כמה הבדל עושה אירוח וורדפרס מנוהל במהירות?

מבצעי וורדפרס


למרות השימוש הן בתוסף מטמון והן ברשת למסירת תוכן של CDN, מאז שהבלוג הזה התחיל היה מעט איטי; אולם עד לא מזמן, במהלך פוסט בו ניסיתי להשוות את המהירות של שירות הוסטרפרס WordPress המנוהל החדש של WP Engine ו- Media Temple (במהלכו מדדתי גם את מהירות הטעינה של אתר זה מסיבות של השוואה וסקרנות כאחד) ), שהבנתי עד כמה זה איטי – משהו שאחר כך המשכתי לכתוב עליו בפוסט נוסף המפרט כמה הבדל השימוש ב- CDN עושה, ניחשתם נכון: מהירויות באתר. בקיצור, מסתבר ש- WinningWP העמידה במקרה הטוב בממוצע בין 3.7 לערך ובמקרה הגרוע 5.6 שניות (תלוי מאיפה בעולם היא נמדדה). היה צריך לעשות משהו …

בחירות בחירות. . .

למרבה המזל, כאמור, כבר ביצעתי מספר ניסויים בהשוואת מהירויות העומס השונות של אתרים שהוקמו לאחרונה (קראתי להם ‘מחוץ לקופסה’) שמתארחים על ידי שניים מספקי האירוח המובילים המובילים של וורדפרס ברחבי העולם ( כלומר WP Engine and Media Temple ו- DreamHost * המארח / ה שלי אז – הנוכחי – תוצאות שהובילו לתוצאה מעט פחות מ- 100% (בדיעבד אני חושב שהייתי צריך לעשות יותר בדיקות – אולי 25 קבוצות של בדיקות במקום רק 10 – כדי לומר באמת בוודאות) שלשירות מדיה מקדש היה הקצה. בהתבוננות בשתי התוכניות לעומק רב יותר (מכיוון שמהירות בהחלט אינה הגורם היחיד שכדאי לקחת בחשבון בבחירת מארח אתרים), עלי לומר שמצאתי שכמעט בלתי אפשרי לבחור בין השניים (עוד על כך בפוסט מאוחר יותר) ואחרי כחודש של התלבטות (מנסה לשקול את כל היתרונות והחסרונות של כל אחד), בסופו של דבר העמיד את כל ההחלטה על השלכת מטבעות – והלך עם מקדש המדיה.

כך גם מהיר יותר?

ובכן, למרבה השמחה, כן: בעצם די הרבה! עם זאת, אני אף פעם לא אומר שאומר שמשהו טוב יותר (במקרה זה מהיר יותר) מאשר משהו אחר ללא שום הוכחה, שבמקרה זה הדבר הטוב ביותר יעשה על ידי פשוט הרחבת הגרף שהרכבתי ב- an-כבר -מוזכרת – הודעה קודמת מספר פעמים בכדי להראות את זמני הטעינה של WinningWP עם א) ללא מטמון וללא CDN, ב) מטמון אך ללא CDN ו- c) תוך שימוש במטמון וגם ב- CDN. הערה: תוצאות בדיקה חדשות מוצגות מימין לגרף המעודכן הבא.

מערך הנתונים החדש לעומת הישן:

WinningWP על מקדש המדיה - תוצאות גרפיות

תוצאות בדיקות מפורטות מפורטות:

WinningWP על מקדש המדיה - תוצאות בדיקות מפורטות

סיכום

WinningWP פועל בתוכנית האירוח החדשה המנוהלת של וורדפרס של מדיה טמפל, מתגלח בין שעה לערך ל -1.5 שניות מזמן הטעינה שלה (לעומת הפעלה בשרת וירטואלי של DreamHost VPS וירטואלי עם שניהם W3 Total Cache ו- MaxCDN) כאשר הוא נמדד כמעט מכל מיקומי הבדיקה של GTMetrix ( ונקובר, דאלאס, הונג קונג, לונדון, מומבאי, סידני וסאו פאולו).

מה שמעניין במיוחד, לפחות בעיניי, הוא שהמערך החדש של הנתונים הממוצעים (שנמדד באותה מתודולוגיה שהוצגה לפני כן הוא ללא CDN **) – מה שברור את השאלה: כמה מהר היה טוען WinningWP עם אירוח המדיה המקדש החדש שלה ו- CDN? – משהו שאחקור (וכנראה שאכתוב עליו – ארחיב את הגרף שוב ?!) בשבועות הקרובים … המשך להתעדכן!

* אירחתי המון אתרים עם DreamHost ומעולם לא היו לי בעיות ובעיות מהותיות, למעשה, התמיכה שלהן הייתה מאז ומעולם הכי טוב שאי פעם השתמשתי בהן! מה שכן, DreamHost ככל הנראה תמיד יהיה המקום האהוב עליי לבחון רעיונות חדשים – בין השאר מכיוון שלדעתי ההתקנה שלהם כל כך מוכרת שקשה להתאים אותה למישהו אחר, אך בעיקר מכיוון שאני אישית חושב שתוכניות האירוח המשותפות שלהם הן אולי בערך הטוב ביותר מסוגם בסביבה!

** אמנם לא בלי מטמון, מכיוון שלמרות שהיא אינה מאפשרת להשתמש בתוספים שמורים למטמון עצמאיים (כמו W3 Total Cache), תוכנית הוורדפרס החדשה המנוהלת של מדיה טמפל כוללת פונקציונליות מטמון קניינית משלה..

עדכון: אם אתה עדיין משתמש באירוח משותף ואפילו לאחר שקראת את כל האמור לעיל, עדיין אינך משוכנע בחשיבות של אירוח מנוהל, עיין במאמר חדש זה בנושא אירוח משותף מול וורדפרס מנוהל.

כל אחד אחר עבר לתוכנית האירוח החדשה של וורדפרס ב- Media Temple (או למנוע WP לצורך העניין) והבחין בהבדל משמעותי במהירות / ביצועים?

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map