כיצד להוריד, לערוך ולהעלות קובץ htaccess במחשב Mac מבלי לשנות את הגדרות המחשב שלך

מבצעי וורדפרס


החל מהפניות מחדש לשליטה בגישה ל- IP, קובץ ה- htaccess הוא כלי שימושי להפליא להשגת כל מיני שינויים, ציוצים ושיפורים באתר האינטרנט שלך – שרובם, כמובן, כבר סוקרו במומחיות על ידי ג’ף סטאר בזכות ה- htaccess המצוין. קל. אך כיצד לבצע עריכות כאלה? או ליתר דיוק, כיצד לקבל גישה לקובץ ה- htaccess עצמו? ובכן, מה עם היותו קובץ נקודה (מה שהופך את הקובץ להסתיר מהעין ברוב המכונות), זהו – כפי שאתה כבר בוודאי לא מודע – קובץ טריקי במיוחד להתמודד איתו. שינוי הגדרות הראות של לקוח ה- FTP שלך הוא בדרך כלל די פשוט (חלקם, כמו FileZilla ו- Transmit וכו ‘, יציגו כברירת מחדל קבצים נסתרים), עם זאת, כפי שכל מי שאי פעם ניסה לעשות זאת יעיד, ישנה את הגדרות נראות הקבצים. במחשב שלך (המקום הכי הגיוני לערוך עריכה לקבצים *) הוא בדרך כלל הכל מלבד פשוט באמצעות מקינטוש – השיטה הנפוצה ביותר היא לאתחל את הטרמינל האיום ולהפעיל חבורה של פקודות מפחידות …

דרך קלה יותר לחלוטין:

עם זאת, יש דרך נוספת להתמודד עם קובץ מציק במיוחד זה, השולל את כאב הראש של הצורך לשנות את הגדרות הראות של קבצי ה- Mac שלך לחלוטין (שימו לב: בעוד שהשיטה הבאה נראית ארוכה למדי, ברגע שעשית זאת פעם אחת נראה כמה זה קל / פשוט). בואו נסתכל:

שלב 1.

פתח את Cyberduck (לקוח FTP פופולרי במיוחד עבור מחשבי מקינטוש – נסה זאת אם עדיין לא עשית זאת) והתחבר לשרת שלך עם פרטי ה- FTP / SFTP הרגילים שלך. מצא את הספרייה המכילה את קובץ ה- htaccess שברצונך לערוך ובחר ‘הצג קבצים מוסתרים’ בתפריט הנפתח תחת ‘תצוגה’. לאחר מכן אתה אמור לראות את קובץ ה- .htaccess מופיע בספריה. ככה:

הצג קובץ htaccess בסייברדוק

שלב 2.

ליצור תיקייה חדשה איפשהו במחשב שלך (כמו שולחן העבודה, למשל) ותן לו שם (נקרא לשלנו ‘עריכות קובץ htaccess’). פתק: אל תדלג על שלב זה כי בהמשך יהיה לך קובץ נקודה מוסתר בתיקיה זו – עדיף שיהיה קובץ בלתי נראה איפשהו ספציפי, כך שתוכל פשוט למחוק אותו אחר כך על ידי מחיקת התיקיה בה הוא מכיל! כעת חזור אל Cyberduck ולחץ באמצעות לחצן העכבר הימני (כלומר לחץ על שליטה מכיוון שאנו משתמשים ב- Mac) בקובץ ה- .htaccess ואז בחר ‘הורד כ …’ מהתפריט הנפתח שהתקבל. לאחר מכן, הכי חשוב, מחק את ‘.’ משם הקובץ (כלומר כך שהקובץ נקרא כעת פשוט ‘htaccess’ ולא NOT ‘.htaccess’) ולחץ על המשולש הקטן שפונה כלפי מטה מימין לתיבת ההורדה כדי להרחיב את האפשרויות ולנווט. לתיקייה החדשה שלך. ככה:

הורד קובץ htaccess לתיקיה החדשה

… לאחר הניווט לתיקיה שבה ברצונך להוריד את הקובץ, לחץ על ‘הורד’.

שלב 3.

נווט לקובץ ה- htaccess החדש שהורדת (שכיוון שכבר אין לו את הנקודה מול שם הקובץ, כעת עליו להיות גלוי בתיקיה שיצרת בשלב הבא) ודברים ראשונים קודם, גיבוי של זה פשוט על ידי העתקת הקובץ (טיפ: שנה את שם הקובץ החדש כדי להימנע מבלבול בין שני הקבצים מאוחר יותר – נשנה את שמו ‘htaccess – original – backup’).

שלב 4.

בשלב הבא, באמצעות עורך טקסט (כמו TextWrangler (לא מעבד תמלילים!)), ערוך את עריכות ה- htaccess הרצויות לקובץ המקורי ואז, לאחר שתסיים לערוך ושמח עם הקובץ החדש, שמור אותו.

שלב 5.

כעת, בנוסף פשוט לשמור אותו בראש הקובץ המקורי, חזרו לתפריט ‘קובץ’ ובחרו ‘שמור בשם’ – שנה את שם הקובץ מ- ‘htaccess.txt’ ל- ‘.htaccess’ (כלומר הסר את ‘.txt’ בסוף והוסף את ‘.’ להתחלה), ולחץ על ‘שמור’. לאחר מכן תתמודד עם הודעה הקוראת ‘שמות שמתחילים בנקודה’. ‘ שמורות למערכת. ‘. בחר ‘להשתמש “.”‘.

הוספת הנקודה בחזרה

(שים לב שאנחנו משתמשים כאן ב- TextWrangler – אם אתה משתמש בעורך טקסט אחר ייתכן שתופיע הודעה אחרת)

שלב 6.

דברים טובים. אתה מוכן כעת להעלות את קובץ ה- .htaccess הערוך שלך – שעכשיו יהיה בלתי נראה במחשב שלך: למזלנו התיקיה בה היא נמצאת הוא גלוי, כך שאנו עדיין יודעים איפה זה, אפילו אם איננו יכולים לראות אותו בפועל!

שלב 7.

כעת, חזרו לסייברדוק ובחרו ‘קובץ’ → ‘העלה’. נווט אל התיקיה המכילה את קובץ ה- .htaccess הנסתר שלך ובחר ‘הצג קבצים מוסתריםתיבת הסימון בתחתית החלון.

העלאת קובץ הנקודה

כעת עליך לראות – ולהיות מסוגל לבחור – את קובץ ה- .htaccess שלך. לחץ על ‘העלה’ והמשך להחליף את קובץ ה- .htaccess הישן כשתתבקש.

שלב 8.

לבסוף, אל תהסס למחוק כעת את התיקיה שיצרת בשלב. 2 המכיל את קובץ ה- .htaccess הנסתר שלך – זכור ל ראשית העבירו את העותק / הגיבוי של קובץ ה- htaccess שהורדת במקור לצורך עיון מאוחר יותר (האם אי פעם תזדקק לו).

מזל טוב! כעת הצלחת להוריד, לערוך ולהעלות את קובץ ה- .htaccess שלך מבלי שתצטרך לשנות אף אחת מהגדרות חשיפת הקבצים ב- Mac שלך!

* לחילופין, כמובן, תוכלו פשוט לערוך את הקובץ בשידור חי בשרת, עם זאת, זו לא שיטה עליה אני ממליץ בדרך כלל מכיוון שללא הורדה וביצוע גיבוי קודם כל אין דרך לחזור לגירסה קודמת. האם אתה צריך לטעות!

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map