Htaccess Made Easy – بررسی کتاب

htaccess آسان ساخته شده است


با وجود این واقعیت که اکثر کاربران وردپرس احتمالاً از وجود آن آگاهی ندارند ، پرونده htaccess ابزاری است که هرکسی را کنترل می کند – و هر کسی که نصب وردپرس خود را مدیریت می کند تا از آن اطلاعاتی داشته باشد. Grace .htaccess ساخته شده توسط WordPress-guru جف استار (نویسنده Digging into WordPress) آسان است ، ممکن است کتابی نباشد که بطور اختصاصی در مورد استفاده از htaccess با وردپرس (هرچند که دارای یک فصل کامل 22 صفحه ای است که دقیقاً به آن اختصاص داده شده است) با این حال ، هنگامی که نوبت به یافتن یک منبع جامد برای درک بهتر (و اجرای) این ابزار بخصوص مفید (برای وب سایتهای دارای وردپرس یا در غیر این صورت) می رسد – اساساً هر نوع وب سایت در حال اجرا در آپاچی احتمالاً هیچ منبع مبتدی بهتر و جامع تری وجود ندارد. بیایید نگاهی بیندازیم …

این درباره چیست?

با شروع اصول اولیه (پرونده htaccess چیست ، چگونه کار می کند و چگونه می توان آن را پیاده سازی کرد) ، .htaccess هدفهای ساده ای را فراهم کرد تا یک مرحله ای باشد تا راهنمای همه موارد htaccess برای هر کسی باشد که به دنبال اجرای طیف گسترده ای از htaccess است. کارایی – از بهینه سازی عملکرد (فعال کردن فشرده سازی ، کنترل حافظه پنهان ، و غیره) گرفته تا بهبود سئو (هدایت لینک های خراب ، تمیز کردن لینک های مخرب و غیره) و تقویت امنیت (غیر فعال کردن نمای دایرکتوری ، جلوگیری از اتصال سریع ، کنترل دسترسی به IP و غیره). * *.

آیا این خوب است?

تلاش برای رها کردن کسی از اصول اولیه htaccess (موضوعی که بسیاری از تازه کارهای وردپرس به آن فکر می کنند که به نوعی عرفانی است و حتی بسیاری از کارشناسان صنعت اغلب تمایل به فرار از آن دارند) درست تا جایی که احساس راحتی کار با مانورهای htaccess نسبتاً پیشرفته دارند. تعهد عظیم – یکی که خوشحالم می گویم ، جف واقعاً قلب و روح خود را وارد کرده است! به خوبی نوشته شده و نسبتاً کامل ، درست از زمان دریافت کتاب به نظر می رسد با زحمت زیادی در کنار هم قرار گرفته است (لازم به ذکر نیست که بسیار دقیق باشد) و حاوی لینکهای کاملاً پیوندی و ارجاع به انواع منابع اضافی مربوط به htaccess (برای هر کسی که به دنبال آن است دانش خود را حتی بیشتر گسترش دهید).

تنها بخشی از “انتقاد” که من می خواهم به استدلال بپردازم این است که من شخصاً فکر می کنم در پوشش خود درباره چگونگی بارگیری ، بارگذاری و مشاهده پرونده (دقیقاً) فایلها (مانند) ، بیش از حد کمی کوتاه است. فایل htaccess به خودی خود ، که همانطور که بسیاری از افراد می دانند ، تقریباً همیشه به طور پیش فرض پنهان می شوند) بر روی رایانه شما – که گفته می شود ، این نوع ساده (هرچند گاهی اجرای آن کمی دشوار است) می تواند البته به راحتی بصورت آنلاین و بدون یافتن تلاش زیادی (و بدون تردید بسیاری از افراد با خواندن کتاب کاملاً آگاه هستند که چگونه به طور کلی همه این کارها را انجام دهند).

چه کسی باید آن را بخواند?

همانطور که در مقدمه کتاب آمده است ، “کتاب آسانسور آسان برای شما یک کتاب برای سرپرستان ، طراحان و توسعه دهندگان در خارج از سنگرها است: افرادی که روزانه وب سایتهای عالی را ویرایش می کنند”..

… که به آن اضافه می کنم ، هر کسی که علاقه مند باشد اطلاعات بیشتری درباره پرونده های htaccess و آنچه در کل می توانند انجام دهند ، اضافه کنم.

نتیجه

این برنامه حاوی بیش از 100 دستور العمل htaccess دست ساز است که از کاربردهای عملی تا فوق العاده دیگر ، این کتابی است برای هر کسی که علاقه مند باشد هر دو در مورد htaccess اطلاعات بیشتری کسب کند و / یا در واقع استفاده از آن را برای طیف گسترده ای از موارد مختلف ، از جمله هدایت مجدد ترافیک ، رمز عبور از دایرکتوری های خاص ، بهینه سازی موتورهای جستجو ، بهبود قابلیت استفاده و امنیت سایتهای آنها در برابر اسکریپت های مخرب.

همانطور که قبلاً نیز اشاره شد ، .htaccess هدف ساده ای را برای تبدیل شدن به منابع برای همه چیز ایجاد کرده است – و به طور خلاصه ، من باید یک “ماموریت بزرگ” را انجام دهم! این یک منبع خارق العاده خارق العاده است که من فقط به هر کسی که با وب سایت ها کار می کند (وردپرس یا موارد دیگر) می توانم از دلار پایین من شرط بندی کنم. در طول خواندن کتاب ، من برای یک نفر متوجه شدم که در نقاط مختلف متوقف می شوم تا به عقب برگردم و نگاهی دوم به (بعضی اوقات نگاه اول) مناسب در برخی از پرونده های htaccess خودم – در وب سایت های مختلف – داشته باشم تا هر دو درک بهتر از آنچه قبلاً بود در آنجا و ، شاید مهمتر از همه ، اصلاحات و پیشرفتهای مختلفی را ایجاد کنید!

مشاهده وب سایت رسمی

دانلود یک فصل رایگان?

* از جمله یک الگوی مبتدی htaccess قابل بارگیری که به طور خاص برای استفاده با وردپرس ایجاد شده است.

**… فهرست مطالب را مشاهده کنید?

*** برای کتابهای یادگیری وردپرس به طور کلی ، از قفسه کتاب WinningWP بازدید کنید ***

آن را خریدم؟ استفاده کردی؟ اندیشه ها?

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me