Kaip įgalinti GZIP glaudinimą

„WordPress“ pasiūlymai


Jei visą ilgą laiką dirbote su kompiuteriais, greičiausiai jau esate susipažinęs su glaudinimu. Tiems, kurie to nedaro: glaudinimas yra ypač naudingas įrankis, skirtas sugrupuoti daugybę failų į vieną žymiai mažesnį (ir lengviau gabenamą) failą, kuris svetainėms paverčia žymiai greitesnį puslapių įkėlimo laiką. Šiame straipsnyje apžvelgsiu, kaip veikia „gzip“ suspaudimas ir kaip galite jį įgalinti savo „WordPress“ palaikomoje svetainėje.

Kaip veikia suspaudimas

Prieš pradėdami svarstyti, kaip tai įgyvendinti, pirmiausia pažvelkime, ką reiškia glaudinimas ir kaip tai gali padėti.

Šiais laikais beveik visose šiuolaikinėse svetainėse naudojamas HTML, CSS ir „JavaScript“ mišinys, kurį programuotojai parašė logiškai, globaliai suprantamai. Rezultatas beveik visada yra gana didelė pridėtinė vertė, kuri nėra tik žmogaus skaitomumas. Be to, dauguma programuotojų taip pat naudos įvairius dizaino modelius ir bendrus elementus, todėl pasikartos pakankamai daug.

Suspaudimo algoritmai, tokie kaip „gzip“, naudoja tekste rastus šablonus ir pasikartojimus, kad sukurtų efektyvesnį duomenų saugojimo būdą. Pažvelkime į pavyzdį.

Štai keletas HTML kodų, kad tekstas jame būtų paryškintas:

tai drąsiai

Suspausta šios versijos versija yra gana ilga: „eNqzKS4pys9LtyvJyCxWAKKk“ / „JwUG32oIC8XALn8Cuo =“. Tačiau pažvelkite į tai, kas nutinka, kai suglaudiname:

tai drąsiai
tai taip pat drąsiai

Suspausta versija yra „eNqzKS4pys9LtyvJyCxWAKKk / JwUG32oIC + XDRZphZL8fCQlACNDF0U =“. Nors originalaus teksto dydis yra daugiau nei dvigubai didesnis, suspaustoje versijoje iš tikrųjų yra tik 16 ženklų – tai 32 proc. Mažesnis dydis, o tai reiškia, kad mažiau įkeliama, o svetainė yra greitesnė..

Kaip įjungti gzip suspaudimą

Svarbu suprasti, kad „gzip“ glaudinimas nėra už ką atsakinga „WordPress“. Tai iš tikrųjų yra kažkas, ką tvarko patys serveriai (o ne „WordPress“), o tai reiškia, kad norėdami jį įjungti, turėsite nustatyti veiksmus, esančius ne „WordPress“.

Klauskite savo šeimininko

Pirmiausia: kadangi įgalindami glaudinimą turite redaguoti (ar net sukurti) neskelbtiną failą, su kuriuo nėra lengviausia dirbti (žinomą kaip „htaccess failą“), jei kyla abejonių dėl to, ką daryti, gali būti geriausia paprašyti savo šeimininko, kad tai padarytų už jus. Jei esate aukščiausio lygio kompiuteris su aukščiausio lygio palaikymu, jie turėtų sugebėti tai padaryti per kelias minutes (jei dar to nepadarėte)..

Savo reikalų nustatymas

„Htaccess“ failas yra naudojamas serveriui duoti specialias instrukcijas, tokias kaip peradresavimai, automatiškai parenkant ar pridedant failus prie tam tikrų užklausų, ir, be abejo, visokius kitokius tvarkingus dalykus – tokius kaip „gzip“ glaudinimo įgalinimas! Sudėtinga patiems susikurti reikalus – rasti šį varginantį failą ir jį redaguoti.

Visų pirma, jums reikės būdo pasiekti failus serveryje. Beveik neabejotinai daugumos liaudies atstovų pasirinkimas bus per FTP. Kadangi svetainės htaccess failas yra „dot-file“ (tai reiškia, kad jis paprastai yra paslėptas), jį rasti yra daug kebliau nei daugumą. Dar blogiau, nes tai yra paslėptas failas, jei atsisiųsite jį į savo kompiuterį taip pat, kaip ir įprastą failą, jis liks paslėptas, todėl jį redaguoti bus labai sudėtinga. (Pastaba: jei naudojate „Mac“, perskaitykite mūsų straipsnį apie tai, kaip atsisiųsti, redaguoti ir iš naujo įkelti „htaccess“ failą nekeičiant jokių kompiuterio nustatymų.)

Svarbu: Jei visa tai skamba šiek tiek bauginančiai, tuomet turbūt geriausia palikti tai tol, kol neturėsite šiek tiek daugiau patirties, nes tai tikrai nėra vieta įsigilinti į būtinus pagrindus, pavyzdžiui, kaip naudotis FTP klientas, kaip redaguoti failus serveryje ar iš jo, arba kaip elgtis su taškiniais failais.

Jei, kita vertus, jūs jau esate susipažinęs su tokiais dalykais, viskas, ką turėsite padaryti norėdami įgalinti „gzip“ glaudinimą, nukopijuokite ir įklijuokite į savo svetainės htaccess failą:

mod_gzip_on Taip
mod_gzip_dechunk Taip
mod_gzip_item_include failas. (html? | txt | css | js | php | pl) $
mod_gzip_item_include tvarkyklė ^ cgi-script $
mod_gzip_item_include mime ^ text /.*
mod_gzip_item_include mime ^ application / x-javascript. *
mod_gzip_item_exclude mime ^ image /.*
mod_gzip_item_exclude rspheader ^ Turinio kodavimas:. * gzip. *

Štai viskas – viskas padaryta! Dabar teksto turinys, pvz., HTML, CSS ir „JavaScript“, turėtų būti perduodamas gzip suglaudinta forma.

Patikrinkite savo darbą

Yra keletas būdų, kaip patikrinti, ar svetainės failai yra suglaudinami, ar ne, naudojant vieną iš paprasčiausių (ir įdomiausių) naudojant puikų „GTMetrix“ svetainės testavimo įrankį – tai, ką iš tikrųjų apžvelgėme ankstesniame straipsnyje: Kaip efektyviai naudoti „GTMetrix“ norint patikrinti svetainės greitį!

Jei viskas veikia taip, kaip turėtų būti (ir, kaip visada, gali tekti išvalyti svetainės talpyklą ir (arba) palaukti keletą minučių, kol viskas įsigalios), skyriuje „Krioklys“ turėtumėte pamatyti šiuos dalykus: jūsų svetainės „GTMetrix“ rezultatų:

Laimėjęs WP gzip rezultatą

Paprasta!

Išvada

„Gzip“ glaudinimas yra vienas iš tų paprastų greičio pataisų, kuriuos galite pridėti (arba pridėjote) į savo svetainę – nesvarbu, ar tai teikia „WordPress“, ar ne. Jei neįjungsite to, galbūt praleisite reikšmingą greičio padidėjimą.

Paskutinė pastaba: jei jus domina daugiau informacijos apie svetainės htaccess failą, rekomenduočiau pažvelgti į puikų „tuts +“ htaccess vadovą, kuriame yra daugybė informacijos ir daugybė puikių smulkmenų, kuriomis galbūt galėsite naudotis jūsų svetainės pranašumas.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map