SiteGround vs WP Engine – کدام یک بهترین میزبانی وردپرس را ارائه می دهد؟

معاملات وردپرس


اگر به دنبال میزبانی وب سایت وردپرس خود هستید ، دو نامی که به زودی با آنها روبرو می شوید WP Engine و SiteGround هستند. هر دو شرکت خدمات میزبانی وب با تمرکز وردپرس را ارائه می دهند – اما کدام یک از بهترین هاست?

در مقایسه امروز ، ما به بررسی ویژگیهای ارائه شده ، آنچه برای پول خود می گیرید ، و کدام سرویس سریعترین زمان بارگیری را ارائه می دهد.

از زمان راه اندازی در سال 2010 ، WP Engine به یکی از بازیگرهای اصلی در فضای میزبانی وردپرس با حق بیمه مدیریت شده تبدیل شده و به عنوان یک متخصص در این زمینه شهرت کسب کرده است. SiteGround از زمان راه اندازی در سال 2004 ، بسته های میزبانی عمومی را ارائه می دهد ، بعداً میزبان مدیریت شده WordPress را به ترکیب خود اضافه کرد.

بنابراین کدام یک برای وردپرس بهتر است؟ بیا شروع کنیم…

برنامه های میزبانی مقایسه شده است

WP Engine سه برنامه میزبانی مشترک مشترک WordPress را ارائه می دهد که دو گزینه عملکرد بالاتر نیز دارند. SiteGround همچنین دارای سه برنامه میزبانی مشترک مشترک و همچنین گزینه های سرور اختصاصی بالاتر و میزبانی سازمانی است.

برای این مقایسه ، ما می خواهیم روی برنامه میزبانی مشترک رده بالا GoGeek از SiteGround و برنامه شخصی مشترک ورود به سیستم میزبان از WP Engine تمرکز کنیم. این دو طرح قیمت های مشابه دارند ، گرچه (همانطور که در بخش قیمت گذاری این مقایسه خواهیم دید) سابق در حال حاضر پس انداز قابل توجهی را برای کسانی که سالانه پرداخت می کنند ارائه می دهد.

برنامه های WP Engine Personal و SiteGround GoGeek گزینه های خوبی برای کاربران وردپرس هستند زیرا سرورها برای نرم افزار وردپرس بهینه شده اند ، همچنین با وردپرس از پیش نصب شده برای راه اندازی آسان وب سایت همراه هستند..

جزئیات برنامه: SiteGround GoGeek vs WP Engine Personal

جزئیات اصلی برنامه های شخصی SiteGround GoGeek و WP Engine به شرح زیر است:

 • تعداد نصب وردپرس مجاز – WP Engine: one؛ SiteGround: وب سایت های نامحدود.
 • بازدید کنندگان پشتیبانی شده در هر ماه – WP Engine: 25،000 (حداکثر)؛ SiteGround: 100،000 (توصیه می شود).
 • فضای وب – موتور WP: 10 گیگابایت؛ SiteGround: 30 گیگابایت.
 • انتقال داده – موتور WP: بدون اندازه؛ SiteGround: بدون اندازه.

ما در بخش بعدی به جزئیات بیشتری در مورد قیمت گذاری خواهیم پرداخت ، اما تفاوت های اصلی این است که SiteGround به شما امکان می دهد تعداد نامحدودی از وب سایت ها را در حساب GoGeek خود میزبان کنید ، در حالی که برنامه شخصی WP Engine فقط به یک سایت زنده محدود می شود (بعلاوه یک سایت مرحله بندی).

علاوه بر این ، WP Engine تعداد مشخصی از بازدید کنندگان سایت شما را تحت پوشش خود قرار می دهد ، در حالی که SiteGround نمی تواند ، فقط تعداد بازدید کننده هایی را که این طرح برای آن مناسب است بیان کند..

چه می شود اگر از مرز خود فراتر بروید?

اگر با WP Engine بیش از حد مجاز باشید ، می توانید به جای اینکه دسترسی به وب سایت خود محدود داشته باشید ، انتظار پرداخت هزینه های اضافی را بپردازید. اگرچه هیچ برنامه کاربردی با برنامه SiteGround GoGeek وجود ندارد ، اگر به نظر می رسد وب سایت شما در نتیجه افزایش تعداد بازدیدکنندگان یا فعالیت ، از مشکلات مربوط به عملکرد رنج می برد ، تیم پشتیبانی برای گفتگو در مورد گزینه های شما با شما تماس خواهد گرفت..

گزینه های قیمت گذاری برنامه شخصی SiteGround GoGeek و WP Engine

قبل از اطلاع از جزئیات هر سرویس ، در اینجا اطلاعات قیمت گذاری در مورد برنامه های SiteGround GoGeek و WP Engine شخصی آورده شده است:

 • برنامه شخصی WP Engine: 29 دلار در ماه (در صورت پرداخت سالانه دو ماه رایگان).
 • SiteGround GoGeek: 29.95 دلار در ماه (در صورت پرداخت سالانه به معادل 11.95 دلار در ماه کاهش می یابد).

گزینه های قیمت گذاری موتور WP

جزئیات استفاده و اطلاعات قیمت گذاری برای برنامه WP Engine میزبان مشترک است.

برنامه شخصی 29 دلار در هر ماه از WP Engine یک برنامه سطح ورود است ، در حالی که GoGeek برنامه میزبانی مشترک برتر از SiteGround است.

گزینه های قیمت گذاری SiteGround

جزئیات استفاده و اطلاعات قیمت گذاری برای برنامه های میزبانی مشترک SiteGround.

هنگامی که نوبت به تضمین بازگشت پول می رسد ، SiteGround 30 روز به شما می دهد ، در حالی که WP Engine 60 روز به شما می دهد تا درخواست بازپرداخت کامل کنید..

ویژگی های اصلی میزبانی وب

اکنون ما قیمت ها و جزئیات اصلی برنامه ها را پوشش داده ایم ، بیایید بررسی کنیم چه نوع خدماتی ارائه شده توسط SiteGround و WP Engine.

پشتیبان گیری وب سایت

اگرچه برخی از افزونه های پشتیبان عالی WordPress در خارج وجود دارد (مانند VaultPress ، اجازه دادن به میزبان وب شما برای تهیه نسخه پشتیبان از سایت می تواند آرامش خاطر شما را فراهم کند.

هر دو برنامه شخصی SiteGround GoGeek و WP Engine شامل پشتیبان گیری روزانه خودکار سایت شما و همچنین امکان ایجاد پشتیبان گیری دستی به خودتان می شوند. مشتریان می توانند از طریق پنل های کنترل حساب میزبان خود ، نسخه پشتیبان تهیه کنند یا درخواست کنند که کارمندان پشتیبانی ترمیم را انجام دهند.

کانال های پشتیبانی

تنها راه تماس با تیم پشتیبانی WP Engine برای افرادی که در سطح ورودی برنامه شخصی هستند از طریق کانال گفتگوی زنده 24/7 است. همه برنامه های میزبانی WP Engine جدا از برنامه Personal Personal ، پشتیبانی تلفنی 24/7 را در اختیار شما قرار می دهند ، در حالی که پشتیبانی بلیط برای برنامه ردیف بالای شرکت رزرو می شود..

گزینه های پشتیبانی SiteGround

مشتریان SiteGround در برنامه GoGeek به تلفن 24/7 ، چت زنده و پشتیبانی بلیط دسترسی پیدا می کنند.

مشتریان SiteGround GoGeek می توانند از طریق تلفن ، چت زنده و سیستم بلیط فروشی با مرکز خدمات 24/7 تماس بگیرند. درخواست های پشتیبانی از GoGeek (و برنامه پایین تر GrowBig) به مشتریان در اولویت درخواست های مشتری در برنامه ورود به سطح StartUp داده می شوند..

نمایش وب سایت

ایجاد یک نسخه مقدماتی از سایت شما فضای ایمنی را برای انجام کارهای آزمایش و توسعه قبل از اعمال تغییرات در سایت زنده فراهم می کند..

هر دو برنامه WP Engine Personal و SiteGround GoGeek به شما این امکان را می دهند که یک کپی از سایت خود را در یک محیط حفاظت از صحنه ایجاد کنید. ایجاد یک سایت مرحله بندی با WP Engine کاملاً ساده است ، با کنترل هایی که در منطقه مدیر وردپرس شما قرار دارد. با SiteGround ، این روند تقریباً آسان است ، اما از طریق داشبورد cPanel خارجی شما (بیشتر در مورد بعدی) انجام می شود..

مهاجرت وب سایت وردپرس

اگر از قبل وب سایت WordPress دارید ، انتقال آن به WP Engine یا SiteGround مشکلی نخواهد بود. SiteGround یک مهاجرت سایت رایگان را برای مشتریان جدید و بدون خرابی پیش بینی شده و زمان چرخش چند ساعت ارائه می دهد.

کنترل مهاجرت موتور WP

افزونه WP Engine Automated Migration به انتقال سایت وردپرس شما به سرویس میزبانی WP Engine کمک می کند.

WP Engine یک افزونه رایگان دارد که مهاجرت یک وب سایت وردپرس از میزبان دیگر به سرورهای خود را تسهیل خواهد کرد. اگر هنگام مهاجرت به مشکلی برخوردید ، می توانید با پشتیبانی تماس بگیرید.

مراکز داده

هر دو WP Engine و SiteGround می توانند گزینه هایی را در مورد میزبانی وب سایت شما ارائه دهند.

WP Engine دارای مراکز داده در ایالات متحده ، کانادا ، انگلستان ، بلژیک ، ایرلند ، تایوان و توکیو است. با این حال ، گزینه های شما بسته به برنامه ای که شما انتخاب می کنید متفاوت است ، با برنامه شخصی که فقط ایالات متحده ، انگلستان ، بلژیک و تایوان را پوشش می دهد..

هنگام ایجاد یک حساب میزبانی GoGeek ، می توانید از مراکز داده SiteGround در ایالات متحده ، انگلستان ، هلند ، سنگاپور و ایتالیا انتخاب کنید.

WP Engine vs SiteGround بارگیری بار

بهبود زمان بارگذاری یکی از دلایل اصلی انتخاب میزبان مدیریت شده WordPress بر روی میزبانی مشترک مشترک است. اغلب ، مزایای یک وب سایت سریعتر می تواند به توجیه هزینه اضافی کمک کند. اما کدام میزبان وب سریعتر است: WP Engine یا SiteGround?

نسخه ی نمایشی Avada Theme

موضوع چند منظوره Avada و یکی از صفحات نسخه ی نمایشی بسته بندی شده از ویژگی های آن برای تست سرعت استفاده شد.

برای تست زمان بارگیری SiteGround vs WP Engine ، موضوع پرفروش Avada را نصب کردیم و یکی از نسخه های نمایشی آن را بر روی نسخه از پیش نصب شده پیکربندی WordPress ارائه شده توسط هر میزبان وارد کردیم. صفحه ای از نسخه ی نمایشی آوادا Avada به مدت هفت روز در هر دو سایت در پینگدوم ردیابی شد. در اینجا نتایج آمده است:

WP Engine vs SiteGround بارهای بارگیری در مقایسه با

سرعت صفحه WP Engine vs SiteGround از هفت روز آزمایش با Pingdom حاصل می شود.

همانطور که مشاهده می کنید ، نتایج آزمون ما تفاوت چشمگیری را در سرعت صفحه نشان می دهد ، در حالی که WP Engine بارهای بارگذاری سریع تری را تحویل می دهد:

 • SiteGround: 1.91 ثانیه
 • WP Engine: 627 میلی ثانیه

با جمع آوری داده ها ، ما با میز پشتیبانی SiteGround تماس گرفتیم تا ببینیم که آیا توصیه ای در مورد سرعت بخشیدن به وب سایت آزمون دارند یا خیر. براساس توصیه آنها و مستندات آنلاین ، فشرده سازی gZIP و حافظه پنهان مرورگر فعال شد. ذخیره سازی برای هر دو وب سایت WP Engine و SiteGround فعال شد – مانند سایر تکنیک های تقویت کننده عملکرد که خدمات خود را تشکیل می دهند (بیشتر در مورد موارد بعدی). برای هر دو سرویس ، مکان تست Pingdom نزدیکترین مرکز داده ای که وب سایت در آن انتخاب شده است.

این نتایج ثبت شده توسط Pingdom طی هفت روز آزمایش برای وب سایت وردپرس به میزبانی WP Engine است:

نتایج وب سایت Pingdom برای وب سایت WP Engine

زمان بارگذاری صفحه که برای وب سایت وردپرس به میزبانی WP Engine ضبط شده است.

و این نتایج ثبت شده توسط Pingdom در طی هفت روز آزمایش برای وب سایت وردپرس به میزبانی سایت SiteGround است:

نتایج سرعت صفحه Pingdom برای SiteGround

زمان بارگذاری صفحه که برای وب سایت وردپرس به میزبانی SiteGround ضبط شده است.

محتوای نسخه ی نمایشی از یک موضوع چند منظوره بسته بندی شده ویژگی برای آزمایش استفاده شده است ، بنابراین ممکن است با استفاده از یک موضوع سبک تر با محتوای بهینه شده برای بهبود عملکرد ، نتایج بهتری کسب کنید ، یا با آزمایش سایر روش ها بتوانید وردپرس را سریع تر کنید..

SiteGround vs WP Engine Uptime

در حین آزمایش SiteGround و WP Engine ، زمان بروز مانیتور را کنترل کردیم و سطوح زیر توسط 11 روز آزمایش توسط Pingdom ثبت شد:

 • WP به موقع موتور: 100٪
 • SiteGround uptime: 100٪

بنابراین ، با داشتن هر دو سرویس نمرات به موقع خوب ، بگذارید نکات دقیق تر میزبانی سایت SiteGround و WP Engine وردپرس را در نظر بگیریم تا به شما کمک کند تصمیم بگیرید کدام یک برای شما مناسب است.

جزئیات برنامه شخصی SiteGround GoGeek و WP Engine

مدیر فایل آنلاین SiteGround

با SiteGround می توانید از طریق مدیر فایل آنلاین به سرور وب و پرونده های آن دسترسی پیدا کنید.

 • حافظه پنهان وب سایت: WP Engine دارای یک سیستم ذخیره سازی اختصاصی به نام EverCache است ، در حالی که SiteGround دارای فناوری SuperCacher مخصوص به خود است.
 • سرویس شبکه تحویل محتوا (CDN): SiteGround شامل دسترسی CDN CloudFlare رایگان است ، در حالی که WP Engine دسترسی به CDN را با 19.95 دلار در ماه ارائه می دهد..
 • PHP: SiteGround یک نسخه از نسخه های 5.3 و 7.1 را ارائه می دهد ، در حالی که با WP Engine می توانید بین PHP 5.6 و 7.1 انتخاب کنید. WP Engine یک افزونه جستجوگر سازگاری رایگان نیز ارائه می دهد.
 • HTTP / 2.0: هر دو WP Engine و SiteGround از HTTP / 2.0 استفاده می کنند.
 • SSL: WP Engine و SiteGround هم گواهی SSL را رمزگذاری می کنند و گزینه های دیگر را پشتیبانی می کنند.
 • SFTP: هر دو WP Engine و SiteGround دسترسی SFTP را در تمام برنامه ها ارائه می دهند.
 • مدیر فایل سرور: SiteGround دسترسی به سرور وب را از طریق مدیر فایل آنلاین ارائه می دهد ، در حالی که WP Engine این کار را نمی کند.
 • دسترسی به پایگاه داده: هر دو SiteGround و WP Engine از طریق phpMyAdmin دسترسی دارند.
 • سرویس ایمیل: SiteGround یک سرویس ایمیل کامل ارائه می دهد ، در حالی که WP Engine خدمات ایمیل ارائه نمی دهد.
 • مدیریت وب سایت وردپرس: هر دو سرویس نرم افزار وب سایت وردپرس شما را به روز می کنند.
 • محدودیت های افزونه: SiteGround به تمام افزونه های وردپرس اجازه می دهد ، در حالی که WP Engine لیستی از افزونه های مجاز ندارد.
 • اقدامات امنیتی: هر دو SiteGround و WP Engine بررسی های اسکن بدافزار و DDoS را در وب سایت شما انجام می دهند ، با WP Engine نیز تلاش های ورود به سیستم و سایر موارد را محدود می کند..
 • خدمات پاکسازی پس از هک: SiteGround هیچ سرویس پاکسازی عفونت یا عفونت را ارائه نمی دهد ، در حالی که WP Engine در صورت هک شدن در هاست خود ، برای تعمیر سایت شما کمک می کند.

اکنون که درک خوبی از شباهت ها و تفاوت های اصلی WP Engine و SiteGround دارید ، بگذارید تجربه کاربر هر میزبان وب را بررسی کنیم.

نگاهی گذرا در اطراف داشبورد WP Engine و SiteGround

با داشتن WP Engine و SiteGround ، مدیریت حساب و وب سایت از طریق داشبورد آنلاین آنها انجام می شود.

داخل داشبورد مشتری WP Engine

داشبورد حساب WP Engine.

داشبورد سفارشی WP Engine این امکان را برای شما فراهم می کند که بتوانید از چه میزان ذخیره ای استفاده می کنید و چه تعداد بازدید کننده از سایت خود وارد شده اید. این دو شکل می تواند بر نحوه صورتحساب شما تأثیر بگذارد ، بنابراین خوب است که بتوانید با یک نگاه آنها را بررسی کنید. همچنین می توانید میزان پهنای باند سایت شما را مشاهده کنید.

تهیه نسخه پشتیبان وب سایت با WP Engine

تهیه نسخه پشتیبان از داشبورد WP Engine شما می تواند ایجاد ، بارگیری و بازیابی شود.

همانطور که گفته شد با WP Engine از وب سایت شما بطور خودکار از قبل و قبل از نصب به روزرسانی های نرم افزار وردپرس ، پشتیبان تهیه می شود. با این حال ، شما همچنین می توانید از طریق داشبورد حساب WP Engine خود در هر زمان یک بکاپ تهیه کنید. از آنجا که ایده خوبی است برای تهیه نسخه پشتیبان از سایت خود هر زمان که تغییراتی ایجاد کنید ، خوشحال می شوید که برای ایجاد نسخه پشتیبان با WP Engine فقط یک کلیک می کنید. بازیابی نسخه پشتیبان نیز به همین سادگی است.

با WP Engine یک سایت مرحله بندی ایجاد کنید

از طریق بخش WP Engine داشبورد وردپرس خود یک نسخه مقدماتی از وب سایت خود ایجاد کنید.

وب سایت هایی که توسط WP Engine میزبانی می شوند ، در داشبورد وردپرس خود یک مجموعه کنترل اضافی اضافی نیز دارند. از طریق این کنترل ها می توانید تنظیمات حافظه نهان ، امکان ایجاد یک محیط مرحله بندی برای وب سایت خود ، و پیوندهایی به داشبورد حساب خود در وب سایت WP Engine و پرتال پشتیبانی پیدا کنید..

ابزار عملکرد صفحه WP Engine

WP Engine به شما امکان آزمایش عملکرد صفحات خاص در وب سایت خود را می دهد.

در قسمت حساب خود در سایت WP Engine ، یک ابزار آزمایش عملکرد صفحه وجود دارد. با وارد کردن URL یک صفحه در سایت خود ، می توانید گزارشی تهیه کنید که عملکرد آن صفحه را به خوبی نشان می دهد ، به همراه توصیه هایی برای بهبود.

چگونه با پشتیبانی WP Engine تماس بگیریم

از طریق قابلیت چت زنده داشبورد می توان با کارمندان پشتیبانی WP Engine تماس گرفت.

سایر ویژگی های داشبورد سفارشی وب سایت WP Engine شامل موارد زیر است:

 • امکان تماس با تیم پشتیبانی از طریق سرویس چت زنده
 • امکان ایجاد و مدیریت نصب های اضافی وردپرس (بسته به برنامه شما)
 • قابلیت دسترسی به خطاها و دسترسی به سیاهههای مربوط
 • امکان دسترسی به دیگران با نقش کاربر خاص به کنترل پنل شما
 • توانایی ایجاد و مدیریت حسابهای کاربری SFTP
 • توانایی مدیریت جزئیات صورتحساب برای حساب شما.

داشبورد WP Engine به خوبی طراحی شده و قابل استفاده است. تمام موارد ضروری بدون هیچ چیز اضافی پوشانده شده است که به طور بالقوه می تواند حواس پرت یا گیج کننده باشد.

داشبورد SiteGround cPanel

برخی از ابزارها و کنترل های موجود از طریق SiteGround cPanel.

برخلاف WP Engine و کنترل پنل اختصاصی آن ، SiteGround از نرم افزار محبوب cPanel برای داشبورد خود استفاده می کند. SiteGround و cPanel کنترل زیادی بر روی حساب میزبانی وب خود می کنند ، اما این نیز می تواند کمی غریب باشد. در حالی که WP Engine بر میزبانی وب سایت های WordPress متمرکز است ، سرویس SiteGround متنوع تر است و این در پانل کنترل منعکس می شود.

اطلاعات بیشتر از SiteGround cPanel

SiteGround به شما آزادی و دسترسی بیشتری به پیکربندی حساب شما می دهد ، اما این ممکن است برای برخی از کاربران گیج کننده باشد.

اگرچه با SiteGround میزان کنترل کافی در تهیه نسخه پشتیبان وب سایت را دارید ، رابط کاربری برای مدیریت آنها به همان اندازه WP Engine نرم و روان نیست..

تهیه نسخه پشتیبان از وب سایت SiteGround

تهیه نسخه پشتیبان وب سایت به طور خودکار با SiteGround ایجاد می شود ، اما می توانید آنها را از طریق کنترل پنل نیز خود ایجاد و بازیابی کنید.

مانند سایت WP Engine ، SiteGround یک کنترل پنل را به داشبورد وردپرس وب سایت هایی که از طریق افزونه SG Optimizer خود میزبان آن هستند ، اضافه می کند. از طریق بخش SG Optimizer در داشبورد وردپرس خود ، می توانید حافظه پنهان را فعال کنید ، HTTPS را مجبور کنید و نسخه PHP را تغییر دهید.

افزونه SiteGround SuperCacher

ابزار SiteGround SuperCacher را می توان از درون داشبورد وردپرس شما پیکربندی کرد.

سایر ویژگی های کنترل پنل SiteGround شامل موارد زیر است:

 • امکان باز کردن بلیط های پشتیبانی ، دسترسی به کانال پشتیبانی چت زنده یا یافتن شماره تلفن راهنما
 • توانایی مدیریت دامنه ها و زیر دامنه های اضافی
 • توانایی ایجاد و بازیابی نسخه پشتیبان تهیه کنید
 • امکان نصب وردپرس و سایر نرم افزارها و اسکریپت ها
 • قابلیت دسترسی به خطاها و دسترسی به سیاهههای مربوط
 • امکان دسترسی به ایمیل و تنظیم چندین حساب ایمیل
 • امکان دسترسی دیگران به کنترل پنل شما
 • توانایی ایجاد و مدیریت حسابهای کاربری SFTP
 • توانایی مدیریت جزئیات صورتحساب برای حساب شما.

اگرچه می توانید کارهای بیشتری از طریق کنترل پنل SiteGround انجام دهید ، مانند مدیریت چندین وب سایت ، با استفاده از Softaculous نرم افزارهای اضافی (مانند جوملا) را در فضای وب خود نصب کنید یا به فایلهای موجود در سرور خود دسترسی پیدا کنید ، اما رابط کاربری چندان کاربر پسند نیست. و بصری به عنوان داشبورد WP Engine.

افکار نهایی

برنامه شخصی WP Engine قادر به بارگذاری سریعتر در مقایسه با برنامه SiteGround GoGeek در تست های ما بود.

با این حال ، اگر از تخفیف پرداخت سالانه فعلی خود استفاده می کنید ، برنامه SiteGround GoGeek بسیار ارزان تر از رقیب خود است.

نکات دیگری که باید در نظر بگیرید شامل این واقعیت است که برنامه SiteGround GoGeek به شما امکان می دهد چندین وب سایت را در دامنه های مختلف میزبان کنید ، در حالی که برنامه شخصی WP Engine فقط از یک وب سایت وردپرس به همراه یک سایت مرحله بندی پشتیبانی می کند..

برنامه SiteGround GoGeek همچنین به شما امکان می دهد علاوه بر سایت های وردپرس ، انواع وب سایت های دیگری ایجاد کنید ، شامل یک سرویس ایمیل نیز می شود و از طریق رابط کاربری گرافیکی امکان دسترسی به فضای سرور شما را فراهم می کند. همچنین می توانید از طریق ایمیل و تلفنی با تیم پشتیبانی SiteGround تماس بگیرید ، در حالی که با WP Engine این اضافات شامل نمی شوند. با این حال ، WP Engine تجربه ساده تر کاربر را ارائه می دهد.

اگر قیمت مورد توجه اصلی شما است ، برنامه SiteGround GoGeek و تخفیف پرداخت سالانه آن بسیار جذاب است. با این حال ، اگر از عملکرد و سادگی ارزش دارید ، ترجیح می دهید از یک سرویس با تمرکز واحد استفاده کنید و از پشتیبانی تلفنی چشم پوشی نکنید ، پس برنامه شخصی WP Engine گزینه بهتری است.

از هردوی این دو هاست استفاده یا استفاده می شود؟ افکار در مورد هر?

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me