چه در نسخه وردپرس نسخه 4.4 جدید است


به رهبری اسکات تیلور و لقب “کلیفورد” (پس از موسیقی کلیفورد براون ، نوازنده جاز) ، نسخه وردپرس نسخه 4.4 وارد شده است!

در نگاه اول ، جدا از افزودن موضوعی جدید که احتمالاً تا حدودی از نظر بصری کم الهام بخش است ، به خاطر این فکر می کنید که این نسخه ویژه قابل توجهی نیست ، بخشیده می شود. با این حال ، همانطور که هر توسعه دهنده مشتاق به شما خواهد گفت: هیچ چیز نمی تواند از حقیقت فراتر رود ، زیرا علاوه بر اینکه شامل دو ویژگی کمتر – اما هنوز هم بسیار مهم – ویژگی های جدید مانند “ارسال تعبیه” و “تصاویر پاسخگو” (توضیح داده شده در زیر) ، WordPress 4.4 همچنین زیرساخت اساسی را برای ویژگی جدید بسیار مهم و بسیار پیش بینی شده ای با نام REST API در بر می گیرد..

بیایید نگاه مختصر و خلاصه ای به سبک هر یک از این ویژگی های جدید داشته باشیم:

یک موضوع جدید پیش فرض

با وردپرس 4.4 یک موضوع پیش فرض با نام تجاری جدید ارائه می شود: بیست و شانزده. مضامین پیش فرض در درجه اول برای نشان دادن استانداردهای برنامه نویسی و بهترین شیوه ها طراحی شده است ، که این مورد انجام می دهد. در مورد جنبه های بصری نیز واقعاً نمی توان گفت: زیرا متاسفانه ، کاملاً مبهم و غیرقابل تحمل است. اگر چشم به طراحی دارید و می دانید با CSS چه کاری انجام می دهید ، عالی است: به احتمال زیاد قادر خواهید بود از آن به عنوان یک الگوی استفاده کنید و چیزی کاملاً مدرن و دلپذیر بسازید. اگر نه ، پس هیچ چیز بزرگی: همیشه می توانید با چیزهای کاملاً متفاوت پیش بروید.

بیست و شانزده موضوع وردپرس - تصویر

از نظر شخصی ، من امیدوارم که موضوع پیش فرض بعدی آنچه را که وردپرس می تواند نه تنها به عنوان یک بستر ساده وبلاگ نویسی ، بلکه به عنوان یک بستر مناسب برای تجارت نیز ممکن کند نشان دهد – شاید از نظر ویترین مشاغل / محصول ، نمونه کارها شخصی یا حتی یک وب سایت تجارت الکترونیک..

برای نمایش نمایشی زنده ، به صفحه رسمی بیست و شانزدهم مراجعه کنید.

تصاویر پاسخگو

ظهور دسترسی افراد به شبکه از طریق هر نوع اندازه های مختلف صفحه نمایش و نمایشگرهای آماده شبکیه (یا به زبان عادی: با کیفیت عالی) ، برخی از چالش های اصلی را در طراحی وب ایجاد کرده است که چگونه بهترین نمایش تصاویر است. از آنجا که تصاویر در یک وب سایت به طور کلی بخش قابل توجهی از اندازه کلی صفحه را تشکیل می دهد (به کیلو بایت / مگابایت) ، نمایش تصاویری که به درستی برای دستگاه بهینه نشده اند (و وضوح صفحه) که در آن نشان داده شده است می تواند به طور گسترده به تأخیر بیاندازد. سرعتی که یک وب سایت بارگیری می کند. به طور خلاصه: صفحه وب ایده آل ، ابعاد صفحه نمایش (و وضوح تصویر) را تشخیص می دهد و فقط تصاویر با اندازه مناسب را برای مطابقت با آن ارائه می دهد – که با این بروزرسانی جدید ، دقیقاً همان کاری است که وردپرس سعی در انجام آن دارد..

مکانیک نحوه کار این همه متأسفانه برای این پست خاص بسیار پیچیده است (احتمالاً در یک پست بعدی عمق بیشتری خواهیم دید) ، اما اساساً هر تصویری را که در یک پست یا صفحه تعبیه شده باشد شامل زیر مجموعه های مختلف می باشد. تصاویر با اندازه (که وردپرس به طور خودکار تولید می کند:) مطابق تنظیمات موجود در “تنظیمات” > “رسانه” در داشبورد WordPress یا در صورت وجود ، تنظیمات PHP در پرونده function.php موضوع را ارائه می دهند تا به منظور مطابقت با ابعاد صفحه نمایش و وضوح دستگاه دستگاه کاربر انجام شود.

برای اطلاعات بیشتر در مورد این ویژگی جدید خاص ، این پست رسمی را در مورد این موضوع بخوانید.

وردپرس به عنوان ارائه دهنده oEmbed

وردپرس به شما امکان داده است که برای مدتی محتوا را از سیستم عامل های مختلف دیگر (مانند توییتر و یوتیوب و غیره) جاسازی کنید ، و با وردپرس 4.4 ، اکنون می توانید محتوای وردپرس خود را در وب سایت های دیگر جاسازی کنید – به سادگی با قرار دادن URL به یک ویرایشگر پشتیبانی از فناوری oEmbed (از جمله ویرایشگرهای دیگر WordPress). با انجام این کار ، شما می توانید پیش نمایش فوری هر آنچه را که در آن جاسازی شده اید به شما ارائه می دهد – با عنوان ، گزیده ای ، یک تصویر برجسته (به شرط اینکه یکی از آنها را تنظیم کرده باشید) ، یک نماد سایت و حتی پیوندهایی برای اظهار نظر و به اشتراک گذاری.

علاوه بر این ، وردپرس 4.4 پشتیبانی از پنج ارائه دهنده جدید oEmbed را اضافه می کند: Cloudup ، Reddit Comments ، ReverbNation ، بلندگوهای بلندگو و VideoPress.

API REST

همانطور که در مقدمه ذکر شد ، REST API کار بزرگی است. در واقع اینقدر بزرگ است که طی چند سال آینده تقریبا بدون شک بسیاری از شیوه هایی که کاربران و صاحبان سایت با وب سایت های دارای WordPress (از جمله سایت های خودشان) مشاهده و تعامل می کنند ، تغییر خواهند کرد. چیست؟ به طور خلاصه ، این سیستمی است که ساختار اصلی و داده های موجود در یک وب سایت با وردپرس را برای تعامل مستقیم با انواع فن آوری های دیگر باز می کند – فناوری هایی که به خودی خود نیاز ندارند ، اصلاً ارتباطی با وردپرس ندارند! آنچه در عمل این بدان معنی است این است که فناوری های جدید مبتنی بر وب (مانند برنامه های تلفن همراه و رایانه ها ، سایر سیستم های مدیریت محتوا و حتی دستگاه های فیزیکی بالقوه) هم اکنون ابزاری دارند تا بتوانند با پس زمینه WordPress در تعامل باشند..

ذهن دست و پنجه نرم می کند که می دانم. و صادقانه بگویم ، تلاش برای توضیح همه اینها در یک پست وبلاگ واحد (چه رسد به اینکه در یک بند واحد همانطور که در بالا سعی کردم) یک نبرد باخت است. اگر واقعاً علاقه مند هستید که API REST برای وردپرس به چه معنی است ، به Google بروید و تمام آنچه را که می توانید پیدا کنید شروع به خواندن کنید. قطعاً مدتی طول خواهد کشید تا وارد شوید و درک کنید …

خوشبختانه (برای کسانی که حداقل تغییر را دوست ندارند) ، اگرچه طوفان اکنون رسماً آغاز شده است ، احتمالاً بهترین قسمت ممکن است یک سال یا بیشتر قبل از شروع نتایج REST API باشد تا خود را به روشهایی نشان دهند. به طور متوسط ​​کاربر WordPress قدردانی خواهد کرد.

در حال حاضر ، همه آنچه شما واقعاً باید بدانید اینست که وردپرس اکنون بخش اعظمی از زیرساختهای زیرین را برای REST API (اولین قسمت از اجرای چند مرحله ای) دارد..

به علاوه:

علاوه بر این ، تعداد بسیاری از ترفندها ، اصلاحات و اصلاحات بسیار ظریف تر – مانند پیشرفت های چند متا و تاکسونویسی ، کارآیی بیشتر بخش های زیرساخت فعلی اظهار نظر ، و پیشرفت های متنوع..

توجه: برای یک لیست کامل از همه موارد جدید در WordPress v4.4 ، نسخه رسمی 4.4 codex را بررسی کنید.

برای اخبار و اطلاعات در مورد وردپرس 4.5 (به سرپرستی مایک شرودر ؛ برنامه زمان انتشار هنوز اعلام نشده است) با ما در ارتباط باشید و به یاد داشته باشید که همیشه قبل از بروزرسانی ، از پشتیبان کامل سایت خود تهیه کنید.!

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me