رفع خطای ایجاد شده “خطای ایجاد اتصال به بانک اطلاعاتی” در وردپرس

معاملات وردپرس


هر چه مدت طولانی تر با WordPress کار کنید ، احتمال اینکه با مخوف مواجه شویدخطا در ایجاد ارتباط با بانک اطلاعات. این یک ترسناک است ، زیرا به احتمال زیاد قادر خواهید بود به بخشی از قسمت جلویی یا پشتی وب سایت خود دسترسی پیدا کنید – و اگر هنوز سر خود را در مورد چند مفهوم اساسی در مورد سرورها و / یا توسعه وب ، احتمالاً ضرر خواهید کرد.

در اینجا چگونگی درک و عیب یابی این خطای ناخواسته آورده شده است.

معنی “ایجاد ارتباط با بانک اطلاعاتی” در واقع چیست?

به جای ذخیره سازی در پرونده های خاص ، محتوای پست ها و صفحات وردپرس در یک پایگاه داده ذخیره می شود که وردپرس هر بار که در خدمت / تولید یک صفحه وب است ، باید به آن مراجعه کند. به عنوان مثال ، هنگامی که یک پست مشاهده می شود ، وردپرس میزبان پایگاه داده را پیدا می کند ، به بانک اطلاعاتی خود متصل می شود ، جدول ارسال های WordPress را در آن پایگاه داده پیدا می کند و مطالب مورد نظر خود را بارگیری می کند. به طور خلاصه ، خطای بدنام – ایجاد ارتباط با بانک اطلاعاتی – به این معنی است وردپرس نمی تواند این پایگاه داده را پیدا کند.

چرا این مسئله بسیار بزرگ است؟ خوب ، علاوه بر محتوای پست ها و صفحات ، WordPress علاوه بر محتوای اصلی سایر اطلاعات ضروری را نیز در پایگاه داده خود ذخیره می کند – مانند تنظیمات اصلی آن ، داده های کاربر ، تم انتخابی شما ، تنظیمات ویجت ، داده های افزونه های فعال خود ، و غیره اگر WordPress نتواند به هیچ یک از اطلاعات موجود در پایگاه داده خود دسترسی پیدا کند ، هیچ راهی برای بارگیری وب سایت شما ندارد.

علت اتصال به بانک اطلاعاتی چیست؟?

تعدادی از مسائل وجود دارد که می تواند باعث ایجاد مشکل ارتباط با بانک اطلاعاتی شود. بیایید یک لیست کوتاه ایجاد کنیم و برای درک بهتر (و حل) هر مشکل ، عمیق تر بررسی کنیم:

  • اعتبارنامه نادرست پایگاه داده (نام کاربری ، رمز عبور ، هاست ، پایگاه داده)
  • پرونده های خراب
  • بانک اطلاعاتی خراب
  • سرور دیتابیس بیش از حد بارگیری یا خراب شده است

اما اول…

در حالی که فرآیندهای مورد نظر من خطرناک نیستند ، همیشه ایده خوبی است که از یک نسخه پشتیبان تهیه کنید – در مورد. اگر قبلاً از ابزاری مانند VaultPress استفاده کرده اید – که من از صمیم قلب توصیه می کنم – قبلاً از آن نسخه پشتیبان تهیه کرده اید و خوب است.

افزونه های زیادی وجود دارد که می توانند موارد را برای شما ایجاد کنند ، اما اگر قبلاً از وردپرس قفل نشده اید ، نمی توانید از آنها استفاده کنید. در این حالت ، برای تهیه نسخه پشتیبان کامل ، باید از cPanel یا سایر نرم افزارهای مدیریت میزبانی خود استفاده کنید.

اگر نمی دانید چگونه این کار را انجام دهید ، با میزبانان خود صحبت کنید – اکثر آنها یک نوع تهیه پشتیبان از انواع مختلف دارند. حتما از بانک اطلاعاتی خود و همچنین پرونده های موجود در سرور خود نسخه پشتیبان تهیه کنید ، زیرا این پایگاه داده است که شامل تمام اطلاعات مهم وب سایت شماست.

رفع مشکلات اتصال بانک اطلاعاتی

من براساس تجربه من لیست فوق را به ترتیب احتمال خود نوشتم ، اما می توانید از پایین شروع کنید و در صورت تمایل کار کنید. به این ترتیب ، اگر شما یک خط مستقیم (یا پشتیبانی چت) با هاست خود ندارید ، دشوار است که بگویید سرور پایگاه داده بیش از حد بارگذاری شده یا ناقص است یا خیر ، زیرا در پایان شما علائم قابل تشخیص نیستند. در هر صورت ، بیایید به هر یک از دلایل نگاهی بیندازیم و ببینیم چه کاری می توانیم برای رفع مشکلات انجام دهیم.

اعتبارنامه نادرست بانک اطلاعاتی

این یکی است که من اغلب مشاهده می کنم. اگر هنگام نصب یک وردپرس با نام تجاری جدید ، “خطای ایجاد اتصال به بانک اطلاعاتی” را مشاهده کردید ، این تقریباً مقصر است. برای اتصال به پایگاه داده خود ، وردپرس به چهار بخش اصلی اطلاعات نیاز دارد:

  • میزبان پایگاه داده
  • نام کاربری پایگاه داده
  • رمز عبور پایگاه داده
  • بانک اطلاعاتی مورد استفاده قرار گرفت

تمام این اطلاعات باید توسط میزبان شما به شما داده شود (اگر در واقع از طرف شما وارد نشده باشد). اما اگر از یک تنظیم انعطاف پذیرتر استفاده می کنید (یعنی یک نوع نصب با یک کلیک نیست) ، باید نام کاربری ، رمزعبور و نام پایگاه داده خود را بررسی کنید. بهترین شرط شما این است که تمام داده ها را مستقیماً از رسانه ای که در آن به شما داده شده کپی و چسباندن کنید. (توجه: گذرواژه‌ها گاهی اوقات ممکن است دارای خط و خش یا دوره هایی باشند که معمولاً انتخاب نمی شوند.)

اگر اخیراً میزبان ها را تغییر داده اید ، حتماً جزئیات “میزبان پایگاه داده” را دوبار بررسی کنید. در بسیاری موارد ، این “localhost” Bluehost ، HostGator خواهد بود. لازم به ذکر است که بسیاری از میزبان ها از یک آدرس IP SiteGround یا حتی یک URL کاملا متفاوت DreamHost استفاده می کنند. اگر در مورد هیچ بخشی از این امر مطمئن نیستید ، باید یا با هاست خود تماس بگیرید و مستقیماً از آنها بخواهید یا به پایگاه دانش آنلاین آنها نگاه کنید (در صورت وجود).

در یک نصب جدید ، به محض انجام برنامه معمول تنظیم ویندوز وردپرس روی صفحه ، می توانید زمینه هایی را وارد کنید که در آن بتوانید این اطلاعات را وارد کنید. در بسیاری از موارد ، حتی می توانید به عقب برگردید و دوباره این اطلاعات را پر کنید. در غیر اینصورت ، شما نیاز به بارگیری ، ویرایش و سپس (با استفاده از یک سرویس دهنده FTP مناسب ، پرونده پیکربندی واقع در فهرست ریشه وردپرس (به نام wp-config.php) را بارگذاری مجدد کنید. مطمئن باشید که فقط با استفاده از یک متن این فایل را ویرایش می کنید ویرایشگر ، البته. جزئیات اتصال بانک اطلاعاتی در نزدیکی بالا است ، و مانند چیزی شبیه به این است:

تعریف (“DB_NAME” ، “database_name”)؛

/ ** نام کاربری پایگاه داده MySQL * /
define (‘DB_USER’، ‘database_user’)؛

/ ** رمزعبور پایگاه داده MySQL * /
تعریف (“DB_PASSWORD” ، “database_password”)؛

/ ** نام میزبان MySQL * /
define (‘DB_HOST’، ‘database_host’)؛

به سادگی مقادیر موجود در ستون دوم پرانتز را تغییر دهید تا جزئیات اتصال خود را به مقادیر صحیح تغییر دهید ، و شما باید در هیچ زمانه از کار خود بلند شوید و کار نکنید. اگر ، با این وجود ، همه این جزئیات را بررسی کرده و دوبار بررسی کرده اید ، و هنوز هم همان خطا را دریافت می کنید ، وقت آن است که به موضوع بعدی بروید: پرونده های فاسد شده.

پرونده های فاسد شده

در برخی موارد ، کاربران گزارش داده اند که بارگذاری مجدد فایلهای اصلی وردپرس گاهی اوقات خطا را برطرف می کند – دلیل دقیق این کار ممکن است به نظر یک رمز و راز به نظر برسد ، اما ، در بسیاری موارد این کار با بازنشانی مجوزهای پرونده یا جایگزینی هسته فاسد انجام می شود. فایل ها. (توجه داشته باشید: حتماً پرونده config.php ، که حاوی اطلاعات مهم تنظیمات است ، یا فهرست فهرست wp-content که مضامین ، افزونه ها و رسانه شما را در خود جای داده است ، بازنویسی نکنید. همیشه قبل از تغییر یا جایگزینی هر چیزی از نسخه پشتیبان تهیه کنید.)

برای انجام این کار ، باید نسخه جدیدی از WordPress را از WordPress.org بارگیری کنید و بسته را روی رایانه خود جدا کنید. وارد پوشه جدا نشده ، و پرونده config.php و پوشه wp-content را حذف کنید برای اینکه مطمئن شوید موارد سرور را مستقیماً جایگزین آن نمی کنید. پس از حذف این موارد ، یک سرویس دهنده FTP را باز کرده و آماده بارگذاری پرونده های باقی مانده در پوشه ریشه WordPress خود شوید.

با فرض اینکه هیچ کس تغییر نکرده است که در پرونده های اصلی وردپرس خود تغییراتی ایجاد کرده باشد ، اکنون می توانید با خیال راحت از این پرونده ها روی سرور زنده خود رونویسی کنید – مطمئن شوید که به طور تصادفی بازنویسی نخواهید شد wp-config.php پرونده یا پرونده wp-content پوشه ، البته.

بانک اطلاعاتی فاسد

نشانه خوبی از یک بانک اطلاعاتی خراب در صورتی که قسمت جلوی وب سایت کار کند ، اما پس زمینه آن (یا برعکس) انجام نمی شود. همچنین ممکن است پیام خطایی را مشاهده کنید که به شما می گوید برخی از جداول بانک اطلاعاتی یافت نمی شوند. خوشبختانه ، WordPress حاوی ابزاری است که به شما در ترمیم یک پایگاه داده خراب کمک می کند. شما باید فایل wp-config.php خود را (که در فهرست اصلی نصب وردپرس خود پیدا خواهید کرد) بارگیری کنید و خط زیر را اضافه کنید:

تعریف (“WP_ALLOW_REPAIR” ، درست)؛

پس از بارگذاری مجدد آن ، می توانید با رفتن به http://yoursite.com/wp-admin/maint/repair.php (جایگزین مالکان سایت.com با سایت خود) به صفحه تعمیر پایگاه داده ویژه در سایت خود دسترسی پیدا کنید. دامنه واقعی) شما باید صفحه ای را مشاهده کنید که دو گزینه را نشان می دهد: “پایگاه داده تعمیر” و “تعمیر + بهینه سازی بانک اطلاعات”.

تعمیر پایگاه داده وردپرس - تصویر

اگرچه انتخاب هر یک از گزینه ها باید خوب باشد ، من توصیه می کنم فقط برای ترمیم بانک اطلاعات انتخاب کنید. من به عنوان یک برنامه نویس ، یاد گرفته ام که حتی به ظاهر بی ربط هم می تواند باعث بروز مسائل غیرقابل پیش بینی شود. من نمی بینم که چگونه انجام یک بهینه سازی نیز می تواند کارها را خراب کند ، اما بهتر است در این شرایط ایمن باشیم از اینکه متاسفم. حداقل ، بهینه سازی دیتابیس و همچنین تلاش برای تعمیر آن تقریباً کمی طول خواهد کشید – و به روزرسانی و اجرای بانک اطلاعاتی باید اولویت باشد..

پس از انجام این کار ، حتماً به wp-admin.php برگردید و خط کد فوق را از پرونده حذف کنید. صفحه تعمیر پنهان نیست و امن نیست؛ تا زمانی که آن قطعه کد در پرونده پیکربندی وجود داشته باشد ، در دسترس عموم خواهد بود.

سرور دیتابیس بیش از حد بارگیری شده یا خراب است

عدم وجود دسترسی به ابزارهای پیشرفته میزبانی یا گفتگو با شرکت میزبان شما ، سرورهای خراب و بیش از حد بارگذاری بسیار دشوار است. اگر گمان می کنید یکی از این موارد اتفاق می افتد و میزبان شما از تلفن یا پشتیبانی چت در زمان واقعی برخوردار است ، بهترین شرط شما این است که از آنها بپرسید که مستقیم چه خبر است.

اگر از یک سرور مشترک استفاده می کنید (به این معنی که باید منابع سرور را با تعداد زیادی از افراد دیگر به اشتراک بگذارید) ، به سختی می توان گفت که علت این خطا به دلیل اضافه بار یا نقص است. در برخی موارد ، به جای نقص ، در واقع ممکن است به این دلیل باشد که سایت دیگری در همان سرور در حال بارگذاری بیش از اندازه پایگاه داده است. به عبارت دیگر ، حتی اگر شما یک سایت بسیار کوچک دارید و هیچگونه ترافیکی ناگهانی در آن ایجاد نمی شود ، می تواند یک بار اضافی را که توسط وب سایت شخص دیگری ایجاد شده است تجربه کنید. این بسیار کمتر اتفاق می افتد با یک VPS یا یک میزبان مدیریت شده WordPress.

خبر خوب این است که هر دو مسئله معمولاً خود را در مدت زمان نسبتاً کوتاهی برطرف می کنند. اگر یک پایگاه داده از نظر جسمی عملکرد یک پایگاه داده داشته باشد ، به محض این که سیستمهای آنها لزوم انجام این کار را نشان دهند ، میزبان شما همیشه جایگزین خواهد شد – و اگر یک دیتابیس به دلیل اضافه بار خراب شود ، معمولاً به صورت خودکار راه اندازی مجدد می شود و دوباره در حال اجرا و راه اندازی مجدد می باشد. چند دقیقه اما اگر چندین بار این اتفاق افتاده است ، به میزبان خود هشدار دهید و در اسرع وقت به آنها تحقیق کنید.

اگر وب سایت شما در یک سرور مشترک قرار دارد و ترافیک شما به سرعت در حال افزایش است ، ممکن است هنگام بارگذاری بیش از حد سرور ، مسائل مربوط به اتصال پایگاه داده را تجربه کنید. چنین خطاهایی معمولاً خود را برطرف می کنند ، اما در صورت ادامه وب سایت شما در روند ترافیک ، وب سایت شما دوباره اتفاق می افتد. در چنین مواردی ، اگر قبلاً این کار را نکرده اید ، استفاده از یک افزونه حافظه پنهان خوب ، مانند W3 Total Cache ، WP Super Cache یا WP Rocket ممکن است مسائل بعدی را کاهش دهد.

گفته می شود ، ساده ترین راه برای حل این مسئله ، جلوگیری از وقوع آن به هیچ وجه است.

میزبانی وردپرس مدیریت شده

اگرچه به خودی خود راه حلی نیست ، اگر از قبل شروع به مشاهده این نوع خطاها می کنید ، می توانید سردردهای زیادی را برای شما ذخیره کنید. میزبانی وردپرس مدیریت شده از دیدگاه ویژگی ها از انعطاف پذیری کمتری برخوردار است ، اما اگر تنها کاری که نیاز دارید قادر به اجرای وردپرس هستید ، می تواند گزینه ای عالی باشد. (این سایت با چنین خدماتی اجرا می شود.) میزبانی وب مدیریت شده خاص وردپرس متناسب با اجرای سریع وردپرس تا حد امکان و کارآمد است. سخت افزار ، نرم افزار سرور و نمایندگان مراقبت از مشتری – فقط در مورد همه چیز – فقط به سمت WordPress (و بهینه سازی شده) هستند.!

خطرات جانبی این نوع هاستینگ از طریق SSH قادر به دسترسی به سرور شما نیستند و امکان نصب اسکریپت های دیگر در خارج از وردپرس وجود ندارند (یعنی شما می توانید وردپرس را اجرا کنید و هیچ چیز دیگری). علاوه بر این ، اکثر میزبان های مدیریت شده WordPress ، شما را از استفاده از پلاگین های خاصی که به عنوان غیر استاندارد و / یا نامناسب برای سیستم های خود تلقی می شوند ، منع می کند..

اگر به میزبانی وردپرس مدیریت شده علاقه دارید ، به گزینه ها توجه کنید. برخی از بهترین مواردی است که توسط WPEngine (مطمئناً رهبر در عرصه میزبانی وردپرس مدیریت شده) ، Kinsta (عالی برای مشاغل بزرگ) و Flywheel (مورد نظر طراحان و آژانس ها) ارائه شده است..

بررسی اجمالی

همانطور که می بینید ، علت دقیق بروز بدنام وردپرس “خطای ایجاد اتصال به بانک اطلاعاتی” می تواند یکی از بسیاری از موارد باشد. با این حال ، در تجربه من ، در اکثر موارد ، این به دلیل نوعی خطای ایجاد شده توسط کاربر است (مثلاً تایپی در پرونده config.php) یا مسئله ای است که توسط کاربر قابل حل است. اگر مشکل دارید ، روشهای ذکر شده در بالا را برای راه اندازی و راه اندازی سایت خود دنبال کنید – و اگر هنوز پس از آن شانس ندارید ، با میزبان خود صحبت کنید تا آنها را برای شما مشکل پیش ببرد..

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me