כיצד לאפשר שמירת דפדפנים בוורדפרס

מבצעי וורדפרס


המהירות של האתר שלך ממלאת תפקיד חיוני בהענקת חווית משתמש אופטימלית. (הערה: אם אתה מעוניין ללמוד לבדוק את מהירות האתר שלך, עיין במאמר שלנו בנושא שימוש ב- GTmetrix.) אתר איטי יכול לגרום לשיבוש במכירות, להפחתת ההמרות, ובטווח הארוך יכול להשפיע ברצינות. הן שביעות רצון הלקוחות והן את כמות המבקרים הכללית.

בקיצור: כל דבר קטן שתוכל לעשות כדי לדחוף את זמני העומס כלפי מטה יחשב. להלן, נסקור מטמון דפדפן, כולל מה זה, מה המשמעות של וורדפרס ואיך אתה יכול לעשות זאת כדי לאפשר את זה באתר שלך.

נתחיל …

מה מטמון הדפדפן?

אתר אינטרנט מורכב למעשה ממספר קבצים המשתלבים זה בזה ליצירת סדרת דפי אינטרנט. חלקם יכילו טקסט (כגון הגוף הראשי של פוסט בבלוג), חלקם יכיל מידע על סטיילינג לאלמנטים בדף (כותרת עליונה, כותרת תחתונה, סרגל צד וכו ‘), חלקם יהיו תמונות וכן הלאה..

כעת, בכל פעם שאתה גולש באתר, סביר להניח שתבחין בהרבה אלמנטים נפוצים: כל הדפים מעוצבים בצורה דומה (כולם חולקים צבעים ואלמנטים עיצוביים דומים), הלוגו תמיד זהה, התפריטים הנפתחים תמיד זמינים, וכדומה. אז אם יש אלמנטים נפוצים, מדוע להוריד את כולם בכל פעם שמישהו טוען דף חדש? רעיון טוב בהרבה יהיה לטעון אלמנטים שכיחים כאלה פעם אחת, לאחסן אותם בדפדפן ואז פשוט להשתמש בהם כנדרש – למשל כאשר מישהו עובר מדף לדף באתר אחר, או כאשר מישהו מבקר מחדש את האתר במועד מאוחר יותר.

זוהי תמצית זיכרון המטמון של הדפדפן. בעיקרו של דבר, מטמון הדפדפנים מסתכל על כל הקבצים שהגדרת כקבצים שלא משתנים לעתים קרובות מאוד (עוד על זה בהמשך) ומוריד אותם לדפדפן האורח רק פעם אחת. לאחר ההורדה לקובץ המטמון של הדפדפן, הקבצים האלה לא יורדו שוב. המשמעות היא שבמקום שהם חייבים להוריד מספר פעמים, הם יהיו מוכנים לשימוש בהתראה של רגע – ובכך להפחית את העומס על שרתי האתר שלך, וחשוב מכך, להפחית משמעותית את הזמן שלוקח לטעון דפים עוקבים..

הערה: כאשר מבקר חדש יגיע לאתר שלך, המהירות שבה העמוד הראשון בו הוא מבקר נטען יהיה זהה בין אם מטמון הדפדפן מופעל או לא, מכיוון שכיוון שמעולם לא ביקרו באתר שלך בעבר, הדפדפן שלו יכול ‘ ייתכן שלא הייתה לך הזדמנות לאחסן אף אחד מהקבצים באתר שלך. היתרונות של שמירת מטמון בדפדפן, אם כן, יורגשו רק כאשר מבקר טוען יותר מדף אחד ו / או מבקר באתר שלך מחדש..

כיצד למנף מטמון דפדפנים בוורדפרס

הפעלת זיכרון מטמון של דפדפן אינה קשה, אך מכיוון שהיא מחייבת עריכת קובץ אתר מסובך מעט (קובץ ה- .htaccess של האתר שלך, זה דורש קצת ידע מקדים..

הערה: מטמון דפדפן אינו ספציפי לוורדפרס, הדרך לאפשר זאת זהה לא משנה באיזו מערכת אתה משתמש.

ישנן שתי דרכים למעשה.

הדרך הקלה סופר: שוחח עם המארח שלך

כדי לאפשר זיכרון מטמון בדפדפן, עליך לערוך – או אולי אפילו ליצור – קובץ בשם קובץ ה- htaccess. קרא עוד. שגיאת הקלדה בקובץ זה עלולה לגרום לכך שכל אתר האינטרנט שלך יהיה בלתי נגיש באופן זמני, כך, אם יש לך ספק לגבי מה לעשות, עדיף לעשות זאת תשאל את המארח שלך לעשות את זה בשבילך – רק כדי להיות בטוח. אם אתה משתמש בחברת אירוח נהדרת זקוק למארח טוב יותר? הם כמעט בוודאות יוכלו להגדיר לך את זה תוך מספר דקות (אם הם עדיין לא עשו זאת).

עריכת קובץ ה- .htaccess בעצמך

קובץ ה- .htaccess יכול להיות מקום מפחיד; זו דוגמה קלאסית ל”כוח גדול באחריות רבה “, ומאפשרת לך להאיץ את האתר שלך, ליצור הפניות מחדש ולעשות דברים מדהימים. עם זאת, כל הכוח הזה מגיע במחיר – שגיאה בקובץ זה כנראה תגרום לכל האתר שלך לרדת.

תיקון זה עניין של ביטול מה שהוספת, אך למתחיל זה יכול להיות חוויה מפחידה. אני ממליץ מאוד להתנסות באתר מבחן לפני שמלכלכים את הידיים באמצעות אתר חי חשוב.

הדבר הראשון שתצטרך הוא דרך לגשת לקבצי השרת שלך. הדרך הנפוצה ביותר לעשות זאת היא באמצעות FTP (פרוטוקול העברת קבצים – קרא עוד. הקובץ יכול להיות קצת מסובך למצוא מכיוון שמדובר ב- dotfile – קובץ מוסתר במערכת מבוססת לינוקס, מה זה קובץ נקודה? – אבל הכי הרבה לעורכי FTP יש אפשרות ‘הצג קבצים מוסתרים’ שאמורה לאפשר לך להציג קבצים אלה. (הערה: אם אתה משתמש ב- Mac, קרא את המאמר שלנו כיצד להוריד, לערוך ולהעלות מחדש קובץ htaccess מבלי שתצטרך לשנות אחת מהגדרות המחשב שלך.)

קובץ ה- .htaccess צריך להיות בתיקיה הראשית של וורדפרס שלך – אותה תיקיה המכילה את התיקיות wp-content, wp-inkluderer ו- wp-admin. אם אינך מוצא את זה, זה בסדר, יתכן שהוא לא קיים – במקרה כזה תצטרך ליצור אותו (משהו שלא מכוסה כאן, אני חושש). לאחר שנמצא (או נוצר), תרצה להוסיף את הקוד הבא באמצעות עורך טקסט רגיל, ולא מעבד תמלילים!

ExpiresActive On
ExpiresByType image / jpg "גישה פלוס שנה"
ExpiresByType image / jpeg "גישה פלוס שנה"
ExpiresByType image / gif "גישה פלוס שנה"
ExpiresByType image / x-icon "גישה פלוס שנה"
ExpiresByType image / png "גישה פלוס שנה"
ExpiresByType text / css "גישה פלוס חודש"
ExpiresByType text / x-javascript "גישה פלוס חודש"
ExpiresByType יישום / x-shockwave-flash "גישה פלוס חודש"
פג תוקף "גישה פלוס יומיים"

שורות אלה מספרות לדפדפן המשתמש כיצד לשמור במטמון כל סוג קובץ. מעל, הגדרתי שמירה של קבצי jpg, jpeg, gif, אייקונים ותמונות PNG יש לשמור במטמון במשך שנה (מכיוון שכמעט לא משתנים אלה), וקובצי CSS, JavaScript ו- Flash שיש במטמון כל חודש (מכיוון שאלו עשויים להשתנות יותר ). קבעתי גם את ברירת המחדל ליומיים עבור קבצים שלא צוינו אחרת.

השבתת לפיתוח

מכיוון שקבצים אלה יופיעו במטמון לאורך זמן רב (בכל עת שתחליט להגדיר עבור כל סוג קובץ), פיתוח עשוי להיות קשה, לכן אני ממליץ בחום לא להשתמש במטמון דפדפן לאתרים שעדיין נמצאים בפיתוח פעיל. אתה יכול ללכת להגדרות הדפדפן ולנקות את המטמון באופן ידני בכל פעם, כמובן, אך בקרוב זה יתעייף (בנוסף, לא קל כמעט לנקות את המטמון של מישהו אחר – טיפים למטה).

אם תתחיל לשנות דברים, תרצה לשנות תחילה את הקובץ השמור למשהו קצר בהרבה, למשל יום בודד – ובמקרה זה, המשתמשים יראו את המשאבים החדשים כעבור 24 שעות..

שיטה נוספת שמפתחים משתמשים בהם כדי לרענן קבצים במטמון היא להוסיף פרמטרים של שאילתה למשאבים שלהם. אם אתה טוען את script.js, לדוגמה, לאחר שמור במטמון, כל השינויים שתבצע בו יורדו רק לאחר שנה (או ככל שתקבע זאת). כדי לעקוף זאת מפתחים בדרך כלל יצרפו את גרסת המשאב לכתובת האתר. אז במקום “http://mysite.com/scripts.js” כתובת האתר הופכת למשהו כמו “http://mysite.com/scripts.js?version=1.0″, וכאשר הסקריפט משתנה שוב המפתח שוב מחליף את כתובת האתר למשאב, והופך אותה ל” http://mysite.com/scripts.js?version=1.1 “, למשל.

מבחינת הדפדפן, זהו טכנית משאב חדש, כך שהוא יוריד ויטמון במטמון מחדש – לשנה נוספת.

בודק את העבודה שלך

ישנן מספר דרכים לבדוק אם אפשר לבצע שמירת מטמון של דפדפן באתר או לא, כאשר אחת הקלות (והמעניינות ביותר) היא באמצעות כלי בדיקת מהירות אתרים בחינם בשם GTmetrix – משהו שכבר סקרנו לעומק מאמר קודם: כיצד להשתמש ב- GTmetrix כדי לבדוק את מהירות האתר – באופן יעיל

בדיקת מטמון דפדפן GTMetrix

אם האתר שלך מציג ‘A’, מטמון הדפדפן בסדר, ואתה מוכן לפגוע במהירות נחמדה!

מחשבות אחרונות

זיכרון מטמון בדפדפן יכול להוביל לעלייה מהירה משמעותית, ומכיוון שזה בעצם אומר פשוט להעתיק ולהדביק כמה שורות קוד (ואין לו שום חסרונות כלל – בהנחה שאתה לא מתכוון לשנות אף אחד מהקבצים שהוגדרו לפני שהם מוגדרים ל פג תוקף), מה שמאפשר את זה כמעט בהחלט משהו שכדאי לעשות.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map