Medium vs WordPress – چگونه بستر مناسب را انتخاب کنیم؟ (2020)

معاملات وردپرس


اگر می خواهید یک وبلاگ را راه اندازی کنید یا به صورت آنلاین محتوای خود را منتشر کنید ، دو گزینه محبوب ترین مورد استفاده شما ، WordPress و Medium هستند.

هر دو شروع به انتشار مطالب بصورت آنلاین آسان می کنند ، اما این کار را به روشهای نسبتاً متفاوتی انجام می دهند. بنابراین ، کدام روش برای وضعیت شما مناسب است؟ آیا باید از WordPress یا Medium استفاده کنید؟ این سؤالاتی است که می خواهیم به شما در پاسخ دادن به آنها کمک کنیم.

در این قطعه ، ما رویکرد منحصر به فرد Medium را برای انتشار محتوا به اشتراک می گذاریم ، یک تور سریع از خدمات Medium را به شما ارائه می دهیم و Medium را با تجربه WordPress مقایسه می کنیم تا به شما در انتخاب بستر مناسب کمک کند.

متوسط ​​چیست?

Medium هم بستر بلاگ نویسی است و هم ناشر.

هر کسی می تواند ثبت نام کند و شروع به نوشتن کند. این قسمت “وبلاگ نویسی” است.

اما پس از آن ، با اجازه شما ، Medium آن پست ها را نیز راهنمایی می کند و آنها را از طریق “مباحث” ، که بخشی از ناشر است ، به پایگاه کاربر رایگان / پرداخت آن ارتقا می دهد. به یک نوع وب سایت مانند یک مجله / روزنامه فکر کنید ، اما در جایی که هر نویسنده ای (از جمله شما) واجد شرایط انتخاب شدن باشد ، باید انتخاب شود.

با گذشت زمان ، Medium به طور فزاینده ای پول و درمان را به این مخلوط وارد کرده است. بازدید کنندگان متوسط ​​فقط قبل از نیاز به پرداخت می توانند تعداد معینی از مقالات سرپرستی را در هر ماه بصورت رایگان بخوانند. به طور مشابه ، اگر Medium تصمیم به انتخاب مقالات خود بگیرد ، می توانید فقط با انتشار در Medium درآمد کسب کنید.

از نظر فلسفی ، این رویکرد با عملکرد وردپرس کاملاً متفاوت است ، که می خواهم در زیر توضیح دهم.

چگونه کار می کند متوسط: برنامه درمانی و شریک زندگی

اگر فقط می خواهید یک وبلاگ ساده ایجاد کنید و آن را برای پیروان خود تبلیغ کنید ، نیازی به نگرانی درباره رویکرد درمانی Medium نیست. اما اگر می خواهید به مخاطب موجود Medium ضربه بزنید ، مهم است که درک کنید که چگونه کار می کند.

توضیح صحیح در مورد متوسط

دو روش وجود دارد که افراد می توانند مطالب شما را در Medium مرور کنند.

اول ، افرادی که شما را از طریق Medium دنبال می کنند ، همیشه مهم هستند که چه مقالات شما را ببینند. این نوعی معادل یک وبلاگ وردپرس است ، به این صورت که فقط افرادی که مستقیماً در وبلاگ شما مشترک هستند ، محتوای شما را مشاهده می کنند. در اینجا مثالی از “وبلاگ” شخصی در Medium آورده شده است:

نمونه ای از وبلاگ نویسنده در Medium

این فقط لیستی از جدیدترین پست های لوک است. مردم می توانند با استفاده از دنبال کردن هنگامی که لوک چیز جدیدی ارسال می کند ، به شما اطلاع داده می شود.

با این حال ، اگر می خواهید به مخاطب داخلی Medium نشان داده شوید ، Medium باید محتوای شما را “مرتب سازی” کند ، این دومین راهی است که افراد می توانند محتوای شما را در Medium پیدا کنند ، و این همان چیزی است که Medium را ناشر می کند..

وقتی سرپرستی می کنید ، محتوای شما به هر کاربر متوسطی که علاقه مند به موضوع شماست معرفی می شود – حتی اگر آنها شما را دنبال نکنند. به این نوع فکر کنید مانند انتشار در بخش تجارت نیویورک تایمز.

به عنوان مثال ، اگر مقاله شما به موضوع “غذا” تبدیل شود ، هرکسی که در حال مشاهده موضوع غذا است ، محتوای شما را مشاهده می کند. نمونه ای از مبحث غذا را در زیر می توانید مشاهده کنید:

نمونه ای از یک موضوع در زمینه متوسط

بدیهی است ، از دیدگاه مخاطبان ، ارزش بسیار زیاد استفاده از Medium vs WordPress دسترسی متناوب و دسترسی به مخاطبان داخلی Medium است. با این حال ، تغییر رویکرد انتخاب ، به این معنی است که شما فقط در صورتی که مجرمان متوسط ​​محتوای شما را شایسته نشان دادن بدانند ، از این مزایا بهره مند می شوید..

اگر شما سرپرستی نکرده اید ، از مخاطبان داخلی Medium بسیار کم بهره می گیرید. افرادی که قبلاً از شما پیروی نمی کنند ، می توانند در صورت جستجوی آنها یا یافتن برچسب موردنظر خود ، هنوز پستهای شما را بیابند ، اما وقتی خود را انتخاب نکردید ، بیشترین مزایای خود را از دست می دهید..

من نمی توانم اطلاعات عمومی را با میانگین نرخ تحصیل پیدا کنم ، اما به نظر می رسد مردم می گویند 50 تا 60 ~ پوند نرخ بسیار خوبی برای یک نویسنده متوسط ​​در رسانه است.

پول درآوردن

یکی دیگر از موارد منحصر به فرد در مورد Medium در مقایسه با وردپرس ، برنامه Partner است. با استفاده از برنامه شریک ، وقتی Medium محتوای خود را تغییر می دهد ، می توانید برای کار خود هزینه دریافت کنید:

برنامه شریک متوسط

اول ، دو نتیجه گیری بزرگ درباره برنامه شریک:

شماره 1: شما مطمئناً ثروتمند نخواهید شد یا آن را به یک مبهم تمام وقت تبدیل می کنید. تنها 8٪ نویسندگان فعال ماهانه بیش از 100 دلار در سال 2019 درآمد داشتند.

با این گفته ، بیشترین میزان درآمد برای یک داستان 8،855 دلار است ، بنابراین اگر مقاله شما کشش زیادی کسب می کند ، می توانید درآمد قابل توجهی کسب کنید. این پست دارای یک مجموعه عالی از آمار درآمد ، از جمله دو مورد ذکر شده است.

شماره 2: اگر در مورد درآمدزایی از کار خود جدی هستید ، معمولاً بهتر است با وردپرس بروید ، زیرا می توانید از مطالب خود به روش های مختلف (مانند فروش تبلیغات یا محتوای حمایت شده) درآمد کسب کنید. متوسط ​​به شما امکان می دهد ارتقاء شخص اول (مثلاً ارتقاء کار خود) و پیوندهای وابسته (با افشای اطلاعات) را در بر گیرید ، اما نمی توانید در ارتقاء شخص ثالث (تبلیغ شخص دیگری) شرکت کنید. علاوه بر این ، در حالی که پیوندهای وابسته مجاز است ، Medium بعید است که مقاله ای را که حاوی آنهاست ، انتخاب کند.

با این حال ، برنامه شریک هنوز جالب است زیرا شما فقط برای نوشتن هزینه می شوید. لازم نیست نگران رشد مخاطبان خود ، کار با مشتری و غیره باشید. فقط محتوا منتشر می کنید و اگر افراد آن را دوست دارند ، می توانید کمی درآمد کسب کنید.

برای تولید پولی برای پرداخت نویسندگان خود ، Medium از یک paywall اندازه گیری – که 5 دلار در ماه یا 50 دلار در سال هزینه می کند – برای تشویق خوانندگان متوسط ​​برای ارتقاء به یک برنامه پرداخت استفاده می کند. اینگونه است که بیشتر روزنامه ها کارهایی را انجام می دهند.

این برنامه پرداخت شده فقط برای مصرف محتوای متوسط ​​است – برای نوشتن نیازی به پرداخت آن ندارید. علاوه بر این ، این paywall فقط درصورتی اعمال می شود که می خواهید محتوای خود را در پشت آن قرار دهید – شما همیشه این گزینه را دارید که انتخاب کنید و مطالب خود را آزادانه در دسترس همه قرار دهید … شما فقط از این راه پولی نمی گیرید.

سرانجام ، اگر نویسنده یک داستان باشید ، می توانید یک لینک ویژه “دوستان” ایجاد کنید که به افراد اجازه می دهد تا از paywall دور بزنند.

بنابراین ، در حالی که در تجربه نوشتن و انعطاف پذیری فنی تفاوت هایی وجود دارد ، جنبه نشر Medium یکی از بزرگترین تفاوت های فلسفی بین آن و وردپرس است.

نحوه تولید محتوا روی متوسط

اکنون ، بیایید تجربه واقعی ایجاد محتوا در Medium را تجربه کنیم.

برای ایجاد داستانی در Medium ، باید برای ثبت نام در یک حساب کاربری خود اقدام کنید. سپس ، می توانید نوشتن را شروع کنید …

ایجاد یک داستان

ایجاد یک داستان معادل نوشتن یک پست در وردپرس است. هرچه رابط های کاربر پیش برود ، خیلی کمتری از این نمی شود.

ویرایشگر نوشتار متوسط

ویرایشگر زیبا است؛ فضای تنفس زیادی برای نوشتن مطالب خود به شما می دهد. شما گزینه های طرح بندی پیشرفته ای مانند مواردی را که می توانید با WordPress داشته باشید پیدا نخواهید کرد ، اما واقعاً لازم نیست. متوسط ​​می خواهد محتوای شما برای خودش صحبت کند.

نماد کوچک به علاوه (که من در زیر در تصویر در تصویر بالا گسترش داده ام) به شما امکان می دهد عناصر بلوک بزرگتر (تصاویر ، فیلم ها ، تعبیه ها و خطوط جداکننده) را اضافه کنید ، در حالی که همه چیز از طریق برجسته کردن متن بصورت درون خطی انجام می شود.

تصاویر جنبه داستانی دارند که Medium انعطاف پذیری قابل توجهی به آن می دهد. تصاویر داخل متن بدن را می توان در سمت چپ به دو روش و با عرض کامل قرار داد. هر سه عالی عالی به نظر می رسند.

نتیجه نه تنها یک تجربه ویرایش ساده است که باعث می شود شما بخواهید بنویسید ، بلکه یک پیش نمایش یک به یک است که دقیقاً به شما نشان می دهد که محتوای شما چگونه به نظر می رسد.

افزودن تصویر در ویرایشگر Medium

پس از آماده شدن برای انتشار ، می توانید:

 • تصویر پیش نمایش داستان را انتخاب کنید (معادل تصویر برجسته در وردپرس)
 • برچسب ها را به داستان خود اضافه کنید تا به مردم در یافتن آن کمک کنید
 • را انتخاب کنید که آیا مجریان اجازه می دهند داستان شما را توصیه کنند یا نه. این تضمین نمی کند که محتوای شما مورد بررسی قرار گیرد – این فقط صلاحیت آن را می دهد.

مدیریت محتوا

شما هیچ مدیریت مدیریت پیشرفته ای را در Medium پیدا نخواهید کرد. بخش “داستانهای شما” مکانی برای مشاهده همه مطالب شما است. این لیست ساده ای از همه مواردی را که نوشته اید به چند دسته مفید تقسیم می شود:

لیست داستانهای شما در حساب Medium شما

گزینه های زیادی در رابطه با آنچه باید با کار شما انجام شود وجود ندارد. به سادگی ویرایش و حذف وجود دارد. هیچ تنظیمات پیشرفته ای برای سئو ، اشتراک گذاری و یا موارد بیشتری درگیر نیست.

به نظر من ، این به نظر نمی رسد یک مسئله بزرگ باشد. تمرکز اصلی Medium نوشتن است. از نظر متوسط ​​، محتوا باید محبوب باشد زیرا خوب است ، نه به این دلیل که دارای دانسیته کلیدی مناسب است.

پس از خواندن برخی خوانندگان ، می توانید آمارهای اصلی را در مقالات و حسابهای شخصی خود مشاهده کنید:

آمار متوسط ​​مقاله

اگر روی یک مقاله کلیک کنید ، می توانید آمار دقیق تری را در مورد آن داستان ، از جمله زمان خواندن اعضای مشاهده کنید.

انتشارات

از آنجا که Medium در تلاش است تا خود را به عنوان یک بستر نشر تأسیس کند ، گزینه ایجاد یک انتشار را ارائه می دهد. دقیقاً مانند بقیه Medium ، این دقیقاً همان چیزی است که به نظر می رسد. par برای انتشار پارلمان از سخنان خود ، ations انتشارات مقصدهای خوب و متمرکز هستند. منظور آنها مجموعه ای از پست های مرتبط است. “

به عنوان مثال ، ما می توانیم یک انتشار “WinningWP” ایجاد کنیم:

ایجاد یک انتشار جدید Medium

درست مانند کسی که نیویورکر را بخاطر کیفیت مقالات بخرد ، یک خواننده از انتشار شما پیروی می کند زیرا مباحث مورد علاقه آنهاست.

می توانید تمام مطالب را در یک نشریه بنویسید ، یا می توانید با تنظیم آنها به عنوان ویرایشگر یا مشارکت کننده ، دیگران را به راحتی سهیم کنید.

WordPress vs Medium

اول از همه ، ما باید تفاوت بین نرم افزار وردپرس و WordPress.com ، یک محیط میزبان وردپرس را بررسی کنیم.

اگر از WordPress در وب سایت خود استفاده می کنید (یعنی بدون استفاده از WordPress.com) ، می توانید تقریباً هر کاری انجام دهید و هر کاری که Medium انجام دهد در صورت پیدا کردن موضوع و افزونه های مناسب. با این حال ، فقط به دلیل اینكه وردپرس از نظر تئوری قادر به تولید نتیجه ای قابل مقایسه با Medium است ، به این معنی نیست كه بهتر باشد. و مطمئناً به معنای این نیست که لزوماً راه حل مناسب برای شماست.

وقتی از WordPress.com استفاده می کنید ، اساساً بدون ایجاد نگرانی در مورد نصب و نگهداری آن ، محیط WordPress را دریافت می کنید.

در مقایسه های زیر من در مورد WordPress به عنوان نرم افزار صحبت خواهم کرد و به عنوان یک سرویس میزبانی (که جنبه های انتشاراتی دارد) به طور کلی.

تجربه نوشتن

قبلاً تفاوت زیادی در تجربه نوشتن بین WordPress و Medium وجود داشت. با این حال ، در اواخر سال 2018 ، وردپرس ویرایشگر جدیدی را راه اندازی کرد که … خوب ، بیایید بگوییم که الهام بخش Editor Medium.

در حقیقت ، اگر حالت تمام صفحه را فعال کنید ، ویرایشگر وردپرس بسیار شبیه ویرایشگر Medium است (دقیقاً با ادامه ‘موارد بیشتر). شما شروع به تایپ کردن برای نوشتن می کنید ، سپس می توانید انواع دیگری از محتوا را با کلیک روی نماد “plus” وارد کنید:

ویرایشگر بلاک وردپرس جدید

تفاوت اصلی این است که وردپرس به شما امکان می دهد کارهای بیشتری انجام دهید.

اول از همه ، عناصر محتوای بیشتری به نام “بلوک” دریافت می کنید. Medium فقط عناصر را برای تصاویر ، فیلم ها ، جاسازی ها و جداکننده ها در اختیار شما قرار می دهد ، در حالی که WordPress همه آنهایی که به علاوه چیزهای بیشتری از جمله دکمه ها ، چیدمان ستون ها ، نقل قول ها ، جداول و غیره را ارائه می دهید.

تجربه نوشتن در Medium هنوز کمی روانتر و کمترین است ، اما فاصله بین این دو در حال حاضر بسیار کوچکتر است – اگر تجربه نوشتن Medium را دوست دارید ، احتمالاً دوست دارید وردپرس را هم دوست دارید..

راحتی در استفاده

وقتی می توان استفاده از این سیستم عامل ها را آسان کرد ، Medium در بیشتر قسمت ها در بالای صفحه قرار دارد. وردپرس Behemoth است – و نشان می دهد. گزینه های بی شماری ارسال ، تنظیمات سایت ، افزونه ها ، مضامین و کلیه زنگ ها و سوت ها به شما قدرت زیادی می دهد ، اما به قیمت قابلیت استفاده.

وردپرس به هیچ وجه پیچیده نیست تا غیر ممکن باشد. به گفته این ، این منحنی یادگیری خیلی تندتر از متوسط ​​است. Medium دارای یک مجموعه ویژگی کوچکتر است ، بنابراین ، در نتیجه ، می تواند آن را با توجه بیشتر به جزئیات پیاده سازی کند.

اگر فقط ساده ترین راه برای شروع نوشتن را می خواهید ، Medium برنده می شود. اگر می خواهید بیشترین انعطاف پذیری را داشته باشید و مایل باشید کمی از منحنی یادگیری استفاده کنید ، وردپرس برنده می شود.

مدیریت محتوا

اگر دوست دارید چیزهای کوچکی از قبیل زمینه های سفارشی ، گزیده ها و گزینه های سئو را تنظیم و مرتب کنید ، پس با Medium شانس ندارید. WordPress پلاگین های زیادی را با خود به همراه دارد که به شما امکان می دهد محتوای خود را برای Facebook ، Google ، SEO به طور کلی و خیلی موارد دیگر بهینه کنید.

اگرچه فکر نمی کنم افزونه های فوق برای نشریات شخصی ضروری باشد ، ایده خوبی است که این ابزارها را در اختیار وب سایت های تجاری یا وبلاگ های تجاری قرار دهید. به همین ترتیب ، این باعث می شود Medium برای وبلاگ های شخصی یا نشریات مناسب مناسب باشد ، اما احتمالاً راه حل مناسبی برای سایت های مرتبط با تجارت نیست.

نمونه کارها برای نوشتن شما

یک مورد که برای من آشکار است این است که متوسط ​​برای نویسندگانی که می خواهند بهتر است یک نمونه کار از مواد نوشتاری آنها ایجاد کنید. مشکلی که در مورد چنین نمونه کارها در یک وب سایت وردپرس وجود دارد این است که شما نمی توانید به راحتی نوشتن خود را به روشی که می خواهید جدا کنید – مگر اینکه برخی از ریزه کاری های کد نویسی را برای انجام مهارت های نوشتاری خود داشته باشید.

Medium به شما امکان می دهد انتشاراتی را برای قطعات مشابه موضوعی خود ایجاد کنید و در انتشارات دیگر نیز مشارکت کنید – و همچنین می توانید برای هر چیز دیگری داستانی منظم ایجاد کنید..

اشتراک در انتشارات متوسط

مطمئنا ، شما می توانید دسته ها و برچسب ها را در وردپرس ایجاد کنید ، اما کاملاً یکسان نیست. Medium این حس تعلق خاطر را به شما می دهد (بعدا در مورد این صحبت خواهم کرد) ، که به ماده شما قدرت بیشتری می بخشد.

مشارکت و مشارکت

این مورد به جنبه اجتماعی چیزهایی می پردازد ، که من در مقایسه با سمت انتشار بیشتر در مورد آنها صحبت خواهم کرد ، اما در اینجا نیز شایسته ذکر است. اگر یک وب سایت وردپرس را کار می کنید ، خودتان یا خودتان محتوا را می نویسید یا کاربر را به عنوان نویسنده برای مشارکت ثبت می کنید.

مشارکت نویسنده بسیار در وب سایت شما ادغام شده است. اگرچه می توانید به مطالب منتشر شده حقوق نویسنده بدهید ، اما به نظر می رسد بسیار شبیه به صاحب سایت است.

با توجه به اینکه زاویه متوسط ​​به عنوان یک بستر در نظر گرفته شده است ، به نظر می رسد نویسنده بیشتر متمرکز است که در پایان ، تفاوت بزرگی را احساس می کند. حتی هنگام تهیه مقاله در یک انتشارات ، همچنان احساس می کنید “مال شما” است. ویژگی های چرا مبلغ بسیاری از تجربه های کاربر کوچکتر و تصمیم گیری های طراحی پلت فرم ، بنابراین شاید بهترین راه برای توصیف آن مانند این باشد:

با کمک مقاله ای در مورد Medium ، می توانید یک نشریه را انتخاب کنید و مقاله خود را در معرض دید بیشتر قرار دهید. مشارکت در وب سایت مستقر در وردپرس احساس می کنید که برای کسی نامه نویسی می کنید.

قیمت گذاری

WordPress “نرم افزار” متن باز و رایگان است. شما می توانید آن را از WordPress.org بارگیری کرده و آن را نصب کنید (با میزبانی صحیح در وب سایت خود. بیشتر میزبان ها نصب های یک وردپرس با یک کلیک را در دسترس دارند) ، این امر باعث می شود که وردپرس به راحتی نصب شود و نصب و راه اندازی آن با.

WordPress.com به شما امکان می دهد از آدرس فرعی وبلاگ خود از زیر دامنه WordPress (یعنی چیزی مانند yourwebsitename.wordpress.com) استفاده کنید. این کار رایگان است ، اما با داشتن یک حساب کاربری رایگان WordPress.com ، نمی توانید به بسیاری از کارکردهای WordPress دسترسی پیدا کنید. مگر اینکه حساب خود را به روزرسانی کنید ، فقط قادر خواهید بود از گزینه های اساسی شخصی سازی استفاده کنید.

برنامه های پرداخت شده از 48 دلار در سال شروع می شود. در برنامه Business و بالاتر ، با ایجاد نصب مضامین و افزونه های WordPress خود ، کمی انعطاف پذیری بیشتری نیز برای ایجاد وب سایت های سفارشی دریافت خواهید کرد.

برنامه های قیمت گذاری WordPress.com

از طرف دیگر متوسط ​​برای نویسندگان کاملاً رایگان است. در حالی که این همه ویژگی های وردپرس را ورزش نمی کند ، و شما نمی توانید دامنه سفارشی دریافت کنید, همه چیز آنجاست که رایگان است برای نویسندگان.

انجمن

در حالی که نرم افزار WordPress دارای جامعه عظیم آنلاین است ، به خودی خود یک “جامعه نویسنده” وجود ندارد. WordPress.com به هیچ وجه جای خود را به عنوان ناشر نمی گذارد. بین وب سایت ها پیوندهای ناچیز وجود دارد و ، پس از داشتن حساب کاربری ، می توانید وبلاگ های دیگر را دنبال کنید ، اما عملکرد محدود است و خیلی برجسته نیست.

از طرف دیگر ، متوسط ​​، بیشتر به گروهی از نویسندگان با استعداد احساس می کند. تعداد زیادی سایت وردپرس با متنوع و متنوع متنوعی وجود دارد که شما واقعاً نمی دانید هنگام ورود به یک سایت چه چیزی را باید انتظار داشته باشید. با این حال ، هنگامی که به یک نشریه یا مقاله ای در مورد Medium رسیدید ، احساس می کنید احتمالاً خوب است.

تمرکز روی دنبال کردن ، مشارکت و تبلیغ مقالات همه به این احساس می افزاید و باعث می شود Medium برای آن بهتر شود. این نوع ویژگی های انجمن کاملاً در وردپرس وجود ندارد.

انعطاف پذیری

WordPress.com و Medium عمدتاً برای وب سایتهای با محور نوشتن است. در WordPress.com فضای بیشتری برای انعطاف پذیری وجود دارد ، زیرا گزینه های بیشتری برای انتخاب وجود دارد.

اگر نصب وردپرس خود را اجرا کنید یا برای برنامه تجارت WordPress.com هزینه بپردازید ، این زمانی است که واقعاً شروع به کار می کند. شما می توانید پشتیبانی تجارت الکترونیکی را به سایت خود اضافه کنید ، رویدادها را نمایش دهید ، دوره های آنلاین ارائه دهید ، شامل فرم تماس با ما ، به علاوه موارد دیگر.

از این نظر ، WordPress یک محصول برتر است زیرا منظور از آن یک چارچوب است – نه فقط یک بستر نوشتن.

آیا باید از Medium استفاده کنم?

در مقایسه Medium vs WordPress ، بدیهی است که اینها ابزاری هستند که برای اهداف بسیار متفاوت استفاده می شوند. WordPress قادر به انجام تقریباً همه کارهایی است که Medium می تواند انجام دهد (و سپس برخی از آنها) ، اما این بدان معناست که تمرکز وردپرس در جای دیگر است – یا حداقل دامنه بسیار گسترده تر از نوشتن است.

نکته جالب این است که Medium در ایجاد محیطی برای نویسندگان به مراتب بهتر از وردپرس است ، اما شما با ویژگی هایی که با آن در دسترس است ، گیر ندارید. تولید محتوا ممکن است به اندازه وردپرس خوشایند نباشد ، اما نتیجه نهایی می تواند یکسان و یکسان به نظر برسد – و در صورت نیاز همیشه می توانید ویژگی های بیشتر و بیشتری را اضافه کنید.

برای اینکه بتوانید تصمیم بگیرید کدام یک را می خواهید ، فکر می کنم موارد زیر را باید در نظر بگیرید:

 • متوسط ​​فقط برای نوشتن است.
 • وردپرس به شما امکان می دهد کارهای دیگری بیش از نوشتن انجام دهید.
 • Medium علاوه بر بستر وبلاگ نویسی ، ناشر است.

با اندیشیدن به موارد فوق می توانید تقریباً از طریق حذف و برخی تصمیمات ساده به جواب برسید.

‘اگر واقعاً قصد ایجاد یک وب سایت با محوریت نوشتن را دارید ، باید بفهمید که آیا به عملکرد پیشرفته ای نیاز دارید.”

مهمتر از همه ، آیا می خواهید وب سایتی با محوریت نوشتن ایجاد کنید؟ اگر چنین است ، باید بدانید که آیا به عملکردهای پیشرفته ای نیاز دارید یا خیر. به عنوان مثال ، آیا شما یک سایت بررسی فیلم با لینک های ارجاع ، مراجعات متقابل و سایر ویژگی هایی که نیاز به پیمایش تخصصی دارد ، ایجاد می کنید؟ اگر جواب مثبت است ، Medium احتمالاً بهترین انتخاب برای شما نیست.

قبل از ادامه کار ، من از همه می خواهم که یک بار دیگر پاسخ سؤال فوق را در نظر بگیرند. اگرچه ممکن است شما در بعضی مواقع به ویژگی های اضافی نیاز داشته باشید ، و می خواهید گزینه های خود را باز نگه دارید ، احتمالاً نباید WordPress را صرفاً بر اساس آن انتخاب کنید.

آیا مطمئن هستید که اضافه کردن پیچیدگی باعث ایجاد عمق بیشتر و ایجاد یک تجربه بهتر خواهد شد؟ آیا مطمئن هستید برای داشتن یک وب سایت خوب ، باید نقل قول هایی را در تصویر پس زمینه نشان دهید؟ افزودن پیچیدگی همیشه مسیر خوبی نیست و آگاهی از این امر بدون شک به شما در تصمیم گیری بهتر کمک خواهد کرد.

اگر یک وب سایت با محوریت نوشتن ایجاد می کنید و ویژگی ویژگی Medium ظاهراً خوب است ، بنابراین باید تصمیمی ذهنی تر بگیرید. در این مرحله – نتیجه نهایی – می توانید با هر دو سیستم عامل به یک چیز دست یابید ، بنابراین چگونه انتخاب می کنید؟ بیایید این یکی را بیشتر تجزیه کنیم:

دامنه های سفارشی

یک عامل دامنه سفارشی است. در حالی که Medium دامنه های سفارشی را برای مدت کوتاهی ارائه می داد ، این کار را در اواخر سال 2017 متوقف کرد.

اکنون ، تمام ارسال های شما در صفحه متوسط ​​شما (به عنوان مثال https://medium.com/@yourtwitterhandle/story) یا یک نشریه Medium (به عنوان مثال https://medium.com/publication-name/story) نمایش داده می شود. شما نمی توانید از نام دامنه شخصی خود استفاده کنید.

اگر این یک دلال برای شماست ، وردپرس است.

زمان تنظیم

اگر قبلاً داستانی نوشته اید اما جایی برای تهیه آن ندارید ، می توانید حدود دو دقیقه با Medium ثبت نام کرده و منتشر کنید. بسیار عالی به نظر می رسد ، اگرچه تصاویر قابل تنظیم نیستند.

در WordPress.com ، فقط دو دقیقه زمان خواهد برد. ویرایشگر و محیط زیست ، با این حال ، گزینه های بیشتری را به شما می دهد ، بنابراین ممکن است خود را در جنگل گم کنید.

این حتی اگر شما خودتان وردپرس را اجرا می کنید حتی واقعی است. اگر می دانید چه کاری انجام می دهید پنج تا شش دقیقه طول می کشد و اگر قبلاً این کار را نکرده اید 15 تا 20 دقیقه است. نسخه مستقل تم و پلاگین های زیادی را در اختیار شما قرار می دهد و یک موضوع پیچیده ممکن است عناصر طراحی بسیاری از عناصر طراحی را به شما بدهد که بتوانید ساعت ها را به راحتی در آن بگذرانید.

لمس حرفه ای

ارائه مهم است ، و Medium به طور عالی ارائه می شود. وردپرس می تواند به همان اندازه عالی باشد ، اما همه مضامین کار خود را به خوبی انجام نمی دهند ، و پتانسیل حواس پرتی با همه آن دسته از ستون های فرعی ، ناوبری ، متا و عناصر دیگری که می توانند صفحه را به هم بریزند بسیار بیشتر است..

به نظر می رسد متوسط ​​و یک انتشار مناسب از محل دریافت است – این می تواند گرانیت زیادی به کار شما بیفزاید. با توجه به اینکه همه چیز از شانه های شما به خوبی به نظر می رسد ، می توانید روی نوشتن تمرکز کنید.

برنامه شریک متوسط

اگر می خواهید از نوشتن خود درآمد کسب کنید ، برنامه Medium Partner قطعاً گزینه ای بی نظیر است.

بگذارید اینگونه باشد:

اگر می خواهید از یک وب سایت درآمد کسب کنید ، وردپرس احتمالاً گزینه بهتری با پتانسیل درآمد بالاتر است زیرا شما در نحوه درآمدزایی محدود نیستید.

اما اگر می خواهید بدون نگرانی در مورد جنبه های تجاری راه اندازی وب سایت ، از نوشت افزار خود درآمد کسب کنید ، Medium می تواند گزینه خوبی باشد زیرا تنها آنچه شما باید روی آن تمرکز کنید نوشتن مطالب با کیفیت است.

خط پایین

Medium over WordPress را به نه از ده نویسنده حرفه ای توصیه می کنم. شاید اگر از نوشتن مقالات ارزشمند در نشریات لذت ببرید – از جمله مواردی که به طور بالقوه می توانید در Time ، Newsweek یا New Yorker مشاهده کنید – از آن استفاده کنید – متوسط ​​احتمالاً مکانی برای شماست..

این گفت ، علاوه بر خانه شما در Medium ، من همچنین می خواهم یک سایت شخصی (در وردپرس) ایجاد کنید که به جهانیان بگوید شما چه کسی هستید و چه کاری انجام داده اید ، با مقاله های واقعی که به طور بالقوه به طور آنلاین منتشر کرده اید بیش از متوسط.

اگر به وب سایت دقیق تری نیاز دارید ، یا ماهیت نوشتن شما نیاز به هر یک از ویژگی های اضافی Medium را ارائه نمی دهد ، پس وردپرس مطمئنا گزینه بهتری خواهد بود.

و مطمئناً ، اگر به دنبال ایجاد یک تجارت الکترونیکی کاملاً برجسته ، عضویت یا سایت دایرکتوری هستید (به عنوان مثال) ، Medium واقعاً غیر مبتدی است ، در حالی که یک سایت وردپرس خود میزبان با پلاگین های مناسب هر یا همه چیزهایی که در پیش است!

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map