Ghost vs WordPress – انتخاب بستر مناسب

معاملات وردپرس


در طول یک دهه گذشته ، WordPress به عنوان یک سیستم مدیریت محتوا (با نام مستعار CMS) به رشد خود ادامه داده و خود را به عنوان سیستم انتخاب وبلاگ نویسی برای میلیونها نفر بر میلیونها کاربر: یا به صورت WordPress.com میزبان یا بسته منبع منبع آزاد از منبع WordPress.org.

اگر به دنبال روش های جدید انتشار مطالب آنلاین هستید ، طی دو سال گذشته واقعاً مهربان بوده است. نه تنها از راه حل های میزبانی شده مانند svbtle و Medium در جاده های چشمگیر استفاده کرده اید ، بلکه تعدادی از سیستم عامل جدید منبع باز و به آینده (به طور بالقوه خود میزبان) نیز می توانید انتخاب کنید: یکی از برجسته ترین آنها Ghost.

در این مقاله ، به بررسی Ghost vs WordPress خواهیم پرداخت. ما تفاوت ها و شباهت ها را پوشش خواهیم داد ، چه کسی واقعاً بهتر از دیگری باشد ، کدام یک را انتخاب کنید و در آخر – آینده Ghost و WordPress چه چیزی می تواند به ارمغان آورد.

مقدمه ای برای شبح

من کاملاً مطمئن هستم که نیازی به معرفی وردپرس ندارید. با توجه به آن ، در حال حاضر ، بیایید به آنچه که روح در واقع است توجه کنیم. در ابتدا توسط یک کمپین بسیار موفق Kickstarter توسط جان اوولان – که تقریباً 200،000 دلار افزایش یافته بودجه – تأمین مالی شد به عنوان یک بستر انتشار ساده. همانطور که متن معرفی بزرگ در وب سایت رسمی Ghost به وضوح می گوید: “فقط یک بستر وبلاگ نویسی“.

صفحه نصب یک فرم واحد است و صفحه اصلی سرپرست درست به این نقطه می رسد: پست های شما.

مدیر اصلی

می توانید از صفحه اصلی مدیر بگویید که Ghost واقعاً برای وبلاگ نویسی و فقط وبلاگ نویسی است. هیچ نوع پست سفارشی ، بدون پلاگین ، بدون تغییر سرعت پیوندی و تنظیمات پیچیده برای کج کردن وجود ندارد. لیستی از پست های خود را با پیش نمایش در سمت راست و گزینه اضافه یا ویرایش پست ها دریافت می کنید.

صفحه ویرایش یک امر به صورت دو صفحه است که به شما امکان می دهد Markdown را در سمت چپ بنویسید و نتیجه را در هنگام تایپ در سمت راست ببینید.

نوار پایین به شما امکان می دهد برچسب ها را اضافه کنید ، پست را منتشر کنید و برخی از تنظیمات مانند URL ارسال ، تاریخ انتشار ، نویسنده و ابرداده را تغییر دهید. همچنین می توانید یک تصویر برجسته را اضافه کنید ، یک صفحه را به صورت استاتیک ایجاد کرده و یک پست را به آن اختصاص دهید.

ویرایش را در شبح ارسال کنید

Ghost همچنین دارای یک بخش تنظیمات حداقلی است. برخی از گزینه های کلی به شما امکان می دهد عنوان ، توضیحات ، لوگو ، موضوع و تنظیمات مشابه را تغییر دهید. همچنین می توانید کاربران ، برچسب ها را ایجاد کرده و تغییر دهید ، موارد منوی ناوبری خود را تنظیم کرده و کد را به هدر یا پاورقی اضافه کنید. حتی می توانید در بخش آزمایشگاه ها از برخی ویژگی های آزمایشی استفاده کنید. اما ، دوباره ، تا آنجا که می رود.

مشخصات کاربر در Ghost

پس از نصب Ghost ، من را درگیر کرد دو دقیقه برای گردهم آوردن چیزی بسیار برجسته. چیزی که من واقعاً با استفاده از آن در تولید خوب خواهم بود.

مثال Ghost Post

WordPress vs Ghost

اکنون که اصول اولیه Ghost را ایجاد کردیم ، بیایید ببینیم چه چیزی آنرا از وردپرس متمایز می کند.

شروع شدن

نسخه خود میزبان وردپرس بسیار راحت تر از نسخه Ghost است. این مربوط به فناوری اساسی و محبوبیت این سیستم عامل است. نصب وردپرس به راحتی دریافت فایل zip ، استخراج آن روی سرور خود و اشاره مرورگر به وب سایت شما است. اگر پیش از ترس هرگز با فایل ها به صورت آنلاین کار نکرده اید ، زیرا تقریباً همه خدمات میزبانی خوب نصب های یک کلیک دارند – این بدان معنی است که وردپرس واقعاً در هر کجا که باشد در دست شماست.

Ghost ، از طرف دیگر ، با استفاده از Node.js ساخته شده است – بنابراین برای نصب و راه اندازی آن به ترمینال نیاز دارید. از آنجا که به محض خروج برنامه های پیش فرض از پایانه ترمینال شروع می شود ، برای اجرای یک وب سایت مناسب با استفاده از Ghost باید کارهای بیشتری انجام دهید. کار خیلی سختی نیست ، اما شما به طور قطع به برخی از برنامه های توسعه دهنده نیاز دارید تا این کار را اکنون انجام دهید.

هرچند خبرهای خوبی وجود دارد: هر دو سیستم عامل همچنین خدمات میزبانی شده ارائه می دهند. WordPress.com برای سایتهای مستقر در وردپرس در دسترس است و می توانید برای Ghost نیز ثبت نام کنید.

قیمت گذاری میزبان

کد منبع برای هر دو سیستم عامل رایگان است. اگر می توانید کد را به روز کنید و خود را اجرا کنید ، می توانید آن را به همان اندازه که دوست دارید برای تمام وب سایت های خود استفاده کنید. اگر نمی خواهید خودتان نگران اجرای کارها باشید ، می توانید از خدمات میزبانی شده در بالا استفاده کنید.

روح

خبر بد این است که میزبان شبح گزینه میزبانی رایگان وجود ندارد. من واقعاً خوبم من از کاری که انجام می دهند قدردانی می کنم ، بنابراین آنها سزاوار کمی جبران خسارت هستند. آنها با این حال ، یک آزمایش رایگان 14 روزه مفید داشته باشید, بنابراین شما همیشه می توانید قبل از ارتکاب کارها چیزهایی را امتحان کنید.

سه برنامه در دسترس وجود دارد: شخصی ، پیشرفته ، تیمی و تجاری.

برنامه شخصی 8 دلار در هر ماه است و به شما می دهد یک وبلاگ با حداکثر 25000 بازدید. طرح پیشرفته شما 24 دلار پس می دهد و به شما می دهد سه وبلاگ با 100000 نمایش ترکیبی. برنامه Team با 80 دلار است 10 وبلاگ و 350،000 بازدید. بزرگترین طرح ماهانه 200 دلار هزینه خواهد داشت و به شما می دهد وبلاگ های نامحدود با 1،000،000 بازدید.

گزینه هایی برای انتخاب یکی از برنامه های بزرگتر وجود دارد ، اما فکر می کنم اگر به بیش از سه وبلاگ نیاز داشته باشید ، شاید بهتر باشد برای پرداخت هزینه 100 دلار به کسی پرداخت کنید تا در حوزه های خود از طریق پرداخت 100 دلار برای هر هاست هزینه کنید. به گفته این ، برنامه های شخصی و پیشرفته بیش از حد منطقی به نظر می رسد.

وردپرس

تمرکز اصلی وردپرس باز بودن است و برنامه های میزبانی شده آنها این موضوع را منعکس می کند. برنامه اساسی آنهاست رایگان برای زندگی و تعداد وب سایت های مورد نظر خود را در اختیار شما قرار می دهد. اگرچه اگر مایل به استفاده از دامنه خود هستید (به جای myblog.wordpress.com) ، یا گزینه های سفارشی سازی بیشتری را دوست دارید ، به عنوان مثال ، باید بر این اساس کیف پول خود را باز کنید.

می توانید سالانه 99 دلار برای خدمات پریمیوم پرداخت کنید که به شما کمک می کند آدرس های سفارشی و گزینه های سفارشی سازی, یا فقط می توانید دامنه خود را برای 13 دلار در سال نقشه برداری کنید.

من شخصاً ، فکر می کنم سرویس میزبان Ghost بسیار واضح تر است؛ شما دقیقاً می دانید چه می کنید. از آنجا که وردپرس به راحتی قابل دسترسی است ، در واقع فکر نمی کنم سرویس میزبانی شده وردپرس مزایایی را ارائه دهد – به جز شاید برای شبکه های بزرگتر.

برداشتهای اول

اولین تصور من از وردپرس بسیار مدتی بود ، اما هیچ منکر این مسئله که Ghost بسیار پیچیده تر است وجود ندارد. من نمی گویم استفاده از وردپرس به تنهایی کار دشواری است ، اما آنجا بسیار وجود دارد که در بعضی مواقع می تواند برای تازه واردان کمی مضطرب باشد.

ابزار چیست؟ چرا آنها با تنظیمات متفاوت هستند؟ چرا برخی از مضامین دارای صفحه تنظیمات سفارشی خود هستند و برخی نیز از شخصی سازی تم WordPress استفاده می کنند؟ اینها فقط برخی از انواع سؤالات بسیاری است که اغلب هنگام شروع کار با وردپرس مطرح می شود.

علاوه بر این ، پنل مدیریت وردپرس مسلماً کمی منسوخ است. این چندین سال تعمیرات اساسی دریافت کرده است ، اما از نظر ساختاری هنوز همانند پنج یا شش سال پیش است – و نشان می دهد.

از طرف دیگر شبح مانند تنفس هوای تازه احساس می کند. صفحه اصلی سرپرست پست های شما را نشان می دهد و کنترل های کمی دارد که می توانید همه چیز را با یک نگاه مشخص کنید. بزرگ ، جسورانه ، بدیهی و زیبا فکر کنید. حتی بخش تنظیمات نیز تمیز و لاغر است که فقط در طی چند دقیقه می توانید آن را درک کنید.

شبح واقعا سادگی را در مدیر ارائه می دهد. پیمایش در اطراف آن آسان و نسبتاً شهودی است. شما به زودی می آموزید که همه چیز در کجاست ، و این باعث می شود شما بخواهید بنویسید – این کاری است که هر پلتفرم وبلاگ نویسی باید انجام دهد!

نوشتن پست ها

من طرفدار بزرگی از نوشتن در Markdown هستم ، که از قالب Ghost استفاده می کند. اگر به آن عادت نکرده اید ، یادگیری چند دقیقه طول می کشد اما واقعاً بسیار آسان است. می توانید به این Cheatsheet Markdown نگاهی بیندازید یا (اگر قبلاً از Ghost استفاده می کنید) روی نماد کوچک Markdown در صفحه ویرایش پست Ghost کلیک کنید تا نحو را ببینید.

اگر از WordPress.com برای میزبانی استفاده می کنید ، می توانید نشانه گذاری را در تنظیمات نوشتن خود فعال کنید. اگر از نسخه خود میزبان استفاده می کنید ، به افزونه ای مانند WP-Markdown نیاز خواهید داشت.

نوشتن پایه

هر دو سیستم عامل پیش نمایش در دسترس هستند. وردپرس دارای ویرایشگر بصری است که به شما امکان می دهد نتیجه کار خود را مشاهده کرده و آن را همزمان با ادامه ویرایش کنید. پیش نمایش خیلی دقیق نیست ، مگر اینکه خالق موضوع شما برای اطمینان از این موضوع به بعضی از موارد مراجعه کند (توجه داشته باشید: لازم به ذکر است که وردپرس به طور جدی در تلاش است تا ویرایشگر تصویری را بسیار بهتر کند).

Ghost دارای یک سیستم دوجداره است که باعث خوشحالی کار با آن می شود. شما لازم نیست که به جلو و عقب برگردید ، و Markdown شما همانطور که می نویسید تجزیه و نمایش داده می شود.

برای من ، شبح فقط در این نقطه پیروز می شود زیرا به نظر می رسد خیلی خوب است. این باعث می شود که شما هر دو بخواهید بیشتر بنویسید و بهتر بنویسید و محتوا جذاب تر کنید. نوشتن عناصر مشترک مانند لیست ها و غیره نیز بسیار ساده تر است.

افزودن تصاویر

من از اجرای تصاویر Ghost بسیار خوشحال شدم. من نگران بودم که آنها با نشانه گذاری نتوانند آن را از بین ببرند. روش کار به این صورت پیش می رود: شما با یک Markdown یک عنصر تصویر ایجاد می کنید. این تبدیل به یک مکان یاب تصویر می شود که می توانید تصویر را بکشید و رها کنید.

مکان یابی تصویر شبح

در WordPress ، تصویر را در ویرایشگر می کشید و رها می کنید ، که در ادامه بخش “افزودن رسانه” را باز کرده و به طور خودکار تصویر را بارگذاری می کنید. سپس روی insert کلیک می کنید و تصویر اضافه می شود.

گفتگوی رسانه ای وردپرس

این به نظر نمی رسد خیلی سخت باشد – و در واقع اینطور نیست – اما چند فاکتور اضافی وجود دارد. کادر گفتگوی رسانه ای بزرگ و پر از گزینه است. انتظار برای باز شدن ، بارگذاری تصویر ، کلیک بر روی دکمه و انتظار برای درج کد کوتاه مدت زمان قابل توجهی را می طلبد. نکته مهمتر اینکه ، بارگذاری می تواند مدتی طول بکشد ، به خصوص اگر موضوع شما تعدادی از اندازه تصویر را پیاده سازی کند.

با Ghost ، روند کار بسیار سریعتر انجام می شود. فقط سه کاراکتر نشانه گذاری را تایپ کنید ، تصویر را بکشید و رها کنید و به نوشتن ادامه دهید. اگر این تنها چیزی است که شما نیاز دارید ، Ghost نیز در این گروه پیروز می شود ، اما وردپرس هنوز گزینه های بیشتری را در آستین خود دارد.

با وردپرس می توانید علاوه بر انتخاب اندازه و تراز تصویر ، عنوان ، عنوان ، متن متن و توضیحات تصویر را تنظیم کنید. برای وب سایتهای پیچیده ، این می تواند یک خدادادی باشد و به ارزش دو یا سه ثانیه اضافی که برای افزودن تصویر نیاز دارد.

به طور خلاصه: اگر به تصاویر زیادی نیاز دارید ، وردپرس در ارائه آنها برای شما بهتر خواهد بود. Ghost از قابلیت های پیشرفته ای برخوردار نیست که وردپرس انجام می دهد ، اما اگر خوشحال باشید که به سادگی با قرار دادن یک اندازه خوشحال هستید ، می تواند تصاویر زیبایی به شما ارائه دهد.

ویرایش پیشرفته

وردپرس قطعاً بر این حساب پیروز خواهد شد ، زیرا گزینه های Ghost را از دست نداده ایم. وردپرس چند کد کوتاه دارد که می تواند برای مواردی مانند جاسازی محتوا ، گالری و موارد داخلی ساخته شده از آن استفاده کند. بعلاوه می توانید موارد اضافی دیگری را نیز با افزونه ها اضافه کنید ، و فقط با چند کاراکتر ساده به عناصر پیچیده دسترسی پیدا خواهید کرد.

به عنوان مثال ، می توانید از برای نمایش یک گالری با کلیه تصاویر بارگذاری شده در پست فعلی در وردپرس استفاده کنید. می توانید از پنجره رسانه برای جمع آوری گالری تصاویر دلخواه نیز استفاده کنید – مانند این: . شبح اصلاً گزینه ای برای این کار ندارد.

ارائه مطالب

هر دو سیستم عامل پشتیبانی از تم ها را اضافه کرده اند ، بنابراین این یکی از آنهایی که به مقایسه مستقیم وردپرس و Ghost مربوط می شوند ، نیست ، بلکه بیشتر در مورد قابلیت در دسترس بودن موضوع است. از آنجایی که وردپرس حدود یک دهه است که به سر می برد ، جای تعجب نیست که 100 هزار بار مضمون بیشتر برای آن وجود دارد.

مضامین وردپرس از مینیمال گرفته تا غیرقابل حل شدن ، از مضامین مشاغل عمومی گرفته تا مضامین مخصوص برنامه برای انواع و اقسام وسایل نقلیه ، اسپا ، نمایندگی های اتومبیل ، وبلاگ های آشپزی و موارد دیگر.

می توانید هزاران موضوع رایگان در WordPress.org پیدا کنید یا یک تم برتر از فروشگاه های Themeforest یا تم های کوچکتر مانند Elegant themes ، ThemeIsle یا WPMU DEV بخرید – در حقیقت ، به معنای واقعی کلمه صدها مکان برای خرید تم های با کیفیت وردپرس وجود دارد.!

در مقابل ، فقط در حدود 150 تم رایگان Ghost در بازار رسمی Ghost وجود دارد ، اگرچه در اینجا حدود 250+ تم برتر نیز در آنجا ذکر شده است (گرچه به نظر می رسد اینها اکثراً پیوندهایی از سایتهای خارجی مانند Themeforest دارند – که نمایشگرهای بزرگی نیز دارند. انتخاب مضامین حق بیمه Ghost در اینجا.

موضوع پیش فرض وردپرس در حال حاضر بیست و پانزده است ، برای Ghost it’s Casper.

مقایسه این دو دشوار است زیرا Ghost به عنوان مثال ویژگی هایی مانند نوار کناری ابزارک ندارد. کاسپر عالی است اگر یک وب سایت بسیار متمرکز مانند یک وبلاگ غذا یا یک وبلاگ مسافرتی دارید ، اما اگر کمی بیشتر از موضوع خود نیاز دارید ، احتمالاً می خواهید با چیز دیگری بروید.

از منظر کاربر ، نصب مضامین با وردپرس آسان تر است زیرا می توانید موضوع ها را مستقیماً در سرپرست جستجو کنید و پیش نمایش زنده آنها را مشاهده کنید.

با Ghost ، باید موضوع را در پوشه محتوای نصب خود بارگذاری کنید. این یک دردسر بزرگ نیست ، اما با این وجود به زمان بیشتری نیاز دارد.

مدیریت وب سایت

Ghost یک امر ساده است ، بنابراین ابزارهای کمتری را برای مدیریت سایت شما فراهم می کند. فکر می کنم این نفس هوای تازه در دریای امروز سایت های بیش از حد کنترل شده است. من به شدت اعتقاد دارم که محتوای خوب تا حدی خود را مدیریت می کند ، و Ghost تمام ابزارهای لازم را برای این کار در اختیار شما قرار می دهد.

با استفاده از Ghost ، اشتراک گذاری درست در آن ساخته شده است ، شما باید تنظیمات اولیه بهینه سازی موتور جستجو (SEO) را در هر پست در دسترس داشته باشید و سمت مدیریت کاربر واقعاً بسیار مناسب و معقول است. در حقیقت ، این واقعیت که مدیریت کاربر به خوبی انجام شده ، نشانگر تأکید بیشتر بر نویسندگان در پشت سایت است. در حالی که در حال حاضر هیچ ویژگی خاصی وجود ندارد ، تنظیمات چند نویسنده و دیگر قابلیت های مبتنی بر نویسنده چیزی به نظر می رسد که می تواند بطور طبیعی از سیستم موجود ساخته شود.

در حالی که وردپرس هنگام تنظیمات یک هیولا محسوب می شود ، فرقی نمی کند که فکر کنید. به عنوان مثال بسیاری از تنظیمات وردپرس که قبلاً از آنها استفاده کرده اید ، مانند تنظیمات سئو ، به دلیل پلاگین هایی که استفاده می کنید وجود دارد و نه از خود سیستم.

شاید چند تنظیم کلی سایت دیگر وجود داشته باشد ، اما افزونه های کنار من این دسته را در واقع به Ghost می دهم زیرا برای گروه کاربری که به احتمال زیاد از Ghost استفاده می کند ، مهمترین ویژگی های مدیریت در حال حاضر ساخته شده است ، در حالی که با وردپرس می توانید. برای پوشاندن تمام پایه ها باید از تعدادی پلاگین استفاده کنید.

برنامه های افزودنی

مجدداً ، این مقایسه خیلی منصفانه نیست زیرا Ghost قابلیت گسترش ندارد. در وردپرس ، افزونه ها می توانند اساساً هر کاری انجام دهند. از الگوبرداری کامل باکتری ، تا ارائه یک برنامه کامل مدیریت شرکت به یک وب سایت ساده – با WordPress همه امکان پذیر است!

با روح ، با این حال ، آنچه می بینید همان چیزی است که می کنید. برای بسیاری از افراد ، این درست خواهد بود ، اما انتظار ندارید هر زمان دیگری مطالب پیشرفته مدیریت محتوا به زودی اتفاق بیفتد. تنها قابلیت گسترش در Ghost گزینه ای است برای تزریق برخی از کدها به هدر و پاورقی ، و همین.

برنامه های آینده

در حال حاضر ، وردپرس در تلاش است تا آنچه را که قبلاً در اختیار دارد جلا دهد. هیچ ویژگی عظیمی در حال برنامه ریزی وجود ندارد که من از آن آگاه هستم ، و در حال حاضر توسعه بیشتر روی بهبود رابط و تجربه کاربر متمرکز شده است. به گفته این ، من نفس خود را برای استفاده آسانتر از پانل سرپرست و رابط نرم و صاف تر در باطن حفظ نمی کنم.

از طرف دیگر پیشرفت در Ghost بسیار هیجان انگیز است. آنها برنامه های Ghost (افزونه ها) برنامه ریزی شده دارند ، که در صورت انتشار ، Ghost را به گزینه ای بسیار مناسب تر برای وردپرس تبدیل می کند. داشبورد نیز در کارهاست که نقطه شروع در پنل سرپرست خواهد بود (تصور می کنم) و از طریق Ghost Apps قابل اصلاح است. برای مشاهده کلیه ویژگی های برنامه ریزی شده ، به مستندات ویژه ای که در Github در جریان است ، نگاهی بیندازید.

باید از شبح استفاده کنم?

بنابراین چگونه این دو را مقایسه می کنید ، نتیجه یک نمایش وردپرس در مقابل شبح چیست؟ برای مبتدیان ، این یک مقایسه عادلانه نیست – مانند سیب و پرتقال. بله ، هر دو میوه هستند ، اما بسیار متفاوت هستند. این که آیا شما باید از Ghost استفاده کنید یا نه ، واقعاً در دست پروژه است.

آیا شما در یک وبلاگ ساده کار می کنید که تمرکز اصلی آن محتوا باشد و دیگر نیازی به انجام کارهای پیشرفته مانند تبلیغات یا ساختارهای سفارشی ندارید؟ در این صورت ، Ghost یک جایگزین کاملاً مناسب برای وردپرس است. بسیار جذاب و مدرن به نظر می رسد جالب باشد و دارای موضوعات بسیار زیادی برای انتخاب است. شما همچنین می توانید در یک پروژه بزرگ عالی مشارکت کنید!

با این حال ، اگر یک وب سایت برای مشاغل کار می کنید ، به ویژگی های پیچیده ای نیاز دارید یا ممکن است نیاز به گسترش و اصلاح ویژگی ها در آینده داشته باشید ، توصیه می کنم فعلا با وردپرس بمانید. WordPress می تواند ساده و کارا و دست و پا گیر باشد ، و حاوی یک تن متریک از چیزهایی است که شما به آن نیاز ندارید ، اما حاوی یک تن از چیزهایی است که شما نیاز دارید ممکن است خیلی خوب نیاز.

حکم نهایی

به شخصه ، من بسیار خوشحال می شوم که یک وبلاگ شخصی در مورد زندگی ، غذا ، مسافرت ، سگم یا هر چیز دیگری در Ghost بنویسم. رابط مدرن واقعاً با من کلیک می کند. من عاشق نوشتن در Markdown هستم ، و سرعتی را که با تمام وجود کار می کند ، دوست دارم. این باعث می شود نوشتن دوباره سرگرم کننده باشد!

همه چیز درباره وردپرس بسیار پیچیده تر است. از دولت گرفته تا ویرایش ، حتی انتخاب گزینه میزبانی وب سایت شما ، گزینه های بیشتری در نظر گرفته شده است. به گفته این ، پیچیدگی به دلایلی وجود دارد – قدرت بیشتری در زیر کاپوت وجود دارد.

این گفته است ، در حال حاضر ، من Ghost را به عنوان رایانه لوحی می بینم در حالی که WordPress مانند iMac من است. من iMac خود را در تعطیلات نمی گذارم ، یا آن را داخل حیاط خلوت نمی کردم – به همین دلیل من یک تبلت دارم. با این حال ، در مقابل ، من واقعاً نمی توانم روی تبلت کار جدی انجام دهم ، به همین دلیل است که iMac دارم.

در پایان روز ، Ghost و WordPress دو محصول بسیار متفاوت هستند. Ghost برای کسانی طراحی شده است که می خواهند به سادگی نوشتن و انتشار آنلاین تمرکز کنند ، در حالی که WordPress همچنان به ابزاری قادر می شود نه تنها وبلاگ ها بلکه فقط در مورد هر نوع وب سایت قابل تصور تغییر پیدا کند.!

(بروزرسانی – 5 ژوئن 2015: برای یادداشت اضافی – مهم – در مورد مقایسه بین Ghost و WordPress.com (نه WordPress.org) ، به این مقاله جدید با استناد به چند کلمه از جان اوولان نگاهی سریع بیندازید.

از Ghost یا WordPress استفاده می کنید؟ اندیشه ها?

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map