מהם יישומונים של וורדפרס וכיצד אוכל לקבל חדשים?

מבצעי וורדפרס


מכיוון שוורדפרס היא פלטפורמה די פשוטה, משתמשים חדשים יכולים בדרך כלל להבין את היסודות די מהר.

אפילו המשתמש המתחיל ביותר, הטכנולוגי שאינו מתמצא, יכול, באופן כללי, להבין שבניית אתר עם וורדפרס דורשת נושא ובדרך כלל כמה תוספים. עם זאת, ישנם היבטים מסוימים של וורדפרס שלעתים מותירים משתמשים חדשים רבים מגרדים את הראש.

תעלומה אחת כזו היא ווידג’טים של וורדפרס.

מה בעולם הוא יישומון וורדפרס?

הייתם חושבים שהתשובה הזו תהיה פשוטה מכיוון שהיא מבחינה רעיונית הוא קל. עם זאת, בעצם ההסבר במונחים של הדיוט אינו קל כמו שכולנו היינו רוצים שיהיה. אפילו קודקס הוורדפרס לא יכול להסביר בצורה שקל להבין זאת.

הדרך הקלה ביותר לנסח זאת היא ש- יישומון הוא גוש תוכן (שיהיה טקסט, תמונה או רשימת קישורים או קטגוריות וכו ‘) שניתן בקלות למקם באזורים מוגדרים מראש (הידועים בשם ‘אזורים מנוגדים’) באתר שלך. אזורים מוכנים ל- widget כוללים בדרך כלל את סרגל הצד, כותרת התחתונה, הכותרת העליונה ולעיתים, אפילו דף בית שלם.

כברירת מחדל, תוכנת הליבה של וורדפרס מגיעה עם מספר ווידג’טים שונים שניתן להשתמש בהם באזורים אלה:

 • ‘לחפש’ (מציג תיבת חיפוש באתר שלך)
 • ‘לאחרונה’ פוסטים (מציג רשימה של ההודעות האחרונות שלך)
 • ‘תגובות אחרונות’ (מציג רשימה של התגובות האחרונות שלך)
 • ‘ארכיונים’ (מציג רשימת קישורים לפוסטים קודמים)
 • ‘קטגוריות’ (מציג רשימת פוסטים, מסודרים לפי קטגוריות)
 • ‘מטא’ (מציג רשימה של קישורי ניהול שימושיים)
 • … ועוד כמה

ווידג'טים של וורדפרס - צילום מסך

גם אתה לא מוגבל רק לווידג’טים האלה – אבל אני אגיע לזה אחר כך.

נשמע די קל, נכון? אז למה כל הבלבול?

למה הבלבול?

כפי שציינתי לעיל, וורדפרס טעונה עם סט ווידג’טים שתוכלו לבחור להשתמש בהם או לא. אחת הסיבות שהווידג’טים של וורדפרס קצת מבלבלים היא בגלל, הם לא צריכים ש- WordPress תפעל כראוי – אבל לפעמים נעים להם.

דרך נוספת להסתכל על זה היא כזו: ווידג’טים דומים לנספח שלך; לכולנו יש אחד, אבל לא נמות אם לא. באופן דומה, למרות ש- WordPress מגיעה עם הפונקציה של שימוש בווידג’טים, אם לא תשתמש בהם באתר שלך, היא עדיין תעבוד.

אבל הסיבה הגדולה ביותר שהם נוטים לבלבל היא בגלל זה:

“ווידג’טים אינם תוספים, אך חלק מהתוספים מכילים ווידג’טים.”

מבלבל, צודק?

איך תוסף לא יכול להיות ווידג’ט ובכל זאת, זה בעצם מה שיש מהם? מדוע לא לפצל דברים ויש להם כמה שנקרא פלאגינים ואחרים בשם ווידג’טים שניתן להוריד ולהתקין בדיוק אותו דבר? זה לא יקל על הכל?

ובכן לא. והבנת הקטע הבא הזה הופכת את הדברים לקלים יותר בבירור מדוע.

הכל בקוד

שני הווידג’טים וגם האזורים הווידג’טיים באתר שלך נוצרים עם קוד כמו PHP ו- JavaScript. קודים אלה הם אותם קודים המשמשים (בחלקם) ליצירת ערכות נושא ותוספי וורדפרס.

כאמור, אין צורך בווידג’טים כדי שוורדפרס תפעל. כמו כן, הם גם לא נדרשים שתוכניות ותוספים יתפקדו. עם זאת, מפתח יכול להוסיף קטעי קובץ PHP ו / או JavaScript לקובץ מסוים וליצור יישומון להוסיף חווית משתמש נחמדה לכל מי שמשתמש במוצר שלהם..

עדיף שהכל יתאחד ככה מאשר ליצור ללא צורך קטגוריה אחרת עבור ווידג’טים שניתן להוריד ולהתקין באתר.

תוהה למה? הנה דוגמה:

נניח שאתה מתקין תוסף חדש לשיתוף חברתי כמו Monarch על ידי עיצובים אלגנטיים. לאחר שתפעיל אותו תגלה שיש יישומון חדש עבור Monarch שתוכל להציב באזור עם רכיב widget – אפשרות נחמדה.

אבל, אם היו תוספים ווידג’טים נפרד, אז זה אומר שמפתחי Monarch יצטרכו ליצור שני מוצרים נפרדים – אחד תוסף ואחד ווידג’ט – כדי ליצור ישות אחת ולספק מוצר כולל טוב יותר..

זה אומר גם במקום להתקין דבר אחד שתצטרך להתקין שניים אם אתה רוצה את התכונה הנוספת הזו עם התוסף הזה. בסופו של דבר, זה יהיה פשוט יותר עבודה עבור כולם.

מכיוון שמישהו יכול להשתמש באותו סוג של קוד כדי ליצור תוסף כמו שהיה עושה על מנת ליצור יישומון, הגיוני רק לאחד דברים. לכן, למרות שחלק מהתוספים והנושאים מוסיפים ווידג’טים לאתר שאתה יכול להשתמש בהם, ווידג’טים אינם דבר נפרד לחלוטין מתוספים, ערכות נושא או וורדפרס בכללותם – וגם מסיבה טובה …

בעיקר, רק כדי לשמור על וורדפרס בצורה פשוטה.

כיצד אוכל להשיג עוד ווידג’טים?

רוב הסיכויים שאחרי שקראת עד לנקודה זו בפוסט, כבר הבנת שיש כמה דרכים להשיג עוד ווידג’טים לאתר שלך:

 1. דרך נושא חדש
 2. באמצעות תוסף

אלה הדרכים הקלות להשיג ווידג’טים ואזורים מתקדמים באתר האינטרנט שלך.

האפשרות השנייה היא לבצע קידוד ידני של ווידג’ט חדש בקבצים שלך. עם זאת זה יכול להיות מסובך, אלא אם כן אתה מפתח או שאתה יודע את הדרך שלך סביב קוד כמו PHP. מכיוון שעבודה עם PHP והוספת קוד חדש לאתר שלך יכולה באמת לסבול את העבודות כאשר היא נעשית בצורה לא נכונה, עדיף לא להתעסק עם דברים אלא אם כן אתה יודע בדיוק מה אתה עושה..

לכן אני מציע לדבוק באחת משתי האפשרויות שלעיל.

הדבר היחיד שאני צריך להזכיר הוא שמכיוון שהווידג’טים משולבים בכמה נושאים ותוספים, ביטול הפלאגין או מעבר לנושא אחר יסיר את הווידג’טים שבהם השתמשת שהיו מחוברים אליהם. לכן, אם תפסיק להשתמש בתוסף או תשנה ערכות נושא ותבחין כי יישומונים מסוימים נעלמים, עכשיו אתה יודע למה.

טיפ מהיר של יישומון

יש יישומון אחד שמגיע עם כל התקנת וורדפרס שהוא קצת מיוחד – “יישומון טקסט“. למרות שלשם הטקסט יישומון יש טבעת מציפה, יישומון זה יכול לעשות יותר מאשר להחזיק פיסקה או שתיים.

ווידג’ט זה יכול לתרגם כל HTML שתרצה להזין אליו, מה שאומר שאתה יכול להשתמש בו כדי להחזיק תמונות, ליצור קישורים הניתנים ללחיצה, ואפילו אתה יכול לגרום לזה לעבוד עם קיצורי דרך..

דוגמה של יישומון טקסט של וורדפרס - תמונת מסך

אינך יודע כיצד לקוד HTML? נחשו מה: אין בעיה!

להלן טיפ מהיר ליצירת קטע HTML בוורדפרס, גם אם אינך יודע כיצד לדבר על זה:

 1. צור פוסט חדש בנדנד של וורדפרס
 2. הזן את התוכן שברצונך למקם בתוך יישומון הטקסט בעורך הפוסט ופורמט לפי הטעם
 3. עבור מעורך ‘חזותי’ בוורדפרס לעורך ‘טקסט’ באמצעות הלשונית בצד שמאל למעלה של אזור העריכה הכללית של הפוסט
 4. העתק את כל הקוד שאתה רואה למחשב שלך
 5. הדבק את הקוד בווידג’ט הטקסט שלך ולחץ על כפתור השמירה

חמישה שלבים פשוטים ויצרת משהו קטן נוסף לאזור ווידג’טים באתר שלך!

לעטוף את זה

ווידג’טים פשוטים הן בעיצוב והן בקונספט, ובכל זאת, קשה להסביר אותם במילים פשוטות. החדשות הטובות עם זאת הן ברגע שיש לך את הראש סביב מה שהם ואיך הם עובדים, לא סביר שתשכח אי פעם!

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map