איתור ערכות נושא של וורדפרס עם ‘איזה נושא WP זה’

מבצעי וורדפרס


האם נתקלת אי פעם באתר מדהים בזמן הגלישה באינטרנט, ואחרי שהרמת את הלסת מהשולחן, חשבת: באיזה נושא וורדפרס משתמש אתר זה? או: האם זה לא היה נהדר אם אוכל להשתמש בעיצוב הזה באתר שלי? ובכן, עכשיו אתה יכול – להשתמש ב- WhatWPThemeIsThat (שירות מקוון חינם המוכר יותר בשם ‘מה הנושא של וורדפרס זה?‘).

יש, כמובן, שפע של שווקי נושא נהדרים של וורדפרס בחוץ (ואם אתה לא בטוח איפה להתחיל, פשוט קפוץ לאתר אינטרנט כמו ThemeForest, וללא ספק תמצא המון עיצובים מדהימים).

עם זאת, שום דבר לא מנצח את הריגוש הכרוך בעיצוב המושלם לאתר שכבר נמצא בחיק הטבע – ואם אי פעם תמצא את עצמך פנים אל פנים עם עיצוב אתר שאתה בהחלט אוהב, מה אם כן? למרבה הצער, שלא כמו בעת גלישה בחנות ערכות נושא, אלא אם כן אתה מסוגל לקרוא את הקוד שמאחורי האתר, אין לך דרך מיידית לדעת באיזה נושא משתמשים …

בקיצור: מה זה נושא וורדפרס שזה אתר שנועד לעשות בדיוק את מה שהוא אומר על הפח – כלומר לזהות את הנושא של וורדפרס שכל אתר נתון משתמש בו.

מה הנושא של וורדפרס זה

בפוסט זה, אני אקח מה הנושא של וורדפרס זה לסיבוב כדי להראות לך מה הוא עושה, איך להשתמש בו, והכי חשוב, האם זה באמת עובד (ואם כן, כמה טוב?).

מה זה “מה נושא ה- WordPress זה” ומה הוא יכול לעשות?

מה זה נושא WordPress זה כלי לגילוי נושא חינמי, שנמצא באתר WhatWPThemeIsThat.com. זה פותח על ידי אסטרטגיות שיווק אולטימטיביות, וזה היה אחד הכלים הראשונים לזיהוי ערכות נושא ששווק, והושק כבר בשנת 2011.

כמובן שבראש ובראשונה אתר צריך להריץ את וורדפרס כדי שתקווה שתגלה את הנושא שלו – הנה הדרכה מהירה שלנו לבחון האם אתר משתמש בוורדפרס בעצמך.

אם מתקיים קריטריון ראשון זה, מהו נושא וורדפרס זה יכול אז לחפור בקוד של אתר כדי לחפש אחר סימני סיפור של נושא האתר.

בנוסף לנושא האתר, הכלי מסוגל גם לבחור באילו תוספים אתר משתמש. עם זאת, זוהי הצעה קשה בהרבה, ולא סביר כי כל אחד מהתוספים הנמצאים בשימוש יתגלה (עוד על כך בהמשך).

עד כה, אז טוב כל כך – כנראה שיש לך עכשיו מושג טוב למה לצפות מהכלי. עם זאת, יש כמה מגבלות לכישורי הבלש שלו.

בתור התחלה, לא כל אתרי וורדפרס יניבו תוצאות. למטרות אבטחה, אתרים מסוימים יסתירו באופן פעיל כי הם משתמשים בוורדפרס, כמו גם את הנושא שהם משתמשים בהם.

שנית, אתר וורדפרס המדובר עשוי להשתמש בעיצוב מותאם אישית, שפותח מאפס. (ראוי גם לציין שאם תוקן נושא מסחרי, מה נושא ה- WordPress שהוא לא יביא לעובדה זו.)

בהמשך, ניסיונות הכלי לאתר תוספים ייעצרו אם התוסף אינו פעיל בדף מסוים. אם אתה מחפש לברר את שם התוסף הספציפי, וודא שאתה מוצא כתובת URL שאתה בטוח בה משתמשים בה.

כיצד להשתמש באתר:

פשוט גש אל WhatWPThemeIsThat.com, ואז הזן את כתובת האתר שאתה רוצה לבדוק. זכור: אתרים מסוימים ישתמשו בעיצובים שונים בכתובות URL שונות – לדוגמה, יתכן שיהיה להם נושא נפרד לבלוג שלהם. באופן דומה, אם המיקוד שלך הוא על תוספים, וודא שאתה בוחר כתובת URL שאתה יודע שהפונקציונליות פעילה עליה.

לאחר הזנת ה- URL פשוט לחץ על חיפוש.

אם האתר שחיפשת אינו משתמש בוורדפרס, תראה הודעת שגיאה כמו זו:

מה הנושא של וורדפרס זה - שגיאה

עם זאת, אם הוא משתמש בוורדפרס, הכלי יחזיר כמה שיותר מידע. מידע זה מחולק לשני חלקים: ערכות נושא ותוספים.

כמה טוב זה בעצם עובד?

כדי לענות על זה, הקמתי סביבת בדיקה באופן ספציפי, עם העיצוב החינמי של עשרים ושש עשרה מותקן.

התקנתי גם שמונה תוספים חינמיים הנראים באופן פעיל בקצה הקדמי של האתר. התוספים שבחרתי הם:

 • טופס יצירת קשר 7
 • WooCommerce
 • MailChimp עבור וורדפרס
 • סולילוקי לייט
 • מפות גוגל WP
 • תיבת מחברים Fancier
 • טבלאות תמחור נוחות מאת אפליקציות Fatcat
 • פוסטים קשורים

וכדי להפוך את הדברים לקצת מאתגרים יותר, התקנתי ארבעה תוספי וורדפרס מאחורי הקלעים:

 • יוסט SEO
 • iThemes אבטחה
 • מטמון סופר WP
 • השבת תגובות

עם זה בדרך, בואו נראה איך הנושא של וורדפרס זה התרחש, נעשה זאת?

תוצאות

מה זה נושא וורדפרס - תוצאות

אז איך עשה מה הנושא של וורדפרס??

ראשית, ראוי לציין שהיא קיבלה את הנושא – עשרים ושש עשרה – במקום.

שנית, זה גם קיבל טאטוא נקי על כל שמונת התוספים הקדמיים שהותקנו והופעלו באתר. זה אומר שאם אתה מתאהב באלמנט עיצובי ספציפי באתר – נניח, צורת הצטרפות – אתה יכול לפגוע באיזה נושא וורדפרס זה ויש לך סיכוי טוב למצוא את התוסף האחראי עליו.

התוסף עשה מעט פחות מרשים עבור התוספים ה”מוסתרים “. הכלי סימן רק את WP Super Cache של ארבעת התוספים המותקנים. עם זאת היה ניתן לצפות, מכיוון שתוספים אלה קשים בהרבה לאיסוף. לכן, בעוד שהכלי שימושי במיוחד בזיהוי איפור התוספים המקדימים של האתר, ברור שהוא היה פחות יעיל לחשוף את התשתית בקצה האחורי.

בסך הכל, בהחלט התרשמתי מהביצוע של האתר. ציפיתי שזה יתקיים את הנושא, אבל חשבתי שזה יהיה הרבה יותר מכה או פספוס באיתור תוספים. בבדיקה זו (יש להודות חד פעמית), היא הייתה מדויקת במאת האחוזים עם התוספים שהיא גילתה.

כמובן, זה לא אומר שהתוצאות יהיו מדויקות בכל פעם, וכבר פירטנו כמה מהמגבלות של הכלי. חלק מבעלי אתרי וורדפרס עשויים לטשטש את השימוש בוורדפרס, להשתמש בערכות נושא מותאמות אישית או לנקוט אמצעי אבטחה כדי להסוות את הנושא שלהם.

ושוב, כשמדובר באיתור תוספים, זה קשה יותר להתקשר אליו. מתוצאות בדיקה זו אנו יכולים להסיק כי ככל הנראה יתגלה כל תוספים הפרוסים באופן פעיל בקצה הקדמי. עם זאת, רק בגלל שתוסף לא זוהה, זה לא בהכרח אומר שהוא לא נמצא בשימוש, לכן הקפד לקחת את התוצאות עם קמצוץ מלח.

מחשבות אחרונות

בסך הכל, WhatWPThemeIsTh זה מצליח למדי (אם כי עם כמה מגבלות). זה בחינם לשימוש, לוקח לא יותר מכמה שניות לרוץ והתוצאות מדויקות יחסית.

בסך הכל, אני מעריץ גדול של מה וורדפרס נושא זה ואני אהיה בטוח לפרוס אותו שוב בפעם הבאה שאפגוש אתר אינטרנט עם עיצוב חובה!

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me