Kas yra „WordPress“ valdikliai ir kaip gauti naujų?

„WordPress“ pasiūlymai


Kadangi „WordPress“ yra gana nesudėtinga platforma, nauji vartotojai paprastai gali gana greitai išsiaiškinti pagrindus.

Net labiausiai pradedantiesiems, technologiškai nesąmoningiems vartotojams paprastai gali paaiškėti, kad norint sukurti svetainę naudojant „WordPress“ reikia temos ir paprastai tam tikrų papildinių. Beje, yra tam tikrų „WordPress“ aspektų, kurie daugeliui naujų vartotojų kartais palieka galvą.

Viena iš tokių paslapčių yra „WordPress“ valdikliai.

Kas yra „WordPress“ valdiklis pasaulyje?

Jūs manote, kad šis atsakymas bus paprastas, nes konceptualiai jis yra lengva. Tačiau iš tikrųjų tai paaiškinti pasauliečiais nėra taip paprasta, kaip mes visi norėtume. Net „WordPress Codex“ negali paaiškėti lengvai suprantamu būdu.

Lengviausias būdas pasakyti, kad a valdiklis yra turinio blokas (tai gali būti tekstas, vaizdas ar nuorodų ar kategorijų sąrašas ir tt) kurias galite lengvai sudėti į tam tikras iš anksto nustatytas sritis (vadinamąsias „valdikliais pažymėtas sritis“) savo svetainėje. Šios valdikliui paruoštos sritys paprastai apima jūsų svetainės šoninę juostą, poraštę, antraštę ir kartais net visą pagrindinį puslapį.

Pagal numatytuosius nustatymus „WordPress“ pagrindinė programinė įranga tiekiama su daugybe skirtingų valdiklių, kuriuos galima naudoti šiose srityse:

 • ‘Paieška’ (rodo paieškos laukelį jūsų svetainėje)
 • „Naujausi“ Žinutės (rodomas paskutinių pranešimų sąrašas)
 • ‘Naujausi Komentarai’ (rodomas paskutinių komentarų sąrašas)
 • „Archyvai“ (rodomas nuorodų į ankstesnius įrašus sąrašas)
 • „Kategorijos“ (rodomas įrašų sąrašas, suskirstytas į kategorijas)
 • „Meta“ (rodomas patogių valdymo nuorodų sąrašas)
 • … plius dar keletas

„WordPress“ valdikliai - ekrano kopija

Jūs taip pat neapsiribojate vien tik šiais valdikliais – bet aš tuo pasinaudosiu vėliau.

Skamba pakankamai lengvai, tiesa? Taigi kodėl visi painiavos?

Kodėl painiava?

Kaip jau minėjau aukščiau, „WordPress“ yra įkeltas raktų rinkinys, kurį galite pasirinkti naudoti ar ne. Viena iš priežasčių, kodėl „WordPress“ valdikliai yra šiek tiek painu, yra todėl, jie nėra reikalingi, kad „WordPress“ tinkamai veiktų – bet jiems kartais malonu turėti.

Kitas būdas į tai pažvelgti yra toks: Valdikliai yra tarsi jūsų priedėlis; visi turime vieną, bet nemiršime, jei to neturėsime. Panašiai, net jei „WordPress“ yra valdiklių naudojimo funkcija, jei jų nenustatysite naudoti savo svetainėje, ji vis tiek veiks.

Tačiau didžiausia priežastis, dėl kurios jie gali būti painūs, yra dėl šios priežasties:

„Valdikliai nėra įskiepiai, tačiau kai kuriuose jų yra valdikliai.“

Paini, tiesa?

Kaip papildinys negali būti valdikliu, ir vis dėlto būtent tai yra kai kurie iš jų? Kodėl nepadalijus dalykų, o kai kuriuos vadiname papildiniais, o kitus vadinamais valdikliais, kuriuos galima atsisiųsti ir įdiegti taip pat? Ar tai ne viską palengvintų?

Gerai ne. O supratus šį dalyką, šiek tiek lengviau suprasti, kodėl.

Tai viskas kode

Tiek jūsų valdikliai, tiek valdikliai yra sukurti naudojant tokį kodą kaip PHP ir „JavaScript“. Šie kodai yra tie patys kodai, naudojami (iš dalies) kuriant „WordPress“ temas ir papildinius.

Kaip minėta anksčiau, norint, kad „WordPress“ veiktų, valdikliai nėra reikalingi. Taip pat nereikia, kad temos ir papildiniai veiktų. Tačiau kūrėjas gali pridėti PHP fragmentus ir (arba) „Java“ kodo fragmentus prie tam tikro failo ir sukurti valdiklį, kad būtų naudinga vartotojui, kas naudoja savo produktą..

Geriau, kad visa tai būtų sujungta taip, kaip be reikalo kuriant kitą kategoriją valdikliams, kuriuos galima atsisiųsti ir įdiegti svetainėje.

Įdomu kodėl? Štai pavyzdys:

Tarkime, kad įdiegiate naują „Social Sharing“ papildinį, pvz., „Monarch by Elegant Themes“. Kai suaktyvinsite, pamatysite, kad yra naujas „Monarch“ valdiklis, kurį galite patalpinti į valdiklio vietą – tai puiki galimybė turėti.

Bet, jei papildiniai ir raštai buvo atskirai, tada tai reikštų, kad „Monarch“ kūrėjai turės sukurti du atskirus produktus – vieną su papildiniu, o kitą – valdikliu, kad sukurtų vieną objektą ir pateiktų geresnį bendrą produktą.

Tai taip pat reikštų, kad užuot įdėję vieną dalyką, turėsite įdiegti du, jei norėtumėte, kad būtų papildoma funkcija su tuo papildiniu. Galų gale tai būtų tik daugiau darbo visiems.

Kadangi kažkas gali naudoti tą patį kodą, kad sukurtų papildinį, kaip ir norėdamas sukurti valdiklį, prasminga tik sujungti dalykus. Taigi, nors kai kurie įskiepiai ir temos į jūsų svetainę įtraukia valdiklius, kuriais galite naudotis, jie nėra visiškai atskirti nuo įskiepių, temų ar viso „WordPress“ – ir dėl geros priežasties …

Dažniausiai tik tam, kad „WordPress“ būtų paprastas.

Kaip gauti daugiau valdiklių?

Tikėtina, kad perskaitę iki šio įrašo taško, jūs jau supratote, kad yra keletas būdų, kaip gauti daugiau savo svetainės valdiklių:

 1. Per naują temą
 2. Naudojant papildinį

Tai yra nesudėtingi būdai, kaip į savo svetainę gauti naujus valdiklius ir sritis.

Kita galimybė yra rankomis užkoduoti naują valdiklį failuose. Tačiau tai gali būti sudėtinga, nebent esate kūrėjas arba žinote savo kelią aplink tokį kodą kaip PHP. Kadangi dirbdami su PHP ir pridėdami naują kodą į savo svetainę tikrai galite suklaidinti netinkamai atliktus darbus, geriau nesikišti į dalykus, nebent tiksliai žinote, ką darote.

Štai kodėl aš siūlau laikytis vienos iš dviejų aukščiau pateiktų parinkčių.

Vieną dalyką, kurį turėčiau paminėti, yra tai, kad valdikliai yra integruoti į kai kurias temas ir papildinius, jei išjungsite papildinį arba perjungsite į kitą temą, bus pašalinti valdikliai, kuriuos naudojote ir kurie buvo prijungti prie jų. Taigi, jei nustojote naudoti papildinį ar keičiate temas ir pastebite, kad dingo tam tikri valdikliai, dabar jūs žinote, kodėl.

Valdiklio greitas patarimas

Kiekviename „WordPress“ diegime yra vienas valdiklis, kuris yra šiek tiek ypatingas – „Teksto valdiklis“. Nors pavadinime „Tekstas valdiklis“ yra pribloškiantis skambutis, šis valdiklis gali padaryti ne tik, kad turėtų tik pastraipą ar dvi.

Šis valdiklis gali išversti bet kurį jums reikalingą HTML, kad galėtumėte į jį įeiti. Tai reiškia, kad galite naudoti jį vaizdams laikyti, nuorodoms kurti, kurias galite spustelėti, ir netgi galite priversti dirbti su trumpaisiais kodais..

„WordPress“ teksto valdiklio pavyzdys - ekrano kopija

Nežinai, kaip koduoti HTML? Atspėk ką: Jokių problemų!

Čia yra trumpas patarimas, kaip sukurti HTML fragmentą „WordPress“, net jei nežinote, kaip apie tai kalbama:

 1. Sukurkite naują įrašą „WordPress“ pagrindinėje programoje
 2. Įveskite turinį, kurį norėtumėte patalpinti į teksto valdiklį, įrašų redagavimo priemonėje ir formatuokite pagal skonį
 3. Iš „WordPress“ „Visual“ redaktoriaus perjunkite į „Teksto“ redaktorių naudodami skirtuką, esantį bendrosios įrašų redagavimo srities viršuje, dešinėje.
 4. Nukopijuokite visą kodą, kurį matote, į savo kompiuterį
 5. Įklijuokite kodą į savo teksto valdiklį ir paspauskite išsaugojimo mygtuką

Penki paprasti žingsniai ir jūs sukūrėte ką nors papildomo savo valdiklio srityje!

Apvyniokite

Valdikliai yra nesudėtingi ir dizaino, ir koncepcijos prasme, tačiau juos stebinti sunku paaiškinti paprasčiau. Geros naujienos, tikėtina, kad kada nors pamiršite, kas jie yra ir kaip jie veikia, kada nors pamiršite!

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me