כיצד להגדיר ולהשתמש בדומיין קצר מותאם אישית עבור WordPress

מבצעי וורדפרס


ככל שהמדהימים שביניכם כבר שמתם לב, לאחרונה התחלנו להשתמש בתחום הקצר החדש (wngwp.es) בציוצים שלנו. מהו תחום קצר? ובכן, זה באמת רק שם תחום שני (קצר יותר) שניתן להשתמש בו במקום שם התחום המקורי שלך. למה מישהו ירצה לעשות את זה? ובכן, בעיקר מכיוון ששימוש בשם דומיין מקוצר מאפשר לך לחסוך מקום בטוויטר (או בכל מקום אחר שתרצה להשתמש בו) מבלי שתצטרך לחזור לכתובות URL קצרות של ברירת מחדל שנוצרות אוטומטית עם ברירת מחדל, ליצירת פיתרון נוסף של מיתוג (חשבו: ‘ nyti.ms ‘(ניו יורק טיימס)) ומכיוון שיש תחום קצר משלך המותאם אישית פשוט נראה מסודר! אז בואו נתחבר לפיצוח:

שלב 1. הזן Bit.ly!

המשך אל Bit.ly והירשם לחשבון בחינם. לאחר סיום זה, התחבר ולחץ על “אהוי, ‘השם שלך'” (מימין למעלה) ואז על ‘הגדרות’. בחר בכרטיסייה ‘מתקדם’ ואז ‘עסק’ או ‘אישי’ (לשם הפשטות, נסקור כאן את ‘אישי’). עדיין לא קיבלת דומיין קצר? המשך לשלב 2 … מעט

שלב 2. בחר (ואז קנה) את הדומיין הקצר שלך

אז באיזה תחום קצר לבחור? נראה כי הוועידה היא לבחור תחום קצר ש- a) נראה טוב וב- כמובן שהוא נגזר משם הדומיין המקורי של האתר. דוגמאות לכך כוללות ‘nyti.ms’ (ניו יורק טיימס), ‘tcrn.ch’ (Tech Crunch), ‘bsa.ly’ (BuySellAds), וכן, ‘wngwp.es’ (נחשו מי!). אם אתה תקוע ברעיונות (או אפילו אם אינך), בדוק את domai.nr (לקבלת רשימה מלאה של דומיינים ברמה העליונה, בדוק את דף הוויקיפדיה הזה. לאחר שהחלטת על אחד, השלב הבא הוא קנינו את זה מגודאדי (בעיקר מכיוון שאנחנו מנחשים שהרבה קוראים כבר יכירו את GoDaddy וידענו שנכתוב פוסט כיצד להגדיר את הדברים כשקנינו את שלנו) – אבל פשוט להעתיק אותנו, קנו את הדומיין שלכם מ לאיזה רושם דומיין אתה מרגיש הכי בנוח (מכיוון שתצטרך להוסיף לו רשומת DNS מותאמת אישית אם תעקוב אחר ההליך שתואר כאן – אל תיבהל: עוד על קצת DNS זה בהמשך). לאחר שתקבל את הדומיין הקצר החדש שלך, תוכל להיות במצב לחזור לכרטיסייה ‘מתקדם’ המוזכרת בשלב 1 ולספר ל- Bit.ly הכל על זה.

שלב 3. הגדר רשומת DNS מותאמת אישית שתצביע על Bit.ly

ההליך לכך יהיה מעט שונה בהתאם לרשם שלך, עם זאת בהנחה שבחרת ב- GoDaddy (כמו שעשינו למעלה), התחבר לחשבון GoDaddy שלך, בחר ‘דומיינים’ ו’הפעל ‘את הדומיין הקצר החדש שלך. ואז בחר בכרטיסייה ‘קובץ אזור DNS’, ואחריו ‘עריכה’. לאחר מכן תוצג לך חלון חדש שבתוכו תוכל לערוך את הרשומה הקיימת ‘A (מארח)’ לאתר שלך, תוך שינוי כתובת ה- IP ל- 69.58.188.49 (כתובת ה- IP של Bit.ly).

GoDaddy רשומה עבור Bit.ly

למידע מפורט יותר על שלב זה (וכיצד להגדיר אותו אם בחרת להשתמש בתת-דומיין ולא בדומיין ברמה העליונה עבור הדומיין הקצר שלך), עיין במאמר ‘Bit.ly’ כיצד אוכל להגדיר התאמה אישית דף תחום קצר. שים לב שיכולים להתפשט שינויי דומיין עד 48 שעות, כך שתצטרך לחכות זמן מה עד שהשינויים שלך ייכנסו לתוקף. לאחר האימות, תוכל לבחור את הדומיין הקצר החדש שלך מהתפריט הנפתח לצד ‘תחום קצר ברירת מחדל עבור סימני הסיביות שלך’, תחת ‘תחום קצר’, וגם לבחור ‘הפניה מחדש של שורש תחום קצר מותאם אישית’ ( סביר להניח שתרצה להזין את שם הדומיין הרגיל של האתר שלך, למקרה שמישהו יבקר ישירות בדומיין הקצר המותאם אישית שלך (שניהם תחת אותה הכרטיסייה ‘מתקדם’ כמו קודם)..

שלב 4. Bit.ly + WordPress = WP Bit.ly

אז איך אתה משתמש בשם הדומיין הקצר החדש המותאם אישית שלך עם WordPress? קל – עם תוסף שימושי (הנקרא WP Bit.ly המאפשר לך לגשת במהירות ובקלות לקישורים קצרים מותאמים אישית (שנוצרו באמצעות הדומיין הקצר שבחרת) דרך פריט תפריט חדש (שנוצר על ידי WP Bit.ly) בסרגל הכלים של וורדפרס..

WP Bit.ly

שלב 5. קבל ציוץ עם זה!

אבל חכה! לא כל כך מהר, מכיוון שעדיין תצטרך לעבור על כל הגדרות התוסף WP Bit.ly כדי להבטיח שהכל מוגדר כהלכה (זכור להזין את שם המשתמש שלך ב- Bit.ly ואת מפתח ה- API של Bit.ly וכו ‘) ולהתאים כמה הגדרות ל תואמים את הדרישות האישיות שלך (בחירת איזה סוג של פוסטים צריך ליצור קישורים קצרים וכו ‘) ואפילו לאחר הגדרת הכל, ייתכן שעדיין תצטרך לחכות זמן מה עד ששינויי ה- DNS הנוראים ייכנסו לתוקף (במקרה שלנו זה לקח בערך יום). בהצלחה!

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map