on Ghostist oluliselt keerulisem. Ma ei ütleks, et WordPressi on iseenesest keeruline kasutada, kuid seal on nii palju, et see võib uutele tulijatele kohati pisut üle jõu käia.

Mis on tööriistad? Miks nad erinevad seadetest? Miks on mõnel teemal oma kohandatud seadete leht ja mõnel kasutatakse WordPressi teema kohandajat? Need on vaid mõned paljudest küsimustest, mis WordPressiga alustades sageli kerkivad.

Lisaks on WordPressi administraatori paneel vaieldamatult pisut vananenud. Sellele on aastate jooksul tehtud mõned kapitaalremont, kuid struktuurilt on see endiselt sama, mis viis või kuus aastat tagasi – ja see näitab.

Ghost seevastu tunneb värsket õhku. Algsel administraatori ekraanil kuvatakse teie postitused ja sellel on nii vähe juhtelemente, et saate kõike lühidalt välja mõelda. Mõelge suurele, julgele, ilmsele ja ilusale. Isegi seadete jaotis on puhas ja piisavalt lahja, et sellest aru saada vaid mõne minutiga.

Ghost pakub administraatoris tõesti lihtsust. Selle ümber liikumine on lihtne ja suhteliselt intuitiivne; saate varsti teada, kus kõik on, ja see paneb teid kirjutama – see on asi, mida iga ajaveebiplatvorm peaks tegema!

Postituste kirjutamine

Olen suur fänn kirjutada Markdownis, mis on vorming, mida Ghost kasutab. Kui te pole sellega harjunud, võtab õppimine paar minutit, kuid see on tõesti väga lihtne. Süntaksi nägemiseks võite vaadata seda Markdowni cheatheeti või (kui te juba kasutate Ghostit), klõpsake Ghosti postituse redigeerimise ekraanil väikest Markdowni ikooni..

Kui kasutate hostimiseks WordPress.com, saate märgistamise lubada oma kirjutamisseadetes. Kui kasutate ise hostitud versiooni, vajate siiski pistikprogrammi, näiteks WP-Markdown.

Põhiline kirjutamine

Mõlemal platvormil on eelvaated saadaval. WordPressil on visuaalne redaktor, mis võimaldab teil oma töö tulemust näha ja seda mööda minnes redigeerida. Eelvaade pole kuigi kohutavalt täpne, välja arvatud juhul, kui teie teema looja on selle täpsuse saavutamiseks pisut uurinud (märkus: tuleb märkida, et WordPress tegeleb aktiivselt visuaalse redaktori paremaks muutmisega).

Ghostil on kahe paneeli süsteem, millega on rõõm töötada. Teil pole vaja edasi-tagasi lülituda ning teie märgistus sõelutakse ja kuvatakse kirjutades.

Minu jaoks võidab Ghost selles küsimuses lihtsalt sellepärast, et see näeb nii hea välja. See paneb teid mõlemaid tahtma rohkem kirjutada ja kirjutada paremaid, kaasahaaravamaid sisu. Samuti on palju lihtsam kirjutada ühiseid elemente, näiteks loendeid jne.

Piltide lisamine

Olin väga meeldivalt üllatunud, kui Ghost kujutisi teostas. Ma olin mures, et nad ei suuda seda allahindlusega maha tõmmata. See toimib järgmiselt: loote pildielemendi Markdowniga. See muutub pildi kohahoidjaks, kus saate pilti lohistada.

Kummituspildi kohatäide

WordPressis lohistate pildi redigeerijasse, mis avab seejärel jaotise „Lisa meedium” ja laadib pildi automaatselt üles. Seejärel klõpsate sisestusklahvi ja pilt lisatakse.

WordPressi meediadialoog

See ei kõla liiga raskelt – ja tegelikult pole ka -, kuid täiendavaid tegureid on vähe. Meediumidialoogiboks on suur ja võimalusi täis. Kujutise avanemist oodates laadige pilt üles, klõpsake nuppu ja oodake, kuni see lühikoodi sisestatakse, võtab märkimisväärselt palju aega. Veelgi enam, üleslaadimine võib võtta mõne aja, eriti kui teie teema rakendab mitu pildi suurust.

Ghostiga on protsess palju kiirem. Sisestage lihtsalt kolm märgistamismärki, lohistage pilti ja jätkake kirjutamist. Kui see on kõik, mida vajate, võidab ka Ghost selle kategooria, kuid WordPressil on siiski varrukast rohkem võimalusi.

WordPressi abil saate lisaks pildi suuruse ja joonduse valimisele määrata ka pildi pealkirja, pealdise, altteksti ja kirjelduse. Keerukate veebisaitide jaoks võib see olla õnnelik ja väärt on veel kaks või kolm sekundit, mis pildi lisamiseks kulub.

Lühidalt: kui vajate oma piltide jaoks palju võimalusi, pakub WordPress neid teile paremini. Ghostil pole täpsemaid võimalusi, mida WordPress teeb, kuid see võib teile ikkagi kauneid pilte anda, kui olete rahul ühe suuruse lisamisega.

Täpsem redigeerimine

WordPress võidab sellest loendist kindlasti, kuna meil on kummituse võimalused juba otsa saanud. WordPressil on mõned lühikesed koodid, mida saab kasutada näiteks sisu, galeriide ja muu sisseehitatud manustamiseks; Lisaks saate pistikprogrammidega ka palju enamat lisada, mis annab teile juurdepääsu keerukatele elementidele, millel on vaid paar lihtsat tähemärki.

Näiteks saate rakenduse [galerii] abil kuvada galerii kõigi piltidega, mis on WordPressi praegusele postitusele üles laaditud. Meediumiakna abil saate koostada ka suvaliste piltide galeriid – näiteks: . Ghostil pole selleks üldse võimalust.

Sisuesitlus

Mõlemad platvormid on teemadele tugiteenuseid lisanud, nii et see pole tegelikult WordPressi ja Ghosti otsese võrdluse jaoks sugugi oluline, see on rohkem teema kättesaadavuse küsimus. Kuna WordPress on tegutsenud juba kümmekond aastat, pole üllatav, et selle jaoks on sajad kordi rohkem teemasid.

WordPressi teemad ulatuvad minimaalsest kuni võimatult keerukateni, alates üldistest äriteemadest kuni konkreetsete rakendustetaoliste teemadeni loomaarstide, spaade, automüügiettevõtete, kokandusblogide ja muu jaoks.

Võite WordPress.org-ist leida tuhandeid tasuta teemasid või osta premium-teemat Themeforestist või väiksematest teemapoodidest, näiteks Elegant Themes, ThemeIsle või WPMU DEV – tegelikult on sadu kohti, kus kvaliteetseid WordPress-teemasid osta.!

Vastupidiselt sellele on ametlikul Ghost Marketplace’is ainult umbes 150 tasuta kummituste teemat, ehkki ka seal on kuskil umbes 250 või rohkem premium-teemat (kuigi tundub, et need on suuresti lingid välistelt saitidelt, näiteks Themeforest – kes kuvavad ka suure valik premium Ghost-teemasid siin.

WordPressi vaiketeema on praegu kakskümmend viisteist, Ghosti jaoks on see Casper.

Neid kahte on keeruline võrrelda, kuna Ghostil pole funktsioone, näiteks vidinaga külgriba. Casper on suurepärane, kui teil on väga keskendunud veebisait, näiteks toidublogi või reisiblogi, kuid kui vajate oma teemast pisut rohkem, siis peate tõenäoliselt minema koos millegi muuga.

Kasutaja seisukohast on WordPressi abil teemade installimine lihtsam, kuna saate teemasid otsida otse administraatorist ja vaadata neid reaalajas eelvaatena.

Ghostiga peate teema üles laadima oma installimise sisukausta. See ei ole suur vaeva, kuid nõuab siiski rohkem aega.

Veebisaidi haldamine

Ghost on lihtne asi, nii et see pakub teie saidi haldamiseks vähem tööriistu. Ma arvan, et see on hingamine värsket õhku tänapäeval meres, kus on ülehaldus. Usun kindlalt, et hea sisu haldab mingil määral iseennast ja Ghost pakub teile selleks kõiki vajalikke tööriistu.

Ghosti abil on jagamine sisse ehitatud, teil on postituse kohta saadaval otsingumootori optimeerimise (SEO) põhiseaded ja kasutajahaldus on tõesti päris korralik. Tegelikult viitab tõsiasi, et kasutajahaldus on nii hästi tehtud, et rohkem rõhutatakse saidi taga olevaid autoreid. Kuigi praegu puuduvad konkreetsed funktsioonid, näivad mitme autoriga seadistused ja muud autoripõhised funktsioonid midagi sellist, mille saab olemasolevast süsteemist loomulikult välja ehitada.

Kuigi WordPress on seadete osas koletis, pole tegelikult nii suurt vahet, kui võite arvata. Paljud WordPressi seaded, millega olete ehk harjunud, näiteks SEO seaded, asuvad seal teie kasutatavate pistikprogrammide, mitte süsteemi enda tõttu.

Saidiseansse on võib-olla veel mõned üldisemad, kuid kui pistikprogrammid kõrvale jätta, annaksin selle kategooria tegelikult Ghostile, sest kasutajarühma jaoks, kes tõenäoliselt kasutab Ghostit, on olulisemad haldusfunktsioonid juba sisse ehitatud, samas kui WordPressi abil saate kõigi aluste katmiseks tuleb kasutada mitmeid pistikprogramme.

Laiendused

Jällegi pole see selle loendi võrdlus kuigi õiglane, kuna Ghostil pole laiendatavust. WordPressis saavad pistikprogrammid teha põhimõtteliselt ükskõik mida. Alates taustaprogrammi täielikust uuesti modelleerimisest kuni täieliku ettevõttehaldusrakenduse pakkumiseni lihtsale veebisaidile – see on WordPressi abil kõik võimalik!

Ghostiga saab aga seda, mida sa näed. Paljude inimeste jaoks on see lihtsalt tore, kuid ärge lootke, et mõni täpsem sisuhalduse kraam tuleb varsti kohale. Ghost on ainus laiendatav võimalus sisestada päisesse ja jalusesse mõni kood ja see on see.

Tulevikuplaanid

Praegu on WordPressil kõvasti tööd selle nimel, et tal juba olemas olla. Plaanis pole ühtegi tohutut funktsiooni, millest ma oleksin teadlik, ja praegu keskendub arendus enamasti liidese ja kasutajakogemuse parandamisele. Sellegipoolest ei tahaks ma hinge tõmmata taustprogrammis hõlpsamini kasutatava administraatori paneeli ja viilutusliidese pärast.

Seevastu Ghostis toimuv arendus on palju põnevam. Neil on plaanis Ghost Apps (pluginad), mis vabastamisel muudab Ghost palju elujõulisemaks alternatiiviks WordPressile. Töödes on ka armatuurlaud, mis saab olema administraatori paneeli lähtepunkt (ma oletan) ja mida saab muuta Ghost Appsi kaudu. Kõigi kavandatud funktsioonide vaatamiseks vaadake nende funktsioonide dokumentatsiooni, mida nad Githubis töötavad.

Kas ma peaksin kummitust kasutama??

Niisiis, kuidas neid kahte võrrelda, mis on WordPress vs Ghost showdowni tulemus? Alustuseks pole see tegelikult õiglane võrdlus – näiteks õunad ja apelsinid. Jah, mõlemad on viljad, kuid nad on väga erinevad. See, kas peaksite Ghostit kasutama või mitte, on tõesti käes oleva projekti mõte.

Kas töötate lihtsa ajaveebi kallal, kus põhirõhk on sisul ja te ei pea tegema mingeid täpsemaid asju, näiteks reklaame ega kohandatud struktureerimist? Kui jah, on Ghost WordPressi jaoks täiesti elujõuline alternatiiv. See on kutsuv, hõlpsasti kasutatav, moodsa välimusega ja sellel on palju teemasid, mille vahel valida. Samuti annate oma panuse väikesesse toredasse projekti!

Kui aga kasutate ettevõttele mõeldud veebisaiti, vajate keerulisi funktsioone või peaksite tulevikus funktsioone laiendama ja muutma, soovitan valida WordPress või jääda selleks ajutiselt. WordPress võib olla kohmakas ja tülikas ning sisaldab meeter tonni asju, mida te ei vaja, kuid sisaldab ka tonni asju, mida te võib väga hästi vaja.

Lõplik kohtuotsus

Isiklikult kirjutaksin hea meelega isikliku ajaveebi oma elust, toidust, reisidest, oma koerast või muust Ghostist. Kaasaegne liides klõpsab tõesti minuga; Mulle meeldib kirjutada Markdownis ja ma armastan kiirust, millega see kõik töötab. See teeb kirjutamise jälle lõbusaks!

WordPressi kohta on kõik palju keerulisem. Administreerimisest redigeerimiseni ja isegi oma veebisaidi hostimisvõimaluse valimiseks on sellel rohkem võimalusi ja kaalumist. Selle keerukus on põhjusel – kapoti all on palju rohkem jõudu.

See tähendab, et praegu näen Ghostit tahvelarvutina, samas kui WordPress on nagu minu iMac. Ma ei tooks oma iMaci puhkusele ega viiks tagaaeda – sellepärast on mul tahvelarvuti. Kuid seevastu ei saa ma oma tahvelarvutiga tõsist tööd teha, seetõttu on mul iMac.

Päeva lõpus on Ghost ja WordPress kaks väga erinevat toodet. Ghost on suunatud neile, kes soovivad keskenduda lihtsalt veebis kirjutamisele ja avaldamisele, samal ajal kui WordPress on jätkuvalt kujunemas tööriistaks, mis suudab toota mitte ainult ajaveebide, vaid ka kõigi mis tahes kujutatavate veebisaitide jaoks!

(Värskendus – 5. juuni 2015: lisateavet – mis on oluline – Ghost ja WordPress.com (mitte WordPress.org) võrdluse kohta, vaadake kiiresti seda uut postitust, kus tsiteeritakse John O’Nolani mõnda sõna

Kas kasutate / kasutatud Ghostit või WordPressi? Mõtted?

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map