GoDaddy vs Namecheap – بهترین ثبت نام دامنه (2020) کدام یک است؟

معاملات وردپرس


به مقایسه دقیق ما با GoDaddy vs Namecheap خوش آمدید!

“چرا این دو؟” شما می پرسید. خوب ، GoDaddy بزرگترین رجیستر دامنه از آنها است که تمام تبلیغات آن Super Bowl از نظر ساخت مارک GoDaddy به وضوح پرداخت شده است) ، در حالی که Namecheap بیشتر یک ثبت کننده طاقچه هستند که از طریق قیمت گذاری بسیار جذاب و خوب ، جایگاه خود را در رادار کسب کرده اند. کیفیت خدمات.

بنابراین بیایید نگاهی بیندازیم که کدام یک از شرکتها در بالا قرار دارند ، و در هنگام ثبت نام دامنه جدید برای شما بهتر است. در اینجا GoDaddy vs Namecheap آمده است:

1. که محبوب تر است?

بیایید با برخی از داده ها شروع کنیم ، فقط به شما می دهیم که در آن ایستاده هر دو شرکت و چه دامنه هایی در زیر چترهای خود قرار دارند.

داده های ژانویه سال 2020:

 • GoDaddy: 59،605،374 نام دامنه ثبت شده.
 • Namecheap: 7،927،926 تعداد نام دامنه ثبت شده است.

GoDaddy با داشتن حدود ده نام دامنه بیشتر از Namecheap به طور واضح برنده ی مسابقه محبوبیت شد. در حقیقت ، GoDaddy کل بازارهای دامنه را پشت سر می گذارد ، و سایر بازیکنان دیگر بسیار عقب مانده اند (به عنوان مثال ، آنها تقریباً شش برابر دامنه نسبت به شرکتی که در این لیست دوم است ثبت کرده اند).

با وجود تعداد كلی نامهای دامنه ثبت شده در سرتاسر جهان كه حدود 330 میلیون نفر تخمین زده می شود ، این می دهد GoDaddy سهم بازار در حدود 18٪. برای مقایسه ، Namecheap فقط حدود 2٪ است.

این گفته ها فقط تعداد هستند و لزوماً به معنای این نیستند که یک شرکت بهتر از شرکت دیگر باشد. و مطمئناً نباید تصمیم خود را صرفاً بر اساس این ارزشهای سهم بازار پایه گذاری کنید.

در اینجا روش بهتری برای فکر کردن در اینجا وجود دارد: این واقعیت که هر دو GoDaddy و Namecheap از میلیون ها نام دامنه مراقبت می کنند ، تنها ثابت می کند که آنها هر دو شرکت معتبری با پایه های صدا هستند ، و اینکه آنها به اندازه کافی قابل اعتماد هستند که بتوانید با آنها کار کنید. از آنها.

2. کدام دامنه های سطح بالا (TLD) می توانید با GoDaddy vs Namecheap ثبت نام کنید?

اگر مطمئن نیستید که یک TLD چیست ، لطفاً به راهنمای ما سر بزنید – این جایی است که ما درباره نام دامنه ، آنچه که هستند و نحوه کار آنها به صورت عمیق صحبت می کنیم.

وقتی صحبت از TLD ها می شود ، هر دو GoDaddy و Namecheap می توانند تقریباً همان محصول را برای شما فراهم کنند. و “تقریبا” کلمه کلیدی در اینجا است.

منظور من این است:

TLD های کلاسیک و سنتی مانند .com ، .net ، .org ، .biz ، .info ، .co و .mobi همه با GoDaddy و Namecheap قابل ثبت هستند.

سپس ، TLD های کد کشور وجود دارد – اینها همانهایی هستند که برای نمایندگی کشورهای مختلف در سراسر جهان ایجاد می شوند ، و به طور سنتی برای وب سایت هایی که می خواهند از آن دسته از مخاطبان در آن کشورها استفاده کنند استفاده می شود..

برخی از محبوب ترین TLD ها در این دسته عبارتند از: .ru برای روسیه برای 5.1٪ از کل دامنه ها ، .de برای آلمان ، .jp برای ژاپن ، .uk برای انگلیس و غیره استفاده می شود. درمجموع ، بیش از 250 کد TLD کد کشور موجود است.

تأیید اینجاست که شما نمی توانید برخی از آنها را در یک یا هر یک از شرکتی که امروز باهم مقایسه می کنیم ثبت کنید. بنابراین ، اگر اتفاقاً به یک کد کشور خاص TLD علاقه دارید ، بهترین راه پیش رو بازدید از GoDaddy و Namecheap است و از ابزار جستجوی دامنه آنها استفاده کنید تا مطمئن شوید TLD شما در وهله اول موجود است.

به عنوان مثال ، دامنه های .pl با Namecheap در دسترس نیستند ، اما آنها با GoDaddy هستند. برای دامنه های .it.

برای بررسی این موضوع خود ، به جستجوی دامنه GoDaddy و جستجوی دامنه Namecheap بروید.

در آخر ، مجموعه جدیدی از TLD های عمومی وجود دارد که بالاتر از مجموعه استاندارد .com ، .net و غیره است. این روزها ، حتی می توانید امثال پیتزا ، .love ، .club ،. وب سایت ،. طراحی و موارد دیگر را نیز بدست آورید. هر دو GoDaddy و Namecheap طیف گسترده ای از این TLD ها را ارائه می دهند ، اما شیطان در جزئیات است … یا دقیق تر ، در قیمت گذاری. بسته به TLD مورد علاقه شما و ثبت کننده ای که از آن استفاده می کنید ، صورتحساب شما متفاوت خواهد بود. که مرا به سمت:

3. کدام ارزان تر است: GoDaddy یا Namecheap?

برای اینکه با شما کاملاً صادق باشید ، ثبت نام کنندگان دامنه واضح ترین مدل های قیمت گذاری را در آنجا ندارند.

اول از همه ، TLD های مختلف معمولاً دارای برچسب قیمت های متفاوتی هستند. ثانیا ، قیمت به این بستگی دارد که آیا این یک ثبت دامنه جدید است که ما در مورد آن صحبت می کنیم ، تمدید یا انتقال دامنه (انتقال دامنه از یک ثبت به دیگری).

بنابراین ، به جای اینکه سعی کنم همه این موارد را توضیح دهم ، بیایید فقط به مقایسه مستقیم بین GoDaddy و Namecheap برای برخی از TLD های محبوب تر بپردازیم.

قیمت گذاری GoDaddy vs Namecheap

TLD
GoDaddy جدید
تمدید GoDaddy
Namecheap جدید
تمدید Namecheap
.کام11.99 دلار$ 14.9910.69 دلار10.69 دلار
.خالص11.99 دلار$ 16.9912.88 دلار12.88 دلار
.بیس$ 7.9919.99 دلار12.88 دلار12.88 دلار
.ارگ$ 7.9919.99 دلار12،48 دلار12،48 دلار
.اطلاعات$ 2.99$ 16.99$ 0.8810.47 دلار
.موبی$ 4.99$ 17.9910.88 دلار10.88 دلار
.شرکت11.99 دلار29.99 دلار6.88 دلار22.99 دلار
.خراب کردن$ 14.99$ 14.99
$ 7.99$ 7.999.85 دلار?
.جی پی34.99 دلار34.99 دلار
.بریتانیا$ 6.99$ 10.997.58 دلار7.58 دلار
.آی تی$ 12.99$ 12.99
.pl9،99 دلار29.99 دلار
.xyz$ 0.99$ 14.99
.بالا$ 0.8810.88 دلار
.پیروزی27.99 دلار39.99 دلار$ 0.88$ 0.88
.باشگاه9،99 دلار$ 14.99$ 0.8810.88 دلار
.سایت$ 2.9939.99 دلار2.88 دلار14.88 دلار
.شخص خیلی مهم19.99 دلار?12.88 دلار?
.طرح29.99 دلار69،99 دلار6.88 دلار42.88 دلار

همانطور که مشاهده می کنید ، قیمت ها بسیار متفاوت است. اگر رجیستری اشتباه را برای دامنه مورد نظر خود انتخاب کرده اید می توانید بیش از حد جدی پرداخت کنید. برخی از نمونه های بارز:

 • .این باشگاه با نام Namecheap بیش از 9 دلار ارزان تر است.
 • .موبی نزدیک به 6 دلار با GoDaddy ارزان تر است.
 • .طراحی با Namecheap 23 دلار ارزان تر است ، و .win 27 دلار ارزان تر است.
 • کلیه تمدیدهای دامنه با Namecheap ارزان تر است.

سرانجام ، هنگام انتقال دامنه ، به نظر می رسد (براساس آزمایش های من) قیمتی که با Namecheap می پردازید ، قیمت تجدید دامنه استاندارد آنهاست ، در حالی که قیمتی که با GoDaddy می پردازید ، قیمت ثبت دامنه جدید آنها است. این بدان معناست که شما اغلب می توانید با انتقال GoDaddy قیمت تبلیغی را بدست آورید.

نکته دیگری که باید در اینجا مورد توجه قرار دهیم این است که بسته به مدت زمانی که می خواهید دامنه را برای آن ثبت کنید ، قیمت ممکن است تا حدودی متفاوت باشد. اصولاً هرچه مدت زمان ثبت نام طولانی تر باشد ، قیمت هر سال ارزان تر است.

با این حال ، معمولاً ، ثبت نام دامنه تنها برای یک سال ، راه درستی است. این به شما امکان می دهد اگر در صورت لزوم ، پروژه را پس از مدتی محور کنید ، بنابراین با نام دامنه ای که دیگر نیازی به پنج یا ده سال دیگر نخواهید داشت گیر ندارید..

4. موارد اضافی که می توانید بصورت رایگان بخرید یا دریافت کنید

قیمت گذاری استاندارد را کنار بگذارید ، اجازه دهید نگاهی بیندازیم که می توانید با هر یک از ثبت ها به عنوان بخشی از بسته نرم افزاری دریافت کنید:

GoDaddy
Namecheap
 • بسته حریم خصوصی WHOIS – 7.99 دلار در سال.
 • حساب های ایمیل – از 4.49 دلار در ماه.
 • میزبانی وردپرس مدیریت شده – از 6.99 دلار در ماه. میزبانی استاندارد – از 4.99 دلار در ماه.
 • گواهی SSL – از 55.99 دلار در سال.
 • سازنده وب سایت GoCentral – برای ماه اول و سپس 14.99 دلار در ماه رایگان است.
 • فروشگاه اینترنتی GoCentral – برای ماه اول و سپس 29 دلار در ماه رایگان است.
 • ‘WhoisGuard’ به صورت رایگان فعال شد. این یک بسته خصوصی WHOIS است – وقتی شخصی سعی می کند جزئیات ثبت نام دامنه شما را جستجو کند ، از اطلاعات شخصی شما محافظت می کند.
 • یک حساب ایمیل به صورت رایگان. هر مبلغ اضافی با 0.25 دلار در ماه.
 • میزبانی وب – از 9.88 دلار برای سال اول.
 • PosSSSSL – 1.99 دلار برای سال اول.
 • PremiumDNS – 4.88 دلار در سال. این به شما امکان محافظت بیشتر از زمان DNS و DDoS را می دهد. DNSSEC همچنین در PremiumDNS گنجانده شده است.

بسته به اینکه برنامه های شما برای دامنه چیست ، ممکن است یکی از این پیشنهادها جذاب تر باشد. به عنوان مثال ، اگر شما فقط می خواهید یک وب سایت مفهومی را امتحان کنید و می خواهید به سرعت و با هزینه کم این کار را انجام دهید ، Namecheap ممکن است بهتر باشد. اما اگر می خواهید با یک پروژه وردپرس در یک حساب میزبانی مدیریت شده شروع کنید ، ممکن است GoDaddy باشد.

5. که دارای پنل کاربری بهتر است

به طور سنتی ، نام دامنه و هاستینگ مباحث کاملاً پیچیده و کاملاً فنی به نظر می رسد. از این رو ، یک رجیستر خوب هر کاری که ممکن است انجام می دهد تا همه چیزها را برای دسترسی راحت تر و آسان تر درک کند ، حتی برای کاربر مبتدی.

بنابراین ، مشتری یا پنل کاربری باید تا حد امکان ساده و قابل فهم باشد. بیایید ببینیم GoDaddy و Namecheap چگونه اینجا مقایسه می کنند.

این صفحه پانل مدیریت دامنه در Namecheap به نظر می رسد:

پنل کاربری GoDaddy vs Namecheap

و در اینجا GoDaddy است:

صفحه اصلی GoDaddy

همانطور که مشاهده می کنید ، GoDaddy از پانلی بسیار بیشتر “تصادفی” استفاده می کند. به جای نمایش اکثر گزینه های موجود در یک صفحه ، همانطور که Namecheap انجام می دهد ، GoDaddy مسیر دیگر را طی می کند و سعی می کند تا با استفاده از نام دامنه خود کاربر را راهنمایی کند.

به عنوان مثال ، هنگامی که روی استفاده از دامنه من کلیک می کنید ، این را مشاهده خواهید کرد:

مراحل بعدی دامنه GoDaddy

این نقطه ورود شما برای ساختن یک سایت جدید وردپرس با استفاده از سازندگان صفحه GoDaddy و غیره است.

اگر کاربر پیشرفته تری هستید ، می توانید روی نماد چرخ دنده کوچک که در کنار صفحه اصلی دامنه GoDaddy قابل مشاهده است کلیک کنید:

نماد تنظیمات چرخ دنده GoDaddy

همانطور که اشاره کردم ، Namecheap در اینجا کمی متفاوت است. آنها تصمیم می گیرند همه چیز را بر روی چند صفحه نمایش دهند و به شما امکان می دهند با استفاده از زبانه ها گزینه ها را تغییر دهید. اما ، در عین حال ، آنها موفق می شوند رابط را بطور غافلگیرانه قابل فهم نگه دارند.

برای من ، شخصاً ، رابط Namecheap را بهتر می خواهم. شاید فقط من باشد ، اما ترجیح می دهم همه گزینه های موجود را فوراً ببینم. این فقط کار من را تسریع می کند.

6. پشتیبانی مشتری

من واقعاً نمی خواهم این موضوع را در مورد اینکه چه کسی براساس تعامل دو تیم با هر تیم پشتیبانی پشتیبانی بهتر دارد ، در مورد این موضوع بحث کنم ، بنابراین بگذارید فقط به جای آن حقایق را صحبت کنیم:

GoDaddy
Namecheap
 • پشتیبانی تلفنی 24/7
 • پشتیبانی چت زنده
 • دانش محور
 • فیلم های آموزشی
 • انجمن
 • پشتیبانی چت زنده
 • بلیط های پشتیبانی
 • دانش محور
 • وبلاگ به روزرسانی وضعیت – می توانید ببینید که چه چیزی با سرورهای Namecheap ، تعمیر و نگهداری برنامه ریزی شده و غیره اتفاق می افتد
 • اسناد API

در پایان ، هر دو شرکت گزینه های پشتیبانی معقول و منابع زیادی را برای شما ارائه می دهند تا اگر ترجیح می دهید چیزهایی را به تنهایی کشف کنید ، بررسی کنید..

7. GoDaddy vs Namecheap: حکم نهایی

بیایید با جوانب مثبت و منفی هر شرکت شروع کنیم:

جوانب مثبت و منفی GoDaddy

طرفداران
منفی
 • بزرگترین ثبت دامنه در وب – 16٪ سهم بازار.
 • پنل مشتری بسیار کاربر پسند – مخصوصاً برای مبتدیان.
 • ابزارهای خوب ساخت سایت ، از جمله ابزارهای WordPress.
 • هر از گاهی تخفیف های خوبی برای ثبت دامنه های جدید. اگر خوش شانس باشید ، می توانید یک .com را با حداقل 1 دلار دریافت کنید.
 • TLD های کد چند کشور موجود است.
 • قیمت های تجدید بالاتر.
 • برخی از دامنه های سطح ورودی بسیار گران هستند. به خصوص برخی از TLD های عمومی جدید مانند .design ، .win.
 • در کل فرآیند پرداخت ، موارد ناپسند زیادی وجود دارد که بصورت پیش فرض فعال هستند.
Namecheap جوانب مثبت و منفی

طرفداران
منفی
 • ارزانترین دامنه های موجود در سال اول فقط 0.88 دلار است.
 • قیمت های تمدید کمتر در صفحه.
 • بسته حریم خصوصی WHOIS به مدت یک سال.
 • ارزان SSL ، فقط 1.99 دلار برای سال اول.
 • ارزان ترین برنامه میزبانی وب (احتمالاً). فقط برای سال اول 9.88 دلار.
 • اگر در ایالات متحده آمریکا نباشید می توانید هنگام ثبت نام با مشکل روبرو شوید. آنها چک IP دارند و بعضی اوقات دسترسی به کشورهای کاملاً خوب را محدود می کنند (همانطور که برای من انجام دادند ، حتی اگر من در اتحادیه اروپا هستم).
 • بسیاری از TLD های کد کشور در دسترس نیست.

داستان کوتاه و با در نظر گرفتن تمام آنچه که در بالا گفته شد ، اینجا آنچه شما توصیه می کنم انجام دهید:

 • اگر فقط می خواهید یک نام دامنه ارزان برای آزمایش یک پروژه / وب سایت یا هر منظور دیگری انجام دهید و راحت می توانید با فرم ها و تنظیمات استاندارد وب کار کنید ، از Namecheap استفاده کنید.
 • اگر مبتدی هستید و ترجیح می دهید از برخی ابزارهای سازنده دوستانه استفاده کنید (ابزارهایی که هر مرحله با آن دست می گیرید) و فکر نمی کنید که مبلغ بیشتری را برای این کار بپردازید ، از GoDaddy استفاده کنید.
 • اگر به هیچ یک از سناریوهای فوق اهمیتی نمی دهید ، به هر حال از Namecheap استفاده کنید.

مطمئن نیستید که هر یک از این موارد دامنه را کاملاً درک کرده اید؟ احساس راحتی کنید تا به راهنماهای دیگر ما سر بزنید:

 • نام دامنه چیست?
 • تفاوت بین وب سایت و نام دامنه چیست?
 • تفاوت بین نام دامنه و میزبانی وب چیست؟?
Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me