Weebly vs WordPress – בחירת הפלטפורמה הנכונה

מבצעי וורדפרס


האם עלי לבחור ב- Weebly או ב- WordPress? היא שאלה שרבים מהמתחדשים המחפשים להקים את אתר האינטרנט הראשון שלהם יעשו בחשבון.

אם אתה תוהה באיזו פלטפורמה עדיף, קל יותר להשתמש בה, עם תכונות נוספות, מה זול יותר וכן הלאה, אז המשך להתעדכן, כי אלה בדיוק סוג הדברים שאנחנו עומדים לבחון.

להלן, נבדוק את Weebly לעומת WordPress ונצביע על התכונות החשובות ביותר של כל פלטפורמה. אם אתה מחפש כלי איכותי לבניית האתר הראשון שלך (או אפילו חנות מקוונת למסחר אלקטרוני), המשך לקרוא!

מה זה וויבלי?

Weebly הוא כלי / שירות מקוון המאפשר לך לבנות אתר – גם אם אין לך ניסיון בפיתוח או בעיצוב אתרים (התהליך עובד באמצעות ממשק גרור ושחרור שימושי).

וויבי

כדי להשתמש ב- Weebly, אתה פשוט צריך להירשם לחשבון בחינם או בתשלום, ותוכל להתחיל לעבוד באתר שלך מייד – הקמת אתר אינטרנט עם Weebly מתחילתו ועד סופו תוך פחות משעה זה יותר ממה שניתן להשיג..

מה זה וורדפרס?

וורדפרס היא מערכת ניהול התוכן הפופולרית מכולן, עם נתח שוק של כ- 50% עד 60%, ובאופן מרשים עוד יותר, ההערכה היא שהיא מחזיקה ביותר מ- 25% מכל אתרי האינטרנט.

וורדפרס

ההבדל העיקרי בין Weebly ל- WordPress הוא ש- WordPress היא פיסת תוכנה הניתנת להתקנה על כל שרת אינטרנט, ואילו Weebly הוא שירות מקוון הכול כלול אליו נרשמת..

לכן, בכדי להשתמש בוורדפרס, עליכם קודם כל:

 • השג אותו מ- WordPress.org (הורדה בחינם), העלה אותו לשרת שלך ועבר על תהליך ההתקנה בעצמך, או
 • אמר לצוות התמיכה במארח האינטרנט הנוכחי שלך להתקין עבורך WordPress (הפיתרון הפשוט יותר).

כך או כך, השימוש בוורדפרס לבניית האתר שלך כרוך בצעדים רבים יותר מאשר שימוש ב- Weebly.

חשבו על זה כך: אם Weebly הוא Google Docs, וורדפרס הוא MS Word. בסופו של דבר, שתיהן יעניקו לך תוצאה דומה, אך הדרך להשגת תוצאה זו שונה.

הערה: פוסט זה משווה את Weebly לגירסה המארחת העצמית של WordPress (WordPress.org). זה לא קשור למה שזמין דרך WordPress.com – פלטפורמת בלוגים מתארחת.

העיצובים הזמינים הושוו

בואו נודה בזה: אתה רק תשמח עם האתר שלך אם הוא נראה טוב. זהו הגורם מספר אחת לכל בעל אתר (בין אם נרצה להודות בכך ובין אם לא), כך שאין מקום טוב יותר להתחיל בהשוואה שלנו מאשר לבחון את אפשרויות העיצוב הזמינות ב- Weebly ו- WordPress.

וויבי

מיד לאחר ההרשמה, Weebly עוזר לך לשאול מה המוקד העיקרי של האתר שלך.

Weebly הגדירו את מיקוד האתר שלכם

תלוי בתשובה שלך, זה יציע כמה עיצובים אופטימליים – ואני חייב לומר, מה שיש ל- Weebly להציע באמת מרשים. כל העיצובים איכותיים, ידידותיים לנייד, והכי חשוב, הם נראים מודרניים, כך שהאתר שלך לא ירגיש כאילו הוא כבר בן חמש שנים בתאריך ההשקה שלו.

אפשרויות עיצוב וויבלי

לאחר שתבחרו עיצוב, תגלו במהירות שניתן להתאים את הכל ללא צורך לבצע קידוד או להיות בעלי מיומנויות טכניות..

Weebly - בחר פריסה

נוסף על כך, אתה יכול לגרור ולשחרר אלמנטים חדשים ישירות מהסרגל הצד.

סרגל צדדי חלש

כל זה אומר שתוכלו לעבוד עם עיצוב האתר שלכם בצורה דומה כמו שתעשו עם מסמך MS Word – פשוט יישרו דברים, גררו ושחררו, הוסיפו את העותק והתמונות וסיימתם..

וורדפרס

וורדפרס מגיעה עם עיצוב ברירת מחדל אחד, שנקרא נושא. למרות שזה נחמד, הוא לא יתאים לכל מטרה.

נושא ברירת המחדל של וורדפרס - עשרים ושש עשרה

המשמעות היא שאתה הולך לחפש נושאים של צד שלישי. (הערה: אינך בטוח מהם הנושאים? הנה הסבר / מבוא שימושי.) יש חדשות טובות ורעות:

 • טוב: ישנם אלפי נושאים זמינים – גם בחינם וגם בתשלום.
 • רע: החוויה מנושא לנושא אינה עקבית. רוב הזמן הנושאים שונים מאוד ולמידה להשתמש באחד מהם לא מבטיחה שתוכל להתמודד עם האחרים..

עם זאת, במקום בו וורדפרס מאירה היא השקיפות ואופיו הניתן להתאמה אישית רבה. משמעות הדבר היא שאתה יכול להתאים אפילו את הפרט הקטן ביותר של הנושא שאתה משתמש בו (בתנאי שאתה לא מפחד לעבוד עם PHP).

Weebly לעומת WordPress

יש הרבה יותר נושאי וורדפרס זמינים מאשר ישנם עיצובים של Weebly.

כשמדובר באיכות, אני אקרא לזה אפילו: גם Weebly וגם WordPress יעניקו לך גישה לעיצובים באיכות גבוהה.

עם זאת, הרבה יותר קל למצוא, להשתמש ולהתאים את עיצוב האתר שלך באמצעות Weebly. ממשק המשתמש קל מאוד לתפוס ומהנה לעבוד איתו.

בסך הכל, במחלקת העיצוב אני נותן את זה ל- Weebly.

הזוכה: Weebly

(הערה: בדוק את ההשוואה האחרת שלי: SquareSpace לעומת WordPress. SquareSpace ידועה גם באפשרויות העיצוב הנהדרות שלה.)

מה עם אירוח אתרים?

כל אתר צריך להתארח איפשהו – חשבון / שרת האירוח שלך הוא המקום בו האתר שלך יושב, ומשם הגישה שלך יכולה להגיע אליו..

ישנם שני דרכים שתוכלו לקחת עם אירוח:

 1. שכור, קנה או הירשם לחשבון אירוח בעצמך והתקן את האתר שלך באותו חשבון אירוח.
 2. יש לטפל בכל מקום במקום אחד, על ידי חברה אחת.

וויבי

Weebly הולך בדרך השנייה: במקום להכריח אותך להסתובב עם הדברים הטכניים, הוא מטפל בכל ההרמות הכבדות. כל שעליך לעשות הוא להירשם דרך Weebly.com, להשתמש ביצירת האתר שלו ולבצע את ההוראות שעל המסך. Weebly מטפל באירוח (וכל מה שקשור לזה) עבורך.

וורדפרס

וורדפרס הולכת בדרך הראשונה – כלומר היא דורשת מספר צעדים נוספים בעת בניית אתר האינטרנט שלך, כלומר עליך לבחור מארח אינטרנט מתאים ולהתקין עליו את וורדפרס לפני שתוכל להתחיל לעבוד על האתר שלך בפועל. (הערה: מארחים רבים יתקינו עבורך את WordPress באופן אוטומטי.) למרות שזה בהתחלה עשוי להישמע מעט יותר מורכב מההצעה של Weebly, זה למעשה נותן לך שליטה רבה יותר באתר שלך. אתה יכול להחליט לשנות את המארח, לשנות את תוכנת האתר, או לעדכן / לשנות משהו בקשר אליו וכאשר תרצה.

Weebly לעומת WordPress

 • זקוק לאתר שנבנה במהירות ללא טרחה וללא כאב ראש? וויבלי מנצח כאן.
 • זקוק לשליטה מוחלטת באתר האינטרנט שלך? וורדפרס.

הזוכה: שניהם

התכונות הושוו

במילים פשוטות, גם וויבלי וגם וורדפרס מעניקים לך את כל התכונות הדרושות לך כבעל אתר. ההבדל הוא באופן העברת התכונות הללו.

וויבי

Weebly הופכת את כל הדברים לזמינים באמצעות הכלי לבניית אתרים שלה. אתה יכול לעבוד עם האלמנטים השונים באתר שלך דרך סרגל הצד השמאלי או בתפריט העליון.

סרגל צדדי ותפריט עליון

האלמנטים שם מאפשרים לך ליצור דפים חדשים (ולהתאים את הדפים הקיימים), לשנות את הפריסה של כל עמוד, להתאים את פרטי העיצוב המשובח ולהוסיף חסימות תוכן חדשות (כגון טפסים ליצירת קשר, מפות, גלריות או טקסט). אתה יכול גם לפרסם כל סוג של תוכן, כולל טקסט, תמונות וסרטונים.

הדרך בה אתה עובד עם Weebly היא על ידי בחירת אלמנטים בודדים וגרירתם אל הבד (עיצוב האתר הנוכחי שלך).

אם אתה זקוק ליותר, יש גם משהו שנקרא מרכז האפליקציות, שבו אתה יכול לבחור ולהתקין תכונות נוספות (חלקן בחינם, חלקן בתשלום).

מרכז האפליקציות של Weebly

עם זאת, אתה עלול להיתקל בכמה מרכיבים שלא ניתן לשנות כך שיתאימו לצרכים שלך לחלוטין. Weebly היא עדיין פלטפורמה סגורה שמעניקה לך מוגבלת – אם כי רחבה למדי עבור מרבית המשתמשים – גישה להתאמות אישיות.

וורדפרס

ראשית, ישנם עשרות אלפי תוספים בחינם ובתשלום זמינים עבור וורדפרס (אם אינכם בטוחים מהם תוספים, הנה הסבר / מבוא שימושי. המשמעות היא שתוכלו להרחיב את האתר שלכם בלי סוף ולהתקין את כל התכונות שתזדקקו לו..

תוספי וורדפרס

כמו כן, וורדפרס עשירה בתכונות מה- go-go: אתה מקבל את כל היכולות הבסיסיות של ניהול אתרים ותוכן, שיספיקו לרוב המשתמשים.

עם זאת, ישנם דברים, כגון אופטימיזציה לקידום אתרים, טפסי קשר או מסחר אלקטרוני אינם זמינים כברירת מחדל, ותוכלו להשיג אותם רק באמצעות תוספים..

Weebly לעומת WordPress

וורדפרס מנצחת זאת בגלל שני דברים:

 • אלפי התוספים הזמינים, רובם חינמיים וקלים להתקנה. אתה יכול למצוא כמעט כל פיצ’ר נוסף שתוכל לחלום עליו שכבר סיפק באמצעות תוסף כלשהו.
 • אופי הקוד הפתוח של וורדפרס אומר שאתה יכול להתקין, להתאים, לשנות או לשנות כל תכונה המובנית בתוך WordPress או המסופקת באמצעות תוספים. בפרט, אם אינך אוהב דבר באף תכונה בוורדפרס, אתה פשוט יכול לקפוץ לקוד ה- PHP ולשנות אותו.

חשבו על זה כך: וורדפרס דומה לאנדרואיד: אתם מקבלים אפשרויות התאמה אישית קיצוניות אם אתם פשוט מוכנים להקדיש זמן להתנסות. Weebly דומה לאפל: אתה מקבל מערך של תכונות איכותיות עם אפשרויות מוגבלות, והתקנתן של חדשות יכולות להיעשות דרך מרכז אפליקציות..

הזוכה: וורדפרס

מה שקל יותר להשתמש בו?

או במילים אחרות, כמה ידידותיים למתחילים Weebly ו- WordPress?

וויבי

Weebly באמת קל להפליא לשימוש. אתה פשוט נרשם לחשבון ותוכל להתחיל לבנות את האתר שלך מייד.

בונה האתר לגרור ושחרור חדש לשנת 2015 הופך את הכל לפשוט ואינטואיטיבי. אינך זקוק לכישורי קידוד כדי לבנות ולהשיק אתר בעל מראה מקצועי.

דוגמה לעריכה ברשת

החלק הטוב ביותר הוא שתוכל להתאים כל פרט באותה קלות בכל נקודת זמן. (לעיתים קרובות בעיה כשאתה שוכר מעצב לבנות לך אתר ואז נסה להחזיר אותם כדי לבצע שינויים אחר כך.)

וורדפרס

WordPress הרבה יותר מאתגר לשימוש – במיוחד בשלבים המוקדמים כאשר אתה בונה את האתר שלך.

ראשית, עליכם למצוא עיצוב טוב בעצמכם – אין כברירת מחדל שום תכונה של בניית אתרים וגרירה ושחרור, כך שהעבודה יכולה להיות מעט מייגעת. לאחר מכן, עליכם למצוא תוספים וכן הלאה.

אל תבינו אותי לא נכון, ברגע שתבינו את זה, וורדפרס קל לעבוד איתו ביום יום, אך בניית אתר חדש דורשת זמן.

הזוכה: Weebly

השוואת Weebly ו- WordPress עבור מסחר אלקטרוני

ניתן להשתמש גם ב- Weebly וגם ב- WordPress ליצירת אתר מסחר אלקטרוני, אך ישנם הבדלים מתחת למכסה המנוע.

וויבי

ממשק ה- eCommerce מובנה ותוכלו לגשת אליו על ידי לחיצה על קישור החנות בסרגל העליון.

חנות Weebly

שם תוכלו להוסיף דפי חנויות חדשים מייד, מוצרים חדשים, לשנות מידע על החנות וכן הלאה. בעיקרון, תוכלו להתחיל לפעול כחנות מקוונת תוך דקות ספורות.

אתה גם מקבל גישה לחלק מתכונות ה- eCommerce המקוריות, כגון מיסים, קופונים ותשלומים מקוונים, אך כדי לקבל את מלוא יכולות ה- eCoommerce אתה צריך להירשם לחשבון עסקי, במקום חשבון ברירת המחדל בחינם..

מסחר אלקטרוני ב- Weebly

וורדפרס

נכון שמסחר אלקטרוני אפשרי באתר וורדפרס – אך רק באמצעות תוספים. הפופולרי ביותר נקרא WooCommerce.

ממש כמו הפיתרון של Weebly, WooCommerce מספקת את כל התכונות הדרושות לך כבעל חנות מקוונת, כגון ניהול מוצרים, תשלומים מקוונים וכן הלאה..

התוסף עצמו הוא בחינם, אך שילובו עם כמה שערי תשלומים יכול להיות יקר (רישיון אתר יחיד לשילוב PayPal Pro הוא 79 $, למשל).

Weebly לעומת WordPress

זה עניבה. גם Weebly וגם WordPress מעניקים לך גישה לפתרונות איכותיים של מסחר אלקטרוני.

 • עם Weebly, אתה יכול להתחיל מייד ללא הגדרה נוספת.
 • באמצעות וורדפרס אתה צריך להתקין תוסף – כמו WooCommerce – שזו עבודה נוספת, אך אתה מקבל גם את החופש להגדיר את החנות שלך ככל שתחפוץ. אתה גם נשאר בשליטה מלאה על נתוני הלקוחות שלך.

הזוכה: שניהם

שזה זול יותר?

שאלה מסובכת. הנה העסקה:

 • כשלעצמו, וורדפרס אינה כרוכה בתשלום, אך אתה זקוק לחשבון אירוח כדי להפעיל אותו – וחשבונות אירוח טובים אינם זמינים בחינם. אז הפעלת אתר וורדפרס תעלה לכם לפחות 60 דולר לשנה (אירוח), בתוספת 10 דולר לערך עבור שם תחום.
 • ל- Weebly יש תוכניות בחינם ותשלום. האפשרויות של התוכנית החינמית מוגבלות (ראו צילום המסך למטה), והתוכניות בתשלום מתחילות ב 8 $ לחודש ועולות ל 25 $ לחודש אם ברצונך להפעיל חנות מקוונת מלאה..

תמחור וייבי

האם יש תמיכה?

עם Weebly, אתה מקבל תמיכה 24/7 באמצעות דואר אלקטרוני וצ’אט חי בשעות העבודה. צוות Weebly יעזור לכם לפתור כל בעיה שיש לכם בפלטפורמה.

עם וורדפרס, אין תמיכה. סליחה, אבל פשוט קשה לקרוא למישהו תמיכה אם אתה צריך לחכות ימים לתשובה שלא תמיד באה.

הזוכה: Weebly

מחשבות אחרונות על Weebly לעומת WordPress

שתי הפלטפורמות זכו למיקומן בשוק, ושניהם מספקים סוג משתמש שונה במקצת.

בקצרה:

 • אם אין לך ניסיון בבניית אתרים, אך אתה עדיין רוצה להתמודד עם הכל לבד ולקבל תוצאה איכותית בסופו של דבר (ומהיר), אז Weebly הוא הפיתרון עבורך.
 • אם לא אכפת לך משלבי ההתקנה הנוספים, אינך חושש להסתובב עם הפעולות הפנימיות של הפלטפורמה, ואתה רוצה להיות בשליטה מלאה באתר האינטרנט שלך ובנתונים שלך., אז וורדפרס הוא בשבילך.
Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map