בינוני לעומת וורדפרס – כיצד לבחור את הפלטפורמה הנכונה? (2020)

מבצעי וורדפרס


אם אתה רוצה לפתוח בלוג או לפרסם תוכן באופן מקוון, שתי האפשרויות הפופולריות ביותר שתקל בהן הן ככל הנראה וורדפרס ו- Medium.

שניהם מקלים על התחלת פרסום באינטרנט באופן מקוון, אך הם עושים זאת בדרכים שונות למדי. אז איזו גישה מתאימה למצבכם? האם עליך להשתמש בוורדפרס או בינוני? אלה השאלות שאנחנו הולכים לעזור לך לענות.

בקטע זה נשתף את הגישה הייחודית של מדיום לפרסום תוכן, נספק לכם סיור מהיר בשירות המדיום, ונשווה בינוני לחוויית וורדפרס כדי לעזור לכם לבחור את הפלטפורמה הנכונה..

מה בינוני?

מדיום הוא גם פלטפורמת בלוגים וגם מפרסם.

כל אחד יכול להירשם ולהתחיל לכתוב. זה החלק ‘בלוגים’.

אבל אז, ברשותך, מדיום גם אוצר את אותם פוסטים ומקדם אותם לבסיס המשתמשים החינמי / בתשלום שלה באמצעות ‘נושאים’, שהוא החלק של המפרסם. חשבו על זה כמו אתר אינטרנט של מגזינים / עיתונים, אבל איפה שאף סופר (כולל אתה) יכול להיות אוצר.

עם הזמן, מדיום הכניסה יותר ויותר כסף ואוצרות לתמהיל. מבקרים בינוניים יכולים לקרוא רק מספר מסוים של מאמרים שאוצרים בחודש בחינם לפני שהם צריכים לשלם. באופן דומה, אם המדיום בוחר לאצור את המאמרים שלך, אתה יכול למעשה להרוויח כסף רק על ידי פרסום ב- Medium.

מבחינה פילוסופית גישה זו שונה בתכלית מאופן הפעולה של וורדפרס, שאנסה להסביר להלן.

איך עובד בינוני: אוצרות ותוכנית שותפים

אם אתה רק רוצה ליצור בלוג פשוט ולקדם אותו לעוקבים שלך, אתה לא באמת צריך לדאוג מגישת האוצרות של Medium. אבל אם ברצונך להתחבר לקהל הקיים של מדיום, חשוב להבין כיצד האצרות עובדות.

מסביר אוצרות בינונית

ישנן שתי דרכים בהן אנשים יכולים לדפדף בתוכן שלך ב- Medium.

ראשית, אנשים שעוקבים אחריך בבינוני תמיד יראו את המאמרים שלך לא משנה מה. זה סוג המקבילה לבלוג של וורדפרס, בכך שרק אנשים שיירשמו באופן ישיר לבלוג שלך יראו את התוכן שלך. הנה דוגמה ל’בלוג ‘של מישהו ב- Medium:

דוגמה לבלוג מחברים ב- Medium

זו רק רשימה של הפוסטים האחרונים של לוק. לאחר מכן אנשים יכולים להירשם באמצעות לעקוב אחר כדי לקבל הודעה כאשר לוק מפרסם משהו חדש.

עם זאת, אם אתה רוצה להופיע בקהל המובנה של Medium, Medium צריך ‘לאצור’ את התוכן שלך, וזו הדרך השנייה שבה אנשים יכולים למצוא את התוכן שלך ב- Medium, וזה מה שהופך את Medium למפרסם.

כשאתה אוצר, התוכן שלך מוצג לכל משתמש בינוני שמעוניין בנושא שלך – גם אם הוא לא עוקב אחריך. חשבו על זה כמו להתפרסם במדור העסקים של ניו יורק טיימס.

לדוגמה, אם המאמר שלך מתווסף לנושא ‘אוכל’, כל מי שמדפדף בנושא האוכל יראה את התוכן שלך. תוכלו לראות דוגמה לנושא האוכל בהמשך:

דוגמה לנושא בנושא בינוני

ברור שמבחינת הקהל הערך הגדול של השימוש בבינוני לעומת וורדפרס הולך לאצור ולקבל גישה לקהל המובנה של מדיום. עם זאת, המעבר לגישת האוצרות פירושו שאתה מקבל תועלת זו רק אם האוצרים של Medium רואים את התוכן שלך ראוי להיות מוצג.

אם לא קיבלת אוצרות, תקבל מעט מאוד תועלת מהקהל המובנה של Medium. אנשים שעדיין לא עוקבים אחריך, עדיין יכולים למצוא את הפוסטים שלך אם הם מחפשים אותם או גולשים בתג שהשתמשת בו, אבל אתה מפספס את מרבית התועלת כשלא תנאצר אותך.

לא יכולתי למצוא נתונים ציבוריים על שיעור האצבעות הממוצע, אבל נראה שאנשים אומרים ש- 50 עד 60% זה שיעור נהדר עבור סופר ממוצע ב- Medium.

להרוויח כסף

דבר ייחודי נוסף בינוני בהשוואה לוורדפרס הוא תוכנית השותפים. באמצעות תוכנית השותפים, אתה יכול לקבל שכר עבור העבודה שלך כאשר המדיום אוצר את התוכן שלך:

תוכנית השותפים הבינוניים

ראשית, שתי אזהרות גדולות על תוכנית השותפים:

מספר 1: כמעט וודאי שלא תתעשר ולא יהפוך אותה למופע מלא. רק 8% מהכותבים הפעילים הרוויחו מעל 100 דולר לחודש בשנת 2019.

עם זאת נאמר, הסכום הגבוה ביותר שנצבר לסיפור בודד הוא 8,855 דולר, כך שתוכלו להרוויח כסף משמעותי אם המאמר שלכם יקבל משיכה רבה. לפוסט הזה יש אוסף נהדר של נתונים סטטיסטיים על רווחים, כולל השניים שציינתי.

מס ‘2: אם אתה רציני להרוויח כסף מהעבודה שלך, בדרך כלל עדיף לך ללכת עם WordPress, מכיוון שאתה יכול לייצר רווח מהתוכן שלך בדרכים שונות (כגון מכירת מודעות או תוכן ממומן). בינוני מאפשר לך לכלול קידום של צד ראשון (למשל, קידום עבודה משלך) וקישורים לסניפים (עם גילוי נאות), אך אינך יכול לעסוק בקידום צד ג ‘(קידום מישהו אחר). בנוסף, אמנם קישורים לסניפים מותרים, אך סביר להניח כי Medium לאצר מאמר המכיל אותם.

עם זאת, תוכנית השותפים עדיין מעניינת מכיוון שמשלמים רק על הכתיבה. אתה לא צריך לדאוג לגדול את הקהל שלך, לעבוד עם לקוחות וכו ‘. אתה פשוט מפרסם תוכן, ואם אנשים אוהבים את זה, אתה יכול להרוויח קצת כסף.

כדי לייצר את הכסף כדי לשלם למחבריו, מדיום משתמשת בגובה שכר מדוד – שעולה 5 $ לחודש או 50 $ לשנה – כדי לעודד את קוראי המדיום לשדרג לתוכנית בתשלום. כך רוב העיתונים עושים דברים.

התוכנית בתשלום זו היא רק לצרוך תוכן בינוני – אינך צריך לשלם כדי לכתוב. בנוסף, שכר תשלום זה חל רק אם תצטרך להניח את התוכן שלך מאחוריו – תמיד יש לך אפשרות לבטל את הסכמתך ולהפוך את התוכן שלך לזמין באופן חופשי לכולם … אתה פשוט לא מרוויח מזה כסף.

לבסוף, אם אתה כותב סיפור, אתה יכול ליצור קישור ‘חברים’ מיוחד שמאפשר לאנשים לעקוף את שכר התשלום.

כך, בעוד שיש הבדלים בחוויית הכתיבה ובגמישות טכנית, היבט הפרסום של מדיום הוא אחד ההבדלים הפילוסופיים הגדולים ביותר בינה לבין וורדפרס..

כיצד יצירת תוכן עובדת על מדיום

עכשיו, בואו ניגש לחוויה האמיתית של יצירת תוכן ב- Medium.

כדי ליצור סיפור ב- Medium, תצטרך להירשם לחשבון. ואז אתה יכול להתחיל לכתוב …

יצירת סיפור

יצירת סיפור היא המקבילה לכתיבת פוסט בוורדפרס. ככל שממשקי משתמש עוברים, זה לא מקבל הרבה יותר מינימלי מזה.

עורך הכותבים הבינוני

העורך יפה; זה נותן לך מרחב נשימה לכתוב את התוכן שלך. לא תמצאו אפשרויות פריסה מתקדמות, כמו אלה שיכולות להיות לכם עם וורדפרס, אבל זה לא ממש נחוץ. Medium רוצה שהתוכן שלך ידבר בעד עצמו.

סמל הפלוס הקטן (שהרחבתי מתחת לטקסט בצילום המסך שלמעלה) מאפשר להוסיף אלמנטים לחסום גדולים יותר (תמונות, קטעי וידאו, הטבעות ושורות מפרידים), בעוד כל השאר נעשה בשורה באמצעות הדגשת טקסט.

תמונות הן היבט סיפורי אליו המדיום מעניק גמישות רבה. ניתן למקם תמונות בתוך טקסט הגוף בצד שמאל בשתי דרכים וברוחב מלא. שלושתם נראים מעולים.

התוצאה היא לא רק חווית עריכה פשוטה שעושה חשק לכתוב, אלא תצוגה מקדימה של אחד לאחד שמראה לך בדיוק איך ייראה התוכן שלך..

הוספת תמונה בעורך המדיום

ברגע שאתה מוכן לפרסם, תוכל:

 • בחר את תמונת התצוגה המקדימה של הסיפור (המקבילה של תמונה מוצגת בוורדפרס)
 • הוסף תגיות לסיפור שלך כדי לעזור לאנשים למצוא אותו
 • בחר אם לאפשר לאוצרות להמליץ ​​על הסיפור שלך. זה לא מבטיח שהתוכן שלך ייאצב – הוא פשוט הופך אותו לזכאי.

ניהול תוכן

לא תמצא ניהול תוכן מתקדם ב- Medium. הקטע ‘הסיפורים שלך’ הוא המקום ללכת אליו כדי לראות את כל התוכן שלך; הוא מכיל רשימה פשוטה של ​​כל מה שכתבת מחולק לכמה קטגוריות מועילות:

רשימת הסיפורים שלך בחשבון המדיום שלך

אין הרבה אפשרויות לגבי מה לעשות עם העבודה שלך; יש פשוט לערוך ולמחוק. אין הגדרות מתקדמות לקידום אתרים, שיתוף או כל דבר שעוסק יותר.

בעיניי זה לא נראה כמו נושא ענק; המוקד העיקרי של המדיום הוא הכתיבה. התצוגה של Medium היא שתוכן צריך להיות פופולרי מכיוון שהוא טוב, לא מכיוון שהוא מכיל את צפיפות מילות המפתח הנכונה.

לאחר שתקבל כמה קוראים, תוכל לראות גם נתונים סטטיסטיים בסיסיים על המאמרים האישיים שלך ועל החשבון בכללותם:

נתונים סטטיסטיים של מאמר בינוני

אם אתה לוחץ על מאמר, אתה יכול לראות נתונים סטטיסטיים מפורטים יותר על הסיפור ההוא, כולל זמן קריאת חברים.

פרסומים

מכיוון שמדיום מנסה לבסס את עצמו כפלטפורמת פרסום, היא מציעה אפשרות ליצור פרסום. כמו שאר המדיום, זה בדיוק איך שזה נשמע. כדי לפרש את מילותיו, ‘פרסומים הם יעדים נאים וממוקדים למראה טוב. הם נועדו להיות אוסף של פוסטים קשורים. “

לדוגמה, נוכל ליצור פרסום ‘WinningWP’:

יצירת פרסום בינוני חדש

ממש כמו שמישהו היה קונה את ה”ניו יורקר “בגלל איכות המאמרים, קורא היה עוקב אחר הפרסום שלך מכיוון שהנושאים שכיסו מעניינים אותם.

אתה יכול לכתוב את כל התוכן בתוך פרסום, או שאתה יכול לאפשר לאחרים לתרום בקלות על ידי הגדרתם כעורכים או כתורמים.

WordPress לעומת Medium

ראשית, עלינו לטפל בהבדל בין וורדפרס לתוכנה ו- WordPress.com, סביבת וורדפרס מתארחת.

אם אתה משתמש ב- WordPress באתר שלך (כלומר בלי להשתמש ב- WordPress.com), אתה יכול לעשות כמעט כל דבר וכל מה שמדיום עושה אם אתה מוצא את הנושא והתוספים הנכונים. עם זאת, רק מכיוון שוורדפרס מסוגלת תיאורטית לייצר תוצאה הדומה למדיום, אין פירוש הדבר שהיא טובה יותר. וזה בהחלט לא אומר שזהו בהכרח הפיתרון הנכון עבורך.

כשאתה משתמש ב- WordPress.com, אתה בעצם מקבל את סביבת WordPress מבלי לדאוג להתקנה ולתחזוקה שלה.

בהשוואה להלן אדבר על וורדפרס כתוכנה ו כשירות המתארח (שיש בו כמה היבטי פרסום) בכללותו.

חווית הכתיבה

היה בעבר הבדל גדול בחוויית הכתיבה בין וורדפרס למדיום. עם זאת, בסוף 2018, וורדפרס השיקה עורך חדש שהוא … ובכן, נניח שהוא לקח קצת השראה מעורך המדיום.

למעשה, אם אתה מפעיל מצב מסך מלא, עורך וורדפרס נראה דומה לעורך המדיום (רק עם ‘עוד’ קורה). אתה פשוט מתחיל להקליד כדי לכתוב ואז תוכל להוסיף סוגים אחרים של תוכן על ידי לחיצה על סמל ‘פלוס’:

עורך הבלוקים החדש של וורדפרס

ההבדל העיקרי הוא ש- WordPress מאפשרת לך לעשות הרבה יותר.

ראשית, אתה מקבל יותר רכיבי תוכן שנקראים ‘בלוקים’. בינוני נותן לך רק אלמנטים לתמונות, קטעי וידאו, הטבעות ומפרידים, ואילו וורדפרס מציעה את כל אלה בתוספת הרבה יותר כולל כפתורים, פריסות עמודות, ציטוטים, טבלאות וכן הלאה.

חווית הכתיבה במדיום היא עדיין קצת יותר זורמת ומינימלית, אבל הפער בין השניים קטן בהרבה עכשיו – אם אתה אוהב את חווית הכתיבה של מדיום, בטח תאהב גם את זה של וורדפרס.

קלות שימוש

כשמדובר בכמה קל להשתמש בפלטפורמות הללו, Medium יוצא בחלקו העליון ברובו. וורדפרס הוא מסית – וזה מראה. אינספור אפשרויות פוסט, הגדרות אתר, תוספים, ערכות נושא וכל הפעמונים והשריקות נותנים לך הרבה כוח, אך במחיר השימושיות.

וורדפרס אינו מורכב בשום אופן עד בלתי אפשרי. עם זאת, יש לה עקומת למידה הרבה יותר תלולה מאשר בינונית. ל- Medium יש מערך תכונות קטן יותר, ולכן כתוצאה מכך הוא יכול ליישם אותו בהרבה יותר תשומת לב לפרטים.

אם אתה רק רוצה את הדרך הקלה ביותר להתחיל לכתוב, מדיום מנצח. אם אתה רוצה הכי הרבה גמישות ואתה מוכן להשלים עם קצת עקומת למידה, אז וורדפרס מנצחת.

ניהול תוכן

אם אתה רוצה לצבוט ולכוונן דברים קטנים כמו שדות מותאמים אישית, קטעים ואפשרויות קידום אתרים, אז לא היה לך מזל עם מדיום. וורדפרס מביאה איתה שלל תוספים שיאפשרו לך לייעל את התוכן שלך לפייסבוק, גוגל, SEO בכלל והרבה יותר..

אמנם אני לא חושב שהתוספים שהוזכרו לעיל חיוניים לפרסומים אישיים, אך כדאי שיהיה לרשות הכלים הללו לרשותך אתרים עסקיים או בלוגים עסקיים. ככזה, זה הופך את המדיום למושלם עבור בלוגים אישיים או פרסומים נאותים, אך ככל הנראה לא פיתרון בר-קיימא עבור אתרים הקשורים לעסקים.

תיק הכתיבה שלך

דבר אחד שהתברר לי הוא שמדיום עדיף לסופרים שרוצים ליצור תיק עבודות של החומר הכתוב שלהם. הבעיה עם תיק כזה בתוך אתר וורדפרס היא שאתה לא יכול בקלות להפריד את הכתיבה שלך כמו שאתה רוצה – אלא אם כן יש לך כמה צלעות קידוד שיכולות ללכת עם כישורי הכתיבה שלך..

בינוני מאפשר לך ליצור פרסומים עבור היצירות הדומות שלך, ולתרום לפרסומים אחרים – ואתה יכול גם ליצור סיפורים קבועים לכל דבר אחר.

מנוי לפרסומים בינוניים

בטח, אתה יכול ליצור קטגוריות ותגים בוורדפרס, אבל זה לא ממש אותו הדבר. בינוני נותן תחושה של ‘שייכות’ (אני אדבר על זה בהמשך), שמעניק לחומר שלך יותר כוח.

תרומה ותרומות

זה נכנס לעניין החברתי של הדברים, עליהם אדבר עוד כשמשווים את הצד המפרסם, אבל גם ראוי להזכיר כאן. אם אתה מפעיל אתר וורדפרס, אתה כותב את התוכן בעצמך או רושם משתמש כסופר לתרום.

התרומה של המחבר משולבת מאוד באתר האינטרנט שלך. אמנם אתה יכול לתת למחבר זכויות לחומר שפורסם, עדיין זה נראה מאוד כמו של בעל האתר.

באופן שבו מדיום זווית כפלטפורמה, זה נראה הרבה יותר ממוקד מחברים, שבסופו של דבר מרגיש כמו הבדל גדול. אפילו כשאתה תורם מאמר לפרסום, זה עדיין מרגיש כמו ‘שלך’. הפרטים הסופיים של הסיבה לכך הם סכום של הרבה חוויות משתמש קטנות יותר ועיצוב פלטפורמות, כך שאולי הדרך הטובה ביותר לתאר זאת היא כך:

תרומת מאמר על Medium מרגיש כמו פרסום שאסף את המאמר שלך והעניק לו יותר חשיפה. תרומה לאתר מבוסס WordPress מרגיש שאתה קופירייטינג למישהו.

תמחור

וורדפרס ‘התוכנה’ היא קוד פתוח וחינמי. אתה יכול להוריד אותו מ- WordPress.org ולהתקין אותו (עם אירוח נכון באתר האינטרנט שלך. לרוב המארחים יש התקנות וורדפרס בלחיצה אחת זמינות, מה שמקל על התקנת וורדפרס במיוחד להתקנה ולהפעלה עם.

WordPress.com מאפשר לך להשתמש בתת-דומיין של WordPress (כלומר משהו כמו yourwebsitename.wordpress.com) ככתובת האינטרנט של הבלוג שלך. ניתן לעשות זאת בחינם, אך באמצעות חשבון WordPress.com בחינם לא תוכל לגשת להרבה הפונקציונליות של WordPress. אלא אם תשדרג את חשבונך, תוכל להשתמש רק באפשרויות התאמה אישית בסיסיות.

תוכניות בתשלום מתחילות ב 48 $ לשנה. בתוכנית העסקית ומעלה, אתה מקבל גם קצת יותר גמישות ליצירת אתרים מותאמים אישית, עם היכולת להתקין ערכות נושא ותוספי וורדפרס משלך..

תוכניות תמחור של WordPress.com

בינוני, לעומת זאת, הוא חופשי לחלוטין לסופרים. אמנם זה לא כולל את כל התכונות שוורדפרס עושה, ואינך יכול לקבל תחום מותאם אישית, כל מה שיש בחינם לסופרים.

קהילה

בעוד שוורדפרס לתוכנה יש קהילה מקוונת ענקית, אין ‘קהילת סופרים’ כשלעצמה. WordPress.com לא ממקמת את עצמה כבעלי אתרים בכלל. יש קשרים רופפים בין אתרים, וברגע שיש לך חשבון אתה יכול לעקוב אחר בלוגים אחרים, אך הפונקציונליות מוגבלת ולא בולטת מדי..

בינוני, לעומת זאת, מרגיש יותר כמו להקת סופרים מוכשרים. ישנם כל כך הרבה אתרי וורדפרס עם מגוון רחב של תוכן ואיכות שאתה לא באמת יודע למה לצפות כשאתה מגיע לאתר. עם זאת, כשאתה מגיע לפרסום או מאמר בנושא Medium, אתה מרגיש שזה כנראה הולך להיות טוב.

ההתמקדות במעקב אחר, תרומה וקידום מאמרים כולם מוסיפים לתחושה זו, והיא הופכת את המדיום לטובה יותר עבורו. סוגים אלה של תכונות קהילתיות נעדרים לחלוטין מ- WordPress.

גמישות

WordPress.com ו- Medium מיועדים בעיקר לאתרי אינטרנט ממוקדים בכתיבה. ב- WordPress.com יש מקום רב יותר לגמישות, מכיוון שיש פשוט אפשרויות נוספות לבחירה.

אם אתה מנהל התקנה משלך של וורדפרס או שאתה משלם עבור התוכנית העסקית של WordPress.com, זה בדיוק כאשר הדברים באמת מתחילים להיפתח. אתה יכול להוסיף תמיכה באתר eCommerce, להציג אירועים, להציע קורסים מקוונים, לכלול טפסים ליצירת קשר, ועוד הרבה יותר.

בעניין זה, וורדפרס היא מוצר מעולה מכיוון שהוא אמור להיות מסגרת – ולא רק פלטפורמת כתיבה.

האם עלי להשתמש בינונית?

בהשוואה בינונית לעומת וורדפרס, ברור שמדובר בכלים המשמשים למטרות שונות מאוד. וורדפרס מסוגלת לעשות כמעט כל מה שבינוני יכולה לעשות (ואז כמה כאלה), אך פירוש הדבר שהמוקד של וורדפרס נמצא במקום אחר – או לפחות ההיקף רחב בהרבה מאשר רק כתיבה.

הדבר שמורכב מכך הוא שמדיום טובה בהרבה מ- WordPress ביצירת סביבה לכותבים, אבל אתה תקוע עם התכונות שמגיעות איתה מהקופסה. יצירת תוכן אולי לא משמחת כמוורדפרס, אך התוצאה הסופית יכולה להיראות ולהרגיש זהה – ותמיד תוכל להוסיף עוד ועוד תכונות אם תצטרך.

כדי שתוכלו להחליט איזה מהם תרצו, אני חושב שעליכם לקחת בחשבון את הדברים הבאים:

 • בינוני מיועד לכתיבה בלבד.
 • וורדפרס מאפשרת לך לעשות הרבה יותר מסתם כתיבה.
 • Medium הוא מפרסם בנוסף לפלטפורמת בלוגים.

באמצעות מחשבה על האמור לעיל, אתה יכול להגיע כמעט לתשובה באמצעות חיסול וכמה החלטות פשוטות.

‘אם אתה אכן תקים אתר ממוקד כתיבה, עליך להבין אם אתה זקוק לפונקציונליות מתקדמת.’

בראש ובראשונה, האם ברצונך ליצור אתר המתמקד בכתיבה? אם כן, עליך להבין אם אתה זקוק לפונקציונליות מתקדמת כלשהי. לדוגמה, האם אתה יוצר אתר לסקירת סרטים עם קישורי הפניה, הפניות מקושרות ותכונות אחרות הדורשות ניווט מיוחד? אם התשובה היא כן, כנראה שבינונית אינה הבחירה הטובה ביותר עבורך.

לפני שנמשיך, אני קורא לכולם לשקול שוב את התשובה לשאלה הנ”ל. למרות שייתכן שבשלב מסוים תזדקק לתכונות נוספות, ואתה רוצה לשמור על האפשרויות שלך פתוחות, סביר להניח שלא כדאי לך לבחור ב- WordPress אך ורק על בסיס זה..

האם אתה בטוח שהוספת מורכבות תוסיף עומק רב יותר ותיצור חוויה טובה יותר? האם אתה בטוח שאתה חייב להציג הצעות מחיר בתמונת רקע כדי שיהיה לך אתר טוב? הוספת מורכבות אינה תמיד דרך טובה, והכרתך בכך ללא ספק תסייע לך לקבל החלטה טובה יותר.

אם אתה יוצר אתר ממוקד כתיבה, ומערכת הפיצ’רים של Medium נראית בסדר, אתה צריך לקבל החלטה קצת יותר סובייקטיבית. בשלב זה – מבחינת סוף התוצאה – תוכלו להשיג את אותו הדבר בשתי הפלטפורמות, אז איך אתם בוחרים? בואו נשבר את זה עוד יותר:

דומיינים מותאמים אישית

גורם אחד הוא התחום המותאם אישית. בעוד שמדיום הציעה דומיינים מותאמים אישית לתקופה קצרה, היא הפסיקה לעשות זאת בסוף 2017.

כעת, כל הפוסטים שלך יוצגו בדף המדיום שלך (למשל https://medium.com/@yourtwitterhandle/story) או בפרסום בינוני (למשל https://medium.com/publication-name/story). אינך יכול להשתמש בשם התחום המותאם אישית שלך.

אם זה שובר עסקות עבורך, וורדפרס זה כן.

זמן הגדרה

אם כבר כתבת סיפור אבל אין לך שום מקום לשים אותו, אתה יכול להירשם ולפרסם אותו ב- Medium תוך כשתי דקות. זה ייראה נהדר, אם כי לא ניתן להתאמה אישית של התמונות.

ב- WordPress.com זה ייקח רק מספר דקות. עם זאת העורך והסביבה עצמה נותנים לך אפשרויות נוספות, כך שתוכל למצוא את עצמך הולך לאיבוד ביער.

זה עוד יותר נכון אם אתה מנהל את WordPress בעצמך. הגדרת זה אורכת כחמש או שש דקות אם אתה יודע מה אתה עושה ו- 15 עד 20 דקות אם מעולם לא עשית זאת. הגרסה העצמאית נותנת לך כל כך הרבה ערכות נושא ותוספים, ונושא מורכב עשוי לתת לך כל כך הרבה אלמנטים עיצוביים לצבוט שאתה יכול בקלות לבזבז שעות על זה.

המגע המקצועי

מצגת חשובה, ומדיום מוצג בצורה מצוינת. וורדפרס יכולה להיות נהדרת באותה מידה, אך לא כל נושא עושה את עבודתו היטב, והפוטנציאל להסחת דעת גדול בהרבה עם כל סרגל הצד, הניווט, המטה והאלמנטים האחרים שיכולים להעמיס את הדף..

בינוני נראה ומרגיש כמו פרסום נכון מהדרך – זה יכול להוסיף הרבה משיכות ליצירה שלך. עם הנטל לגרום לדברים להראות טוב כשהם מורידים מהכתפיים, תוכלו להתרכז בכתיבה.

תוכנית שותפים בינונית

אם אתה רוצה להרוויח כסף מהכתיבה שלך, תוכנית השותפים הבינוניים היא ללא ספק אפשרות ייחודית.

בואו נגיד את זה כך:

אם אתה רוצה להרוויח כסף מאתר אינטרנט, וורדפרס היא כנראה אפשרות טובה יותר עם פוטנציאל השתכרות גבוה יותר מכיוון שאתה לא מוגבל באופן שאתה מרוויח כסף.

אבל אם אתה רוצה להרוויח כסף מהכתיבה שלך בלי לדאוג להיבטים העסקיים של הפעלת אתר אינטרנט, מדיום יכולה להיות אפשרות טובה מכיוון שכל מה שאתה צריך להתמקד בהם הוא כתיבת תוכן איכותי.

בשורה התחתונה

אני ממליץ על מדיום על וורדפרס לתשעה מתוך עשרה סופרים מקצועיים. אולי כלל האצבע אמור להיות אם אתה מתפרנס מכתיבת מאמרים ראויים לפרסום – מאמרים שאפשר לראות בהם Time, Newsweek או The New Yorker – בינוני הוא כנראה המקום בשבילך.

עם זאת, בנוסף לביתך ב- Medium, הייתי ממליץ גם ליצור אתר אישי (בוורדפרס) שיגיד לעולם גם מי אתה וגם מה עשית, עם המאמרים בפועל שכתבת פוטנציאליים שפרסמת באינטרנט מעל בינוני.

אם אתה זקוק לאתר אינטרנט משוכלל יותר, או אופי הכתיבה שלך דורש את כל התכונות הנוספות שאינן בינוניות מציעות, וורדפרס תהיה כמובן האפשרות הטובה יותר.

וכמובן, אם אתם מחפשים ליצור אתר מסחר אלקטרוני, חברות או מדריך ספרייה במלואו (לדוגמא), אז Medium הוא באמת לא מתחיל, ואילו אתר וורדפרס המארח את עצמו עם התוספים הנכונים ייקח כל או כל הדברים האלה בצעידה!

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map