Satura piegādes tīkli – visaptveroša rokasgrāmata WordPress lietotājiem

WordPress piedāvājumi


Visi uzņēmumu īpašnieki vēlas, lai viņu vietne paaugstinātu meklētājprogrammu klasifikāciju un iegūtu pēc iespējas vairāk trafika. Mūsdienās vietnēm ir jābūt pēc iespējas ātrākām, lai tās varētu ierindoties meklētājprogrammu rezultātu lapās (SERP) – tas izskaidro, kāpēc vietņu ielādes ātrums ir kļuvis tik liels darījums.

Vietnēm ar globālu auditoriju viens no šādiem soļiem pareizajā virzienā, meklējot arvien ātrāku vietni, ir satura piegādes tīkla (CDN) izmantošana..

Šajā rakstā mēs apskatīsim pamatus tam, kas ir CDN, pirms pāriet pie tēmas, kā to integrēt ar WordPress, un nobeigumā sniegsim dažus labākos pieejamos CDN ieteikumus. Sāksim.

Daži CDN pamati

Lai precīzi izskaidrotu, kas ir CDN un kā tas darbojas, vispirms mums jāatkāpjas un jāpaskaidro daži galvenie jēdzieni. Tīmekļa vietne sastāv no daudziem atsevišķiem gabaliem, kurus brīvi sauc par elementiem, no kuriem katrs var ievērojami atšķirties no nākamā, ti, daži būs attēli, daži var būt audio vai video faili, bet citi būs uz kodu balstīti faili, piemēram, kā HTML, CSS un JavaScript faili. Ja ir īpaši lēns interneta savienojums, dažreiz ir iespējams redzēt, ka šie atsevišķie fragmenti tiek ielādēti dažās vietnēs.

Tagad, kad lietotājs pieprasa tīmekļa lapu, katram no šiem elementiem jāatrodas uz servera un jābūt samontētiem (visi lidojumā un zibens ātrumā!). Lielākā daļa tīmekļa lapu faktiski neeksistē kā iepriekš sagatavotas lietas – tā vietā tās tiek izveidotas un izmantotas lietotājam tikai tad, kad viņa pārlūkprogramma pieprasa apskatīt noteiktu tīmekļa lapu.

CDN uzdevums ir saglabāt pēc iespējas vairāk šo iepriekšminēto elementu dažādos serveros, kas atrodas visā pasaulē. Tas ir paredzēts, lai padarītu tos pēc iespējas ģeogrāfiski tuvāk cilvēkiem, kuri tos pieprasa no servera – ideja ir, ka, jo mazāks ir informācijas attālums, jo ātrāk tā nonāk.

Turklāt CDN var arī saspiest noteiktus lappuses elementus vai sagrupēt tos mazāk paketēs, kā rezultātā pārlūkprogrammām un serveriem tiek samazināts turp un atpakaļ un atkal tiekielādēts ātrāks laiks..

Kas ir satura piegādes tīkls?

Kopumā CDN ir pakalpojums, kas jūsu vietnes statiskos elementus (t.i., tos elementus, kas nekad nemainās, piemēram, attēlus, CSS un JavaScript failus) glabā serveru tīklā, kas atrodas visā pasaulē.

Izmantojot CDN, kad apmeklētājs pieprasa jūsu vietnes vietni, visi statiskie elementi tīmekļa vietnē tiek parādīti viņa pārlūkprogrammā. no servera, kas vistuvāk to faktiskajai atrašanās vietai.

Kā darbojas CDN - diagramma

Piezīme. Lai iegūtu papildu, nedaudz plašāku skaidrojumu par to, kas ir CDN, skatiet šo parocīgo infografiku no KeyCDN.

CDN lietošanas priekšrocības

CDN iekļaušana ir izdevīga vairāk nekā vienā veidā:

 • Tas palīdz daudz ātrāk ielādēt vietnes statisko saturu. Serveri, kas atrodas ģeogrāfiski tuvāk lietotājam, apkalpos statiskās lapas, tādējādi samazinot apiņu un turp un atpakaļ brauciena uz serveri laiku.
 • Savienojumu skaits, ko vienlaicīgi var izveidot vietne, ir ierobežots. Kad saturs tiek glabāts vairākos serveros, slodze tiek sadalīta, ļaujot iegūt vairāk tieša savienojuma.
 • Ar šo izkārtojumu labāk var tikt galā ar pēkšņiem pārsprāgumiem vai satiksmes intensitātes palielināšanos. Sašaurinājumi oriģinālajā serverī samazināsies.
 • Lielākā daļa pakalpojumu sniedzēju piedāvā papildu drošības līmeni serveriem, tāpēc visi ļaunprātīgas programmatūras uzbrukumi tiek apturēti, pirms tie sasniedz serveri. Viņu pieņemtie drošības pasākumi ietvers IP maskēšanu, balto un melno sarakstu, SSL atbalstu un vairākas HTTP autentifikācijas metodes. Pat ja kāds serveris piekāpjas uzbrukumam, citi ir pieejami, lai nodrošinātu vietnes darbības laiku. Paredzams, ka jebkurai labai hostinga kompānijai būs šādas drošības funkcijas, taču tā ir diezgan liela daļa no standarta pakalpojuma CDN pakalpojumu sniedzējam..
 • Ātrums nozīmē labāku lietotāja pieredzi. Atlēcienu likmes tiek samazinātas.
 • Lielākā daļa pakalpojumu sniedzēju garantē arī 100% pieejamību, pat strāvas vai aparatūras kļūmju gadījumā. Tāpēc dīkstāves traucējumu dēļ tīklā gandrīz nav.

Ko meklēt CDN

CDN parasti piedāvā plašu serveru tīklu, ērtu integrāciju ar WordPress un bezmaksas izmēģinājuma plānus. Un daži pat piedāvā bezmaksas pakalpojumus. Pārbaudot pakalpojumu sniedzējus, vienmēr ņemiet vērā savas vietnes vajadzības.

 • Joslas platums: Joslas platums un joslas cenas ir patiešām svarīgi aspekti, kas jāpārbauda. Jums jāzina savas joslas platuma prasības un jāpārbauda, ​​vai pakalpojumu sniedzējs var tās saskaņot par saprātīgām izmaksām. Lai novērtētu joslas platuma prasību, varat apmeklēt vietni 5cents.cdn. Pārbaudiet arī to, vai satiksmē ir pieļaujama pārsprāgšana vai pēkšņas tapas, kā arī likmes, kas tiek iekasētas par šādiem pārrāvumiem. (Jūs nevēlaties nepatīkamus pārsteigumus.)
 • Tīkla kvalitāteTīkla kvalitāti var pārbaudīt, pārbaudot latentumu (cik ilgs laiks nepieciešams atbildes saņemšanai) un joslas platumu (saņemto baitu skaitu). Laiks līdz pirmais baits jāsamazina līdz minimumam, un joslas platumam jābūt konsekventam visā tīklā, jo ātrums būs tikai tik labs, cik vājākais posms. Tas ir īpaši svarīgi vietnei, kas straumē multivides saturu.
 • Pieejamība: Tīklam vienmēr jābūt pieejamam, un, ja tīklā esošais serveris nedarbojas, jāievieš automātiska novirzīšana. Lielākā daļa CDN pakalpojumu sniedzēju garantē 100% pieejamību. Pārbaudiet arī tīkla izmantošanu – pārpildīts tīkls var palēnināt vai izjaukt jūsu trafiku.
 • Pārklājums: Tīkla pakalpojumu sniedzējam jābūt spēcīgam klātbūtnei vietā, kur ir koncentrēta jūsu auditorija. Kaut arī servera tuvums vai atrašanās vietas noteikšana ģeogrāfiskajā apgabalā ir svarīga, trafika maršrutēšana ir patiešām kritiska ātruma noteikšanai. Tas nozīmē, ka pat tad, ja ir kāds serveris, kas atrodas tuvāk nepieciešamajai atrašanās vietai, tas var nedarīt neko daudz, ja maršrutēšana tiek veikta apļveida veidā. Parasti tuvums ir saprātīgs maršruta rādītājs, kas tiks izmantots datu pārsūtīšanai.
 • Tehnoloģijas: Kad lietotājs nosūta pieprasījumu vietnei, DNS automātiski novirza vaicājumu uz tuvāko serveri, pamatojoties uz lietotāja atrašanās vietu un citu informāciju. CDN jāizmanto jaunākās tehnoloģijas, lai droši un ātri pārsūtītu datus.
 • Monitorings reālajā laikā: Pakalpojumu sniedzējam ir jāpārrauga tīkls reāllaikā, īpaši pēdējās jūdzes laikā, un jums nevajadzētu no lietotāja uzzināt, ka jūsu vietne nav pieejama. Pakalpojuma sniedzējs var iegūt datus no lietotāja pārlūka, lai pārbaudītu joslas platumu un latentumu.
 • Atbalsts: Vēlams atbalsts 24 stundas diennaktī, 365 dienas gadā, ņemot vērā, ka tīkls var darboties dažādos laika periodos. Turklāt CDN integrēšana WordPress var būt diezgan tehniska, un jums, iespējams, nāksies atgriezties pie pakalpojumu sniedzēja atbalsta..
 • Izmaksas: Izmaksas ir galvenais apsvērums, izvēloties jebkuru pakalpojumu. Vietnē cdncalc.com varat salīdzināt vairākus pakalpojumu sniedzējus un atrast labāko CDN. Vai arī izmēģiniet vietni cdnfinder.com, kur varat izmantot filtrus, lai atrastu CDN no 35 pakalpojumu sniedzējiem.

Serveru veidi

CDN arhitektūra būs atšķirīga, un dažādiem CDN ir atšķirīgs mezglu un klātbūtnes punktu skaits. Viņi izmanto pārvadātāju, ISP un tīkla operatoru tīklu, lai mitinātu savus serverus un piegādātu auditorijai saturu, un serveri un tīkli var piederēt CDN vai arī tie var būt gan īpašumā, gan nomā.

CDN var izmantot dažāda veida serverus.

 • Izvelciet serveri: Šis serveris ir ideāli piemērots WordPress lietotājiem un ir lieliski piemērots mazu failu piegādei. Lai strādātu ar šāda veida serveriem, visi jūsu dati ir jāglabā oriģinālajā serverī (tas nozīmē, ka jūsu galā ir uzlabota servera telpa). Kad pieprasījums tiek veikts netālu no CDN servera, šis serveris izvilks datus no jūsu sākotnējā servera un nodos tos lietotājam. Pirmais lietotājs īsti neizjūt nevienu no samazināta ielādes laika priekšrocībām, taču lapa tiek saglabāta kešatmiņā CDN, un nākamie lietotāji saņems visas priekšrocības. Fails no servera tiek saglabāts kešatmiņā līdz tā derīguma termiņa beigām. Vilkšanas metode ir vienkārša, lēta un vienkārša.
 • Push serveris: Šāda veida serverī jūs augšupielādējat failus uz pakalpojumu sniedzēja serveri. Tas ir vairāk piemērots lielākiem failiem un būs dārgāks, jo, iespējams, nāksies iegādāties servera vietu CDN.
 • Vienādranga serveris: Šie serveri paļaujas uz ļoti daudziem datoriem, kas ir savienoti ar internetu – centrālā servera nav. Ir diezgan lēti izmantot šos serverus, taču par drošību šajā tīklā nav daudz runas.

Kā integrēt CDN ar WordPress

CDN integrēšana ar WordPress ir daudz vienkāršota, izmantojot spraudņus: lielākajai daļai pakalpojumu sniedzēju ir jāaktivizē spraudņi un jāizvēlas jūsu vietnei raksturīgās opcijas. Parasti jums nevajadzētu saskarties ar kādām problēmām, taču, ja jūs nonākat aizķeršanās, iespējams, būs nepieciešama kāda roktura rokturis, lai pabeigtu integrāciju.

Veiciet šīs desmit vienkāršās darbības:

 1. Izvēlieties CDN nodrošinātāju: Atveriet kontu pie CDN pakalpojumu sniedzēja. Katrs CDN nedaudz atšķiras no tā, kā tas tiek integrēts ar WordPress, taču daži iestatīšanas procesa posmi ir kopīgi visiem.
 2. Atpakaļ uz augšu: Kā vienmēr, mēģinot veikt lielas izmaiņas jūsu vietnē, vispirms izveidojiet visu failu un datu bāzes dublējumkopijas.

 3. Spraudņa lejupielāde: Lai palīdzētu integrācijas procesā, jums, iespējams, būs jālejupielādē, jāinstalē un jāaktivizē spraudnis (piemēram, W3 kopējā kešatmiņa (bezmaksas), WP super kešatmiņa (bezmaksas) vai WP Rocket (piemaksa))..

 4. Spraudņa iestatījumi: Pēc spraudņa aktivizēšanas apmeklējiet iestatījumu lapu. Šī lapa ir diezgan pašsaprotama, un jūs varat pielāgot iestatījumus savām vajadzībām.

 5. W3 kopējā kešatmiņa: Ja pakalpojumu sniedzējs nenodrošina vai neiesaka konkrētu spraudni, spraudnis, kurš, iespējams, visbiežāk tiek ieteikts neatkarīgi, ir W3 kopējā kešatmiņa, kuru varat lejupielādēt un aktivizēt no WordPress spraudņu krātuves. Kad tas ir aktivizēts, apmeklējiet savas WordPress vietnes informācijas paneli un noklikšķiniet uz Iestatījumi zem Performance, un atzīmējiet izvēles rūtiņu Iespējot CDN. Izvēlieties CDN nodrošinātāju, pie kura esat atvēris kontu.

CDN

6. CDN iestatījumi: Tagad atrodiet CDN zem Performance un noklikšķiniet uz tā. Šīs lapas iestatījumiem ir dažādas sadaļas, un Vispārīgi Sadaļā izvēlieties, kuras mapes tiks mitinātas CDN serveros.

Kopējie kešatmiņas vispārējie iestatījumi

7. KonfigurācijaRitiniet uz leju līdz Konfigurācija sadaļu, kurā jums būs jāievada akreditācijas dati, ko jums piešķīris pakalpojumu sniedzējs (ja vēl neesat tos saņēmis, sazinieties ar viņu atbalstu). Kad esat to izdarījis, varat to izdarīt Aizstāt resursdatora vietnes nosaukumu ar resursdatora nosaukumu, ko nodrošina jūsu CDN pakalpojumu sniedzējs.

CDN konfigurācija

CDN URL, kas jums jāaizpilda, ir atrodams Pull zonā, kuru izveidojat pie sava pakalpojumu sniedzēja. (Plašāk par Pull Zone nākamajā punktā.) Vienkārši nokopējiet no turienes un ielīmējiet to šajā laukā.

Lapā, kurai piekļūst CDN tīklā, URL ceļi izskatīsies atšķirīgi, jo piekļuve šīm lapām tagad ir no CDN tīkla servera, nevis no sākotnējā servera. Šie faili parasti automātiski ņem CDN vietrādi URL. Jebkurai lapai, kas lietotājam tiek piešķirta no jūsu sākotnējā servera, būs šāds URL:

http://www.mywebsite.com/wp-content/uploads/image01.png

Kad fails tiek augšupielādēts CDN tīkla serverī un no tā tiek pasniegts lietotājam, URL parādīsies šādi:

http://mywebsite.com.cdn.com/wp-content/uploads/image01.png

Mēs varam mainīt šo URL uz

http://cdn.mywebite.com/wp-content/uploads/image01.png

Ņemiet vērā, ka vietne mywebsite.com.cdn.com ir mainīta uz cdn.mywebite.com. Jūsu DNS iestatījumi jāmaina, lai tas atspoguļotos. Tā rezultātā var rasties daži papildu DNS vaicājumi, palēninot atbildes no servera, bet mēs varam kompensēt zaudēto laiku, jo atbilde tiek ielādēta no tuvākajiem CDN serveriem.

Šīs izmaiņas ir atgriezeniskas, un, atsaucot tās, jūs varat atkal ielādēt failus no sākotnējā servera.

 1. Pull zona: Vairumā gadījumu, pirms jūs varat iegūt CDN URL, lai aizpildītu W3 kopējās kešatmiņas iestatījumus, CDN serverī ir jāiestata ievilkšanas zona. Piesakieties savā CDN kontā un, izmantojot vadības paneli, izveidojiet pull zonu un nosauciet to, sekojot pakalpojumu sniedzēja norādījumiem. Ja ievadāt pielāgotu domēnu, jums tam būs jāizveido CNAME ieraksts.

Kad esat pabeidzis, varat pārbaudīt iestatīšanu un pēc tam saglabāt iestatījumus W3 kopējā kešatmiņā.

 1. Augšupielādēt, izmantojot FTP: Ja jūsu izvēlētais CDN neatbalsta W3 kopējo kešatmiņu vai kādu citu spraudni, jums jāizvēlas pats mitināts vai FTP atbalstīts CDN. Lai augšupielādētu failus, izmantojot FTP, saglabājiet viegli pieejamu informāciju, piemēram, FTP resursdatoru, lietotāja pieteikšanās akreditācijas datus, drošības protokolu un CDN pakalpojumu sniedzēja FTP iestatījumus..
 2. Manuāla augšupielāde: Ja FTP netiek atbalstīts, faili būs manuāli augšupielādējami. Šis ir sarežģīts veids, kā rīkoties, un tas nav ieteicams iesācējam, tāpēc, ja apkārt ir daudz standarta CDN pakalpojumu sniedzēju, es neieteiktu CDN, kura jums ir nepieciešams, lai jūs manuāli augšupielādētu saturu..

Īss ieskats dažos populārākajos CDN nodrošinātājos

Ir daudz kvalitatīvu CDN pakalpojumu sniedzēju, kas ēdina visu veidu vietnes – gan mazas, gan lielas -, un es esmu uzsvēris dažu populārāko vietņu funkcijas, kas ir piemērotas mazām, vidējām un diezgan lielām WordPress vietnēm. Es neesmu iekļāvis tādus CDN kā Akamai, kas nodrošina milzīgas, uzņēmuma līmeņa vietnes.

MaxCDN

MaxCDN saskaita daudzus labi zināmus vārdus, piemēram, WP Engine, starp 16 000 vietnēm, kas izmanto tā pakalpojumus. Saturs tiek ievietots 19 globālos PoP, un MaxCDN uztur vienaudžu līgumus ar Vodafone, AT&T, Verizon un Rogers, lai ātrāk piegādātu saturu mobilajiem tālruņiem.

MaxCDN

Integrācija ar WordPress notiek, izmantojot W3 kopējo kešatmiņu, un vidēja līmeņa kešatmiņas slānis aizsargā jūsu izcelsmes serveri no pieprasījuma pārslodzes. Uzlabota drošība tiek nodrošināta ar divu faktoru autentifikāciju un IP balto sarakstu; šķīstīšana & nodrošināšana, SSL aktivizēšana un analītiskā atskaite notiek reālā laikā. Varat arī kontrolēt satura piegādes veidu lietotājiem no Edge serveriem, mainot Edge serveru noteikumus.

Jūs varat izveidot pielāgotu paketi par gigabaitu vai izvēlēties standarta paketes ar 9 vai 299 ASV dolāriem mēnesī. Divām standarta paketēm ir 30 dienu naudas atdošanas garantija.

CloudFlare

CloudFlare izmanto jaunākās aparatūras, tīmekļa servera tehnoloģijas un tīkla maršrutēšanas izmaiņas, lai izveidotu tehnoloģiski modernu CDN, kas var ielādēt lapas divreiz ātrāk un ietaupīt līdz 60% joslas platuma. Jūs varat pārbaudīt šo prasību no savas vietnes analītiskā pārskata.

CloudFlare

CloudFlare apvieno ar CloudFlare WordPress spraudni, lai padarītu CDN integrāciju ar WordPress vienkāršu. Nav nepieciešama liela konfigurācija (vairums vietņu labi darbosies ar noklusējuma iestatījumiem), un CDN izveido jūsu vietnes pastāvīgu versiju Online, kas apkalpos jūsu vietnes svarīgās lapas, kad sākotnējais serveris nedarbojas. CloudFlare arī aizsargā jūsu vietni no ļaunprātīgiem uzbrukumiem.

Katrā vietnē tiek piedāvāts bezmaksas pamata plāns. Par joslas platuma izmantošanu nav jāmaksā – tā vietā tiek iekasēta vienota likme, pamatojoties uz plānā iekļautajām funkcijām. Tas nozīmē, ka, ja jūsu vietne pēkšņi kļūst populāra, jums nevajadzēs papildus maksāt par pēkšņiem pārrāvumiem satiksmē.

Piezīme: lai plaši apskatītu atšķirības starp MaxCDN un CloudFlare, apskatiet mūsu padziļināto salīdzinājumu.

KeyCDN

KeyCDN ir paredzēts ātrumam un uzticamībai. Tas piedāvā jaunākās šifrēšanas funkcijas, divu faktoru autentifikāciju un pay-as-you-go funkciju. Fiksēta maksa nav, un jūs maksājat tikai par pārsūtītajiem datiem.

KeyCDN

Tam ir jaudīgs informācijas panelis, kas var pārvaldīt CDN un nodrošināt reāllaika analītiku. Anycast tehnoloģija, ko izmanto tīkls, palīdz optimāli novirzīt satiksmi, palielināt ātrumu un samazināt latentumu.

Funkciju sarakstā KeyCDN labi salīdzina ar populārāko MaxCDN (lai arī tas ir nedaudz lētāks), un, ja vēlaties pārbaudīt funkcijas, neapņemoties, ir pieejams 30 dienu bezmaksas izmēģinājums..

CDN77

CDN77 apgalvo, ka tam ir viens no blīvākajiem serveru tīkliem, un tas var jūsu vietni paātrināt līdz 56%. Šis pakalpojumu sniedzējs ir tik pārliecināts par saviem pakalpojumiem, ka mājas lapa ļauj salīdzināt pašreizējo CDN ar savu. Tas apmierina apmēram 12 000 vietņu vajadzības, un tam ir tīmekļa vadības panelis, kas ļauj pārraudzīt lietas no jebkuras vietas..

CDN77

Bagātinātos digitālos multivides failus gandrīz visos formātos var pārraidīt bez traucējumiem, un spēlētāji un spēļu vietnes priecēs augstas kvalitātes spēles un spēja rīkoties ar lielu trafika blīvumu. CDN77 saspiešanai izmanto īpašu Google algoritmu, uzlabojot atmiņas vietas izmantošanu un iekraušanas ātrumu. DNS izmaiņas vai manuāla konfigurācija nav nepieciešama, jo par visu rūpējas automātiski. Šeit esošie ļaudis var arī palīdzēt jums izveidot savu privāto CDN.

CDN77 piedāvā 14 dienu bezmaksas izmēģinājumu – pēc tam jums jāpāriet uz maksas par baitu plāniem. Plāni dažādiem reģioniem un dažādām datu izmantošanas joslām ir atšķirīgi – ja izmantojat lielu joslas platumu virs 500TB, varat pāriet uz viņu liela apjoma plāniem..

SoftLayer

IBM uzņēmums SoftLayer sadarbojas ar Edgecast, lai izveidotu 24 mezglus dažādās ģeogrāfiskās vietās, piedāvājot ātrus un uzticamus CDN pakalpojumus. (Tas ir papildinājums paša SoftLayer datu centru un klātbūtnes punktu tīklam.)

SoftLayer CDN

Viss šajā tīklā ir pilnībā automatizēts: servera glabāšana, ugunsmūri, slodzes līdzsvarošana – visus tos pārvalda vadības sistēmas ar savām API. Šīs API tiek koplietotas ar klientiem, lai viņi varētu pielāgot CDN atbilstoši viņu īpašajām vajadzībām.

SoftLayer nav tikai CDN – tas ir vēl daudz vairāk. If piedāvā visu pakalpojumu grozu, ieskaitot glabāšanu, dublēšanu, tīkla izveidošanu, drošību, pārvaldību un atbalstu, un tas var pilnībā apkalpot lielos datus, valdību, spēles, digitālo mārketingu, privātos mākoņus un tālākpārdevēju mitināšanas pakalpojumu vietnes. Tas pieņem pay-as-you-go plānu ar likmi 0,12 USD / GB.

Fotons

Jotpack fotons nav pilnīgi pilnvērtīgs CDN. Tā vietā tas kešatmiņā saglabā WordPress attēlus un kalpo tiem caur WordPress.com režģi. Pašu mitinātas vietnes var izmantot šo pakalpojumu, izmantojot spraudni Jetpack, un attēli, kurus viņi izmanto savās ziņās un lapās, automātiski tiks nosūtīti uz WordPress.com mākoni, kad spraudnis būs aktivizēts..

Jetpack Photon

Lai sāktu izmantot šo pakalpojumu, vienkārši instalējiet Jetpack un informācijas paneļa lapā Jetpack aktivizējiet moduli Photon. Varat to izmantot arī vecākām ziņām un pēc vēlēšanās šo funkciju var ieslēgt un izslēgt. Faktiski, ka fotonā ir saglabāti tikai GIF, PNG un JPG faili, bet to patiesībā nevajadzētu uzskatīt par trūkumu, jo lielākajā daļā attēlu šie formāti tiek izmantoti vienalga. Faili tiek saglabāti kešatmiņā uz nenoteiktu laiku, tāpēc, ja vēlaties atsvaidzināt attēlu, jums tas būs jāpiešķir jauns nosaukums. Ja attēla augšupielāde fotonā ilgst vairāk nekā 10 sekundes, tā darbība tiks pārtraukta.

jsDelivr

jsDelivr ir bezmaksas un super ātrs CDN, kas paredzēts tīmekļa pārziņiem un izstrādātājiem, un to atbalsta MaxCDN, KeyCDN un CloudFlare. Šajās JavaScript bibliotēkās tiek mitināti JavaScript koda fragmenti, lai izstrādātāji un citi varētu tos lejupielādēt.

jsDeliver

Šis pakalpojums izmanto CDN tīklu, lai piedāvātu vislabāko veiktspēju un maksimālu darbības laiku. Vietās, kur tīkla pārklājums ir nepietiekams, ir uzstādīti pielāgoti serveri, un jsDelivr ir 98 PoP, kas izvietoti visā pasaulē. Viedā slodzes balansēšanas programmatūra apvieno ar vairākām uptime uzraudzības pārbaudēm, lai noteiktu dīkstāvi un novirzītu trafiku.

Attiecībā uz infrastruktūru jsDelivr sadarbojas ar vairākiem pakalpojumu sniedzējiem, un, tā kā tas nav atkarīgs no viena pārdevēja, tas var vienoties par labākajiem iespējamiem piedāvājumiem lietotājiem. Turklāt, ja vēlaties pielāgotu tīklu, jsDelivr to izveidos jums.

Kurš CDN jāizvēlas?

Ir vērts norādīt, ka daudzām mazām vietnēm ar ierobežotu trafiku, iespējams, nemaz nav vajadzīgs CDN – un ka daudzām mazām un vidējām vietnēm, kas joprojām izmanto pamata dalīta hostinga plānu, faktiski gandrīz noteikti būs daudz lielāka ietekme uz viņu vietnes kopējais ātrums, vienkārši jauninot uz Pārvaldītu WordPress mitināšanas plānu, no kuriem daudzi (piemēram, WP Engine un Spararats – lai nosauktu divus no labākajiem) faktiski jebkurā gadījumā bez maksas iekļaus visaugstāko CDN!

Atbilstoši mitinātām vietnēm, kas jau ir paveikušas tīmekļa ātruma optimizācijas pamatus (piemēram, attēlu optimizēšana, kešatmiņas sistēmas ieviešana, nevajadzīgu servera pieprasījumu samazināšana utt.), Tomēr CDN pievienošana gandrīz noteikti sniegs ļoti atzinīgu vērtējumu lappuses ātruma palielināšana!

Ja jūsu vietne ir maza un / vai nepiesaistīta skaidrai naudai, apskatiet dažus no iepriekšminētajiem bezmaksas pakalpojumiem, piemēram, Photon, CloudFlare un jsDeliver.

Ja esat gatavs izmēģināt sarežģītākus CDN pakalpojumus (t.i., ja jums ir vidēja līdz liela vietne un nepieciešamie līdzekļi), ieskatieties MaxCDN, KeyCDN un CloudFlare Premium Services.

Visbeidzot, tiem, kuriem ir milzīgs globālās datplūsmas līmenis un saderīgas tehniskās karbonādes, ieskatieties RackSpace un Amazon’s CloudFront (kas abi var apstrādāt absolūti milzīgus trafika apjomus)..

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map