22 نکته اساسی برای انتخاب بهترین نام دامنه ممکن برای وب سایت (2020)

معاملات وردپرس


انتخاب بهترین نام دامنه ممکن برای وب سایت شما کاملاً مهم است. نام دامنه شما چیزی است که مستلزم ساعت ها ، اگر نه روزها ، فکر باشد و گفتن این که در بعضی شرایط ، انتخاب نادرست ممکن است باعث ایجاد یک تجارت شود ، جای تعجب ندارد. به طور خلاصه: انتخاب نام دامنه امری است که هر صاحب وب سایت باید اطمینان حاصل کند که از درستی برخوردار می شوند – به طور ایده آل قبل از انجام هر کار دیگری ، و به ویژه اگر وب سایت به یک هدف تجاری خدمت می کند.

ما در WinningWP در اینجا نام های دامنه ای نداریم. در حقیقت ، ما در این چند ماه گذشته کاملاً در مورد دامنه ها صحبت کرده ایم ، که فقط نشان می دهد تا چه اندازه مسئله ای را برای صاحبان وب سایت تحت فشار قرار داده است.

تاکنون ، در مورد اینکه نام دامنه چیست و تفاوت بین نام دامنه و میزبانی وب و یک وب سایت چیست ، صحبت کرده ایم. و همچنین ما نه بهترین ثبت نام دامنه وب سایت را در سال 2020 ذکر کرده ایم – یعنی به کجا مراجعه کنیم تا در واقع نام دامنه ثبت نام کنیم و خریداری کنیم.

با این حال ، ما هنوز به عمق نرسیده ایم مواردی که هنگام انتخاب نام دامنه ایده آل خود باید در نظر بگیرید – به عبارت دیگر ، چطور می توان در انتخاب تصمیم گرفت! بیایید امروز آن را تغییر دهیم. در اینجا 20 نکته مهم برای انتخاب و ثبت نام دامنه (به ترتیب خاص) ارائه نشده است..

Contents

1. همیشه برای .com بروید

بگذارید این را دوباره بگویم: هر جا ممکن باشد ، همیشه به یک دامنه .com بروید. نمایشگاه الف: این سایت.

برنده

از نظر فنی ، .com فقط یکی از بسیاری از پسوندهای نام دامنه (TLD) است که در اینجا بیشتر در مورد TLD ها و سایر مؤلفه های نام دامنه موجود است. برخی از گزینه های محبوب دیگر عبارتند از: .net ، .org ، .co ، .edu ، .biz ، و یا حتی مواردی مانند .shop ، یا .blog.

و در حالی که تمام آن TLD های فانتزی وسوسه‌انگیز هستند ، گرفتن کلاسیک .com تقریباً همیشه کار درستی است. دو دلیل:

 1. مردم با حوزه های .com بیشتر از هر چیز دیگری آشنا هستند. آنها پیش فرض می کنند “.com” را در نوار آدرس مرورگر تایپ کنند ، و بعید است درصورتی که خیلی عجیب باشد به یاد داشته باشید. همه همیشه فرض می کنند وب سایت یک .com است.
 2. داده ها می گویند: TLD .com توسط 47 ~ از کل وب سایت ها استفاده می شود. آیا همه آنها اشتباه هستند?

معنای همه این بدان معنی است که اگر کاملاً کاملاً کاملاً مناسب باشد ، شاید شما هم باید نام آن را به طور کامل فراموش کنید یا با مالک فعلی تماس بگیرید تا ببینید که آیا مایل به فروش دامنه به شما هستند یا خیر. هشدار! این می تواند گران باشد. (ما در مورد این در شماره 13. صحبت خواهیم کرد.)

2. گاهی اوقات برای .com نروید

متاسف. من می دانم که کارها را گیج کننده می کنم ، اما لطفا با من همراه باشید.

برخی قانون است .com استثناء وجود دارد:

مهمتر از همه ، اگر وب سایت شما برای مخاطبان محلی تهیه شده است ، به دنبال یک TLD محلی باشید. مثلا ساختن وبلاگ برای بازار آلمان؟ در مورد دریافت یک آدرس .de چطور?

انجام این کار باعث می شود هوشیاری کمی به کاربران شما داشته و اعتماد به نفس شما را با روشن کردن اینکه شما در کشور خود هستید (از طریق TLD محلی) تقویت کنید..

اما حتی با آن ، نباید فقط به این نام دامنه محلی محدود شوید. ممکن است هنوز هم بخواهید مارکت خود را در آینده گسترش دهید و اگر این اتفاق بیفتد ، نمی خواهید دریابید که شخصی قبلاً comcom شما را گرفته است..

بنابراین ، در پایان روز ، حتی اگر می خواهید به یک بازار محلی بپردازید ، باز هم می توانید در دراز مدت با دریافت نسخه .com نیز سود ببرید. در ضمن ، می توانید .com را به دامنه محلی خود پیوند دهید ، بنابراین ، مهم نیست که کسی به چه کسی مراجعه کند ، باز هم در همان وب سایت به پایان می رسد.

3. با TLD های غیر سنتی آزمایش کنید

همانطور که در شماره 1 ذکر شد ، این روزها می توانید تعداد زیادی TLD مختلف را که فقط چند سال پیش در دسترس نبودند ، بدست آورید..

به عنوان مثال ، می توانید پسوند دامنه مانند: .shop ، .club ، .store ، .blog ، .design ، .xyz و غیره دریافت کنید. همچنین ، می توانید با برخی از TLD هایی که در ابتدا TLD های محلی بودند ، آزمایش کنید ، اما به دلیل ظاهر منحصر به فرد آنها ، می توان برای اهداف مختلف دیگری نیز استفاده کرد. اینها پسوند دامنه هایی مانند .is ، .io ، .fm ، .it ، .ly ، .cc و دیگران هستند.

فقط برای مثال دوم ، اگر معنای نام تجاری و نام مورد نظر خود را پیدا کند ، می توانید سعی کنید که به نظر برسید کل دامنه ، از جمله TLD ، یک عبارت کامل است. می توانید با انتخاب خلاقانه TLD به این هدف برسید. به عنوان مثال ، Microsoft Translator با عنوان translate.it در دسترس است – این نام کامل دامنه و استفاده کاملاً خلاقانه از TLD ایتالیایی است..

با این حال ، نکته این TLD ها این است که همه ثبت دامنه ها آنها را ارائه نمی دهند. در حال حاضر ، GoDaddy امکان دسترسی به بزرگترین فروشگاه را به شما می دهد.

حراج های دامنه GoDaddy

با این وجود ، اگر دنبال برخی از TLD های خاص هستید ، هنوز هم هوشمندانه خریدن با سایر رجیسترها هوشمند هستید. این منبع دیگر ما است ، که ما در مورد ثبت نام کنندگان برتر بازار صحبت می کنیم ، بعلاوه برخی از TLD هایی که ارائه می دهند.

4. خرید TLD های اصلی دیگر را نیز در نظر بگیرید

داشتن پسوند نام دامنه اصلی شما – از جمله آن .com یا TLD محلی – تنها مرحله اول است. مرحله دوم دریافت همه TLD های محبوب دیگر ، و سپس تنظیم آنها برای هدایت مجدد به TLD اصلی شما است.

به عنوان مثال ، اگر آدرس مورد نظر شما SeeMeBloggin.com است ، در نظر بگیرید که دوست دارید:

 • SeeMeBlogg.in
 • SeeMeBloggin.co
 • SeeMeBloggin.net
 • SeeMeBloggin.org
 • SeeMeBloggin.co.uk و غیره.

در حالی که این به صورت کلی نام دامنه شما در پایان سال کمک خواهد کرد ، شما همچنین از بروز مشکلات احتمالی بیشتر در این خط جلوگیری می کنید. به طور عمده ، شما نمی خواهید به پایان برسد با یک سایت دیگر با همان نام دامنه به رقابت بپردازید ، اما در یک TLD متفاوت پایان می یابید.

برخی موارد دیگر که شما نمی خواهید:

 • افرادی که سایت های تحمیلی ایجاد می کنند – سایتهایی که به نظر شما هستند اما نیستند (منظور از فریب افراد).
 • افرادی که برخی از کسانی که TLD های مفقود شده را ثبت می کنند را ثبت می کنند و سپس سعی می کنند آنها را با نرخ بسیار بالاتر به شما بازگردانند.
 • بازدید کنندگان واقعی TLD شما را مخلوط کرده و قادر به دسترسی به وب سایت شما نیستند.

5. یک نام تجاری را انتخاب کنید

همه ما می دانیم که نام تجاری برای موفقیت دراز مدت بسیار مهم است ، اما دقیقاً چه چیزی باعث می شود نام دامنه نام تجاری شود؟ در اینجا فاکتورهای زیادی وجود دارند که مهمترین آنها به شرح زیر است:

 • یک نام تجاری معنای خاصی ندارد (به عنوان مثال “Google” یک کلمه نیست ، ‘YouTube هم یکی نیست).
 • این است منحصر بفرد – رقابت شما از هیچ چیز مشابهی استفاده نمی کند.
 • این است آسان به خاطر سپردن – نه خیلی واژگون و بدون ترکیب پیچیده مصوت.
 • این است آسان تلفظ می شود و از طریق تلفن دیکته کنید.
 • آی تی قابل اعتماد به نظر می رسد – برخی از اسم ها می توانند با تعریف کمی سایه باشند ، به عنوان مثال ، WinTheLotteryToday.com ممکن است خیلی جسورانه باشد ، اما Lotterio.com به نظر می رسد راه بهتری دارد.

برای آسان تر کردن روند طوفان مغزی ، می توانید برخی از کلمات واقعی و پسوندهای تصادفی را آزمایش کنید ، همانطور که در مثال بالا در مورد Lotterio.com انجام دادم. هدف اصلی در اینجا ایجاد پتانسیل برای آن است نام دامنه برای ساختن ارزش نام تجاری در طول زمان.

به عبارت دیگر ، تا حد امکان ، سعی کنید مطمئن شوید که این اسم حلقه خوبی برای آن داشته باشد. سرگرم کننده است که با صدای بلند بگویید ، و یادآوری سریع نیست. درباره امثال Uber فکر کنید: کوتاه و پرخاشگر است ، و هیچ گونه سردرگمی در مورد چگونگی طلسم کردن آن وجود ندارد – حتی وقتی در گفتگو.

6. آن را کوتاه ، ساده و قابل پیش بینی نگه دارید

بنابراین ، ما قبلاً در مورد برندسازی صحبت کرده ایم (اگر این یک کلمه باشد) ، اما ویژگی های دیگری با نام عمومی دامنه با کیفیت نیز وجود دارد. چهار بزرگ بودن:

 • کوتاه – ترجیحا با کمتر از 15 کاراکتر (-ish) ، به استثنای TLD
 • ساده – بدون خط و شکاف ، بدون تأکید ، هیچ کلمه پیچیده ای به عنوان بخشی از دامنه یا هر نقطه گذاری دیگر
 • فقط کلمات – از استفاده از اعداد خودداری کنید ، مگر اینکه کاملاً ضروری باشد (برای مثال ، اگر بخشی از نام تجاری شما باشد ، مانند 9gag.com)
 • قابل پیش بینی – هیچ املائی عجیب و غریب (به عنوان مثال ، اگر نام شما Myke است و می خواهید آنرا جزئی از دامنه خود قرار دهید – مانند MykeBlogs.com – هر بار که مردم آن را به عنوان MikeBlogs.com اشتباه می گیرند..

همچنین ، می توانید:

7. اشتباهات غلط متداول دامنه خود را بخرید

با این حال ، این می تواند صورتحساب دامنه سالانه شما را حتی بیشتر کند ، بنابراین این تماس شماست.

به طور کلی ، اگر فقط روی یک زن و شوهر از اشتباهات غلط دامنه تمرکز کنید ، بسیار بی خطر خواهید بود.

با نگاهی به مثال قبلی من ، Lotterio.com می تواند به عنوان Loterio.com نادرست باشد – single ‘T.

پس از داشتن این موارد ، آنها را به نام دامنه اصلی خود هدایت کنید.

8. برای ایده های نام دامنه از یک اصطلاحنامه استفاده کنید

خوب ، بنابراین مهم نیست که چه چیزی راجع به انتخاب نام دامنه می گویم که قابل برند باشد ، ساده باشد ، حلقه خوبی برای آن داشته باشد ، به راحتی می توان آنرا حفظ کرد و مواردی از این دست و غیره ، واقعیت موضوع این است که با واقعاً خوب ظاهر می شویم نام سخت است.

بعضی اوقات ، شما به راحتی می توانید ده ها اصطلاح مختلف را قبل از حل آن کامل کنید ، در حالی که زمان های دیگر هیچ چیز به اندازه کافی خوب به نظر نمی رسد. در این حالت ، Thesaurus.com می تواند سلاح مخفی در زرادخانه شما باشد.

سایت به شما کمک می کند مترادف ها را بیابید و همچنین تعاریف سریع ارائه می دهد تا با ساختن نام دامنه خود در اطراف یک کلمه با معنایی که اشتباه فهمیده اید ، مرتکب اشتباه احمقانه ای نشوید..

توجه: همانطور که در بالا گفتم ، توصیه نمی شود فقط با یک اصطلاح اصطلاح لغت نامه به عنوان نام دامنه خود بروید ، حتی اگر از اصطلاحنامه باشد. همیشه برخی از اصلاح کننده ها را به آن اضافه کنید ، یا با تغییر چند حرف در اینجا و آنجا ، آن را به چیزی اصلی تبدیل کنید.

9. به برخی از تولید کنندگان نام دامنه به خودتان کمک کنید

این نوع دیگری از یاورانی است که اگر مشکل پیدا کردن نام دامنه جالب را پیدا کردید ، می توانید از آنها استفاده کنید ، بنابراین ، با تمدید ، نام تجاری شما نیز.

استفاده از این ابزارها بسیار ساده است ، اما در کمال تعجب نیز مفید است. تمام آنچه آنها نیاز دارند یک کلمه کلیدی از شماست – کلمه کلیدی بذر (یا کلمه کلیدی بذر) – و در عوض ، ده ها یا حتی صدها پیشنهاد به شما می دهند ، پر از نامهای دامنه معتبر و در دسترس که می توانید بلافاصله ثبت کنید..

بهترین ابزارها شامل موارد زیر است:

 • LeanDomainSearch ، ایجاد شده توسط بچه ها در Automattic (همچنین به WordPress.com نیز معروف است). به عنوان مثال ، این همان چیزی است که هنگام جستجوی قهوه به دست می آورید:

LeanDomainSearch

 • تولیدکننده نام کسب و کار توسط Shopify مشابه موارد فوق کار می کند ، و همچنین به شما کمک می کند تا یک فروشگاه Shopify با نام دامنه مورد نظر خود ایجاد کنید..
 • Nameboy کمی قدیمی تر است – مخصوصاً در طراحی آن – اما هنوز هم مفید است. این مورد نیاز به ورودی خاص تری دارد و هنگامی که یک جهت کلی را که می خواهید با نام خود دنبال کنید ، کار بهتری انجام می دهد.

10. نام دامنه ای را انتخاب کنید که در واقع می توانید از نظر قانونی صاحب آن باشید

نقض مارک تجاری می تواند به معنای روز بدی باشد. و ، در حالی که من به سختی می دانم که کسی نام دامنه را با هدف نقض هر چیزی ثبت کند ، این اتفاقات هر چند وقت یکبار اتفاق می افتد.

بنابراین ، به عنوان یک قاعده کلی ، هر زمان که ایده خوبی برای نام دامنه دارید و می خواهید آن را ثبت کنید ، کافیست نام آن را google کنید و تمام نتایج صفحه اول و دوم را جستجو کنید. آنچه شما به دنبال آن هستید ، مشاغلی هستند که قبلاً از این نام استفاده می کنند و (به ظاهر) در یک بازار یا طاقچه مشابه فعالیت می کنند.

اگر چیزی پیدا کردید ، احتمالاً باید نام دامنه دیگری را انتخاب کنید.

11. اگر نام دامنه کامل شما گرفته شده است ، آن را زیاد عرق نکنید

اگر نام دامنه مورد نظر شما قبلاً گرفته شده باشد ، این پایان جهان نیست. بعضی اوقات ، در واقع هنوز هم می توانید دست خود را روی آن بکشید.

در اینجا آنچه شما می توانید انجام دهید:

 • اگر نام دامنه مورد استفاده قرار نمی گیرد (هیچ وب سایتی وجود ندارد یا دامنه “پارک شده” است – فقط تبلیغات دارد) ، در این صورت یک فرصت بسیار خوب وجود دارد که مالک فقط آن را خریداری کند که بعداً آن را بفروشد. به احتمال زیاد برخی از اطلاعات تماس را در آن وب سایت پارک شده پیدا خواهید کرد. اگر اطلاعاتی در دسترس نیست ، از Who.is استفاده کنید و ایمیل مالک را دریافت کنید.
 • اگر یک وب سایت در دامنه وجود دارد ، شما هنوز هم می توانید شانس خود را امتحان کنید و با مالک در تماس باشید که آیا آنها مایل به فروش دامنه هستند یا خیر ، تماس بگیرید. شانس موفقیت در اینجا کم است ، اما هنوز هم ارزش امتحان کردن را دارد.
 • اگر دامنه کاملاً خالی است و هیچ اطلاعات تماسی برای یافتن آن وجود ندارد ، سعی کنید از بازارهای معروف به دامنه جستجوی دامنه ، مانند بازار GoDaddy (مستقر در حراج) ، Sedo ، SnapNames یا Flippa استفاده کنید..

خرید نام دامنه موجود فرایندی متفاوت از خرید یک نسخه جدید است ، بنابراین احتیاط بیشتری لازم است. در مورد آن در شماره 13 صحبت می کنیم.

یک نکته دیگر ، دامنه هایی که از طریق دست کسی خریداری می کنید پول (تأکید معدن). گاهی پول خوبی! یک تخمین مطمئن در اینجا حداقل 250 دلار خواهد بود ، اما بیشتر مانند 1000 دلار یا بیشتر.

اگر توانایی تحمل آن را ندارید ، بیش از حد نگران نباشید … که من را به این سمت سوق می دهد:

12. اگر نام دامنه کامل شما گرفته شده است و نمي توان به دست آورد ، آن را زیاد عرق نکنید.

خوب ، به همان اندازه که نام دامنه اهمیت دارد ، و داشتن یک شخص مناسب می تواند جهان را برای شما معنی دهد ، اگر نمی توانید دست خود را به آنچه می خواهید برسید (در دسترس نیست یا قیمت آن زیاد است) ، عرق نکنید. خیلی زیاد است.

اول از همه ، چیزی که مهمتر از هر چیز دیگری است – حتی از نام دامنه – این است که در واقع ایده را در پشت وب سایت یا شغل خود بدست آورید. اگر خود را وقف اجرای آن ایده کنید و آن را عمداً انجام دهید ، فقدان آن “نام دامنه کامل” شما را به عقب نمی اندازد.

در مرحله دوم ، نام دامنه بعداً قابل تغییر است. حتی اگر امروز دامنه مناسبی ندارید ، همیشه می توانید بعداً آن را بدست آورید ، و سپس وب سایت خود را به آن هدایت کنید.

به عنوان مثال ، این چیزی است که Sumo – مجموعه ای از ابزارهای بازاریابی آنلاین – مدتها پیش این کار را نکرد. نام دامنه ای که با آنها شروع شده بود sumome.com بود ، اما پس از مدتی وقتی بودجه کافی دریافت کردند ، دامنه مورد نظر خود را خریداری کردند – sumo.com. در مورد آنها ، آن سوئیچ دامنه بسیار گران بود. دامنه جدید sumo.com آنها در واقع 1.5 میلیون دلار هزینه داشته است. اما نگران نباشید ، ضرورت ندارد این گران باشد. در واقع سومو معلوم شده است که نام 83مین گرانترین نام دامنه تاکنون است.

13. در خرید نام دامنه موجود مراقب باشید

همانطور که چند نکته را در بالا ذکر کردم ، خرید نام دامنه موجود کمی با خرید یک مورد جدید تفاوت دارد. اول از همه ، از آنجایی که چیز جدیدی نیست ، این بدان معنی است که از قبل دارای سابقه ای است. و هرگز نمی توانید کاملاً مطمئن باشید که آن تاریخ چیست.

 • از طرف روشن ، ممکن است تاریخچه دامنه از آنجا که شما از ابتدا شروع نمی کنید – در Google دامنه افزایش یابد – Google از قبل دامنه را می شناسد.
 • اما از طرف تلگرام ، اگر دامنه دارای هر نوع موارد “غیر کوشه” (پورنو ، قمار ، محتوای هرزنامه ، توزیع اسپم ایمیل) باشد ، ممکن است به طور کامل از Google ممنوع شود.

خرید دامنه خود از یک بازاری مانند Flippa امنیت کمی به شما می بخشد زیرا هر دامنه حداقل به ابتدایی ترین روش اعتبار دارد. با این حال ، برای اینکه کمی امنیت داشته باشید ، باید چک های خودتان را نیز انجام دهید.

ابتدا با مراجعه به Google و جستجو کردن یک بررسی دستی انجام دهید:

سایت: YOURDOMAIN.com

این به شما می گوید که آیا Google صفحات دارای نمایه از این دامنه را دارد یا خیر. پیدا کردن هر چیزی نشانه خوبی است. این بدان معنی است که دامنه ممنوع نیست. اگرچه پیدا نکردن چیزی لازم نیست که معامله گر باشد.

 • اگر دامنه خالی است – هیچ وب سایتی وجود ندارد – در وهله اول چیزی برای Google پیدا نمی شود.
 • اما اگر وب سایتی وجود دارد اما Google نمی تواند آن را ببیند (از طریق سایت: عبارت YOURDOMAIN.com) ، این یک پرچم قرمز است.

شما همچنین می توانید از طریق ابزارهایی مانند bancheck.com و ismywebsitepenalized.com بررسی کنید. همچنین این نکته را بخاطر بسپار که این موارد ضد حریق نیستند. آنها را یاری کنید.

اما ما هنوز می توانیم کارهای بیشتری انجام دهیم:

14. تاریخچه دامنه را از طریق ماشین Wayback بررسی کنید

توجه: این حتی اگر نام دامنه جدید را بدست آورید ارزش دارد بررسی کنید. در بعضی موارد ، نام دامنه ای که می خواهید ثبت نام کنید ممکن است در گذشته ثبت شده باشد اما توسط مالک رها شده است. هنوز خوب است که نگاهی به آنچه بر روی آن بود نگاه کنیم.

چند روش وجود دارد که با استفاده از آن می توانید تاریخچه نام دامنه را جستجو کنید. یکی از محبوب ترین آنها ، و دیگری که در دسترس هر کسی است (بخوانید: خیلی فنی نیست) ، شامل دستگاه Wayback.

این اولین ابزار در نوع خود است. خیلی ساده ، به شما امکان می دهد وارد یک ماشین زمان شوید ، به اصطلاح صحبت کنید و نگاهی به این موضوع بیندازید که چگونه هر وب سایتی در گذشته به نظر می رسید.

وقتی می گویم “هر وب سایتی” است ، در واقع هیچ وب سایتی نیست. اما می توانید انتظار داشته باشید که بیشتر وب سایتهایی را که در هر مقطع زمانی دارای ترافیک قابل ملاحظه ای بودند ، پیدا کنید. در مورد ما ، انجام چک از طریق دستگاه Wayback به ما این امکان را می دهد تا ببینیم که آیا دامنه مورد نظر ما تا به حال برای هر چیز مهمی مورد استفاده قرار گرفته است یا خیر ، اگر چنین باشد ، آیا این همه «کوثر» بوده است یا نه.

به عنوان مثال ، اگر این سایت را جستجو می کنید ، سوابق مربوط به سال 2013 دریافت خواهید کرد:

تاریخچه WinningWP

به جرات می توان فرض کرد که این سایت قبل از آن وجود نداشت (که واقعیت دارد). وقتی روی هر یک از سوابق کلیک می کنید ، از آن زمان یک عکس فوری از سایت دریافت می کنید. کاملاً مفید نیست ، اینگونه نیست?

WinningWP 2013

اگر یک نام دامنه موجود را خریداری می کنید ، ایده خوبی است که به ماشین Wayback بروید و هر ماه از تاریخ دامنه را مرور کنید ، فقط برای اینکه مطمئن شوید در هر لحظه هیچ سایه ای در جریان نیست.

15. تاریخچه دامنه را از طریق who.is بررسی کنید

درست بعد از ماشین Wayback ، who.is دیگر ابزار مورد استفاده شما برای آشنایی با تاریخچه نام دامنه خاص است. این یکی حداقل به دو دلیل بسیار مفید است:

 • در مرحله اول ، می توانید اطلاعات دامنه فعلی را مشاهده کنید – مواردی مانند صاحب مالک (به شرط آنکه از شناسنامه برخوردار نباشند – بیشتر در مورد بعد) – ثبت کننده کیست و غیره. نکته ای نیست که من همه موارد را در اینجا لیست کنم – فقط به سمت who.is بروید ، وب سایت مورد علاقه خود را وارد کنید و ببینید چه مواردی است.
 • دوم ، who.is به شما اجازه می دهد تا به “گزارش تاریخچه Whois” دسترسی پیدا کنید. این یک سرویس پولی است – 10 دلار – اما برچسب قیمت نسبت به آنچه در عوض دریافت می کنید نسبتاً ناچیز است ، که تمام داده های Whois از همان ابتدا با یک نام دامنه خاص مرتبط هستند. این بدان معنی است که می توانید ببینید تاریخچه دامنه ، چه زمانی ثبت شده است و چند بار به طور بالقوه دست تغییر کرده است.

در پایان ، اگر قصد دریافت دامنه موجود را دارید که می تواند بسیار گران قیمت باشد ، هزینه 10 دلار اضافی به نظر نمی رسد وحشیانه باشد. بعلاوه ، می تواند بعداً سردرد شما را نجات دهد.

16. دسته های مربوط به رسانه های اجتماعی خود را ثبت کنید

این روزها رسانه های اجتماعی مهم هستند – خواه آن را دوست داریم یا نه.

به طور متوسط ​​هر روز وب متصل به یک ساعت در فیس بوک می گذرد و در کل ، فیس بوک در هر ماه 2 میلیارد بازدید می کند. این بیلیون است.

آنچه می خواهم بگویم این است: مردم به احتمال زیاد با مراجعه به وب سایت شما بررسی می کنند که با مارک شما در Facebook چه می گذرد. این تنها یکی از دلایلی است که شما باید مجبور شوید پروفایل های حرفه ای خود را در محبوب ترین سایت های رسانه های اجتماعی تنظیم کنید.

هر زمان ممکن باشد ، همان دسته های نام دامنه خود را بدست آورید. اگر این موارد گرفته شده است ، خلاق باشید و از پسوند یا پیشوندهایی استفاده کنید. برخی از گزینه ها: اکنون ، روزانه ، برنامه نویسی ، دریافت کنید. به عنوان مثال ، نام تجاری داستانی Lotterio.com می تواند توسط LotterioHQ در Twitter قرار بگیرد.

17. یک ثبت دامنه قابل اعتماد را انتخاب کنید

ثبت دامنه شرکتی است که نام دامنه را از طرف شما ثبت می کند ، و سپس به آن نام دامنه دسترسی کامل می دهد.

نکته مهم در ثبت نام تنها استفاده از شرکت های محترم و قابل اعتماد است. شما واقعاً نمی خواهید به مشکلات زیر دامنه بپردازید – وقتی نام وب سایت شما تأسیس شده است و از دست دادن دامنه به معنای مشکل است.

ثبت کننده هایی که ما همیشه توصیه می کنیم عبارتند از:

 • Namecheap و GoDaddy در اینجا با هم مقایسه کردند
 • SiteGround – بهترین شرکت میزبانی توصیه شده ما که نام دامنه را نیز به فروش می رساند.

18- برای پیدا کردن بهترین قیمت ، به فروشگاه بروید

حتی اگر همه ثبت نام دامنه محصول مشابهی را ارائه دهند – آنها یک نام دامنه را از طرف شما ثبت می کنند – قیمت گذاری گاهی اوقات می تواند بسیار متفاوت باشد. به همین دلیل ، همیشه ایده خوبی است که با رجیسترهای مختلف خرید کنید و قیمت های نام دامنه مورد نظر خود را مقایسه کنید.

برای اینکه مثالی بزنم ، اگر بعد از یک پسوند دامنه .co – این روزها یک انتخاب کاملاً محبوب است – خواهید فهمید که همین دامنه برای شما هزینه دارد:

 • 11.99 دلار در GoDaddy
 • 6.88 دلار در Namecheap
 • 32.50 دلار در ENOM و غیره.

اکنون ، من نمی گویم که Namecheap همیشه ارزان ترین است ، زیرا اینگونه نیست. قیمت همیشه به TLD خاص شما می خواهید بستگی دارد ، بنابراین همیشه به چندین رجیستر بروید و ببینید چه مواردی است.

همچنین ، فقط یک یادداشت کلی: همیشه اعتبار ورود به سیستم را در پنل کاربری ثبت کننده بسیار ایمن نگه دارید. اگر کسی به آن صفحه دسترسی پیدا کند ، می تواند دامنه شما را به حساب خود منتقل کند (بخوانید: آن را سرقت کنید).

که مرا به سمت:

19. دامنه را قفل کنید بنابراین نمی توان سرقت کرد

اگرچه ممکن است در ابتدا عجیب به نظر برسد ، ربودن دامنه در واقع بیشتر از آنچه تصور می کنید اتفاق می افتد.

با وارد کردن جزئیات فنی خسته کننده ، دامنه شما از طریق چندین روش ممکن است به سرقت برود. به طور معمول ، این شامل هک کردن رمز عبور خود یا متقاعد کردن شما در دادن رمز عبور خود از طریق حمله فیشینگ ، بعلاوه موارد جالب دیگر است..

اساساً ، اگر شخصی به حساب کاربری ثبت کننده شما دسترسی پیدا کند ، می تواند هرچه را که می خواهد با دامنه های شما انجام دهد.

برخی از ثبت کنندگان دامنه ویژگی ای را ارائه می دهند که در آن دامنه شما را در وضعیت قفل ثبت ثبت می کنند ، که از تلاش های غیرمجاز در انتقال دامنه جلوگیری می کند. در این حالت ، اطلاعات ثبت نام و پیکربندی DNS شما تا زمانی که نام دامنه خود را باز نکنید ، نمی توانند تغییر کنند.

خوشبختانه ، فعال کردن این گزینه اغلب بسیار آسان است و فقط از شما نیاز دارد که یک کادر مشخص را در صفحه کاربری ثبت کننده خود انتخاب کنید. آنچه در سایت SiteGround به نظر می رسد:

قفل ثبت کننده SiteGround

20. همیشه نام دامنه خود را ثبت کنید

این ایده خوبی است که به دیگران اجازه ندهید (مانند آژانس) نام دامنه ای را برای شما ثبت کنند. حتی اگر این مشکل کمی کمتر باشد (از آنجا که شخص دیگری تمام کارها را انجام می دهد) ، بعداً می تواند به مشکل منجر شود.

اگر شخص دیگری دامنه را ثبت کرد ، شما را به خود و وب سایت خود تسویه می کنید. اگر می خواهید از خدمات آنها فاصله بگیرید ، می توانید با مشکل مواجه شوید زیرا خیلی مشتاق برای انتقال دامنه به شما نیستند و کنترل کامل آن را در اختیار شما قرار می دهند..

فقط به ذکر چند اتفاق بد که می تواند اتفاق بیفتد: ممکن است آنها مدت زیادی طول بکشد تا انتقال انجام شود ، ممکن است برای انجام این کار برخی از هزینه ها را از شما اخراج کنند ، یا ممکن است کاملاً کاهش یابد (براساس برخی از چاپ های خوب در ابتدای کار شما) توافق).

بعلاوه ، شاید مهمتر از همه ، اگر آژانس / شخص ورشکسته شود یا به هر دلیلی دسترسی به ثبت دامنه را از دست بدهد ، می توانید نام دامنه خود را به طور کامل از دست بدهید.

داستان کوتاه کوتاه ، همیشه دامنه های خود را به تنهایی ثبت کنید. به هر حال دشوار نیست این راهنمای گام به گام ما است.

21. فعال کردن حفاظت از Domain ID را در نظر بگیرید

به زبان ساده ، حفاظت از شناسه دامنه اطلاعات تماس شخصی شما را از هر کسی که در جستجوی نام شخصی در نام دامنه شماست ، ماسک می زند.

به طور پیش فرض ، و طبق قوانین ICANN (سازمانی که نام دامنه ها را تنظیم می کند) ، همه نام های دامنه باید اطلاعات تماس قابل مشاهده عمومی را به آنها اختصاص دهند – همان اطلاعاتی که شما باید هنگام ثبت نام ارائه دهید. این شامل نام ، آدرس ، شماره تلفن و آدرس ایمیل شما می باشد.

بگذارید این را دوباره بگویم ، به طور پیش فرض ، همه اینها برای هر کسی که نام دامنه شما را از طریق ابزاری مانند نام who.is فوق الذکر قرار می دهد قابل رویت است..

این کامل نیست ابتدا ، هر کسی می تواند این اطلاعات را ببیند ، این بدان معناست که اطلاعات شخصی شما در معرض دید شماست. شما در واقع بخشی از حریم خصوصی خود را فدای هیچ چیز در عوض می کنید.

بنابراین ، راه حل این است که برای محافظت از شناسه دامنه با رجیستر دامنه خود تنظیم کنید (همه ثبت کنندگان دامنه این کار را ارائه می دهند). این معمولاً یک ویژگی پولی است. برچسب قیمت می تواند در حدود 1 دلار در ماه باشد. در اینجا نحوه انجام این کار با Namecheap آورده شده است:

محافظت از شناسه Namecheap

هنگامی که تحت حفاظت از شناسه دامنه قرار می گیرید ، جزئیات مربوط به دامنه شما با اطلاعات ثبت کننده شما جایگزین می شوند.

22. دامنه خود را برای تمدید خودکار تنظیم کنید

به طور کلی ، وقتی نام دامنه جدید خود را ثبت می کنید ، می توانید دوره ثبت نام را انتخاب کنید – مدت زمانی که ثبت کننده دامنه را از طرف شما فعال نگه می دارد. به طور معمول ، هر کس نام دامنه خود را برای 12 یا 24 ماه ثبت می کند.

پس از آن دوره اولیه ، باید نام دامنه شما تجدید شود (برای X ماه دیگر). در غیر این صورت ، غیرفعال می شود. و بعد از مدتی کوتاه اگر پنجره خود را از دست دادید ، دامنه به استخر دامنه های موجود باز می گردد ، این بدان معنی است که هر کسی قادر به ثبت آن خواهد بود.

آنچه معمولاً اتفاق می افتد – در صورتی که کسی با نوسازی دامنه خود به موقع این کار را نکند – این است که دامنه توسط یک کارگزار دامنه یا شخص مشابهی ربوده می شود. اصولاً دامنه های پیر در بازار دامنه بسیار با ارزش هستند ، به علاوه احتمال بیشتری وجود دارد که شخصی که در ابتدا نتوانسته دامنه را تمدید کند ، بخواهد در مقطعی بخواهد دوباره آن را خریداری کند.

در پایان ، با تصمیم به تجدید نام دامنه خود به طور خودکار هر زمان که فرا برسد ، ایمن بمانید. تقریباً همه رجیسترهای دامنه این گزینه را به شما ارائه می دهند. در اینجا آنچه به نظر می رسد با Namecheap است:

تمدید خودکار Namecheap

برو جلو و نام دامنه خود را بگیرید!

واچ ، باشه ، این زیاد خواندن بود! با این حال ، من نمی خواهم این لیست مورد ارعاب قرار گیرد. حتی خواندن فقط یک بار و سپس یادداشت کردن مهمترین راههای لازم ، بیش از بینش کافی به شما می دهد تا بتوانید نام دامنه کامل خود را بدست آورید و با خیال راحت این کار را انجام دهید.

فقط برای کمک به شما ، در اینجا نسخه برش و حفظ همه چیزهایی که در بالا گفته شد وجود دارد:

 1. همیشه برای .com بروید
 2. اگر منطقی است با TLD های محلی آزمایش کنید
 3. در نظر بگیرید با TLD های غیر سنتی (. طراحی ، .club ، .ly ، .it و دیگران) آزمایش کنید.
 4. خرید TLD های اصلی دیگر را در نظر بگیرید
 5. یک نام تجاری را انتخاب کنید (منحصر به فرد ، آسان به خاطر سپردن ، آسان تلفظ کردن ، قابل اعتماد بودن به نظر می رسد)
 6. آن را کوتاه ، ساده و قابل پیش بینی نگه دارید
 7. خرید غلط غلط های نام دامنه خود را بخرید
 8. برای ایده های نام دامنه از اصطلاحنامه استفاده کنید
 9. خود را به برخی از تولید کنندگان نام دامنه کمک کنید
 10. نام دامنه ای را انتخاب کنید که به طور قانونی بتوانید خود داشته باشید
 11. اگر نام دامنه کامل شما گرفته شده است آن را عرق نکنید – با مالک تماس بگیرید تا سعی کنید آن را دریافت کند
 12. اگر نام دامنه کامل شما گرفته شده است و نمی توانید به دست بیاورید ، آن را عرق نکنید
 13. هنگام خرید نام دامنه موجود دقت کنید
 14. تاریخچه دامنه را از طریق دستگاه Wayback بررسی کنید
 15. تاریخچه دامنه را از طریق who.is بررسی کنید
 16. دسته های مربوط به رسانه های اجتماعی خود را ثبت کنید
 17. یک ثبت دامنه قابل اعتماد را انتخاب کنید
 18. برای پیدا کردن بهترین قیمت ، در اطراف خرید کنید
 19. دامنه را قفل کنید تا امکان سرقت آن وجود نداشته باشد
 20. همیشه نام دامنه خود را خودتان ثبت کنید
 21. فعال کردن حفاظت از شناسه دامنه را در نظر بگیرید
 22. دامنه خود را برای تمدید خودکار تنظیم کنید

توجه: مطمئن نیستید دامنه خود را از کجا بخرید؟ مقاله ما را در مورد بهترین ثبت کنندگان دامنه بررسی کنید: 9 بهترین ثبت نام نام دامنه برتر – کدام یک را انتخاب کنید و چرا?

 • آیا نمی خواهید یک دامنه از شرکت میزبان وب خود بخرید یا خیر؟ مشاهده کنید: آیا باید از یک شرکت میزبان وب خود نام دامنه خریداری کنم?
Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me