WPML ، qTranslate X یا Polylang – سه محبوب ترین افزونه وردپرس چند زبانه در مقایسه با (2020)

معاملات وردپرس


اگر می خواهید مطالب خود را به بیش از یک زبان منتشر کنید ، متداول ترین روش ایجاد یک وب سایت چند زبانه است. همانطور که انتظار دارید ، وردپرس با تعدادی افزونه چند زبانه / ترجمه عالی برای اهداف فوق العاده می تواند به شما کمک کند.

در این مقاله ، به بررسی و مقایسه خواهیم پرداخت: WPML ، qTranslate XT و Polylang – احتمالاً بهترین و مطمئناً محبوب ترین افزونه های ترجمه / وردپرس / چند زبانه در بازار.

در پایان این مقایسه ، شما باید ایده خوبی داشته باشید که چه عواملی در ایجاد یک وب سایت وردپرس با محتوا به زبان های مختلف دخیل است ، و همچنین آنچه از این سه افزونه ارائه کرده است ، چگونگی تفاوت آنها و کدام یک بهترین نیازهای شما را دارد.

بیا شروع کنیم…

سه محبوب ترین افزونه چند زبانه WordPress: WPML ، qTranslate XT و Polylang

قبل از اینکه به جزئیات جزییات بپردازیم ، برای کسانی که هنوز با این افزونه ها آشنا نیستند ، در اینجا اجمالی از هر یک از آنها آمده است:

WPML

مقایسه افزونه های چند زبانه WPML

WPML یک افزونه پریمیوم محبوب برای ایجاد وب سایت های چند زبانه وردپرس است.

اولین مورد WPML است. تقریباً مطمئناً محبوب ترین افزونه تجاری چند زبانه تجاری برای وردپرس ، با بیش از 400000 سایت که از آن استفاده می شود ، WPML قصد دارد تا ساده ترین وظیفه مدیریت نسخه های مختلف زبان مطالب شما را بدون آسیب زدن به ویژگی ها یا عملکردها ساده کند..

WPML یک افزونه بسیار قدرتمند است که می تواند برای نمایش تقریباً تمام جنبه های وب سایت وردپرس شما به زبان های مختلف – از محتوای پست و صفحه گرفته تا متن نمایش داده شده به عنوان بخشی از موضوع وردپرس شما – استفاده شود. WPML همچنین می تواند یک نسخه چند زبانه از محتوای افزونه ها ، قسمت مدیر وردپرس ، ابزارک ها و موارد دیگر را نمایش دهد. بسته به نوع انتخاب مجوز ، شما همچنین قادر خواهید بود نسخه های چند زبانه فروشگاه تجارت الکترونیکی WooCommerce خود را ایجاد و مدیریت کنید.

هنگام استفاده از WPML برای ایجاد یک وب سایت چند زبانه WordPress ، می توانید نسخه های ترجمه شده را خودتان تهیه کنید یا از WPML استفاده کنید تا شما را با خدمات ترجمه یا مترجمان آزاد ارتباط برقرار کند. سپس می توانید این مترجمان را استخدام کنید تا محتوای خود را برای شما تبدیل کنند – همه از درون داشبورد وردپرس خود.

WPML یک گزینه حق بیمه است ، اما با شروع قیمت ها از 29 دلار ، این یک انتخاب بسیار مقرون به صرفه است.

وب سایت رسمی

qTranslate XT

افزونه qTranslate XT WordPress

به دلیل عدم بروزرسانی ، qTranslate X بطور موقت بازنشسته می شود ، اما کد به عنوان qTranslate XT ادامه دارد.

این افزونه رایگان چند زبانه وردپرس قبل از اینکه به qTranslate X تبدیل شود ، به عنوان qTranslate زندگی را آغاز کرد. با این حال qTranslate X سه سال است که بدون بروزرسانی رفته است ، بنابراین دیگر با آخرین نسخه های وردپرس سازگار نیست. به همین دلیل ، تیمی از توسعه دهندگان و کاربران qTranslate X افزونه qTranslate XT را ایجاد کرده اند. با به روزرسانی در کد ، qTranslate XT اکنون با جدیدترین نسخه های WordPress کار می کند و به طور جدی توسط تیم نگهداری می شود.

این بسیار عالی است برای هرکسی که قبلاً از qTranslate X برای وب سایت وردپرس چند زبانه خود استفاده می کند. با این حال ، وضعیت فعلی ایده آل نیست ، به ویژه برای کسانی که شروع به ترجمه سایت و محتوای آن نکرده اند. یک مشکل این است که qTranslate XT هنوز در دایرکتوری رسمی افزونه وردپرس موجود نیست. در عوض ، آن را برای بارگیری از مخزن GitHub در دسترس است. اشکال اصلی این امر اینست که نمی توانید افزونه را مستقیماً از داشبورد وردپرس نصب کنید. با این حال ، همانطور که بعداً در این مقایسه پوشش می دهیم ، نصب آن هنوز هم بسیار ساده است.

افزونه qTranslate X کاملاً رها شده قطعاً با بیش از 100،000 نصب فعال گزینه ای محبوب بود. با این وجود ، نمی توان گفت چند سایت از qTranslate XT استفاده می کنند. در اوج خود ، qTranslate X دارای امتیاز کاربران 4.9 از 5 ستاره بود ، اما اکنون این امتیاز اندکی از 4 ستاره به 4.6 ستاره کاهش یافته است..

پس از فعال شدن در وب سایت وردپرس ، qTranslate XT به شما امکان می دهد نسخه های مختلفی از محتوای خود ایجاد کنید ، هر کدام با استفاده از یک زبان دیگر. پس از وارد کردن نسخه های ترجمه شده از پست ها ، صفحات و مناطق دیگر وب سایت خود ، بازدید کنندگان سایت شما را به زبانی که توسط مرورگر وب سایت آنها تعریف شده است ، تجربه می کنند. همچنین با qTranslate XT ، می توانید سوئیچ ها را به سایت خود اضافه کنید که به بازدید کنندگان شما امکان می دهد دستی را انتخاب کنند که در کدام زبانی نمایش داده شده است.

با نصب یک افزودنی رایگان ، می توانید از qTranslate XT نیز برای ایجاد یک فروشگاه تجارت الکترونیکی چند زبانه با استفاده از WooCommerce استفاده کنید. با این حال ، این افزودنی یا به مدت سه سال نیز به روز نشده است ، و آن را به یک مقدار نامعلوم تبدیل کرده است.

وب سایت رسمی

Polylang (مرور سریع)

تصویر هدر پلاگین Polylang

برای ارتقاء به نسخه Pro می توانید از Polylang به صورت رایگان استفاده کرده یا هزینه بپردازید.

Polylang یکی دیگر از افزونه های محبوب چند زبانه WordPress رایگان است که در بیش از 400000 وب سایت وردپرس مورد استفاده قرار می گیرد. با امتیاز 4.7 از امتیاز کاربر 5 ستاره ، Polylang یکی دیگر از گزینه های محبوب برای هر کسی است که به دنبال یک روش رایگان برای مدیریت محتوا به چند زبان در وب سایت وردپرس خود است.

Polylang تقریباً مانند WPML و qTranslate XT ، امکان ترجمه پست ها ، صفحات ، فهرست های منو ، ابزارک ها و موارد دیگر را ممکن می سازد. همچنین از ایجاد فروشگاه های تجارت الکترونیکی چند زبانه با WooCommerce و یک افزونه حق بیمه پشتیبانی می کند. اگرچه یک افزونه شخص ثالث نیز وجود دارد که به شما امکان می دهد فروشگاه WooCommerce خود را با Polylang ترجمه کنید.

نسخه تجاری Polylang نیز موجود است که می توانید با 99 یورو آن را خریداری کنید. به روزرسانی در Polylang Pro به شما امکان دسترسی به برخی از ویژگی های اضافی ، و شاید مهمتر از همه ، سرویس پشتیبانی برتر را می دهد.

Polylang به عنوان یک افزونه رایگان و پریمیوم نیز موجود است و می تواند گزینه مناسبی برای کسانی باشد که با بودجه شروع به کار می کنند ، اما چه کسی می خواهد پس از اتمام پروژه خود ، گزینه ارتقا به یک افزونه پریمیوم را انتخاب کند..

وب سایت رسمی

چگونه Polylang در برابر WPML و qTranslate XT شکل می گیرد؟ بیایید.

مقایسه ویژگی ها

این افزونه ها ابزارهای پیشرفته ای هستند. در ابتدایی ترین آنها ، می توان از آنها برای انتشار مطالب وبلاگ به چندین زبان استفاده کرد. با این حال ، همانطور که در این مقایسه نشان خواهیم داد ، آنها می توانند کارهای بیشتری از اینها انجام دهند.

راحتی در استفاده

بیایید با سهولت استفاده شروع کنیم – با افزونه حق بیمه WPML.

WPML افزونه Wizard را تنظیم کنید

WPML یک جادوگر تنظیم برای کمک به شما در شروع کار دارد.

با تشکر از جادوگر راه اندازی WPML ، انجام مراحل ساخت وب سایت تک وردپرس چند زبانه شما آسان است. از طریق جادوگر ، می توانید زبان پیش فرض سایت خود را قبل از انتخاب زبان های اضافی که در آن منتشر خواهید شد تنظیم کنید.

گزینه های زبان وب سایت

پس از انتخاب زبانها ، می توانید نحوه تغییر بازدیدکنندگان بین آنها را تعریف کنید.

WPML برای تعریف چگونگی تغییر بازدید کنندگان از زبان ، گزینه هایی از جمله ابزارک پاورقی ، نوار کناری یا ابزارهای منو و تعویض زبان را ساده می کند. همچنین می توانید نحوه ساخت URL های مربوط به نسخه های مختلف زبان خود را انتخاب کنید ، از جمله استفاده از زیر دامنه ها ، فهرست ها یا پارامترهای URL.

تنظیمات تعویض زبان WPML

WPML به شما امکان می دهد تعویض زبان را در پاورقی ، منو یا نوار کناری سایت خود به نمایش بگذارید و نحوه ظاهر را سفارشی کنید.

هنگامی که نوبت به اضافه کردن و مدیریت نسخه های مختلف محتوای شما می رسد ، WPML برخی کنترل ها را به صفحه ویرایشگر WordPress اضافه می کند که یک روش سریع برای تغییر زبان ها و اضافه کردن مطالب ترجمه شده به شما می دهد..

کنترل زبان ویرایشگر WordPress

WPML برای وارد کردن مطالب به چندین زبان ، کنترلهایی را به ویرایشگر WordPress اضافه می کند.

برای آسانتر کردن ترجمه وب سایت خود ، WPML می تواند به سرعت به شما نشان دهد که در کدام مناطق سایت شما نیاز به ترجمه دارد. WPML همچنین به شما امکان می دهد تا ترجمه ها را با تم و افزونه از طریق ناحیه سرور وردپرس خود اضافه کنید ، نه اینکه بخواهید محتوای ترجمه شده را در قالب های فایلهای PO و MO بطور گسترده استفاده کنید.

در حال حرکت از WPML ، بیایید ببینیم که چقدر راحت می توان از افزونه qTranslate XT استفاده کرد.

همانطور که قبلاً نیز اشاره شد ، به دلیل عدم ورود از طرف توسعه دهنده ، qTranslate X اکنون توسط qTranslate XT کنار گذاشته شده است و توسط تیم جدیدی نگهداری می شود. در حال حاضر ، qTranslate XT در دایرکتوری افزونه WordPress وجود ندارد و از مخازن GitHub در دسترس است. این بدان معناست که نمی توانید افزونه را مستقیماً از درون داشبورد وردپرس خود نصب کنید. در عوض ، شما باید پرونده را از GitHub بارگیری کنید ، سپس آن را از طریق داشبورد وردپرس در وب سایت خود بارگذاری کنید. با وجود چند مرحله اضافی ، روند افزودن این افزونه به سایت شما چندان خواستار نیست.

پرونده های افزونه qTranslateX را بارگذاری کنید

افزونه qTranslate XT باید از GitHub بارگیری و سپس در سایت شما بارگذاری شود.

بر خلاف WPML ، هیچ جادوگری تنظیم برای افزونه qTranslate XT وجود ندارد. با این حال ، پس از فعال کردن qTranslate X در وب سایت وردپرس ، پیوندی به راهنمای راه اندازی نمایش داده می شود ، راهی آسان برای آشنایی با نحوه کار این افزونه به شما می دهد..

پیوند qTranslateX به راهنمای راه اندازی

هیچ جادوگری تنظیم وجود ندارد ، و qTranslate XT با جدیدترین نسخه ویرایشگر WordPress کار نمی کند.

همانطور که از تصویر بالا مشاهده می کنید ، qTranslate XT از نسخه فعلی ویرایشگر وردپرس پشتیبانی نمی کند (همچنین با نام گوتنبرگ شناخته می شود). به همین دلیل ، باید با نصب افزونه رایگان Classic Editor به نسخه قبلی ویرایشگر برگردید. Classic Editor از دایرکتوری افزونه WordPress در دسترس است ، بنابراین می توان مستقیماً از داشبورد وردپرس خود نصب کرد. نکته منفی این عدم پشتیبانی این است که شما نمی توانید از ویرایشگر جدید وردپرس برای ایجاد یا انتشار محتوای چند زبانه در سایت خود با qTranslate XT استفاده کنید.

افزونه ویرایشگر کلاسیک

شما باید افزونه Classic Editor را نصب کنید ، زیرا qTranslate XT با جدیدترین نسخه ویرایشگر WordPress کار نمی کند.

شروع کار با qTranslate XT همانند WPML کار ساده ای نیست – عمدتاً به دلیل عدم موفقیت در مراحل اصلی ، و برخلاف WPML ، تنظیمات از زیر منوی تنظیمات سطح بالا در داشبورد وردپرس خود حذف می شوند..

تنظیمات زبان افزونه

همه تنظیمات qTranslate XT را می توان در یک صفحه که با زبانه ها سازمان یافته است ، یافت.

اما ، هنگامی که صفحه کنترل qTranslate XT را پیدا کردید ، درک تنظیمات و گزینه ها ساده است.

این افزونه همچنین ورود به نسخه های مختلف زبان محتوای شما را بسیار آسان می کند. به عنوان مثال ، در صفحه تنظیمات عمومی برای سایت خود ، می توانید به سادگی بر روی دکمه زبان کلیک کرده و سپس محتوای ترجمه شده را برای عنوان سایت و Tagline خود وارد کنید..

عنوان سایت ورودی ترجمه

با کلیک بر روی دکمه زبان می توانید ترجمه ها را برای سایت خود وارد کنید.

اگر این رویکرد جذابیت نداشته باشد ، شما همچنین می توانید از طریق تنظیمات qTranslate XT دکمه های تعویض زبان را در صفحات سرپرست حذف کنید. انجام این کار به شما امکان می دهد با استفاده از برچسب های تعریف زبان ، محتوای چند زبانه را وارد کنید ، اما این روش به عنوان کاربرپسند نیست.

تنظیمات رابط کاربری ویرایشگر

با تشکر از یک به روزرسانی ، مانند WPML ، qTranslate XT اکنون یک دکمه را در ویرایشگر وردپرس نشان می دهد که به شما امکان می دهد محتوا را از یک نسخه زبانی یک پست به دیگری کپی کنید. این بدان معناست که مجبور نیستید مطالب اصلی پست را به خاطر انجام ترجمه یا به خاطر سپردن و چسباندن آن به یاد داشته باشید.

دکمه ویرایشگر را کپی کنید

دکمه Copy From محتوا را از نسخه دیگر زبان شما ارسال می کند تا به شما در انجام ترجمه کمک کند.

برای آسانتر کردن زندگی در هنگام تعیین نیاز به ترجمه ، qTranslate XT خطوط آبی را نشان می دهد تا زمینه هایی را در صفحه ای که باید محتوای ترجمه شده را برجسته کند ، نشان دهد..

زمینه های برجسته خطوط آبی

خطوط آبی زمینه هایی را که ممکن است بخواهید ترجمه کنید برجسته می کند.

متأسفانه qTranslate XT و انواع آن دیگر با افزونه محبوب Yoast SEO کار نمی کنند. تیم qTranslate XT در تلاش است تا پشتیبانی از Yoast SEO و چند افزونه محبوب دیگر را بازیابی کند ، اما در حال حاضر اضافه کردن محتوای چند زبانه برای افزونه Yoast SEO امکان پذیر نیست. این یک اشکال بسیار بزرگ است زیرا می تواند توانایی رتبه بندی محتوای چند زبانه شما در موتورهای جستجوگر مانند Google را کاهش دهد.

آرم پلاگین چند زبانه چند زبانه

Polylang یکی دیگر از افزونه های چند زبانه رایگان برای ترجمه وب سایت های وردپرس است.

مانند qTranslate XT ، Polylang – گزینه رایگان دیگر در این مقایسه افزونه وردپرس چند زبانه – یک راهنمای شروع سریع یا یک جادوگر راه اندازی پیاده روی ندارد. با این حال ، اگر به وب سایت Polylang مراجعه کردید ، مستندی برای کمک به شروع کار پیدا خواهید کرد.

مانند WPML ، Polylang یک مورد از منوی سطح بالا نیز دارد که به راحتی می توانید تنظیمات افزونه را پیدا کنید. از این صفحه ، می توانید زبانهایی را که می خواهید محتوای خود را منتشر کنید ، تعریف کنید.

صفحه اضافه کردن زبانها

Polylang تعریف زبانهای مورد استفاده در سایت را آسان می کند.

هنگامی که تعریف کردید که در کدام زبان منتشر خواهید شد ، می توانید به ترجمه رشته های مورد استفاده در قالب و افزونه های خود بروید. رشته ها به متن نمایش داده شده در وب سایت شما که بخشی از محتوای پست یا صفحه نیست ، و شامل عنوان سایت ، برچسب سایت ، قالب های تاریخ و موارد دیگر می باشد.

ورود به ترجمه های رشته ای

شما می توانید از طریق صفحه رشته ها ترجمه های سایت غیر پست و مرتبط با صفحه مانند عنوان سایت را وارد کنید.

بعد از افزودن ترجمه به متن مورد استفاده وب سایت و مضمون آن ، از جمله ابزارک ها و فهرست ها ، می توانید شروع به ترجمه پست ها و صفحات خود کنید. ایجاد نسخه های زبانی اضافی از یک پست بسیار ساده است.

تعویض زبان ویرایشگر پست Polylang

با استفاده از تعویض کننده می توانید به سرعت به نسخه های زبان دیگر یک پست یا صفحه تغییر دهید.

بر روی پرچم مربوطه در کادر Languages ​​در نوار کناری یا از منوی کشویی در نوار سرپرست کلیک کنید و می توانید به نسخه دیگر پست یا صفحات دسترسی پیدا کنید. متأسفانه ، هیچ راهی برای کپی کردن مطالب از یک نسخه زبان دیگر یک ارسال به دیگری وجود ندارد – یک ویژگی صرفه جویی در زمان که WPML و qTranslate XT هر دو را دارند.

هر دو WPML و qTranslate XT هم یک سوئیچ زبان را به داشبورد وردپرس اضافه می کنند که زبان مورد استفاده در صفحات سرپرست سایت شما را تغییر می دهد. با این حال ، Polylang این ویژگی را ندارد ، بنابراین هیچ راهی سریع برای تغییر زبان از طریق افزونه مورد استفاده در قسمت سرور وب سایت وردپرس شما وجود ندارد.

مدیریت ترجمه

پیگیری اینکه محتوای شما در سایت شما ترجمه شده است ، می تواند به یک سردرد بزرگ تبدیل شود. خوشبختانه بهترین افزونه های چند زبانه WordPress دارای ویژگی هایی هستند که به شما کمک می کنند ترجمه های خود را به طور موثرتری مدیریت کنید.

WPML دارای یک ابزار جستجوی پیشرفته است که پیدا کردن محتوا را که نیاز به توجه دارد آسان می کند. از طریق صفحه مدیریت ترجمه WPML ، می توانید محتوا را مطابق با وضعیت ترجمه آن فیلتر کنید و اسناد را به زبان های خاص پیدا کنید. وضعیت ترجمه ، مانند “کامل” ، “در حال انجام” ، “نیاز به به روزرسانی” ، و “ترجمه نشده” به این معنی است که شما و تیم شما می توانید به سرعت ببینید کدام محتوا نیاز به کار دارد.

مدیریت ترجمه WPML

ابزار مدیریت ترجمه WPML یافتن مطالبی را که باید ترجمه شود آسان می کند.

Polylang و qTranslate XT وقتی به شما کمک می کنند نسخه های زبانی مختلف محتوای خود را دنبال کنید ، کاربر پسند نیستند. برخلاف WPML ، تنها گزینه واقعی شما بررسی ستون Languages ​​است که افزونه ها به صفحه نمایش ها و صفحات در داشبورد سرپرست شما اضافه می کنند..

فیلتر وضعیت ترجمه Polylang

اگرچه Polylang و qTranslate XT ابزاری برای جستجوی وضعیت ترجمه ندارند ، اما یک ستون مفید به صفحات پست ها و صفحات اضافه می کنند.

این رویکرد کارایی دارد ، اما با رشد سایت شما ، پیگیری اینکه کدام محتوا نیاز به ترجمه دارد دشوار است.

هر گزینه در این مقایسه افزونه چند زبانه این امکان را برای شما فراهم می کند که محتوا را از کاربرانی که تاکنون به همه زبان های مختلف پشتیبانی شده توسط سایت شما ترجمه نشده اند مخفی کنید. این می تواند یک راه خوب برای جلوگیری از ناامید کننده بازدیدکنندگانی باشد که منتظرند تا زمانی که ترجمه هنوز انجام نشده است به زبان خود بیابند.

این افزونه های چند زبانه همچنین طیف وسیعی از گزینه ها را در اختیار شما قرار می دهند تا تعیین کنید چگونه سایت شما پیوندهایی را به نسخه های زبانی مختلف مطالب شما ارائه می دهد. کدهای زبان در آدرس های اینترنتی ، زیر دامنه ها ، دامنه های جداگانه یا زیرمجموعه های سایت شما همه گزینه های موجود هستند.

تنظیمات URL نسخه زبان Polylang

WPML ، qTranslate XT و Polylang به شما امکان می دهند فرمت URL های محتوای چند زبانه خود را انتخاب کنید.

خدمات ترجمه

اگر نمی خواهید مطالب را خودتان ترجمه کنید ، ممکن است بخواهید از یک مترجم استفاده کنید. برخی از گزینه های این مقایسه می تواند به شما در یافتن مترجمان و خدمات ترجمه کمک کند.

مدیریت شغل ترجمه WPML

WPML به شما امکان می دهد شغلهایی را از داخل داشبورد وردپرس خود به سرویس های مترجم پشتیبانی شده اختصاص دهید.

WPML به شما امکان می دهد وب سایت خود را با تعدادی از خدمات ترجمه ادغام کنید – همه از طریق داشبورد وردپرس خود. بعد از ایجاد حساب کاربری با خدمات ترجمه پشتیبانی شده ، می توانید شروع به علامت گذاری به محتواهایی کنید که می خواهید ترجمه کنید. سپس می توانید آن مطالب را برای ترجمه ارسال کنید ، همچنین دریافت و پرداخت هزینه انجام شده را از طریق داشبورد وردپرس خود انجام دهید..

تاکنون نویسندگان qTranslate XT هیچ گونه پشتیبانی از همکاری با ارائه دهندگان خدمات ترجمه از طریق وب سایت شما اضافه نکرده اند.

Polylang با افزونه رایگان ترجمه Lingotek ادغام می شود تا روند کار با مترجمان حرفه ای را ساده تر کند. افزونه Lingotek همچنین می تواند ترجمه رایگان ماشین را برای وب سایت ها فراهم کند ، این امکان را به شما می دهد که به طور خودکار محتوای خود را هنگام استفاده از Polylang ترجمه کنید..

کار با پرونده های رسانه ای

اگر زیرنویس تصاویر را در سایت خود نمایش می دهید یا از متن دیگری برای پشتیبانی از پرونده های رسانه ای خود مانند برچسب های alt و توضیحات استفاده می کنید ، پس انتخاب یک افزونه چند زبانه با پشتیبانی مناسب برای فایل های رسانه ای ضروری است..

ترجمه پرونده رسانه ای

این افزونه ها تصاویر مرتبط با زبانی که سایت در آن مشاهده می شود را نشان می دهد.

با فعال کردن ماژول اختیاری WPML Media Translation ، می توانید به راحتی همان پرونده های رسانه ای مانند تصاویر را در تمام نسخه های مختلف زبان یک قطعه محتوا نمایش دهید. سپس می توانید زیرنویس تصاویر و سایر متن فایل رسانه را به همان زبان بقیه مقاله اضافه کنید. این امر بدون کپی کردن پرونده های رسانه صورت می گیرد. اگر قبلاً فایلهای رسانه ای را به سایت خود اضافه کرده اید ، فعال کردن ماژول ترجمه رسانه WPML این امکان را به شما می دهد که اطلاعات پرونده را برای محتوای موجود کپی کنید ، باعث صرفه جویی در وقت و فضای سرور می شوید..

وقتی می توان ترجمه اطلاعات پرونده رسانه را ترجمه کرد ، qTranslate XT در رویکرد آن چندان پیچیده نیست. با این وجود ، می توانید همان تصویر یا نوع دیگری از پرونده رسانه را به نسخه های مختلف زبان یک پست اضافه کنید ، و سپس توضیحات فردی و سایر اطلاعات را در هر بار استفاده ارائه دهید. مانند WPML ، این اتفاق بدون کپی کردن پرونده ها در کتابخانه رسانه شما صورت می گیرد.

ترجمه چند رسانه ای Polylang

این افزونه ها به شما امکان می دهند ترجمه هایی را برای شرح تصاویر ، متن alt و سایر اطلاعات پرونده فراهم کنید.

Polylang دارای یک ماژول رسانه ای اختیاری است که می توان آن را فعال کرد تا گزینه های بیشتری را برای رسیدگی به تصاویر و سایر پرونده های رسانه ای به شما ارائه دهد. بار دیگر ، هنگام ترجمه اطلاعات پرونده رسانه ها ، فایل ها کپی نمی شوند. در عوض ، عنوان ، توضیحات و متن جایگزین رسانه چند زبانه برای هر پرونده ذخیره می شود و سپس در سایت شما نمایش داده می شود.

تعداد زبانهایی که پشتیبانی می شوند

از کادر خارج ، WPML شامل 64 زبان پشتیبانی می کند. اما ، به لطف ویرایشگر زبان WPML ، اضافه کردن زبانهای اضافی یا ایجاد انواع زبان مانند اسپانیایی کانادایی یا اسپانیایی مکزیکی نسبتاً ساده است.

با qTranslate XT ، شما 33 زبان را به صورت پیش فرض با آنها کار می کنید ، اما شما آزاد هستید که خود زبانهای اضافی را به سایت خود اضافه کنید.

Polylang شامل پشتیبانی بیش از صد زبان است ، اما ، همانطور که در مورد WPML و qTranslate XT وجود دارد ، می توانید هر تعداد زبان اضافی را که لازم دارید نصب یا ایجاد کنید..

گزینه های تغییر زبان

تعویض زبان ویجت Polylang

همه این افزونه ها چندین گزینه برای نمایش تعویض زبان ، از جمله ویجت به شما می دهند.

هنگامی که نوبت به نمایش نسخه های ترجمه شده از محتوای شما به بازدید کنندگان می رسد ، هر سه افزونه این امکان را به شما می دهند که یک تعویض زبان در قسمت جلوی سایت خود نشان دهید. این افزونه ها همچنین می توانند زبان مرورگر بازدید کننده را تشخیص دهند و سپس محتوای سایت شما را به زبان مربوطه نمایش دهند (در صورت وجود).

موضوع و ترجمه متن افزونه

اگر هر یک از مضامین یا افزونه هایی که استفاده می کنید ، فایلهای .MO مخصوص زبانهای پشتیبانی شده توسط سایت شما دارند ، این ترجمه ها همیشه با این افزونه ها نمایش داده می شوند. اگر آن پرونده ها برای زبانهایی که منتشر می کنید موجود نیست ، WPML ، Polylang و qTranslate XT این امکان را به شما می دهند که ترجمه های خود را برای هر مضمون یا افزونه ای که استفاده می کنید ارائه دهید..

افزونه qTranslate XT همچنین از یکپارچگی با مضامین شخص ثالث و افزونه های خارج از جعبه پشتیبانی می کند. با این حال ، اگر پیکربندی سایت شما پشتیبانی نمی شود ، فرایند ترجمه متنی که توسط موضوع و افزونه های شما نمایش داده می شود کاملاً مفید باشد. برای درک بهتر اینکه آیا می توانید این کار را در سایت خود انجام دهید ، می توانید جزئیات کامل را در راهنمای ادغام پیدا کنید.

Polylang با استفاده از افزونه Poedit و افزونه Loco Translate از شما برای ترجمه متن و افزونه متن پشتیبانی می کند.

با WPML ، ترجمه متن و افزونه وب سایت شما از ویژگی String ترجمه مراقبت می کند. WPML پس از جستجوی تمام موضوع های قابل ترجمه و محتوای افزونه در وب سایت خود ، نتایج را نمایش داده و به شما امکان می دهد محتوای جایگزین را اضافه کنید.

پشتیبانی تجارت الکترونیکی

پشتیبانی WPC WooCommerce پشتیبانی از چند زبانه محصول

WPML احتمالاً جامع ترین پشتیبانی را برای ایجاد فروشگاه تجارت الکترونیکی چند زبانه با وردپرس و WooCommerce دارد.

اگر می خواهید یک فروشگاه تجارت الکترونیکی چند زبانه ایجاد کنید ، این افزونه ها می توانند کمک کنند. اگرچه ، افزونه رایگان برای ادغام WooCommerce و qTranslate X ، مانند افزونه qTranslate X وجود دارد ، این برنامه افزودنی به مدت سه سال به روز نشده است.

اگر می خواهید از Polylang برای ایجاد یک فروشگاه تجارت الکترونیک چند زبانه استفاده کنید ، باید به حق بیمه Polylang Pro ارتقا دهید یا افزودنی Polylang for WooCommerce را خریداری کنید.

مجوز با قیمت بالاتر WPML CMS شامل پشتیبانی کامل برای ترجمه کلیه جنبه های فروشگاه اینترنتی WooCommerce شما با قیمت 79 دلار است. همچنین افزونه چند زبانه WooCommerce شخص ثالث رایگان برای WPML در دسترس است ، اگرچه بررسی های ترکیبی از کاربران دارد.

اسناد و پشتیبانی

یکی از مزایای انتخاب افزونه وردپرس پریمیوم یا تجاری نسبت به یک گزینه رایگان ، سطح بالاتری از پشتیبانی کاربر است که به آن دسترسی پیدا می کنید – و WPML نیز از این قاعده مستثنا نیست. خرید این افزونه به شما امکان دسترسی به میز پشتیبانی آن را می دهد که شش روز در هفته ، 19 ساعت در روز سرقت می شود و پشتیبانی از آن به 9 زبان ارائه می شود. مستندات آنلاین WPML بسیار مفصل است و روش استفاده از افزونه را به روشنی توضیح می دهد.

می توانید اسناد مربوط به qTranslate XT را در وب سایت افزونه بیابید ، اما هنوز مشخص نیست که بیشتر این بخش به عنوان qTranslate XT همچنان مرتبط خواهد بود. به طور کلی ، این اسناد به اندازه اسناد آنلاین WPML مناسب و کاربرپسند نیست.

همچنین ، از آنجا که qTranslate X به طور موقت رها شده است ، کاربران دیگر از طریق انجمن های افزونه WordPress Plugin Directory پشتیبانی از توسعه دهندگان دریافت نمی کنند. با تیمی که روی نسخه بعدی این افزونه qTranslate XT کار کرده است ، می توان از طریق حضور آنها در GitHub با آنها تماس گرفت.

نسخه رایگان Polylang از طریق تالار گفتگو در افزونه WordPress از طرف توسعه دهندگان پشتیبانی نمی شود ، اگرچه می توانید سوالات انجمن کاربر را در آنجا سؤال کنید. برای کمک به سازندگان افزونه ، باید واجد شرایط برای پشتیبانی از نسخه Pro باشید. مانند WPML ، مقدار خوبی از اسناد آنلاین برای Polylang در دسترس است.

افکار نهایی

به طور کلی ، هر یک از این سه افزونه کار بسیار خوبی را برای شما ایجاد می کند تا بتوانید یک وب سایت چند زبانه وردپرس ایجاد کنید *.

در گذشته ، WPML ، qTranslate X و Polylang همه گزینه های خوبی بودند. با این حال ، به دلیل عدم به روزرسانی در مورد qTranslate X ، حتی با در نظر گرفتن qTranslate XT جدید ، اکنون فقط دو افزونه وجود دارد که می توانید هنگام ایجاد یک وب سایت چند منظوره وردپرس در نظر بگیرید و آن ها WPML و Polylang هستند..

این بسیار خوب است که ببینید جامعه qTranslate X در به روز کردن این افزونه کار کرده است – به ویژه برای کسانی که قبلاً از آن استفاده می کنند. با این حال ، اگر هنوز ترجمه وب سایت وردپرس خود را شروع نکرده اید ، مطمئناً بهتر است که نصب qTranslate XT را متوقف کنید ، به خصوص اگر می خواهید از به روزرسانی های اخیر به ویرایشگر وردپرس استفاده کنید.

وقتی نوبت به انتخاب بین WPML و Polylang می رسد ، هر دو افزونه تعداد زیادی زبان را پشتیبانی می کنند و به شما امکان می دهند فایل های زبان اضافی را برای گسترش گزینه های خود بارگذاری کنید. هر افزونه می تواند زبان مرورگر بازدید کننده شما را تشخیص دهد و به طور خودکار محتوای شما را به آن زبان نمایش دهد (مشروط بر اینکه قبلاً محتوای خود را به آن زبان ترجمه کرده باشید). آنها همچنین به شما امکان نمایش تعویض زبان در قسمت جلوی سایت خود را می دهند.

این افزونه های چند زبانه به روش های کمی متفاوت کار می کنند و سطوح مختلف عملکردی را ارائه می دهند. با این حال ، به طور کلی ، نتیجه نهایی یکسان است. اگر به طور صحیح تنظیم شود ، به بازدید کنندگان شما اجازه می دهند محتوای شما را به زبان های ترجمه شده مشاهده کنند.

وقتی صحبت از پیشنهاد یک افزونه می شود ، WPML به طور کلی استفاده از آن راحت تر از رقابت است و قدرتمندترین گزینه است. این واقعیت که شما به عنوان بخشی از خرید خود به پشتیبانی ایمیل دسترسی پیدا می کنید ، در صورت بروز هرگونه مشکلی ، این امر را به گزینه های پیشنهادی برای سایت های مهم ، پروژه های پیچیده تر یا کسانی که ترجیح می دهند به کسی مراجعه کنند ، تبدیل کرده است. با شروع قیمت ها از 29 دلار ، این گزینه برای بسیاری از خوانندگان گزینه ارجح خواهد بود.

اگر نیازی به ویژگی ها و قابلیت های اضافی یا دسترسی به پشتیبانی حق بیمه ندارید ، گزینه Polylang یک گزینه رایگان خوب است. یکی از جنبه های جذاب Polylang این است که شما می توانید به صورت رایگان ترجمه سایت خود را شروع کنید ، با این گزینه که به منظور ارتقاء نیازهای خود ، گزینه ارتقا به نسخه Pro را برای باز کردن ویژگی های اضافی و دسترسی به کانال های پشتیبانی ، به دست می آورید. با این حال ، با 99 یورو (حدود 110 دلار) ، این ارزان ترین روش برای مقایسه با گزینه کاملاً زوج WPML 79 $ چند زبانه است.

خلاصه اینکه ، اگر بودجه دارید ، WPML احتمالاً بهترین شرط بندی شما خواهد بود. از ویژگی های بیشتری برخوردار است و قیمت شامل دسترسی به تیم پشتیبانی می شود. با این حال ، اگر به دنبال یک افزونه رایگان چند زبانه هستید ، Polylang گزینه خوبی است. متأسفانه ، به دلیل آینده ای نامشخص ، توصیه نمی شود qTranslate X یا XT را هم اکنون بفرستید.

* توجه: به دلیل اضافه شدن ردپای و وزن احتمالی ، هر افزونه ای با هزاران پست / صفحه به وب سایت اضافه خواهد شد ، اگر به دنبال ایجاد یک وب سایت با اندازه چند زبانه هستید ، حتماً قبل از پرش ، کمی تحقیق اضافی انجام دهید..

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map