Kuadri krejt i ri i Designmodo për WordPress

Marrëveshja e kornizës së projektimit Designmodo - 15% zbritje!


Kur Designmodo lëshoi ​​një sistem të ri inovativ të krijimit të një faqe në internet duke bashkuar një përzgjedhje të blloqeve të para-dizajnuara (dhe me të vërtetë shumë të bukura) HTML – të referuara si një ‘kornizë dizajni’ – përsëri në shkurt të këtij viti, ato u përmbytën me komente duke kërkuar funksionon me WordPress? E cila, për fat të keq, në atë kohë, nuk ka. Sidoqoftë, gjashtë muaj më vonë dhe Adrian dhe ekipi i tij kanë lëshuar përfundimisht një version që është jo vetëm i pajtueshëm me WordPress, por pozitivisht e trondit atë! Paraqitja e një kornize krejt të re për WordPress:

Farë është ajo?

Epo, duke u nisur nga ajo që nuk është: nuk është thjesht një tjetër temë themelore e WordPress! Me pak fjalë, është një ndërfaqe që ju lejon të mbledhni modelin tuaj nga një bibliotekë me njëqind blloqe tematike të dizajnuara në mënyrë të shkëlqyeshme (nga format e kontaktit, zonat e përmbajtjes, rrëshqitësit, etj, etj) që mund të grumbullohen së bashku (mendoni tulla lego) në një ndërfaqe e re inovative drag-and-drop! Për më tepër, pasi të keni zgjedhur se cilat nga blloqet e Kornizës së Dizajnit do të përdorni në faqen tuaj, atëherë mund të personalizoni blloqet e përmendura në mënyrë që të personalizoni më tej gjërat!

Për një përmbledhje të shpejtë dhe prezantim se si të përdorni blloqet e ndryshme të disponueshme në kornizë, shikoni videon zyrtare të lëshuar nga Designmodo.

Si punon:

Pasi të keni instaluar, do të shihni një artikull të ri të menusë në pultin e WordPress me titull “SFW Pages”, i cili do t’ju çojë në një zonë redaktimi me një lidhje të papranueshme të madhe-blu me redaktorin e ri vizual të temës …

zgjedhjen-a-header

… Nga e cila mund të filloni të mblidhni faqen tuaj të re nga blloqet e ndryshme të kornizave të ndryshme në dispozicion dhe të bëni me lehtësi të gjitha llojet e redaktimeve të thjeshta për secilin bllok ndërsa shkoni së bashku – siç është formatimi bazë i tekstit, krijimi ose rregullimi i lidhjeve, shkëmbimi i imazheve, konfigurimin e menutë dhe ruajtjen e faqes. Si kështu:

përpunim-the-arkitra

Pastaj mund të shtoni më shumë blloqe (si një zonë me përmbajtje kryesore dhe një këmbë, etj.), Të riorganizoni blloqet tuaja, të shikoni një vrojtim të faqes ose, nëse dëshironi të bëni redaktime më komplekse, klikoni në ikonën e ingranazheve në pjesën e sipërme të djathtë të redaktorit vizual të temës për të hyrë dhe modifikuar HTML – shënimin: ju gjithashtu mund të shtoni CSS tuaj (për të përputhen me çdo ndryshim HTML që bëni) nën “Paraqitjet” → “Cilësimet” ose “Paraqitjet” → “Redaktoni CSS”.

redaktimi-the-html-link

Për më shumë rreth redaktimit të kornizës / temës, drejtohuni këtu!

Plotësisht i përgjegjshëm

Një nga gjërat në lidhje me kornizën origjinale të projektimit Designmodo (lëshuar përsëri në shkurt të këtij viti që me të vërtetë shkëlqeu ishte fakti që Designmodo shkoi në një sasi masive problemesh për të siguruar secilën nga gamën e tij të gjerë të zgjedhjeve blloqe të përziera dhe ndeshje të HTML) dukej shkëlqyeshëm në çdo madhësi të ekranit (përfshirë ato me ekran retina)… diçka që ata me fat kanë arritur ta arrijnë përsëri me këtë version të ri të WordPress!

Përmbledhja:

Nuk ka dyshim për këtë: nëse ju jeni duke krijuar një faqe ulje, një portofol apo edhe një sit aplikimi – Kuadri i ri i Designmodo për WordPress ka diçka unike për të ofruar (për më tepër, Designmodo gjithashtu po ofron një garanci mjaft të bujshme të kthimit të parave 20-ditore – duke ju lejuar kështu që ta provoni në mënyrë efektive për gati tre javë pa rrezik), veçanërisht nëse jeni duke nxitur një dizajn mahnitës për faqen tuaj me nxitim dhe / ose me një redaktues vizual!

– quibble tonë vetëm: në $ 149 për licencë në vit (pagesa vjetore që kërkohet për azhurnime të vazhdueshme) është ndoshta pak e kushtueshme për përdoruesit individualë / të rastësishëm – kjo tha, nëse ju jeni ose një agjenci projektimi (shënim: ju mund të blini me shumicë pesë licenca në një kohë për $ 349) ose po planifikoni të fitoni një grumbull parash nga faqja juaj e internetit, shpresojmë të jeni në gjendje ta riktheni këtë shpenzim të veçantë brenda pak kohësh!

Plus, dhe ne e urrejmë ta themi, por përveç një pyetje relativisht themelore, nuk duket se do të jenë lëshuar ende një dokumentacion mjaft të mjaftueshëm (mësime / manuale të përdoruesve etj): shpresojmë se këto do të jenë së shpejti …

(Përditësimi: 1 Tetor – U lëshua tutori i ri video se si të krijoni një faqe në internet me kornizën e re të Designmodo për WordPress këtu.

Nëse nuk e keni tashmë, vizitoni faqen zyrtare të internetit Designmodo për të mësuar më shumë! – oh, dhe në fund: mos harroni të përdorni kodin tonë ekskluziv të Kuponit për një ndihmë 15% zbritje mbi këtë (ose ndonjë produkt tjetër) Designmodo!

Ndërtoni ndonjë faqe të re të mrekullueshme me të akoma? – mos ngurroni të lini një lidhje për gjithçka që dëshironi të shfaqni në komente!

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me