Blogger vs WordPress – انتخاب بستر مناسب

معاملات وردپرس


اگر می خواهید یک وب سایت راه اندازی کنید ، به احتمال زیاد از Blogger و WordPress چیزی شنیده اید ، به این معنی که احتمالاً تعجب نمی کنید کدام یک از این گزینه های بسیار محبوب را انتخاب کنید.

برای کمک به تصمیم گیری ، ما مناطق اصلی هر سرویس را ارزیابی خواهیم کرد ، بنابراین ، تا پایان این مقاله ، شما باید در موقعیت بهتر قرار بگیرید تا تصمیم بگیرید کدام یک برای نیازهای شما بهتر است.

بیا شروع کنیم.

درباره وردپرس – مقدمه ای سریع

WordPress یک نرم افزار منبع باز است که هر کس می تواند برای ایجاد یک وب سایت بارگیری و استفاده کند. اگرچه به عنوان یک بستر وبلاگ نویسی آغاز شد ، وردپرس اکنون می تواند برای ایجاد هر نوع وب سایت مورد استفاده قرار گیرد.

صفحه اصلی وردپرس

صفحه اصلی WordPress.org

توجه: در این مقایسه ، ما نرم افزارهای موجود برای بارگیری از WordPress.org را به جای سرویس موجود در WordPress.com پوشش خواهیم داد..

درباره Blogger – معرفی سریع

Blogger سرویسی است که متعلق به گوگل است و به هر کسی امکان می دهد فقط با چند کلیک یک وبلاگ رایگان را شروع کند.

صفحه وبلاگ نویس

با Blogger شروع کنید

وبلاگ یا وب سایت شما توسط Google میزبانی می شود و آنها از همه چیز برای شما مراقبت می کنند. همانطور که در این مقایسه خواهیم دید ، در ازای این سطح سادگی ، آزادی های خاصی را که در دسترس کاربران وردپرس قرار دارد ، از دست خواهید داد.

تفاوت های اصلی بین WordPress و Blogger

برای کمک به شما در تصمیم گیری اینکه آیا باید WordPress یا Blogger را انتخاب کنید ، مناطق اصلی مورد نظر شما در نظر گرفته شده است.

1) هزینه

وقتی هزینه آن فرا می رسد ، بلاگر سخت است – واقعاً این یک سرویس رایگان است. اگر می خواهید یک نام دامنه برای وب سایت خود مانند WinningWP.com ثبت کنید ، می توانید این کار را با حدود 10 دلار انجام دهید ، اما این اختیاری است و شما همیشه می توانید با URL پیش فرض اختصاص داده شده به وبلاگ خود مانند http: //WinningWP.blogspot.com/.

اگرچه نرم افزار وردپرس برای بارگیری و استفاده رایگان است ، اما برخی از هزینه های مربوط به اجرای یک وب سایت وردپرس وجود دارد. ابتدا به وب سایت خود به نام دامنه احتیاج دارید. قیمت دامنه .com معمولاً حدود 10 دلار در سال است. در مرحله بعد ، شما باید میزبان وب را انتخاب کنید (در اینجا چند توصیه) که وب سایت شما را در دسترس کاربران اینترنت قرار می دهد.

میزبانی وب مشترک در سطح ورودی می تواند چند دلار در هر ماه داشته باشد ، و ممکن است برخی از میزبان ها حتی یک نام دامنه رایگان برای مشتریان جدید وارد کنند. با این حال ، اگر وب سایت شما محبوبیت خود را پیدا کرد یا به عنوان بخشی جدایی ناپذیر در کسب و کار شما درآمد ، پس باید به هاست قوی تر ارتقا پیدا کنید. قیمت میزبانی وب حرفه ای معمولاً از حدود 25 دلار در ماه شروع می شود.

پس از داشتن نام دامنه و حساب میزبانی وب ، می توانید در مورد خرید یک موضوع تجاری و افزونه های WordPress (که بعداً با جزئیات بیشتری به آنها می پردازیم) فکر کنید. با این حال ، اگر تازه کار را شروع کرده اید ، می توانید با یک موضوع و افزونه رایگان این کار را انجام دهید. وقتی زمان مناسب است ، بسته به نیاز خود می توانید انتظار داشته باشید تا مبلغ 100 دلار برای یک موضوع وردپرس با کیفیت بالا و چند صد دلار برای افزونه های تجاری پرداخت کنید..

حکم: بدون نیاز به سرمایه گذاری مالی برای راه اندازی وب سایت با Blogger ، اینجا برنده روشنی است.

2) شروع کار

ایجاد یک وبلاگ جدید با Blogger

بلاگر شروع سریع و آسان وبلاگ جدید را آسان می کند

هر کس می تواند با Blogger ثبت نام کند و یک وبلاگ راه اندازی کند. اگر قبلاً در Google ثبت نام کرده اید – با یک حساب Gmail یا Google Drive – پس از آن فقط چند کلیک طول می کشد. اگر حساب Google ندارید ، مراحل ثبت نام کمی بیشتر طول خواهد کشید ، اما به هر صورت ، می توانید یک وبلاگ جدید را در عرض چند دقیقه بصورت آنلاین داشته باشید. با Blogger ، شما همچنین می توانید چندین وبلاگ را از طریق یک حساب کاربری ایجاد و مدیریت کنید.

چندین بلاگ را با Blogger مدیریت کنید

چندین وب سایت Blogger را با یک حساب ایجاد و مدیریت کنید

در مقایسه با Blogger ، شروع به کار با WordPress کاملاً ساده نیست. همانطور که گفته شد ، شما مسئولیت میزبانی وب سایت با وردپرس خود را دارید ، بنابراین باید یک میزبان وب را انتخاب کرده و نام دامنه جدیدی را ثبت کنید. ثبت نام دامنه و ثبت نام با میزبان وب فقط چند دقیقه طول می کشد. با این حال ، دامنه های جدید گاهی اوقات می توانند چند ساعت طول بکشد تا در واقع زندگی کنند.

نصب وردپرس

بسیاری از هاست های وب مانند HostGator نصب وردپرس را بسیار آسان می کنند

پس از فعال شدن حساب میزبانی وب ، باید نرم افزار WordPress را نصب کنید. برخی از میزبان وب هنگام تنظیم حساب خود از این امر مراقبت می کنند ، اما حتی اگر اینگونه نباشند ، در بیشتر موارد ، شما می توانید WordPress را با چند کلیک فقط از طریق کنترل پنل میزبان وب خود نصب کنید..

حکم: Blogger در اینجا پیروز می شود ، زیرا همه چیز برای شما در یک مکان و فقط با چند کلیک ارائه می شود.

3) پیکربندی وب سایت و انتشار مطالب

پس از ایجاد سایت Blogger ، وقت آن است که خود را با وبلاگ جدید خود آشنا کرده و شروع به انتشار مطالب کنید. همانند WordPress ، شما در قسمت داشبورد وب سایت خود کار می کنید ، در حالی که بازدید کنندگان شما به قسمت جلوی سایت شما دسترسی پیدا می کنند.

داشبورد Blogger

داشبورد Blogger

اگر می خواهید عنوان و توضیحات وبلاگ خود را تغییر دهید ، می توانید به قسمت تنظیمات داشبورد بروید. همچنین می توانید URL یا آدرس وبلاگ خود را در اینجا تغییر دهید.

تنظیمات وبلاگ Blogger

تنظیمات وبلاگ Blogger شما

سریعترین راه برای شروع کار با Blogger این است که تمام تنظیمات را در پیکربندی پیش فرض آنها بگذارید و فقط اولین پست وبلاگ خود را ایجاد کنید. با این حال ، اگر کنجکاو هستید ، می توانید تنظیماتی را مشاهده کنید که چند پست برای نمایش در صفحه اصلی وبلاگ شما نشان دهد ، از کدام زبانی استفاده کنید و کدام منطقه زمانی و قالب بندی برای استفاده برای تاریخ ها و زمان ها باشد. همچنین می توانید نویسندگان را با وارد کردن آدرس ایمیل آنها و ارسال دعوت نامه به وبلاگ خود اضافه کنید.

کاربران سایت Blogger را مدیریت کنید

افرادی را که می توانند به سایت Blogger شما دسترسی داشته باشند و با چه ظرفیتی مدیریت کنید

Blogger مانند WordPress ، امکان انتشار پست ها و صفحات در وب سایت خود را به شما می دهد. صفحات برای انتشار مطالب همیشه سبز ، مانند اطلاعات تماس شما یا صفحه ای مناسب ، مناسب هستند ، در حالی که ارسال ها برای انتشار به موقع و نوع از اخبار مناسب هستند..

صفحات سایت Blogger را مدیریت کنید

منطقه مدیریت صفحه Blogger

برای شروع ، احتمالاً می خواهید صفحه ای را برای معرفی بازدید کنندگان به وبلاگ خود ایجاد کنید. برای این کار بر روی صفحات از منوی نوار کناری کلیک کرده و بر روی دکمه صفحه جدید کلیک کنید تا صفحه ایجاد شود.

ویرایشگر تصویری بلاگر

پست تصویری و ویرایشگر صفحه Blogger

WordPress و Blogger از یک ویرایشگر مشابه برای ایجاد پست ها و صفحات استفاده می کنند – می توانید محتوای خود را از طریق ویرایشگر WYSIWYG وارد کنید و قالب بندی اولیه را از طریق کنترل ها انجام دهید. برای کنترل بیشتر در ظاهر محتوای خود ، می توانید به نمای HTML در Blogger و WordPress بروید.

نمای HTML ویرایشگر Blogger

نمای HTML ویرایشگر صفحه و پست Blogger

هر دو Blogger و WordPress پیش نمایش مطالب خود را قبل از انتشار آن آسان می کنند و به شما این امکان را می دهند تا ببینید که چگونه پست ها و صفحات برای بازدید کنندگان ظاهر می شود. هنگامی که از پست یا صفحه خود خوشحال شدید ، می توانید آن را در اینترنت منتشر کنید تا همه مشاهده کنند.

صفحه وب سایت Blogger منتشر شد

یک صفحه منتشر شده در وب سایت Blogger

پست های وبلاگ می توانند به همان روش صفحات منتشر شوند ، و پس از افزودن مطالب به وب سایت جدید Blogger خود ، پست ها و صفحات را می توان از طریق منطقه مربوط به داشبورد خود مدیریت کرد.

محتوای Blogger خود را مدیریت کنید

محتوای سایت Blogger خود را مشاهده و مدیریت کنید.

با Blogger ، به طور پیش فرض ، پست های جدید در صفحه اصلی وب سایت شما نمایش داده می شود که آخرین ارسال در ابتدا نشان داده می شود.

صفحه اصلی پیش فرض Blogger

تنظیمات پیش فرض صفحه اصلی Blogger ، آخرین ارسال ها را نشان می دهد

پس از نصب WordPress ، می توانید وارد وب سایت جدید خود شوید. مانند Blogger ، داشبورد وردپرس منطقه حفاظت شده ای است که فقط شما و کسانی که به آنها دسترسی پیدا کرده اید می توانید از این طریق برای مدیریت وب سایت خود و ایجاد محتوا استفاده کنید.

داشبورد وردپرس

داشبورد وردپرس

پست ها و صفحات وردپرس می توانند به همان روشی که در Blogger ایجاد شده اند ایجاد شوند. اما ، با WordPress ، تقریباً در هر مرحله متوجه خواهید شد که تنظیمات و گزینه های بیشتری وجود دارد. به عنوان مثال ، هنگام ایجاد یک پست جدید ، می توانید یک قالب ارسال را انتخاب کنید تا نحوه ارائه مطالب را تعیین کنید. برخلاف Blogger ، که فقط به شما امکان می دهد تا پست های خود را برچسب گذاری کنید ، وردپرس به شما امکان می دهد تا پست های خود را برچسب گذاری و طبقه بندی کنید تا به گروه کمک کرده و مطالب خود را بهتر توصیف کنید.

ویرایشگر محتوای وردپرس

با استفاده از ویرایشگر وردپرس برای ایجاد یک پست

همانطور که مشاهده می کنید ویرایشگر وردپرس از یک طرح و قالب مشابه Blogger استفاده می کند. می توانید پیش نویس پست یا صفحه خود را ذخیره کنید ، آن را پیش نمایش کنید ، و در صورت آماده سازی ، آن را منتشر کنید تا در دسترس آنلاین باشد.

محتوای وردپرس منتشر شد

یک پست وردپرس منتشر شده است

تغییر عنوان و برچسب سایت سایت وردپرس از طریق تنظیمات عمومی و به همان روشی که Blogger انجام می شود.

تنظیمات عمومی وردپرس

تنظیمات عمومی وب سایت وردپرس

همچنین می توانید حساب های کاربری دیگری برای وب سایت وردپرس شما ایجاد شود. برخلاف Blogger ، WordPress نقشهای زیادی دارد که میزان دسترسی کاربران به سایت شما را کنترل می کند. این کار باعث می شود تا بتوانید یک حساب کاربری ایجاد کنید که فقط به کاربر امکان ایجاد پست های جدید را می دهد ، نه یک حساب کاربری که به کاربر اجازه می دهد تا محتوای موجود را ویرایش کند و تغییراتی در نحوه ظاهر و عملکرد سایت شما ایجاد کند..

حساب های کاربری WordPress را مدیریت کنید

وردپرس امکان دستیابی به سطوح مختلف دسترسی به سایت شما را آسان می کند

حکم: وقتی نوبت به انتشار مطالب در وبلاگ یا وب سایت شما می رسد ، هر دو گزینه از یک رویکرد مشابه استفاده می کنند. با این حال ، انتشار با Blogger ساده تر است ، در حالی که وردپرس گزینه های بیشتری به شما می دهد. یا برای پروژه های مشارکتی خوب کار کنید.

4) گزینه های سفارشی سازی

از نظر گزینه های سفارشی سازی ، WordPress مایل جلوتر از Blogger است. موارد ساده ، مانند نمایش صفحه در صفحه اصلی وب سایت شما ، به جای آخرین پست وبلاگ شما ، باورنکردنی ساده با وردپرس است و به طرز شگفت آور و طولانی با Blogger.

تنظیمات صفحه وردپرس

وردپرس انتخاب ساده محتوای در صفحه اول وب سایت شما را آسان می کند

اگر می خواهید یک وب سایت سنتی به جای وبلاگ ایجاد کنید ، کنترل های وردپرس استفاده از صفحه اصلی استاتیک و نمایش پست های وبلاگ خود را در جای دیگری در سایت خود بسیار آسان تر می کند..

قالب وبلاگ نویس

فقط انتخاب های کوچکی از الگوهای انتخاب شده برای کاربران Blogger وجود دارد

با این حال ، جایی که وردپرس واقعاً به خود اختصاص داده است با مضامین و افزونه های مختلف موجود است. با Blogger ، شما چند الگوی رسمی را انتخاب می کنید ، و همچنین مجموعه ای از قالب های شخص ثالث را تغییر می دهد که ظاهر وب سایت شما را تغییر می دهد. با وردپرس هزاران طرح وجود دارد که می توانید انتخاب کنید.

ThemeForest

بازار ThemeForest به تنهایی بیش از 8000 مضمون اختصاصی وردپرس برای فروش دارد

مضامین وردپرس به عنوان محصولات رایگان و تجاری موجود است که می تواند در وب سایت شما بارگذاری شود تا ظاهر آن تغییر کند. این مضامین تقریباً همه نوع وب سایت و پروژه قابل تصور را شامل می شود – از وبلاگ های شیک و وب سایت های تجاری گرفته تا پرتفوی آنلاین و فروشگاه های تجارت الکترونیک.

راهنمای افزونه WordPress

در حال حاضر بیش از 47،000 افزونه رایگان برای گسترش عملکرد وردپرس وجود دارد

وب سایت وردپرس شما همچنین می تواند از افزونه هایی استفاده کند که ویژگی های جدیدی را به وب سایت شما اضافه می کنند یا عملکردهای وردپرس موجود را سفارشی می کنند. آنها می توانند تغییرات ساده ای را در سایت شما ایجاد کنند ، از جمله ارائه گزینه های قالب بندی بیشتر ، یا ارتقا چشمگیرهایی را ایجاد کنند که به شما امکان می دهد محصولات را بفروشید و از وب سایت خود جمع آوری کنید.

CodeCanyon

در CodeCanyon Marketplace ، تقریباً 5000 پلاگین تجاری WordPress پیدا خواهید کرد

همچنین افزونه های رایگان موجود در دایرکتوری رسمی افزونه WordPress Plugin و افزونه های تجاری موجود در بازار CodeCanyon (برای ذکر این موارد در جاهای دیگر) ، شما همچنین می توانید خودتان افزونه ایجاد کنید یا شخصی را استخدام کنید تا آن را برای شما بسازد..

حکم: با تم ها و افزونه های بی شماری که از قبل در دسترس است ، و همچنین امکان شخصی سازی نحوه عملکرد وب سایت شما و ظاهر خود ، وردپرس در اینجا پیروز می شود.

5) مالکیت و کنترل

نکته مهم دیگر که باید در نظر بگیرید این است که چه کسی صاحب وب سایت شما و محتوای آن است. به عنوان تنها گزینه برای نگه داشتن وب سایت Blogger شما به صورت آنلاین این امکان را به شما می دهد که Google میزبان آن باشد ، شما به قوانین و مقررات آنها ملزم خواهید بود. خاموش ماندن حساب Google شما خارج از حوزه ممکن نیست و اگر اتفاق بیفتد ، می تواند پایان وب سایت شما باشد.

همانطور که وب سایت وردپرس خود را در اختیار دارید و این نرم افزار منبع باز است ، شما می توانید در صورت تمایل از آن استفاده کنید. میزبان وب شما شرایط خدمات خود را خواهد داشت که باید از آنها پیروی کنید ، اما اگر از قوانین آنها بیزار باشید ، می توانید وب سایت وردپرس خود را به یک شرکت میزبانی وب دیگر منتقل کنید.

Blogger و WordPress هم به شما امکان تهیه نسخه پشتیبان از وب سایت خود را می دهند ، و هر کدام از گزینه های مورد نظر خود را انتخاب کنید ، این کاری است که قطعاً باید بطور منظم انجام دهید. انتقال از هر دو سیستم عامل به جاهای دیگر امکان پذیر است ، اما باید انتظار داشته باشید که در هنگام انتقال برخی از قالب بندی ها و تنظیمات را از دست دهید.

مانند وردپرس ، به نظر نمی رسد Google به زودی به هر مکانی می رود. با این حال ، گوگل شناخته شده است که خدمات خود را در گذشته خاموش می کند ، حتی موارد محبوب مانند Google Reader. بنابراین ، حتی اگر گوگل باید برای آینده قابل پیش بینی فعالیت کند ، هیچ تضمینی وجود ندارد که Blogger از انقراض در امان باشد.

از طرف دیگر وردپرس یک نرم افزار منبع باز است که از نظر تئوری هر کسی می تواند روی آن کار کند. هیچ کس صاحب این نرم افزار نیست ، بنابراین حتی اگر هر یک از اعضای فعلی برنامه نویسان امروز کار خود را بر روی نرم افزار متوقف کنند ، به احتمال زیاد نقش های آنها تقریباً فوراً توسط داوطلبان تمایل پر می شود. علاوه بر این ، با داشتن بسیاری از مشاغل وابسته به وردپرس ، بسیاری از شرکت ها مایل هستند برای زنده نگه داشتن این نرم افزار به فعالیت بپردازند.

حکم: وردپرس کنترل بیشتری بر وب سایت و محتوای آن می دهد.

6) پشتیبانی و نگهداری

یکی از بهترین دلایل برای انتخاب Blogger بیش از WordPress این است که وب سایت شما توسط Google میزبانی می شود و کارهای بسیار کمی برای شکستن وبلاگ شما وجود دارد. ویژگی ها و عملکردها ممکن است محدود باشد ، اما بازپرداخت این است که این سرویس برای استفاده ساده است و تقریباً از طرف شما نیاز به تعمیر و نگهداری تقریبا صفر دارد.

انجمن های پشتیبانی وردپرس

در انجمن های پشتیبانی وردپرس کمک بگیرید

در مقایسه ، وردپرس بسیار بازتر و قابل تنظیم تر است. همانطور که گفته شد ، می توانید افزونه ها را از طیف گسترده ای از منابع نصب کنید ، خود کد را ویرایش کنید و وب سایت خود را به هر روشی که می خواهید سفارشی کنید. نکته منفی این آزادی این است که همه کارها می توانند – و انجام دهند – اشتباه انجام شوند.

خوشبختانه ، یک انجمن بزرگ وردپرس و اکوسیستم وجود دارد که در صورت بروز مشکلی در وب سایت شما باید به آن متوسل شوید. و همچنین انجمن های رسمی پشتیبانی رایگان کاربر ، بسیاری از خدمات پشتیبانی تجاری وجود دارد که با پرداخت هزینه ای در وب سایت وردپرس به شما کمک می کنند. میزبان وب شما حتی ممکن است به شما کمک کند.

Blogger فاقد گزینه های پشتیبانی وردپرس است. با این حال ، اگر از Blogger استفاده می کنید ، احتمالاً به آنها احتیاج نخواهید داشت.

حکم: در حالی که همیشه شخصی وجود دارد که اگر چیزی در وب سایت وردپرس شما رخ ندهد ، این مسئله را جلب کند ، بعید به نظر می رسد شما به دلیل کمبود و بدون دردسر بودن به وب سایت Blogger خود نیاز به کمک دارید..

7) جامعه

به عنوان بخشی از جامعه پر جنب و وردپرس ، برنامه های منظم وردپرس در سراسر جهان برگزار می شود ، و بسیاری از جلسات وردپرس نیز در مقیاس کوچکتر برگزار می شوند. بنابراین ، اگر می خواهید وب سایت خود را به سطح بعدی برسانید ، با جامعه درگیر شوید و با سایر کاربران شبکه برقرار کنید ، این رویدادهای آفلاین می تواند یک امتیاز واقعی باشد. علاوه بر این ، وبلاگ های بی شماری در مورد اخبار انتشار وردپرس ، راهنماها ، آموزش ها و بررسی آخرین محصولات و پیشرفت های اکوسیستم وردپرس وجود دارد.

وقتی بحث جامعه و اکوسیستم است ، Blogger نمی تواند با وردپرس رقابت کند. محصولات و خدمات شخص ثالث بسیار اندکی برای انتخاب وجود دارد ، تقریباً هیچ وبلاگی برای خواندن آن وجود ندارد ، و هیچ چیز جایگزینی برای پایگاه کاربر پرشور WordPress نیست..

حکم: اگر جامعه برای شما مهم است ، چه آنلاین و چه غیرفعال ، وردپرس سخت است.

8) بالقوه

هر دو Blogger و WordPress راه اندازی وب سایت اصلی را آسان تر از همیشه می کنند. اگر جلوی راه اندازی وبلاگ یا وب سایت خود را گرفته اید ، واقعاً بهانه ای برای شروع کار نیست.

با این حال ، چه اتفاقی می افتد بعد از اینکه شیرجه را گرفتید و وب سایت جدید خود را راه اندازی کردید؟ بلاگر وقتی شروع به ایجاد یک وبلاگ جدید و انتشار اولین پست شما می کند ، امور را بسیار آسان می کند. با این حال ، نکته جالب در مورد اینترنت این است که تقریباً هر چیزی ممکن است اتفاق بیفتد. وبلاگ فروتنانه شما بسیار محبوب می شود ، یا وب سایت اصلی شما می تواند فرصت های جدیدی را ایجاد کند که سرگرمی شما را به یک تجارت تبدیل کند.

اگرچه Blogger راه اندازی و مدیریت یک وب سایت را آسان تر می کند ، اما به همان اندازه وردپرس همان پتانسیل رشد را ارائه نمی دهد. طی مراحل تنظیم WordPress چند مرحله دیگر وجود دارد و برای حفظ وب سایت وردپرس خود به صورت آنلاین باید ماهانه چند دلار پرداخت کنید..

با این حال ، وقتی از پتانسیل وب سایت صحبت می شود ، وردپرس واقعاً نمی تواند مورد ضرب و شتم قرار گیرد. همانطور که ما پوشش داده ایم ، اگر می خواهید محصولات را بصورت آنلاین بفروشید ، رزرو کنید یا از وب سایت خود برای تقریباً هر منظور استفاده کنید ، وردپرس و کتابخانه افزونه های آن مایل و قادر هستند.

برای تلاش کمی بیشتر ، وردپرس آرزوهای آنلاین شما را در حال حاضر یا در آینده محدود نمی کند ، در حالی که با Blogger این واقعاً موردی است که می بینید. هیچ ویژگی جدیدی وجود ندارد که با افزونه ها اضافه شود ، و به کد زمینه ای دسترسی ندارید. قابلیت های جدید به طور مرتب اضافه نمی شوند همانطور که در وردپرس وجود دارد.

حکم: اگر نمی خواهید محدود یا محدود به سکوی وب سایت خود باشید (چه در حال حاضر و چه در آینده) ، وردپرس برنده می شود. این بیشترین میزان پتانسیل را برای رشد وب سایت شما ارائه می دهد.

WordPress vs Blogger: کدام یک را باید انتخاب کنید?

WordPress و Blogger هر دو نکته و منافع خود را دارند ، و تصمیم گیری در مورد کدام یک برای پروژه شما بهتر است. قبل از تصمیم گیری ، مهم است که برای درک نیازهای خود از خود چند سؤال بپرسید.

مهمترین سوال این است: هدف وب سایت شما چیست؟?

اگر فقط یک وبلاگ کاربردی ، اساسی را می خواهید و نگران یک طراحی شیک یا مدرن نیستید ، ممکن است Blogger بهترین گزینه باشد. همچنین عدم وجود برچسب قیمت برای در نظر گرفتن Blogger وجود دارد.

اما اگر برنامه های بزرگی برای وبلاگ خود دارید ، وردپرس گزینه بهتری است. افزونه های بی شماری در دسترس شما را قادر می سازد تا ویژگی های اساسی سایت خود را برای رشد و ایستادگی در بین رقابت به آن اضافه کنید ، و انتخاب گسترده مضامین با کیفیت بالا وردپرس راهی آسان برای شما فراهم می کند تا وب سایت شما از ظاهر و احساس مناسب برخوردار باشد. . این نکات همچنین در صورت استفاده از وبلاگ یا وب سایت شما برای اهداف تجاری اعمال می شود.

برخی دیگر از سؤالاتی که می توانید به آنها بپردازید عبارتند از: آیا شما آماده سرمایه گذاری در نام دامنه ، هاستینگ وب ، و احتمالاً افزونه ها و مضامین هستید؟ آیا شما مایل به یادگیری چگونگی استفاده از یک راه حل پیشرفته تر هستید تا وقت بگذارید؟ آیا حاضر هستید در صورت بروز مشکلات ، مشکلات را برطرف کنید؟ اگر می توانید بله به این سؤالات پاسخ دهید ، وردپرس می تواند برای شما مناسب باشد. در غیر این صورت ، رویکرد بدون دردسر Blogger ممکن است بهترین باشد.

افکار نهایی

اکنون باید برای تصمیم گیری بین WordPress و Blogger آماده باشید. البته طیف وسیعی از گزینه های دیگر نیز باید مورد توجه قرار گیرند ، اما حداقل هنگام صحبت از Blogger vs WordPress باید ایده خوبی داشته باشید که کدام یک برای پروژه شما مناسب است.

برای یادآوری ، اگر به دنبال ساده ترین راه برای شروع یک وبلاگ و به اشتراک گذاشتن افکار خود با جهان هستید ، Blogger می تواند همان چیزی باشد که به دنبال آن هستید. با این حال ، اگر مایل به سرمایه گذاری کمی وقت و پول هستید ، وردپرس به شما امکان می دهد کارهای بسیار بیشتری را با وبلاگ یا وب سایت خود انجام دهید..

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map