CloudFlare לעומת MaxCDN – מה הם מציעים ואיך הם שונים …

מבצעי וורדפרס


שניהם CloudFlare ו- MaxCDN הם שירותים פופולריים להפליא, ושניהם יכולים לעשות דרך ארוכה כדי לעזור לך להגדיל את הביצועים של האתר שלך.

עם זאת, בעיקר בגלל העובדה ששתי החברות מציעות שירותי CDN (Content Delivery Network), הרבה אנשים מתבלבלים באשר לאחת מהן מתאימה ביותר לצרכים שלהם..

במציאות, למרות שרבים מהתכונות שלהם אכן עוברים מעבר, CloudFlare ו- MaxCDN הם סוגים שונים של שירות זה מזה.

אני אתחיל עם הסברים על כמה מושגי יסוד – כמו CDN, זיכרון מטמון וזמני תגובה של השרת – לפני שאסביר מה כל אחד משני השירותים הללו מציע, מדוע סביר להניח שתרצה להשתמש באחד כזה או אחר (או שניהם), וכן במה הם נבדלים.

נתחיל …

אז מה בדיוק הוא CDN?

CDN מייצג רשת להעברת תוכן – רשת שרתים מבוזרת גדולה (בדרך כלל במגוון מוקדים ברחבי העולם) המשמשת להגשת קבצי אתר (בדרך כלל קבצים סטטיים כמו תמונות, קבצי CSS ו- JavaScript) למבקרים בה..

מדוע זה כל כך חשוב? ובכן, ככל שרחוק יותר משרת שכל אחד מהמבקרים בו הוא, כך הם יצטרכו להמתין עד שהקבצים המרכיבים את אתר האינטרנט יגיעו אליהם. על ידי אחסון קבצים במספר מיקומים ברחבי העולם, CDN מאפשר לכל אחד מהמבקרים באתר לטעון אותם אוטומטית מכל השרת ברשת הכי קרוב. זה עוזר להפחית את זמן ההמתנה לטעינת דפי האינטרנט שלך על המסכים שלהם. עוד על כך בהמשך.)

בנוסף לשימוש ב- CDN להגשת קבצים סטטיים (כלומר קבצים שלא ישתנו תוך כדי תנועה), ישנם גם מספר יתרונות מובנים אחרים הקשורים לביצועים ל- CDN – אחד מהם הוא מטמון..

מטמון דף

כשאתה נרשם לחשבון בחברת אירוח, נותנת לך שליטה מלאה בשרת מלא (אירוח ייעודי) או שליטה חלקית על חלק מהשרת (אירוח משותף, אירוח VPS וכן הלאה). מסד הנתונים של וורדפרס שלך, קבצי וורדפרס ליבה, ערכות נושא, תוספים, תמונות וכדומה, כולם מאוחסנים בשטח שהוקצתה על ידי חברת האירוח שלך..

בכל פעם שמישהו מבקר בדף באתר וורדפרס שלך, בקשות מרובות נשלחות לשרת שלך. לדוגמה, כאשר מישהו מבקר בדף הבית, לגישה לקובץ WordPress index.php. שיחות לקבצי ליבה אחרים של WordPress יתבצעו גם בשרת שלך.

האורח יצטרך לאחזר נתונים ממספר טבלאות ממסד הנתונים שלך בוורדפרס. יתקבלו בקשות גם לקבצי ערכות נושא, קבצי תוספים, קבצי JavaScript, קבצי CSS, תמונות ועוד. כאשר מישהו מבקר בדף אחר באתר שלך, התהליך חוזר על עצמו.

כל בקשת נתונים נוספת מגדילה את הזמן שנדרש לטעינת דף. אחת הדרכים היעילות ביותר לפיתרון בעיה זו היא לטמון מראש גרסה סטטית של כל עמוד באתר שלך. כשמישהו מבקר באתר שלך, הוא יוריד גרסת HTML סטטית של כל עמוד במקום לטעון אותו באופן דינמי בכל פעם שיחות למסד הנתונים שלך..

מטמון הוא אחת הדרכים היעילות ביותר להעלאת המהירות של אתר אינטרנט. זה יכול להפחית בקלות את זמני טעינת העמודים מארבע שניות לפחות מאחת. על ידי צמצום זמני טעינת העמודים, בסופו של דבר תגיע למבקרים שמחים יותר, ועם מבקרים שמחים יותר מגיעה תנועה מוגברת ואפילו שיפור בדירוג מנועי החיפוש. בגלל זה, וודא שהאתר שלך נטען במהירות צריך להיות בראש סדר העדיפויות.

צמצום זמני התגובה של השרתים

גורם גדול נוסף המשפיע על זמני הטעינה של אתרים הוא זמן תגובה של השרת.

זמן התגובה של השרת הוא מדד לזמן שלוקח לדפדפן לבקש נתונים מהשרת שלך, ולשרת שלך למסור אותם לדפדפן. זה יכול להיות מתסכל לקבל זמני תגובה איטית מחברת האירוח שלך – במיוחד אם כבר ביצעת אופטימיזציה של הדפים שלך על ידי שמור במטמון כראוי – ולמען האמת, לפעמים הפיתרון היחיד הוא להחליף חברות אירוח לדף שמציע זמני תגובה טובים יותר. . (זה נכון במיוחד אם אתה משתמש באירוח משותף גנרי, ולא באירוח וורדפרס מומחה.)

בנוסף לשימוש בשירות אירוח שאינו תלוי בתפקיד, ישנם גורמים נוספים שיכולים לתרום להאטת זמני התגובה של השרת. אלה נעות בין החבילה הספציפית שלך או לכמות התעבורה שאתר שלך זוכה למשאבי CPU מוגבלים וחוסר זיכרון כללי.

לבסוף, גורם גדול נוסף בזמני התגובה של השרת הוא המרחק הפיזי בין המיקום של מבקר באתר למיקום השרת שלך. ככל שהמבקר נמצא ממרכז הנתונים, זמן התגובה של השרת יהיה איטי יותר. לכן, אם מרכז הנתונים שלך ממוקם בטקסס, מישהו מניו יורק יקבל זמני תגובה טובים בהרבה ממי שיגיע לאתר שלך מלונדון – שבתורו יקבל זמני תגובה הרבה יותר טובים מאשר מישהו שמבקר באתר שלך בדובאי..

כיצד CDN משפרים את ביצועי האתר

כאמור לעיל, CDNs מסייעים לפתור את הבעיה של זמני התגובה של שרתים על ידי אחסון עותקים של הקבצים ההולכים יחד ליצירת דפי האינטרנט שלך (כגון תמונות, קבצי CSS ו- JavaScript) במספר מיקומים ברחבי העולם. כאשר מישהו מבקר באתר שלך, הקבצים האלה יימסרו אליהם משרת ה- CDN הקרוב ביותר. שילוב זה של מסירת קבצים סטטיים עם זמני תגובה של שרתים מופחתים הוא כיצד רשתות למשלוח תוכן יכולות לעזור לשיפור דרסטי של זמני טעינת האתר.

מה שכן, מכיוון שחלק גדול מהעומס יהיה על ה- CDN (ולא על השרת המקורי שלך), הם יכולים גם לחזק משמעותית את היכולת של תוכנית האירוח המקורית שלך להתמודד עם כמויות תנועה גדולות מהצפוי. משמעות הדבר היא שאתר האינטרנט שלך יהיה פחות סביר להיכנס למצב לא מקוון אם פתאום תקבל דוקר תנועה. נוסף על כך, מכיוון ש- CDN מספקים את התוכן שלך למבקרים, גם רוחב הפס שאתה משתמש בחשבון האירוח שלך יופחת מאוד. (הדבר רלוונטי במיוחד אם חברת האירוח שלך גובה מכם רוחב פס, כמו שיש.)

על קצה המזלג: בהנחה שקהל האתר שלך הוא גלובלי, השימוש ב- CDN יכול להיות אחת הדרכים היעילות ביותר להאיץ את האתר שלך.

כעת, עם כל העניין הזה, בואו נסתכל מה מציעים שני ספקי ה- CDN הללו. נתחיל עם CloudFlare.

מה מציעה CloudFlare?

עם CloudFlare, כל תנועת האתר שלך תעבור דרך רשת מרכזי הנתונים הגלובלית שלה.

ל- CloudFlare 31 מרכזי נתונים בשש יבשות – עם צפיפות גבוהה במיוחד בצפון אמריקה ובאירופה. אגב, יש לו גם אתר ייעודי המספק התראות עדכניות על הביצועים של כל מרכז נתונים. זה שימושי במיוחד למטרות פיקוח.

מרכזי נתונים של CloudFlare

בנוסף לספק את שירותי ה- CDN המוזכרים לעיל, ל- CloudFlare יש גם הרבה תכונות שיעזרו לבצע אופטימיזציה של האתר שלך בדרכים אחרות, כגון gzipping דפים, טעינת משאבים אסינכרוניים, קבצי JavaScript, מיניפיור, אופטימיזציה של כותרות מטמון, ושמירת דפדפן במטמון..

עם זאת, CloudFlare אינו מיועד אך ורק להגדיל את ביצועי האתר. באופן חיוני, היא מציעה גם מגוון שירותים שיעזרו להגן על אתר האינטרנט שלך מפני התקפות זדוניות, כולל:

 • מתקפות DDoS
 • בוטים מתמידים / זדוניים
 • זריקות SQL
 • הגב זבל

בשנת 2004, CloudFlare טיפלה במתקפת ה- DDoS הגדולה ביותר בהיסטוריה של האינטרנט – המדגישה את החוויה של החברה במניעת התקפות רחבות היקף באתר. לקבלת סקירה מצויינת על אופן הפעולה של CloudFlare להגנה על אתרים, עיין בתרשימים (והטקסט) המועילים בעמוד הרשמי שלה.

כדי להשתמש בו, עליך לשנות את ה- DNS שלך (שרתי שמות דומיין) לאלו של CloudFlare. זהו שלב הכרחי במערכת האבטחה של CloudFlare שמשמעותה שכל תעבורת האינטרנט שלך תזרום דרך הרשת שלה לפני שתגיע לאתר שלך. אם התוקפים הצליחו לעקוף את ה- DNS שלך, הם היו יכולים לעקוף לחלוטין את כל אמצעי האבטחה של CloudFlare. לדוגמה, אם תוקפים פוטנציאליים גילו את כתובת ה- IP של השרת שלך, הם יוכלו לתקוף את השרת שלך ישירות. שינוי הגדרות ה- DNS של התחום מסייע במניעה.

הגדרות DNS של CloudFlare

לאחר שתצביע את ה- DNS של הדומיין שלך ל- CloudFlare, עליך להוסיף את פרטי תצורת האירוח שלך (כגון כתובת ה- IP של השרת שלך). אלה אותן הגדרות בהן חברת האירוח שלך הייתה משתמשת אם היית משתמש בהגדרות ה- DNS שלהן, וניתן להגדיר גם שרתי דוא”ל והפניות מחדש. אל תדאגו מהצעדים – כל שעליכם לעשות הוא לפתוח כרטיס עם CloudFlare, וזה יעזור לכם לקבוע את הגדרות האתר שלכם..

הדבר הטוב ב- CloudFlare הוא שברגע ש- DNS שלך יופנה לדרכו, הוא יתחיל במטמון דפים באתר שלך באופן אוטומטי – אין צורך להגדיר שום דבר באתר שלך. עם זאת אני ממליץ לפתוח כרטיס עם חברת האירוח שלכם ולבקש מהם להחזיר מידע IP מקורי ליומני שרת. זהו שלב הכרחי, מכיוון ש- CloudFlare הוא פרוקסי הפוך. כל חברות האירוח בעלות ניסיון עם CloudFlare, ולכן לא סביר מאוד שחברת האירוח שלך תתקשה לבצע צעד זה עבורך.

ל- CloudFlare שלושה דפי הגדרות: סקירת הגדרות, הגדרות אבטחה והגדרות ביצועים. רוב בעלי האתרים ישמחו מהגדרות ברירת המחדל, אולם למעשה תוכלו להתאים מגוון של אפשרויות אבטחה וביצועים שונות. לדוגמה, באפשרותך להפעיל ולכבות תכונות כגון מניעת קישור חם, ערפול כתובות דוא”ל, רמת מטמון ואופטימיזציה של תמונות. עם זאת, שימו לב כי הוספת אמצעי אבטחה נוספים לאתר שלך בדרך זו עלולה למנוע מבלי משים למבקרים לגיטימיים לצפות בו.

הגדרות אבטחה של CloudFlare

אחד החלקים האהובים עלי ב- CloudFlare הוא דף הניתוח, אשר נותן לך דוח מלא על התעבורה באתר שלך. באפשרותך להציג דוח עבור כל האתרים בתוכניות חינמיות או לכל האתרים בתוכניות בתשלום, או להציג דוחות באתר אינטרנט אחר אתר..

הדוח מציג סך כל תצוגות דף, תנועה רגילה, סורקים ובוטים ואיומים. ארץ מוצאם של האיומים מוצגת, ויש פירוט של מנועי החיפוש שסרקו את האתר שלך בפרק הזמן הנתון..

CloudFlare Analytics

כ- 30 אפליקציות זמינות עבור CloudFlare וניתן לבחור באמצעות חשבונך כדי להוסיף כלים או לשלב את אתרי האינטרנט שלך עם שירותי אינטרנט פופולריים..

דפדפן טוב יותר, למשל, יזהיר מבקרים המשתמשים בדפדפן ישן כדי לעדכן לגרסה חדשה יותר, ואילו ScrapeShield עוזר לך לפקח על אתרים שמשכפלים את התוכן שלך. ישנן גם אפשרויות שילוב עבור גוגל אנליטיקס, כלי מנהלי האתרים של גוגל, CodeGuard ו- VigLink.

אפליקציות CloudFlare

אנשים רבים משתמשים ב- CloudFlare כדי לשפר את מהירות האתר שלהם; אחרים משתמשים בשירות כדי להבטיח את אתרי האינטרנט שלהם. אני משתמש בו משתי הסיבות הללו – עם זאת, זה היה התקפת DDoS שחוויתי מוקדם יותר השנה שגרמה לי להירשם לשירות..

עכשיו נסתכל על MaxCDN.

מה מציעה MaxCDN?

ראשית, נסתכל על מרכזי הנתונים של MaxCDN. ל- MaxCDN 57 מרכזי נתונים: 22 בצפון אמריקה, 31 באירופה, שלושה באסיה ואחד באוסטרליה. (זה יותר ממה שמציעה CloudFlare.) MaxCDN, עם זאת, אין מרכז נתונים באפריקה או בדרום אמריקה, אם כי אחד מתוכנן לברזיל..

כל מרכזי הנתונים של MaxCDN משתמשים בשרתי SSD מהירים עם חיבורי 10 ג’יגה-בייט, ולחברה יש שיתופי פעולה עם ספקי שירותי אינטרנט גדולים ברחבי העולם כדי לעזור להאיץ חיבורים ניידים..

מרכזי נתונים של MaxCDN

כדי להשתמש ב- MaxCDN באתר וורדפרס, תזדקק לתוסף מטמון, כגון W3 Total Cache, WP Super Cache או WP Rocket. לחלופין, ישנם גם מספר גדל והולך של מארחי וורדפרס מנוהלים מומחים, כמו WPEngine ו- גלגל תנופה (לנקוב בכמה ממובילי התעשייה) המציעים את שירותי MaxCDN המובנים בכמה מתוכניות האירוח שלהם (בדרך כלל יקרות יותר)..

מספר אפשרויות התצורה העומדות לרשותך באמצעות MaxCDN תלוי בתוסף המטמון שבו אתה משתמש. W3 Total Cache מציע יותר מ- 20 הגדרות ייחודיות לרשתות למשלוח תוכן, ואילו WP Rocket מציע רק ארבע. (פתק: WP Rocket הוא אחד מהתוספים הבודדים במטמון הזמינים עבור WordPress המציעים גם תמיכה עבור CloudFlare.)

הגדרות CDN של WP Super Cache - צילום מסך

למרות ש- CloudFlare מאפשרת לך להפעיל ולהשבית תכונות מסוימות ב- CDN שלה, היא לא מציעה לך את אותה רמת שליטה ש- MaxCDN עושה. MaxCDN מאפשר לך לאחסן קבצים במטמון באתר netdna-cdn.com, או בתחום מותאם אישית לבחירתך.

קבצים במטמון מחולקים לשלושה סוגים, וכל סוג נשמר באזור מסוים.

 • משוך אזורים – אלה מיועדים לקבצים רגילים, כגון קבצי תמונה, קבצי CSS, קבצי JavaScript וכן הלאה. קבצים המאוחסנים באזורים אלה מנקים (מחודשים) מעת לעת לאחר פרק זמן שתציין.
 • אזורי דחיפה – אלה מיועדים לקבצים גדולים יותר המתחלפים לעיתים רחוקות, כגון קבצי zip, ספרים אלקטרוניים, קבצי PDF וכן הלאה. קבצים יישארו כפי שהם עד שתשנה או תמחק אותם.
 • אזורי ווד – אלה מיועדים לזרמת וידאו ושמע. קבצים מוגשים באמצעות פרוטוקול זרימת המדיה בזמן אמת ונשארים עד לשנותם או למחוקם.

MaxCDN מציע לך גם כמות עצומה של מידע על קבצי המטמון שלך. פרק הדוחות מאפשר לך לראות את גודל הקבצים המופצים ב- CDN שלך, 50 הקבצים המובילים, מרכזי הנתונים שממנה קוראים קבצים, קודי מצב, פירוט אזור ועוד. כל הדוחות הללו עוזרים לך לראות אילו קבצים נצפים, מאיפה הם נצפים ומה השימוש ברוב רוחב הפס שלך.

לוח מחוונים של MaxCDN - תמונת מסך

MaxCDN מאפשר לך להגן על חשבונך באמצעות תהליך אימות דו-שלבי; אתה יכול לרשום את כתובות ה- IP של אנשים שמורשים לגשת לחשבונך.

עם זאת MaxCDN לא יכול להפוך את אתר האינטרנט שלך לבטוח יותר באופן בו CloudFlare יכול. זה לא מגן על האתר שלך מפני התקפות DDoS או הזרקות SQL, אלא זה עושה מציעים כמה אפשרויות אבטחה ליישומים כמו הרשאת OAuth, רשימות לרשימות IP, רשימת הפניות של HTTP והרשמות מאובטחות..

כמה עולה CloudFlare ו- MaxCDN?

ל- CloudFlare ו- MaxCDN מבני תמחור שונים מאוד. CloudFlare אף פעם לא מחייב אותך בגין השימוש ב- CDN שלה, בעוד שתוכניות התמחור של MaxCDN מבוססות על רוחב הפס שאתה משתמש באתר שלך..

CloudFlare מציעה ארבעה סוגים של תכניות: בחינם, מקצוענים, עסקיים וארגוניים.

כפי שאתה יכול לדמיין, התוכנית החינמית של CloudFlare פופולרית מאוד. זה עוזר להפוך את האתר שלך לאבטח יותר, נותן לך נתונים אנליטיים טובים לגבי התנועה שלך, יש לו תמיכה ב- SSL ומציע לך רוחב פס בלתי מוגבל עבור קבצי המטמון שלך ללא עלות. עם זאת, התוכנית מוגבלת מכמה בחינות. לדוגמה, הוא אינו תומך בדפדפנים מסוימים, ונתוני התעבורה מתעדכנים רק כל 24 שעות.

אני משתמש בתוכנית המקצוענים בבלוג האישי שלי ובפורום הדיונים שלי. זה עולה 20 $ לחודש עבור האתר הראשון ו- 5 $ לחודש עבור כל אתר נוסף.

השדרוג לתוכנית המקצוענים מוסיף חומת אש ליישומי אינטרנט, נתונים סטטיסטיים בזמן אמת (מתעדכנים כל 15 דקות), תכונות אופטימיזציה לנייד ואופטימיזציה של תמונות. עם החדשות האחרונות ש- Yahoo מפסיקה את שירות Smush.it שלה, היכולת לבצע אופטימיזציה של תמונות בקלות היא תכונה שאני ממש שמחה לרשותי..

בעוד שהתוכנית החינמית בודקת באתר שלך שינויים על בסיס שבועי, התוכנית המקדמית משפרת את קצב הסריקה לשלושה ימים.

התוכנית העסקית, בה קמעונאית במחיר של 200 דולר לאתר בחודש, מציעה סריקה יומית, הפחתת מתקפות מניעת שירות מתקדמות ותמיכה ב- Railgun כדי לשפר את מהירות האתר שלך באופן משמעותי. התוכנית הארגונית עולה 5,000 $ לחודש והיא מכוונת לחברות גדולות.

תוכניות CloudFlare

עלות MaxCDN תלויה בכמות רוחב הפס שהאתר שלך משתמש בכל חודש. אם תבדוק את רוחב הפס בו אתה משתמש כרגע בחברת האירוח שלך, תקבל מושג טוב לגבי התוכנית שתצטרך לרכוש. עם זאת, אל תדאגו מדי אם אתם רוכשים תוכנית המציעה רוחב פס רב ממה שאתם צריכים – MaxCDN מעביר את רוחב הפס לחודש שלאחר מכן..

התוכנית הזולה ביותר של MaxCDN נמכרת במחיר של 9 דולר לחודש. זה מציע 100GB רוחב פס ושני אזורי אתר. כל רוחב הפס שמשתמשים בהקצאה שלך מחויב ב- 0.08 $ לג’יגה-בייט.

תשלום 39 דולר לחודש יגדיל את הקצאת רוחב הפס ל 500 ג’יגה-בייט, בעוד שהתוכנית הפופולרית ביותר מגיעה למחיר של 79 $ לחודש עבור 1 TB. תוכניות גבוהות יותר הפחיתו את עלויות הצריכה והקצאה גבוהה יותר של אזורי אתרים.

תוכניות Starter של MaxCDN

תוכניות המתחילים מעניקות גישה ל -12 מרכזי הנתונים העיקריים של MaxCDN בצפון אמריקה ובאירופה. אם אתה רוצה גישה למרכזי נתונים נוספים, כמו הונג קונג, סינגפור, סידני, ישראל וטוקיו, אתה צריך לשלם 15 דולר לחודש לאזור. עמלה זו אינה חלה על מי שבוחר בתוכניות בעלות נפח גבוה. ניתן לרכוש אזורים נוספים עבור כל התוכניות בעלות של $ 12 לשנה, ו- SSL מותאם אישית זמין עבור $ 99 לחודש..

אם אתה רוצה חיסכון של 20% בכל התוכניות, שקול לשלם מדי שנה. אם אתה בוחר תכנית חודשית ומגלה שהתוכנית מטפלת ביעילות בכל התעבורה שלך, תחסוך כסף על ידי תשלום מראש.

תוכניות נפח גבוה של MaxCDN

עלות השימוש ב- MaxCDN תעלה יותר ככל שההופעות של הדפים ורוחב הפס שלך יגדלו עם הזמן. עם זאת, חשוב לזכור ששימוש ב- MaxCDN יפחית מאוד את רוחב הפס בו אתה משתמש עם המארח שלך.

לדוגמה, חברת האירוח שלי גובה ממני 0.20 דולר לכל ג’יגה-בייט כשאני עוברת על הקצאת רוחב הפס שלי. לפיכך שימוש ברוחב פס נוסף של 2,000 ג’יגה-בתים בתוכנית האירוח שלי יעלה לי 400 דולר בחברת האירוח שלי, אך יעלה לי רק 120 $ עם MaxCDN (אם הייתי משתמש בתוכנית הפופולרית ביותר שלה בשיעור יתר של 0.06 $ לג’יגה-בייט).

זכור זאת בבחינת העלויות של רשת משלוח תוכן, כמו MaxCDN, מכיוון שבעלי אתרים רבים מגלים שהם חוסכים כסף ברוחב הפס כאשר הם מתחילים להשתמש ב- CDN.

CloudFlare לעומת MaxCDN: מה עדיף?

כשמדובר במהירות הרשתות שלהם, נראה שיש דעות שונות לגבי השירות שמשפר את ביצועי האתר בצורה הטובה ביותר. יש הסבורים ש- CloudFlare מהיר יותר; אחרים מרגישים ש- MaxCDN מהיר יותר.

השתמשתי בשני השירותים ולא הבחנתי בשירות אחד מהיר יותר מהשני – אם כי ראוי לציין שמעולם לא עשיתי השוואה מקיפה לחלוטין בין השניים כדי לבדוק את המהירות המתאימה של CDNs שלהם.

בתחילת המאמר ציינתי כי תכונות רבות של CloudFlare ו- MaxCDN חופפות זו את זו. זה נכון מכיוון שחלק גדול מהשירות של CloudFlare הוא רשת אספקת התוכן שלה. עם זאת, ברגע שמתעמקים תוכלו לראות שהשוואה ישירה בין שני השירותים אינה בדיוק הוגנת.

טבלת התמחור של CloudFlare מציעה שיש לה מגבלה משמעותית עם ה- CDN שלה. התוכנית החינמית זוחלת מדי שבוע והתוכנית המקצועית זוחלת כל שלושה ימים. עליך לשדרג לתוכנית העסקית במחיר של 200 $ לחודש כדי לזחול מדי יום.

הרי זה דבר רע?

ובכן, מניסיוני זה לא היה נושא. CloudFlare מאפשר לך לטהר קבצים בכל עת, ותוכל לטהר אותם בנפרד או לטהר את המטמון השלם שלך. CloudFlare מאפשרת לך גם להגדיר כללי עמוד להגדרת כללי המטמון של חלקים מסוימים באתר שלך.

ניקוי קבצים לעתים קרובות יכול להשפיע על הביצועים. הערות MaxCDN בדף השאלות הנפוצות שלה:

“הטיהור נועד לשטוף את מטמון ה- CDN שלך כדי לשמור מחדש את הקבצים השמור של הקבצים שמקורם, וככאלה, עליך להשתמש בהם רק כאשר יש לך עדכונים בשרת שצריך לדחוף אותם ל- CDN, ושינויים אלה הם עריכות של קבצים קיימים – קבצים חדשים אינם דורשים ניקוי. ניקוי ניקוי תכוף אינו מומלץ מכיוון שייקח זמן נוסף למטמון לבנות מחדש בכל פעם שתשטוף אותו. זכרו, הטיהורים נוספים = מהירות איטית יותר = ביצועים רעים. “

שמחתי מאוד עם CloudFlare, כי זה שיפר את האבטחה ואת המהירות של האתר שלי. עם זאת, זהו לא רשת אספקת תוכן אמיתית. כן, זה מאיץ את האתר שלי, אבל יש לו מגבלות רבות.

כמו בעלי אתרים רבים, לא הייתי מודע למגבלות ה- CDN של CloudFlare. לרוע המזל האתר שלי ספג התקפה נוספת של DDoS לאחרונה.

דבר שהעסיק אותי בהתקפה האחרונה הזו היה ש- CloudFlare לא הציג גרסת מטמון של האתר שלי. מדוע הוצגה הודעת שגיאה ב- CloudFlare במקום גרסת מטמון של הדפים שלי?

ובכן, הכל תלוי באופן שבו הפונקציה של תמיד מקוון של CloudFlare עובדת. CloudFlare מצהיר כי:

“תמיד ברשת היא תכונה שמטמנת גרסה סטטית של הדפים שלך למקרה שהשרת שלך לא מקוון.”

לרוע המזל, דף המידע תמיד מקוון מציג רק את ההצהרה שלעיל. דף המידע ‘מדוע תמיד מקוון לא עובד?’ מסביר את מגבלות רשת משלוח התוכן של CloudFlare במלואן:

“CloudFlare לא מטמון כל דף באתר שלך. מטמון מוגבל של האתר שלך יוצג, בדרך כלל עמוד עד שלושה עמודים, מה שאומר שרק כמה דפים באתר שלך ניתנים לצפייה כששרת המקור שלך יירד. “

ההצהרה הזו הפתיעה אותי. אחת מנקודות המכירה הגדולות ביותר של רשת אספקת תוכן היא שגירסת המטמון של האתר שלך תוצג אם האתר שלך יירד, ובכל זאת CloudFlare מציין שרק כמה דפים במטמון יוצגו במקרה ששרת המקור יירד..

חשדתי ש- CloudFlare מציגה דפים שמורים במטמון במקרה של שרת יירד, מכיוון שכל העמודים באתר שלי היו במצב. בדף ההסבר תמיד מקוון מציינים כי:

“לאתרים שנוספו לאחרונה לא יהיה זיכרון מטמון גדול של האתר שלהם, מה שאומר ש- תמיד מקוון לא יעבוד אם רק הוספת את האתר לפני מספר ימים.”

אתרי האינטרנט שלי התווספו ל- CloudFlare לפני יותר משלושה חודשים, כך שסביר להניח שהיעדר העמודים השמורים במטמון היה בשורש הבעיה. ביקשתי מ- CloudFlare להבהיר את הנושא. יום לאחר מכן הם יעצו לי כי:

“לתכונה Always Online יש מספר מגבלות והיא נועדה לעבוד רק עם שגיאות פסק זמן מהשרת שלך. קוד השגיאה מהשרת שלך שהוחזר היה תשובה ריקה, שלצערנו אינה אחת הנסיבות בהן התכונה תעבוד. “

הנה זה בשחור לבן: מערכת המטמון של CloudFlare אמורה רק לעזור בשגיאות פסק זמן. אם השרת שלך לא פעיל, לא יוצגו דפים במטמון.

לכן, אם אנחנו מדברים על רשתות למשלוח תוכן, משווים את CloudFlare ו- MaxCDN ושואלים ‘מה עדיף?’, התשובה שלי תהיה MaxCDN. MaxCDN ישמור במטמון כל עמוד בודד באתר שלך ויציג גרסה שמורה של האתר שלך במטמון במקרה של השבתה – וזו הסיבה שנכון לומר שהוא CDN אמיתי.

מקום בו MaxCDN מצטיין היא רמת השליטה שהיא מעניקה לך ברשת אספקת התוכן שלה. אזורי המשיכה, אזורי הדחיפה ואזורי ה- vod מקלים על קביעת האחסון של התוכן, והיכולת להגדיר את קצב הסריקה של אזורי המשיכה שלך פירושה שתוכל לשלוט בעת ניקוי קבצי המטמון וחידושם. MaxCDN מדגיש גם אילו קבצים מורידים ומיכן – דבר ש- CloudFlare לא מציע.

עם זאת, אם השבתה אינה דבר שמעסיק אותך ואתה פשוט רוצה להאיץ את האתר שלך, עליך לנסות את CloudFlare. העובדה שהיא מאפשרת רוחב פס בלתי מוגבל בכל אחת מתכניותיה פירושה ש- CloudFlare יכולה לחסוך לכמה בעלי אתרים מאות ואף אלפי דולרים מדי שנה על ידי שימוש ב- CDN החינמי שלה – כל עוד הם מודעים למגבלותיה..

ל- MaxCDN מוניטין רב לספק תמיכה 24 שעות ביממה, וזה משהו שמושך אנשים רבים לשירותו. לדוגמה, המחברת הראשית של אתר זה, ברין ווילסון, מעירה לעתים קרובות על התמיכה הגדולה של MaxCDN.

הניסיון הראשוני שלי עם CloudFlare היה חיובי, אך במהלך התקפת ה- DDoS האחרונה שפתחתי כרטיס תמיכה לבקש עזרה. לאחר 14 שעות יצרתי קשר עם CloudFlare דרך טוויטר, ובסופו של דבר קיבלתי תשובה לא מועילה שהמליצה לי לשדרג לתוכנית העסקית שלה 200 דולר לאתר לחודש. כאשר ציינתי עד כמה שירות הלקוחות שלו היה לקוי עבור לקוח שמשלם תשלום חודשי כדי להשתמש בתוכנית המקצוענים שלו, יעצו לי:

“יש לנו המון לקוחות אחרים, עם המון שאלות בדיוק כמו שלך. אנו מגיבים אליהם בסדר שהם מתקבלים בעדיפות על תוכניות עסקיות וארגוניות.

תוכניות עסקיות בדרך כלל מקבלות את תשובותיהן תוך שעה. אם אתה זקוק לתמיכה מסוג זה, הייתי מציע לשדרג לתוכנית עסקית או ארגונית. “

ציינתי להם שהכרטיס שלי אינו “רק שאלה” ושהשרת שלי הותקף.

לסיכום, MaxCDN ידועה בכך שהיא מספקת תמיכה רבה ללקוחותיה ומגיבה על כרטיסים תוך שעה. לעומת זאת, אלא אם תירשם לתכנית העסקית של CloudFlare במחיר של 200 $ לאתר באתר בחודש, סביר להניח שלא תקבל תגובה לכרטיסים שלך במשך מספר ימים. כמי שמשלם תשלום חודשי ל- CloudFlare, אני מאוכזב מאוד מהגישה הזו לשירות לקוחות.

לבסוף, עלינו לדבר על ביטחון.

אם אתה מחפש לאבטח את האתר שלך יותר ולהגן עליו מפני התקפות DDoS ושיטות פריצה זדוניות אחרות, CloudFlare היא בבירור האפשרות הטובה ביותר, מכיוון ש- MaxCDN לא מציע פונקציונליות זו..

תקבל הגבלה מוגבלת של DDoS רק באמצעות התוכניות החינמיות והמקצועיות של CloudFlare. עם זאת אינני יכול לבקר אותם על כך. הגנת DDoS היא יקרה, ושימוש בתוכניות החינמיות או המקצוענות של CloudFlare ללא ספק יעניקו לאתרי האינטרנט שלכם הגנה רבה יותר מאשר פשוט להסתמך על האבטחה שחברת האירוח שלכם מספקת..

אם אתה רוצה את הטוב שבשני העולמות, מומלץ לשקול להשתמש ב- MaxCDN לרשת משלוח התוכן שלך ו- CloudFlare לאבטחת האתר שלך. זה היה דבר שהוצע על ידי התמיכה של MaxCDN כאשר, במסגרת המחקר למאמר זה, שאלתי אותם על ההבדלים בין שני השירותים.

לחברות אירוח מסוימות יש אפשרות להוסיף CloudFlare או MaxCDN ישירות דרך לוח הבקרה של אירוח, כך שאם תרצה להשתמש באחד מהשירותים האלה, אני ממליץ לשוחח עם המארח שלך כדי לראות אם יש להם אפשרויות שילוב לאחד או האחר (או אולי שניהם) כבר הוקם.

לסיכום מחשבותיי על CloudFlare ו- MaxCDN:

 • אם אתה רוצה להאיץ את אתרך בחינם, השתמש ב- CloudFlare
 • אם אתה רוצה CDN אמיתי המסוגל לשמור במטמון את כל האתר שלך, השתמש ב- MaxCDN
 • אם אתה רוצה להוסיף הגנה בסיסית DDoS לאתרי האינטרנט שלך, השתמש ב- CloudFlare
 • אם תמיכת לקוחות בזמן חשובה לך, השתמש ב- MaxCDN
 • ולבסוף, לטובת שני העולמות, שקול להשתמש בשני השירותים יחד!

ושם יש לך את זה!

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map