Shopify, Magento או WooCommerce? מבוא לשלושת הפתרונות הטובים ביותר למסחר אלקטרוני באינטרנט

מבצעי וורדפרס


אם אתה חושב להשיק חנות מסחר אלקטרוני, אתה בהחלט לא לבד. צרכנים מוציאים סכומים גדולים יותר ויותר ברשת, כאשר ההוצאות גדלות ב- 14.2% בשנת 2018 לעומת 2017. בכדי לעמוד בצמיחה זו, יותר ויותר מותגים, גדולים כקטנים כאחד, משיקים חנויות מקוונות..

אם אתה רוצה להשיק חנות מקוונת משלך, סביר להניח שנתקלת בשלושה שמות – Shopify, Magento ו- WooCommerce. לפי המספרים, שלושת הכלים הללו הם הדרכים הפופולריות ביותר ליצור חנות מקוונת, כאשר WooCommerce ו- Shopify צוואר וצוואר בחלקו העליון ומג’נטו במקום השלישי הרחוק יותר..

לשלושן יש גם חברות מיליארד דולר שעומדות מאחוריהן, מה שאמור לתת לך ביטחון שהן יהיו בסביבה כדי לעדכן ולשפר את התוכנה קדימה..

אבל למרות שלושת הכלים פופולריים ותומכים היטב, לכולם יש הבדלים גדולים בכל הנוגע לחוזקות וחולשותיהם.

Shopify מציעה את הדרך הפשוטה ביותר להתחיל למכור באופן מקוון, אך לצורך גמישות מסוימת. מג’נטו מציעה גמישות ברמה הארגונית, אך במחיר קלות השימוש. ו- WooCommerce יושבת איפשהו באמצע, ומציעה כמות טובה של גמישות תוך שהיא נשארת די קלה לשימוש.

אז, עם הבדלים כאלה, איך אתה בוחר את פלטפורמת הסחר האלקטרוני הטובה ביותר למצבך הספציפי? כדי לעזור לך לקבל את ההחלטה שלך, אנו הולכים להשוות בין Shopify, Magento ו- WooCommerce.

אנו נסקור את נקודות החוזק והחולשה של כל פלטפורמה, ונדון לאיזה סוג חנות כל אחת מתאימה ביותר, כדי לעזור לכם להחליט מהי הטובה ביותר עבורך.

נתחיל.

Shopify

Shopify, שהוקמה בשנת 2004, מחזיקה בנתח שוק של 21% כשאתה מסתכל על אתרי eCommerce ב- BuiltWith Top 1 Million, מה שמציב אותה בצורה מצומצמת במקום השני ממש מאחורי WooCommerce. במאי 2015 היא הגישה בקשה להנפקה במחיר של 17 דולר למניה, והמניה זינקה מאז מאז ל 372 דולר, והעמידה את שווי השוק של Shopify לשנת 2019 על 43 דולר באשליה. אז כן, Shopify צמחה במהירות במהלך השנים האחרונות ויש בה הרבה מומנטום.

Shopify דף הבית

המבדל העיקרי עם Shopify הוא שהוא מציע את הגישה המוחלטת ביותר עם הקמת חנות מקוונת.

למעשה, אינך צריך לדאוג אפילו למצוא ספק אירוח או להתקין תוכנה כלשהי – הכל כלול. שירות האירוח של Shopify באיכות גבוהה וכולל רוחב פס בלתי מוגבל, CDN מובנה וגיבוי אתרים אוטומטיים. בנוסף, Shopify מטפלת בעדכון ותחזוקה של התוכנה העומדת בבסיסך – וזה לא המקרה עם WooCommerce או Magento..

זה אומר שכל מה שאתה צריך לעשות הוא להירשם לחשבון, לבחור נושא ולהתחיל להוסיף מוצרים – אם כי אתה יכול להוסיף דומיין מותאם אישית אם תרצה (מומלץ).

כל הפונקציונליות הדרושה לסחר אלקטרוני נתמכת מחוץ לתיבה, כך שלא תצטרכו לחשוב רגע על הקמת עגלת קניות מאובטחת, יצירת מערכת למעקב אחר הזמנות או יישום שער תשלום..

זה מביא אותי לנקודה הבאה: עיצוב החנות שלך, אשר נקבע על ידי בחירת הנושא שלך. הנושאים המעוצבים בצורה מקצועית פועלים מאוד כמו ערכות נושא של וורדפרס: הם מספקים תבנית לעיצוב והאסתטיקה של האתר שלך, כמו גם פונקציונליות בסיסית מסוימת..

אתה יכול למצוא שני נושאים רשמיים של Shopify, כמו גם נושאים ממפתחי צד שלישי. Shopify מציעה כיום 72 נושאים רשמיים – שמונה ערכות נושא חינמיות ו 64 אפשרויות פרימיום במחיר של בין 140 ל -180 דולר.

נושא האימפריה Shopify

פרטי נושא

מרבית העיצובים מגיעים עם הרבה אפשרויות ותוכל להתאים אישית את עיצוב האתר שלך באמצעות ממשק המשתמש האינטואיטיבי של Shopify. המשמעות היא שאין צורך לגעת בשורת קוד מעולם – למרות שמפתחים חופשיים לבצע התאמות בהתאמה אישית על ידי עריכת ישירות של HTML ו- CSS.

ראוי גם לציין שלמרות שהנושאים בנויים בעיקר למסחר אלקטרוני, הם תומכים גם ביכולות בלוגים למי שמעוניין להשתדל בשיווק תוכן..

כמו ב- WordPress, אתה יכול גם להרחיב את הפונקציונליות של החנות שלך באמצעות אפליקציות. חנות האפליקציות של Shopify כוללת אלפי אפליקציות למגוון שימושים, כולל צ’אט חי, ירידה למשלוח, המרת מטבע אוטומטית, שיעורי משלוח משתנים ותוכנות הנהלת חשבונות.

בעוד שחלק מהאפליקציות הינן בחינם, רבות מהן דורשות ממך לשלם על בסיס חודשי.

עם זאת, דבר אחד שלא תקבל הוא גישה ישירה לשרת שלך לקבלת גמישות התאמה אישית מלאה. Shopify הוא פיתרון מתארח, כלומר לא תקבל גישה לתוכנה העומדת בבסיסך כמו שאתה עושה עם WooCommerce ומג’נטו. אם אתה צריך להתאים אישית את החנות שלך בדרכים שאינך יכול לעשות עם אפליקציות, HTML / CSS או ערכות נושא, הדבר עלול לגרום לבעיות.

כדי להשתמש ב- Shopify, תצטרך להירשם לאחת משלוש התוכניות שלה:

 • בייסיק Shopify, 29 דולר לחודש – זו האופציה ללא סלסולים, כאשר דמי העסקה המקוונים קבועים על 2.9% + 30c.
 • Shopify, 79 דולר לחודש – תוכנית זו כוללת תמיכה בכרטיסי מתנה ודיווחים מקצועיים, כאשר עמלת העסקה המקוונת יורדת ל -2.6% + 30c.
 • שופלי מתקדם, 299 דולר לחודש – כל התכונות של התוכניות האחרות, בתוספת פונקציונליות מתקדמת של בונה דוחות ומשלוח ספקים בזמן אמת. עמלות העסקה המקוונות יורדות שוב ל 2.4% + 30c.

חשוב לציין כי דמי עיבוד התשלומים האלה מניחים שאתה משתמש בשירות הרשמי של Shopify Payments. אם ברצונך להשתמש במעבד התשלומים שלך (כגון Stripe או PayPal), Shopify גובה תשלום נוסף על גבי אותו תשלום שמעבד התשלומים מחייב. עמלה זו משתנה בין 2% ל- 0.5% בהתאם לתכנית שלך.

Shopify מציעה גם תוכנית ממוקדת ארגונית עם גמישות רבה יותר, הנקראת Shopify Plus, שמתחילה ב -2,000 דולר לחודש מינימום.

אם אתה רוצה לראות את Shopify בפעולה, תוכל לבדוק את הדוגמאות הנהדרות האלה של Shopify.

סיכום

Shopify היא פלטפורמת eCommerce מאוד מושלמת; הממשק שלו קל מספיק למתחיל להתמודד עם, אך חזק דיו למשתמשים מנוסים יותר ולחנויות מסחר אלקטרוני גדולות יותר..

לקצה האחורי כל מה שאתה צריך כדי לנהל את חנות המסחר האלקטרוני שלך – זה כולל העלאה וסיווג של מוצרים (עם תמיכה במוצרים ללא הגבלה), ציון תכונות וניהול הזמנות. Shopify תומכת גם בפונקציונליות SEO עוצמתית ובעלת מובנית אנליטיקה מתקדמת.

כשמכוסים אירוח, אבטחה ותחזוקה, אתה חופשי לבזבז את זמנך בהתמקדות בגידול החנות שלך, ובגלל קלות השימוש של Shopify, אתה יכול להיות פועל בשעות ולא בימים..

החיסרון הפוטנציאלי היחיד בפשטות זו הוא שאתה לא יכול לערוך 100% מהקוד הבסיסי של החנות שלך כמו שאתה יכול באמצעות Magento או WooCommerce. ובכל זאת, רוב חנויות ‘מסחר אלקטרוני’ רגילות ככל הנראה לא נתקלו בבעיות עם המגבלה הזו, וזו הסיבה ש- Shopify הצליחה כל כך..

מג’נטו

הבא, יש לנו מג’נטו. Magento, שהוקמה בשנת 2008, הקפיצה סביב בעלים שונים (כולל eBay) לפני שנרכשה בסופו של דבר על ידי אדובי בשנת 2018. לפי המספרים, מג’נטו מעניקה ~ 9% מחנויות eCommerce במיליון האתרים המובילים, מה שמציב אותה במקום השלישי הרחוק מאחור. Shopify ו- WooCommerce.

דף הבית של מג'נטו

ישנן שתי דרכים שונות לשימוש בתוכנת מג’נטו:

 1. אתה יכול להתקין את תוכנת מג’נטו בחינם עם קוד פתוח בחינם ברשת האינטרנט שלך, ממש כמו שאתה יכול WordPress. זה נקרא מהדורה קהילתית – תוכלו להוריד אותו כאן.
 2. אתה יכול לשלם עבור מג’נטו גרסה לארגונים, שמתחיל ב 22,000 $ ועולה משם.

מכיוון שמהדורת הארגון כל כך יקרה, אנו נתמקד במהדורת הקהילה הפתוחה עם קוד פתוח בחינם.

עם המהדורה הקהילתית תתמודד עם עקומת למידה תלולה באופן משמעותי מאשר עם Shopify – אם אתה מפתח מיומן, זו לא תהיה בעיה, אבל אם הכישורים הטכניים שלך נמצאים הרבה מתחת לשוויון, סביר להניח שעדיף לך להיראות במקום אחר.

כדי להתקין את מג’נטו, עליך למצוא חשבון אירוח משלך – רצוי מומחה שיכול לספק את הצרכים הכבדים במשאבים של אתר מג’נטו..

יהיה עליך להתקין ערכות נושא כדי לקבוע את עיצוב האתר שלך ואת התוספים כדי לשפר את הפונקציונליות שלו (המקבילה של מג’נטו לתוספי וורדפרס). החנות הרשמית מציעה מבחר טוב של ערכות נושא ותוספים, או שתוכל לקנות ממקומות שוק של צד שלישי.

מילת אזהרה מהירה: ערכות נושא ותוספים למג’נטו יכולות להיות יקרות, במיוחד אם רגילים למחירי המוצר של וורדפרס. לדוגמה, מקובל לראות הרחבות או ערכות נושא שעולות 300 $ + פלוס (אם כי תוכלו למצוא גם אפשרויות זולות יותר).

נושא פורטו מג'נטו

פרטי נושא

כאן מסתיימים קווי הדמיון בין מג’נטו לוורדפרס. ההבדל העיקרי האחד בין השניים ברור: מג’נטו היא אך ורק פלטפורמת eCommerce. מג’נטו הוא גם די מורכב – סביר להניח שתצטרך לשכור מפתח כדי לבצע אפילו משימות פשוטות, כגון התקנת תוספים..

ליבת מג’נטו, עם זאת, היא פלטפורמת הסחר האלקטרוני החזקה ביותר שיש, ומתהדרת ברשימה של תכונות מרשימות. יש כאן יותר מדי רשימת רשימה מלאה (אם ברצונך לראות את כולם, התבונן בדף זה, אך הנה כמה מהתכונות / יכולות שאתה מקבל גישה אליהם:

 • למכור מוצרים קשורים למכירה ולחוצה ולייצר צרורות מוצרים.
 • דפי נחיתה ייעודיים עבור כל קטגוריית מוצרים.
 • קודי קופון גמישים וכללי תמחור.
 • נהל את כל חנויות מג’נטו מפאנל מנהל אחד.
 • הצג תכונות מוצר ללא הגבלה – גודל, צבע, סגנון וכן הלאה.
 • לוח מחוונים ייעודי לחשבון ללקוחות רשומים.
 • קופה של עמוד אחד.
 • פונקציונליות מובנית של רשימת משאלות.
 • כתיבת כתובות אתרים עבור SEO.

זה בנוסף לכל שאר הפונקציונליות הליבה האחרת של מסחר אלקטרוני – דפי מוצר, עגלות קניות, שערים לתשלום, ניהול הזמנות וכן הלאה – וזה חיוני לחנויות מקוונות. כברירת מחדל, שערי PayPal ו- Authorize.net הם מובנים, אך אתה יכול לשלב המון אחרים באמצעות תוספים.

סיכום

ללא ספק, מג’נטו היא פלטפורמת הסחר האלקטרוני החזקה ביותר שמוצגת ברשימה זו. זה די מורכב לשימוש, אך הדבר מורכב יותר מכמות התכונות העצומה שהוא תומך בו.

למרות שהליבה חופשית לשימוש, רבים שאינם מפתחים יתאמצו להפעיל את החנות שלהם ללא עזרה. זה יכול להוסיף עלויות פיתוח משמעותיות למחיר, שיפסול את מג’נטו לפעולות בתקציב נמוך.

ובכל זאת, אם יש לך כסף, מג’נטו מציעה את כל הפונקציונליות שחנות מסחר אלקטרוני עשויה להידרש לה. עם תמיכה במוצרים ללא הגבלה (ומשתנים), Magento היא ללא ספק אחד הפתרונות הגמישים והניתנים להרחבה ביותר ב- eCommerce סביב.

WooCommerce

לבסוף, יש לנו פיתרון eCommerce שכל משתמשי WordPress צריכים להכיר: WooCommerce. לפי המספרים, WooCommerce היא הדרך הפופולרית ביותר לייצר חנות eCommerce, ומחזיקה בנתח שוק של 22%, מה שמציב אותה מעט לפני Shopify למקום הראשון.

WooCommerce נרכשה על ידי Automattic במאי 2015 – בעסקה ששווה 30 מיליון דולר. אם אינך מכיר, אוטומטטיק היא החברה שמאחורי WordPress.com, והערכה האחרונה שלה עומדת על 3 מיליארד דולר. אנחנו חולקים רק את המספר הזה כדי להדגים של- WooCommerce, כמו האחרים, יש משאבים של חברה של מיליארד דולר מאחוריה.

דף הבית של WooCommerce

במקום להיות פיתרון של כל אחד (כמו שתי פלטפורמות ה- eCommerce הייעודיות שהוצגו עד כה), WooCommerce הוא למעשה תוסף וורדפרס – כלומר תצטרך אתר שמופעל על ידי WordPress כדי להפעיל אותו..

בדומה לתוכנת וורדפרס הליבה, גם הפלאגין הליבה של WooCommerce הוא בחינם, אם כי סביר להניח שתצטרך לרכוש כמה תוספות פרימיום כדי ליצור חנות מתפקדת..

WooCommerce מעניקה לפונקציונליות הסחר האלקטרוני באתר שלך מחוץ לקופסה. לאחר ההתקנה תוכל להעלות מוצרים לאתר שלך – כולל תמונות, תיאורים, מחירים, תכונות משתנות ומפרטים – והמבקרים יוכלו להוסיף אותם לעגלת הקניות שלהם ואז לעבור לקופה כדי לשלם עבורם.

כדי לעזור לך בהקמת החנות שלך, WooCommerce מגיע עם אשף התקנה נוח שעוזר לך להתחבר למעבדי תשלום, כגון פס או PayPal, הגדרת אזורי משלוח ועוד.

WooCommerce מגיע גם עם כלים שיעזרו לך לחשב אוטומטית מיסים ושיעורי משלוח.

זו גם אחת הפלטפורמות האינטואיטיביות ביותר לסחר אלקטרוני. משתמשי וורדפרס ירגישו ממש בבית, שכן כל ניהול ההזמנות מטופל מהקצה האחורי המוכר של וורדפרס.

כמובן שאחד הגורמים החשובים ביותר בעת השקת חנות הוא עיצוב האתר שלך. למרבה המזל, רוב הנושאים של וורדפרס תומכים ב- WooCommerce מחוץ לקופסה, ותמצאו גם אלפי ערכות נושא של WooCommerce עבור כל נישה תחת השמש ב- WordPress.org ובמקומות שוק כגון ThemeForest:

נושא WooCommerce שטוח

פרטי נושא

מקום בו WooCommerce באמת מצטיינת היא שוק ההרחבות. מכיוון שהוא בנוי על וורדפרס, אתה יכול להיעזר בעצמך מהתוספים החינמיים בתוספת של 50,000 פלוס ב- WordPress.org, כמו גם אלפי אפשרויות פרימיום. בנוסף, מכיוון ש- WooCommerce פופולרית כל כך, תוכלו למצוא גם אלפי תוספים המוקדשים במיוחד להרחבת WooCommerce..

למעשה, אם אתה מחפש ‘WooCommerce’ ב- WordPress.org, תמצא כמעט אלף תוספי WooCommerce בחינם המועדפים שלנו. ושוק ההרחבות באתר WooCommerce מציג תוספות נוספות בתוספת 330 פלוס וחינם.

כמה מהתוספים האהובים עלי כוללים:

 • מנויי WooCommerce (199 $) – מאפשר לך לגבות תשלומים חוזרים מלקוחות.
 • תוספות למוצר ($ 49) – מאפשרת למבקרים להתאים אישית את המוצרים שלהם יותר (לדוגמה, לציין תחריטים).
 • קופונים חכמים (99 $) – מאפשר לך ליצור מבצעים לקידום מכירות או אפילו להציע אישורי מתנה לחנות שלך.
 • תמחור דינמי (129 $) – מאפשר לך להשתמש במחירים דינמיים וגמישים על ידי הגדרת מספר בלתי מוגבל של ‘כללי’ תמחור..
 • הזמנות של WooCommerce (249 $) – מאפשר לך לקבל הזמנות פגישות דרך החנות שלך.

רוצה לראות איך נראית חנות WooCommerce טובה? הנה כמה דוגמאות נהדרות.

סיכום

WooCommerce הוא כבר הפתרון הפופולרי ביותר לסחר אלקטרוני, והוא ללא ספק אחד הטובים ביותר. על ידי ההצלחה הפנומנלית של וורדפרס, WooCommerce מעניקה למנהלי אתרים את ההזדמנות לבנות חנות מסחר אלקטרוני באתר כלשהו המופעל על ידי וורדפרס..

אם אתה משתמש בוורדפרס, אתה אמור להיות מסוגל להסתגל ל WooCommerce בצורה חלקה, שכן הכל נשלט מתוך לוח המחוונים הרגיל של וורדפרס – מבניית והתאמה אישית של החנות שלך ועד הוספת מוצרים וטיפול בהזמנות..

הגרעין אולי חסר את הכוח המוחלט של מג’נטו אך מפצה עליו עם השימושיות המרשימה שלו. בנוסף, אם תרצה להוסיף תכונות נוספות כדי להתאים אותו יותר למג’נטו, יש המון תוספים המאפשרים לך לעשות זאת.

בעיקרון, אם אתה רוצה משהו שגמיש יותר מ- Shopify, אך לא מאיים כמו מג’נטו, אז WooCommerce היא אפשרות נהדרת.

מחשבות אחרונות

לאחר שבדקנו את Shopify, Magento ו- WooCommerce, השאלה הגדולה היא: באיזה כדאי לבחור?

כפי שקורה לעתים קרובות בשאלות מסוג זה, התשובה הכנה היא: זה תלוי. ישנם גורמים רבים העומדים לרשותכם בעת ההחלטה באיזו פלטפורמת מסחר אלקטרוני להשתמש – הכישורים הטכניים שלכם, התקציב, גודל החנות והתכונות הנדרשות, בכדי לציין כמה בלבד. עם זאת, ישנם שלושה תרחישים שבהם התשובה נחרצת.

 • יש לך כישורים טכניים מוגבלים, ואתה פשוט מחפש את הדרך המהירה ביותר להשקת החנות שלך במינימום מהומה – תלך עם שופיפי.
 • יש לך תקציב גדול לשחק איתו, ואתה מחפש את הפיתרון החזק ביותר להשקת חנות בגודל ארגוני – לך עם מג’נטו.
 • אינך חושש ללמוד כיצד לעשות דברים בעצמך ורוצה פיתרון שיצמח עם העסק שלך מבלי להגביל את הפוטנציאל שלו – ללכת עם WooCommerce.

אבל מה אם לא תיפול בצורה מסודרת לאחת משלוש הקטגוריות האלה? ובכן, אולי אני מוטה לכתוב לבלוג של וורדפרס, אבל אני מרגיש ש- WooCommerce היא נקודת התחלה מצוינת. כפי שציינתי לעיל, הוא פוגע בקרקע האמצעית בין שני הכלים האחרים הללו, ומציע מעט מהטובים משני העולמות, עם קלות שימוש טובה, כדאיות וגמישות רבה יותר ממה ש- Shopify מציעה.

כמובן, אני לא לבד בהרגשה כזאת – זכור ש- WooCommerce מחזיקה בנתח השוק הגבוה ביותר, מכה גם את Shopify וגם את Magento (אם כי Shopify היא הדוקה בזנב).

לכל מי שהשתמש בוורדפרס לא אמור להיות שום בעיה להבין את WooCommerce ולהקים חנות מקוונת. ומי שלא? ובכן, וורדפרס היא אינטואיטיבית לשימוש, ויש משאבים וורדפרס מועילים בהרבה (כולל WinningWP, כמובן) מאשר עבור Shopify או Magento.

עם שפע של תכונות מדהימות (והרבה יותר זמינות באמצעות הרחבות), עלות נמוכה ועקומת למידה קטנה – אם יש ספק, עבור עם WooCommerce.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map