رتبه الکسا – چیست؟ و آیا این مهم است؟

معاملات وردپرس


مردم عاشق چسباندن اعداد روی مواردی هستند – معمولاً هنگام مقایسه و تقابل آنها با چیزهای مشابه – و وب سایتها نیز از این قاعده مستثنا نیستند. از این گذشته ، آنچه وب مستر نمی خواهد وب سایت خود را با یک رقیب مقایسه و تضاد کند?

یکی از معروفترین معیارهایی که به مردم امکان می دهد دقیقاً این کار را انجام دهند رتبه بدنام الکسا است.

چرا بدنام?

خوب ، بسیاری از مردم به آن به عنوان یک نشانگر دقیق از آنچه که قرار است سنجش شود ، به آن اعتماد ندارند.

یعنی ، “چگونه یک وب سایت در طی سه ماه گذشته نسبت به سایر سایت های وب انجام می دهد” (به نقل از وب سایت رسمی الکسا). این خود کمی تعریف مشکوک است. منظورم این است که ، “چگونه یک وب سایت انجام می دهد …” این بدان معنی است?

درست است ، به اندازه کافی برای مقدمه ، اجازه دهید وارد شوید.

یک تاریخچه کوچک

الکسا که در سال 1996 تأسیس شد ، یک شرکت تابعه مستقر در کالیفرنیا از Amazon.com است (توسط آمازون در سال 1999 به دست آورد) که در ارائه اطلاعات ترافیک وب تجاری جمع آوری شده از طریق نوار ابزارهای مختلف و پسوندهای مرورگر وب تخصص دارد..

دستگاه برگشت به اینترنت

برخی از قابل توجه ترین فعالیت های قبلی الکسا شامل تهیه یک بانک اطلاعاتی است که به عنوان پایه و اساس ایجاد ماشین Wayback و ایجاد امکانات جستجوی مختلف (در حال حاضر عمدتا متوقف شده است) خدمت کرده است..

مشخصه ای که احتمالاً بیشتر برای آن شناخته شده است ، البته “Alexa Rank” است – معیاری که به دلیل محبوبیت وب سایت ها را رتبه بندی می کند ، یا به عبارت دیگر ، چقدر خوب طی سه ماه گذشته انجام داده اند.

توجه: برای اطلاعات بیشتر در مورد تاریخ رتبه الکسا ، این پست قبلی ما را بررسی کنید.

چگونه رتبه الکسا اندازه گیری می شود?

با توجه به صفحه رسمی وب سایت الکسا ما ، این رتبه با استفاده از “ترکیبی” از میانگین بازدید کنندگان روزانه منحصر به فرد روزانه سایت و تعداد تخمینی صفحه نمایش در سایت طی سه ماه گذشته محاسبه می شود. سایتی که بیشترین ترکیب بازدیدکنندگان و بازدیدهای منحصر به فرد را دارد ، در رده های شماره 1 قرار دارد.

نوار ابزار الکسا

داده ها از زیر مجموعه کاربران اینترنت با استفاده از یکی از 25000 برنامه افزودنی مرورگر برای Google Chrome ، Firefox یا / یا Internet Explorer جمع آوری می شود. سپس یک الگوریتم برای “تعصبات” احتمالی مختلف و تلاش برای جبران بازدید کننده هایی که ممکن است در صفحه سنجش الکسا قرار نگیرند “تصحیح” می کند (عاملی که همیشه سعی در پذیرش آن نداشته است) و عادی سازی داده ها بر اساس موقعیت جغرافیایی بازدید کنندگان.

الکسا به داده های برگرفته از مرورگرها به عنوان ‘Panel Traffic Panel its آن ، و به این روش داده ها را از میلیون ها کاربر اینترنت جمع می کند. با این حال ، الکسا همچنین داده ها را به طور مستقیم از اشخاص ثالث تهیه می کند تا صحت ردیابی را بهبود بخشد.

همچنین لازم به ذکر است که الکسا رتبه های جداگانه ای برای زیر دامنه ها و زیر صفحات ارائه نمی دهد. این شبکه برای شبکه های بزرگ وبلاگ مانند WordPress.com از این قاعده مستثنی است.

چگونه می توانم رتبه الکسای وب سایت را مشاهده کنم?

حداقل این قسمت صریح است: به سادگی به وب سایت رسمی الکسا بروید ، نام دامنه کامل خود را تایپ کنید و بازگشت را بزنید!

تحلیل وب سایت الکسا

الکسا از این گزارش به عنوان “تحلیل ترافیک وب سایت” یاد می کند..

در این گزارش معیارهای جالبی مانند میزان گزاف گویی ، بازدید روزانه صفحه به ازای هر بازدید کننده ، ساعت روزانه در سایت و درصد بازدید از جستجو نشان داده شده است. همچنین جمعیتی متنوعی را نشان می دهد ، لیستی از سایت هایی که پیوند می زنند و حتی زمان بار / بار صفحه را نشان می دهد (همه این موارد احتمالاً باید با یک نمک گرفته شود).

نوار ابزار الکسا

همچنین می توانید با نصب نوار ابزار Alexa در مرورگر خود ، مرتبه Alexa را از هر وب سایتی که بازدید می کنید مشاهده کنید.

علاوه بر رتبه جهانی الکسا ، رتبه بندی رتبه الکسا ایالات متحده را برای وب سایت ، تعداد وب سایت هایی که به آن لینک می شوند ، مدت زمان بارگیری صفحه ، وب سایت های مشابه و پیوندهای به گزارش کامل و بایگانی ماشین Wayback را نیز برجسته می کند. تارنما.

میانگین رتبه الکسا چیست?

به نظر می رسد که اجماع عمومی پذیرش تمایلی توسط اکثر افراد (قطعاً نه همه) که در واقع به نظر می رسد یک همبستگی ناهموار (به نظر می رسد با تعداد زیادی از نقاط داده دور افتاده) ، بین رتبه الکسا یک سایت و ترافیک برای وب سایتهای مستقر است. از سطح معینی از ترافیک دریافت کنید.

رتبه الکسا WordPress.com

در مقاله “رتبه بندی ترافیک الکسا چگونه تعیین شده است؟” الکسا می گوید که داده های کافی را از منابع خود دریافت نمی کند تا رتبه های فراتر از 100000 آماری معنی دار داشته باشد. همچنین خاطرنشان می کند که هرچه یک سایت به شماره 1 نزدیکتر شود ، رتبه آن قابل اطمینان تر است.

هر وب سایتی که دارای رتبه ای بالاتر از این 100000 ایستگاه بین راهی باشد ، تقریباً به طور کامل قابل چشم پوشی است ، زیرا این رقم قابل اعتماد نیست.

آیا سیستم رتبه بندی الکس قابل اعتماد است?

به نظر می رسد بسیاری از افرادی که به داده های معتبر تحلیلگر وب دسترسی دارند ، مانند گوگل آنالیتیکس البته) ، اغلب گزارش می دهند که روند و ترافیک وب را مشاهده می کنند و آماری که به نظر می رسد کاملاً خارج از رتبه الکسا مربوطه برای هر سایت است..

جستجوی سریع Google برای “آیا رتبه Alexa دقیق است؟” نشان می دهد که بسیاری از دارندگان وب سایت به سیستم رتبه بندی الکسا اعتماد ندارند.

اگرچه ، با تمام انصاف ، بسیاری از این گزارش ها به وب سایت هایی با رتبه های بالای الکسا که بیش از 100،000 علامت هستند اشاره می کنند.

به نظر می رسد در قلب مشکل دو مسئله وجود دارد:

  1. الکسا قادر به جمع آوری داده های خود از همه نیست (بدیهی است که به عادات مرور همه دسترسی ندارد) و فقط می تواند داده ها را از زیر مجموعه چند میلیون کاربر از طریق برنامه های افزودنی مرورگر خاص جمع کند. یک معقول کوچک وجود دارد که نشان می دهد این امر تقریباً مطمئناً داده را از حالت دریافت خارج می کند ، زیرا احتمالاً متوسط ​​کاربر احتمالاً نصب چنین برنامه های افزودنی مرورگری را ندارد..
  2. به جای پرداختن به چنین نگرانی هایی ، دقیقاً در مورد چگونگی پرداختن به این مشکل خاص ، کاملاً باز است و دقیقاً نشان می دهد که چگونه داده های زمینه ای جمع آوری شده و از آنها برای محاسبه رتبه استفاده می شود ، به نظر می رسد که الکسا در این زمینه کمتر از 100٪ شفاف است ، فقط با بیان اینکه رتبه الکسا با استفاده از ترکیبی از میانگین بازدید کنندگان منحصر به فرد روزانه سایت و تعداد تخمینی صفحه نمایش در سایت طی سه ماه گذشته محاسبه می شود..

هوم ….

آیا رتبه های الکسا مهم هستند?

برای اکثر صاحبان سایت ، دانستن اینکه وب سایت آنها در برابر رقابت چگونه عمل می کند مهم است. با این حال ، هنگام ارزیابی وب سایت خود توصیه شما این است که به سادگی با داده های Google Analytics مطابقت داشته باشید زیرا قابل اطمینان تر خواهد بود.

معنای قابل توجهی را به رتبه الکسا سایت خود نسبت ندهید.

با این حال ، وقتی به سایت های رقیب نگاه می کنید ، به هیچ وجه نگاهی سریع به رتبه الکسا خود بیندازید تا ایده بسیار ناخوشایندی از میزان محبوبیت وب سایت آنها نسبت به شما پیدا کنیم در گزارش کامل تحلیل ترافیک وب سایت ، الکسا با بررسی کلمات کلیدی در هر دو وب سایت و مشاهده جمعیتی مخاطبان ، چگونگی همپوشانی مخاطبان شما را به شما نشان می دهد. این به شما کمک می کند تا ببینید بازدید کنندگان شما چقدر با یکدیگر ارتباط دارند.

لطفا به یاد داشته باشید که رتبه الکسا فقط راهنمایی خشن در مورد نحوه رتبه بندی وب سایت ها در رابطه با یکدیگر است. بنابراین ، ممکن است با وجود وب سایت شما هزاران بازدید کننده جدید روزانه ، رتبه Alexa شما کاهش یابد. علاوه بر این ، اگر رتبه الکسا وب سایت شما بالاتر از علامت 100000 باشد ، مطمئناً بهتر نیست که به هیچ وجه معنای قابل توجهی را برای مقایسه رتبه های الکسا بدست آورید.

نتیجه

من شخصاً امیدوارم که الکسا همچنان در تلاش باشد تا این معیار خاص را خراش دهد ، زیرا مطمئناً می توان یک شماره را در هر وب سایت قرار داد که به ما امکان مقایسه و تضاد همه آنها را با سطح مناسب و معقولی بدهد..

طی ده سال گذشته ، الکسا با به دست آوردن داده هایی از میلیون ها کاربر اضافی ، کارهای زیادی را در زمینه افزایش دقت در سیستم رتبه بندی خود انجام داده است ، اما به نظر می رسد هنوز راه طولانی ای برای بازیابی ایمان صنعت وجود دارد.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map