Kas ir WordPress bloki? Viss, kas jums jāzina …

Ja izmantojat WordPress versiju 5.0 vai jaunāku, iespējams, domājat par “bloķēšanu”. (Piezīme. Uzziniet vairāk par jauno WordPress redaktoru: a.k.a. “Gutenberg”.) Tātad, kas ir WordPress bloki? Ko viņi dara? Un kā jūs tos izmantojat?


Īsumā:

Bloķēšana ir jauns veids, kā WordPress organizē saturu jūsu emuāra ziņās un / vai lapās.

Kas ir WordPress bloki?

Ja apmeklējat savu WordPress informācijas paneli (ar nosacījumu, ka izmantojat WordPress 5.0) un turpināt izveidot jaunu ziņu, redzēsit jaunu satura rediģēšanas paneli, kura pamatā ir bloki, nevis tas, kas iepriekš bija – viens liels satura lauks ar standarta vadīklas teksta formatēšanai.

Eksponāts (a) – jaunais redaktors:

bloķēt redaktoru

Salīdzinot ar iepriekšējo satura redaktora izskatu, tas ir milzīgs jauninājums.

Eksponāts (b) – iepriekšējais redaktors:

klasiskais redaktors

Izmantojot jauno bloķēšanas redaktoru, rediģēšanas pieredze netraucē uzmanību un ir daudz pilnveidota. Tas ir tāpēc, ka redzat tikai galveno audeklu un citus nevajadzīgus elementus.

Kā es varu izmantot blokus?

Sākot darbu ar jaunu emuāra ziņu vai lapu, katrs iekļaujamais satura elements, piemēram, teksta rindkopa vai attēls, tiks pārveidots blokā.

Iedomājieties bloku kā glītu aptinumu ap jebkuru noteiktu lapas saturu. Tomēr tas, ka tas patiešām ir bloks, neko nemaina attiecībā uz pašu saturu. Teksta rindkopa joprojām ir teksta rindkopa.

Bloku izmantošana ir ļoti intuitīva. Tiklīdz sākat strādāt pie jaunas ziņas vai lapas, WordPress jūs uzaicinās sākt rakstīt tekstu vai izvēlēties bloka veidu.

sāc rakstīt

Kad esat pabeidzis rakstīt rindkopu, vienkārši nospiediet tastatūras taustiņu Enter, un WordPress pāriet uz nākamo bloku. Un tā tālāk.

Lai pievienotu bloku, kas nav teksta rindkopa, noklikšķiniet uz ikonas “+”, kas atrodas bloka redaktora augšējā kreisajā stūrī (skatiet ekrānuzņēmumu iepriekš)..

Atkarībā no izvēlētā bloka veida to varēsit pielāgot vairākos veidos – visi, lai tas izskatās tieši tā, kā vēlaties. Piemēram, ko varat darīt ar virsrakstu bloku:

pozīcijas bloks

Ieviešot šo bloku iesaiņojumu, ir virkne priekšrocību. Galvenais no tiem ir fakts, ka blokus var pārkārtot daudz vieglāk, nekā jūs varētu izmantot iepriekšējais redaktors.

Katrā blokā ir vadības ierīces tā pārvietošanai pa vienu punktu uz augšu vai uz leju, un tas arī atbalsta vilkšanu un nomešanu, kad jūs noklikšķināt un turat uz ikonas šo divu bultu vidū. Skatīt šeit:

izlīdziniet blokus

Iepriekš, lai pārvietotu saturu bloga ierakstā, jums tas bija jāapgriež un jāielīmē savā vietā. Tas bieži izraisīja dažādas formatēšanas problēmas (atkarībā no jūsu izmantotā teksta redaktora) vai veselas satura sadaļas, kad nejauši izdzēsāt starpliktuvi. Jaunie bloki necieš no šiem jautājumiem un ir daudz manevrējamāki.

Do Blocks maina veidu, kā lasītāji redz saturu manā vietnē?

. Vienīgais fakts, ka tur atrodas bloki, neietekmē to, kā jūsu apmeklētāji redz jūsu ziņu vai lapu saturu.

Bloki ir neredzami jūsu apmeklētājiem. Tie ir tikai rīks jums – tos varēsit izmantot, strādājot ar ziņām vai lapām WordPress informācijas panelī. Jūsu vietnes priekšpusē bloki ir pilnīgi caurspīdīgi.

Kādi WordPress bloki ir pieejami?

Neskaitot teksta rindkopas, varat izmantot arī virkni citu bloku.

Šeit ir bloki, kas WordPress 5.0 iekļauti ārpus lodziņa:

 • Virsraksts
 • Forma
 • Īsais kods
 • Attēls
 • Galerija
 • Saraksts
 • Citāts
 • Pullquote
 • Audio
 • Video
 • Vāka attēls
 • Fails
 • Pielāgots HTML
 • Kods
 • Iepriekš formatēts
 • Tabula
 • Poga
 • Kolonnas
 • Lapas pārtraukums
 • Atdalītājs
 • Starplikas
 • Ieguldes no ārējām platformām, piemēram, YouTube vai Twitter
 • …un citi

Turklāt mēs jau redzam diezgan daudz trešo personu WordPress spraudņus, kuriem ir savi pielāgoti bloki un kas paplašina redaktora standarta iespējas. Šajos spraudņos atrodamajos blokos ietilpst atsauksmes, cenu tabulas, WooCommerce produkti, sociālo mediju pogas, kontaktformas un citi noderīgi elementi..

Kādas ir bloku lietošanas priekšrocības?

Daudzi no šiem ieguvumiem, par kuriem mēs jau runājām iepriekš. Tātad, tikai atgādinot:

 • Pirmkārt, bloki ir pārnēsājami. Bloki padara īpaši ērtu jebkura veida satura ievietošanu un pārkārtošanu.
 • Bloķēšana ir arī daudz mazāk pakļauta dažādām kopēšanas un ielīmēšanas problēmām, it īpaši, ja saturu kopē no Word dokumenta vai kāda cita avota.
 • Visbeidzot, pats bloka redaktors nodrošina daudz konsekventāku pieredzi attiecībā uz to, kā jūsu saturs izskatās redaktorā, salīdzinot ar to, kā tas izskatās jūsu lasītājiem.

Tomēr, izmantojot WordPress motīvu, kura redaktora stili ir saderīgi ar bloka redaktoru, jūs gūsit vislabāko no blokiem. Tādā veidā bloka redaktorā redzamais dizains – strādājot pie ziņas – ir tāds pats kā tas, ko lasītāji redz jūsu vietnes priekšpusē..

Tas nav kaut kas, kas ietekmē jūsu lasītāju pieredzi, bet tas drīzāk ir jauks bonuss, kad strādājat ar saturu. Tas tikai uztur lietas konsekventu un paredzamāku. Šis ir piemērs tam, kā WordPress jaunajā noklusējuma tēmā Divdesmit deviņpadsmit tiek apstrādāts redaktora stils:

divdesmit deviņpadsmit

Ko darīt, ja es nevēlos nodarboties ar blokiem?

Tā kā bloki darbojas WordPress, tā sakot, ir ļoti caurspīdīga, un tie neprasa no jums nekādu apzinātu uzmanību.

Citiem vārdiem sakot, ja jūs vienkārši vēlaties normāli rakstīt savus ziņojumus, varat. Vienkārši ignorējiet blokus.

Lūk, ko es domāju. Veidojot jaunu ziņu, jūs ātri pamanīsit, ka darbs ar jauno bloķēšanas redaktoru ir diezgan nesāpīgs. Jūs varat rakstīt rindkopas parasti, kad esat pabeidzis ar līniju, nospiediet enter, ierakstiet “-”, ja vēlaties sākt sarakstu, velciet un nometiet attēlu no darbvirsmas, kopējiet un ielīmējiet URL, lai izveidotu saiti, un utt. Būtībā bizness kā parasti. Bloķēšana notiks fonā, un no jums netiks prasīta nekāda mijiedarbība.

Jums patiešām nav jāpievērš liela uzmanība blokiem, ja nevēlaties. Esiet mierīgs un turpiniet rakstīt saturu tā, it kā nekas nebūtu noticis.

Ko darīt, ja es * tiešām * nevēlos nodarboties ar blokiem?

Ja vēlaties atgūt veco redaktoru, lai gan tā nav īpaši ieteicama pieeja, tomēr varat to izdarīt. Instalējiet spraudni, kura nosaukums ir Klasiskais redaktors.

Pēc tā aktivizēšanas iedziļinieties Iestatījumi → Rakstīšana un atlasiet vēlamos iestatījumus:

izvēlieties klasisko

 • Ja atlasāt “Atļaut lietotājiem mainīt redaktorus: ”, Tad jūs varēsit izlemt, vai vēlaties izmantot jauno bloķēšanas redaktoru vai veco klasisko redaktoru par katru ziņu.

Kas notiks ar WordPress blokiem??

Kopumā jaunie WordPress bloki daudz atvieglo dažādu veidu satura izmantošanu emuāra ierakstā. Iepriekšējās WordPress versijās tas nebija tik vienkārši darāms.

Ņem, piemēram, galdus. Pirms WordPress 5.0 tabulas pievienošana emuāra ziņai bija murgs. Vienīgais saprātīgais veids, kā to izdarīt, bija netīrīt rokas ar neapstrādātu HTML kodu galdiem, ko ir ļoti viegli sajaukt. Izmantojot bloku redaktoru, tabulas ir tikai vēl viens bloks, kuru varat viegli pievienot ziņai un konfigurēt ar pāris klikšķiem.

galda bloks

Tā kā WordPress bloki attīstās un notiek tā ātrums, var droši apgalvot, ka drīz mēs varēsim uzņemties jebkuru iedomājamu satura daļu un pievienot to emuāra ziņai vai lapai, izmantojot bloķēšanas redaktoru.

Es tiešām iesaku dot WordPress blokiem iespēju un eksperimentēt ar jauno redaktoru, veidojot emuāra saturu. Uzziniet, cik tas ir viegli, pat ja viss, ko jūs darāt, ir tikai rakstīšana, jaunu rindkopu, attēlu vai YouTube iegultu pievienošana.

Ja vēlaties uzzināt vairāk par WordPress pamatiem, pārbaudiet šīs ziņas:

 • Kas ir WordPress un kad to lietot??
 • Kā instalēt WordPress
 • Kā izvēlēties ideālu WordPress tēmu
Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me