תיקון ‘שגיאת השרת הפנימית האיומה’ בוורדפרס (שלב אחר שלב)

מבצעי וורדפרס


כולנו היינו שם – אתר שהתפקד בצורה מושלמת רק לפני שניות מחליט פתאום לזרוק התאמה ומפלט שגיאת שרת פנימית. אם יש לך מזל, מנהל וורדפרס עדיין עובד, אך במקרים מסוימים, אפילו זה עשוי לסרב לשתף פעולה. במאמר זה נסביר מהי שגיאת שרת פנימית, וחשוב מכך, כיצד לתקן אותה.

חשוב: עשה תמיד א גיבוי מלא של האתר שלך (גם אם הוא לא עובד כמו שצריך) לפני ביצוע שינויים – טוב יותר בטוח מאשר להצטער!

בואו לקבל פיצוח.

מהי שגיאת שרת פנימית

שגיאות שרת פנימיות מעצבנות משתמשים ומפתחים כאחד מכיוון שהם לא מספקים שום מידע על שורש הבעיה – הם רק אומרים לך שיש כזה. תאר לעצמך שהלכת לרופא ואמרת שאתה מרגיש כאב, אך סירבת לחשוף היכן הכאב הזה היה – זה היה מקשה מאוד על הרופא לטפל בזה! זה הקושי בשגיאת שרת פנימית – אין שום אינדיקציה לאן הבעיה באה.

שגיאת שרת פנימית

יתרה מזאת, השם ‘שגיאת שרת פנימית’ יכול להטעות, מכיוון שכמעט בכל המקרים המארח שלך (ו / או השרת) אינו אשם. אם תסתכל במפרטי HTTP, תוכל לראות כי שגיאת השרת הפנימית 500 פירושה את הדברים הבאים:

השרת נתקל במצב לא צפוי שמנע ממנו למלא את הבקשה.

אין שום דבר רע בשרת עצמו – הוא פשוט נתקל במשהו שהוא לא מצליח להבין. בואו נסתכל מה זה יכול להיות – ואיך תוכלו להיפטר ממנו.

אפס שלב: אפשר ניפוי באגים

הצעד הראשון צריך להיות לפחות לנסות להבין את הטעות – יתמזל מזלכם! תלוי איך השרת שלך מטפל בשגיאות, מה שאתה רואה לא יכול להיות שגיאה בשרת בכלל. כדי לראות אם זה המקרה, עליך לערוך את קובץ wp-config.php בספריית השורש של האתר שלך. הורד את הקובץ (באמצעות FTP, פתח אותו (בעזרת עורך טקסט וחפש ‘WP_DEBUG’. אם אתה מוצא את השורה, פשוט שנה כוזב לאמיתי והעלה מחדש את הקובץ לשרת.

אם קו זה עדיין לא נמצא בקובץ התצורה שלך, צור אותו באמצעות שורת הקוד הבאה:

להגדיר ( "WP_DEBUG", נכון);

טען מחדש את האתר שלך ובדוק אם השגיאה משתנה. אם זה קורה, וכעת אתה רואה הודעת ‘שגיאה קטלנית’ שמצביעה על שורת קוד מסוימת בקובץ ספציפי, אתה מסתכל על שגיאת קוד יחסית פשוטה. בהנחה שהשגיאה האמורה נובעת מתוסף או נושא, תצטרך להשבית את המוצר הפוגע ו / או לעבוד על תיקון הבעיה בעצמך (או שמישהו אחר יבדוק את זה אם אתה לא מסוגל להבין מה קורה בו משלך).

הערה: לאחר שמצאת את הבעיה, זכור לשנות את הערך ‘האמיתי’ שהוזכר לעיל בחזרה ל’שקר ‘ בתוך קובץ ה- wp-config הנ”ל.

שלב ראשון: בדוק אם מנהל המערכת עובד

בקר במנהל האתר שלך בכתובת http://yoursite.com/wp-admin/. אם דף זה נטען כראוי ומאפשר לך להתחבר, אתה יכול להיות בטוח באופן סביר שהבעיה היא עם תוסף או עם הנושא שלך. אם מנהל המערכת שלך נטען, המשך לשלב שני. אם לא, דלג לשלב הרביעי.

שלב שני: השבת את כל התוספים

אין כמעט דרך שתוסף יכול לגרום לבעיות אם הוא מושבת, לכן, אם אתה חושד שאחד מהתוספים שלך גורם לבעיה, עבור אל פרק התוספים והשבית את כולם. זה לא ימחק אותם והם ישמרו את הנתונים השמורים שלהם, אך הקוד שלהם לא יופעל. אם השבתת את כל התוספים והאתר שלך עדיין לא נטען, עבור לשלב שלוש.

אם האתר שלך פועל, התחל להפעיל את התוספים שלך אחד אחד. המשך לבדוק אם שגיאת 500 שרת פנימית אחרי כל תוסף. כשתמצא את האשם, אתה יכול להחליט מה לעשות איתו. דרך הפעולה הטובה ביותר היא להשבית את הפלאגין ולהודיע ​​למחבר מייד. אם זהו תוסף קריטי למשימה, סביר להניח שאתה צריך לחפש אלטרנטיבה טובה ויציבה יותר.

במקרים נדירים מאוד, הפעלת תוכנה ישנה כמו PHP 5.3 עלולה לגרום לבעיות. לפני שתחליף תוסף שכבר הוכח אמין עד כה, עיין בשלב 7.

שלב שלישי: עבור לנושא ברירת מחדל

אם ביטול ההפעלה של התוספים שלך לא פתר את הבעיה, סביר להניח שהנושא שלך הוא האשם. ניתן לאמת זאת בקלות על ידי מעבר לנושא ברירת מחדל של וורדפרס. אני ממליץ להשתמש בעשרים ושש עשרה, שזה נושא ברירת המחדל האחרון. אם המעבר לעשרים ושש עשרה פותר את הבעיה, אתה יכול להפעיל מחדש את כל התוספים ולהתחיל לעבוד במציאת הבעיה בקוד העיצוב שלך..

אם הנושא שלך ממאגרי העיצוב הרשמיים או מחנות ערכות נושא עצמאית, עליך ליידע את המחבר בהקדם האפשרי. אם לעומת זאת זה הנושא שלך, תצטרך לגרום למפתח שיעזור לך, מכיוון שלעיתים קרובות באגים אלה יכולים להיות קשים מאוד למצוא – אפילו עבור קודאים מנוסים..

במקרים נדירים מאוד, הפעלת תוכנה ישנה כמו PHP 5.3 עלולה לגרום לבעיות. לפני שאתה מבלה שעות בניסיון למצוא באג, או לשלם מאות דולרים למפתח, התבונן בשלב 7.

שלב רביעי: הגדל את מגבלת הזיכרון שלך

אם האתר שלך משתמש יותר מדי בזיכרון, הוא בהחלט יביא התאמה – יתכן שיביא לשגיאת שרת פנימית של 500. בתוך רב במקרים, זהו סימן של נושא או תוסף מקודד בצורה לא טובה. ניתן לתקן אותה במהירות על ידי הגדלת מגבלת הזיכרון, אך זו אינה דרך אש בטוחה לפתור את הבעיה ולא תגיע לשורש שלה.

כך או כך, ל- WooThemes יש מדריך קצר להגדלת מגבלת הזיכרון של וורדפרס. זכור כי לשרת שלך או לחשבון שלך עשוי להקצות לו כמות מוגדרת של זיכרון, ולא תוכל להגדיל את מגבלת הזיכרון שלך מעבר לזה..

לחלופין, שוחח עם המארח שלך לקבלת הוראות ספציפיות יותר – חלקן ישמחו יותר להגדיל את מגבלת הזיכרון שלך כמעט ללא מהומה מצידך..

שלב חמישי: איתור באגים. בעיות גישה

קובץ ה- .htaccess הוא קובץ תצורה עבור שרת Apache שלך ​​שמאפשר פונקציונליות מתקדמת יחסית. באמצעותו תוכלו לאפשר דחיסת gzip, לשנות את גודל ההעלאה המרבי ולעשות כל מיני דברים שימושיים אחרים.

כתבנו כבר מדריך כיצד לערוך את קובץ ה- .htaccess, אך כדאי לחזור ולהדגיש שמדובר בתחום רגיש בו נדרשת זהירות. שגיאת הקלדה, שטח שנשכח או הצעת מחיר לא סגורה, למשל, עלולים לגרום בקלות לשגיאת שרת פנימית של 500, לרסק את אתר האינטרנט שלך – כולל מנהל המערכת שלך..

הפיתרון הוא לפתוח את קובץ ה- .htaccess שלך – הוא אמור להיות בתיקיית השורש של WordPress – ולראות אם יש שגיאות (במיוחד אם שינית אותו לאחרונה). אני ממליץ ליצור גיבוי בשם backup.htaccess ואז למחוק את קובץ ה- htaccess המקורי לגמרי כדי לראות אם האתר חוזר און ליין..

אם כן, הבעיה היא בקובץ ה- .htaccess שלך. אתה יכול לעבור את זה שורה אחר שורה כדי לראות מתי האתר שלך יורד; לאחר שמצאת את הקו הפוגע וודא שאין בו טקסט מיותר (אולי ציטוט לא סגור או משהו דומה). אם אינך מוצא את הבעיה, אני מציע למחוק את השורה. אתר האינטרנט שלך לגמרי במצב גרוע הוא גרוע בהרבה מקו ה- Access. – שאל בפורומים אם אתה זקוק לעזרה נוספת.

שלב שישי: התקן מחדש את וורדפרס

זה נדיר ביותר, אך יתכן שיש לך כמה קבצים פגומים בליבת וורדפרס. זה לא מה לדאוג – יתכן שמשהו השתבש כאשר השרת העתיק את הקבצים הדרושים, למשל. העלאה מחדש של קבצי ה- WordPress Core עשויה לפתור את הבעיה שלך.

הורד עותק טרי של וורדפרס והשתמש באפליקציית FTP כדי להעלות את הכל למעט תיקיית תוכן ה- wp. אם אתה זקוק להוראות מפורטות יותר, עיין במאמר Codex בנושא שדרוג וורדפרס.

שלב שביעי: גיליונות גרסת PHP

בעוד שגרסאות PHP ישנות בדרך כלל אינן גורמות ל 500 שגיאות שרת פנימיות, ייתכן שווה לדבר עם המארח שלך ולבקש ממנו לתת לך גרסה חדשה יותר לפני שתבזבז זמן וכסף יקר. PHP 7 פסל מספר תכונות קודמות – לדוגמה, תוסף עשוי להשתמש בפונקציה שאינה זמינה בגירסה ישנה יותר של PHP וכן הלאה.

שאל את המארח שלך איזו גרסה של PHP אתה מפעיל. PHP 5.2 הוא כעת בן עשר ו- 5.3 הוא בן שבע – אל תקבל אותו אם המארח שלך מנהל את האתר שלך בגירסאות ישנות כאלה. אתה צריך לפחות שיהיה גרסה כלשהי של 5.4 ריצה, או עדיף, ה- PHP 7 החדש לגמרי (לקבלת ביצועים מיטביים).

בעיות מורכבות

למרות שלא סביר שיהיו לך שתי בעיות בבת אחת, זה יכול לקרות. יתכן שיש לך פלאגין הגורם לבעיה, כמו גם בעיה של .htaccess. במקרה זה הבעיה לא תיפתר כשאתה מבטל את כל התוספים והיא לא תיפתר אם תסיר את קובץ ה- .htaccess שלך – רק אם תעשה את שניהם.

אם עקבת אחר הצעדים הבאים ואתה עדיין שגיאת 500 שרתים פנימיים, עליך להתחיל שוב ולוודא לא לבטל שינויים. השאר את התוספים שלך מושבתים, השאר את העיצוב שלך ל עשרים ושש עשרה וכן הלאה.

מחשבות אחרונות

בגלל מעורפלות הודעת השגיאה הפנימית של שרת 500, פיתרון זה יכול להיות קשה, אך על ידי ביצוע הצעדים שלמעלה אתה אמור להיות מסוגל להבין מה קורה..

אם עדיין אינך מצליח לפתור את הבעיה, צור קשר עם המארח שלך. קישור למאמר זה ויידע אותם שניסית את הצעדים האלה, מכיוון שהם יעריכו את המאמץ ויוכלו לאתר את הבעיה הרבה יותר מהר!

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me