Shopify ، Magento یا WooCommerce؟ آشنایی با سه راه حل آنلاین تجارت الکترونیک

معاملات وردپرس


اگر به فکر راه اندازی فروشگاه تجارت الکترونیک هستید ، قطعاً تنها نیستید. مصرف کنندگان در مقایسه با سال 2017 ، 14.2 درصد در مقایسه با سال 2017 ، مبلغ فزاینده ای را به صورت آنلاین به طور آنلاین ، هزینه می کنند..

اگر می خواهید فروشگاه آنلاین خود را راه اندازی کنید ، احتمالاً با سه نام مواجه شده اید – Shopify ، Magento و WooCommerce. با توجه به اعداد ، این سه ابزار محبوب ترین راه برای ایجاد یک فروشگاه آنلاین است ، با WooCommerce و Shopify گردن و گردن در بالا و Magento در یک مکان سوم دورتر.

هر سه شرکت پشت سر هم شرکتهای میلیارد دلاری نیز دارند که باید به شما اطمینان دهد که آنها برای به روزرسانی و ارتقاء نرم افزار در پیش رو هستند.

اما ، در حالی که هر سه ابزار محبوب و پشتیبانی خوبی هستند ، همه در مورد نقاط قوت و ضعف آنها اختلافات بزرگی دارند.

Shopify ساده ترین راه برای شروع فروش آنلاین ، اما به خاطر برخی از انعطاف پذیری ارائه می دهد. Magento انعطاف پذیری سطح سازمانی را ارائه می دهد ، اما با هزینه سهولت استفاده. و WooCommerce در جایی در وسط قرار دارد ، انعطاف پذیری خوبی را ارائه می دهد در حالی که هنوز هم نسبتاً آسان در استفاده باقی مانده است.

بنابراین ، با چنین تفاوت هایی ، بهترین وضعیت پلت فرم تجارت الکترونیک را برای وضعیت خاص خود چگونه انتخاب می کنید؟ برای کمک به شما در تصمیم گیری ، می خواهیم Shopify ، Magento و WooCommerce را با هم مقایسه کنیم.

ما نقاط قوت و ضعف هر پلتفرم را پوشش خواهیم داد و درمورد اینکه کدام نوع فروشگاه مناسب ترین است ، برای شما کمک خواهیم کرد تا بهترین تصمیم را برای شما بگیریم.

بیا شروع کنیم.

خریدن

در سال 2004 که تأسیس شد ، Shopify دارای 21٪ سهم در بازار است وقتی به سایت های تجارت الکترونیکی در 1 میلیون Top BuiltWith نگاه می کنید ، که آن را به سختی در جایگاه دوم درست پشت WooCommerce قرار می دهد. در ماه مه 2015 ، برای یک IPO با 17 دلار تقاضای ثبت کرد ، و سهام از آن زمان تاکنون به 372 دلار افزایش یافته است و کلاه بازار 2019 Shopify را با 43 دلار قرار داده است. بیک میلیون بنابراین ، بله ، Shopify طی چند سال گذشته به سرعت در حال رشد بوده و حرکت بسیار زیادی در پس آن دارد.

خرید صفحه اصلی

تمایز دهنده اصلی با Shopify این است که مطلق ترین راهکار را برای راه اندازی فروشگاه آنلاین ارائه می دهد.

در واقع ، شما حتی لازم نیست که در مورد پیدا کردن ارائه دهنده هاست یا نصب هرگونه نرم افزاری نگران باشید – همه این موارد گنجانده شده است. سرویس میزبانی Shopify با کیفیت بالا و شامل پهنای باند نامحدود ، CDN داخلی و پشتیبان گیری خودکار از سایت است. علاوه بر این ، Shopify به روزرسانی و نگهداری نرم افزار اساسی را برای شما انجام می دهد – که این مورد در مورد WooCommerce یا Magento رخ نمی دهد..

این بدان معناست که تمام کاری که شما باید انجام دهید این است که برای ثبت نام در یک حساب کاربری ، انتخاب یک موضوع و شروع به افزودن محصولات – اگرچه در صورت تمایل می توانید یک دامنه دلخواه اضافه کنید (توصیه می شود).

تمام قابلیت های تجارت الکترونیکی لازم از جعبه پشتیبانی می شود ، بنابراین شما لازم نیست یک لحظه به فکر ایجاد یک سبد خرید مطمئن ، ایجاد سیستمی برای پیگیری سفارشات یا اجرای یک دروازه پرداخت باشید..

این موضوع مرا به نکته بعدی می رساند: طراحی فروشگاه شما ، که با انتخاب موضوع شما تعیین می شود. این تم های حرفه ای بسیار شبیه به مضامین وردپرس عمل می کنند: آنها الگویی را برای طراحی و زیبایی شناسی سایت شما و همچنین برخی از ویژگی های پایه ارائه می دهند.

می توانید هر دو موضوع رسمی Shopify و همچنین مضامین توسعه دهندگان شخص ثالث را پیدا کنید. Shopify در حال حاضر 72 تم رسمی ارائه می دهد – هشت موضوع رایگان و 64 گزینه حق بیمه بین 140 تا 180 دلار.

تم امپراتوری Shopify

جزئیات موضوع

اکثر مضامین گزینه های زیادی دارند ، و شما می توانید طراحی سایت خود را با استفاده از رابط کاربری بصری Shopify سفارشی کنید. این بدان معنی است که دیگر نیازی به لمس یک خط کد نیست – اگرچه توسعه دهندگان رایگان هستند با ویرایش مستقیم HTML و CSS ترفندهای سفارشی را انجام دهند.

شایان ذکر است که ، گرچه مضامین در درجه اول برای تجارت الکترونیک ساخته شده اند ، اما از کسانی که به دنبال دست زدن به بازاریابی محتوا هستند ، از قابلیت های بلاگ نویسی نیز پشتیبانی می کنند.

همانند WordPress ، می توانید عملکرد فروشگاه خود را نیز با برنامه ها گسترش دهید. فروشگاه App Shopify شامل هزاران برنامه برای موارد مختلفی از جمله چت زنده ، ارسال خودکار ، تبدیل خودکار ارز ، نرخ حمل و نقل متغیر و نرم افزار حسابداری.

در حالی که برخی از برنامه ها رایگان هستند ، بسیاری از آنها شما را مجبور به پرداخت ماهانه می کنند.

با این وجود یک مورد که دسترسی ندارید ، دسترسی مستقیم به سرور شما برای انعطاف پذیری کامل سفارشی سازی است. Shopify یک راه حل میزبانی شده است ، به این معنی که مانند WooCommerce و Magento به نرم افزار اصلی دسترسی ندارید. اگر نیاز دارید فروشگاه خود را به روشی که نمی توانید با برنامه ها ، HTML / CSS یا مضامین انجام دهید ، سفارشی کنید ، در این صورت می تواند مشکلاتی ایجاد کند.

برای استفاده از Shopify ، باید یکی از سه برنامه خود را ثبت کنید:

 • Basic Shopify ، 29 دلار در ماه – این گزینه no-frills است ، با پرداخت مبادلات آنلاین با 2.9٪ + 30c ثابت می شود.
 • خرید ، 79 دلار در ماه – این طرح شامل پشتیبانی از کارت های هدیه و گزارش های حرفه ای است که هزینه معاملات آنلاین به 2.6٪ + 30c کاهش می یابد.
 • Advanced Shopify ، 299 دلار در ماه – تمام ویژگی های برنامه های دیگر ، به علاوه قابلیت سازنده گزارش پیشرفته و حمل بار حامل در زمان واقعی. هزینه های معاملات آنلاین دوباره به 2.4٪ + 30c کاهش می یابد.

توجه به این نکته ضروری است که هزینه پردازش پرداخت فرض می کنید شما از خدمات رسمی Shopify Payments استفاده می کنید. اگر می خواهید از پردازنده پرداخت خود استفاده کنید (مانند Stripe یا PayPal) ، Shopify مبلغی اضافی را علاوه بر مبلغی که پردازنده پرداخت به آن وارد می کند ، شارژ می کند. این هزینه بسته به برنامه شما از 2٪ تا 0.5٪ متغیر است.

Shopify همچنین برنامه ای با محوریت سازمانی با انعطاف پذیری بیشتر ، به نام Shopify Plus ارائه می دهد ، که حداقل با 2000 دلار در ماه شروع می شود.

اگر می خواهید Shopify را در عمل مشاهده کنید ، می توانید این نمونه های عالی Shopify را بررسی کنید.

خلاصه

Shopify یک پلت فرم تجارت الکترونیکی بسیار کامل است. رابط کاربری آن به اندازه کافی آسان است تا یک مبتدی بتواند با آن آشنا شود اما برای کاربران با تجربه و فروشگاه های بزرگتر تجارت الکترونیکی نیز بسیار قدرتمند است.

قسمت انتهایی همه چیز شما برای اجرای فروشگاه تجارت الکترونیک شما لازم است – این شامل آپلود و دسته بندی محصولات (با پشتیبانی از محصولات نامحدود) ، مشخص کردن ویژگی ها و مدیریت سفارشات است. Shopify همچنین از قابلیت های قدرتمند سئو پشتیبانی می کند و تجزیه و تحلیل داخلی پیشرفته ای دارد.

با پوشش میزبانی ، امنیت و نگهداری خود ، شما می توانید وقت خود را صرف تمرکز بر روی رشد فروشگاه خود کنید و به دلیل سهولت در استفاده از Shopify ، می توانید ساعت ها و نه روزها بیدار شوید و کار کنید..

تنها نکته منفی این سادگی این است که شما نمی توانید 100٪ کد زیربنایی فروشگاه خود را مانند دلخواه خود با Magento یا WooCommerce ویرایش کنید. با این وجود ، اکثر فروشگاه های تجارت الکترونیکی “عادی” احتمالاً با این محدودیت مشکلی را تجربه نمی کنند ، به همین دلیل Shopify بسیار موفق بوده است.

مگنتو

بعد ، ماژنتو داریم. Magento که در سال 2008 تأسیس شد ، قبل از اینکه توسط Adobe در سال 2018 بدست بیاید ، در اطراف مالکان مختلف (از جمله eBay) گزاف گویی کرده است. با این شمار ، قدرت Magento 9٪ of از فروشگاه های تجارت الکترونیکی در میلیون سایت برتر را کسب می کند ، که آن را در جایگاه سوم دور قرار می دهد. Shopify و WooCommerce.

صفحه اصلی Magento

دو روش مختلف برای استفاده از نرم افزار Magento وجود دارد:

 1. شما می توانید نرم افزار رایگان و منبع باز Magento را بر روی میزبان وب خود نصب کنید ، درست مثل این که می توانید WordPress را نصب کنید. به این گفته می شود نسخه جامعه – می توانید آن را از اینجا بارگیری کنید.
 2. شما می توانید برای Magento بپردازید نسخه تجاری, که از 22000 دلار شروع می شود و از آنجا بالا می رود.

از آنجا که Enterprise Edition بسیار گران قیمت است ، ما می خواهیم روی نسخه رایگان جامعه منبع باز و منبع باز تمرکز کنیم.

با Community Community Edition ، شما نسبت به Shopify با یک منحنی یادگیری کاملاً تندتر مواجه خواهید شد – اگر شما یک توسعه دهنده ماهر هستید ، این مشکلی نخواهد بود ، اما اگر مهارت های فنی شما از سطح زیر باشد ، احتمالاً بهتر است به دنبال آن باشید. در جای دیگر.

برای نصب Magento ، باید حساب میزبانی خود را پیدا کنید – ترجیحاً یک متخصص که بتواند نیازهای سنگین منابع یک وب سایت Magento را تأمین کند..

برای تعیین طراحی سایت و افزونه ها برای تقویت کارایی آن (معادل Magento افزونه های WordPress) باید تم ها را نصب کنید. فروشگاه رسمی انتخاب خوبی از تم ها و پسوند ها را ارائه می دهد ، یا می توانید از بازارهای شخص ثالث خریداری کنید.

یک کلمه سریع هشدار: مضامین و برنامه های افزودنی برای Magento می تواند گران باشد ، به خصوص اگر شما به قیمت محصولات WordPress عادت دارید. به عنوان مثال ، معمول است که برنامه های افزودنی یا مضامین با هزینه + 300 $ (البته می توانید گزینه های ارزان تری نیز پیدا کنید)..

موضوع Porto Magento

جزئیات موضوع

اینجاست که شباهت های بین Magento و WordPress پایان می یابد. تفاوت عمده این دو آشکار است: Magento منحصراً یک بستر تجارت الکترونیک است. Magento همچنین کاملاً پیچیده است – به احتمال زیاد برای انجام کارهای ساده حتی نیاز به استخدام یک توسعه دهنده دارید ، مانند نصب برنامه های افزودنی.

با این وجود هسته Magento قدرتمندترین پلتفرم تجارت الکترونیکی است که در آن وجود دارد و دارای یک لیست برجسته از ویژگی های آن است. لیست های بسیار زیادی در اینجا وجود دارد (اگر می خواهید همه آنها را ببینید) به این صفحه نگاهی بیندازید ، اما در اینجا برخی از ویژگی ها / توانایی هایی که به آنها دسترسی دارید:

 • محصولات مرتبط با فروش و فروش متقابل و ایجاد بسته های محصول.
 • صفحات فرود اختصاصی برای هر دسته از محصولات.
 • کدهای کوپن انعطاف پذیر و قوانین قیمت گذاری.
 • تمام فروشگاه های Magento را از یک پنل مدیریت مدیریت کنید.
 • نمایش ویژگی های نامحدود محصول – اندازه ، رنگ ، سبک و غیره.
 • داشبورد حساب اختصاصی برای مشتریان ثبت نام شده.
 • پرداخت یک صفحه.
 • قابلیت لیست آرزو داخلی.
 • بازنویسی آدرس های اینترنتی برای سئو.

این علاوه بر سایر عملکردهای اصلی تجارت الکترونیک – صفحات محصول ، چرخ دستی های خرید ، دروازه پرداخت ، مدیریت سفارش و موارد دیگر – که برای فروشگاه های آنلاین ضروری است. به طور پیش فرض ، دروازه های PayPal و Authorize.net ساخته شده اند ، اما می توانید تعداد بیشتری از افراد را با استفاده از برنامه های افزودنی ادغام کنید.

خلاصه

بدون شک ، Magento قدرتمندترین پلت فرم تجارت الکترونیکی است که در این لیست نمایش داده شده است. استفاده از آن بسیار پیچیده است ، اما بیشتر از ویژگی های پشتیبانی شده ساخته شده است.

اگرچه هسته اصلی در استفاده رایگان است ، بسیاری از غیر توسعه دهندگان برای دستیابی به فروشگاه خود و بدون کمک تلاش می کنند. این می تواند هزینه های قابل توجه توسعه را به قیمت بیافزاید ، و این امر باعث می شود تا Magento برای انجام عملیات کم بودجه محصور شود.

با این حال ، اگر پول دارید ، Magento تمام عملکردی را که یک فروشگاه تجارت الکترونیکی احتمالاً نیاز دارد ، ارائه می دهد. با پشتیبانی از محصولات نامحدود (و متغیرها) ، مطمئنا Magento یکی از انعطاف پذیر ترین و مقیاس پذیر ترین راه حل های تجارت الکترونیک در اطراف است..

WooCommerce

سرانجام ، ما یک راه حل تجارت الکترونیک داریم که همه کاربران وردپرس باید با آن آشنا باشند: WooCommerce. با توجه به اعداد ، WooCommerce محبوب ترین راه برای تهیه فروشگاه تجارت الکترونیک است و 22٪ از بازار را در اختیار دارد ، که آن را کمی بالاتر از Shopify برای مقام اول قرار می دهد..

WooCommerce در ماه مه 2015 توسط Automattic بدست آمد – در معامله ای به ارزش 30 میلیون دلار. اگر شما آشنا نیستید ، Automattic شرکتی است که در پشت WordPress.com قرار دارد و جدیدترین ارزش آن 3 میلیارد دلار است. ما فقط این تعداد را به اشتراک می گذاریم تا نشان دهیم WooCommerce ، مانند سایرین ، منابع یک شرکت میلیارد دلاری را در پشت سر خود دارد.

صفحه اصلی WooCommerce

WooCommerce به جای اینکه یک راه حل همه جانبه باشد (مانند دو سیستم عامل اختصاصی تجارت الکترونیکی که تاکنون نشان داده شده است) در واقع یک افزونه وردپرس است – به این معنی که برای اجرای آن به یک وب سایت دارای وردپرس احتیاج دارید..

مانند نرم افزار اصلی وردپرس ، افزونه اصلی WooCommerce نیز رایگان است ، اگرچه برای ایجاد فروشگاهی فعال به احتمال زیاد شما نیاز به خرید برخی برنامه های افزودنی حق بیمه دارید.

WooCommerce عملکرد تجارت الکترونیکی وب سایت شما را از جعبه خارج می کند. پس از نصب ، شما قادر خواهید بود محصولات خود را در وب سایت خود بارگذاری کنید – از جمله تصاویر ، توضیحات ، قیمت ها ، ویژگی های متغیر و مشخصات – و بازدید کنندگان قادر خواهند بود تا آنها را به سبد خرید خود اضافه کنند و سپس برای پرداخت هزینه به آنها مراجعه کنند..

برای کمک به شما در راه اندازی فروشگاه خود ، WooCommerce از یک جادوگر راه اندازی مناسب استفاده می کند که به شما کمک می کند تا به پردازنده های پرداخت مانند Stripe یا PayPal ، راه اندازی مناطق حمل و نقل و موارد دیگر وصل شوید..

WooCommerce همچنین با ابزارهایی ارائه می شود که به شما کمک می کند به طور خودکار مالیات ها و نرخ حمل و نقل را محاسبه کنید.

همچنین یکی از شهودترین سیستم عامل های تجارت الکترونیک است. کاربران وردپرس درست در خانه احساس خواهند کرد ، زیرا کلیه مدیریت سفارشات از انتهای آشنای WordPress استفاده می شود.

البته یکی از مهمترین عوامل هنگام راه اندازی فروشگاه طراحی سایت شماست. خوشبختانه ، اکثر مضامین وردپرس WooCommerce را خارج از جعبه پشتیبانی می کنند ، همچنین هزاران مضمون اختصاصی WooCommerce را برای هر طاقچه در زیر آفتاب در WordPress.org و مکان های بازار مانند ThemeForest پیدا خواهید کرد:

موضوع WatsCommerce Flatsome

جزئیات موضوع

جایی که WooCommerce واقعاً عالی است ، بازار گسترش است. از آنجا که در WordPress ساخته شده است ، می توانید از افزونه های 50،000 به علاوه در WordPress.org و هزاران گزینه برتر استفاده کنید. علاوه بر این ، به دلیل محبوبیت WooCommerce ، شما همچنین می توانید هزاران افزونه اختصاص داده شده برای گسترش WooCommerce پیدا کنید.

در حقیقت ، اگر در WordPress.org به جستجوی “WooCommerce” بروید ، تقریباً هزاران افزونه رایگان WooCommerce مورد علاقه های ما را پیدا خواهید کرد. و بازار گسترش در وب سایت WooCommerce ویترین های رایگان و حق بیمه 330 به علاوه را نشان می دهد.

برخی از برنامه های افزودنی مورد علاقه من عبارتند از:

 • اشتراک های WooCommerce (199 دلار) – به شما امکان می دهد تا پرداخت های مکرر را از مشتریان جمع کنید.
 • افزودنیهای محصول (49 دلار) – به بازدید کنندگان این امکان را می دهد تا محصولات خود را بیشتر سفارشی کنند (به عنوان مثال حکاکی ها را مشخص کنید).
 • کوپن های هوشمند (99 دلار) – به شما امکان می دهد معاملات تبلیغاتی ایجاد کنید یا حتی گواهی های هدیه ای را به فروشگاه خود ارائه دهید.
 • قیمت گذاری پویا (129 دلار) – به شما امکان می دهد با پیکربندی تعداد نامحدود قیمت “قوانین” از قیمت های انعطاف پذیر و انعطاف پذیر استفاده کنید..
 • رزرو WooCommerce (249 دلار) – به شما امکان می دهد از طریق فروشگاه خود رزرو وقت ملاقات را بپذیرید.

آیا می خواهید ببینید که یک فروشگاه خوب WooCommerce چگونه به نظر می رسد؟ در اینجا چند مثال عالی وجود دارد.

خلاصه

WooCommerce در حال حاضر محبوب ترین راه حل تجارت الکترونیک است ، و مطمئناً یکی از بهترین ها است. WooCommerce با موفقیت پدیده وردپرس تقویت می شود ، به وب مسترها این امکان را می دهد که یک فروشگاه تجارت الکترونیک را به هر وب سایت دارای وردپرس ببندند.

اگر کاربر WordPress هستید ، می توانید یکپارچه با WooCommerce سازگار شوید ، زیرا همه چیز از درون داشبورد استاندارد وردپرس کنترل می شود – از ساخت و شخصی سازی فروشگاه خود گرفته تا اضافه کردن محصولات و دست زدن به سفارشات.

هسته اصلی شاید فاقد قدرت مطلق Magento باشد اما با قابلیت استفاده چشمگیر آن را می سازد. و اگر می خواهید ویژگی های بیشتری اضافه کنید تا آنرا با Magento هماهنگ کنید ، پسوند های زیادی وجود دارد که به شما امکان می دهد.

در اصل ، اگر می خواهید چیزی انعطاف پذیرتر از Shopify باشد ، اما به اندازه Magento نگران کننده نیست ، WooCommerce یک گزینه عالی است.

افکار نهایی

پس از بررسی Shopify ، Magento و WooCommerce ، سوال بزرگ این است: کدام یک را انتخاب کنید?

همانطور که اغلب با این نوع سؤالات پیش می آید ، پاسخ صادقانه این است: این بستگی دارد. در تصمیم گیری در مورد اینکه از کدام پلتفرم تجارت الکترونیکی استفاده کنید ، عوامل زیادی در بازی وجود دارد – مهارت های فنی ، بودجه ، اندازه فروشگاه و ویژگی های مورد نیاز ، فقط چند مورد را نام ببرید. با این حال ، سه سناریو وجود دارد که در آن پاسخ مشخص است.

 • شما مهارت های فنی محدودی دارید ، و به سادگی به دنبال سریعترین راه برای راه اندازی فروشگاه خود با حداقل هیاهو هستید – با Shopify بروید.
 • شما بودجه زیادی برای بازی با آن دارید و به دنبال قدرتمندترین راه حل برای راه اندازی فروشگاهی با اندازه سازمانی هستید – برو با ماژنتو.
 • شما نمی ترسید یاد بگیرید که چگونه کارهایی را برای خود انجام دهید و راه حلی را می خواهید که با تجارت شما رشد کند بدون محدود کردن پتانسیل های آن – با WooCommerce بروید.

اما اگر مرتباً در یکی از این سه گروه قرار نگیرید ، چه می کنید؟ خوب ، شاید من برای نوشتن یک وبلاگ وردپرس مغرضانه باشم ، اما احساس می کنم WooCommerce یک نقطه شروع عالی است. همانطور که در بالا اشاره کردم ، این میانه در بین این دو ابزار دیگر قرار دارد و با استفاده از سهولت در استفاده ، قیمت مناسب و انعطاف پذیری بیشتری نسبت به Shopify ، تا حدودی از بهترین های هر دو جهان را ارائه می دهد..

البته ، من به تنهایی احساس نمی کنم – به یاد داشته باشید که WooCommerce بیشترین سهم بازار را در اختیار دارد ، و Shopify و Magento را هم ضرب و شتم می کند (هر چند Shopify در دم خود محکم است).

هرکسی که از WordPress استفاده می کند ، نباید مشکلی برای تشخیص WooCommerce و راه اندازی یک فروشگاه آنلاین داشته باشد. و هر کس که نشده است؟ خوب ، وردپرس برای استفاده شهودی است و منابع وردپرس به مراتب مفیدتر هستند (البته از جمله WinningWP) نسبت به Shopify یا Magento.

با ویژگی های بسیار جذاب (و تعداد بسیار بیشتری از طریق برنامه های افزودنی) ، هزینه کم و یک منحنی یادگیری کوچک – اگر شک دارید با WooCommerce همراه شوید.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me