LearnDash Review – بهترین افزونه LMS برای وردپرس؟

معاملات وردپرس


LearnDash یکی از شناخته شده ترین و مورد توجه ترین افزونه های سازنده دوره آنلاین برای وردپرس است. در حقیقت ، این گزارش توسط شرکت های Fortune 500 ، دانشگاه های بزرگ و سازمان های آموزشی و کارآفرینانی که محتوای یادگیری را بصورت آنلاین منتشر می کنند ، استفاده شده است.

اما ، اگرچه روشن است که LearnDash یک افزونه توانمند eLearning است ، آیا برای پروژه شما مناسب است?

این سؤالی است که این بررسی به شما کمک می کند تا پاسخ دهید. از این گذشته ، LearnDash یک افزونه ارزان نیست و گزینه های دیگری نیز در آنجا وجود دارد.

پس از اتمام خواندن این بررسی ، می دانید که آیا این افزونه دارای ویژگی های مورد نیاز شما است ، در بودجه شما است و شاید مهمتر از همه ابزاری باشد که بتوانید از آن استفاده کنید.

شروع کنیم…

چه کسی برای LearnDash استفاده می کند?

LearnDash به هرکسی که می خواهد دوره ها را به صورت آنلاین منتشر کند – صرف نظر از این که آیا آنها می خواهند چند منبع آموزشی را به یک وب سایت موجود در وردپرس اضافه کنند ، یا ایجاد یک پلت فرم یادگیری الکترونیکی یا سیستم مدیریت یادگیری (LMS) خود را هدف قرار دهند..

بررسی LearnDash

پس از نصب افزونه LearnDash در وب سایت وردپرس ، می توانید دوره هایی ، دروس و آزمونها را برای آموزش و ارزیابی کاربران خود ایجاد کنید. بر اساس معیارهای سفارشی ، گواهینامه هایی به کاربران شما اعطا می شود ، در حالی که ابزارهای گزارش دهی بینشی از نحوه پیشرفت دانش آموزان شما ارائه می دهند.

این امکان را برای شما فراهم می کند که کاربران خود را برای دسترسی به دوره های خود از چند طریق هزینه پرداخت کنید. همچنین یک کتابخانه از افزودنیهای رسمی و شخص ثالث وجود دارد ، و همچنین گزینه های زیادی برای ادغام وجود دارد که به شما امکان می دهد LearnDash را با سایر افزونه ها و خدمات ترکیب کنید تا یک بستر یادگیری آنلاین حتی قدرتمندتر ایجاد کنید.

افزودنیهای LearnDash

LearnDash را می توان با افزودنیهای رایگان و پولی آن افزایش داد.

در حقیقت ، لیست ویژگیهای LearnDash آنقدر طولانی است و گزینه ها آنقدر متفاوت هستند که احتمال استفاده از این افزونه ممکن است بسیار زیاد شود. با این حال ، همانطور که بعداً در این بررسی خواهیم دید ، سازندگان افزونه برای ساده کردن تجربه کاربر تا حد ممکن کار خوبی را انجام داده اند ، در حالی که هنوز هم اطمینان دارند که کاربران قدرت می توانند دوره های مورد نیاز خود را ایجاد کنند. اگر می خواهید ببینید دیگران چگونه از این افزونه استفاده می کنند ، می توانید برخی از مطالعات موردی را در وب سایت LearnDash مشاهده کنید.

ما بعداً در این بررسی ، تم و سازگاری افزونه ها را با جزئیات بیشتر پوشش خواهیم داد ، اما در صورت تعجب شما ، LearnDash باید با بسیاری از بهترین افزونه های وردپرس و همه مضامین خوب کدگذاری شده کار کند. به همین دلیل ، باید متناسب با وب سایت موجود شما باشد. اگر سایت خود را هنوز راه اندازی نکرده اید ، LearnDash با یک موضوع با کیفیت بالا ارائه می شود که برای این افزونه بهینه شده است.

بنابراین ، اکنون شما یک بررسی کلی از آنچه این افزونه می تواند انجام دهد و چه کسی برای این کار است ، دارید ، اجازه دهید نگاهی به برخی از بهترین ویژگی ها و اشکالات اصلی آن بیندازیم.

بهترین ویژگی های LearnDash

نمایش لیست دوره

LearnDash به شما امکان می دهد تا دوره های زیادی را که می خواهید در وب سایت وردپرس خود منتشر کنید.

قبل از اینکه تجربه کاربری این افزونه را بررسی کنیم ، برای کمک به شما در تصمیم گیری در مورد این ابزاری که می توانید از آن استفاده کنید ، در اینجا برخی از جالب ترین و مفیدترین ویژگی های LearnDash آورده شده است ، و در ادامه موارد جانبی را که باید قبل از ساخت در نظر بگیرید در اینجا آورده شده است. یک تصمیم.

دوره های آنلاین نامحدود ایجاد کنید

از آنجا که هدف اصلی LearnDash ایجاد دوره های آنلاین برای وب سایت های وردپرس است ، بسیار جالب است که ببینید می توانید هر چه بیشتر دوره های آموزشی را دوست دارید منتشر کنید. هیچ محدودیتی در تعداد دروس و آزمونها که می توانید به دوره های خود اضافه کنید وجود ندارد.

سازنده دوره آموزش و کشیدن LearnDash

برای سازماندهی محتوای دوره خود می توانید از رابط کشیدن و رها کردن استفاده کنید.

با تشکر از یک به روزرسانی اخیر ، سازنده دوره LearnDash به روزرسانی شده است و رابط جدید کشیدن و رها کردن کار ساده ای را برای ساده کردن روند ایجاد دوره ها و ساخت آنها انجام می دهد.

داشتن یک نمای کلی از اجزای یک دوره ، با امکان جابجایی سریع دروس و آزمونها به مکانهای جدید ، باعث می شود تا کاربر نسبت به برخی دیگر از افزونه ها و راه حل های LMS موجود در آنجا بسیار بصری تر باشد. می توانید با دسترسی به نسخه ی نمایشی آنلاین LearnDash ، دوره ها و مطالب دیگر را چگونه منتشر کنید.

ثروت تنظیمات و کنترل ها

اگرچه شما می توانید با استفاده از تنظیمات پیش فرض به سرعت ساختار را برای یک دوره ایجاد کنید ، وقتی شروع به کاوش در گزینه های هر ویژگی می کنید ، LearnDash واقعاً به خود اختصاص می یابد.

با کنترل هایی که می تواند افرادی که می توانند به دوره های شما دسترسی پیدا کنند ، خواه یک دوره از پیش شرط ها و در دسترس بودن محتوای دوره برای نامگذاری معدود موارد باشد ، جای تعجب دارد که چقدر کنترل شما با این افزونه.

هزینه دسترسی به دوره ها را شارژ کنید

اگر می خواهید از دوره های آنلاین خود درآمد کسب کنید ، LearnDash با PayPal از کادر خارج می شود تا مجموعه های پرداخت را از طریق وب سایت خود فعال کنید. در گذشته فقط هزینه یک بار برای دسترسی به دوره شارژ می شد ، اما LearnDash اکنون از پرداخت های مکرر نیز پشتیبانی می کند.

دوره آموزشی پرداخت شده LearnDash

می توانید با LearnDash به دوره های آموزشی دسترسی داشته باشید.

در حالی که قابلیت پرداخت اصلی LearnDash می تواند برای اکثر کاربران کافی باشد ، برای کسانی که خواستار آنها بیشتر است ، این افزونه با بهترین راه حل های تجارت الکترونیکی برای وردپرس از جمله WooCommerce و Easy Digital Downloads ادغام می شود..

سایر برنامه های افزودنی به شما امکان می دهد از Stripe به عنوان پردازنده پرداخت خود به جای PayPal استفاده کرده و LearnDash را با افزونه های عضویت مانند MemberPress ادغام کنید تا کنترل بیشتری بر دسترسی کاربر به دوره های خود داشته باشید. علاوه بر کمک به جمع آوری پرداخت و دسترسی کاربر ، افزونه های رایگان و پرداختی کار بسیار خوبی را در جهت ارتقاء قابلیت های قابل توجه در حال حاضر LearnDash انجام می دهند.

ابزارهای گزارش دهی و مدیریت قدرتمند

ایجاد محتوای یادگیری فقط بخشی از اجرای یک دوره موفق آنلاین است. همچنین باید بتوانید کاربران خود را مدیریت کنید و درک کنید که چگونه آنها با سایت شما تعامل دارند.

LearnDash ویژگی های مفیدی در این زمینه دارد که هم به توانمندسازی کاربران شما کمک می کند و هم نقش شما به عنوان سرپرست دوره را ساده تر می کند.

برای مبتدیان ، کاربران وارد شده می توانند نمایه های خود را در قسمت جلوی وب سایت شما مشاهده کنند. آنها می توانند مشاهده کنند که چه تعداد دوره در دسترس برای آنها ، چه تعداد از آنها گرفته شده است و جزئیات دیگری درباره پیشرفت آنها ، از طریق یک درگاه با دسترسی آسان.

ابزارهای گزارش همچنین به مدیران اجازه می دهد تا فعالیتهای کاربران شخصی را به سرعت مشاهده کنند ، از جمله اینکه مدت زمانی که در یک دوره گذرانده اند ، نحوه انجام آنها در آزمونها و پیشرفت کلی آنها از طریق محتوایی که در دسترس آنهاست.

شایان ذکر است که بیشتر ویژگی های گزارش از طریق ماژول ProPanel ارائه شده است که در دو گزینه مجوز برتر وجود دارد ، اما نه برنامه سطح ورود.

LearnDash همچنین توانایی ارسال اعلان های ایمیل را بر اساس محرک های خاص دارد و به خودکارسازی برخی از وظایف مربوط به اجرای دوره های آنلاین کمک می کند. برخی از نمونه های این محرک ها عبارتند از: هنگامی که محتوای جدید در دسترس کاربران است؛ اگر دسترسی به یک دوره به پایان رسیده باشد. و اگر کاربر برای مدت معینی وارد سیستم نشده باشد.

مستندات کاربر مفید

تمام این کارکردهای مفید با هزینه ای همراه هستند ، و این زمان لازم برای درک واقعی این افزونه و استفاده بیشتر از آن است.

خوشبختانه ، LearnDash با اسناد آنلاین زیادی همراه است تا بتواند در شروع کار کمک کند و سپس درک بهتری از نحوه کار این افزونه و کارهایی که می توانید با آن انجام دهید توسعه دهید..

گروه فیس بوک LearnDash

کاربران LearnDash می توانند نکات و توصیه هایی را در گروه Facebook به اشتراک بگذارند.

علاوه بر محتوای آموزشی موجود در وب سایت LearnDash ، این افزونه برخی از فیلم های آموزشی مفید را در داشبورد وردپرس شما قرار می دهد تا در شروع کار به شما کمک کند. همچنین یک گروه فیس بوک برای کاربران LearnDash وجود دارد که اعضای آن می توانند در مورد بهترین شیوه ها صحبت کرده و نکات را به اشتراک بگذارند.

اشکالاتی در LearnDash

LearnDash بدون شک دارای چندین ویژگی عالی است که به شما در ایجاد دوره ها و ایجاد یک بستر یادگیری آنلاین با وردپرس کمک می کند. با این حال ، افزونه بدون اشکالاتی ندارد. بنابراین ، با توجه به این نکته ، برخی از دلایلی را که ممکن است LearnDash ممکن است پلاگین مناسب LMS برای شما نباشد ، بررسی نمی کنیم.

چیزهای زیادی برای دستیابی به آنها وجود دارد

یکی از بزرگترین نقاط قوت LearnDash نیز می تواند یکی از بزرگترین نقاط ضعف آن باشد و لیست طولانی از ویژگی های آن است. اگر به دنبال قدرتمندترین افزونه eLearning برای WordPress هستید ، پس LearnDash با بهترین ها در آنجا قرار دارد. با این حال ، اگر نیازهای شما متوسط ​​تر باشد ، می توانید متوجه شوید که LearnDash برای پروژه شما بیش از حد است.

در حالی که شما فقط می توانید از ویژگی های مورد نیاز خود چشم پوشی کنید ، با LearnDash به این راحتی نیست. همانطور که در بخش بعدی این بررسی مشاهده خواهید کرد – جایی که ما از طریق تجربه کاربر LearnDash عبور می کنیم – تقریباً در هر مرحله از راه تنظیمات و گزینه های زیادی وجود دارد. بنابراین ، اگر فقط می خواهید یک مسابقه ساده ایجاد کنید ، به عنوان مثال ، ممکن است خودتان را با انواع مختلف آزمونهایی که می توانید ایجاد کنید ، پریشان یا حتی گیج شوید ، در کنار تمام تنظیمات و گزینه هایی که با آنها پیش رو دارید.

خوب است بدانید که برخی عملکردها ، مانند ادغام با سایر افزونه ها ، برای افزودنی ها ارسال شده است ، و آنها را فقط برای کسانی که در واقع به آنها احتیاج دارند قابل دسترسی است. با این حال ، افزونه اصلی هنوز هم دارای عملکردهای زیادی است که می تواند برای بعضی از آنها بسیار زیاد باشد.

اگر به یکی از قدرتمندترین ابزارهای LMS اطراف خود نیاز دارید ، این خطرات منحنی یادگیری زیاد و شیب دار هزینه هایی هستند که احتمالاً باید برای پرداخت آن آماده باشید. اما ، اگر به همه چیزهایی که LearnDash قادر به آن است ، نیازی ندارید ، ممکن است متوجه شوید که دامنه این افزونه برای اجرای آن خیلی زیاد است. بعداً در این بررسی ، به بررسی برخی از افزونه های جایگزین موجود می پردازیم.

قوی ترین ویژگی های گزارشگری عدم وجود برنامه ورود به سطح

همانطور که قبلاً نیز اشاره شد ، یکی از دلایل انتخاب LearnDash ویژگی های گزارشگری قدرتمند است که بینش و وب سایت شما بینش خوبی را در اختیار شما و کاربران قرار می دهد. با تشکر از این ، صاحبان سایت و سازندگان دوره می توانند چگونگی دستیابی به محتوای آنها را ببینند ، در حالی که دانشجویان دید خوبی از پیشرفت خود دارند.

با این وجود ، قدرتمندترین ویژگی های گزارش دهی از طریق ProPanel موجود است ، که فقط در برنامه های Plus و Pro موجود است ، و نه گزینه ورودی پایین تر با قیمت پایین. بنابراین ، اگر به دسترسی به این نوع عملکرد گزارشگری نیاز دارید ، باید بیشتر از آنچه برنامه ریزی کرده اید هزینه کنید ، که ما را به اشکال بعدی LearnDash تبدیل می کند ….

LearnDash ارزان نیست

در زمان نگارش ، قیمت LearnDash از 159 دلار برای برنامه سطح ورود به 329 دلار برای بسته برتر ، که شامل تمام ویژگی ها و مجوز 25 سایت است..

LearnDash یک لیست از ویژگی های طولانی دارد ، اما با این وجود ، این قیمت بسیار بالایی برای یک افزونه وردپرس وجود دارد ، و گزینه های ارزانتری مانند LifterLMS ، و افزونه های freemium LearnPress و Sensei نیز وجود دارد. اگرچه ، همانطور که بعداً خواهیم دید ، برخی از افزودنیهای این افزونه ها می توانند به طرز حیرت انگیزی گران باشند.

از طرف دیگر ، در مقایسه با خدمات میزبانی شده مانند Teachable ، با برنامه هایی که از 29 دلار در ماه شروع می شود ، قیمت LearnDash به طور غیر منطقی زیاد نیست. فقط این است که اگر به اکثر ویژگی های آن احتیاج ندارید ، یا رابط کاربری به خوبی طراحی شده اولویت اصلی نیست ، ممکن است یکی از گزینه های دیگر ارزش بهتری پیدا کنید. ما به زودی به افزونه های LMS خواهیم پرداخت و برای برخی از خوانندگان ، مطمئناً ارزش ارزیابی آنها را دارند.

وقتی تصمیم می گیرید که این اشکالات مربوط به شما باشد ، توصیه می شود که قیمت افزونه را در نظر بگیرید ، همچنین اینکه آیا آمادگی سرمایه گذاری زمان لازم برای درک نحوه کار LearnDash را دارید ، و از این طریق بیشترین بهره را ببرید. آی تی.

امیدوارم ، شما اکنون درک خوبی از آنچه LearnDash می تواند انجام دهد و آیا این یک انتخاب مناسب برای پروژه شما خواهد بود. اکنون ، اجازه دهید نگاهی به تجربه کاربر بیندازیم.

بررسی تجربه کاربر LearnDash

برای اینکه ایده ای از نحوه یادگیری کاربر پسند را یادآوری کنیم ، این بخش از بررسی ما شما را در طی مراحل ایجاد یک دوره اصلی آنلاین با افزونه و نشان دادن عملکرد و قابلیت استفاده آن قرار می دهد..

شروع به کار با LearnDash

برای کمک به شما برای شروع کار با LearnDash ، پس از فعال شدن افزونه در سایت خود ، پیوندی به یک mini boot camp نمایش داده می شود.

Bootcamp LearnDash

LearnDash راهنماهای ویدئویی را در داشبورد وردپرس خود نمایش می دهد تا در شروع کار به شما کمک کند.

اگرچه کاملاً از نوع جادوگرهای تنظیم کننده شما با افزونه هایی مانند WooCommerce نیست ، که شما را در مراحل اصلی پیکربندی افزونه و ایجاد اولین دوره شما طی می کند ، یک سری از راهنماهای ویدیویی وجود دارد که ویژگی های اصلی LearnDash را پوشش می دهد. پیوند به بخشهای مربوط به مستندات آنلاین.

راهنمای فیلم LearnDash

اردوگاه راه انداز LearnDash شامل آموزش های ویدیویی است که ویژگی های اصلی این افزونه را پوشش می دهد.

پس از خرید این افزونه ، شما نیز با پیوندهایی به گروه LearnDash Facebook و کانال YouTube یک ایمیل خوش آمدید برای شما ارسال می کنید. یک راهنمای شروع نیز وجود دارد ، با اطلاعاتی برای هر کسی که در WordPress تازگی داشته باشد ، موضوعاتی مانند انتخاب موضوع و یافتن میزبانی مناسب را پوشش می دهد.

همانطور که می خواهیم ببینیم ، تنظیمات و گزینه های LearnDash بسیار مفصل هستند ، بنابراین بهتر است قبل از ایجاد یک دوره ، زمان تماشای این فیلم ها را صرف کنید.

ایجاد یک دوره

همانطور که قبلاً نیز گفته شد ، پس از بروزرسانی اخیر ، سازنده دوره کاملاً دوباره طراحی شده است تا آن را قدرتمندتر و کاربر پسند تر کند. به عنوان بخشی از این به روزرسانی ، اکنون می توانید از آخرین نسخه ویرایشگر وردپرس استفاده کنید تا توضیحات مربوط به دوره خود را ایجاد کرده و هرگونه برچسب و دسته بندی را تنظیم کنید.

صفحه دوره را ایجاد کنید

رابط کاربری LearnDash اخیراً برای بهبود تجربه کاربر به روز شده است.

پس از ایجاد دوره ، درسها و آزمونهای موجود می تواند از طریق سازنده LearnDash به آن اضافه شود. با تشکر از رابط کشیدن و رها کردن سازنده ، می توانید به سادگی دروس را از نوار کناری به ساختار دوره منتقل کنید.

سازنده دوره جدید LearnDash

سازنده دوره LearnDash به شما امکان می دهد دوره خود را از طریق یک رابط کشیدن و کشیدن ایجاد کنید.

اگر این اولین دوره شما باشد ، شما احتمالاً هنوز هیچ درسی ایجاد نکرده اید. با این حال ، این یک مشکل نیست ، زیرا می توانید به سرعت دروس جدید را از طریق سازنده دوره ایجاد کنید و محتوا را بعداً اضافه کنید. با انجام این کار به شما امکان می دهد قبل از ایجاد همه دروس و آزمونها که شامل آن است ، ساختار دوره را به سرعت برنامه ریزی کنید. اگرچه این ممکن است کمی ضد حساسیت به نظر برسد ، در واقع بسیار راحت است که بتوانید از یک صفحه نمایشی را برای دوره خود ایجاد کنید.

افزودن دروس با سازنده دوره

سازنده دوره به شما امکان می دهد تا با دروس و مباحث خالی و مباحثی که به عنوان متغیرهایی در خدمت شما هستند ، ساختار دوره خود را به سرعت ایجاد کنید.

از طرف دیگر می توانید دوره را ذخیره کنید و به بخش دروس بروید ، جایی که می توانید کار را روی محتوای آموزشی که دوره را تشکیل می دهد شروع کنید. ما به زودی به نظر می رسد که به نظر می رسد ، اما ابتدا اجازه دهید سریع نگاهی به تنظیمات دوره بیندازیم.

پیکربندی دوره ها

و همچنین تنظیمات جهانی سایت که برای کلیه دوره ها اعمال می شود ، دوره های انفرادی نیز تنظیمات خاص خود را دارند. برخی از نمونه های این موارد عبارتند از: انتخاب افرادی که می توانند به دوره دسترسی پیدا کنند. تعیین پیش نیازهای دوره؛ و اختصاص گواهی به دوره که پس از اتمام موفقیت آمیز به آنها تعلق می گیرد.

کنترل دسترسی دوره

LearnDash کنترل نحوه دسترسی کاربران به یک دوره را آسان می کند.

همچنین می توانید از ویژگی امتیازات دوره استفاده کنید تا تعیین کنید چند کاربر برای دستیابی به آن نیاز دارد و همچنین برای تکمیل دوره چند امتیاز کسب می کند. در نگاه اول ، این ممکن است خیلی به نظر نرسد ، اما ، اگر می خواهید چندین دوره مرتبط با هم ایجاد کنید ، می توانید از سیستم امتیازات برای کنترل کامل پیشرفت دوره و ایجاد مهارت در مسیر یادگیری کاربران استفاده کنید.

امتیاز دوره را تنظیم کنید

امتیازها را می توان پس از اتمام دوره اعطا کرد ، و همچنین به عنوان الزام دسترسی استفاده می شود.

همچنین می توان از یک روش ساختاری کمتر برای دسترسی به دوره استفاده کرد و از پیشرفت خطی به دسترسی به فرم آزاد استفاده کرد که به کاربر اجازه می دهد سفر خود را از طریق محتوای دوره موجود ترسیم کند..

سایر تنظیمات سازنده دوره ، امکان کنترل چند روز از کاربر از دوره ثبت نام خود به دوره را آسان می کند ، و همچنین اینکه آیا داده های کاربر با پایان یافتن دسترسی آنها حذف شده است.

تنظیمات منقضی دسترسی دوره

دسترسی دوره می تواند تنظیم شود که پس از تعداد مشخصی از روز به پایان برسد.

اگرچه کنترل های زیادی وجود دارد ، بسیاری از آنها اختیاری هستند ، بنابراین می توانید سریعاً یک دوره را با تنظیمات پیش فرض راه اندازی کنید یا زمان بیشتری را برای پیکربندی دوره صرف کنید تا شرایط خود را برآورده کنید.

تقریباً همه تنظیمات دارای نکات ابزارهایی هستند که با کلیک کردن بر روی نماد علامت سؤال یا معلق گرفتن از کنترلها می توانید اطلاعات مفید را فعال کنید. به همین دلیل ، استفاده از LearnDash و بسیاری از ویژگی های آن تقریباً به همان اندازه که می توانید دریافت کنید ، به توضیحات خود نزدیک است. در صورت بروز هرگونه مشکل ، مستندات آنلاین تمام ویژگی ها و تنظیمات را با جزئیات بیشتری از راهنماهای ابزار پوشش می دهد.

هنگامی که ساختار دوره خود را ایجاد کردید ، می توانید به سمت ایجاد درس های آن بروید.

ایجاد درسها

همانطور که گفته شد ، دوره های آموزش در LearnDash با دروس گسترده ای برگزار می شود و این موارد به نوبه خود می توانند با موضوعات پرجمعیت شوند. بنابراین ، برای افزودن مطالب به دوره خود ، باید برخی از درس ها و موضوعات را ایجاد کنید. به راحتی ، از همان رابط برای ایجاد دوره ها و دروس استفاده می شود ، بنابراین هرچه بیشتر از LearnDash استفاده کنید ، روند تولید محتوا سریعتر خواهد شد.

یک درس جدید ایجاد کنید

دروس LearnDash با استفاده از رابط منظم وردپرس با کنترل اضافی اضافه شده ایجاد می شود.

پس از ایجاد یک درس و توضیحات به آن ، می توانید پیکربندی آن را از طریق برگه تنظیمات شروع کنید. ضمن تعریف درس ، می توانید محتوا را از جمله هر فیلم که می خواهید به آن اضافه کنید اضافه کنید.

تنظیمات درس LearnDash

محتوا را می توان از طریق برگه تنظیمات به درس اضافه کرد.

طبق معمول ، LearnDash کنترل خوبی را در مورد هر درسی که ایجاد می کنید به شما می دهد. برخی از نمونه های تنظیمات درس شامل نیاز به تماشای ویدیو قبل از اینکه کاربر بتواند پیشرفت کند یا اینکه اجباری را برای کاربر بارگذاری کند ، قبل از اینکه بتواند حرکت کند را شامل می شود. از طرف دیگر ، می توانید از ویژگی تایمر درسی اجباری استفاده کنید تا از پیشرفت کاربر به درس بعدی جلوگیری کنید تا زمانی که مدت زمان مشخصی به پایان نرسد.

تنظیمات درس LearnDash بیشتر

LearnDash تعیین نیازهای پیشرفت برای هر درس را آسان می کند.

برخی از قابلیت های مفید LearnDash به شما امکان می دهد تا یک درس را برای همه بازدید کنندگان وب سایت خود در دسترس عموم قرار دهید ، این امکان را برای شما فراهم می کند که نمونه هایی از درس را تهیه کنید که می تواند برای ارتقاء یک دوره استفاده شود.

همچنین می توانید به جای اینکه همه چیز را از ابتدا در دسترس قرار دهید ، برنامه انتشار درس را به صورت خراشیده و یا محتوای خوراک برای کاربران خود تنظیم کنید. تنظیمات بصری LearnDash پیکربندی این ویژگی ها را بسیار آسان می کند.

تنظیمات دسترسی به درس

قادر به ایجاد درس های نمونه در دسترس عموم می تواند به شما در ارتقاء مؤثر تر دوره ها کمک کند.

همانطور که این تنظیمات درسی نشان می دهد ، LearnDash کنترل زیادی در مورد نحوه تهیه و مصرف محتوای یادگیری توسط کاربران شما دارد.

ایجاد آزمونها

آزمونها را می توان به درسهای شما اضافه کرد تا آنها را به تعامل بیشتری تبدیل کنید و ایجاد آنها به همان سادگی ساده است که دوره ها و درسهای ساختمان سازی است. با تشکر از ثروت گزینه ها و تنظیمات ، شما دوباره کنترل زیادی در مورد نحوه کار امتحانات خود دارید.

ایجاد یک مسابقه در LearnDash

آزمونهای یادگیری LearnDash از طریق رابط کاربری در حال حاضر آشنا ایجاد می شوند.

پس از ایجاد یک مسابقه ، می توانید نحوه عملکرد آن را از طریق برگه تنظیمات شروع کنید. مانند دوره ها ، تنظیمات متنوعی برای اطمینان از اینکه می توانید آزمونها را برای محتوای شما و کاربران خود ایجاد کنید ، وجود دارد.

تنظیمات امتحان LearnDash

هر مسابقه LearnDash می تواند تنظیم شود تا شرایط شما را برآورده سازد.

و همچنین تعیین پیش نیازها و کنترل اینکه فقط کاربران ثبت نام شده یا همه افراد می توانند مسابقه را بگیرند ، می توانید نمره قبولی نیز تعیین کرده و یک گواهی را اختصاص دهید. برای انتخاب محل برگزاری مسابقه ، کافی است آن را با یک دوره و یک درس مرتبط کنید.

تنظیمات دسترسی مسابقه

آزمونها با پیوند دادن مطالب شما به دوره ها وارد می شوند.

همانطور که می خواهیم ببینیم ، گرچه اصطلاح “امتحان” ممکن است یک ارزیابی از نوع پرسش و پاسخ باشد ، شما می توانید با این ویژگی از LearnDash کارهای بیشتری انجام دهید.

ایجاد سوالات امتحانی

هنگامی که مسابقه خود را ایجاد کرده و پیکربندی کرده اید ، زمان آن رسیده که سوالات خود را شروع کنید.

لیست سوالات امتحانی

هر مسابقه مجموعه سوالات خاص خود را دارد ، اما می توانید سوالات دیگر آزمونها را به راحتی وارد کنید.

با گزینه های امتحانی که شامل انتخاب های مختلف ، انتخاب آزاد و پر کردن خالی و همچنین امکان پذیرش مقاله ها و ارسال فایل ها می باشد ، می توانید طیف گسترده ای از ارزیابی ها را با LearnDash به دوره های خود اضافه کنید..

انواع امتحانات

سوالات امتحان می تواند اشکال مختلفی از جمله انتخاب های چندگانه و یا بارگذاری پرونده ها را بخواهد.

همانطور که مشاهده می کنید ، هر روش که می خواهید کاربران خود را ارزیابی کنید باید بتوانید آن را با LearnDash پیاده سازی کنید.

دوره های انتشار

پس از پایان دوره و محتوای آن ، می توانید در وب سایت خود منتشر کنید.

بسته به نحوه پیکربندی دوره ، می تواند در دسترس همه یا فقط کسانی باشد که مایل به پرداخت هزینه دسترسی هستند. با این حال ، ویژگی پیش نیازها و سایر تنظیمات دسترسی گزینه های بیشتری را برای کنترل افرادی که می توانند به دوره ها دسترسی پیدا کنند ، می دهد. همچنین ، همانطور که گفته شد ، LearnDash با بسیاری از بهترین افزونه های عضویت WordPress ادغام می شود ، بنابراین می توانید دسترسی را با استفاده از عملکرد آن ابزارها در صورت تمایل کنترل کنید.

کد کوتاه LearnDash

شما کنترل زیادی روی کد کوتاه هایی که برای انتشار دوره ها و سایر مطالب در سایت خود استفاده می کنید ، می کنید.

صرف نظر از تنظیمات دسترسی دوره شما ، LearnDash به شما امکان می دهد سریعاً دوره های خود را با استفاده از کد کوتاه منتشر کنید. مانند سایر جنبه های LearnDash ، می توانید از کد کوتاه به روش های مختلفی استفاده کنید ، از جمله درج دوره ها در پست ها و صفحات یا وارد کردن دروس در دوره های خود و موارد دیگر.

مثال های کوتاه کد LearnDash

LearnDash دارای یک سازنده کد کوتاه است تا به شما در تولید کد های کوتاه برای نمایش محتوای یادگیری کمک کند.

شما می توانید با استفاده از پارامترها ، مانند نمایش دوره های خاص ، یا نمایش تمام دوره هایی که برچسب ها یا دسته خاصی به آنها اختصاص داده شده است ، می توانید خروجی کد کوتاه را کنترل کنید. علاوه بر این ، پس از به روزرسانی های اخیر ، LearnDash اکنون از ویرایشگر ارتقا یافته وردپرس استفاده چشمگیر می کند.

LearnDash LMS WordPress Editor Blocks را بلوک می کند

LearnDash شامل بلوک هایی است که به شما امکان می دهد محتوای آن را به سرعت و در صفحه ها وارد کنید.

این افزونه شامل مجموعه بلوک هایی است که می توانید از طریق ویرایشگر وردپرس وارد پست ها و صفحات خود شوید. این بلوکها از کد کوتاه استفاده می کنند ، اما به دلیل روشی که ویرایشگر ویرایشگر WordPress کار می کند ، به جای دیدن کد کوتاه ، می توانید در حالی که در پست یا صفحه کار می کنید ، خروجی کد کوتاه را مشاهده کنید.

تنظیمات بلوک LearnDash LMS

محتوای بلوکهای LearnDash را می توان از طریق تنظیمات بلوک در نوار کناری ویرایشگر کنترل کرد.

این بسیار عالی است که پلاگین هایی را مشاهده کنید که قابلیت های پیشرفته ویرایشگر WordPress را در بر داشته باشند ، و LearnDash کار خوبی را در استفاده از قابلیت های جدید خود انجام می دهد.

پس از پیش نمایش یا انتشار پست یا صفحه ای که در آن کار می کنید ، می توانید دوره را به همان روشی که کاربران خود می خواهید تجربه کنید. از آنجا که LearnDash باید با هر موضوعی متناسب کار کند ، در نمایش دوره ها و مطالب دیگر در وب سایت شما مشکلی وجود نخواهد داشت.

نمونه دوره منتشر شده

دوره های LearnDash به زیبایی ارائه می شوند ، اگرچه انتخاب موضوع شما دقیقاً چگونگی ظاهر آنها را نشان می دهد.

علاوه بر این ، محتوای LearnDash کاملاً پاسخگو است تا اطمینان حاصل شود کاربران شما می توانند از طریق تلفن های هوشمند و رایانه های لوحی خود به این دوره ها دسترسی پیدا کنند. با این وجود ، برای اطمینان از دسترسی دوره های خود در این دستگاه های صفحه نمایش کوچکتر ، باید از یک موضوع پاسخگو استفاده کنید.

طرح بندی موبایل LearnDash

اگر وب سایت شما از یک موضوع پاسخگو استفاده می کند ، محتوای LearnDash در تلفن های هوشمند قابل دسترسی خواهد بود.

اگر به دنبال یک موضوع دوستانه برای LearnDash برای پروژه خود هستید ، مضمون Astra WordPress با LearnDash ارائه می شود و یکپارچه با آن ادغام می شود. با این حال ، تمام تم های مدرن باید با افزونه کار کنند.

این در مورد ایجاد یک دوره اصلی با LearnDash و نگاه ما به تجربه کاربر است. همانطور که مشاهده می کنید ، این افزونه سبک نیست که چندین ویژگی مدیریت دقیق و یادگیری کاملاً تعریف شده از زبان الکترونیکی را ارائه دهد. درعوض ، این یک ابزار قدرتمند است که بسیار قابل تنظیم است و می تواند از هر طریق استفاده شود.

گزینه های قیمت گذاری LearnDash

LearnDash یک افزونه برتر وردپرس است و سه گزینه مختلف برای خرید وجود دارد:

  • اساسی: 159 دلار برای دسترسی به همه ویژگی ها به جز ProPanel و استفاده در یک وب سایت.
  • به علاوه: 189 دلار برای دسترسی به کلیه ویژگی ها از جمله ProPanel و استفاده از ده وب سایت.
  • Pro: 329 دلار برای دسترسی به کلیه ویژگی ها از جمله ProPanel و استفاده در 25 وب سایت.

این قیمت ها شامل یک سال دسترسی به به روزرسانی ها و پشتیبانی از افزونه ها است ، و مجوز شما به طور خودکار سالانه تمدید می شود مگر اینکه اشتراک خود را لغو کنید.

خریدها تحت ضمانت 30 روزه برگشت پول قرار می گیرند که به شما امکان می دهد LearnDash بدون ریسک را امتحان کنید.

LearnDash در مقابل مسابقه

همانطور که گفته شد ، LearnDash تنها افزونه سازنده دوره آنلاین برای وردپرس نیست ، بنابراین اجازه دهید نگاهی اجمالی به برخی از گزینه های دیگر داشته باشیم.

LifterLMS

پلاگین LifterLMS

LifterLMS یک جایگزین محبوب برای LearnDash است.

یکی از گزینه های محبوب در این گروه ، در کنار LearnDash ، LifterLMS است ، افزونه ای با نسخه محدود که می توانید به صورت رایگان بارگیری کنید و گزینه های پرداخت شده با ویژگی های اضافی.

بسته به نوع ویژگی هایی که به آنها نیاز دارید دسترسی پیدا کنید ، LifterLMS می تواند ارزان تر از LearnDash باشد ، احتمالاً این امر را برای کسانی که در بودجه های تنگ تر هستند مناسب تر می کند. با این حال ، اگر قصد دارید هزینه دسترسی به دوره های خود را پرداخت کنید ، به عنوان مثال ، هزینه برنامه های افزودنی تجارت الکترونیکی LifterLMS به سرعت شروع به افزودن می کند..

به طور کلی ، روی کاغذ ، LifterLMS و LearnDash از ویژگی های مشابهی برخوردار هستند ، اما در بیشتر موارد ، LearnDash انعطاف پذیری بیشتری برای انتشار دوره های آنلاین به شما می دهد ، ضمن اینکه نمایش این دوره ها را به شکلی جذاب در وب سایت وردپرس خود آسان تر می کند..

Sensei LMS

افزونه Sensei LMS

افزونه اصلی Sensei LMS رایگان برای استفاده است و می توان با افزودنیهای پرداخت شده آن را تمدید کرد.

Sensei توسط تیم WooThemes ایجاد شد ، که هم اکنون متعلق به Automattic است ، این شرکت در پشت ابزارها و خدماتی مانند Jetpack ، WooCommerce و WordPress.com قرار دارد. به همین دلیل ، به احتمال زیاد Sensei LMS همچنان برای سالهای متمادی مورد مراقبت ، به روزرسانی و بهبود خواهد بود.

از آنجایی که این یک افزونه LMS freemium است ، می توانید Sensei را امتحان کنید و قبل از سرمایه گذاری هر پولی یک نمای کلی از نحوه عملکرد خود بدست آورید. مانند LifterLMS ، اگر می خواهید دوره های آنلاین را بفروشید ، برای فعال کردن این قابلیت نیاز به خرید یک افزودنی برتر نیز دارید. افزودنیهای Sensei ارزان نیستند ، بنابراین ، حتماً در هزینه ویژگیهایی که فکر می کنید نیاز دارید در صورت تصمیم گیری درباره استفاده از این افزونه براساس قیمت ، اطمینان حاصل کنید.

Sensei LMS دارای رابط کاربر پسند است ، اما این ویژگی ها با عملکرد گسترده و عمیق LearnDash قابل رقابت نیستند.

LearnPress

افزونه LearnPress

LearnPress یکی دیگر از افزونه های WordPress LMS freemium است.

LearnPress گزینه دیگری است که در آن ویژگیهای اصلی از طریق یک افزونه رایگان و گزینه خرید افزونه های تجاری وجود دارد. برخلاف برخی از گزینه های دیگر فریمیوم ، افزونه اصلی LearnPress به شما امکان می دهد تا در ازای دسترسی به دوره های خود ، مبلغی را جمع آوری کنید..

با این حال ، برای دسترسی به عملکرد پیشرفته پرداخت که مشابه آنچه که توسط LearnDash ارائه شده است ، باید یک یا چند مورد از افزونه های حق بیمه را خریداری کنید. این افزودنیها نسبت به پسوندهای Sensei LMS و LifterLMS از قیمت مناسب برخوردارند.

LearnPress گزینه خوبی است که مجموعه ای مفید از ویژگی های آزادانه را در اختیار شما قرار می دهد ، با امکان باز کردن قابلیت های اضافی از طریق افزونه های نسبتاً مقرون به صرفه.

بنابراین ، آیا شما باید LearnDash را بیش از رقابت انتخاب کنید؟ جواب واقعاً به نیاز شما بستگی دارد.

با این حال ، به نظر می رسد پس از بررسی گزینه های دیگر ، LearnDash از نظر ویژگی ها و کارایی پیشرفته ترین افزونه است. احتمالاً می توانید برخی از ویژگی های LearnDash را در جاهای دیگر پیدا کنید ، اما لازم است که افزونه ها را نصب کنید ، افزونه هایی را خریداری کنید و به طور موثر مجموعه صحیحی از ابزارها را خودتان جمع کنید. همانطور که اخیراً دیدیم ، هزینه برخی از این افزونه ها ، اگر اصلاً ارزان تر از LearnDash نیست. بعلاوه ، شما باید در انتخاب برنامه های افزودنی مناسب برای پروژه خود ، زمان لازم را در نظر بگیرید و پس از نصب آنها را مدیریت کنید.

مگر اینکه نیازهای شما بسیار اساسی باشد و تحت پوشش یک افزونه LMS رایگان قرار نگیرد ، یا بودجه شما بسیار محکم باشد ، بنابراین ، در بسیاری موارد ، احتمالاً LearnDash بهترین گزینه برای عملکرد ، سهولت استفاده و حتی ارزش خواهد بود.

افکار نهایی

LearnDash یکی از محبوب ترین افزونه های سازنده دوره های LMS و آنلاین برای وردپرس است ، و پس از کاوش در مورد ویژگی ها و بررسی تجربه کاربر ، به راحتی می توان فهمید که چرا.

با تشکر از لیست بسیار زیاد ویژگی ها و تنظیمات و گزینه های گسترده ، اگر می خواهید دوره ها را به صورت آنلاین منتشر کنید ، LearnDash باید در لیست کوتاه شما قرار بگیرد. بسیار بعید به نظر می رسد که با LearnDash و کتابخانه آن از افزونه ها و ادغام های افزونه شخص ثالث نتوانید انواع دوره ها یا بستر یادگیری آنلاین مورد نظر خود را ایجاد کنید..

با این حال ، به دلیل عملکرد چشمگیر و انعطاف پذیری این افزونه ، ممکن است LearnDash برای همه نباشد. اگر نیازهای اساسی در زمینه ایجاد دوره آنلاین دارید ، یا وقت لازم برای کاوش در ویژگی ها و تنظیمات LearnDash را ندارید ، ممکن است این افزونه با اهداف شما سازگار نباشد. همانطور که مشاهده کردیم ، LearnDash ارزان نیست و گزینه های ارزان قیمت دیگری نیز در آنجا وجود دارد ، از جمله برخی گزینه های رایگان.

LearnDash باید برای بسیاری از پروژه های آموزش الکترونیکی مناسب باشد ، از ایجاد دوره های اصلی تا ساختن سیستم عامل های یادگیری آنلاین و همه چیز در بین. اما ، با وجود تمام فیلم های آموزشی و منابع دیگر ، منحنی یادگیری و ثروت تنظیمات ممکن است برای برخی از کاربران بسیار زیاد باشد.

اما ، اگر به ویژگی های LearnDash دسترسی دارید و به خاطر ندارید که کمی وقت برای کاوش در همه تنظیمات سرمایه گذاری کنید ، این افزونه کار سختی نیست..

اگر هنوز مطمئن نیستید ، فیلم های آموزشی در وب سایت LearnDash کار بسیار خوبی برای توضیح ویژگی ها و تجربه کاربر با جزئیات بیشتر.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me