Weebly vs WordPress – انتخاب بستر مناسب

معاملات وردپرس


آیا باید Weebly یا WordPress را انتخاب کنم? سوالی است که بسیاری از تازه واردان که به دنبال راه اندازی اولین وب سایت خود هستند به خوبی می توانند توجه کنند.

اگر نمی دانید کدام پلتفرم بهتر است ، استفاده از آن آسانتر است ، کدام ویژگی های بیشتری دارد ، ارزان تر و غیره ، پس با ما همراه باشید ، زیرا این دقیقاً انواع چیزهایی هستند که می خواهیم بررسی کنیم.

در زیر ، ما نگاهی دقیق به Weebly vs WordPress خواهیم داشت و به مهمترین ویژگی های هر سیستم عامل اشاره خواهیم کرد. اگر به دنبال ابزاری با کیفیت برای ساخت اولین وب سایت خود (یا حتی یک فروشگاه اینترنتی تجارت الکترونیک) هستید ، در ادامه بخوانید!

وبیلی چیست?

Weebly یک ابزار / خدمات آنلاین است که به شما امکان می دهد یک وب سایت بسازید – حتی اگر تجربه توسعه وب یا طراحی وب را ندارید (این روند از طریق یک رابط کشیدن و رها کردن مفید انجام می شود).

Weebly

برای استفاده از Weebly ، فقط باید یک حساب کاربری رایگان یا پولی ثبت نام کنید و می توانید بلافاصله در وب سایت خود کار خود را شروع کنید – داشتن یک وب سایت ساخته شده با Weebly از ابتدا تا پایان در کمتر از یک ساعت بیش از حد ممکن است..

وردپرس چیست؟?

WordPress محبوب ترین سیستم مدیریت محتوا از همه است ، با سهم بازار در حدود 50٪ تا 60٪ ، و حتی چشمگیرتر ، تخمین زده می شود که بیش از 25٪ از کل وب سایت ها را تأمین می کند..

وردپرس

تفاوت اصلی Weebly و WordPress در این است که وردپرس یک نرم افزار است که می تواند بر روی هر سرور وب نصب شود ، در حالی که Weebly یک سرویس آنلاین همه جانبه است که برای آن ثبت نام می کنید..

بنابراین ، برای استفاده از WordPress ، ابتدا باید این موارد را انجام دهید:

 • آن را از WordPress.org دریافت کنید (بارگیری رایگان) ، سپس آن را در سرور خود بارگذاری کنید و مراحل نصب را به تنهایی انجام دهید ، یا
 • به تیم پشتیبانی در میزبان وب فعلی خود بگویید وردپرس را برای شما نصب کند (راه حل ساده تر).

در هر صورت ، استفاده از وردپرس برای ساخت سایت خود مراحل بیشتری را نسبت به استفاده از Weebly در بر می گیرد.

به این روش فکر کنید: اگر Weebly Google Docs است ، وردپرس MS Word است. در پایان ، هر دو نتیجه مشابهی به شما می دهند ، اما مسیر رسیدن به آن نتیجه متفاوت است.

توجه: این پست Weebly را با نسخه خود میزبان WordPress (WordPress.org) مقایسه می کند. این درباره آنچه از طریق WordPress.com در دسترس نیست – یک بستر وبلاگ نویسی میزبان نیست.

طرح های موجود با هم مقایسه شده اند

بیایید با آن روبرو شویم: شما فقط اگر به نظر خوب می رسد از سایت خود خوشحال می شوید. این عامل شماره یک برای هر صاحب سایت است (خواه دوست داریم آن را بپذیریم یا خیر) ، بنابراین جایی بهتر از این نیست که با جستجو در گزینه های طراحی موجود در Weebly و WordPress ، مقایسه خود را شروع کنیم..

Weebly

بلافاصله پس از ثبت نام ، Weebly با کمک این سؤال که مرکز اصلی سایت شما چیست ، به شما کمک می کند.

Weebly تمرکز سایت خود را تنظیم کنید

بسته به پاسخ شما ، برخی از طرح های بهینه شده را پیشنهاد می کند – و باید بگویم آنچه را که Weebly ارائه کرده است واقعاً چشمگیر است. همه طرح ها با کیفیت بالا ، سازگار با موبایل و از همه مهم تر ، مدرن به نظر می رسند ، بنابراین وب سایت شما احساس نمی کند که پنج سال از تاریخ راه اندازی آن گذشته باشد.

گزینه های طراحی Weebly

سپس ، پس از انتخاب یک طرح ، سریع فهمیدید که بدون نیاز به انجام برنامه نویسی یا داشتن مهارت های فنی ، همه چیز را می توان تنظیم کرد.

Weebly - یک طرح را انتخاب کنید

در بالای آن ، می توانید عناصر جدید را مستقیماً از نوار کناری بکشید و رها کنید.

نوار کناری Weebly

همه اینها بدان معنی است که می توانید با طراحی وب سایت خود تا حدودی مانند آنچه با یک سند MS Word کار می کنید کار کنید – فقط موارد را تراز کنید ، آنها را بکشید و رها کنید ، نسخه و تصاویر خود را اضافه کنید ، و شما تمام شده اید.

وردپرس

وردپرس با یک طرح پیش فرض همراه با موضوع پیش می رود. اگرچه خوب است ، برای همه اهداف مناسب نخواهد بود.

موضوع پیش فرض وردپرس - بیست و شانزده

این بدان معناست که به دنبال تم های شخص ثالث می گردید. (توجه: مطمئن نیستید که مضامین چیست؟ در اینجا توضیح / معرفی مفیدی وجود دارد.) برخی از خبرهای خوب و بد وجود دارد:

 • خوب: هزاران موضوع وجود دارد – هم رایگان و هم پرداخت می شود.
 • بد: تجربه از موضوع به موضوع سازگار نیست. بیشتر اوقات ، مضامین بسیار متفاوت هستند و یادگیری نحوه استفاده از این تضمین نمی کند که بتوانید دیگران را اداره کنید.

گفته می شود ، جایی که وردپرس می درخشد ، شفافیت و ماهیت بسیار قابل تنظیم آن است. این بدان معنی است که شما می توانید حتی کوچکترین جزئیات موضوعی را که استفاده می کنید تنظیم کنید (به شرطی که از کار با PHP نترسید).

Weebly vs WordPress

بسیاری از مضامین WordPress در مقایسه با طرح های Weebly در دسترس هستند.

وقتی کیفیت به دست می آید ، من آن را صدا می کنم حتی: Weebly و WordPress به شما امکان دسترسی به طرح های با کیفیت را می دهند.

با این حال ، یافتن ، استفاده و تنظیم دقیق طراحی سایت با Weebly بسیار ساده تر است. رابط کاربری قابل درک و سرگرم کننده برای کار با آن بسیار آسان است.

در کل ، در بخش طراحی ، آن را به Weebly می دهم.

برنده: Weebly

(توجه: مقایسه دیگر من را بررسی کنید: SquareSpace vs WordPress. SquareSpace همچنین به دلیل گزینه های عالی برای طراحی شناخته شده است.)

چه در مورد میزبانی وب?

هر وب سایت باید در جایی میزبانی شود – حساب / سرور میزبان شما جایی است که وب سایت شما در آن قرار دارد و بازدید کنندگان شما از کجا می توانند به آن دسترسی پیدا کنند.

دو مسیری وجود دارد که می توانید با هاستینگ طی کنید:

 1. اجاره ، خرید یا ثبت نام یک حساب میزبانی را به تنهایی انجام دهید و وب سایت خود را روی آن حساب میزبانی نصب کنید.
 2. از طریق یک شرکت ، همه چیز را در یک مکان اداره کنید.

Weebly

وبی مسیر دوم را دنبال می کند: به جای این که شما را مجبور به بازی با وسایل فنی کند ، همه سنگین وزنه برداری را اداره می کند. تمام کاری که شما باید انجام دهید این است که از طریق Weebly.com ثبت نام کنید ، از سایت سازنده آن استفاده کنید و دستورالعمل های روی صفحه را دنبال کنید. Weebly میزبانی میزبانی وب (و همه چیز مربوط به آن) را برای شما انجام می دهد.

وردپرس

وردپرس مسیر اول را دنبال می کند – به این معنی که در ساخت وب سایت خود باید چند قدم بیشتر انجام شود ، یعنی شما باید یک میزبان وب مناسب را انتخاب کنید و وردپرس را بر روی آن نصب کنید تا بتوانید در سایت واقعی خود شروع به کار کنید. (توجه: بسیاری از میزبان ها وردپرس را به صورت خودکار برای شما نصب می کنند.) اگرچه ممکن است در ابتدا کمی پیچیده تر از پیشنهاد Weebly به نظر برسد ، اما در واقع کنترل بیشتری را در اختیار سایت شما قرار می دهد. شما می توانید تصمیم بگیرید میزبان را تغییر دهید ، نرم افزار سایت را تغییر دهید یا هر چیزی را در مورد آن به روز و تغییر دهید به عنوان و در صورت دلخواه تغییر دهید.

Weebly vs WordPress

 • آیا به یک وب سایت سریع و بدون دردسر و سردرد احتیاج دارید؟ Weebly در اینجا برنده می شود.
 • به کنترل کامل وب سایت خود نیاز دارید؟ وردپرس.

برنده: هر دو

ویژگی های مقایسه شده

به عبارت ساده ، هر دو Weebly و WordPress تمام ویژگی های موردنیاز شما را به عنوان یک وب سایت می توانند به شما ارائه دهند. تفاوت در نحوه ارائه این ویژگی ها است.

Weebly

Weebly همه چیز را از طریق ابزار سازنده سایت خود در دسترس قرار می دهد. می توانید از طریق نوار کناری سمت چپ یا منوی بالای صفحه با عناصر مختلف سایت خود کار کنید.

نوار کناری وب و منوی بالا

عناصر موجود به شما امکان می دهد صفحات جدید ایجاد کنید (و صفحات موجود را تنظیم کنید) ، طرح هر صفحه را تغییر دهید ، جزئیات طراحی زیبا را تنظیم کنید و بلوک های جدیدی از محتوای (مانند فرم های تماس ، نقشه ها ، گالری ها یا متن) اضافه کنید. همچنین می توانید هر نوع محتوا از جمله متن ، عکس و فیلم را منتشر کنید.

نحوه کار با Weebly با انتخاب عناصر فردی و کشیدن آنها به سمت بوم (طراحی سایت فعلی شما).

اگر به اطلاعات بیشتری احتیاج دارید ، چیزی به نام مرکز برنامه نیز وجود دارد که می توانید ویژگی های اضافی را انتخاب کرده و نصب کنید (برخی از آنها رایگان ، برخی پرداخت می شود).

Weebly Center Center

به گفته این ، شما ممکن است بر بعضی از عناصر اصلاح شده که نمی توانند اصلاح شوند ، متناسب با نیازهای شما گیر بیفتد. Weebly هنوز یک بستر بسته است که دسترسی شما به شخصی سازی را محدود – هرچند برای اکثر کاربران بسیار محدود – کرده است.

وردپرس

اول از همه ، ده ها هزار پلاگین رایگان و پرداخت شده برای وردپرس در دسترس است (اگر مطمئن نیستید که افزونه ها چیست ، در اینجا توضیح / معرفی مفیدی وجود دارد. این بدان معنی است که می توانید وب سایت خود را بی وقفه گسترش داده و هر ویژگی مورد نیاز خود را نصب کنید).

افزونه های وردپرس

همچنین ، وردپرس از قابلیت دریافت بسیار غنی است: شما کلیه قابلیت های اصلی سایت و مدیریت محتوا را بدست می آورید ، که برای اکثر کاربران کافی خواهد بود.

برخی از موارد ، مانند بهینه سازی سئو ، فرمهای تماس یا تجارت الکترونیک به طور پیش فرض در دسترس نیستند ، و شما می توانید آنها را فقط از طریق افزونه ها دریافت کنید.

Weebly vs WordPress

وردپرس به دلیل دو چیز برنده این امر است:

 • هزاران پلاگین موجود ، که اکثر آنها رایگان و آسان نصب می شوند. تقریباً هر ویژگی اضافی را که می توانید در خواب از طریق برخی افزونه ها داشته باشید ، پیدا خواهید کرد.
 • ماهیت منبع باز وردپرس به این معنی است که می توانید ویژگی هایی را که در WordPress ساخته شده یا از طریق افزونه ها نصب کنید ، تنظیم کنید ، تغییر دهید. به طور خاص ، اگر شما از ویژگی های WordPress چیزی را دوست ندارید ، می توانید به کد PHP بروید و آن را تغییر دهید.

به این روش فکر کنید: وردپرس بسیار شبیه Android است: اگر فقط مایلید زمان آزمایش را بکشید ، امکان شخصی سازی شدید را پیدا می کنید. Weebly تقریباً شبیه اپل است: شما مجموعه ای از ویژگی های کیفیت را با امکانات محدود دریافت می کنید ، و نصب موارد جدید می تواند از طریق یک مرکز برنامه انجام شود.

برنده: WordPress

که استفاده از آن ساده تر است?

یا به عبارت دیگر ، Weebly و WordPress چقدر مبتدی هستند?

Weebly

Weebly واقعاً بسیار آسان برای استفاده است. شما فقط می توانید یک حساب کاربری ثبت نام کنید و بلافاصله می توانید سایت خود را شروع کنید.

سازنده جدید سایت کشیدن و رها کردن 2015 همه چیز را ساده و بصری می کند. برای ساخت و راه‌اندازی یک وب سایت با ظاهر حرفه‌ای نیازی به مهارت کد نویسی ندارید.

مثال ویرایش Weebly

بهترین قسمت این است که می توانید هر جزئیات را به راحتی و در هر نقطه از زمان تنظیم کنید. (اغلب مسئله ای است که شما یک طراح را برای ساخت سایتی برای خود استخدام می کنید ، و سپس سعی کنید آنها را برگردانید تا بعداً تغییراتی ایجاد کنید.)

وردپرس

استفاده از وردپرس چالش برانگیز تر است – خصوصاً در مراحل اولیه وقتی که سایت خود را می سازید.

برای شروع ، شما باید یک طرح خوب را به تنهایی پیدا کنید – هیچ ویژگی ساخت سایت به صورت پیش فرض وجود ندارد ، بنابراین کار می تواند کمی خسته کننده باشد. سپس ، شما باید پلاگین ها و غیره را پیدا کنید.

اشتباه نکنید ، پس از حل کردن این کار ، وردپرس کار روزانه را آسان می کند ، اما ساختن یک سایت جدید به زمان نیاز دارد.

برنده: Weebly

مقایسه Weebly و WordPress برای تجارت الکترونیک

از Weebly و WordPress می توان برای ایجاد یک سایت تجارت الکترونیکی استفاده کرد ، اما تفاوت هایی در زیر هود وجود دارد.

Weebly

رابط تجارت الکترونیک در داخل ساخته شده است و می توانید با کلیک روی پیوند فروشگاه در نوار بالا به آن دسترسی پیدا کنید.

فروشگاه Weebly

در آنجا می توانید بلافاصله صفحات فروشگاه جدید ، محصولات جدید ، تغییر اطلاعات فروشگاه و غیره را اضافه کنید. در اصل ، شما می توانید در عرض چند دقیقه به عنوان یک فروشگاه آنلاین شروع به کار کنید.

شما همچنین به برخی از ویژگی های بومی تجارت الکترونیک مانند مالیات ، کوپن و پرداخت آنلاین دسترسی پیدا می کنید ، اما برای داشتن قابلیت های کامل تجارت الکترونیکی باید به جای حساب پیش فرض رایگان ، یک حساب کاربری تجاری ثبت نام کنید..

تجارت الکترونیک Weebly

وردپرس

درست است که تجارت الکترونیکی در یک سایت وردپرس امکان پذیر است – اما فقط با استفاده از افزونه ها. معروف ترین آن WooCommerce نام دارد.

درست مانند راه حل Weebly ، WooCommerce تمام ویژگی های مورد نیاز شما را به عنوان یک صاحب فروشگاه آنلاین ، مانند مدیریت محصول ، پرداخت های آنلاین و غیره ارائه می دهد.

این افزونه به صورت رایگان است ، اما ادغام آن با برخی از دروازه های پرداخت می تواند پرهزینه باشد (به عنوان مثال یک مجوز سایت برای ادغام PayPal Pro 79 دلار است).

Weebly vs WordPress

این یکی کراوات است. Weebly و WordPress هر دو به راه حل های با کیفیت تجارت الکترونیک دسترسی دارند.

 • با Weebly ، می توانید بلافاصله و بدون راه اندازی اضافی ، کار را شروع کنید.
 • با وردپرس ، باید افزونه ای مانند WooCommerce را نصب کنید که کار اضافی است ، اما به هر صورت که می خواهید آزادی پیکربندی فروشگاه خود را نیز بدست می آورید. شما همچنان در کنترل کامل داده های مشتریان خود هستید.

برنده: هر دو

که ارزانتر است?

سوال دشوار این معامله است:

 • به خودی خود ، WordPress رایگان است ، اما برای اجرای آن به یک حساب میزبانی نیاز دارید – و حساب های میزبانی خوب به صورت رایگان در دسترس نیست. بنابراین ، اجرای یک سایت وردپرس حداقل 60 دلار در سال برای شما (میزبانی) هزینه خواهد داشت ، به علاوه 10 دلار یا حتی بیشتر برای نام دامنه.
 • Weebly برنامه های رایگان و پولی دارد. امکانات برنامه رایگان محدود است (تصویر زیر را مشاهده کنید) و برنامه های پرداخت شده با 8 دلار در ماه شروع می شوند و در صورتی که می خواهید یک فروشگاه اینترنتی کاملاً پرمصرف را اجرا کنید ، ماهانه 25 دلار بالا بروید..

قیمت گذاری Weebly

آیا پشتیبانی وجود دارد?

با Weebly ، شما 24/7 پشتیبانی از طریق ایمیل و چت زنده را در ساعات کاری دریافت می کنید. تیم Weebly به شما کمک می کند تا هر مشکلی را که با این سیستم عامل دارید حل کنید.

با وردپرس ، هیچ حمایتی وجود ندارد. با عرض پوزش ، اما اگر مجبور باشید روزهایی برای پاسخی که همیشه نمی آید صبر کنید ، تماس با چیزی دشوار است.

برنده: Weebly

افکار نهایی درباره Weebly vs WordPress

هر دو سیستم عامل جایگاه خود را در بازار به دست آورده اند و هر دو از نوع کاربر کمی متفاوت هستند.

به اختصار:

 • اگر تجربه ساختن وب سایت ها را ندارید ، اما هنوز می خواهید که بتوانید همه چیز را به تنهایی اداره کنید و در پایان آن نتیجه مطلوبی کسب کنید (و سریع), پس Weebly راه حل برای شماست.
 • اگر به مراحل تنظیم اضافی توجه نکنید ، نمی ترسید با کارهای داخلی این سکوی بازی کنید ، و می خواهید در کنترل کامل وب سایت و داده های خود باشید, سپس وردپرس برای شما مناسب است.
Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map