مقایسه با سازندگان صفحه وردپرس Divi vs Elementor – کدام یک بهترین است؟ (2020)

معاملات وردپرس


اگر می خواهید طرح های محتوای سفارشی و چیدمان صفحه برای وردپرس ایجاد کنید ، بهترین گزینه برای اکثر دارندگان وب سایت نصب افزونه سازنده صفحه است. وقتی صحبت از انتخاب یکی از این افزونه ها می شود ، Divi و Elementor دو گزینه بسیار محبوب هستند.

با این حال ، و همچنین به عنوان دو شناخته شده ترین و پرکاربردترین سازنده صفحه ، Divi و Elementor نیز لیست ویژگی های مشابهی را به اشتراک می گذارند و تصمیم گیری در مورد کدام یک را دشوار می کند. روی کاغذ ، هر دو عالی به نظر می رسند ، اما ، مانند اغلب ، جزئیات و تفاوت های کوچک نشان می دهد که کدام یک برای شما مناسب است.

برای کمک به شما در انتخاب ابزار مناسب ، این مقاله به مقایسه ویژگی ها و تجربیات کاربران Divi و Elementor می پردازد ، بنابراین می توانید تصمیمی آگاهانه بگیرید که از کدام یک برای پروژه خود استفاده کنید..

شروع کنیم…

درباره دیوی و عنصر

نصب افزونه سازنده صفحه مانند Divi یا Elementor کنترل کامل خلاقانه ای را در مورد نحوه نگاه شما به پست ها ، صفحات و سایر انواع محتوا به شما می دهد..

رابط سازنده صفحه دیوی

هر دو Divi (تصویر) و Elementor روشی جدید برای ایجاد محتوا در وردپرس به شما می دهند.

نه تنها این ، بلکه نسخه های پرداخت شده این دو افزونه به شما امکان می دهد هدر ، پاورقی و سایر قسمت های سایت خود را در خارج از قسمت های پست و صفحه شخصی سازی کنید..

از آنجا که Elementor در دو نوع اصلی موجود است – یکی افزونه رایگان و دیگری ابزار پرداخت با ویژگی های اضافی – ما در این مقایسه هر دو گزینه را پوشش خواهیم داد. به همین دلیل ، شما قادر خواهید بود تصمیم بگیرید که نسخه رایگان Elementor برای وب سایت شما کافی خواهد بود یا اینکه سرمایه گذاری در Divi Builder یا Elementor Pro گزینه بهتری است.

برای Divi ، ما به دنبال افزونه مستقل Divi Builder از مضامین Elegant خواهیم بود که به عنوان بخشی از موضوع Divi WordPress نیز موجود است ، همچنین از موضوعات Elegant.

بررسی اجمالی Divi و Elementor

رابط سازنده صفحه عناصر

ویژگی های اصلی Divi و Elementor (تصویر) رابط های بصری کشیدن و رها کردن آنهاست.

این راهنما به طور مفصل به Divi و Elementor می پردازد. با این حال ، برای ارائه یک مرور سریع در مورد آنچه این ابزارها می توانند انجام دهند ، در اینجا لیستی از ویژگی های اصلی آنها آورده شده است:

 • کتابخانه های صفحه اصلی با کیفیت بالا و الگوهای صفحه داخلی.
 • رابط ویرایشگر محتوا WYSIWYG قدرتمند کشیدن و رها کردن.
 • امکان سفارشی سازی کلیه مناطق وب سایت شما از جمله الگوهای مربوط به عنوان ، صفحه و عنوان.
 • عناصر قابل تنظیم برای اضافه کردن طیف وسیعی از مطالب به صفحات شما.
 • امکان ایجاد الگوهای قابل استفاده مجدد و عناصر صفحه برای استفاده در کل سایت شما.
 • مدیران را کنترل کنید تا کنترل کنند چه کسی می تواند با سازندگان صفحه در وب سایت شما انجام دهد.

در حالی که این سازندگان صفحه ممکن است دارای قابلیت های مشابه باشند ، ویژگی های آنها به روش های مختلفی پیاده سازی شده است. به همین دلیل ، ارزیابی و مقایسه آنها به سادگی با نگاه به لیست ویژگی های آنها دشوار است.

با این حال ، تا زمانی که خواندن این مقایسه را تمام کردید ، می دانید Divi یا Elementor سازنده صفحه مناسب برای وب سایت شماست.

قبل از اینکه به بررسی عمیق و مقایسه ویژگیهای آنها و تجربیات کاربر بپردازیم ، اطلاعات اصلی در مورد هر افزونه وجود دارد.

درباره دیوی

Divi Builder زندگی را به عنوان ویرایشگر محتوا ادغام شده در موضوع Divi WordPress آغاز کرد. اما اکنون ، آن سازنده صفحه به عنوان یک افزونه مستقل وردپرس برای استفاده با هر موضوع WordPress نیز موجود است ، و این محصولی است که ما به دنبال این مقایسه هستیم.

افزونه Divi WordPress

Divi Builder به عنوان یک افزونه وردپرس مستقل یا به عنوان بخشی از موضوع Divi در دسترس است.

در حالی که سازنده صفحه اکنون به عنوان افزونه در دسترس است ، اگر هنوز تم برای وب سایت وردپرس خود انتخاب نکرده اید و صدای Divi Builder را دوست دارید ، می توانید با یک سنگ دو پرنده را بکشید و برای نصب یک موضوع Divi اقدام کنید. تم با کیفیت بالا به وب سایت وردپرس شما دسترسی پیدا کرده و به سازنده صفحه دسترسی پیدا می کند.

اگر می خواهید در مورد موضوع Divi اطلاعات بیشتری کسب کنید ، می توانید مروری کامل برای داستان کامل بخوانید.

ما جزئیات قیمت گذاری را بعداً در این مقایسه سازنده صفحه خواهیم نوشت ، اما افزونه Divi Builder و موضوع Divi WordPress از المان های تم در یک بسته واحد که از 89 دلار شروع می شود در دسترس هستند..

درباره Elementor

همانطور که گفته شد ، می توانید به طور رایگان از سازنده صفحه Elementor استفاده کنید ، یا برای دسترسی به نسخه پرمصرف تر ابزار ، هزینه Elementor Pro را بپردازید.

افزونه Elementor WordPress

Elementor به صورت یک نسخه رایگان و نسخه پریمیوم با ویژگی پرمصرف تر معروف به Elementor Pro در دسترس است.

در حالی که نصب هر یک از افزونه ها به شما امکان دسترسی به همان رابط سازنده صفحه را می دهد ، Elementor Pro شامل قالب ها و ماژول های بیشتری است ، به علاوه چند ویژگی اضافی برای کمک به شما برای سفارشی کردن تمام وب سایت وردپرس ، ایجاد پاپ آپ و ادغام با تعداد زیادی از برنامه های سوم- خدمات مهمانی همچنین یک موضوع رایگان برای Elementor وجود دارد که می توانید از آن استفاده کنید اگر هنوز یکی از وب سایت های خود را انتخاب نکرده اید.

می توانید اختلافات بین Elementor Pro و نسخه رایگان را در وب سایت Elementor مطالعه کنید.

ویژگی های Divi vs Elementor در مقایسه

هدف هر دو افزونه حل همان مشکل – ایجاد سهولت در ایجاد وب سایت وردپرس آسان است – و به همین دلیل لیست های مشابهی را به اشتراک می گذارند. بنابراین ، برای کمک به شما در تصمیم گیری کدام یک را انتخاب کنید ، در اینجا مقایسه ای از ویژگی های اصلی آنها آورده شده است.

قالب های محتوای قابل ویرایش

کیت های طرح بندی Elementor

هر دو Elementor (تصویر بالا) و Divi با صدها قالب قابل ویرایش با کیفیت بالا همراه هستند.

اگرچه عالی است که هر دو افزونه به شما اجازه می دهند طرح های صفحه سفارشی خود را از ابتدا ایجاد کنید ، اگر توانایی های طراحی شما تا حد زیادی نباشد ، انجام این کار می تواند بسیار زمان بر باشد ، البته ذکر آن دشوار نیست..

خوشبختانه Divi و Elementor Pro و تا حدودی نسخه رایگان Elementor با قالب های با کیفیت بالا بسته بندی شده اند. می توانید از قالب ها به عنوان آنها استفاده کنید و فقط چند ویرایش را به متن و تصاویر آنها بچسبانید ، یا آنها را کاملاً سفارشی کنید تا آنها به طرح های منحصر به فردی تبدیل شوند.

برخی از نمونه هایی از انواع قالب هایی که با هر دو افزونه به آنها دسترسی پیدا می کنید عبارتند از:

 • قالب وب سایت های شرکتی و متمرکز بر تجارت
 • الگوهای آژانس بازاریابی ، طراحی و سئو
 • بسیاری از قالب های فروشگاه های مختلف تجارت الکترونیک
 • تعداد زیادی از ارائه دهنده خدمات و الگوهای فریلنسر
 • الگوهای نمونه کارها آنلاین
 • قالب های وبلاگ ، مباحث مربوط به غذا ، مسافرت و بهداشت
 • قالب صفحه فرود متمرکز بر فروش.

همانطور که می بینید ، به هر نوع وب سایتی که برنامه ریزی می کنید ، یا بخشی از محتوا را که می خواهید ایجاد کنید ، احتمالاً الگویی را پیدا خواهید کرد که آماده رفتن باشد.

صفحه اصلی نسخه ی نمایشی بازاریابی دیوی

نمونه ای از طرح های قابل ویرایش Divi.

در غیر این صورت ، باید یک نفر باشد که یک مسابقه نزدیک باشد که بتوانید آن را تنظیم کنید تا شرایط شما را برآورده کند.

وقتی تعداد تعدادی از الگوی شما به هر یک از این افزونه های سازنده صفحه دسترسی پیدا می کنید ، Elementor Pro دارای یک قالب برجسته 150 به علاوه است ، در حالی که Divi با بیش از 1100 طرح بندی ، کار را حتی بیشتر می کند. نسخه رایگان Elementor فقط حدود 40 قالب دارد ، اما ممکن است یکی از موارد مورد نیاز خود را در بین این انتخاب کوچکتر پیدا کنید.

با این وجود ، گرچه تمرکز روی اعداد بسیار آسان است ، لازم به ذکر است که بهتر است افزونه را با بیشترین قالب هایی که برای پروژه شما مناسب است انتخاب کنید ، نه یک نسخه دارای بیشترین گزینه.

سازمان الگو

برای کمک به مدیریت بیشتر کتابخانه قالب در حال گسترش ، طرح بندی های Divi در بسته های وب سایت سازماندهی می شوند. هر بسته به طور معمول شامل یک صفحه اصلی است ، و همچنین طرح هایی برای اضافه کردن مطالب دیگر به سایت شما ، مانند صفحات مربوط به ، تماس و فرود ، و همچنین پست های وبلاگ و پرتفوی.

بسته طرح دیوی

قالب های Divi در بسته هایی که شامل چندین طرح برای ایجاد نوع خاصی از وب سایت هستند ، سازماندهی می شوند.

بسته های طرح Divi مفید هستند ، زیرا آنها قالب های لازم را برای راه اندازی سایت خود ، اگر نه همه ، بیشتر در اختیار شما قرار می دهند. با این وجود ، شما می توانید قالب های موجود در بسته های مختلف را برای ایجاد سایت دلخواه خود مخلوط و مطابقت دهید.

با استفاده از Elementor ، قالب ها به وضوح در بسته های وب سایت سازماندهی نشده اند ، و مرور کتابخانه راحت تر از نسخه های Divi است. با این وجود چند مجموعه قالب وجود دارد که همگی برای همین منظور طراحی شده اند ، مانند یک سری از طرح ها برای ایجاد یک وب سایت آژانس دیجیتال یا یک نمونه کار آنلاین..

وارد کردن الگوهای Elementor

هر دو افزونه امکان وارد کردن الگوهای آنها را در پست ها و صفحات شما آسان می کند.

با هر دو افزونه ، وارد کردن الگوهای بسیار ساده است ، به شما این امکان را می دهد تا به سرعت پایه و اساس سایت جدید خود را قرار دهید یا صفحات اضافی را به سایت موجود خود اضافه کنید.

خلاصه الگوهای محتوا

مثال چیدمان عناصر

نمونه ای از یکی از قالب های قابل ویرایش Elementor Pro.

صرف نظر از اینکه Divi یا Elementor Pro را انتخاب کنید ، به تعداد زیادی قالب با کیفیت بالا برای ایجاد انواع وب سایت و اضافه کردن مطالب جداگانه به سایت خود دسترسی پیدا خواهید کرد.

با تشکر از سیستم بسته وب سایت Divi ، آسانتر یافتن و وارد کردن مجموعه ای از قالب هایی که همگی برای همان پروژه طراحی شده اند ، آسان تر هستند.

با Elementor چند بسته وب سایت یا مجموعه ای از آنها به عنوان آنها وجود دارد. با این حال ، بسیاری از الگوهای Elementor چیدمان های فردی هستند که به جای ایجاد یک وب سایت کامل برای اضافه کردن یک صفحه واحد به سایت شما طراحی شده اند.

در حالی که شما از هر دو افزونه مقدار خوبی از قالب ها را بدست می آورید ، بهترین راه برای تصمیم گیری در مورد مناسب سازنده صفحه در این زمینه ، مرور کتابخانه های آنها (مشاهده کتابخانه های Divi و Elementor) است و می بینید که برای نوع آنها بیشتر مناسب است. وب سایت شما ایجاد خواهید کرد.

ویژگی های صفحه ساز

ما فقط می خواهیم برای نشان دادن روند تولید محتوا و تجربه کاربر هر دو افزونه ، به رابط های صفحه سازنده Divi و Elementor نگاه کنیم..

با این حال ، قبل از اینکه به بررسی نحوه کار آنها بپردازیم ، در اینجا سریع به برخی از بهترین ویژگی های رابط سازنده صفحه Divi و Elementor می پردازیم:

 • قابلیت کشیدن و رها کردن عناصر در اطراف صفحه.
 • امکان خنثیسازی و تنظیم مجدد اقدامات و مشاهده سابقه ویرایش صفحه.
 • امکان شخصی سازی هر یک از عناصر تشکیل دهنده صفحه شما به شدت.
 • امکان پیش نمایش طرح های صفحه در طیف وسیعی از منظره ها ، از جمله نمایش تلفن های هوشمند و رایانه های لوحی.
 • امکان ایجاد عناصر محتوای قابل استفاده مجدد که می توانید به سرعت در چندین صفحه وارد کنید.

همانطور که لیست ویژگی های فوق نشان می دهد ، می توانید با ویرایشگر استاندارد وردپرس ، کارهای بیشتری با این ابزارها انجام دهید.

حال ، بیایید نگاهی بیندازیم که می خواهیم از این افزونه ها برای ساخت یک صفحه طراحی سفارشی برای وب سایت وردپرس خود استفاده کنید.

رابط سازنده صفحه

همانطور که گفته شد ، هر دو Elementor و Divi یک رابط کاربری جدید به وب سایت وردپرس شما اضافه می کنند که می توانید از آنها برای ایجاد طرح ها و طرح های سفارشی برای پست ها ، صفحات و سایر مطالب خود استفاده کنید.

دکمه راه انداز سازنده صفحه Elementor

هر دو افزونه دکمه ای را به ویرایشگر WordPress اضافه می کنند که به شما امکان می دهد از سازندگان صفحه آنها برای ایجاد محتوا استفاده کنید.

پس از کلیک بر روی دکمه برای ایجاد صفحه ساز ، می توانید با استفاده از رابط های کشیدن و رها کردن Divi و Elementor کارهای بیشتری را نسبت به آنچه ممکن است با ویرایشگر پیش فرض وردپرس انجام دهید..

رابط کاربری ویرایشگر Elementor

این سازندگان صفحه جایگزین ویرایشگر پیش فرض وردپرس با یک رابط کاربری ویرایش محتوای سفارشی می شوند.

وقتی نوبت به ایجاد یک طراحی صفحه اختصاصی می رسد ، هر دو افزونه از ساختارهای ردیف و ستون محور استفاده می کنند تا بتوانند طرح خود را بسازید. هر صفحه می تواند چندین ردیف داشته باشد ، و هر ردیف می تواند شامل چندین ستون باشد ، در هنگام ساختن صفحات خود آزادی زیادی به شما می دهد.

عنصر ردیف و ساختار ستون

هر دو Elementor (تصویر) و Divi از ردیف ها و ستون ها برای ساخت ساختارهای صفحه بندی استفاده می کنند.

از آنجا که هر دو افزونه انتخاب خوبی از طرح بندی های ستون از پیش تعریف شده را دارند ، می توانید به سرعت ساخت ساختار صفحه خود را شروع کنید.

گزینه های Divi Row and Column

Divi چند طرح ستون از پیش تعریف شده دیگر برای اضافه کردن ردیف جدید به صفحات شما دارد.

اگر می خواهید توزیع ستون را تنظیم کنید ، می توانید به راحتی با Elementor با کشیدن مرز ستون ، این کار را به راحتی یا با کشیدن مرز آن انجام دهید..

تغییر اندازه عرض ستون عنصر

بر خلاف دیوی ، Elementor (تصویر) به شما امکان می دهد مرزهای ستون را بکشید تا بتوانید کنترل کامل بر عرض ستون های خود را داشته باشید.

در حالی که نمی توانید مرزهای ستون را برای تغییر اندازه در Divi بکشید ، می توانید ساختار ستونی از پیش تنظیم شده یک ردیف را که قبلاً به صفحه شما اضافه شده است ، تغییر دهید و آن را به توزیع ستونی متفاوت تغییر دهید. این کار گزینه های شما را کمی محدود می کند ، اما باید بتوانید یک طرح از پیش تعریف شده که مطابقت دارد یا حداقل بسیار نزدیک با شرایط خود پیدا کنید.

ساختار ستون Divi Change

Divi به شما امکان می دهد ساختار ستون ردیف هایی را که قبلاً به صفحه خود اضافه کرده اید تغییر دهید.

با توجه به ساختار ردیف و ستون محور ، شما قادر به قرار دادن عناصر صفحه خود در هر مکانی که دوست دارید ، مانند در بالای یکدیگر یا با حاشیه های کمی همپوشانی مانند نیست ، همانطور که می توانید با یک ابزار سازنده صفحه غیر WordPress ، مانند as Instapage (برای اطلاعات بیشتر در مورد این سرویس سازنده صفحه صفحه میزبانی شده ، بررسی ما از Instapage را بخوانید).

ویرایشگر صفحه فرود

غیر سازگار با WordPress ، سازنده صفحه فرود ، Instapage ، به شما امکان می دهد مواردی را در بالای هم قرار دهید ، برخلاف سازندگان صفحه Divi و Elementor.

در عوض ، با Divi و Elementor ، محتوای صفحه شما باید در محدوده ساختار ردیف و ستون شما ایجاد کرده باشد. برای برخی از خوانندگان ، اگرچه ساختار یک ردیف و یک ستون مبتنی بر ستون که دنبال می شود ، از آزادی کلی ابزاری مانند Instapage ارجح است..

رابط سازنده صفحه دیوی

رابط کاربری Divi Builder با رابط استاندارد ویرایشگر WordPress بسیار متفاوت است.

با این وجود ، گفته می شود ، چه Divi یا Elementor را انتخاب کنید ، اما هنوز هم هنگام طراحی صفحات خود آزادی خلاقیت زیادی دارید.

به عنوان مثال ، هر دو افزونه به شما امکان کنترل کامل ظاهر ستون ها و ردیف های شما از جمله رنگ ها ، مرزها ، نمایشگرهای پس زمینه و تراز را می دهد. مانند سایر عناصری که می توانید با Divi و Elementor به صفحات خود اضافه کنید ، می توانید جلوه های انیمیشن را نیز در ردیف های خود اعمال کنید ، مانند جلوه های کشویی یا محو شدن.

تنظیمات افکت حرکت

علاوه بر اعمال انیمیشن و جلوه های حرکتی در عناصر صفحه ، هر دو افزونه به شما امکان می دهد ظاهر ستون های ردیف و سلول ها را به صورت دلخواه تنظیم کنید..

پس از افزودن یک یا چند ردیف به صفحه خود ، می توانید شروع به قرار دادن عناصر در چیدمان خود برای ادامه طراحی طراحی محتوای سفارشی خود کنید.

خلاصه رابط صفحه سازنده

رابط کاربری Divi و Elementor از روزهای ابتدایی افزونه های سازنده صفحه بسیار طولانی بوده است ، و همچنین یک خروج قابل توجه از تجربه ویرایش محتوای وردپرس استاندارد هستند..

به همین دلیل ، بیشترین استفاده از هر یک از ابزارها به یک دوره یادگیری و تنظیم نیاز دارد. حتی آنهایی که کاربر WordPress با تجربه هستند ، اما با پلاگین های سازنده صفحه مدرن آن آشنا نیستند ، احتمالاً نمی توانند دقیقاً آنچه را که می خواهند با این ابزارها انجام دهند.

با این حال ، با کمی پشتکار و برخی از آزمایش و خطا ، باید بتوانید نوع طراحی محتوا را ایجاد کنید که فقط با ویرایشگر پیش فرض وردپرس امکان پذیر نیست.

یکی از ویژگی های مفیدی که Divi دارد و Elementor نمی کند ، حالت سیم فریم آن است. انتقال به این نمای در سازنده صفحه ، محتوای صفحه را پنهان می کند و ساختار زیرین را آشکار می کند. این امر باعث می شود راحت تر ببینیم که چگونه صفحه ساخته شده است و ماژول های موجود در آن چیست. Elementor از ویژگی های مشابه Navigator برخوردار است ، اما بسیار مفید نیست.

نمای صفحه طرح بندی صفحه Divi

بر خلاف Elementor ، Divi امکان تغییر حالت به حالت wireframe را برای شما فراهم می کند تا نمای واضح تری از ساختار صفحه بدست آورید.

از بین دو ابزار ، Elementor احتمالاً استفاده راحت تر است. رابط کاربری آن کاملاً به اندازه Divi منحصر به فرد نیست ، بنابراین از منحنی یادگیری کمتری برخوردار است.

ابزارک و ماژول

برای کمک به شما در ایجاد صفحات مؤثر برای وب سایت خود ، هر دو افزونه شامل گزینه های چشمگیر از ابزارک ها و ماژول ها هستند که می توانید از طریق رابط های ایجاد کننده صفحه وارد طرح بندی های خود شوید..

با نسخه رایگان Elementor ، به 30 ابزارک اصلی دسترسی پیدا می کنید ، در حالی که نسخه حرفه ای این افزونه شامل بیش از 40 ابزارک پیشرفته دیگر است. کاربران Divi می توانند 40 ماژول را به صفحات خود اضافه کنند.

ماژول ها و ابزارک های هر دو افزونه نیز بسیار قابل تنظیم هستند ، بنابراین شما می توانید کنترل کنید که پس از اضافه شدن به صفحات شما ، چگونه به نظر می رسد.

چند نمونه از این ماژول ها:

 • دکمه ها و تماس ها به عمل
 • جداول قیمت
 • چرخ فلک های شهوانی
 • لیست پست های وبلاگ
 • شبکه های محتوای نمونه کارها
 • تایمر شمارش معکوس
 • پخش کننده های ویدیو

در مورد ماژول هایی که به هر دو ابزار دسترسی پیدا می کنید ، متقاطع زیادی وجود دارد ، و هر یک از این افزونه ها وجود دارند اما در دیگری قرار ندارند ، نباید معامله گر باشند ، مانند جعبه های تلنگر Elementor. که در دیوی وجود ندارد یا گزینه نمونه کارها قابل تصفیه دیوی نیست که در Elementor نیست.

وقتی صحبت از Divi یا Elementor انتخاب بهتری از ماژول ها می شود ، اعلام یک برنده دشوار است. Elementor Pro بیش از Divi دارد ، اما واقعاً بستگی به این دارد که کدام عناصر را می خواهید به صفحات خود اضافه کنید.

گزینه های تم وردپرس

هر دو افزونه باید با هر موضوعی کار کند که “به استانداردهای رمزگذاری وردپرس تنظیم شده توسط Codex آن احترام بگذارد” ، اما اگر هنوز وب سایت خود را راه اندازی نکرده اید و یک موضوع را انتخاب کرده اید ، یا اگر به دنبال یک مورد جدید برای سایت خود هستید ، Divi و Elementor هر دو مضامین خاص خود را دارند.

همانطور که در ابتدا گفته شد ، و همچنین افزونه سازنده صفحه Divi ، یک موضوع Divi WordPress نیز وجود دارد. بخش قیمت گذاری این مقایسه شامل کلیه جزئیات مربوط به خرید این ابزارها است – با این حال ، هنگام خرید افزونه Divi ، به موضوع Divi نیز دسترسی پیدا می کنید. بنابراین ، اگر می خواهید یک وب سایت جدید وردپرس ایجاد کنید ، اگر تصمیم بگیرید که دیوی بهترین سازنده صفحه برای پروژه شما باشد ، نیازی به نگرانی در مورد پیدا کردن یک موضوع مناسب ندارید..

مضامین Divi vs Elementor WordPress

خریدهای افزونه Divi Builder با مضامین Divi و Extra WordPress همراه است ، در حالی که تیم Elementor یک تم رایگان برای استفاده با سازنده صفحه خود ایجاد کرده است.

تیم Elementor یک موضوع رایگان به نام سلام Elementor تولید کرده است که آنها از آن به عنوان یک وانیل ساده استفاده می کنند & موضوع سبک “برای سازنده صفحه آنها. در وب سایت Elementor همچنین لیستی از مضامین توصیه شده رایگان و حق بیمه شخص ثالث وجود دارد.

به همین دلیل ، دیگر لازم نیست نگران پیدا کردن یک موضوع مناسب با Elementor یا Divi باشید ، زیرا هر دو گزینه سازگار را برای شما فراهم می کنند.

سازندگان تم

به طور معمول ، اکثر افزونه های سازنده صفحه فقط به شما امکان می دهند تا بر روی محتوای پست یا محتوای صفحه کار کنید ، به جای بخش هایی از سایت خود که توسط موضوع شما تعریف شده است ، از جمله مناطق مربوط به عنوان و عنوان ، یا قسمت های بالا و پایین صفحه ، یا قالب های بلاگ پست و قالب بایگانی وبلاگ..

با این حال ، پس از به روزرسانی های اخیر ، هر دو افزونه Divi و Elementor Pro اکنون دارای ویژگی هایی هستند که آنها را به عنوان سازنده تم توصیف می کنند.

این بدان معنی است که شما می توانید هدر و پاورقی های سفارشی را برای وب سایت خود طراحی کنید ، یا از ابتدا شروع کنید یا از قالب های آنها استفاده کنید ، و سپس آن هدر یا پاورقی دلخواه را به تمام سایت خود یا بخش های خاص آن اختصاص دهید..

طرح بندی طرح های زمینه هدر Elementor

Elementor Pro دارای چندین سربرگ ، پاورقی و الگوهای دیگر برای استفاده با ویژگی Theme Theme است.

با Elementor ، ایجاد ناحیه هدر سفارشی در رابط سازنده صفحه صورت می گیرد ، و کنترل کامل چگونگی ظاهر این منطقه از سایت شما را به شما می دهد ، فارغ از اینکه از چه موضوعی استفاده می کنید.

ویرایشگر سرصفحه Elementor Theme Builder

می توانید هدر دلخواه و سایر عناصر موضوع را در سازنده صفحه Elementor ایجاد کنید.

محتوای پویا مانند آرم سایت و منو برای نمایش در هدر دلخواه ، همه را می توان از طریق رابط سازنده صفحه Elementor تعریف کرد.

Divi Theme Builder به همان روشی که Elementor Theme Builder کار می کند ، کار می کند و به شما امکان کنترل همه جنبه های وب سایت وردپرس شما را می دهد.

تنظیمات Divi Theme Builder

مانند Elementor Pro ، سازنده Divi Theme (تصویر) به شما امکان می دهد قالب های تم سفارشی را از طریق ویرایشگر آن طراحی کنید ، سپس دقیقاً زمانی را کنترل کنید که در سایت شما استفاده می شود.

ویژگی هایی از قبیل تنظیمات نشر مشروط هر دو ابزار باعث می شود که به طور خودکار قالب ها ، مانند یک طرح ارسال یک پست سفارشی ، به محتویات از دسته بندی های خاص اختصاص دهید..

اگر می خواهید هدرها ، پاورقی ها ، الگوهای ارسال بلاگ و موارد دیگر را طراحی کنید ، هر دو Divi و Elementor Pro با ویژگی های سازنده تم آنها امکان پذیر هستند. هر دو افزونه این ویژگی را بسیار خوب پیاده سازی کرده اند.

ویژگی های اضافی

و همچنین داشتن تمامی ویژگی های اساسی که باعث ایجاد افزونه سازنده صفحه عالی می شود ، مانند مجموعه بزرگی از قالب های با کیفیت بالا و یک ویرایشگر قدرتمند بصری ، Divi و Elementor چند ویژگی دیگر دارند که به سرعت می توان به آنها اشاره کرد..

دیوی پیشرو است

برای به دست آوردن حدس و گمان از ایجاد صفحه های سفارشی که در مقابل اهداف وب سایت شما قرار می گیرند ، مانند تشویق بازدید کنندگان خود برای تماس از طریق فرم تماس ، پیوستن به لیست ایمیل شما ، خرید یک محصول یا اقدامی دیگر ، Divi ابزاری دارد که می تواند به شما در بهینه سازی محتوای خود کمک کند.

این ابزار Divi Lead است ، و در سازنده صفحه یکپارچه شده است و به شما امکان می دهد با ایجاد نسخه های مختلفی از یک عنصر صفحه مانند دکمه یا عنوان ، تست های اسپلیت را انجام دهید. سپس Divi Lead نسخه های مختلف آن عنصر را به زیر مجموعه های مخاطبان شما نشان می دهد.

در حالی که آزمون در حال انجام است ، تعامل مخاطب با نسخه های مختلف عناصر ردیابی می شود ، شما را قادر می سازد به وضوح ببینید که کدام یک بهترین نتایج را در مقابل اهداف خود ارائه می دهد. پس از ایجاد انواع صفحه خود که می خواهید تست کنید ، کل مراحل اجرای آزمایش و جمع آوری داده ها بسیار مفید است.

اگرچه فکر می کنید طراحی صفحه های سفارشی شما عالی به نظر می رسد ، Divi Lead می تواند به شما بگوید که آیا واقعاً در کمک به شما برای رویارویی در مقابل اهداف خود مؤثر هستند.

اگرچه Elementor ویژگی تست اسپلیت را ندارد ، می تواند با Google Optimize ادغام شود و راهی برای اجرای آزمایش A / B بر روی محتوای سفارشی شما فراهم کند. با این وجود ، داشتن این قابلیت در سازنده صفحه شما ، مانند مورد Divi ، باعث می شود که طراحی های سفارشی شما ساده تر و کارآمد تر شود..

عناصر پاپ آپ

الگوهای پاپ آپ عناصر

Elementor Pro دارای یک ویژگی سازنده پاپ آپ با مجموعه الگوهای خاص خود است که شما ممکن است مفید باشد.

ویژگی ای که Elementor Pro در آن وجود دارد که Divi (و نسخه رایگان آن Elementor) نیست ، یک سازنده پاپ آپ است که به شما امکان می دهد پاپ آپ ، پرواز ، ورودی ، سلام ، نمایشگرهای تمام صفحه و بیشتر – همه رابط کاربری سازنده صفحه Elementor.

اگر می خواهید بازدید کنندگان شما اقدام خاصی را در وب سایت خود انجام دهند یا یک اطلاعیه را مشاهده کنند ، پنجره های بازشو و انواع آنها راهی عالی برای جلب توجه آنها است.

در حالی که دیوی یک ویژگی ایجاد پاپ آپ ندارد ، خرید Divi به شما امکان دسترسی به افزونه optin pop-up و ایمیل را می دهد ، Bloom ، ابزاری مفید که ما در گذشته مورد بررسی قرار داده ایم. با این حال ، یک بار دیگر ، داشتن یکپارچه سازی عملکردی به طور مستقیم در افزونه صفحه ساز ، همانطور که در مورد Elementor وجود دارد ، راحت تر از استفاده از یک ابزار جداگانه است.

انجمن

تم های زیبا (Elegant Themes) برای پرورش جامعه ای درمورد محصولات خود از جمله افزونه Divi Builder کار بسیار خوبی انجام داده است. وب سایت آن دارای یکی از شلوغ ترین وبلاگ ها در مورد وردپرس است که دارای مطالب مفید زیادی برای کاربران Divi است.

علاوه بر این ، ملاقات های حضوری نیز در سراسر جهان برگزار می شود ، که می توانید با سایر کاربران Divi ارتباط برقرار کنید. گروه رسمی Facebook Divi ، و همچنین بسیاری از افراد غیررسمی ، مکان دیگری را برای شما فراهم می کند تا از پروژه های خود پشتیبانی و الهام بگیرید..

انجمن Elementor همچنین شامل جلسات حضوری ، گروههای شلوغ فیس بوک و مکانی برای همکاری با توسعه دهندگان در این افزونه است..

گزینه های افزودنی و ارتقاء

از آنجا که هر دو Divi و Elementor سازندگان صفحه بسیار محبوب هستند ، تعدادی از افزودنیهای شخص ثالث برای این افزونه ها ایجاد شده اند. برخی از آنها افزودنی رایگان هستند ، در حالی که برخی دیگر پسوند پرداخت می شوند. با این حال ، اگر متوجه شوید که کاری وجود ندارد که بتوانید با Divi یا Elementor انجام دهید ، فرصتی خوب وجود دارد که بتوانید یک افزونه را پیدا کنید که این قابلیت را برای سازندگان صفحه ایجاد کند.

از کجا می توانیم افزودنیهای Elementor و Divi را پیدا کنیم:

 • Elegant Marketplace افزونه های رایگان و پولی را از طیف وسیعی از منابع لیست می کند.
 • صفحه افزودنیهای عناصر شامل پیوندهایی به گزینه های رایگان و پرداخت می شود.

اگر نمی توانید افزونه ای پیدا کنید که به مشکل شما رسیدگی کند ، ممکن است بتوانید خودتان کد دیگری بنویسید یا یک توسعه دهنده استخدام کنید تا آن را برای شما بسازد. در واقع ، اطلاعات زیادی برای توسعه دهندگان وجود دارد که مایل به ایجاد راه حل برای سازنده صفحه خود در وب سایت Elementor هستند.

گزینه های قیمت گذاری

در اینجا یک مرور اجمالی از گزینه های قیمت گذاری این افزونه ها قبل از اینکه دقیقاً آنچه را برای پول خود بدست می آورید تقسیم می شود:

 • Divi Builder: 89 دلار برای مجوز یک ساله یا 249 دلار برای مجوز طول عمر ، که هر دو گزینه دسترسی به افزونه ها و مضامین اضافی از موضوعات Elegant را در اختیار شما قرار می دهند..
 • Elementor: نسخه رایگان در دسترس است ، در حالی که مجوزهای Elementor Pro با 49 دلار در سال شروع می شوند.

همانطور که مشاهده می کنید ، افزونه Divi Builder با محصولات دیگر از Elegant themes همراه است ، بنابراین ، هنگام خرید Divi Builder ، شما همچنین به افزونه اشتراک گذاری اجتماعی Monarch دسترسی پیدا می کنید که بررسی Monarch ما را در اینجا بخوانید. هر دو گزینه مجوز شامل دسترسی به مجموعه های یکسانی از ویژگی های Divi Builder و سایر محصولات از تم های زیبا است.

گزینه های قیمت گذاری دیوی

Divi Builder در دو برنامه قیمت گذاری موجود است.

ما قبلاً بسته Elegant Themes را مرور کرده ایم ، بنابراین می توانید آن مقاله را بخوانید تا در صورت ورود به سیستم ، دقیقاً متوجه شوید که چه می کنید. صرف نظر از انتخاب یک سال یا جواز زندگی ، می توانید از محصولات Elegant Themes در تعداد نامحدودی وب سایت استفاده کنید.

برنامه های قیمت گذاری عناصر

قیمت Elementor Pro بستگی به تعداد سایتهایی دارد که می خواهید از این افزونه استفاده کنید.

با استفاده از Elementor Pro ، مجوز 49 دلاری امکان استفاده در یک وب سایت واحد را فراهم می کند ، با گزینه های گران قیمت تعداد بیشتری سایت را پوشش می دهد. به غیر از این ، مجوزهای Elementor Pro یکسان هستند و به شما امکان دسترسی به همه ویژگی های این افزونه را می دهند ، صرف نظر از اینکه کدام گزینه را انتخاب می کنید.

هر دو Divi Builder و Elementor Pro دارای 30 روز ضمانت بازگشت پول هستند ، بنابراین می توانید آنها را بدون ریسک امتحان کنید.

افکار نهایی

هر دو Divi Builder و Elementor Pro ویرایشگرهای مهیج و چشمگیر برای WordPress هستند. نه تنها آنها به شما كاملاً بر پستها و صفحات خود كنترل می كنند ، بلكه سرصفحه ها ، پاورقی ها و سایر مناطق وب سایت خود را نیز به شما می دهند. پتانسیل خلاق سایت شما با هر ابزار تقریباً نامحدود است.

صرف نظر از کدام یک را انتخاب می کنید ، ناامید نخواهید شد.

با این حال ، برای کمک به شما در تصمیم گیری ، الگوهای آنها را بررسی کنید تا ببینید کدام افزونه گزینه های بیشتری دارد که احتمالاً واقعاً از آنها استفاده خواهید کرد.

مشاهده انتخاب ماژول ها نیز ایده خوبی است ، فقط در مواردی که عنصر خاصی وجود دارد که می خواهید به سایت خود اضافه کنید که در Divi یا Elementor گنجانده نشده باشد.

هنگامی که به راحتی استفاده می شود ، رابط کاربری Elementor احتمالاً کار با این دو آسان تر است. بنابراین ، اگر وقت و تمایلی برای یادگیری یک سیستم کاملاً جدید ندارید ، Elementor ممکن است برای رابط کاربری منحصر به فرد خود برای Divi بهتر باشد.

اگر هنوز دوست دارید درباره این سازندگان صفحه اطلاعات بیشتری کسب کنید ، می توانید برای دریافت تصویر کامل ، بررسی Divi Builder و بررسی Elementor ما را بخوانید.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me