סקירת תוספי וורדפרס של Jetpack – האם עליך להשתמש בזה?

מבצעי וורדפרס


Jetpack מאת WordPress.com הוא תוסף שיפור, ביצועים ואבטחה באתר, שפותח על ידי Automattic (החברה שמאחורי WordPress.com.

עם יותר מ -5 מיליון התקנות פעילות, Jetpack הוא ללא ספק אחד מהתוספים הפופולריים ביותר של וורדפרס בשוק. ועם כל כך הרבה תכונות נהדרות, קל להבין מדוע משתמשים בהן כל כך הרבה בעלי אתרים.

במאמר זה, אראה לך את התכונות העיקריות של Jetpack ואסביר מדוע כדאי לך לשקול להשתמש בה באתרי WordPress שלך.

מה זה Jetpack ולמה אתה צריך להשתמש בזה?

Jetpack הושק על ידי Automattic בשנת 2011.

מייסד שותף של וורדפרס, מאט מולנווג, הציג לראשונה את רעיון Jetpack במהלך שיחתו בכנס State of the Word WordCamp בסן פרנסיסקו בשנת 2009. החזון שלו היה שג’טפאק תהיה ‘דרך לספק זוגיות תכונה בין WordPress.com לוורדפרס. .org לכולם ‘.

הגרסה הראשונה של Jetpack כללה שמונה פיצ’רים פופולריים: כרטיסי רחף, סטטיסטיקות, בודק איות ‘אחרי המועד האחרון’, ווידג’ט טוויטר, קודי קיצור, קישורים קצרים, לחצני שיתוף מדיה חברתית וכלי מתמטיקה LaTeX. Jetpack קורא למודולים של תכונות אלה.

במהלך שמונה השנים האחרונות התוסף הורחב ומתעדן ללא הרף, ומספר המודולים גדל ל 43. עם זאת, Jetpack הוא כל כך הרבה יותר מהמודולים שהוא מציע.

תוכנית Jetpack שלך

כפי שחשב מאט, Jetpack אכן הפך לגשר בין WordPress.com ל- WordPress.org.

שירותי Automattic פופולריים מ- WordPress.com, כמו נושאי WordPress.com, שולבו ב- Jetpack ואילו שירות הגיבוי שלהם, VaultPress, הועבר לחלוטין ל- Jetpack. כיום אתר VaultPress אינו אלא דף נחיתה המקדם את Jetpack.

השילוב האמיתי עם WordPress.com קורה מאחורי הקלעים. הנשק הסודי של Jetpack הוא היכולת שלה להשתמש בתשתית אירוח מהירה ומאובטחת של WordPress.com, ועל ידי הורדת העבודה הכבדה לשרתים היעילים שלהם, Jetpack מסוגלת לשפר את ביצועי האתר שלך באופן משמעותי על ידי הקטנת מספר המשימות האינטנסיביות שהאתר שלך מבצע..

מודולי Jetpack גוטנברג

בין אם מדובר בשיפורים בביצועים ובאבטחה של אתרים, לראות כמה מבקרים באתר יש לך או להוסיף תכונות בלוגים שימושיות לארגז הכלים של האתר שלך, ישנן הרבה סיבות טובות להתקין את Jetpack.

מה שמעניין במיוחד הוא שכל בעל אתר וורדפרס משתמש ב- Jetpack מסיבות שונות. לקראת מאמר זה ניהלתי שיחת אימייל ארוכה עם מייסד WinningWP ברין ווילסון, לפיה גילינו שהפונקציונליות של Jetpack שהייתה חיונית עבורו לא הייתה חשובה בעיניי, ולהיפך..

בתוכו טמונה היופי של Jetpack: התוסף מציע עשרות תכונות שימושיות, אך אתה רק צריך להפעיל את אלה החלים עליך.

בואו נסקור מקרוב את מה שיש ל- Jetpack להציע.

אתר וורדפרס מאובטח

האבטחה היא לב לבה של Jetpack והיא מציעה שפע של תכונות שיכולות להפוך את אתר האינטרנט שלך לבטוח יותר מהתקפה.

בתפריט הניווט הראשי להגדרות Jetpack, האבטחה מופיעה ראשונה, מכיוון שהיא הקטגוריה החשובה ביותר. הקטגוריות האחרות הן ביצועים, כתיבה, שיתוף, דיון ותעבורה.

תפריט ניווט של Jetpack

סדר העדיפויות של כל בעל אתר הוא לשמור על אבטחת האתר שלו ולהבטיח שהוא יישאר ברשת. Jetpack מספק שורה של כלי אבטחה שיסייעו בהגנה על אתר האינטרנט שלך מפני תוקפים ולהמשיך לפעול.

תכונת האימות המאובטח של Jetpack מאפשרת לך להחליף את מערכת ההתחברות שלך ל- WordPress.com ולאלץ את המשתמשים להשתמש בסיסמאות מאובטחות. יש גם אפשרות להשתמש באימות דו-גורמי, אם ייבחר, ​​ידרוש מהמשתמשים להזין קוד אימות מ- SMS שנשלח לטלפון שלהם..

ניתן להגן על מערכת ההתחברות שלך באמצעות הגנת התקפות של Brute Force Attack. כאשר אתה מפעיל תכונה זו, כתובות IP זדוניות המנסות לגשת לאתר שלך באמצעות שילובי שם משתמש וסיסמא נפוצים ייחסמו אוטומטית. ניתן לרשום רשימת כתובות IP תקפות, כך שמנהלי מערכת, עורכים וצוותים אחרים לא נכללים ברשימות שחורות.

המספר הכולל של ההתקפות שמנעה Jetpack מוצג בלוח המחוונים הראשי שלך.

הגנה מפני התקפות כוח אברט וניטור השבתה

התוכניות הפרמיות והתכניות המקצועיות של Jetpack מציעות גם סריקת אבטחה. האתר שלך ייסרק אוטומטית מדי יום אחר תוכנות זדוניות, פריצות וקוד חשוד אחר – כאשר איומים ידועים רבים יוסרו מיד עם גילויו. אימיילים נשלחים אליך בכל פעם שמתגלה איום.

במקרה שהאתר שלך יירד בגלל סוגיית אירוח אתרים, התקפה או כל דבר אחר, תכונת ניטור השבתה של Jetpack תודיע לך באמצעות דואר אלקטרוני ו / או נייד. הכלי יבדוק אם האתר שלך מקוון כל חמש דקות, כך שתודע אליו ברגע שיש בעיה.

כפי שצוין קודם לכן, שירות הגיבוי של Automattic VaultPress שולב ב- Jetpack ואינו זמין עוד כשירות עצמאי. זה נכלל בכל תוכניות ה- Jetpack המובחרות.

Jetpack יבצע גיבויים באופן אוטומטי, ומאפשר שחזור אתר בלחיצה אחת והעברת אתרים. בתוכניות האישיות והפרמיה של Jetpack מתבצע גיבוי באתר אחד בכל יום, והגיבויים מאוחסנים במשך 30 יום. אם אתה משדרג לתוכנית המקצועית Jetpack, גיבוי באתר מתבצע בכל שעה, וכל הגיבויים נשמרים כל עוד אתה משתמש ב- Jetpack.

הורדת גיבוי ב- Jetpack

תכונה שימושית נוספת היא יומן הפעילות. זה מספק יומן ביקורת של כל פעילות באתר שלך. זה שימושי לביצוע באגים, ניהול משתמשים ומעקב כללי.

הדבר הנפלא בתכונות האבטחה והגיבוי של Jetpack הוא שהכל קורה ברקע, ואתה מתריע רק כשמשהו משתבש. זה מקטין את משך הזמן שאתה צריך להשקיע בניהול אתר האינטרנט שלך.

עדכוני תוסף אוטומטי

אחת ממשימות התחזוקה החשובות ביותר שעל בעלי אתרי וורדפרס לבצע היא עדכוני תוספים.

שמירת התוספים המעודכנים שלך לא רק מבטיחה שיש לך את התכונות העדכניות ביותר, זה גם אומר שיש לך את תיקוני הבאג האחרונים ושדרוגי האבטחה..

עדכוני תוסף אוטומטי

ניתן לעדכן אוטומטית תוספי וורדפרס על ידי Jetpack. תכונה זו מופיעה בכרטיסיית האבטחה, אך כשאתה לוחץ על הקישור תועבר ל- WordPress.com.

בדף התוסף תראה רשימה של כל התוספים של WordPress המותקנים באתר שלך. ניתן לבטל כל פלאגין מדף זה ותוכלו לבחור אם הוא מעודכן אוטומטית.

תכונה זו אינה תומכת בתוספי וורדפרס שהורדו מחוץ למאגר התוספים של WordPress.org, כך שאם יש לך תוספי וורדפרס מובחרים המותקנים באתר שלך, עדיין תצטרך לעדכן אותם מאזור הניהול של WordPress שלך..

אנטי – ספאם

דואר זבל נותר אחד מכאבי הראש הגדולים ביותר לבעלי אתרים.

גם אם לאתר שלך אין בעיה ספאם גדולה, אתה עדיין צריך להקדיש זמן בכל שבוע למחיקת תגובות זבל שפורסמו על ידי בוטים. כישלון במחיקת דואר זבל עלול לגרום לאתר שלך להיראות לא מקצועי, ואף עשוי להוביל לרשימה השחורה או לאיסור על ידי מנועי חיפוש. חלק מהאתרים בחרו להסיר תגובות מאתר האינטרנט שלהם לחלוטין בגלל בעיות רעות במיוחד בספאם.

Automattic ניצבת בחזית המאבק הזה במשך שנים עם התוסף הפופולרי נגד דואר זבל Akismet. התוסף ממשיך להיות ארוז בכל ההורדות של וורדפרס לצד Hello Dolly חסר טעם.

סינון דואר זבל

כל התוכניות הפרמיות של Jetpack מציעות סינון דואר זבל. זוהי הרחבה של Akismet שאוטומטיק מתאר כשווה לתוכנית של Akismet Plus (שעולה 5 דולר לחודש לבד).

תכונת סינון הספאם מסננת אוטומטית דואר זבל ידוע מתגובות, פינגבקים והגשות טופס יצירת קשר. ניתן לסקור הערות שסומנו כדואר זבל ותוכלו לראות את פעילות הספאם האחרונה באתר האינטרנט שלכם.

חיפוש משופר

למנוע החיפוש של וורדפרס כברירת מחדל יש מוניטין של היותו, ובכן, ממש רע. זה איטי, גורם לפסק זמן באתרים גדולים יותר ותוצאות החיפוש שנוצרות אינן רלוונטיות.

אלה מכם שמשדרגים לתוכנית מקצועית של Jetpack יכולים לטפל בבעיה זו על ידי ניצול של Jetpack Search for WordPress.

מופעל על ידי Elasticsearch, Jetpack Search יספק תוצאות רלוונטיות מהירות ויחסל שגיאות פסק זמן של MySQL.

Jetpack חפש וורדפרס

יישומון החיפוש של Jetpack משפר את פונקציונליות החיפוש עבור מבקרים באתר באופן משמעותי על ידי הוספת סינון קטגוריות ותגים, ויכולת למיין תוצאות לפי רלוונטיות או תאריך. עם זאת, אתה יכול להמשיך להשתמש בווידג’ט ברירת המחדל לחיפוש וורדפרס אם אתה מעדיף.

מפתחים יכולים גם לגשת לממשק ה- API של Elasticsearch להתאמה אישית של שאילתת החיפוש, וניתן לעצב את יישומון החיפוש כך שיתאים לנושא WordPress שלך..

שיפור ביצועים

בנוסף לשיפור מהירות תוצאות החיפוש, Jetpack יכול לעזור לכם להפחית את זמני טעינת העמודים באתר שלכם.

באזור הגדרות הביצועים, תראה תכונה שנקראת מאיץ אתרים. אם תאפשר זאת, ישנו שינוי בגודל של תמונות באופן אוטומטי למכשירים ניידים ותמונות וקבצים סטטיים יעברו אופטימיזציה ומוגשות מרשת אספקת תוכן מהירה (CDN) שהפיצה מרכזי נתונים ברחבי העולם.

תכונה זו לא רק תשפר את מהירות אתר האינטרנט שלך, היא גם יכולה להפחית מאוד את עלויות רוחב הפס שלך.

ביצועי Jetpack ומהירות

ניתן להשתמש בטעינה עצלה כדי לעכב את טעינת קבצי התמונה בתוכן שלך. כתוצאה מכך, העמודים שלך יטענו מהר יותר, מכיוון שהמשתמש יגלול במורד הדף יהיה צורך להוריד תמונות בלבד. תכונה זו פועלת בשילוב עם רשת משלוח התוכן של Jetpack.

תכונה נוספת שעובדת עם ה- CDN היא אירוח וידיאו. הכלול בתוכניות הפרמיום Jetpack והתכניות המקצועיות, וניתן להשתמש בו כדי לספק קטעי וידאו טעונים במהירות ללא מודעות.

דבר אחד שאני אוהב בתכונות הביצועים של Jetpack הוא שאין גבול לכמה תמונות, קטעי וידאו או קבצים שעברו אופטימיזציה ב- CDN שלהם.

סטטיסטיקת אתרים

סטטיסטיקת אתרים הייתה תכונה אינטגרלית של Jetpack מאז השקתה. זה מאפשר לך לראות נתונים סטטיסטיים אודות האתר שלך מאזור הניהול של WordPress, ב- WordPress.com ובאפליקציית הנייד של WordPress.

אתה יכול להשתמש בסטטיסטיקות אלה כדי להבין טוב יותר את הקוראים שלך ואת התוכן שהם מציגים באתר שלך.

הנתונים הסטטיסטיים כוללים הפניות מובילות, קליקים, מונחי מנועי חיפוש, פוסטים ודפים מובילים, מיקום המבקרים, מנויים, עוקבים אחר מדיה חברתית ועוד. התוצאות יכולות להיות מופעים בימים, שבועות, חודשים ואפילו שנים.

סטטיסטיקות אתר של Jetpack

תמיד מצאתי סטטיסטיקת אתרים המשלימים היטב את Google Analytics, מכיוון שהם מראים לי מידע רב על האתר שלי בפורמט פשוט יותר..

זה נוח לבדוק נתונים סטטיסטיים מאזור הניהול של WordPress שלך, אבל אני ממליץ לך להציג גם את הסטטיסטיקות שלך ב- WordPress.com, מכיוון שהיא מציגה מדדים רבים נוספים.

מנויים

מנויים של Jetpack הם דרך פנטסטית להתחבר לקוראים שלך ולעודד אותם לחזור לאתר שלך.

זה יכול לשלוח דוא”ל למנויים באופן אוטומטי בכל פעם שאתה מפרסם פוסטים חדשים. ניתן לספק עדכוני תגובה למי שמסמן תיבה בטופס התגובה שלך.

טופס מנויים של Jetpack

השתמשתי בעבר בשירותים כמו MailChimp ו- GetResponse כדי לספק עדכוני פוסטים למנויי הבלוג שלי. עם זאת, עברתי למנוי Jetpack בשנת 2017.

בלוגרים רבים עשויים לחוש שכלי המנויים של Jetpack הוא בסיסי מדי, אבל מבחינתי זה הכוח הגדול ביותר שלו. אני ממליץ לנסות את זה אם אתה מחפש דרך יעילה להודיע ​​לקוראים באופן אוטומטי מתי פרסמת תוכן חדש.

שיפורי בלוגים

כיוצר תוכן, אני תמיד מחפש דרכים להיות פרודוקטיביות יותר.

מנויים הם אחד התכונות האהובות עלי של Jetpack. עם זאת התוסף מספק כלים רבים נוספים שבלוגרים ויוצרי תוכן אחרים יאהבו.

תכונת הטבעות התוכן שלה משתמשת בקודים קצרים כדי לפשט את תהליך הטמעת הווידיאו, האודיו, המסמכים, המדיה החברתית ועוד. אתה יכול גם לשפר את האופן בו מוצגות תמונות לקוראים על ידי הצבתן בגלריות, קרוסלות ומצגות.

ניתן להשתמש בסימון כדי להאיץ את תהליך עיצוב התוכן. לדוגמה, באפשרותך להפוך טקסט מודגש על ידי הצבת שתי כוכביות לפני ואחרי הטקסט שברצונך להדגיש. כלי הסימון המתמטי LaTeX זמין מדי.

הודעה באמצעות דואר אלקטרוני היא כלי שמשתמשי וורדפרס רבים יותר צריכים להיות מודעים אליו. ניתן להשתמש בו כדי לפרסם מאמרים חדשים פשוט על ידי שליחת דוא”ל לכתובת דוא”ל שמייצרת Jetpack. הנחתי שזה יהיה מגביל, אבל אתה יכול להגדיר את כותרת הפוסט, התוכן, התגים והקטגוריות. ניתן גם לעצב טקסט ולצרף תמונות וגלריות תמונות.

קרוסלה תמונה של Jetpack

Jetpack מציעה גם פוסטים קשורים. בלחיצה אחת תוכלו להציג פוסטים קשורים לבלוגים שפרסמתם עם התמונות הממוזערות התואמות שלהם, וזו דרך נהדרת לשמור על מבקרים באתר שלכם לאורך זמן.

אחת הבעיות הגדולות ביותר עם תוספים להודעות הקשורות בוורדפרס היא שהם יכולים להיות אינטנסיביים ב- CPU ולהאט את הדפים שלך. זה לא בעיה עם Jetpack, שכן פוסטים קשורים מעובדים בשרתים המהירים של WordPress.com.

טופס התגובה של Jetpack מחליף את טופס התגובה המוגדר כברירת מחדל בוורדפרס, והוא שיפור משמעותי, מכיוון שהוא מאפשר למשתמשים להתחבר באמצעות חשבון WordPress.com, גוגל, טוויטר או פייסבוק..

מנויים משולבים בטופס התגובה, שזו דרך יעילה לעודד אנשים להירשם לאתר שלך, מכיוון שהם כבר עוסקים בכך. מגיבים יכולים לקבל עדכונים על תגובות חדשות באמצעות דואר אלקטרוני.

טופס תגובה משופר

ל- Jetpack תמיכה רבה במדיה החברתית.

האפשרויות כוללות מערכת דומה, ווידג’ט של אייקוני מדיה חברתית, ווידג’טים של טוויטר ופייסבוק וכפתורי שיתוף במדיה חברתית עבור הפוסטים והדפים שלך.

התכונה שאני הכי משתמש בה היא פרסום. בכל פעם שאתה מפרסם פוסט חדש בבלוג, ניתן לשלוח הודעת הודעה לרשתות המדיה החברתית המועדפת עליך. פייסבוק, טוויטר, לינקדאין וטומבלר נתמכים.

שיתוף מדיה חברתית

למרבה הצער, תכונת ההגהה של Jetpack, שהופעלה על ידי After the Deadline, פרשה בשקט בשנת 2019. אני כן מבין את הנימוק שמאחורי זה מכיוון שיש הרבה הרחבות דפדפן הגהה בשוק, אבל תמיד מצאתי שזה מועיל.

בסך הכל אני מאמין שבלוגרים וכותבים יעריכו את הפונקציונליות הנוספת שג’טפק מספקת ליוצרי תוכן.

שיפורי נושא WordPress

כל מי שמתקין את Jetpack זוכה לגישה ליותר ממאה נושאי וורדפרס מ- WordPress.com, ו -200 נוספים נוספים זמינים למי שמשדרג ל- Jetpack Professional.

דף המידע עבור כל נושא טוב בהרבה מאשר ב- WordPress.org, מכיוון שהוא מראה יותר תצוגה מקדימה של תמונות ופרטים על דרישות העיצוב. גם הסטנדרט של העיצובים טוב מאוד. עם זאת, ספריית העיצוב של WordPress.org נותרה המקום הטוב ביותר למצוא נושאי וורדפרס בחינם, מכיוון שיש אלפי עיצובים הרשומים שם.

ערכות נושא בחינם של Jetpack

ניתן למצוא את חלק שיפורי הנושאים בדף הגדרות הכתיבה, והוא כולל שלוש אפשרויות נושא שימושיות: גלילה אינסופית, CSS מותאם אישית ועיצוב נייד..

ניתן להשתמש במגילה אינסופית באחת משתי דרכים. אפשרות אחת היא הצגת כפתור המאפשר לקוראים לטעון יותר פוסטים שיוצגו, אך אפשרות מעשית יותר היא לטעון פוסטים באופן אוטומטי כאשר הקורא גולל במורד העמוד שלך..

CSS מותאם אישית מאפשר לך להוסיף קוד סטיילינג משלך. הדבר המגניב בפיצ’ר הזה הוא לשמור את 25 הגרסאות האחרונות של CSS שביצעת, כך שתוכל להשוות קוד, ובמידת הצורך, לשחזר אותו.

נושא נייד של Jetpack

אם אתה מחפש להנגיש את תוכן האתר שלך, מומלץ לשקול להפעיל את נושא ה- Jetpack Mobile. זה תומך בתמונות מוצגות ומאפשר לך להציג קטעים במקום פוסטים מלאים בבלוג.

אלו מכם המשתמשים בעיצוב וורדפרס ישן שאינו מגיב צריכים לבדוק זאת.

ווידג’טים של Jetpack

יותר מ- 20 ווידג’טים של וורדפרס זמינים דרך Jetpack.

עליך להפעיל יישומונים בדף הגדרות הכתיבה, מכיוון שהם מבוטלים כברירת מחדל.

הגדרות יישומון Jetpack

יש מגוון רחב של ווידג’טים המוצעים, כולל עבור טוויטר, פייסבוק, פליקר, Google Translate, פרופילי מחברים, אירועים קרובים, פוסטים מובילים בבלוג ועוד.

האפשרויות מוגבלות למדי ברוב הווידג’טים הללו, אך על ידי הפעלת ווידג’טים של Jetpack תוכלו לחסוך מעצמכם הצורך להתקין תוספי WordPress נוספים..

ווידג'טים של Jetpack

Jetpack מאפשרת לך גם להגדיר מי רואה את הווידג’טים שלך. אם אתה מפעיל פקדי נראות של ווידג’ט אתה יכול לומר אם יישומון מסוים מוצג עבור סוגי דפים, קטגוריות, תגיות, תאריכים ומחברים ספציפיים.

כל זה נעשה באמצעות סדרה של הצהרות IF שאתה יוצר. אתה יכול גם להגדיר את זה כך שכל התנאים יתקיימו. זה משנה את כל הצהרות ה- IF להצהרות AND.

נראות יישומון של Jetpack

הקפד לבדוק את דף התמיכה של ג’ידפא של יישומוני Jetpack לקבלת רשימה מלאה של יישומונים זמינים.

תכונות נהדרות אחרות

Jetpack מתהדר בכל כך הרבה פיצ’רים שאי אפשר לכסות את כולם במאמר אחד, אבל, בחלק זה, אני רוצה לדבר בקצרה על דברים מגניבים אחרים שג’טpack יכול לעשות.

תיקים & ניתן להפעיל סוגי הודעות המלצה מדף הגדרות הכתיבה של Jetpack. המלצות הן דרך נהדרת להציג הצעות מחיר של לקוחות ואנשים חשובים בענף שלך.

ניתן להציב תיקים בסוגי פרוייקטים שונים (קטגוריות) ולהקצות להם תגיות. מכיוון שמשתמשים בסוג פוסט מותאם אישית, יש לכם גמישות רבה יותר באופן הצגת המדיה מאשר בגלריה רגילה.

תיק Jetpack

טופס יצירת הקשר של Jetpack הוא די בסיסי, אבל אני מעריץ גדול, מכיוון שזו דרך נהדרת לבנות במהירות טפסים פשוטים ליצירת קשר.

זה מאפשר למספר אנשים לקבל הודעה עם הגשת דוא”ל.

כתובת דוא

קיימים ארבעה שדות בטופס: שם, אימייל, אתר והודעה, ותוכלו להגדיר אילו שדות נדרשים ולהזין ערכי ברירת מחדל עבורם..

שדות טופס יצירת קשר עם Jetpack

בקטע הגדרות התעבורה תראה אפשרויות להפעלת קישורים קצרים, מפת האתר ואימות אתרים.

ניתן ליצור קישורי WP.me ​​עבור הפוסטים והדפים שלך. זה יכול להיות שימושי כשאתה משתף קישורים באתרי מדיה חברתית כמו טוויטר.

Jetpack מציעה שני סוגים של מפות אתר XML. ה- Sitemap הראשון תוכנן עבור מנועי חיפוש, כמו גוגל, יאהו !, בינג ו- Ask.com. מפת האתר השנייה תעזור לך לקבל את כתבות החדשות האחרונות שלך המופיעות בחדשות Google.

ניתן לאמת את האתר שלך באמצעות מנועי חיפוש עיקריים בעזרת כלי אימות האתר של Jetpack. Google, Bing, Pinterest ו- Yandex נתמכים. זה יחסוך מכם צורך לאמת בעלות על אתר באמצעות שיטת אימות חלופית, כגון העלאת קובץ לאתר שלכם.

אימות אתר Jetpack

אלו מכם שישדרגו לפרמיה של Jetpack או לתוכנית המקצועית יוסיפו פונקציונליות גם עבור גוגל אנליטיקס, כלי תצוגה מקדימה של SEO, שילוב PayPal וזכאות לרשת המודעות WordPress.com..

אני לא בטוח מדוע השילוב של גוגל אנליטיקס שמור לתכניות פרימיום, בהתחשב כמה פשוט להוסיף את קוד המעקב לאתר שלך. יש לקוות שזה יהיה זמין בכל הגרסאות של Jetpack בעתיד.

מודול אופטימיזציית מנועי החיפוש יעזור לך להוסיף מידע מטה לדפים ולשנות את מה שכתוב לכותרות, תיאורים ועוד.

ניתן להשתמש בתוכנית המודעות של Jetpack לאתרי וורדפרס כדי להגדיל הכנסות לאתר שלך. המודעות מותאמות למיקומם הגיאוגרפי ולאזור המבקרים באתר, ותוכלו לבדוק את הנתונים הסטטיסטיים והרווחים שלך ב- WordPress.com.

כפי שמציעה השם, לחצני תשלום פשוטים עוזרים לך להכניס כפתורי PayPal לאתר שלך. עבור כל כפתור, באפשרותך להגדיר תמונת מוצר, כותרת מוצר, תיאור מוצר, מחיר מוצר וכתובת הדוא”ל המתאימה לפייפאל שברצונך לקבל באמצעותך.

הפעלת וכיבוי מודולים

בתחתית כל עמוד ב- Jetpack נמצא תפריט ניווט. קישור המודולים בתפריט זה יעביר אותך לדף בו תוכל לראות את כל המודולים של Jetpack ולהפעיל אותם ולהשבית אותם..

כותרת תחתונה של Jetpack

דף המודולים מציג את כל המודולים של Jetpack ברשימה. זו דרך מעשית לראות אילו מודולים פעילים ואילו לא.

ניתן למיין מודולים לפי סדר אלפביתי, או לפי החדשות או הפופולריות ביותר. ניתן לסנן מודולים לפי קטגוריות.

רשימת המודולים של Jetpack

אם אינך בטוח מדוע פונקציונליות ספציפית אינה זמינה, עיין ברשימת המודולים של Jetpack. זה עוזר לך לראות במהירות אילו מודולים פעילים, ומאפשר לך להפעיל ולכבות מספר מודולים.

התאמה אישית של מודולי Jetpack

אחת החוזקות הגדולות ביותר של Jetpack היא הפשטות שלה.

ניתן להפעיל את רוב התכונות ב- Jetpack בלחיצה אחת. לאחר מכן Jetpack דואג לך הכל.

זו אחת הסיבות שאני אוהבת את Jetpack, אבל, באזורים מסוימים, היעדר אפשרויות ההתאמה האישית יכול להיות מעט מתסכל.

מודול ההודעות הקשורות הוא דוגמה נהדרת לכך. זהו אחד מפתרונות הפוסטים הקשורים המהירים ביותר הזמינים למשתמשי וורדפרס, אך באזור ההגדרות של Jetpack אתה יכול לבחור רק אם אתה רוצה שהכותרת ‘קשורה’ תוצג מעל הפוסטים והאם תוצג תמונה ממוזערת..

דאגה גדולה יותר היא שהפוסטים הקשורים שמוצגים אינם מוגבלים על ידי טווח תאריכים כלשהו, ​​מה שהופך את המודול לבלתי שמיש בבלוגים שיש להם יותר מ- כמה שנים..

בבלוג האישי שלי, Jetpack היה מציג מאמרים שפרסמתי לפני חמש, שמונה ואפילו 12 שנים. כל פוסטים אלה בבלוג מיושנים כעת.

בגלל זה השבתתי את המודול בבלוג שלי.

תמונות ממוזערות מקוריות

כאשר השבתתי פוסטים קשורים באתר שלי, לא הייתי מודע לכך ש- Jetpack אכן נותן לך דרך לשנות את המודולים שלה.

כל שעליכם לעשות הוא להוסיף קטעי קוד לאתר שלכם.

ל- Jetpack יש עמוד ייעודי שמראה לכם כיצד תוכלו להתאים אישית פוסטים קשורים ומסופקים כתריסר דוגמאות. אתה יכול להעתיק ולהדביק את הקוד הרלוונטי באתר שלך, ולבצע את כל ההתאמות שאתה חושב שיש בהן צורך.

ניתן למקם קטעי קוד בקובץ function.php של העיצוב שלך. עם זאת, פיתרון פשוט יותר הוא להשתמש בתוסף קטע קוד WordPress. אני מעדיף שיטה זו מכיוון שהיא אומרת שהקוד לא קשור לנושא וורדפרס מסוים.

התוסף שאני ממליץ עליו נקרא קטעי קוד. עבור כל קטע טקסט אתה יכול להוסיף את הקוד שלך, לתת לו שם, להוסיף תיאור, להוסיף תגיות, להגדיר את העדיפות שלו ולהגדיר אם קטע הקוד מופעל בקצה האחורי או בקצה הקדמי של אתר האינטרנט שלך..

מכיוון שהקוד שהוספתי היה עבור מודול הפוסטים הקשורים, בחרתי להריץ את הקוד רק בקצה הקדמי של האתר שלי.

קטע קוד הפוסטים הקשורים שלי

בעזרת הדוגמאות שסיפקה Jetpack, הצלחתי להגביל פוסטים קשורים לאלו שפורסמו במהלך השנה האחרונה. הגדלתי גם את מספר הפוסטים הקשורים שהוצגו משלוש לשש.

פוסטים קשורים לאחר קטע קוד

אני ממליץ לך לגלוש באזור התמיכה של Jetpack עבור קטעי קוד שניתן להחיל על המודולים המועדפים על Jetpack שלך. תוכלו למצוא קטעי קוד שיעזרו לכם לשנות הרשמות, טפסי קשר, חיפושים ועוד.

על ידי החלת מספר קטעי קוד באתר האינטרנט שלך, תהיה לך הערכה טובה יותר כיצד ניתן להתאים אישית את Jetpack כך שיתאים לצרכים שלך..

אני חושב ששיטת שינוי קטע הקוד הגיונית ברוב המצבים. על ידי צמצום מספר האפשרויות באזור ההגדרות של Jetpack, היזמים הצליחו להבטיח שהתוסף יישאר ידידותי למשתמש ובעלי אתרים אינם מוצפים באפשרויות..

יש להודות שיש כמה מודולים של Jetpack שאהבתי לראות מורחבים, אך Jetpack מציע קטעי קוד עבור רוב השינויים שאני צריך.

תוכניות Jetpack

הרוב המכריע של התכונות ב- Jetpack זמינים ללא עלות. הדרישה היחידה היא שתירשם לחשבון WordPress.com כדי להשתמש בתוסף.

עם זאת, ישנן סיבות רבות ותקפות לשדרג לאחת משלוש התוכניות הזמינות של Jetpack הפרמיות.

התוכנית הזולה ביותר היא התוכנית האישית. תמורת $ 3.50 בלבד לחודש, או 39 $ לשנה, תוכלו לבטל את נעילת הגיבויים היומי של האתר שלכם. זה יאפשר לך לבצע שחזור אתר בלחיצה אחת של כל גיבוי שנעשה במהלך 30 הימים הקודמים.

מודול סינון הספאם המופעל על ידי Akismet כלול גם בתוכנית זו, יחד עם 30 יום של מעקב אחר פעילויות ותמיכה בעדיפות.

כשאתה מחשיב שמערכת הגיבוי של Jetpack נמכרה בעבר ב- VaultPress.com במחיר של 5 דולר לחודש, ופונקציונליות סינון הספאם עולה 5 דולר לחודש אם אתה רוכש אותה ישירות מ- Akismet.com, התוכנית האישית של Jetpack מציעה תמורה מצוינת לכסף בלבד 3.50 דולר לחודש.

תמחור של Jetpack

תוכנית הפרמיום של Jetpack עולה 9 דולר לחודש או 99 דולר לשנה. שדרוג לתכנית זו משפר את אבטחת האתר שלך על ידי הוספת סריקת תוכנות זדוניות ותיקוני אבטחה אוטומטיים. תוכנית זו כוללת גם אירוח וידיאו, שילוב של גוגל אנליטיקס, כלי קידום אתרים, תמיכה ברשת מודעות של WordPress.com וכפתורי PayPal.

Jetpack המקצוען הוא התוכנית היקרה ביותר, והיא משווקת 29 דולר לחודש או 299 דולר לשנה. תוכנית זו מגדילה את הגיבויים מדי יום לשעה, וכל הגיבויים נשמרים כל עוד החברות שלך פעילה.

חיפוש Jetpack המופעל על ידי Elasticsearch כלול גם בתוכנית זו, כמו גם 200 נושאים מובילים של WordPress.com. יומן הפעילות יעקוב גם אחר אירועים עד שנה.

כפי שאתה יכול לראות, Automattic אגרסיבי בתמחור שלה.

פונקציונליות הליבה של Jetpack נותרה בחינם, אך על ידי הצעת תוכניות הפרימיום שלהם החל מ- $ 3.50 בלבד לחודש, הם הופכים את זה מאוד מפתה לשדרג.

מחשבות אחרונות

מה שהתחיל בשנת 2011 כאוסף כלים שימושי הפך להיות אחד התוספים המגוונים ביותר בשוק התוספים WordPress.org.

האם עליך להשתמש ב- Jetpack באתר וורדפרס משלך?

אני מאמין שלרוב משתמשי וורדפרס התשובה לשאלה זו היא כן. עם זאת, זה יהיה תלוי בפונקציונליות שאתה צריך.

דרך טובה להעריך את Jetpack היא להתקין את התוסף באתר האינטרנט שלך ולבדוק כל אחד מהמודולים שלו. אם אתה מגלה ש- Jetpack מסוגלת להחליף מספר תוספי וורדפרס, או שירותי צד שלישי מרובים, אז הגיוני להמשיך להשתמש בהם.

על ידי התקנת Jetpack באתרי וורדפרס משלי, הצלחתי להפסיק להשתמש בשירותי צד ג ‘למעקב אחר השבתה, שיווק בדוא”ל ושיתוף מדיה חברתית של פוסטים חדשים בבלוג. ביטלתי גם את התוספים של וורדפרס לפונקציונליות כמו פוסטים קשורים ותמונות טעינה עצלות.

בקיצור, Jetpack הפך להיות תוסף וורדפרס חובה עבורי מכיוון שהוא פותר כמה סוגיות חשובות ועוזר לי לנהל את אתרי WordPress שלי בצורה יעילה יותר..

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me