Caching وب سایت چیست و چرا آنقدر مهم است؟

معاملات وردپرس


حافظه پنهان وب سایت یکی از مفیدترین فناوری های موجود است. به طور خلاصه ، وب سایت ها را بسیار سریع می کند ، که منجر به نمرات بهتر سئو و افزایش رضایت کاربر می شود – اگر در حال فروش محصولات یا خدمات آنلاین هستید ، به تبدیل های بهتر و در نتیجه افزایش درآمد اشاره نمی کنید..

در این مقاله ، همه چیز را درباره ذخیره وب سایت برای شما بازگو خواهم کرد – پوشش دادن آنچه در آن است ، چرا اینقدر مهم است و چگونگی اجرای آن با WordPress.

بیا شروع کنیم.

ذخیره سازی چیست?

در حالی که فناوری و جزئیات دقیق ذخیره سازی می توانند بسیار پیچیده باشند ، ایده اصلی بسیار ساده است. اجازه دهید من یک مثال بزنم.

اگر از شما بپرسم نتیجه 5 x 3 چیست ، می دانید جواب 15 است. شما نیازی به محاسبه آن ندارید ، این ضرب را در زندگی خود بارها و بارها انجام داده اید که دیگر نیازی به آن ندارید – شما به سادگی نتیجه را به یاد می آورید بدون اینکه لازم باشد پردازش ذهنی انجام دهید. خوب ، این نوعی از نحوه عملکرد حافظه پنهان است.

به طور کلی وب سایت ها صدها ، هزاران ، یا حتی گاهی میلیون ها بار در ماه مشاهده می شوند. به طور معمول ، هر بار که یک مرورگر یک صفحه وب درخواست می کند ، سرور مجبور به انجام تعدادی از محاسبات پیچیده (و وقت گیر) می شود. این آخرین پیام ها را بازیابی می کند ، باعث ایجاد هدر و پاورقی می شود ، ابزارک های نوار کناری سایت شما و غیره را پیدا می کند. با این وجود ، در بسیاری موارد ، نتیجه تمام این محاسبات دقیقاً یکسان خواهد بود. خوب نخواهد بود ، پس اگر ما می توانیم به جای پردازش هر درخواست به طور جداگانه ، سرور را به یاد بیاوریم تا نتیجه نهایی را یادآوری کنیم؟ این دقیقاً همان کاری است که ذخیره سازی انجام می دهد!

نحوه ارائه صفحات ذخیره شده

فکر می کنم با نگاه به نحوه ارائه یک صفحه ، فرایند حافظه پنهان ساده تر است. بیایید بگوییم که شما یک وبلاگ دارید که دارای حافظه پنهان است. اولین باری که شخصی از صفحه اصلی شما بازدید می کند ، این صفحه را به روش عادی دریافت می کند: درخواست دریافت ، پردازش شده روی سرور ، و صفحه وب نتیجه نمایش داده شده به یک فایل HTML تبدیل می شود و به مرورگر وب بازدید کننده ارسال می شود.

از آنجا که حافظه پنهان روشن است ، سرور این پرونده HTML را ذخیره می کند – معمولاً در “حافظه دسترسی تصادفی” (یا RAM) آن ، بسیار سریع است. دفعه بعد که شما یا هر شخص دیگری صفحه اصلی را مشاهده می کنید ، لازم نیست سرور پردازش و تبدیل به HTML را انجام دهد. در عوض ، آن را به سادگی پرونده HTML آماده شده را به مرورگر می فرستد.

اما اگر محتوای من تغییر کند چه می شود?

من می دانم چه فکر می کنید: همه چیز عالی به نظر می رسد ، اما اگر حافظه پنهان را روشن کنید و بعد یک پست جدید منتشر کنید ، چه می کنید؟ آیا پست جدید خارج از حافظه نهان است و بنابراین برای بازدید کنندگان سایت نامرئی است؟ خوب ، همه سیستم های ذخیره سازی صحیح می توانند با چنین سناریوهایی مقابله کنند. یک سیستم حافظه پنهان فقط شامل مکانیزم ذخیره فایلهای HTML آماده نیست ، همچنین در صورت برآورده شدن شرایط خاص (مانند انتشار محتوای جدید) ، راهی برای خالی کردن حافظه پنهان (و سپس بازسازی مجدد آن) وجود دارد..

حافظه پنهان پیکربندی شده برای وردپرس هنگام انتشار یک پست ، نسخه ذخیره شده صفحه اصلی و صفحات بایگانی را حذف می کند. این می تواند تمام صفحات دیگر – مانند صفحه در مورد و سایر ارسال ها – دست نخورده باقی بماند ، زیرا این صفحات تغییر نمی کنند.

ذخیره سازی واقعاً مؤثر است?

یک وب سایت خوب کدگذاری شده ممکن است در مدت زمان حداقل دو ثانیه بارگیری شود. (توجه: سرعت بار وب سایت چیزی است که می توانید با استفاده از یک سرویس رایگان مانند GTMetrix برای خودتان به راحتی آزمایش کنید.) آیا به اندازه کافی سریع نیست؟ آیا حافظه پنهان واقعا ارزش آن را دارد؟ پاسخ یک بله چشمگیر است. با استفاده از حافظه پنهان مرورگر و سرور – هر لحظه به جزئیات خواهیم پرداخت – شما هنوز هم می توانید بارهای زیادی را اصلاح کنید ، و وقتی سرعت بار شما رسید ، می پردازد تا هرچه سریع تر کار را انجام دهد!

این نکته را هم باید در نظر داشته باشید که با اجرای حافظه پنهان ، نه تنها وب سایت خود را سریعتر می کنید ، بلکه عملکرد آن را بهتر می کنید – و تجهیز آن را برای تحمل بار هرگونه ترافیک ناگهانی ناگهانی تر انجام می دهید..

ذخیره سازی چقدر موثر است؟ طبق مطالعه جدید YUI ، حافظه پنهان مرورگر می تواند سرعت را تا 300٪ افزایش دهد!

انواع ذخیره سازی

به طور گسترده ، دو نوع حافظه پنهان وجود دارد – سرور و مرورگر. حافظه پنهان مرورگر در سمت مشتری (کاربر) انجام می شود ، در حالی که حافظه پنهان سرور (به طرز شگفت آور) روی سرور انجام می شود. بیایید تفاوت های این دو را بررسی کنیم.

حافظه پنهان مرورگر

وقتی به یک وب سایت مراجعه می کنید ، فقط نیازی به بازیابی محتوای صفحه ای که مشاهده می کنید نیست – شما به یک دسته از منابع مانند فایل های Javascript ، شیوه نامه ، فونت و موارد دیگر نیز نیاز دارید که مرورگر شما علاوه بر آن بارگیری می کند. محتوای صفحه.

حافظه پنهان مرورگر به مرورگر شما این امکان را می دهد که این پرونده ها را برای مدتی ذخیره کند ، بنابراین نیازی به بازیابی آنها نیست هر بار که از سایت بازدید می کنید.

به عنوان مثال ، اولین باری که به این سایت مراجعه می کنید (WinningWP.com) ، منبعی از منابع را دریافت خواهید کرد که مرورگر شما فوراً ذخیره می کند. این بار اول برای بارگیری کامل چند ثانیه طول می کشد ، اما دفعه بعد که بازدید می کنید متوجه کاهش قابل توجه در زمان بار (در واقع در ثانیه یا بیشتر) می شوید..

ذخیره سرور

من قبلاً در مورد سازوکارهای حافظه پنهان سرور صحبت کرده ام: به جای پردازش هر درخواست ، سرور نتایج این درخواست ها را می گیرد و آنها را ذخیره می کند. سپس به جای این نتایج ذخیره شده در خدمت است – همه چیز را بسیار سریعتر می کند.

ممکن است با اصطلاحات “حافظه نهان” و “حافظه نهان کامل صفحه” مواجه شوید. این هر دو روش ذخیره سازی سرور است – حافظه نهان صفحه کامل چیزی است که ما تاکنون در مورد آن صحبت کرده ایم.

حافظه پنهان شیء ، بر خلاف یک صفحه کامل ، فقط بیت ها و تکه های داده را ذخیره می کند. این می تواند در کد شما مفید باشد و هنگام ذخیره نتیجه عملیات پیچیده مانند تولید منوی ناوبری.

ذخیره در WordPress

سه نکته وجود دارد که باید در مورد حافظه پنهان در WordPress بدانید: نوشتن کد کارآمد ، استفاده از افزونه های حافظه پنهان و استفاده از حافظه نهان میزبان خود.

با استفاده از افزونه های ذخیره سازی وردپرس

مهمترین قانون از همه ، که نمی توانم به اندازه کافی استرس داشته باشم ، این است: هرگز هرگز ، همیشه ، همیشه (همیشه) از بیش از یک افزونه حافظه پنهان استفاده کنید. این اراده نه سایت خود را سریعتر کنید؛ به احتمال زیاد سایت شما بسیار کندتر خواهد شد و آن را در این روند خراب خواهید کرد.

همیشه از یک افزونه حافظه پنهان استفاده کنید. در صورت پیکربندی صحیح ، به سرعت بخشیدن به سایت شما کمک می کند. بهترین افزونه های ذخیره سازی WP Rocket (بررسی ما ، W3 Total Cache و WP Super Cache را بخوانید).

با استفاده از ذخیره میزبان شما

این مورد در مورد وب سایتهایی که در محیط میزبانی وردپرس مدیریت شده اجرا می شوند ، کاربرد دارد. من می توانم WPEngine ، Flywheel و Kinsta را که اکثر آنها دارای مکانیزم ذخیره سازی عالی (و سایر خدمات) هستند و آنها را ارزشمند می کند ، بسیار توصیه کنم..

سیستم های ذخیره سازی استفاده شده توسط این شرکت های میزبان در سطح بسیار پایین تری نسبت به افزونه های وردپرس اجرا می شوند ، به این معنی که آنها بسیار مؤثر هستند. علاوه بر این ، آنها به طور خاص تنظیم شده اند تا با WordPress و محیط میزبانی وب مورد استفاده قرار گیرند ، و این باعث می شود تا کاربرد آنها حتی بیشتر شود.

اگر از هاست مدیریت شده WordPress استفاده می کنید ، توصیه می کنم به هیچ وجه از افزونه حافظه پنهان استفاده نکنید. در حقیقت ، بسیاری از چنین میزبان ها حتی به دلیل عدم امکان مداخله در سیستم های خاص حافظه پنهانی که قبلاً آنها را اجرا کرده اند ، حتی از استفاده از افزونه های حافظه پنهان نیز ممانعت خواهند کرد..

نوشتن کد کارآمد

این یکی برای کد نویسان بین شماست. ما اینجا نخواهیم شد ، اما اولین چیزی که باید به عنوان رمزگذار از آن آگاه باشید ، این است که وردپرس چگونه کار می کند.

به عنوان مثال ، اگر می خواهید داده های متا را برای یک پست دریافت کنید و با get_post_meta ($ post_id ، “نویسنده” ، درست) تماس می گیرید. وردپرس در واقع بازیابی می شود همه ابرداده برای آن پست. بنابراین داشتن 50 تماس جداگانه get_post_meta () برای بازیابی اطلاعات یک پست است نه بی فایده.

مورد بعدی که باید به آن توجه کنید نحوه استفاده صحیح از گذرا در WordPress است. گذرا نوعی راه حل ذخیره سازی شی با تاریخ انقضا است. شما می توانید از آنها برای ذخیره کردن پاورقی یا هدر خود استفاده کنید ، که واقعاً با گذشت زمان تغییر نمی کنند ، مگر در شرایط بسیار خاص – در این مرحله شما فقط حافظه پستی را خالی می کنید.

نتیجه

Caching یک فناوری است که سرعت وب سایت شما را افزایش می دهد بدون آنکه هیچ کاری را در روند انجام دهید. با استفاده صحیح از آن ، نه تنها بار بار به میزان قابل توجهی سریعتر نتیجه خواهد گرفت بلکه بار را در سرور شما نیز کاهش می دهد.

اگر قبلاً صفحات وب خود را ذخیره نکردید, رسیدن به آن!

برای شروع کار با caching به معنای کاربردی تر ، به افزونه های فوق مراجعه کنید و / یا از یک سرویس میزبانی وردپرس مدیریت شده در مورد کارآیی سیستم های حافظه پنهان ویژه در مورد درخواست استفاده کنید..

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map