به اشتراک گذاشته شده در مقابل VPS هاستینگ – تفاوت چیست؟

معاملات وردپرس


انتخاب میزبان مناسب کار آسانی نیست. احساس ناراحتی ، سردرگمی و کمی گم شدن در هنگام مواجهه با نیاز به تصمیم گیری در مورد سطح صحیح خدمات ، واکنشی کاملاً طبیعی است. حتی با تجربه قابل توجه ، انتخاب میان گزینه های زیاد گزینه های خارج از کشور دشوار است.

در این مقاله ، به میزبانی مشترک (یک نقطه شروع طبیعی برای وب سایت های کوچک) و میزبانی VPS (سرور خصوصی مجازی) خواهیم پرداخت – سپس با چند توصیه برای هر نوع سرویس پایان می دهیم.

در واقع ، سرورهای خصوصی مجازی یک گام قابل توجه از برنامه های میزبانی مشترک به حساب می آیند – هزینه های مختلف از حداقل 5 دلار در ماه / پایین ترین قیمت تا 20 تا 55 دلار برای یک سرویس VPS میان رده مناسب. آیا هزینه اضافی موجه است؟ بیا یک نگاهی بیندازیم…

میزبانی مشترک

هاست اشتراکی راهی برای میزبانی شرکت ها برای قرار دادن تعداد زیادی کاربر در همان سرور است. سرور چیزی بیش از یک کامپیوتر با پردازنده ، حافظه و هارد دیسک نیست – دقیقاً مانند کامپیوتر خانگی شما. اگر تا به حال در یک خانواده بزرگ با یک رایانه واحد که توسط کل خانواده استفاده شده است بزرگ شده اید ، احتمالاً با برخی از نشانه های جانبی و سرنوشت میزبانی مشترک آشنا هستید.

در روند صعودی ، هزینه هر کاربر کم است. اگر همه افراد خانواده را یک کامپیوتر خریداری کردید ، احتمالاً برای هر نفر حدود 300 دلار هزینه خواهد داشت. اگر همه شما از یک رایانه استفاده می کنید ، هزینه هر شخص ممکن است باشد ، بین 6 نفر از شما بگویید ، 50 دلار در هر نفر.

در روند نزولی ، منابع موجود برای هریک از شما محدود خواهد بود و شما ممکن است تحت تأثیر اقدامات دیگران باشید. به عنوان مثال ، اگر برادر شما ده بازی بارگیری کند ، ممکن است از 80 درصد هارد دیسک استفاده کند. علاوه بر این ، اگر یکی از بارگیری های وی حاوی ویروس باشد ، می تواند همه افراد خانواده را نتواند از استفاده از رایانه متوقف کند.

میزبانی مشترک به داشتن رایانه خانوادگی بسیار شبیه است. سرور شما استفاده می کنید ممکن است بسیار قدرتمند باشد ، اما شرکت های میزبان به طور معمول صدها نفر (گاهی هزاران نفر) از کاربران را روی آن قرار می دهند. اینگونه است که آنها هزینه ها را به سطح 4 تا 8 دلار در ماه کاهش می دهند. یک سرور اختصاصی قدرتمند – جایی که شما به تنهایی از سرور استفاده می کنید – به طور معمول در هر ماه حدود 350 دلار بالا می رود. اگر شرکتی از همان سخت افزار استفاده می کند اما 300 نفر را در آن قرار می دهد ، آنها بیش از 1200 دلار در ماه دریافت می کنند – این یک معامله بد نیست (برای آنها)!

البته ، واقعاً نباید انتظار چنین هزینه ای را برای چنین هزینه کم داشت. اگر یک وب سایت با نشت حافظه در همان سرور شما در آن وجود دارد ، تحت تأثیر قرار خواهید گرفت. اگر سایتی از 80٪ حافظه استفاده کند, همه وب سایت های دیگر (که می تواند هزاران نفر باشد) فقط 20٪ باقی مانده می توانند دسترسی داشته باشند. علاوه بر این ، حملات مخرب به یک وب سایت واحد روی سرور ممکن است باعث ایجاد مشکلاتی در کل پایگاه کاربر شود. این اغلب به عنوان اثر “همسایه بد” گفته می شود. بدترین قسمت این است که کاملاً غیرقابل پیش بینی است ، که برنامه ریزی را تقریبا غیرممکن می کند.

میزبانی VPS

در مقایسه با یک سرویس میزبانی مشترک ، یک VPS (سرور خصوصی مجازی) تقریباً از هر طریق یک راه حل برتر از نظر فنی است. از نظر فنی ، سرورهای VPS در واقع هنوز محیطهای “اشتراکی” دارند (به همان اندازه که هنوز بیش از یک کاربر در همان ماشین فیزیکی کار می کند) اما فناوری مورد استفاده برای اختصاص منابع و جدا نگه داشتن کاربران بسیار پیشرفته تر است..

تفاوت اصلی در تقسیم منابع است. تعداد کمتری از کاربران از یک سخت افزار یکسان استفاده می کنند و هرکدام از آنها محیط شخصی “خصوصی” خود را دارند که به نظر می رسد هرکدام سرور خود را دارند.

در مورد میزبان های مشترک ، اساساً نوعی خدمات رایگان برای همه است: هرکسی که منابع را بدست می آورد ، ابتدا می خواهد از آنها استفاده کند. اگر سرور 16 گیگابایت حافظه داشته باشد ، یک وب سایت واحد (از هزاران نفر) می تواند تقریباً با استفاده از تقریباً تمام آن پایان یابد. در سرورهای VPS ، مبلغ از قبل تقسیم می شود. به عنوان مثال ، برنامه های VPS سطح پایین ممکن است 2 گیگابایت را به هر کاربر اختصاص دهند. سپس هرکدام از این کاربران قادر به استفاده از حداکثر 2 گیگابایت خود در حد نیاز خواهند بود ، اما هیچ یک قادر به اضافه کردن هزینه 2 گیگابایتی خود نیست..

تخصیص منابع برای هر کاربر ، محیطی با ثبات تر و قابل پیش بینی تر را ایجاد می کند. آیا هنوز هم می توانید حافظه را تمام کنید؟ اگر وب سایت کدگذاری نشده ای دارید ، یا ویروسی می کنید و ده ها هزار بازدید کننده در طول شب دریافت می کنید ، پس مطمئن باشید. با این حال ، برنامه های VPS تقریباً همیشه به شما امکان می دهد حافظه اضافی را به عنوان و در مواقع مورد نیاز خود بدست آورید (البته این البته با هزینه اضافی). پیشگویی این است که شما تحت تأثیر کارهایی که سایر کاربران / وب سایتهای سرور انجام می دهند ، تحت تأثیر منفی قرار نخواهید گرفت.

مزیت دیگر این امر ، امنیت بهتر برای همه است. مواردی از اسکریپت ها وجود دارد که می توانند از hypervisor دور بزنند – روندی که سرورهای مجازی ایجاد می کند ، اما این موارد بسیار نادر هستند.

آیا باید به VPS تغییر دهم?

پاسخ ساده این است: بله. تقریباً قطعاً باید فکر کنید که اگر یک مشاغل آنلاین جدی را رها می کنید ، از میزبانی مشترک فاصله بگیرید – اگرچه بسته به نوع وب سایتی که در آن فعالیت دارید ، بسته به نوع وب شما ممکن است تنها انتخابی باشد که مورد توجه قرار گیرد: اما ما به آن خواهیم رسید کمی بعد من فقط به دو دلیل خوب می توانم فکر کنم که استفاده از هاست مشترک می تواند گزینه بهتری نسبت به استفاده از VPS باشد: یکی به دلیل ملاحظات مالی ، دیگری این است که شما تعدادی از وب سایت های کم ترافیک دارید که می خواهید دوست دارند زنده بمانند اما هنوز هیچ اهمیت واقعی ندارند.

اگر به تازگی شرکتی را راه اندازی کرده اید و بودجه محکم است ، ممکن است بخواهید گزینه 5 دلار / ماه را به جای گزینه 20 دلار در ماه (حداقل) انتخاب کنید. گفته می شود ، فراموش نکنید که وب سایت شما می تواند ستون اصلی تلاش برای درآمدزایی شما باشد. اگر چنین باشد ، می تواند انتخاب بهتری برای صرف هزینه بیشتر در وب سایت خود و کنار گذاشتن مواردی مانند گرفتن لوازم التحریر مارک دار و / یا برگزاری ناهارهای اداری catered باشد..

دلیل خوب دیگر برای استفاده از هاست اشتراکی این است که اگر چند سایت دارای ترافیک بسیار پائین دارید که می خواهید کار خود را ادامه دهید اما نمی خواهید یک حساب VPS با آنها آلوده شود. به طور معمول ، این سایت ها به هیچ قدرت قابل توجهی احتیاج ندارند و کمی خرابی در اینجا مشکل بزرگی نخواهد بود.

در همه موارد دیگر ، من فکر می کنم که یک حساب کاربری VPS ایده خوبی است و توصیه می کنم هر کسب و کار جدی در اولین فرصت به آن تغییر دهید. شاید موضوعات مرتبط تر این باشد که چقدر باید برای VPS هزینه کنید و هنگامی که تصمیم به ایجاد سوئیچ گرفتید گزینه های مختلفی هستند.

سوالی که ممکن است شما داشته باشید: ”در مورد پهنای باند و ذخیره سازی چطور؟ میزبان مشترک من امکان استفاده از پهنای باند و فضای نامحدود را در اختیار شما قرار می دهد ، در حالی که حساب های VPS معمولاً محدودیت های نسبتاً سنگینی را بر روی آن اعمال می کنند. “

با صراحت گفتن این درست است ، اما مطمئناً هرگز خود را در محدوده ذخیره نمی بینید ، مگر اینکه یک وب سایت بسیار بزرگ داشته باشید (به طور مثال با حجم عظیمی از محتوای ویدیویی خود که نه فقط پخش می شود ، نه فقط پخش می شود). فضای ذخیره سازی در حساب های پایین تر VPS حدود 40 گیگابایت است ، که است فضای زیاد.

به خاطر داشته باشید که هر میزبان که هر چیزی “نامحدود” داشته باشد نیز دارای سیاست “استفاده منصفانه” است. این بدان معنی است که شما نمی توانید از آن به عنوان مخزن برای همه موارد خود استفاده کنید. به عنوان مثال نمی توانید یک حساب Bluehost ارزان دریافت کنید و سپس 50 گیگابایت DVD پراکنده را در آنجا ذخیره کنید. آنها اراده به محض فهمیدن حساب خود را لغو کنید.

همین مورد تقریباً برای پهنای باند صادق است. یک VPS کم مصرف معمولاً حدود 1 ترابایت داده را ارائه می دهد. بیایید ببینیم این چقدر است متوسط ​​اندازه وب سایت در ژوئن 2014 کمی بیش از 1600 کیلوبایت بود. با تقسیم پهنای باند مجاز با این شماره ، تعداد تقریبی بازدیدهای ماهانه 1TB را که می توان دریافت کرد ، دریافت می کند که 625،000 است.

اگر این تعداد زیادی بازدید کننده را در یک میزبان مشترک دارید ، مطمئناً از آنها استفاده خواهید کرد مسیر منابع بیشتری از آنچه باید باشد وجود داشته باشد و وب سایت شما در تمام مدت تقریباً پایین خواهد آمد. در حقیقت ، اگر در هر ماه نزدیک به 500،000 بازدید کننده در ماه داشته باشید ، به هر حال احتمالاً به دنبال راه حل های میزبانی بسیار بالاتر هستید – و با مراجعه به سایت شما ، احتمالاً بیشتر از پول کافی برای این کار دارید!

انواع مختلف VPS

حسابهای VPS براساس میزان منابعی که اختصاص داده اید ، متفاوت هستند.

برنامه های با کمترین قیمت (عموماً در حدود 20 دلار در ماه) معمولاً 1 هسته و حدود 1 گیگ حافظه ، 20 گیگابایت ذخیره سازی و 500 گیگابایت پهنای باند را در اختیار شما قرار می دهند – در حالی که برنامه های با قیمت بالاتر به شما بیشتر شبیه به 8 هسته ، 10 گیگابایت حافظه ، 150 گیگابایت حافظه و پهنای باند 1.5. این نوع تنظیمات تمایل دارد تا چیزی را از حدود 150 دلار در ماه و بالاتر به شما برگرداند.

طبق تجربه من ، اگر تاکنون با یک میزبان مشترک روبرو نشده اید ، یک سرور VPS 20 دلار در ماه احتمالاً متناسب با وب سایت / نیازهای شما خواهد بود. نکته مهم دیگر ، در صورت نیاز ، بیشتر میزبان های VPS به شما امکان می دهند تا تقریباً در یک لحظه توجه کنید – فقط به آنها کمی بیشتر بپردازید و به همین ترتیب سایت شما منابع بیشتری را اختصاص می دهند.

چه چیز دیگری آنجاست?

علاوه بر VPS ، راه حل بسیار مناسب دیگر – اگر شما یک وب سایت با وردپرس را اجرا می کنید – این است که “میزبانی وردپرس را مدیریت کرد” میزبانی وردپرس مدیریت شده (از نظر فنی) ممکن است اجرا شود یا سرورهای مشترک یا VPS ، اما از آنجا که اینگونه سرویس ها به طور خاص تنظیم شده اند که فقط وردپرس را اجرا می کنند ، آنها دارای چندین مزیت مهم هستند که یکی از آنها سرعت است!

اگر به دنبال انتخاب یک راه حل میزبانی وب سایت هستید که فقط وردپرس را شامل می شود ، حتماً به مقاله قبلی ما بنام Shared vs Managed WordPress Hosting نگاهی بیندازید ، که به عمق قابل توجهی در مورد موضوع می رود.

میزبان VPS توصیه می شود

امروزه بیشتر شرکت های میزبان گزینه VPS را ارائه می دهند. برخی از بهترین مواردی را که در زیر آورده شده است ، با چند کلمه در مورد اینکه چرا هرکدام ارزش ارزیابی کردن دارند ، گردآوری کرده ام.

SiteGround

SiteGround یک شرکت بزرگ و مشهور در جهان میزبان است. من به خصوص از حمایت آنها علاقه مندم. من چندین تجربه عالی با آنها تجربه کردم. آنها همچنین بالاترین امتیاز میزبان VPS در رسانه های اجتماعی هستند. این لزوماً آنها را به یک انتخاب ضد گلوله تبدیل نمی کند ، اما مطمئناً شروع خوبی است.

وب مایع

Liquid Web یکی دیگر از میزبان های خوب و دارای رتبه بندی خدمات است. من شخصاً از خدمات آنها برای یک وب سایت با 200000 بازدید در ماه استفاده می کنم. این برنامه با کمترین برنامه VPS با هزینه 50 دلار در ماه برگزار می شود و بدون دردسر کار می کند. این فقط نشان می دهد كه تعداد بازدیدكنندگان لزوماً نباید میزبان صدها دلار ارزش میزبانی در ماه باشند.

لینود

لینود میزبان نیستم که خودم از آنها استفاده کرده ام ، اما من چیزهای خوبی درباره آنها می شنوم. جالب است که قیمت آنها ساعت است – که معمولاً شرکت های بزرگ این نوع هزینه ها را محاسبه می کنند. قیمت ها نیز در هر ماه نشان داده می شوند. ارزان ترین برنامه آنها فقط 10 دلار در ماه را به شما باز می گرداند و همچنان در مقایسه با میزبانی مشترک ، جهشی بزرگ به جلو است.

میزبان های مشترک توصیه می شود

همانطور که قبلاً نیز گفته شد ، فکر می کنم تغییر دادن سرویس VPS برای هر شرکت جدی یک قدم عالی است ، اما اگر تعدادی سایت کم ترافیک بدست آورید ، یا اینکه برای جمع آوری آن همه مهم احتیاج به زمان کمی بیشتر دارید. منابع مالی؟ در این مورد ، توصیه می کنم به SiteGround (که قبلاً در قسمت “برجسته میزبان VPS” ذکر شده است) نیز نگاهی بیندازید ، که خدمات میزبانی مشترک با کیفیت بالا را با قیمت های بیش از مقرون به صرفه ارائه می دهد و به راحتی قادر خواهید بود تا شما را ارتقا دهید. به یک VPS به صورت همزمان و در صورت لزوم.

SiteGround برنامه های میزبانی مشترک ماهانه را با قیمت زیر 5 دلار ارائه می دهد ، با این حال ، هر یک از شرکت های بزرگ با میزبانی اشتراکی که به خوبی مورد بررسی قرار گرفته اند را انتخاب کنید و بیشتر بخواهید اینجا را ببینید و واقعاً نمی توانید خیلی اشتباه پیش بروید. مسائل همسایگان بد و موارد مشابه ممکن است گاه شما را تحت تعقیب قرار دهد ، اما شرکتی با سرورهای قدرتمند و خدمات به مشتریان خوب می تواند – و خواهد – از این خطر محافظت کند.

نتیجه

VPS از هر روش فنی بهتر از میزبانی مشترک است. اگر نمی توانید 20 دلار در ماه برای یک سرور VPS خوب بپردازید ، حتی توصیه می کنم VPS را با قیمت 5 دلار ارزان در ماه / VPS از گفتن Vultr بخواهید به جای ماندن در هنگام میزبانی مشترک ، پس از شروع وب سایت خود ، میزبانی مشترک را تجربه کنید. مشکلات مرتبط محیط های مشترک تقریباً از کنترل شما خارج نیستند ، که می تواند بسیار ناامید کننده باشد.

یک جایگزین خوب برای یک VPS عمومی – اگر WordPress را اجرا می کنید – مدیریت میزبانی وردپرس بیشتر بخوانید. اینها معمولاً کمی گرانتر از خدمات VPS پایه ارائه شده هستند ، اما می توانند سرعت و قابل اعتماد بودن قابل توجهی را فراهم کنند.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map