כיצד ליצור נושא וורדפרס לילד – ומדוע סביר להניח שאתה רוצה להשתמש בזה

היכן לקנות ערכות נושא של וורדפרס


אחד היתרונות הגדולים ביותר בשימוש בוורדפרס הוא היכולת לנצל מספר עצום של ערכות נושא מוכנות – וכל אלה יכולים להתאים אישית בקלות יחסית. אבל עם כל ההתאמה האישית הזו מגיעה שאלת התחזוקה: מה קורה אם תבצע את ההתאמות האישיות שלך ואז הנושא שאתה משתמש בו מתעדכן?

זו שאלה שהרבה יותר מדי משתמשים בסופו של דבר לומדים את התשובה לדרך הקשה: אם אתה מעדכן נושא אחרי שביצעת התאמות אישיות, כל השינויים שביצעת בקובצי העיצוב המקוריים יוחלפו – ואם תעשה לא גיבוי את האתר שלך (ועליך לעשות זאת ודא תמיד שיש לך גיבוי מלא לפני שאתה מבצע שינויים), אז כל העבודה הקשה הזו תאבד. *

כדי להימנע מתרחיש טרגי זה, יש דבר אחד שכל משתמש וורדפרס צריך לעשות: ליצור (ולהשתמש) בנושאי ילדים בכל התקנת וורדפרס..

מהו נושא ילד – איך זה עובד?

נושא לילדי וורדפרס הוא ממש לא נושא נפרד הנשען על נושא ההורה שלו עבור רוב (אם לא כולם) הפונקציונליות שלו. בצורתו הבסיסית ביותר, נושא לילד הוא רק גיליון סגנונות נפרד של CSS אותו מציגה וורדפרס במקום הסגנונות בנושא ההורה. זה מאפשר לך לבצע שינויים בעיצוב שלך מבלי לאבד את הסטיילינג המותאם אישית שיצרת בכל פעם שעיצוב הנושא של ההורה מתעדכן.

גם נושאים מורכבים יותר של ילדים יכולים לכלול פונקציונליות נוספת. ממש כמו באלמנטים העיצוביים, וורדפרס תבדוק תחילה את נושא הילד לפונקציות. אם לא נמצאו כאלה, הם כברירת מחדל לפונקציות של נושא האב. אם יש פונקציות, הפונקציות בערך הילד ישמשו במקום או בנוסף לאלה הנושאים בערכת ההורה.

כיצד ליצור נושא וורדפרס לילד

אני מקווה שעד עכשיו שכנעתי אותך שנושאי ילדים נחוצים מאוד. כמובן, זה לא אומר שהם לא מפחידים אנשים מסוימים. אבל יש חדשות טובות: נושא לילדי וורדפרס קל מאוד ליצור.

מבנה / היררכיה של ילד וורדפרס

השלב הראשון ליצירה ידנית של ערכת נושא לילדי וורדפרס הוא גישה לספריית העיצוב שלך תחת wp-content / נושאים. אתה יכול לעשות זאת באמצעות לקוח FTP או, במקרים רבים, באמצעות ממשק שמספק שירות האירוח שלך.

בשלב הבא תצטרך ליצור ספרייה חדשה עבור נושא הילד שלך. אתה יכול לקרוא לזה כל מה שתרצה. אני ממליץ לשמור על זה פשוט וקל להבנה. משהו כמו ילד-שם-שם צריך לעשות יפה.

קובץ ה- CSS המותאם אישית הכל-חשוב (חובה)

לאחר שתשלים את שני הצעדים הללו, הגיע הזמן להוסיף (למינימום הערך) את גיליון הסגנון CSS שיגדיר את נושא הילד שלך. לשם כך, פשוט צור קובץ טקסט (באמצעות עורך טקסט מתאים, כמובן) בשם style.css והעתק והדבק בתוכו את הקוד הבא:

/ *
שם הנושא: עשרים ושלושה עשר ילד
URI של הנושא: http://example.com/twenty-thirteen-child/
תיאור: נושא עשרים ושלוש עשרה לילד
מחבר: ג’ון דו
URI של המחבר: http://example.com
תבנית: עשרים ושלוש עשרה
גרסה: 1.0.0
* /

@ ייבוא ​​url ("../twentythirteen/style.css");

/ * = התאמה אישית של נושא מתחילה כאן
——————————————————– * /

תרצה לשנות את המידע שלמעלה כדי לשקף את הקבצים שאתה עובד איתם, וזה חשוב מאוד כדי לוודא שהקטעים שלך ‘תבנית’ ו- ‘@ import’ נכונים בשלב זה. זכרו: הכל תלוי אותיות רישיות!

לאחר שתתאם את המידע לעיל כך שישקף את הנתונים הספציפיים שלך, תוכל להמשיך ולהזין את ההתאמות האישיות שלך בנושא CSS במרחב המצוי ושמור את הקובץ.. טאדה! זה עתה יצרת נושא לילד. מזל טוב!

כדי להפעיל את ערכת הנושא החדשה שלך, כל שעליך לעשות הוא לרוכסן את תיקיית הנושא של הילד שיצרת (זו המכילה את קובץ ה- CSS לעיל), ולהתקין אותה באמצעות מראה > ערכות נושא במנהל הוורדפרס שלך, בדיוק כמו שהיית עושה עם כל נושא אחר של וורדפרס. לחלופין, תוכל להשאיר אותה ללא רוכסן ולהעלות אותה לספריית העיצוב שלך באמצעות לקוח FTP.

אבל בואו נגיד שתרצו ליצור נושא מורכב יותר לילדים – נושא שהוא מעבר להתאמה אישית בלבד של CSS. איך היית מסתכם בהוספת פונקציות PHP מותאמות אישית, או שינוי קבצי תבנית או תבניות בפועל?

עריכת קובץ Functions.php (אופציונלי)

במקרה של עריכת קובץ הפונקציות.php של העיצוב שלך, פשוט צור קובץ פונקציות חדש .php כמו זה שלמטה, ואז הוסף אותו לנושא הילד שלך. כל פונקציה בקובץ חדש זה תעקוף אוטומטית פונקציות בקובץ נושא ההורה שלך. כל דבר שלא צוין בקובץ חדש זה פשוט יופיע כברירת מחדל למקור.

<?php
// הקוד שלך כאן
?>

עריכת קבצי תבנית (אופציונלי)

עריכת קבצי תבנית PHP שונה במקצת מעריכה של סגנונות ופונקציות CSS. בשתי הדוגמאות הקודמות, כל שעליכם לעשות היה ליצור קבצים שאכלסו את התוספות שלכם ו / או שינויים עוקפים. בשני המקרים, הקבצים החדשים בנושא הילד היו פחות או יותר משלימים לקבצים בערכת האב – אך כשמדובר בקבצי תבנית PHP עליכם להחליף את כל תוכן המקור לקובץ חדש אצל ילדכם. נושא.

אתה משיג זאת על ידי העתקת תבנית PHP שברצונך לערוך ואז הצבת אותה באותו מיקום עץ קבצים בקובצי הנושא של הילד שהיא תופסת בקבצי הנושא של האב. וורדפרס תתעלם כעת לחלוטין מהמקור, וכל שינוי שתבצע בקובץ הכפול בעיצוב הילד יהיה זה בוורדפרס משתמש בפועל.

עם זאת, זכור שאתה רק רוצה להוסיף קבצים לעיצוב הילד שלך שאתה רוצה לבצע בו שינויים בפועל – כלומר אל תעבור להעתקה מיותרת בעומס שלם של קבצים. הסיבה לכך היא שכאשר נושא ההורה מתעדכן, ייתכן שעדיין, בתרחישים מקרים מסוימים, עליך לוודא כי אין עדכונים חשובים לקובצי התבנית שבחרת לערוך ו / או לכלול.

אז למה כולם לא משתמשים בתמונות לילדים?

מלבד שאנשים פשוט לא מודעים לצורך ליצור נושא לילד, הסיבות היחידות הטובות באמת לא ליצור / להשתמש בעיצובים של ילדים הסיבה לכך היא שאתה לא מתכוון לבצע שינויים בקבצי העיצוב (כלומר אתה יכול פשוט להשתמש בעיצוב שלך בדיוק איך שהמפתח עשה את זה) או שהנושא שאתה משתמש בו מספק ממשק מיוחד באפשרויות העיצוב שלו לתוכו. (ושמור) את כל השינויים הדרושים לך. ראוי לציין שנושאים רבים מספקים ממשק לביצוע שינויים ב- CSS, למשל.

סיבה נוספת (לא מוצדקת) לא להשתמש בערכת נושא לילד היא מכיוון שאם אתם מחפשים לבצע יותר מאשר שינויים ב- CSS, זה כמעט תמיד ידרוש היכרות נוספת (ולעיתים הרבה) עם הדרך הנושא המקורי של ההורה נוצר. לעתים קרובות זה יכול להרגיש כמו מטלה. אם זה נשמע מוכר, סביר להניח שאתה במים עמוקים אם / כאשר הנושא שלך יקבל עדכון קריטי!

הודעת ה – Takeaway

בהנחה שאתה מתכוון לשמור על העיצוב שלך מעודכן (וזה רעיון טוב במיוחד) השימוש בערכת נושא לילד הוא שיטת עבודה מומלצת. ** למרבה המזל, רק כמה דקות של עבודה ליצור נושא כזה, אם עדיין לא כבר עכשיו, זה הזמן!

הערות, טיפים ורמזים

אם אתה מתקשה לבצע את השינויים החזותיים שלך, עיין במאמר הקודם שלנו בנושא היכן ללמוד CSS מקוון

למידע נוסף על נושאי וורדפרס לילדים, הקפד לבדוק את קודקס הוורדפרס הרשמי.

* בגיבויים: יש דגש רב על ביצוע גיבויים. אפילו עם גיבוי, אתה עדיין תהיה במים עמוקים בכל מה שקשור לעדכון הנושא שלך אם ביצעת בו ערכות ישירות, מכיוון שסביר להניח שעדיין תצטרך להחיל את העדכון החדש. זה נכון במיוחד אם לעדכון זה קשור לתיקון חורי אבטחה שהתגלו לאחרונה. אלא אם כן תוכל איכשהו לשכפל את כל השינויים השונים שביצעת, ייתכן שהגיבוי שלך לא ממש מועיל בכדי להוציא אותך מהמצב!

** על שיטות עבודה מומלצות: אם אתה עדיין לא משוכנע בשימוש בעיצובים של ילדים, אל תדבר את הסיבה שלי למה. קח את המייסדים המשותפים של וורדפרס מאט מולנווג: “נושאי ילדים ומסגרת הם הדרך היחידה שעליך לבנות את אתר הוורדפרס שלך” – (אמר כשדיבר על מסגרת ג’נסיס).

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map